ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

10 найважливіших подій року на Дрогобиччині, які знайшли відображення на шпальтах ГЗ
1. Вибори Президента

2010-ий став особливим тим, що вперше за історію незалежної України протягом року відбулися дві виборчі кампанії. Спершу ми у два тури обирали Президента України. Політичні сили, які називають себе демократичними, вкотре не змогли об’єднатися навколо єдиного кандидата і зазнали поразки. Перемогою В.Януковича найбільше тішилися мешканці Східної України, а Захід та Центр завмер в очікуванні чогось неприємного. Минув час, мешканці Західної та Центральної України потроху звикають до нової влади, разом із тим намагаються захищати свої ідеали і переконання. Натомість чимало мешканців сходу, які щиро вірили, що з приходом до влади їхніх представників жити стане значно краще, багато в чому розчарувалися. Особливо після кількох непопулярних кроків Уряду на кшталт підвищення цін на газ, збільшення пенсійного віку, прийняття Податкового кодексу тощо.

Зі зміною Президента змінилися і керівники місцевих адміністрацій. Протягом року головою Львівської облдержадміністрації були Василь Горбаль та віднедавна Михайло Цимбалюк.

Дрогобицьку райдержадміністрацію очолив наш краянин Михайло Сендак, який, сформувавши нову команду заступників та взявшись за виконавчу дисципліну чиновників РДА, продовжив роботу з виконання Програми соціально-економічного розвитку району. Підсумкові показники, озвучені головою райдержадміністрації Михайлом Сендаком на прес-конференції наприкінці року, попри економічну кризу, засвідчили добрі здобутки і перспективи Дрогобиччини.

 

2. Місцеві вибори

Не встигли українці оговтатися від президентської виборчої кампанії, як восени на дошках оголошень, стовпах і стінах будинків знову з’явилися агітки. Це стартували вибори до місцевих органів влади. Їхні результати в нашому регіоні можна охарактеризувати гаслом «Хочемо змін!». Адже у Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, Стебнику не залишився на посаді жоден міський голова V каденції, а депутатські корпуси міських та районної рад серйозно змінилися. Мандати здобули представники політичних партій, які до цього не були представлені у радах: «Свободи», «Фронту Змін», «УДАРу В.Кличка», «За Україну!», Партії регіонів та ін. У Дрогобичі та Стебнику у крісла міських голів повернулися керівники, які раніше вже обіймали ці посади – Олексій Радзієвський (позапартійний) та Василь Пецюх (НРУ). Натомість у Трускавці і Бориславі досвіду управління містом набиратимуться представники «Фронту Змін», підприємці Руслан Козир та Володимир Фірман.

Дрогобицьку районну раду очолив Михайло Сікора (УНП), котрий у попередній каденції працював заступником голови райради.

Мандати депутатів Львівської обласної ради від Дрогобича і Стебника здобули Микола Баран («Фронт Змін») і Тарас Курчик (НРУ), від району – Михайло Сендак (Партія регіонів) та Михайло Задорожний («Свобода»).

+ ФОТО з голосування

 

3. У нас буде Євро-2012! Але за менші гроші

У 2010 році Львів, а згодом і Дрогобич були затверджені оргкомітетом із проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу містами-учасниками Євро-2012. Наш стадіон «Галичина» тричі відвідали делегати УЕФА і підтвердили його статус тренувальної бази для однієї з команд, яка гратиме свої матчі у Львові, а мешкатиме у Трускавці. Тут проводитимуться як закриті, так і відкриті тренування, на які продаватимуть квитки. На стадіоні повинні бути обладнані сучасні роздягальні, душові, зал для прес-конференцій, пластикові сидіння для глядачів, освітлення, табло, велика стоянка для паркування транспорту тощо.

Минулого року розпочалася реконструкція «Галичини», на яку була витрачена незначна сума з обласного і міського бюджетів. Із раніше обіцяних на це Урядом 40-60 млн. грн. зараз вже обіцяють виділити лише 25-27 млн. грн. Разом із тим, вимогу, щоб стадіон і дорога до нього відповідали європейським вимогам ніхто не скасовував.

+ ФОТО стадіону

 

4. Дійшли руки до доріг

Наприкінці 2010 року у Дрогобичі почали активно ремонтувати дороги, ямами на яких Дрогобич прославився навіть за межами Львівщини. Влада на чолі з міським головою V скликання Миколою Гуком пояснювала свої активні дії тим, що нарешті з’явилися кошти в бюджеті розвитку міста, а більшість дрогобичан – наближенням місцевих виборів. І хоч можна висловити чимало претензій щодо якості ремонтних робіт, все ж таки наприкінці року головними вулицями міста можна було проїхати не лише бронетранспортерами, вантажівками, а й легковиком. А вже весна покаже: зійде, як це часто буває, асфальтне покриття разом зі снігом чи все ж таки залишиться хоч би на більшій площі автошляхів.

+ФОТО

 

5. А віз і далі там

Наприкінці своєї каденції міський голова Микола Гук вирішив таки прибрати ринкову торгівлю з центральної частини міста і силою, з допомогою працівників міліції, переселити підприємців у район вулиць Пилипа Орлика - Володимира Великого. Мер вважав здійснення своїх планів своїм власним козирем на найближчих виборах. Однак підприємці ніяк не бажали переходити на непідготовлені майданчики. Як наслідок у квітні-травні минулого року дрогобичани стали свідкам страйків і довготривалого пікетування ратуші, активних дебатів на сесіях міськради і в теле- й радіоефірах. Та в підсумку торгівля так і залишилася на своїх місцях у центральній частині Дрогобича.

 

6. Загроза об’єднала підприємців

Підготовка нового Податкового кодексу, який ущемляв інтереси дрібних підприємців, малого та середнього бізнесу, знову об’єднала людей і покликала на акції протесту. Біда зібрала на головному майдані Києва підприємців із різних куточків України. Мітинги протесту відбувалися у всіх містах. Влада була змушена поступитися, і спірні положення з кодексу прибрали. Щоправда, пообіцявши затвердити їх у новій редакції до квітня 2011 року.

Та підприємці не надто радіють своїй перемозі і налаштовуються на ймовірну подальшу боротьбу. Створена «Координаційна рада підприємців при Верховній Раді України». У Дрогобичі діє своя «Координаційна рада громадських організацій підприємців Дрогобиччини», при якій відкрито громадську приймальню для захисту прав підприємців від протизаконних дій контролюючих органів.

+ФОТО

 

7. Стартувала реформа ЖКГ

Новообраний міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський та його команда в останні дні грудня взялися за реорганізацію структури житлово-комунального господарства міста. Проект реформування затвердила сесія міської ради.

У Дрогобичі створюють нову структуру – КП «Житлово-експлуатаційне об'єднання», до складу якої увійдуть будинкові управи №№1,2,3 та аварійно-диспетчерська служба КП «Теплоремонт». Це призведе до вивільнення 33 працівників (три директори, три головні бухгалтери, два головні інженери, два секретаря-діловоди та ін.) і дасть економію річного фонду зарплати в сумі 851,8 тис. грн. Зекономлені кошти будуть спрямовані на утримання житлового фонду.

У ЖЕО пропонується створити потужну госпрозрахункову дільницю, яка зможе виконувати роботи з капремонту житлового фонду, установ охорони здоров'я, освіти, культури, ремонту ліфтів та надання послуг іншим організаціям. Концентрація управління в єдиній структурі дасть можливість оперативно вирішувати проблеми експлуатації житлового фонду. Аварійно-диспетчерська служба ЖЕО дасть змогу оперативно усувати аварії у житловому фонді. Центральний офіс ЖЕО буде знаходитися у приміщенні БУ №2 на вул.Індустріальній. Але мешканці міста зможуть звертатися з проблемами житлового фонду у чотири будинкові дільниці за місцем проживання, які будуть розташовані у приміщеннях БУ №№1,2,3,4. Реорганізацію планують здійснити впродовж 2-3 місяців.

Окрім того, ліквідовується КП «Дрогобичсвітло» шляхом його приєднання до КП «Комбінат міського господарства». Після об'єднання загальна чисельність працівників двох підприємств скоротиться на 23 особи, з них 16 – адмінперсонал. Річна економія коштів на зарплату складе 778 тис. 236 грн.

Разом із тим, на 28 штатних одиниць скорочується апарат виконавчих органів Дрогобицької міської ради. У результаті цього річна економія коштів становитиме 1,2 млн. грн.

 

8. Відкриття новозбудованого храму на вул. Є.Коновальця

27 червня у Дрогобичі на вул.Є.Коновальця освятили величний за архітектурним виконанням дерев’яний храм дрогобицьких великомучеників-отців Северіяна, Віталія та Якима. В обряді взяли участь владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліян Вороновський та його помічник владика Ярослав Приріз. У Літургії взяло участь 37 священиків.

Будівництво церкви, настоятелем якої є отець-декан Іван Паньків, тривало два роки. А перед тим від 2002 року для потреб парафіян цього мікрорайону діяла тимчасова церковця, зведена за підтримки тодішнього нардепа Петра Димінського.

До зведення нового храму долучилися: дрогобицька громада, численні спонсори і меценати і, звісно, отець Іван Паньків, якому довелося перекваліфікуватися у виконроба. Велична церковна споруда стала справжньою окрасою не лише мікрорайону, а й всього Дрогобича.

А 7 листопада новозбудований храм Успіння Пресвятої Богородиці освятили в селі Опака Дрогобицького району. Участь у Богослужінні взяли владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліян Вороновський та 38 священиків. Будівництво церкви тривало з перервами 10 років. Настоятель храму протоієрей отець Іван Розлуцький висловив подяку усім доброчинцям та громаді, які доклалися до зведення сакральної споруди.

+ ФОТО церкви на Є.Коновальця

 

9. У Ясениці та Медвежі – блакитний вогник, у Нижніх Гаях – Пам’ятник героям

Громади сіл Ясениця-Сільна та Медвежа у 2010 році дочекалися урочистого запалення газового факела. Завершилося будівництво газопроводів, яке тривало декілька років. У дні відкриття (15 серпня в Ясениці та 28 серпня у Медвежі) у селах організували святкування. Захід присвятили 19-ій річниці незалежності України.

Люди отримали змогу користуватися таким благом цивілізації як газопостачання. Хоча з теперішніми цінами на газ від заготівлі дров селяни поки що відмовлятися не збираються.

Варто також відзначити відкриття у Нижніх Гаях 24 жовтня 2010 року Пам’ятника місцевим героям національно-визвольних змагань. Просторий майдан із пам’ятником у вигляді фігури Архистратига Михаїла поруч зі школою й церквою став справжньою окрасою села. До його спорудження долучилися почесний громадянин Дрогобицького району, доброчинець Василь Кравець, голова райдержадміністрації 2005-10 рр. Михайло Кравець, нинішній голова райради Михайло Сікора, сільська громада.

+ ФОТО пам’ятник у Н.Гаях

 

10. Сімдесятиріччя театру та концерт В.Крищенка на дрогобицькій сцені

Мистецькими подіями року можна вважати: гарно організований літературно-мистецький вечір «Учітеся, брати мої, думайте, читайте…» з нагоди 196-ої річниці народження Тараса Шевченка, концерт-бенефіс відомого поета-пісняра, народного артиста України Вадима Крищенка, а також відкриття театрального сезону прем’єрою вистави «Запорожець за Дунаєм» та відзначення 70-ліття Львівського музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича. Усі заходи отримали схвальні відгуки глядачів та у культурно-мистецьких колах.

Підготував Ярослав ГРИЦИКСоздан 13 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником