ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Незагоєна рана Афганістану
15 лютого біля пам’ятного знаку воїнам-афганцям, що на вул.Т.Шевченка, відбувся мітинг-реквієм з нагоди 22-ої річниці виведення радянських військ із Афганістану.

Чимало людей зібралися того дня для вшанування пам’яті українських хлопців, які віддали своє життя в далекій чужій країні, до якої їх скерувала радянська тоталітарна система для відстоювання власних інтересів.

У цій непотрібній війні загинули 3280 українців, серед яких – 12 представників Дрогобиччини. Це Анатолій Герцан, Григорій Толстой, Степан Прінда, Василь Микосовський, Володимир Вороняк, Олександр Богонос, Михайло Прухницький, Віктор Пенделяк, Роман Данилків, Валерій Аладьїн, Анатолій Шилов, Дмитро Петров. 31 мешканець нашого краю отримав поранення на афганській війні, на сьогодні вже померли 45 осіб, які воювали там.

Історія довела, що введення радянських військ до Афганістану, щоби не допустити у цю країну американців, було великою помилкою. Але помилки тодішнього радянського керівництва в жодному разі не применшують честі і гідності воїнів, офіцерів, які героїчно і самовіддано виконували свій військовий обов’язок. За подвиги на землі Афганістану 72-ом військовослужбовцям присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 26 із них отримали їх посмертно. Пам’ять про тих, хто віддав життя в афганських горах і про живих воїнів-афганців, має завжди залишатися в серцях співвітчизників.

Панахиду за загиблими воїнами-афганцями відслужив військовий капелан, священик УГКЦ отець Іван. Перед присутніми виступили міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Галина Гайдук, голова Дрогобицької регіональної спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин, представник міської Ради ветеранів Микола Коваленко. Вірш, присвячений сумній даті, прочитала дочка загиблого Романа Данилківа.

Олексій Радзієвський, зокрема, сказав: «Тодішнє керівництво держави прийняло дуже зухвале рішення. Мета була одна – випередити американські військові підрозділи для того, щоб в кінцевому рахунку закріпитися на афганській території. Усе це було одягнене в ідеологічну амуніцію, що називалася тоді виконанням інтернаціонального обов’язку з допомогою братньому афганському народові».

Міський голова вручив родичам загиблих в Афганістані та інвалідам першої групи Афганської війни матеріальну допомогу. Галина Гайдук повідомила, що райдержадміністрація та районна рада також виділили допомогу для родин афганців - мешканців району, гроші вони отримають поштою. Від регіональної спілки ветеранів Афганістану матеріальну допомогу вручив її голова Іван Андруневчин. А зібрати кошти вдалося завдяки добрій волі керівників низки підприємств та підприємців міста. Військовий комісар Дрогобицько-Бориславського ОРВК Віктор Попов вручив воїнам-афганцям нагороди.

Пам’ять тих, хто не повернувся живим із Афганістану, вшанували хвилиною мовчання. Прозвучав військовий салют. А відтак квіти та вінки лягли до підніжжя монументу. Біля нього стояли 12 фотографій дрогобичан, котрі віддали життя за так званий інтернаціональний обов’язок. У пам’ять про них на постаменті горіли лампадки. На завершення заходу повз пам’ятник урочистою ходою пройшла колона солдатів, віддаючи честь загиблим воїнам.

Вела віче завідувачка сектором національного відродження Народного дому ім. І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 18 фев 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником