ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

 

Громадські слухання вирішили…
У п’ятницю, 20 березня, у сесійній залі ратуші за участю громади, влади та керівників Трускавецького і Дрогобицького водоканалів відбулися громадські слухання з питань водозабезпечення споживачів послуг КП «Дрогобичводоканал».

В обговоренні проблеми взяли участь директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, Володимир Конзьолка (від Громадської ради Дрогобича), Петро Іванишин та Володимир Возняк (від «Трускавецьводоканалу»), депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, заступник голови РДА Степан Рудницький, депутат кількох скликань Віра Байса, громадські активісти.

Учасники громадських слухань прийняли резолюцію, текст якої подаємо нижче.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ громадських слухань щодо водопостачання регіону та роботи КП «Дрогобицький водоканал» у кризовий період

На виконання Постанови Кабінету Міністрів «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 №869 НКРРКП у 2014 році скасовує різні тарифи для усіх категорій споживачів та вводить єдиний тариф для споживачів кожного підприємства-ліцензіата НКРРКП з послуг водопостачання та водовідведення в Україні.

Комісія Постановою від 30.05.2014 №634 ввела в дію з першого липня минулого року єдиний тариф для споживачів послуг КП «Дрогобичводоканал»: водопостачання на рівні 4,47 грн/м3 та водовідведення – 2,02 грн./м3 без ПДВ.

Однак один із найбільших споживачів послуг, – товариство з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал», не погоджується зі встановленим єдиним тарифом і з 01.07.2014 року не сплачує за надані послуги в повному обсязі, що передбачено укладеним договором від 21 лютого 2013 року №1306.

Станом на 01.03.2015 року заборгованість цього споживача перед комунальним підприємством як постачальником сягнула 8,1 млн грн., що відповідає чотиримісячній оплаті за послуги водопостачання та водовідведення.

У результаті, у КП «Дрогобичводоканал» виникла заборгованість зі сплати за спожиту електроенергію перед ПАТ «Львівобленерго». Без сумніву, остання була значно меншою і становила 2,5 млн грн., що відповідає майже півторамісячній заборгованості за надані послуги ТОВ «Трускавецький водоканал».

Незважаючи на те, що заборгованість комунального підприємства виникла не з його вини, а також законодавчо встановлену заборону відключення такої категорії підприємств від електропостачання (ст.6 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»), у жовтні минулого та лютому цього року об’єкти комунального підприємства таки були позбавлені електропостачання. Як наслідок, без води залишалися майже сто тисяч мешканців регіону, що можна класифікувати як надзвичайну ситуацію на Дрогобиччині відповідно до Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації».

Відсутність оплати у повному обсязі ТОВ «Трускавецький водоканал» мотивує тим, що не погоджується з єдиним тарифом, вважаючи, що для нього має бути сформований окремий тариф.

Тому 28 листопада 2014 року адміністрація цього підприємства звернулася до Львівського окружного адміністративного суду (Справа № 813/8119/14) з проханням скасувати постанову НКРРКП №634 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Дрогобицький водоканал» Дрогобицької міської ради Львівської області».

15 грудня 2014 грудня Львівський окружний адміністративний суд не скасував і не зупинив дії згаданої постанови, а ухвалив зупинити розгляд справи до встановлення правонаступника відповідача – Національної комісії, що здійснювала державне регулювання ринку комунальних послуг (НКРРКП).

Суд своєю ухвалою не обмежив застосування тарифів Постанови КП «Дрогобичводоканал» до споживача ТОВ «Трускавецький водоканал».

ТОВ «Трускавецький водоканал», порушуючи чинне законодавство, самовільно вирішив сплачувати за послуги водопостачання та водовідведення за тарифами Постанови НКРРКП від 13.09.2013 №150, від 10.02.2012 №97 та від 31.01.2014 року №69, які 01.07.2014 року втратили чинність згідно з Постановою від 30.05.2014 року №634.

Оскарження встановлених на законодавчому рівні тарифів не дозволяє жодному підприємству, установі чи організації не сплачувати за користування послугами за встановленими тарифами або ж сплачувати відповідно до інших тарифів, а не тих, що передбаченні чинним законодавством України.

Окрім цього, процес ліквідації Національної комісії, що здійснювала державне регулювання ринку комунальних послуг може бути досить тривалим, а якщо ТОВ «Трускавецький водоканал» протягом цього часу і надалі буде ігнорувати вимоги законодавства, сплачуючи не повну суму коштів за отримані послуги, то це загрожує КП «Дрогобичводоканал» банкрутством.

Виходячи з вищенаведеного, учасники громадських слухань м.Дрогобич вирішили:

1. Уся матеріальна база КП «Дрогобичводоканал» належить громаді міста Дрогобича та не підлягає розподілу і передачі іншим партнерам.

2. Заборонити створення різних робочих груп щодо зміни власності та управління майном КП «Дрогобичводоканал».

3. Вимагаємо від КП «Трускавецьводоканал» та КП «Бориславводоканал» забезпечити поточну оплату за надані послуги КП «Дрогобичводоканалу» згідно з тарифами, які затвердила «Національна комісія» та укласти угоди на розтермінування боргів і погасити їх до 1 січня 2016 року. У випадку невиконання вимоги щодо погашення заборгованості громада Дрогобича бере на себе відповідальність за обмеження подачі води в м.Трускавець аж до повного припинення, та прийом стоків із Борислава.

4. Звернутися до народного депутата України Б.Матківського з вимогою внести на розгляд Верховної Ради України законодавчу ініціативу щодо внесення змін до чинного законодавства, пов’язаного із усуненням заборони для підприємства – надавача комунальних послуг – припиняти надання цих послуг споживачам боржникам, а також встановлення обмеження права відключати постачання електроенергії на об’єкти водопостачання у випадку виникнення заборгованості за спожиту електроенергію.

5. Львівській обласній раді і Львівській ОДА допомогти у виконанні цієї резолюції громадських слухань.

6. Виконавчому комітету Дрогобицької міської ради оприлюднити результати громадських слухань у засобах масової інформації і довести до відома всіх учасників та партнерів.

Б.НИКОЛАЇШИН, головуючий громадських слухань,

О.КОТЛЯР, секретар громадських слухань 20 березня 2015р., м.Дрогобич

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Енергетики знеструмили водозабір

У понеділок, 23 березня, частина споживачів послуг Дрогобицького водоканалу залишилася без води. Причиною припинення водопостачання стало відімкнення водозабору с.Гірне від електроенергії без попередження.

Виступаючи на оперативній понеділковій нараді у ратуші, керівник Дрогобицького водоканалу Р.Шагала поінформував, що 23 березня було здійснено переказ коштів, відповідно до графіка розтермінування боргу, який погоджено між КП «Дрогобичводоканал» та ПАТ «Львівобленерго, тому відключення електроенергії не передбачається. Однак о 13:05, без попередження, подачу електроенергії на водозабір с.Гірне призупинили.

Варто зазначити, що у Львівській ОДА було заплановано чергові переговори щодо ситуації у відносинах Дрогобицького та Трускавецького водоканалів, з приводу погашення Трускавцем боргу, який на 23 березня становить майже 8 млн грн., і який породжує борг Дрогобицького водоканалу перед ПАТ «Львівобленерго».

Після отримання інформації про факт відімкнення водозабору с.Гірне від електроенергії, секретар міської ради Т.Метик скликав оперативну нараду за участю керівництва підрозділів надзвичайних ситуацій з метою приведення у готовність усіх сил, які необхідно задіяти при потребі доставки води населенню та в установи міста.

Також було направлено відповідну телефонограму такого змісту:

 

Президенту України П.Порошенку

Прем’єр-міністру України А.Яценюку

Міністру енергетики та вугільної промисловості України В.Демчишину

Депутату Верховної Ради України Б.Матківському

Голові Львівської обласної державної адміністрації О.Синютці

Голові Львівської обласної ради П.Колодію

У понеділок, 23 березня 2015 року, о 13:05 ПАТ «Львівобленерго» без попередження припинило подачу електроенергії на водозабір у с.Гірне КП «Дрогобичводоканал».

У відносинах між ПАТ «Львівобленерго» та КП «Дрогобичводоканал» виник борг за спожиту електроенергію, який на 23.03.15р. становив 1474000 гривень. Однак між підприємствами було погоджено графік розтермінування боргу. У понеділок КП «Дрогобичводоканал», згідно з графіком, перерахував кошти у розмірі 472500 гривень, що, відповідно до домовленостей, перевищує суми, зазначені в графіку на 360 тис. грн.

Знеструмлення водозабірної станції с.Гірне, яке відбулося без попередження, позбавило водозабезпечення мешканців Дрогобича, Стебника, Трускавця та 13 сіл Дрогобицького району.

Така ситуація спричинила соціальну напругу серед населення Дрогобиччини і є вкрай неприйнятною.

Просимо Вашого втручання у розв’язання цієї проблеми.

 

На ранок 24 березня скликали розширену нараду для вироблення плану дій та заходів у випадку відсутності реакції керівництва області і держави.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкомуСоздан 27 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником