ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 11 березня 2015р.
Митець з іконою в душі

5 березня у муздрамтеатрі ім. Юрія Дрогобича відбулася ювілейна академія «Митець з іконою в душі» з нагоди 200-ої річниці від дня народження композитора, громадського діяча о.Михайла Вербицького.

Організаторами заходу виступили Дрогобицька міська рада та Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ.

Учасників урочистої академії привітав єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Преосвященний владика Ярослав (Приріз), який акцентував свій виступ на священичій ниві та аспектах виховання о. Михайла Вербицького.

Професор ДДПУ ім. І.Франка Ірина Бермес ознайомила присутніх з творчою та громадською діяльністю митця М.Вербицького.

Опісля на сцені виступили художні колективи Дрогобича, які виконували музичні твори, написані Михайлом Вербицьким.

Завершилося дійство виконанням «Заповіту» та «Гімну України».

Секретар міської ради Тарас Метик наголосив на важливості проведення цієї академії, адже Михайло Вербицький – видатна постать в історії України та добре знана у світі. Посадовець відзначив майстерність художніх колективів, які виконували твори Вербицького. Особливо ефектно, за його словами, виглядало виконання «Заповіту» та «Гімну України» за участю зведених хорів та симфонічного оркестру.

До речі, напередодні ювілейної академії Т.Метик взяв участь у заходах з нагоди 200-річчя М.Вербицького у селі Млини Республіки Польща.

«Захід пройшов на високому рівні за участю духовенства та посадовців України і Польщі. Варто відзначити, що у цей день виповнилося 150 років від першого публічного виконання Гімну України. Організатором виступила Перемишльсько-Варшавська архиєпархія УГКЦ, а це свідчить про високе становище церкви у світі», - наголосив Тарас Метик.

 

Виконком має керуючого справами

На другому пленарному засіданні 59 сесії Дрогобицької міської ради затвердили нового керуючого справами міськвиконкому.

Шляхом відкритого голосування депутати підтримали кандидатуру начальника юридичного відділу міської ради Володимира Михайловича Годяка.

 

На «круглому столі» не обійшли «гострих кутів»

У вівторок, 3 березня, відбулася нарада з приводу сплати боргу за електропостачання Гірнянського водозабору, який накопичився через невчасну оплату за спожиту воду «Трускавецьким водоканалом» перед дрогобицьким підприємством.

Зустріч відбулася за «круглим столом» у райдержадміністрації за участю представника ЛОДА, в.о. голови РДА С.Рудницького, в.о. міського голови Дрогобича Т.Метика, міського голови Борислава В.Фірмана, міського голови Трускавця Р.Козира, помічників народного депутата Б.Матківського, керівників водоканалів Дрогобича і Трускавця. На жаль, за підсумками наради дійти спільної згоди щодо вирішення конфліктної ситуації зацікавленим сторонам не вдалося.

Трускавчани пропонують створення спільного підприємства, якому слід передати водозабір у Гірному, і яке б надавало послуги водоканалам Дрогобича та Трускавця. Дрогобичани таку пропозиція вважають неприйнятною, бо проти того, аби майно КП «Дрогобичводоканал», яке є власністю громади, переходило у сусідське підпорядкування. Ще одним недоліком цієї пропозиції є те, що ТзОВ «Трускавецький водоканал» – це спільна власність міської ради Трускавця та приватної структури.

За словами мера Борислава В.Фірмана, складається враження, що нині через такі приватні фірми, як ПАТ «Львівобленерго» чиниться навмисний тиск, аби через невчасну оплату послуг створити умови для збитковості підприємств і тоді їх легко ліквідувати, а згодом «прихватизувати». Громада вважає такі дії неприпустимими.

Через заборгованість «Трускавецького водоканалу» за послуги, надані КП «Дрогобичводоканал», станом на 1 березня утворився борг у сумі 8,1 млн. грн. Оскільки постанова Національної комісії щодо встановлених 1 липня 2014 р. тарифів є чинною (хоч комісія і перебуває у стані ліквідації), трускавчани зобов’язані погасити заборгованість.

Представник ЛОДА запропонував створити робочу групу для розробки напрацювань розв’язання проблеми, проте наголосив, що борг «Трускавецький водоканал» має сплатити.

 

Бійцям АТО – Матеріальні допомоги

У четвер, 5 березня, у ратуші секретар міської ради Тарас Метик разом з начальником управління праці та соціального захисту населення Іваном Терлецьким вручили матеріальні допомоги дванадцятьом воїнам АТО на загальну суму 18 тис. грн. Це бійці, які отримали поранення під час військових дій в зоні АТО.

Присутні на зустрічі родичі військових поцікавилися порядком надання пільг та процедурою отримання земельних ділянок. Посадовці роз’яснили, що процедура отримання земельних ділянок буде чітко визначена відповідним Положенням, яке розробляється. Нині для воїнів АТО наділено 148 ділянок. Т.Метик зазначив, що насамперед ділянки отримають дрогобичани, оскільки до міської ради звертаються і мешканці району та інших міст.

Про отримання пільг та субсидій поінформував І.Терлецький.

На завершення зустрічі Тарас Метик запропонував воїнам і їхнім родичам звертатися до нього особисто для вирішення їхніх нагальних потреб чи проблем, які в компетенції міської ради.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Газ подорожчає усемеро, електроенергія – на 19%

Невеселим стане День сміху для більшості споживачів житлово-комунальних послуг, адже нас очікує серйозне підвищення тарифів на газ та електроенергію. І як вижити з такими цінами при нинішних зарплатах і пенсіях?

Від 1 квітня ц.р. зростають тарифи на газо- та теплопостачання. Нові тарифи затвердила Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг.

Дотепер споживачів газу ділили на три категорії. Хто використовував до 2500 куб.м на рік сплачували 1,089 грн. за 1 куб.м., від 2500 до 6000 куб.м – 1,788 грн., понад 6000 куб. м – 3,645 куб.м. Від квітня цю схему ліквідовують.

Тепер за найнижчим тарифом – 3,6 грн. – платитимуть лише ті споживачі, хто вкладеться у 200 куб.м. на місяць. За спожите понад цю цифру доведеться платити вже по 7,188 грн. за 1 куб.м. А в період від 1 травня до 30 вересня усі споживачі платитимуть по 7,188 грн. за 1 куб.м, незалежно від обсягів споживання.

Майже на 70% подорожчає і послуга теплопостачання, НКРЕКП встановила для різних теплопостачальних підприємств різні тарифи.

Також від 1 квітня подорожчає й електроенергія. Хто споживає до 100 кВт.год тепер платитиме 36,6 коп. за кіловат (з 1 вересня – 45,6 коп., з 1 березня 2016р. – 57 коп., з 1 вересня 2016р. – 71,4 коп., з 1 березня 2017р. – 90 коп.).

Хто споживає від 100 до 600 кВт.год платитиме 63 коп. за 1 кВт (з 1 вересня – 78,9 коп., з 1 березня 2016р. – 99 коп., з 1 вересня 2016р. – 1,29 грн., з 1 березня 2017р. – 1,68 грн.).

Хто споживає понад 600 кВт.год платитиме 1,407 грн. за 1 кВт (з 1 вересня – 1,479 грн., з 1 березня 2016р. – 1,56 грн., з 1 вересня 2016р. – 1,638 грн., з 1 березня 2017р. – 1,68 грн.).

Фактично, з березня 2017 року тарифи для другої і третьої категорії зрівняються, тож буде лише дві категорії – до 100 кВт.год і понад 100 кВт.год.

Ярослав ГРИЦИК

 

Думки вголос. Нас очікує тяжка праця

Міський голова Трускавця Руслан Козир минулого тижня дав традиційну прес-конференцію про поточну ситуацію. Зазвичай перед таким заходом готується прес-реліз, відтак оратор коротко інформує журналістів про всі події, що мали місце у роботі міської влади. Руслан Ярославович цього разу вважав за необхідне без зайвих, додаткових коментарів приступити до конкретних відповідей на запитання. Подаємо думки вголос міського голови:

* Бюджет міста приймався із великими потугами, бо дохідна частина викликає занепокоєння, адже бюджет на 75 % зорієнтований на благополуччя роботи курортної інфраструктури.

* Питання забезпечення Трускавця питною водою лежить у площині взаємовідносин між двома суб’єктами господарювання, зокрема Дрогобицького і Трускавецького водоканалів. Наполягаю на спільному засіданні виконкомів двох міст, щоб виробити спільний знаменник співпраці.

* Щодо мобілізації, то їй слід надати обмеженого інформаційного характеру з метою захисту даних про можливості нашої армії. Мобілізація проходить нормально. Проте є частина людей, які ухиляються від мобілізації (у цьому контексті Р.Козиру один журналіст задав запитання, чи відповідає дійсності розмова про те, що він пожертвував своїми двома автомобілями для нашого війська. Міський голова не бажав розвивати цю тему, адже – це особистісне рішення кожного).

* Конфлікт Козира і депутатського корпусу? Все банально просто; політичне середовище – гниле. Це позбавляє розбудови громадського суспільства. А воно має пропонувати тих людей на виборні посади, які будуть прагнути приносити користь громаді.

* Вулиця Т.Шевченка стане пішохідною зоною. Але є активісти, які хочуть, щоб нічого не робилося, тому й займаються критиканством на цю тему.

* Я прихильник встановлення індивідуального опалення. Це дає змогу кожній сім’ї на свій розсуд розпоряджатися енергоресурсами. У бюджеті для воїнів АТО закладено по 2 тисячі гривень.

* Нам треба 3-4 роки тяжко працювати, щоб вийти принаймні на той рівень, який був перед російською агресією.

* Крім Майдану, нічого не змінилося (маю на увазі систему), змінюються люди.

В.Т.

 

«Вони віддали життя за Україну»

Уже давно не секрет, що Україна погрузла у темних болотах війни. Людське вухо почало потрохи звикати до церковних панахид за молодими хлопчаками у військовій формі.

Нікого вже не дивує посивіла з горя жінка, яка готова лихому горло перегризти аби лише син живим додому повернувся. А вулиці: вони так і наповнюються біженцями з осиротілих кутків нашої держави. Тож деколи здається, що ми проклятий Богом народ та безсилі щось змінити. Але ні! Революція Гідності довела, що Всевишній завжди над нами, а якщо поруч Він, то яка різниця хто там проти нас? Головне бути сильними та не опускати носа, адже поле бою розпростерлось не лише на східних землях, а й у наших домівках.

Коли стилет безсилий – у бій рветься стилос. Обравши собі натомість автомата слово, команда педагогів ЗОШ №15 провела грандіозну роботу на фронті патріотичного просвітництва дітей. До школи неодноразово приходили в гості солдати з АТО, які розповідали учням про події на Донбасі. Навчальний заклад був також пунктом збору теплих речей. Тут організовувалися благочинні ярмарки та писались листи для підтримки героїв. Сьогодні школа є мостиком, що з’єднує українську армію з галицькою столицею солі.

27 лютого у навчальному закладі відбулась подія, яка зупинила відлік часу – Реквієм слави Небесній сотні «Вони віддали життя за Україну». Захід був надзвичайно грандіозним, адже найменше, що, на думку учнів, могла зробити шкільна родина, – це викарбувати імена героїв для їхньої вічної пам’яті. Шкільні поминки були окутані трепетом, бо у гості завітали родичі загиблих воїнів світла. У шкільному залі висіли портрети полеглих у бою земляків зі стрічками скорботи. Атмосфера реквієму нагадувала про чорні сторінки нової та все-таки недописаної історії нашої Батьківщини.

Вечір пам’яті розпочався з хвилини мовчання, яку згодом перервали слова молитви за душі воїнів та коротке, але повчальне слово о.Юрія Завійського з Катедрального Собору Святої Трійці. Лише опісля розмови з Богом школярі перейшли до офіційної частини. Тут же не обійшлось і без музичного супроводу у виконанні талановитого учня Ігоря Левицького. У момент, коли хлопчина заспівав лемківську тужливу пісню «Плине кача по Тисині» люди, що переповнювали зал, не змогли стримати сліз. Журбу приносило також багатоголосся віршів, які невпинно народжувались на устах дітей. Не залишилися без уваги у п’ятницю і короткометражні фільми про героїв Майдану.

Щоб додати щіпку радості до події та трішки відволіктися від печалі, – дирекція школи запросила майстрів бойового гопака зі школи «Вой». Цей коротенький урок народної самооборони надзвичайно зацікавив наймолодших школярів, які не змогли всидіти на своїх місцях. У кінці слово надали Ігореві Логину, який розповів про шкільний ярмарок, на якому діти виручили три тисячі п’ятсот гривень для учасників АТО. Директор школи нагородив гостей особливими подарунками – теплими оплесками та словами підтримки, адже саме цього людська душа потребує найбільше в такий скрутний момент. Поминання завершилося акапельним співом Українського Гімну, виконання якого переплело не тільки голоси, а й душі українців, адже ми є одна велика родина.

Іларіон ПАНЬКІВ

 

Дні пам’яті Героїв Небесної сотні

І пам’ять вічна. І народ не забува,

Хто виборов життям ці перемоги.

Небесна сотня, чиста та жива,

Нам каже з неба: «Доброї дороги…»

Цими днями вся країна схилила голову, щоб віддати шану Героям-майданівцям, які полягли в нерівній боротьбі за свободу й незалежність кожного з нас.

Ким вони були? Чого прагнули? Це були звичайні люди з різних куточків України, здавалося б такі різні… Та було дещо, що їх об’єднало, - це любов. Любов до своєї Батьківщини, надія на краще майбутнє, віра в перемогу добра над злом.

Пам’ятні заходи пройшли в усій країні. Сумує і Дрогобиччина, яка втратила трьох Героїв. Учні ЗОШ №14 провели вечір-реквієм під назвою «Небесна сотня на варті». Відеоряд про події Революції гідності, патріотичні вірші та пісні у виконанні учнів знову повертали присутніх у буремні події.

Організаторами цього заходу виступили учнівське самоврядування, педагог-організатор Оксана Мар’янівна Летнянчин, вчитель музики Люся Амброзіївна Мурза та класний керівник 11-А класу Ганна Миронівна Сорока. Учасники дійства залишити у своїх серцях жертовний подвиг героїв в ім’я європейської України.

Дні пам’яті Героїв Небесної сотні особливі для нашої школи, адже тут, у стінах чотирнадцятої школи, проходило дитинство та формувався світогляд одного із Героїв України Олега Ушневича. Пам’ять про нього засвідчує меморіальна дошка при вході до школи.

Ми, учні, завжди схилятимемо свої голови перед подвигом Олега Ушневича, його життєва позиція буде для нас прикладом патріотизму та незламної любові до рідної України.

Христина НОГА, учениця 11-А класу ЗОШ №14

 

Презентація книги Василя Іванишина

24 лютого в Києві відбулася презентація перевидання книги Василя Іванишина «Українська ідея», організована Науково-ідеологічним центром імені  Дмитра Донцова та Військово-політичним рухом «Правий сектор». У дружньому колі націоналістів, серед яких були представники різних націоналістичних організацій України, а також хлопці, котрі щойно повернулися із фронту, організатори заходу розповідали про книгу, про самого автора, та, звісно, про націоналізм.

Редактором та упорядником книги є син Провідника – професор Петро Іванишин. Як він зауважив, наразі суспільство має високий запит на пізнання націоналізму, тому «Українська ідея» є тою книгою, котра може відповісти на численні питання: що таке український націоналізм та куди він рухається. Книжка – це ідеологічний вишкіл як громадськості, так і активістів та воїнів молодого націоналістичного руху «Правий сектор».

Для Богдана Червака, Голови ОУН, Василь Іванишин був учителем, авторитетом та духовним наставником. Першою людиною, котра сподвигла до написання книг, до творчого розвитку, до поширення націоналістичних ідей. Історії, які ми почули, були сповнені любові і щирості до великої людини. До вагомої людини. За словами п.Червака, Василь Іванишин міг з пам’яті читати вірші Ліни Костенко годинами.

Також говорили про те, що націоналісти не мають бути колесами в чужому возі. Ми не маємо вмирати, і нашими життями не мають затуляти дірки. Націоналізм має поширюватися серед політичної еліти. Національна ідея має бути в головах політиків, які перебувають при владі. Бо брак елементарної освіти з історії українського націоналізму – це суттєва проблема, через яку ми зараз маємо війну, економічну кризу та низку інших проблем. Ніколи Захід нам не допомагав і зараз не допоможе. Ми маємо спиратися на власні сили. Маємо вірити в себе, в нашу націю.

Олег Баган, очільник Науково-ідеологічного центру імені Дмитра Донцова, наголосив, що національну ідею звикли розповсюджувати як екстремістську, агресивну. Так її продовжують сприймати і досі. Проте, в чому заслуга саме Василя Іванишина, це низка ідей, які він обгрунтував. Одна з них, що Тарас Шевченко був націоналістом. У його творах проглядається традиціоналізм, волюнтаризм, чітко сформована національна ідея. Ідея Ордену, що є вищим за партію та розгляд націоналізму як філософії любові до нації, як органічний захист національного, а не ненависть до чужого.

Прес-служба «Правого сектору»

 

КРИМІНАЛ

Суд оголосив вирок…

Дрогобицький міськрайонний суд на вісім із половиною років засудив 24-річного мешканця с.Грушів 25-річного Івана Лесика.

Торік, 10 листопада, він, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння за кермом чужого мікроавтобуса «Мersedes Vito 108 CDI», не впорався із керуванням та скоїв наїзд на п’ятьох пішоходів, серед яких були неповнолітні. Молодь, повертаючись із дискотеки, йшла узбіччям дороги.

Нагадаємо, що тієї трагічної ночі від отриманих травм загинули троє осіб віком 15 та 18 років, ще двоє неповнолітні отримали тілесні ушкодження середньої важкості. За іронією долі, водій був їхнім односельцем і мешкав на одній вулиці зі своїми жертвами.

Винуватця аварії також позбавлено права керувати транспортними засобами на 3 роки.

Вл.інф.Создан 13 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником