ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

«Блукаючі» кошти, або Чим закінчиться боротьба голови Дрогобицької РДА Михайла Сендака з корупцією?
Минулого понеділка відбулася прес-конференція голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайла Сендака для ЗМІ регіону.

Керівник району передусім зазначив, що бюджет на 2011 рік, який, як відомо, не є щедрим у масштабах цілої держави, особливо обмежує можливості гуманітарної сфери, себто освіти, культури і медицини. Поза тим, наголосив М.Сендак, ці бюджетні «гальма» жодним чином не мають вплинути на підготовку до відзначення 160-річчя від дня народження світоча української нації Івана Франка.

Відтак очільник району зосередив увагу ЗМІ на проблемних питаннях. Зокрема, на так званих школах-довгобудах. М.Сендак сказав, що рішення щодо спорудження школи в Летні було помилковим, позаяк такий заклад для цього населеного пункту є явно завеликим. За підрахунками, школа буде заповнена лише орієнтовно на 60%. Але добудувати її, підкреслив голова РДА, все одно треба. Цілковите розуміння в цьому плані виявила обласна держадміністрація в особі голови М.Цимбалюка, котрий уже скерував відповідне клопотання в НАК «Нафтогаз України», котре за рамковою угодою свого часу «підписалося» під цим проектом.

У 2005 році взялися за спорудження школи і в селі Ролів. Але до цього часу ресурсів вистачало тільки на стрічковий фундамент. У 2009 році на будівництво школи з обласного бюджету було виділено 3 млн.грн. На жаль, підкреслив М.Сендак, ці кошти не були освоєні. З ініціативи депутата обласної ради М.Задорожного сесія районної ради передала функції замовника управлінню капітального будівництва Львівської облдержадміністрації, а відтак, коли попередній голова облради пан Сеник ініціював створення УКБ, функції замовника «перекочували» в це відомство. За два роки ні один, ні другий замовник навіть пальцем не поворухнули, щоби освоїти кошти. Зате, виявляється, ініціатор цієї схеми «блукаючих» коштів М.Задорожний проявив чергову ініціативу: знайти винуватця втрачених можливостей. Можливості втрачені тому, що облрада розподілила 3 млн.грн. між іншими районами. А крайнім, за задумом голови профільної депутатської комісії облради М.Задорожного, виявився голова РДА М.Сендак, котрий місяць тому звинуватив М.Задорожного як голову райспоживспілки в корупційних схемах. Очільник району зазначив, що доказова база для таких звинувачень є більш ніж достатньою. Поза тим, пообіцяв М.Сендак, найближчим часом у центральних ЗМІ будуть опубліковані відомості, які не залишать жодного сумніву щодо корумпованості добродія М.Задорожного.

Голова РДА зазначив, що гасло його діяльності залишається сталим: злодій має сидіти в тюрмі.

Називаючи низку інших напрямків боротьби з корупцією, М.Сендак довів, що протистояння із М.Задорожним не є міжособистісним конфліктом і що він узагалі не конфліктує з ним, а просто виконує покладені на нього Президентом функції.

Голова РДА говорив, що сьогодні в епіцентрі зловживань опинилася земля, яка, крім життя, є найдорожчим, що в нас залишилося. Він розповів про те, як призупинив «дерибан» землі в селі Модричі, під яким «підписалися» 69 депутатів облради попереднього скликання і особисто колишній голова ОДА пан Кміть.

Спроби «нагріти» на землі руки, акцентував М.Сендак, продовжуються. Наприклад, сільський голова Лішні, посилаючись на усні домовленості з колишніми керівниками РДА, намагається розширити межі села за рахунок земельних фондів району на 350 га. Очільник району зазначив, що мета розширення земельних угідь села є цілком зрозумілою і не потребує ніяких коментарів. Особливо на тлі того, що спромігся зробити війт Лішні, котрий претендує сьогодні на такі преференції, для блага Лішні.

На прес-конференції також було присвячено увагу низці інших проблем, які дошкуляють району: зокрема, питанню доріг, перевезень, дошкільних закладів, стихійних сміттєзвалищ, збору молока та ін.Создан 18 фев 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником