''ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ''

 

Дрогобич має бюджет
5 січня 2011 року відбулося друге пленарне засідання ІІ сесії Дрогобицької міської ради.

Перед його початком міський голова Олексій Радзієвський зачитав повідомлення про створення кількох депутатських фракцій і груп: фракція партії «Фронт Змін» -
8 депутатів, голова Андрій Шевкенич; фракція
ГП «Пора» - 5 депутатів, голова Володимир Кулина; фракція партії ВО «Батьківщина» - 2 депутати, голова Михайло Ваврин; група «Стебник» - 5 депутатів-стебничан.

Трохи подискутувавши на тему, чи можуть керівники відділів і управлінь виконавчих органів міськради бути депутатами, народні обранці вирішили скерувати листа до юридичного відділу Верховної Ради України з проханням роз’яснити цю проблему.

А відтак розпочалося обговорення проекту бюджету Дрогобича на 2011 рік. Головний фінансовий документ представили начальник фінансового управління Оксана Савран та голова бюджетної комісії ради Орест Скірко.

Загальний обсяг доходів бюджету із врахуванням державних трансфертів становитиме
257 млн. 392 тис. 300 грн.

Дохідна частина бюджету запланована у сумі 233 млн. 344 тис. 500 грн. Видаткова частина –
257 млн. 242 тис. 300 грн.

Освіту планують про-фінансувати у розмірі
72 млн. 528,4 тис. грн. Галузь охорони здоров’я може розраховувати на 56 млн. 270 тис. грн. Щоправда, левову долю цих сум становлять видатки на заробітну плату працівників та оплату комунальних послуг.

Сума, яку планують витратити на соціальний захист і соціальне забезпечення, складає 70 млн.
346 тис. грн., більшість із цих коштів надійдуть із державного бюджету.

На культуру і мистецтво в новому бюджеті передбачили 10 млн. 914 тис. грн., на фізкультуру і спорт –
1 млн. 859 тис. грн.

Житлово-комунальна сфера буде профінансована в обсязі 7 млн. 841 тис. грн. Щоправда, додаткові кошти на будівництво та реконструкцію об’єктів ЖКГ планують закласти в бюджеті розвитку міста. Цього року він становитиме 18 млн. 400 тис. грн.

На утримання органів місцевого самоврядування цього року закладено
11 млн. 289 тис. грн. Для виконання депутатських за-питів передбачено
250 тис. грн., тобто по
5 тис. грн. на одного депутата.

140 тис. грн. у новому бюджеті запланували на державну підтримку засобів масової інформації (часопис «Галицька Зоря» та радіо «Франкова Земля»).

В обговоренні проекту бюджету взяли участь основні розпорядники – начальники відділів охорони здоров’я Андрій Шевкенич, освіти – Петро Сушко, культури і мистецтв – Олег Яводчак та депутати

що контрольні цифри видатків на основні галузі, запропоновані Кабміном, були недостатніми для утримання розгалуженої бюджетної інфраструктури Дрогобича, який колись був обласним центром. Тому довелося збільшувати суми видатків за рахунок власних доходів, запроваджувати режим економії і навіть розглянути питання запровадження певних платних послуг у медицині.

Підсумував виступи міський голова Олексій Радзієвський. Він зазначив, що це найбільший бюджет Дрогобича за роки незалежності України. Мер закликав депутатів і працівників виконавчих структур взяти активну участь у наповненні бюджету. Особливу увагу буде приділено земельному податку, оскільки там криються чи не найбільші резерви. Слід взяти на облік кожен клаптик землі, а для підприємців будуть встановлені такі ставки податку, щоб вони могли його сплачувати і успішно вести свій бізнес.

Олексій Радзієвський також повідомив, що надіслав листи до обласної влади з проханням взяти на утримання обласного бюджету онкологічний та шкірвендиспансери, а також педагогічний ліцей, які мають статус регіональних. Районній владі запропоновано фінансувати ЗОШ №8, де більшість учнів є мешканцями навколишніх сіл. Це дозволило би зменшити навантаження на міський бюджет і покращило би фінансово-економічні умови утримання цих установ.

Економічний ефект від реорганізації та оптимізації апарату управління виконкому та комунальних підприємств, за словами мера, буде відчутним лише у бюджеті 2012 року, оскільки, згідно з законодавством, необхідно виплатити відповідні кошти працівникам, які потрапляють під скорочення.

У підсумку за головний фінансовий документ проголосували 39 депутатів. Та головні дебати ще попереду, коли затверджуватиметься розподіл видатків із бюджету розвитку міста.

Завершилося засідання сесії питанням «Різне», у якому депутати Михайло Лужецький, Богдан Звір, Михайло Ваврин озвучили проблеми виборців.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 13 янв 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником