ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 24 квітня 2015р.
До Дрогобича прибув Патріарх

До Дрогобича прибув Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Він бере участь у роботі Постійного Синоду УГКЦ, який відкрився 22 квітня із посвяти Реколекційного дому СДЄ УГКЦ на вул. Б.Козловського. Основні заходи за участю високого гостя припадуть на суботу, 25 квітня. О 17.30 у Катедральному соборі Пресвятої Трійці відбудеться Богослужіння за участю Патріарха, о 18.30 – освячення пам’ятного барельєфу Героям Небесної сотні на стіні цього храму.

Вл.інф.

 

24 квітня – Всеукраїнський день боротьби з меланомою

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з меланомою та з метою ранньої діагностики і профілактики онкологічної патології раку шкіри усі бажаючі можуть безкоштовно обстежитися у лікаря-дерматолога й отримати відповіді на запитання. У Дрогобичі обстеження під час акції виявлення раку шкіри можна пройти в таких медичних закладах: Дрогобицька міська лікарня №3, вул. Трускавецька,67; Дрогобицька міська лікарня №5, вул. Б.Козловського, 81.

С.ГЕРІЙ, лікар із променевої терапії ДМЛ №3

Я.Стрийський, головний лікар онколікарні

 

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні мешканці Дрогобича, Стебника та сіл Дрогобицького району – споживачі послуг КП «Дрогобичводоканал»!

КП «Дрогобичводоканал» щиро вдячне споживачам, котрі добросовісно ставляться до своїх обов’язків та вчасно оплачують за спожиті послуги. Проте зараз підприємство опинилося у скрутному становищі. Через те, що ТзОВ «Трускавецький водоканал» заборгував за послуги водопостачання майже 9 млн грн., у КП «Дрогобичводоканал» перед ПАТ «Львівобленерго» виникла заборгованість за електроенергію у сумі 2,1 млн грн. Неодноразові перемовини на різних рівнях, спільні засідання виконкомів і сесій міських рад Дрогобича і Трускавця, судові позови не привели до розв’язання проблеми.

Водночас обурена громадськість Дрогобича вимагає радикальних дій – відімкнути «Трускавецький водоканал» від подачі води до погашення боргу, оскільки його керівники займають деструктивну позицію і не виявляють зацікавленості у вирішенні питання, а страждати без водопостачання мають дрогобичани, стебничани і мешканці району, котрі сплачують за отримані послуги вчасно. Рішення з такою ж рекомендацією прийняла і сесія Дрогобицької міської ради.

На 24 квітня було заплановане чергове відімкнення електропостачання на об’єктах водозабору «Гірне», якщо Дрогобицький водоканал не заплатить 1 млн грн. боргу, як цього вимагає ПАТ «Львівобленерго».

Керівництво «Трускавецького водоканалу» запевняє, що зараз не має у розпорядженні таких коштів. Тож Дрогобицька міська рада звернулася до трускавецьких депутатів з проханням скерувати з бюджету 1 млн грн. допомоги «Трускавецькому водоканалу», щоб той переказав ці кошти дрогобицькому підприємству в рахунок боргу. На щастя, вчора Трускавецька міська рада прийняла рішення про виділення з бюджету розвитку 1 млн грн. для ТзОВ «Трускавецький водоканал» на поповнення статутного фонду. Рішення підписав міський голова. Тож є надія, що цього разу вдасться уникнути відімкнення електроенергії, а отже й водопостачання. До речі, Дрогобицька міська рада теж уже надавала допомогу з бюджету нашому підприємству.

Поліпшити ситуацію зможуть нові тарифи на послуги водопостачання і водовідведення, затверджені 26.03.2015 р. Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Але вони вступлять у дію з 1 травня ц.р., а кошти, які можна використати для погашення поточних платежів та боргів, на рахунки «Дрогобичводоканалу» надійдуть ще пізніше.

Водночас, протермінована заборгованість населення перед КП «Дрогобичводоканал» становить майже 2,7 млн грн.! Із проханням заплатити борги працівники водоканалу обійшли понад 700 боржників. Окрім того, у виконавчому провадженні перебувають рішення судів щодо 554 абонентів на суму 1,8 млн грн.

ШАНОВНІ КРАЯНИ!

Звертаємося до Вас з великим проханням: якнайшвидше та в повному обсязі провести оплату за водопостачання та водовідведення. Якщо маєте таку змогу, заплатіть за послуги авансом. Це допоможе уникнути відімкнення електропостачання водозабору до стабілізації фінансової ситуації «Дрогобичводоканалу», розв’язання проблеми із Трускавцем, вирішення судових спорів. Завчасно дякуємо за оплату!

Адміністрація КП «Дрогобичводоканал»,

Дрогобицька міська рада

 

Кафедральний ювілей

15-16 квітня 2015 року в контексті святкування 75-ї річниці від дня заснування Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відсвяткувала ювілей кафедра загальної педагогіки та дошкільної педагогіки. Створена 15 квітня 1940 р., кафедра відіграла провідну роль у становленні педагогічної освіти регіону, підготовці висококваліфікованих кадрів для закладів освіти. Сьогодні – це структурний підрозділ соціально-гуманітарного факультету зі складеними традиціями та новими планами на майбутнє.

Святкування ювілею тривало два дні проведенням Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Дитинство в соціально-педагогічному дискурсі», у межах якої було зорганізовано святкову академію.

Спеціально до святкування було підготовлено чотири наукові видання, які презентують доробок викладачів кафедри, а також колег з інших вищих навчальних закладів України та зарубіжжя. Це, зокрема, фахове видання «Людинознавчі студії» (гол. ред. Чепіль М.М.), наукове видання «Педагоги творять майбутнє (автор М.Чепіль) – про основні віхи становлення і розвитку кафедри, різнобічну діяльність професорсько-викладацького складу, який сьогодні робить вагомий внесок у розбудову української освіти і педагогічної освіти, науково-допоміжний бібліографічний покажчик «Освіта і виховання у дослідженнях науковців кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (1991 – 2014) (упорядник М.Чепіль), спрямований на популяризацію наукових досліджень професорсько-викладацького складу кафедри. До ювілею кафедри світ побачив також англомовний збірник наукових праць «Around the care and upbringing of pedagogical reflection» («Навколо опіки і виховання у педагогічній рефлексії») (за ред. О.Карпенко, Т.Парчевської),  який  презентує багатоаспектність проблем опіки і виховання, роль педагога у вихованні і навчанні підростаючого покоління. Зацікавлення у гостей і учасників конференції викликала й виставка праць педагогів кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти «З поля творчості», а також виставка художніх робіт студентів напряму підготовки «Дошкільна освіта».

А розпочалося святкування з вітального слова ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Н.Скотної, яка нагородила колектив кафедри відзнакою вченої ради ДДПУ за вагомі здобутки у науковій та навчально-методичній роботі. Було виголошено також вітальні адреси, які надійшли від колективів ВНЗ України та зарубіжжя.

Історія розвитку кафедри була презентована проректором з науково-педагогічної роботи Ю.Кишакевичем. Багато теплих слів на адресу викладачів виголосив в.о. декана І.Гриник, наголосивши на вагомій ролі, яку відіграє кафедра не лише на соціально-гуманітарному факультеті, але й в університеті. Про сучасні досягнення професорсько-викладацького складу та перспективи розвитку розповіла завідувач кафедри М.Чепіль.

Надзвичайно зворушливо була сприйнята глядачами презентація «З історії становлення кафедри», яку підготувала професор кафедри Т.Пантюк. На слайдах було відтворено історію кафедри, яка творилася непересічними особистостями. А в залі були присутні ветерани кафедри (Б.Добрянський, О.Вишневський, Г.Григорович, Н.Павленко, Т.Токарська), які багато років віддали підготовці нових поколінь педагогів.

Святкова академія завершилася мистецьким привітанням викладачів та студентів Інституту музичного мистецтва, а також соціально-гуманітарного факультету. Прозвучали пісні у виконанні студентів Інституту музичного мистецтва Миколи Коса та Івана Бобітка, а також викладачів Андрія Боженського, Ірини Кліш, Петра Турянського.

А далі відбулися виступи учасників Всеукраїнської конференції, жвавий обмін думками, наукові дискусії.

Ювілейні святкування завершилися, надавши викладачам кафедри нового імпульсу до наукового пошуку в царині педагогіки, історії педагогіки, дошкільної педагогіки та фахових методик.

Олена НЕВМЕРЖИЦЬКА, професор кафедри

 

ЮВІЛЕЙНИЙ ШТРИХ

…На щастя, на долю!

17 квітня 1955 року летничани Михайло і Софія Матоличі разом із своїм первістком, восьмирічним сином Романом зустрічали Великодні свята, а через одинадцять днів на світ Божий з’явився Богдан.

Батьки працювали у рідному селі: п.Михайло – лісником, п.Софія – у колгоспі. Звісно, тримали підсобне господарство, тому діти змалечку були привчені до праці. Коли старший брат покинув родинне гніздо, то всі обов’язки помічника перекочували до Богдана. Однак це не стало на заваді його навчанню. З першого разу він поступив у Львівський політехнічний інститут на інженерно-будівельний факультет. Отримавши диплом, за скеруванням працював у БУ «Трускавецькурортбуд» тресту «Дрогобичпромбуд».

Розпочинав свою трудову діяльність з майстра. А далі впродовж десяти років закономірно, поступово і впевнено піднімався будівельними щаблями вгору – виконроб, начальник дільниці, головний інженер. За його участі у Трускавці виросли санаторії «Дніпро», «Янтар», житлові квартали на вулиці В.Стуса і І.Мазепи, залізничний вокзал, готель «Бескид», інші об’єкти. Внесок Богдана Михайловича Матолича у будівельну галузь згодом був високо оцінений; його обирають членом-кореспондентом Академії будівництва України. Якби він і надалі продовжив трудову діяльність на згаданому поприщі, то, очевидно, не допустив би таких перекосів і несмаків у хаотичній забудові Трускавця в останніх десять років. Втім, це уже інша тема.

Та доля робить крутий віраж, і Богдан Михайлович опиняється у кабінеті першого заступника голови Трускавецького міськвиконкому. Через три роки на сесії першого демократичного скликання його обирають головою Трускавецького міськвиконкому. У 1994 році трускавецька громада знову побачила його у кріслі міського голови. Через чотири роки він знову підтверджує свою репутацію на чергових виборах на посаду міського голови. А уже в 2001 році у житті Богдана Матолича розпочинається Львівський період адміністративно-управлінської діяльності на посадах першого заступника голови ОДА (двічі – з 2001 до 2005 р.) і (2011 – 2013 рр.). У проміжку цих років він опікувався природними ресурсами у Львівській області.

Йому доводилося перебувати у багатьох, образно кажучи, адміністративно-управлінських оркестрах, і ніколи не псував загальної партитури. Бо давалися взнаки набутий досвід на різних посадах, а також природні задатки, які він вміло втілював у конкретні результати.

Справжні друзі, котрих доля розкинула світами, завжди дають не тільки звісточку один одному, а й знаходять можливість викроїти день для зустрічей. І це закладено передусім до програми друзів-однокурсників. Богдан Михайлович дорожить тими відносинами з людьми, коли на терезах спілкування не домінує якась вигода. Він – незламний, вміє терпеливо переносити негаразди і, особливо радіє успіхам своїх дітей, а в нього два сини – Тарас і Андрій – і троє внучат.

Якби оприлюднити на папері коментарі і схвальні епітети на адресу Богдана Михайловича, тих людей, з якими мені довелося розмовляти, то забракло б газетної площі. Цінність в іншому: справжня людська велич є в тій особистості, яка не сконцентрована на собі, а спрямована поза власні рамки…

Отож, Богдане Михайловичу з нагоди народин – Божої Вам благодаті у житті і в хаті, і нехай головний спеціаліст долі випише квитанцію на довгії літа!

Володимир ТУРМИС

 

Дещо про облік внутрішньо переміщених осіб

18 березня 2015 року набула чинності Постанова КМУ №79 від 04.03.2015, якою вводиться обов’язок органів соцзахисту населення щоденно інформувати органи Державної міграційної служби про перелік осіб, яким у відповідний день видана довідка про постановку на облік як внутрішньо переміщеної особи. Як здійснюється порядок обліку внутрішньо переміщених осіб, куди звертатися переселенцям для реєстрації та в які терміни? На ці запитання ми попросили відповісти начальника Дрогобицького міського відділу Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Івана Івановича КРЕЦУЛА.

- Відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, особа, яка отримує довідку в органі соцзахисту населення, зобов’язана повідомити Дрогобицький міський відділ ДМС за адресою: м.Дрогобич, вул. Стрийська,64, (каб. №5) про своє фактичне місце проживання протягом 10 днів з моменту отримання довідки.

Крім того, на переселенця покладається обов’язок повідомляти в ДМС про зміну свого місця проживання та повернення на постійне місце проживання.

- Який термін надається міграційній службі для реєстрації вказаних осіб?

- Після отримання довідки від органу соцзахисту та при зверненні особи до ДМС, відповідно до вказаної Постанови, співробітникам служби надається триденний термін для проставляння на зворотному боці довідки відмітки про реєстрацію місця проживання особи, позаяк без такої відмітки довідка вважається недійсною. З метою уникнення бюрократичної тяганини, наші працівники цю реєстрацію здійснюють у день звернення даних осіб до міграційної служби.

- А як ведеться облік внутрішньо переміщених осіб та контроль за їх фактичним проживанням?

- Органи з питань соціального захисту населення Дрогобича і Стебника та Дрогобицького району формують і скеровують в електронній формі до Дрогобицького міського відділу Державної міграційної служби переліки осіб, яким видана довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Після реєстрації цих осіб працівники ДМС спільно із співробітниками міліції та представниками інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законом, проводять перевірку фактичного місця проживання цих осіб. Коли під час відвідування місця проживання відповідна особа відсутня, працівник Державної міграційної служби залишає їй повідомлення про необхідність у 10-денний термін звернутися до Дрогобицького МВ ДМС. У випадку неявки чи подальшої відсутності за вказаним місцем проживання ця особа позбавляється статусу внутрішньо переміщеної.

Органи соцзахисту вносять зазначену інформацію до Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, а також у випадку наявності підстав приймають рішення про зняття з обліку таких осіб.

Кор. «ГЗ».

 

Знай найближчу тривожну кнопку!

Державна служба охорони забезпечує централізовану пультову охорону об’єктів усіх форм власності та будь-якого ступеня складності, використовуючи технічні засоби охорони та системи тривожної сигналізації.

Так тривожні кнопки встановлюються у громадських місцях, аптеках, супермаркетах, ресторанах, розважальних закладах та ін.

Знайти розташування тривожної кнопки можна за допомогою спеціальної вказівки-наклейки з написом «Терміновий виклик міліції».

Кожен громадянин, який став свідком чи потерпілим внаслідок вчинення правопорушення, має можливість звернутися з проханням викликати міліцію до адміністрації об’єкту, де розташована кнопка тривожної сигналізації.

ЗНАЙДИ розташування кнопок тривожного виклику міліції на маршруті свого щоденного пересування і найближчу до твого місця проживання, ця інформація зможе допомогти тобі чи будь-якому перехожому вберегтися від злочинних посягань, або затримати зловмисника за «гарячими слідами».

УДСО при ГУМВС України у Львівській області

 

28 КВІТНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Девіз 2015 року – «Приєднуйтеся до формування превентивної культури охорони праці»

звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення в 2015 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який провели американські і канадські трудящі в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.

Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня, відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року №685/2006, визначено як День охорони праці.

У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є наявність шкідливих і небезпечних умов праці. Окрім того, ситуація, що склалася в країні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів.

Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотний процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.

У деяких галузях виробництва зростання кількості загиблих із розрахунку на 1000 працюючих становить: у вугільній галузі – 61%, у соціально-культурній сфері – 84%, в енергетиці – 43%, на підприємствах зв’язку – 80%, у газовій та деревообробній промисловості – більше ніж у два рази.

Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є, як ніколи, актуальною.

Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.

Безпечні та здорові умови праці визначаються не тільки чинною законодавчою базою, а й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та соціально-економічного розвитку суспільства.

Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників.

Передовсім мова йде про ставлення уряду, роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків.

Досягнути такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя.

Забезпечення балансу між контролем за дотриманням законодавства, з одного боку, і наданням консультацій та інформації – з іншого, дозволить досягти більшої гнучкості контрольних функцій з боку держави та створити кредит довіри до інспектора, через можливість роботодавця або працівника звернутися за порадою без застосування санкцій у відповідь.

Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути задля «галочки», що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадках виробничого травматизму) є значно більшими ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.

Саме тому Організаційний комітет звертається до всіх працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості й наголошує на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини.

У суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками з питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва, інвестиційну привабливість держави загалом.

Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України «Про охорону праці».

Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

Організаційний комітет звертається до представників ЗМІ з проханням проінформувати суспільство про заходи, що відбуватимуться в Україні у рамках відзначення Дня охорони праці.

Організаційний комітетСоздан 24 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником