ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Вогонь її пісень не згасять зливи літ…
Небагато знайдеться у світовій літературній спадщині імен, що горять так яскраво, як Лесине… До 140-річчя від дня її народження був приурочений захід, що відбувся 2 лютого у рамках проведення обласного методичного об’єднання викладачів української мови та літератури у Дрогобицькому коледжі статистики.

Того дня насичена програма не втомлювала учасників свята, бо мова йшла про речі, які є близькими кожному, хто має стосунок до нашої національної святині. Та про все за порядком.

Спершу директор коледжу Франк Франкович Мазур виголосив вітальне слово. А далі розпочалася робота, плідна, наполеглива, цікава. Це і новини, і обмін досвідом, і дискусії. Мимоволі згадуєш про те, що у рамках обласного методичного об’єднання наче зустрілися одночасно представники трьох поколінь, кожне з яких має свій погляд на українське слово.

Звичайно, найбільш вражаючою була доповідь викладача Новороздільського політехнікуму І.Винокурової, яка продемонструвала усім присутнім не лише матеріали багаторічних напрацювань, але й унікальний запис голосу В.Симоненка.

Безперечно, найяскравішим моментом заходу стала літературно-музична композиція під назвою «Вогонь її пісень не згасять зливи літ». На сцені – ведучі вечора Х.Письо та Х.Андруневчин. Наче барвисті камінці в калейдоскопі, змінювали один одного рядки Лесиної поезії, що звучали на тлі класичної музики. Бетховен, Моцарт – класики світового музичного мистецтва, безсмертна Леся Українка – світоч нашої літератури, а її творчість – надбання усього світового письменства. Перед очима захоплених глядачів промайнуло ціле життя великої поетеси. А «вальс самотності» у виконанні студентки коледжу Іванни П’єх не зміг залишити байдужим навіть найчерствіше серце.

А яка ж Лесина творчість без «Лісової пісні»? Діалог Лукаша (студент групи 21-БО-09, А.Захаряк) та Мавки (студентка гр.11-БО-10 Х.Андруневчин) видався на славу. Наші діти насправді талановиті. Усі присутні мали можливість у цьому переконатися. Такий літературно-музичний вечір – це прилучення до вічних цінностей, це національно-патріотичне виховання.

А на завершення гості нашого навчального закладу здійснили екскурсію до церкви Святого Юра. Будемо сподіватися, що Боже благословення, що витає під куполом церкви, надихатиме на сподвижницькі дії.

Учасники дійства щиро вдячні за допомогу і підтримку адміністрації навчального закладу і студентам, які долучилися до підготовки свята.Создан 18 фев 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником