ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 25 березня 2015р.
РЕЖИМ ЕКОНОМІЇ

Про зниження автобусних тарифів та оптимізацію бюджетної сфери дебатували на виконкомі

У четвер, 19 березня, відбулося засідання виконкому. Оскільки на розгляд виконкому виносилися питання оптимізації у сферах охорони здоров’я, освіти та культури, заслухали керівників та представників цих галузей, однак прийняття рішень перенесли на квітень, оскільки відбуваються законодавчі зміни у державі.

За словами начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича, нинішня ситуація є критичною, оскільки обмеження коштів призводить до вимушеного скорочення ліжкового фонду та частини допоміжного персоналу, унеможливлення видачі безкоштовних медикаментів.

Також посадовець наголосив, що оптимізації не уникнути онкологічному (ДМЛ №3) та шкірвенерологічному (ДМЛ №5) диспансерам і Стебницькій міській лікарні. Матеріальна скрута спонукає перевести ці диспансери до Стебника на правах відділень тамтешньої лікарні, що має багато вільних площ. Але й ці кроки не уможливлять повною мірою перекрити «бюджетну дірку».

Піднімалося й питання повернення коштів з бюджету району за пролікованих його мешканців, адже за останній період накопичилася чимала сума заборгованості.

Секретар міської ради Тарас Метик зауважив, що Дрогобич – не дійна корова і ситуація у медицині із заборгованістю району місту нагадує ситуацію з Дрогобицьким водоканалом, який терпить через несплату за спожиті послуги Трускавцем.

Проаналізовані показники у галузі освіти теж спонукають вживати радикальних дій з метою оптимізації коштів. Відтак, через малу кількість учнів планується, що під оптимізацію потраплять школи №№ 3, 8 та 18, колективи яких приєднають до інших шкіл. А наступного навчального року відділ освіти планує відкривати перші, п’яті та десяті класи лише за умови наповнюваності понад двадцять учнів.

У дитячих садочках дітей, які залишаються після 15.00, будуть зводити в одну групу, оскільки спостереження показали, що більшість батьків забирають малюків до цього часу. Це дозволить зекономити на фонді заробітної плати.

Вирішується питання щодо методичних кабінетів, адже вони теж є тягарем для бюджету. Вивільнене майно під час оптимізації шкіл, відповідно до закону, не продаватимуть, але можлива здача в оренду.

Начальник відділу культури і мистецтв Олег Яводчак поінформував, що скорочення працівників галузі уже відбулося. Можливий варіант здачі в оренду приміщень, які є на балансі відділу.

Одним із питань, які були у порядку денному, - оцінка роботи директора туристичного комплексу «Дрогобич», яке є комунальним підприємством. Та присутні працівники (колишні і теперішні) влаштували скандал під час обговорення. Заслухавши усі сторони, проаналізувавши діяльність підприємства за останній період, яка має збиткову тенденцію, виконком прийняв рішення створити комісію для детальної перевірки роботи як підприємства, так і самого директора М.Крука, а на наступне засідання винести це питання повторно.

Нагадаємо, що на попередньому засіданні виконкому під час прийняття рішення щодо підвищення тарифу на перевезення пасажирів від 2,00 до 3,00 грн., було обумовлено, що за умови коливання ціни на пальне в межах – 10% виконком перегляне тариф у бік зменшення на 50 коп. Станом на 19 березня ціна на пальне знизилася на 20%. Відповідно, секретар міської ради Тарас Метик і члени виконкому виконали свою обіцянку перед дрогобичанами – переглянули тариф на перевезення і встановили його у розмірі 2,50 грн. Він вступив у дію 23 березня.

Однак перевізники були готові до такого рішення виконкому і одразу вручили Т.Метику листи, де вказано, що при дії зниженого тарифу МПП «Західтранс» припиняє обслуговувати маршрут №5 «Вул. Д.Нечая (Нова Волоща) – пл. Злуки (залізничний вокзал)», а МПП «Транспортник» – маршрути, які дотуються підприємством: №1 «Вул. П.Орлика (Синагога) – вул. М.Тураша (Долотний завод)», №6 «Вул. Війтівська Гора – вул. І.Франка», №8 «УТЦ «Матадор» – вул.Гайдамацька (гуртівня «Пляц»)», №9 «Вул. Горішня Брама (дачі) – вул. І.Франка (парк С.Бандери)».

Перевізники наголошують, що на ціну пасажирських перевезень впливає низка інших факторів, у т.ч. вартість запчастин, ціни на які не знизилися. Тому такий крок є поспішним.

Проте виконком і секретар міської ради не змінили рішення, тож дотримали слова перед громадою. Проте слід поставитися з розумінням і до позиції перевізників. Своє слово має сказати громада: або ж варто повернути тариф до 3,00 грн. і не зривати графіків пасажирських перевезень, або ж доведеться їх суттєво відкоригувати. Наразі міська влада веде перемовини з перевізниками, аби не допустити транспортного колапсу.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Учасникам АТО – матеріальні допомоги

18 березня секретар міської ради Т.Метик разом з начальником управління праці та соцзахисту населення вручили матеріальні допомоги на суму 7000 грн. чотирнадцятьом особам – учасникам АТО, які звернулися з відповідними заявами.

Т.Метик наголосив, що він завжди відкритий до діалогу та сприяння у розв’язанні проблем військових та їхніх сімей. Подякував воїнам за службу і захист Батьківщини, за мужність і приклад для наслідування іншим.

Щодо анонсованого раніше наділу 148 земельних ділянок для учасників АТО, то посадовець зазначив, що 31 березня сесією міської ради буде прийняте відповідне Положення, де вказано механізми розподілу цих ділянок. Також він наголосив, що надаватимуться земельні ділянки у випадку наявності усіх підтверджувальних документів та відповідно до черговості надходження заяв. Насамперед земельні ділянки, передбачені для мешканців Дрогобича.

 

Найкращий вихід – евтаназія?

Днями, у ратуші відбулася зустріч з представниками громадської організації «Спільна поміч», які пропонують сприяти у подоланні проблеми безпритульних собак у Дрогобичі.

За словами активістів, передовсім необхідно прийняти низку регуляторних актів для того, щоб провести повномасштабну реєстрацію усіх собак у Дрогобичі.

Щодо безпритульних собак, то ця проблема не є уже такою складною, як зазначають активісти. Необхідно створити пункт тимчасового утримання собак, де їм будуть робитися відповідні вакцинації та стерилізація, а відтак їх випускатимуть на волю. На кожній собаці буде закріплено чіп, код якого буде внесено до єдиного реєстру. При виявленні агресивності чи сказу у собак, їм проводитимуть евтаназію.

Активісти запевняють, що евтаназія – це єдиний і гуманний спосіб боротьби зі скаженими собаками. Щодо інших безпритульних собак, то, за законами природи, їх не можна повністю забирати з вулиць, оскільки на їхнє місце прийдуть інші. Щодо питання безпеки, то після стерилізації та вакцинації ці собаки стають менш агресивними та не нестимуть жодної загрози жителям міста.

Наступного тижня заплановано проведення ще однієї зустрічі, де буде напрацьовано алгоритм дій, щоб у короткий термін позбутися цієї проблеми у нашому місті.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Міський голова Борислава подав у відставку

Днями міський голова Борислава Володимир Фірман написав заяву про відставку.

За процедурою, виписаною Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», тепер заяву повинна розглянути сесія міської ради, яка може своїм рішенням зобов’язати Володимира Фірмана відпрацювати на посаді до закінчення каденції, або ж задовольнити її, поклавши виконання обов’язків міського голови на секретаря міськради Ігоря Яворського.

Коментуючи свою відставку у газеті «Нафтовик Борислава», Володимир Фірман, зокрема, зазначив, що вона породжена неможливістю відстояти у сучасних умовах свою позицію. «Йдеться, насамперед, про Бориславський водоканал. З першого дня перебування на посаді стикаюся із людьми, які у різний спосіб хочуть забезпечити собі вплив на діяльність цього підприємства. Якщо на початку каденції це були особи спочатку місцевого, а потім обласного масштабу, то зараз діяльність водоканалу стала предметом прискіпливої уваги на загальноукраїнському рівні. Вплив цих людей є значний. Тож я не хочу, щоб через мою непоступливу позицію у питаннях подальшої долі водоканалу страждало усе місто. А погодитися віддати водоканал у приватні руки я не можу. Тим більше, коли стало зрозумілим, що йдеться про інвесторів зі Сходу України, де нині йде війна і гинуть наші хлопці. Піти на компроміс із власним сумлінням у такій ситуації я не можу і не хочу. Тому вирішив піти з посади, аби не брати участь у сумнівних оборудках із громадським майном», - наголосив В.Фірман.

Кор. «ГЗ»

 

Справи комунальні

Директор департаменту міського господарства Іван Лепкий повідомив, що у Дрогобичі планується модернізація світлофорів.

За словами начальника департаменту, на заміну старим, встановлюватимуть нові механізми, які передбачають поліпшене освітлення та звуковий сигнал. Це створить зручності як для водіїв, так і пішоходів, в т.ч. осіб з обмеженими можливостями.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Пільги та компенсації чорнобильцям: чого очікувати у 2015 році?

Ухвалений Бюджет-2015 року передбачає скасування широкого кола пільг на сплату послуг ЖКГ, що, безумовно, торкнеться великої кількості населення пільгових категорій. Внесено зміни до Законів України, за якими скорочується кількість громадян, які мають право на пільги, та регулюються умови їх надання.

З 1 січня 2015 року вступив у силу Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», якими передбачено внесення змін до Закону України № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Що саме передбачають ці зміни? Для першої категорії все залишилося без змін, але є одна відмінність від попередніх років. Раніше стаття 60 гарантувала особам, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи, надання й інших пільг та компенсацій, передбачених законодавством України. Нова ж її редакція передбачає вибір пільг та компенсацій відповідно  до одного із законів України.

Для 2 категорії постраждалих у 2015 році відмінено надання санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок, чи одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Це ж саме стосується і потерпілих 3 категорії – у новій редакції закону вилучено пункт про надання путівок, проте залишається пункт щодо відшкодування 50 відсотків вартості твердого палива, за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує податкову соціальну пільгу.

За додаткової інформацією просимо звертатися до Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради (каб. №№ 7; 13), або за тел.: 2-21-65; 3-85-14.

Іван ТЕРЛЕЦЬКИЙ, начальник управління праці та соцзахисту населення міської ради

 

На машинобудівному – знову протистояння

19 березня знову неспокійно було на прохідній «Дрогобицького машинобудівного заводу». На територію підприємства намагався потрапити Василь Очеретнюк у супроводі представників ГО «Самооборона – гордість нації». Охорона підприємства їх не пропускала. Щоб не допустити пошкодження майна, у справу втрутилася і Державна служба охорони.

У коментарі журналістам Василь Очеретнюк, який свого часу керував ВАТ «ДМЗ», повідомив, що має виписку з Державного реєстру, за якою він є виконувачем обов’язків генерального директора машинобудівного заводу. Тому прагне потрапити на підприємство, щоби приступити до роботи. На підтвердження своїх слів Василь Миколайович продемонстрував документ, у якому зазначалося, що він є «в.о. генерального директора ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» на період проведення загальних зборів». В.Очеретнюк також додав, що після повернення на посаду не допустить запланованого адміністрацією вивезення обладнання, зокрема, ковальських молотів на металобрухт, спробує відновити роботу підприємства і вчасну виплату зарплати робітникам. Адже на Дрогобиччині уже не один завод порізали і вивезли, у цехах гуляє вітер.

За коментарем ми звернулися і до іншої сторони. Заступник генерального директора ВАТ «ДМЗ» Володимир Яворський розповів:

- Чинний керівник заводу Володимир Ільницький очолив підприємство рік тому. Упродовж трьох останніх років наш завод, фактично єдиний серед підприємств машинобудівного профілю у Дрогобичі, поки працює. Сплачуємо податки, днями розпочинаємо виплату зарплати за лютий. Чисельність колективу 120 осіб. Натомість Василь Очеретнюк, котрий намагається посісти керівне крісло на ВАТ «ДМЗ», і команда, яка за ним стоїть, три роки тому були причетні до вивезення частини обладнання з підприємства на металобрухт. Продали до Китаю 16-метровий верстат, який виготовляв бурильне обладнання, а міг і стволи до танкових гармат. Накопичилася заборгованість, яку зараз доводиться погашати. Лише у 2014 році завод сплатив 400 тис грн. старих боргів.

- Пан Очеретнюк звинувачує чинне керівництво у спробі продати потужні верстати – ковальські молоти…

- Ми справді здали на металобрухт один молот, про його несправність свідчить відповідна документація. Це було зроблено, щоби виплатити заборгованість із зарплати. Жоден інший із верстатів, які задіяні у виробничому процесі, не проданий. Документ, який має на руках В.Очеретнюк, перевірить наша юридична служба, - зазначив Володимир Яворський.

Як розвиватимуться події далі – покаже час. Ситуація непроста, оскільки жоден із основних акціонерів не володіє контрольним пакетом акцій підприємства і намагається поставити туди свого керівника. Тож далі буде?

Ярослав ГРИЦИК

 

СПОРТ

У районному футболі – новий-старий голова

Днями відбулася звітно-виборна конференція Федерації футболу Дрогобицького району.

Голова Федерації футболу Василь Кобільник прозвітував про діяльність організації у 2011-14 рр., відбулось обговорення навколофутбольних подій у районі. Йшлося, зокрема, про виїзди футбольних команд на матчі, проблеми арбітражу та заявочної компанії, підготовку футбольних полів.

Учасники конференції визнали задовільною роботу Федерації футболу за звітний період, а її голові Василеві Кобільнику ще на п’ять років довірили очолювати громадську організацію. Із 48 футбольних колективів його підтримали 37. Член виконкому ФФД, президент ФК «Підбуж» Василь Косюта, якого висунула футбольна команда селища, зняв свою кандидатуру.

Також обрали двох заступників голови: Володимира Кузьмука (очолив оргкомітет з проведення змагань) та Степана Лужецького (суддівський комітет). При ФФД створено комітети: юнацький (голова Д.Курп’як), ветеранський (О.Загродський), інформаційний (О.Хандоняк, О.Братусь, С.Ільницька) та із роботи з громадськістю (І.Грабовенський). Контрольно-дисциплінарний комітет очолюватиме С.Барщик.

Обрано склад виконавчого комітету із 15 осіб.

Ярослав ГРИЦИКСоздан 27 мар 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником