ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новації в пенсійному законодавстві
На наші запитання відповідає начальник управління Пенсійного фонду України в м.Дрогобич та Дрогобицькому районі Любов ЯНЕВИЧ.

- Любо Андріївно, будь ласка, розкажіть про зміни в пенсійному законодавстві з 1 квітня цього року.

- Зміни стосуються порядку призначення пенсій на пільгових умовах і за вислугу років, проведення перерахунків пенсій, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

- Зміни стосуються і чоловіків, і жінок?

- Є зміни, які стосуються пенсійного забезпечення тільки жінок – це поетапне підвищення на 5 років пенсійного віку жінок, які мають право на пенсії за віком на пільгових умовах, за вислугу років (жінки, які працюють у шкідливих умовах праці за Списком №1 та №2, доярки, трактористи, текстильниці, водії міського пасажирського транспорту та інші).

А вже поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пільгових пенсій, передбачене для чоловіків та жінок.

Також запроваджено поетапне підвищення на 5 років спеціального стажу роботи для осіб, які мають право на пенсію за вислугу років. Наприклад, з 1 квітня 2015 року до 31 березня 2016 року вийти на пенсію за вислугу років можна буде при спеціальному стажі 25 з половиною років (до 1 квітня достатньо було 25 років).

- Наших читачів найбільше цікавить, які будуть обмежені пенсії працюючим пенсіонерам.

- Тимчасово у період з 01.04.2015 до 31.12.2015:

- працюючим пенсіонерам пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (сьогодні – 1423,50 грн.);

- працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за законами України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у період їх роботи на посадах, що дають право на пенсію за цими спеціальними законами, пенсії не виплачуються;

- працюючим пенсіонерам, пенсії яким призначені за спеціальними законами: «Про прокуратуру», «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про судоустрій і статус суддів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», у період їх роботи на інших посадах (не за спеціальними законами) – пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Пенсії, призначенні за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», з 1 квітня перераховані працюючим науковцям за загальним Законом і обмежені до 85%.

Усі ці обмеження не застосовуються до інвалідів 1, 2 груп, інвалідів війни 3 групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців. Їм пенсія виплачується в повному обсязі, незалежно від факту роботи і посад, які вони займають.

Цікаво, що в Законі чітко зазначено, що порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам поширюється на пенсіонерів, незалежно від часу призначення пенсій.

- А якщо людина звільниться з роботи?

- При звільненні з роботи пенсія поновлюється з наступного дня після звільнення в повному розмірі, в якому вона була нарахована до 1 квітня 2015 року. Про факт звільнення необхідно повідомити управління Пенсійного фонду з дорученням підтверджувальних документів.

- А в кого пенсія менша, ніж 1423,50 грн.?

- Працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менший ніж 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (сьогодні – 1423,50 грн.), пенсія виплачується в повному розмірі. Для прикладу, працюючий пенсіонер отримував до 1 квітня 1500 грн. 85% від цієї суми становить 1275 грн. Але пенсіонер буде отримувати 1423,50 грн. (не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Кор. «ГЗ»Создан 03 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником