ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 18 березня 2015р.
Чому приїздив Олег Синютка?

13 березня Дрогобиччину відвідав голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Спершу очільник області разом із керівниками району відвідали у селі Летня фермерське господарство «Меринос Захід», яке займається вирощуванням овець та кіз високопродуктивних порід. Голова ЛОДА оглянув тваринницькі приміщення, поспілкувався з власником Дмитром Огньовим щодо сьогодення та перспектив господарства, скуштував молочну продукцію.

Господарство залишило позитивні враження у голови облдержадміністрації. Він високо оцінив культуру виробництва та зауважив, що має намір привезти своїх дітей на екскурсію у «Меринос Захід». О.Синютка також поспілкувався з активом села Летня.

Цього ж дня голова облдержадміністрації побував у філії «Дрогобицький райавтодор». Він оглянув техніку та виробничу базу підприємства, поспілквався з директором Сергієм Грибановим та працівниками щодо технічних можливостей виконання робіт, розміру та виплати зарплати. Стан справ у райавтодорі О.Синютка оцінив об’єктивно, зважаючи на ситуацію в дорожньому господарстві загалом.

Згодом у сесійній залі райради Олег Синютка виступив перед громадсько-господарським активом регіону. Він зазначив, що Дрогобицький район є одним із найскладніших на Львівщині. Тут назбирався цілий комплекс проблем, пов’язаний з адміністративно-територіальним устроєм та іншими чинниками. «Втім, держава сьогодні має одну спільну біду, це – війна, - наголосив очільник області. - Дрогобиччина – патріотична, багато її синів є героїчними оборонцями країни. Ще частина мешканців роблять усе, щоб підтримати армію. Але є й такі, котрі ховаються і сподіваються, що перечекають, і навіть такі, які на цьому заробляють».

Зупинився Олег Синютка на питанні порядності чиновників, адже досі є негативні приклади корупції, підприємці скаржаться на бюрократичні зволікання. Голова ЛОДА наголосив, що за такі речі будуть жорстко карати.

Серед інших важливих проблем регіону він назвав поганий стан доріг, вакантну упродовж року посаду голови райдержадміністрації, децентралізацію влади.

Голова ЛОДА озвучив декілька позитивних кроків. Це – об’єднання народних депутатів України з нашої області задля відстоювання інтересів Львівщини.

Правильним він назвав рішення депутатської комісії облради з питань промисловості, ЖКГ, транспорту і зв’язку на чолі із Михайлом Задорожним, яке дозволить не розпорошувати незначними сумами бюджетні кошти на велику кількість доріг, а зосередитися на найважливіших напрямках і реально, поступово проводити належний ремонт цих доріг.

О.Синютка також повідомив про створення на базі Винниківського госпіталю центру реабілітації та допомоги демобілізованим з АТО.

Голова облдержадміністрації зауважив, що виїзні зустрічі проводить, аби почути про проблеми регіону з перших вуст. Тому надав слово присутнім.

Коротко про стан справ у районі, проблеми та перспективи висловилися перші керівники району.

Запитання присутніх стосувалися затягування з призначенням голови райдержадміністрації; об’єднання територіальних громад за принципом добровільності, а не примусовості; облаштування гравійного кар’єру, що зупинить крадіжки піщано-гравійної суміші і дасть змогу поліпшити власними силами ситуацію зі станом доріг. Були питання щодо роботи пасажирського транспорту, водопостачання регіону, допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям. Виступили депутати, сільські, селищні голови, громадські активісти. Слово мав і єпископ Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП владика Яків, який зупинився на державотворчих процесах, питаннях оборони країни, патріотизму, відповідальності влади, засиллі чужоземних шкідливих антидержавних сект, подякував за розуміння духовенству УГКЦ, з яким існує тісна співпраця у питанні допомоги українському війську. Владика також торкнувся проблеми виділення земельної ділянки в Дрогобичі під будівництво катедрального собору УПЦ КП.

Секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик звернув увагу обласного керівника на проблеми місцевої промисловості. Він зазначив, що серед співвласників колись потужних промислових підприємств, які з різних причин вже тривалий час не працюють, є як місцеві бізнесмени, так і представники іноземного, зокрема, російського капіталу, який свідомо губить виробництво. Тарас Метик звернувся до голови ЛОДА з пропозицією поставити питання реприватизації, а також залучення дрогобицьких заводів до виконання державного оборонного замовлення.

Олег Синютка сказав, що нещодавно на Львівщині перебував Міністр оборони Степан Полторак, який відвідав деякі підприємства. Незабаром до області знову приїдуть представники Міноборони. Тож він дав завдання дрогобицькій владі подати обґрунтовані пропозиції, які він передасть військовим фахівцям.

Підсумовуючи нараду, Олег Синютка пообіцяв, що під час візиту до Києва обов’язково порушить питання затвердження кандидатури голови Дрогобицької РДА. Олег Михайлович наголосив, що ніколи не підпише жодного документа про об’єднання територіальних громад без їхньої згоди. Голова ОДА пообіцяв вирішити прохання місцевої самооборони щодо проведення для них навчання на військовому полігоні. Актуальні проблеми О.Синютка попросив подати йому в письмовій формі.

На завершення Олег Синютка сказав, що не вважає свою посаду даром Божим, чи карою Божою. Просто так розпорядилося провидіння, що він має бути в цей час на цьому місці. А свою роботу він звик виконувати якісно, чого вимагає і від усіх інших.

Кор. «ГЗ»

 

Колектив, у якому панує доброзичливість

У переддень Дня працівників житлово-комуналього господарства і побутового обслуговування населення у КП «Комбінаті міського господарства» вшановували усіх 205 осіб. Практично кожний з членів колективу отримав нагороди як морального, так і матеріального плану.

Спершу директор КП «Комбінат міського господарства» Андрій Янів подякував своєму колективу за сумлінну працю, розуміння складної фінансової ситуації в державі, яка частково позначається і на їхньому матеріальному благополуччі і низько йому вклонився. У його словах відчувалися щирість і повага до людей, котрі роблять свою буденну роботу: прибирають вулиці, впорядковують дороги, окультурюють парки і сквери і т.д. Водночас із боку тих людей, котрі працюють із Андрієм Євстахійовичем (перший раз він керував комбінатом з 2002 до 2007 р., та з лютого 2014 року і донині) упродовж певного часу, відчувається симпатія до нього. Це було відчутно під час процедури нагородження, зокрема двірників. Кожна з них отримала тепле слово і джентльменський жест. За п’ятнадцять хвилин урочистостей директор пригорнув, поцілував понад 50 жінок, подякувавши їм. Елемент людської вдячності багатьом керівникам не притаманний. Впала у вічі і ще одна деталь; п.Андрій кожній людині щось говорив під час привітань; одному, щоб не поспішав на пенсію, з другим пожартував на відому тільки їм двом тему, а ось п.Конону «наказав» передати вітання його батькові, який раніше працював на комбінаті. Щодо ветеранів, то двоє з них хоч і на заслуженому відпочинку, проте й досі уболівають за колективом. Орися Михайлівна Бережницька і Василь Михайлович Кріль теж були присутні на урочистій «лінійці».

Зі словами вдячності до присутніх звернувся в.о. міського голови, секретар міськради Тарас Метик. Далі він навів приклад як одного разу примхливий добродій, завітавши до ратуші, погрозив йому пікетом через те, що парк «Небесної сотні» засмічений різним мотлохом, який наніс вітер. Є така категорія людей; одна викидає під ноги сміття, а інша повчає як наводити порядок, хоча б могли одні й інші бути і культурнішими, і патріотичнішими. Самі двірники, а їх у комбінаті всього 73, ладу не дадуть, хоча вулиці міста завжди прибрані завдяки їхній сумлінності.

Вітали своїх колег із професійним святом голова профспілки Ольга Копельців, головний інженер Володимир Красуляк, заступник директора комбінату міського господарства Олег Молоко, а інспектор відділу кадрів Наталя Пиріг виконала найприємнішу місію – оприлюднила номінантів матеріальної нагороди. З добрим настроєм люди покидали залу, яка після ремонту набула привабливого вигляду, і ще довго між собою про щось говорили. А уже в понеділок хлопці-комунальники обрізали гілки на деревах, дробили їх на «січкарні» на тирсу, прибирали вулицю Т.Шевченка після цих робіт. Життя триває…

Володимир ТУРМИС

На фото: - урочистості на підприємстві;

- будні на виробництві. 

 

На дорогу до Довголуки – понад 7 млн грн.

12 березня на засіданні постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської обласної ради депутати затвердили Перелік об’єктів будівництва, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Їхній ремонт планується проводити у 2015 році за рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету.

Загалом між районами області розподілено понад 139 млн грн. коштів обласного бюджету. Ще 13 млн грн залишили у резервному дорожньому фонді.

Відзначимо, що 7 млн 235 тис грн. з обласного бюджету виділять для Дрогобицького району на завершення ремонту дороги «Дрогобич – Довголука». На цьому наполіг депутат облради від Дрогобиччини, голова постійної комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Михайло Задорожний.

Підсумовуючи засідання комісії, М.Задорожний зазначив: «Депутати прийняли Програму, затвердили розподіл коштів. Тепер облдержадміністрація та Служба автомобільних доріг Львівщини проводитимуть процедурні моменти – оголошуватимуть тендери, на яких визначатимуть підрядників з виконання робіт. Головне, щоби вже у квітні – травні ремонтні роботи на автошляхах області розпочалися».

Кор. «ГЗ»

 

50+1

У творчому куферку нашого колеги по спільній праці у «Галицькій Зорі» Романа Пастуха є 50 історично-краєзнавчих, документальних, публіцистичних, поетичних книг, брошур, буклетів: «Вулиці старого Дрогобича», «Уголна – моє село», «Думи волі», «Дрогобич давній і сучасний», «Грім», «Дрогобич», «Корона Данила Галицького», «Родинний архів Бандери». Його перу належить «Стрийщина крізь віки», «Дрогобиччина: свідки епох» у 2-х томах (у співавторстві з І.Шимком), «Чути і почути», «Монументальна Стрийщина», «Натхненний небом», інших. Роман удостоївся бути в колі Національних спілок журналістів, письменників і краєзнавців України.

Словом, це непосидючі творчі жорна на літературній краєзнавчій журналістській ниві. І підтвердженням цьому є його остання книжка, яка увібрала у себе вірші та казки для дітей «Чудернацький ліс». Цю працю він присвятив своїм внукам: двом Богданам, Олегові і Матвієві. У книжці є 59 цікавих і дотепних віршів, у яких майстерно побудовані рими для кращого запам’ятовування їх дітьми.

Аналізуючи випуск дитячої літератури, особливо казкового характеру, за останніх п’ять років можна сміливо заявити, що книжечка Романа Пастуха буде дуже популярною серед малечі. Жаль, що її наклад – мінімальний. Хоча їй можна дати продовження, якщо провідні видавництва України проявляють свій патріотизм і гонор щодо творів тих авторів, у віршах і казках яких повсюди панує і перемагає добро…

Володимир ТУРМИС

 

Ігор Борис і Дмитро Лесешак відзначені орденами

Відповідно до Указу Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року «Про відзначення державними нагородами України» наші земляки солдати Ігор Борис (Дрогобич) та Дмитро Лесешак (с.Рихтичі) за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджені орденами «За мужність» III ступеня (посмертно).

Указ опублікований на офіційному сайті Президента України.

Вл.інф.

 

Хресну ходу присвятили митрополиту Андрею

15 березня вулицями старовинного Дрогобича пройшла велелюдна молитовна Хресна хода, присвячена 150-річчю митрополита Андрея Шептицького, якого український народ назвав своїм Мойсеєм.

Приблизно 5 тисяч вірян разом зі своїми пастирями упродовж двох годин пригадували слова мудрості батька церкви, які ніколи не тратить актуальності.

Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав (Приріз), котрий очолив молитовну Хресну ходу, звернувся до людей з пастирським словом. Владика, зокрема, сказав: «Будьмо єдиною нацією, єдиним народом, не даваймося на різні підступи ворога, який намагається розділити нас».

Вл.інф.

 

Метеостанція для військових

Не припиняється спільна діяльність волонтерських організацій, небайдужих пересічних громадян, командування Дрогобицького реактивного артилерійського полку у поліпшенні забезпечення військових для підвищення рівня виконання завдань.

Нещодавно командування військової частини А 1108 звернулося з проханням до генерального директора ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» Лева Грицака з проханням посприяти у технічній модернізації підрозділів полку.

На відповідь довго очікувати не довелося. За власні кошти Лев Грицак придбав для військової частини два комплекти сучасного, компактного, мобільного метеорологічного комплексу. Використання цих пристроїв значно підвищує якість виконання завдань щодо розрахунку даних для пуску реактивних снарядів, а це, своєю чергою, забезпечує відмінні результати при виконанні бойових завдань підрозділами.

Незабаром ці метеорологічні комплекси потраплять до військових, які виконують бойові завдання у зоні проведення АТО.

Командування військової частини А 1108

 

Юрвідділ очолив чемпіон

Минулого тижня, секретар міської ради, в.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик нарешті отримав кадрове підсилення. Володимир Годяк, який до цього очолював юридичний відділ, отримав портфель керуючого справами. Натомість головний спеціаліст того ж таки відділу Степан Кулиняк став повноправним його керівником.

26-річний юрист-правник С.Кулиняк закінчив правничий коледж і юридичний факультет Львівського національного університету ім. І.Франка, нині ще навчається в регіональному інституті державного управління Національної академії при Президентові України на факультеті державного управління та місцевого самоврядування.

Чи не вперше у ратуші буде працювати людина із чемпіонським минулим. Свого часу він ставав неодноразовим чемпіоном області та чемпіоном України з боксу серед юнаків 1989-90 р.н. у ваговій категорії. І хоч зала ратуші не є рингом, проте багато хто із постійних порушників спокою, особливо під час спровокованих сесійних засідань, тепер задумаються перед тим, як бігти до президії.

Це, звісно, жарт, бо і в київській мерії у присутності Віталія Кличка теж розмахують руками. Але факт присутності людей зі спортивним гартом, приємно підсилює європейську тезу про струнких і підтягнутих держслужбовців, котрі вміють і знають, як продуктивно працювати. Степану Левковичу бажаємо одного: як і на спортивному, так і на фаховому поприщі здобувати лише «золоті» нагороди. І прийде визнання, повага і т.д.

В.Т.

 

«Кухня просто неба» – для українського війська

12 березня адміністрація, інженерно-педагогічний та учнівський колективи Вищого професійного училища №19 організували і провели фестиваль-ярмарок «Кухня просто неба».

Попри дощову погоду, перед входом до навчального закладу зібралося чимало гостей та учнів. Адже у повітрі пахло смачними стравами, приготовленими на грилі, мангалі, барбекю та в казані. Учні кулінарних груп презентували та продавали на ярмарку витвори своїх рук, а зібрані кошти вирішили скерувати на підтримку українського війська. Скуштувати кулінарні шедеври мали змогу усі охочі. Тож за доволі короткий час приготовлені на вогні страви учні успішно реалізували.

На відкриття фестивалю завітали військовослужбовці в/ч А1108, що на вул. Трускавецькій, з котрою з колектив училища співпрацює у плані волонтерської допомоги.

Ми поспілкувалися з гостями та організаторами фестивалю і почули таке.

Т.в.о. командира полку Юрій ТИЩЕНКО: «ВПУ-19 давно співпрацює з військовою частиною в/ч А-1108. Особливо відзначу учнів і педагогів кулінарних спеціальностей. Вони регулярно готують страви для наших військовослужбовців і передають у зону проведення АТО. Зв’язок із навчальним закладом підтримуємо через Івана Радецького, який не лише регулярно приводить до частини молодь у контексті занять з національно-патріотичного виховання, а й активно займається волонтерською роботою. Дякуємо адміністрації ВПУ-19, яке завжди відгукується на прохання і побажання військових».

Старший майстер ВПУ-19 Оксана ОЛІЯРНИК: «У нашому училищі проходив Тиждень кулінарних професій, мета якого – реклама спеціальностей та профорієнтаційна робота з майбутніми абітурієнтами. Ми запросили у гості учнів кількох дрогобицьких шкіл. А ще у рамках Тижня кулінарних професій провели захід «Кухня під відкритим небом». Страви наші учні кулінарного профілю готували на мангалах, у казанах, барбекю. Усі, хто завітав на свято, могли скуштувати ці смачні витвори за символічними цінами. Зібрані під час Тижня кулінарних професій кошти ми передамо на потреби української армії».

Начальник штабу цивільного захисту ВПУ-19, підполковник запасу Іван РАДЕЦЬКИЙ: «Колектив училища охоче відгукнувся на прохання про допомогу українським військовим, які боронять незалежність нашої держави на Сході України. Тож від вересня минулого року наші кухарі готують і передають у зону проведення АТО борщі, капусняки, вареники, консервації, сухі заправки тощо. У період Різдвяних свят це були традиційні святкові страви. Щиро дякуємо нашим кухарям, адже лише ситий солдат може повноцінно виконувати бойові задачі».

Ярослав ГРИЦИК

 

Пам’яті духовного батька

9 березня український люд вшановує пам’ять свого духовного батька – Тараса Григоровича Шевченка. Вірші Кобзаря – пророцтва, які продовжують здійснюватися, а єдина книга, що була створена руками великого українця та видана у 1840 році, стала книгою буття нашого народу. Тож немає сумніву, що тато Тарас – це символ жовто-блакитної нації, і поклін йому ми зобов’язанні віддати більше, аніж збудувати дім чи посадити дерево.

На білому світі залишилися ще свідомі українці, яким добре відомий вислів: «Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього». Отож, минулого тижня у Центрі душпастерства та молоді, за сприянням ГО «Віра та справедливість» і товариства «Просвіта», відбувся міський конкурс читців поезії Тараса Шевченка з нагоди його народження. До Тараса у гості прийшли чимало поважних гостей: і духовні панотці, і поважні викладачі університетів, і зрілі студенти, і юні школярі. Пам’ять про Т.Шевченка зібрала до купи всіх: і дорослих, і малих. Квиток, що давав змогу взяти участь у святі поезії, – це бажання. Талановиті декламатори читали не лише кобзареві вірші, а й ті, які присвятили йому інші автори. До веселки віршів, що була того дня в арсеналі молодих читців, потрапили такі: «Холодний Яр», «І мертвим, і живим, і ненародженим», «Мені однаково», «Тополя», уривки «Гайдамак» та «Кавказу», а також вірш Л.Костенко «Кобзарю» й Івана Драча «Смерть Шевченка» та інші прекрасні творіння бездонної української літератури.

Для визначення переможця у конкурсі було створено групу журі, адже коли гомін поезії ніжно торкається до слухацького вуха, – всі поринають у транс. Членами журі були: П.Янів, О.Рудницький та Б.Пристай. Вони вручили всім дітям найкращі подарунки – книги, а також грамоти. Громадський діяч та міський депутат Богдан Пристай оголосив трійку переможців та нагородив їх новим виданням «Кобзаря» (з нотатками автора) та невеличким, чисто символічним (за його словами) грошовим фондом. Наймолодша учасниця О.Качмарик посіла третє місце, друге – О.Морущак з оригінальною інтерпретацією Тарасових віршів, а переможцем конкурсу стала чарівна Д.Гицай, яка подарувала незабутні емоції усім глядачам.

На завершення пан Богдан подякував за допомогу меценату п.Василеві Веселому та поділився з присутніми однією маленькою народною мудрістю: «Якщо заглянути в другу Біблію українського народу – «Кобзар», то можна знайти відповіді на всі питання».

Іларіон ПАНЬКІВ

 

ВІДДІЛ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА ТУРИЗМУ ІНФОРМУЄ

Порядок видачі посвідчень батькам і дітям із багатодітної сім’ї

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19.05.2009 року, передбачена видача посвідчень для батьків та дітей з багатодітних сімей.

Посвідчення є документами, що підтверджують статус батьків та дітей з багатодітної сім’ї і їх право на отримання пільг. У зв’язку з відсутністю бланків посвідчень батьків та дітей з багатодітної сім’ї, на яких поширюються пільги, видаються довідки (довідка дійсна при пред’явленні документа, що засвідчує особу).

Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Для отримання посвідчень багатодітної сім’ї вперше, потрібно звернутись до Центру надання адміністративних послуг (Дрогобицька міська рада, І поверх, каб. №5а), для продовження терміну дії посвідчень – до відділу сім’ї, молоді та туризму (Дрогобицька міська рада, ІІ поверх, каб. №33, тел. 2-05-84).

Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації упродовж десяти робочих днів від моменту подання таких документів:

папка на зав’язки; заява батька або матері про видачу посвідчень; копії свідоцтв про народження дітей; копії паспортів батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації; копія свідоцтва про шлюб; довідки про склад сім’ї (форма 3); для отримання посвідчення батько/мати та діти (віком від 6 до 18 років) з багатодітних сімей надають кольорову фотокартку розміром 3х4 см, яка вклеюється у посвідчення; довідка про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися (у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання).

Ще раз хочемо звернути увагу на багатодітні сім’ї, в яких діти після закінчення школи вступили на денну форму навчання до загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, що з 01.01.2012 року набрав чинності Закон України «Про зміни до ЗУ Про охорону дитинства» відповідно до якого право на пільги таким багатодітним родинам буде продовжено до закінчення дитиною навчального закладу, але не довше, ніж до досягнення нею 23 років.

Для продовження терміну дії наявних посвідчень багатодітній родині потрібно подати до відділу сім’ї, молоді та туризму довідку з навчального закладу дитини про навчання за денною формою та довідку про склад сім’ї (форма 3). Термін дії посвідчення продовжуються до 10 січня та 31 серпня поточного року.

Станом на січень 2015 року у Дрогобичі та Стебнику 700 сімей отримали посвідчення багатодітної сім’ї.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

 

Інформація для населення про почесне звання України «Мати-героїня»

Починаючи з 2004 року, Указом Президента України  жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей, Указом Президента України присвоюється почесне звання України «Мати-героїня».

Разом із наведеним слід зауважити на тому, що  законодавством не визначено термінів присвоєння почесного звання «Мати-героїня».

У разі присвоєння багатодітній матері такого звання, жінку інформує облдержадміністрація, вручення нагрудного знака і посвідчення урочисто проводить керівництво області.

Наслідком відзначення особи державною нагородою (почесним званням «Мати-героїня») є виплата одноразової грошової винагороди, яка провадиться за рахунок коштів Державного бюджету України.

Перелік документів для присвоєння звання «Мати-героїня»

1. Копія паспорта особи, яка претендує на присвоєння звання (4 примірники).

2. Копії свідоцтв про народження дітей (2 примірники).

3. Характеристики з місць навчання або роботи дітей.

4. Довідка про склад сім’ї.

5. Соціально-побутова характеристика (для непрацюючих осіб за місцем проживання).

6. Характеристика з місця роботи матері та клопотання про присвоєння звання.

7. Копії грамот, дипломів, інших документів, що підтверджують заслуги матері та дітей.

8. Копії дипломів про освіту матері та дітей.

9. Копія трудової книжки матері.

10. Автобіографія.

Із зібраними документами звертатися у міську раду, І поверх, каб. 5А).

Станом на жовтень 2014 року почесне звання України «Мати-героїня» присвоєно 67 жінкам та виплачено одноразову грошову винагороду.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

 

УКРПОШТА РЕКОМЕНДУЄ

Отримуйте пенсію на Укрпошті вчасно та комфортно

«Кожний пенсіонер в Україні повинен отримувати пенсію без запізнення та у комфортних для нього умовах. Він як платник податків на це має повне право. Саме Укрпошта є надійним посередником між державою та пенсіонером», – зауважив в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор ТКАЧУК.

– Ігоре Віталійовичу, на що робить найбільшу ставку Укрпошта у виплаті пенсій?

– Передовсім ми розраховуємо на добросовісну конкуренцію, адже, згідно із законодавством, громадяни України мають право самостійно обирати спосіб одержання пенсії. Ніяка державна чи недержавна установа не можуть примусити пенсіонера змінювати обрану ним установу обслуговування.

Тільки Укрпошта сьогодні виплачує пенсії з доставкою додому. Це зручно, надійно та безпечно! Не потрібно витрачати час та сили на пошуки потрібного банкомату, не будучи впевненим наперед, чи він працює і чи достатньо в ньому коштів, а деякі ще й комісію беруть. Крім того, банкомат зазвичай розміщений далеко від дому, а мережа магазинів, особливо в сільській місцевості ще не настільки розвинена, аби розрахуватися карткою.

– Яку відповідальність несе Укрпошта перед пенсіонерами?

– Ми несемо повну відповідальність! І не тільки перед пенсіонерами, а й перед державою, виконуючи важливу соціальну функцію. Укрпошта як надійний посередник між державою і пенсіонерами не використовує ці гроші у своїй господарській діяльності. Тому ми ніколи не скажемо нашим пенсіонерам, що у нас немає грошей або виставимо ліміти видачі коштів. Відтак пенсіонери убезпечені від ризиків втрати коштів.

Стабільність і надійність у виплаті пенсій Укрпоштою, у складі якої найбільш розгалужена мережа – 11,8 тис. поштових відділень по всій Україні та майже 40-тисячний колектив листонош не викликає жодного сумніву.

– Як з виплатою пенсій на Сході України?

– Ситуація у східних регіонах щоденно змінюється і бути впевненими, що завтра ми точно доставимо пенсію у конкретний населений пункт ми, звісно, не можемо. Але працюємо стабільно та швидко реагуємо на зміну ситуації. Були випадки, коли в зоні АТО тільки Укрпошта працювала, як установа, що виплачує пенсії. Ми надійні!

Доки банк буде налагоджувати роботу, зокрема наповнювати готівкою банкомати у райцентрі, адже по селах їх просто немає, наш листоноша вже доставить гроші стареньким особисто в руки.

– Які послуги може запропонувати Укрпошта пенсіонеру, окрім доставки пенсії?

– Пенсіонери зі стажем прекрасно знають, що листоноша не тільки видасть гроші, а й на дому може прийняти комунальні платежі, оформити передплату на газети та журнали, доставити товари, запропонувати поповнення мобільного зв’язку тощо. Крім того, неабияке значення для пенсіонерів має живе спілкування, адже листоноша – це людина, перевірена десятиліттями. 

– Як можна перевести пенсію з банківської установи та отримувати її вдома через Укрпошту?

– Якщо Ви хочете отримувати пенсії через Укрпошту з доставкою додому, необхідно лише подати заяву до управління Пенсійного фонду за місцем проживання, в якій вказати «Пенсію прошу виплачувати поштою з доставкою додому».

 

КРИМІНАЛ

Затримали грабіжника

15-річний дрогобичанин, учень одного з ліцев, у жовтні-грудні минулого року скоїв сім злочинів – пограбування, крадіжку та розбій. «Працював» зловмисник після 21-ої години у рідному місті – грабував перехожих на вулиці, а також викрадав особисті речі й офісну техніку з державних установ та приватних помешкань.

Жертвами були переважно жінки, котрі не могли чинити опору, і лише в одному випадку молодик пограбував чоловіка. Підбігаючи до жертви ззаду, зловмисник виривав сумочку і втікав. Одного разу жінка наважилася чинити опір, тоді зловмисник завдав їй кілька ударів в обличчя і таки заволодів сумочкою.

Здобиччю неповнолітнього були невеликі суми грошей, мобільні телефони, ювелірні вироби та банківські платіжні картки. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, – понад 30 тис грн.

До речі, підозрюваний раніше вже двічі притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжки, але обходився сплатою штрафу та позбавленням волі на два роки, якого уникнув через амністію.

Цього разу правоохоронці оголосили зловмиснику про підозру у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 (крадіжка) ККУ, ч.2 ст.186 (пограбування) ККУ, та ч.1 ст.187 (розбій) ККУ. Максимальне покарання передбачає до семи років позбавлення волі.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

СПОРТ

ДО УВАГИ ШАНУВАЛЬНИКІВ БАСКЕТБОЛУ!

19-21 березня у спортзалі Дрогобицької ДЮСШ (вул. Ак.Сахарова,2а) проходитиме традиційний ІХ Всеукраїнський турнір з баскетболу серед юнаків 2001-2002 р.н. «Весна Прикарпаття».

Команди-учасниці представляють міста: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Мукачеве, Дрогобич.

Змагання проходитимуть за підтримки Федерації баскетболу Дрогобиччини та Дрогобицької міської організації партії «УДАР» (голова – Володимир Ямельницький).

Початок змагань 19 березня о 12.00, парад-відкриття – о 14.00.

 Создан 18 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником