ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 22 квітня 2015р.
Ізраїльтян зацікавив Дрогобич

18 квітня Дрогобич відвідала представницька делегація відомих у всьому світі туристичних агенцій Metroplus, Abrahamoff, Issta, Atlantis та засобів масової інформації Ізраїлю (i24news, Jerusalem, Passport).

На подвір’ї найдавнішого храму Дрогобича — церкви Святого Юра – їх зустріли секретар міської ради Тарас Метик, перший заступник голови РДА Степан Рудницький, директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун. І хоч гості в силу своєї професійної діяльності побували в багатьох історичних місцях світу, та все ж вони були вражені від побаченого і практично засипали запитаннями наукового працівника музею «Дрогобиччина» Лева Скопа, який проводив їм змістовну екскурсію.

Графік перебування делегації був досить обмеженим у часі, та все ж організатори, а саме відділ забезпечення діяльності виконкому Дрогобицької міської ради (керівник Ірина Кушнір), відділ культури та туризму Дрогобицької РДА (головний спеціаліст Надія Козар) та координатор департаменту міжнародного співробітництва і туризму ЛОДА Наталя Табака, зуміли організувати змістовне знайомство з нашим містом.

Гості побачили будинок, де проживав відомий художник та письменник Бруно Шульц, відвідали Палац мистецтв, де науковий співробітник Львівського музею ім. Бориса Возницького Іван Дудич ознайомив їх з творчістю та трагізмом життя цього геніального митця.

Доцент ДДПУ ім. І.Франка, керівник Полоністичного центру Віра Меньок захопливо розповіла гостям, де і як займався Бруно Шульц своєю педагогічною діяльністю, адже у стінах цього університету він викладав графіку та трудове навчання, а розповідь про його останні хвилини життя на місці трагічної загибелі, була би цікавою і для кожного дрогобичанина.

З великим інтересом учасники делегації слухали голову єврейської общини міста Дрогобича Йосипа Карпина та журналіста інтернет-газети «Майдан» Леоніда Гольберга, які в стінах хоральної синагоги розповіли про життя та роль єврейського населення Дрогобича.

Зацікавлення наших гостей у співпраці було видно неозброєним оком, тож сподіваємося, що нові міжнародні туристичні маршрути пройдуть і нашим містом, адже тут є на що подивитися.

Кор. «ГЗ»

 

Тарас Метик вирушить до Словаччини

В. о. Дрогобицького міського голови Тарас Метик візьме участь у Загальних зборах Асоціації міст та громад Словаччини і проектній зустрічі представників асоціації органів місцевого самоврядування.

Заходи міжнародного ґатунку пройдуть у столиці Словаччини Братиславі 26-29 квітня. У межах міжнародного проекту «Нові виклики для органів місцевого самоврядування – роль парасолькових організацій у розвитку співпраці» передбачена низка зустрічей.

Прикметно, що 26-ті Загальні збори присвячені 25-річчю місцевого самоврядування у Словаччині та створенню Асоціації міст та громад Словаччини. У рамках міжнародного проекту це перша зустріч за підтримки вишеградського Фонду. Вона покликана встановити тривалі зв’язки між асоціаціями органів місцевого самоврядування для співпраці.

 

День Європи – з побратимами

14 листів за підписом в. о міського голови Тараса Метика розіслані до міст-побратимів Дрогобича із запрошенням взяти участь у святкуванні Днів Європи, що вперше пройдуть у Дрогобичі.

Зокрема, прибути із делегацією на свято Тарас Метик запросив очільників польських міст Горліце, Перемишля, Дембліна, Олецка, Санока, Остшешува, Дембіци, Нєліша, Лєгніци, Битума та двох повітів: Живєцкего і Мишкувського. Очікують у Дрогобичі на заході високого європейського штибу і делегації з латвійського міста Смілтене та хорватського Ліпіка. Щоб розширити добросусідський діалог зі своїми європейськими побратимами, Дрогобич просить їх взяти участь в Ярмарку міст-побратимів, облаштувавши на головній площі перед дрогобицькою ратушею свій промоційний стенд із рекламною продукцією.

Водночас у запрошенні Тарас Метик висловив делікатне прохання іноземним партнерам урахувати складну економічну ситуацію в Україні і знайти можливість самотужки профінансувати перебування у Дрогобичі своїх делегацій. Позаяк нині вишукати кошти на прийом гостей для міста є справжньою розкішшю.

Нагадаємо, згідно з попередньою програмою, Дні Європи у Дрогобичі заплановані на 5-6 червня. Перший день матиме конференційно-теоретичне спрямування і більшість його заходів відбуватиметься у стінах педуніверситету. Прецедентом для Дрогобича може стати приїзд до міста Котермака Посла ЄС в Україні Яна Томбінського, який, як планують організатори, виступить з інавгураційною лекцією у мармуровій залі ратуші. Другий день дійства має бути максимально цікавим і пізнавальним для громади міста.

Ексклюзивним сюрпризом для дрогобичан стане прославлена особливим пієтетом до України польська група «Тарака», відома завдяки пісні солідарності «Подай руку Україні».

 

Дрогобич зустрів героїв

Минулого тижня біля храму Пресвятої Трійці урочисто зустріли двох вояків-дрогобичан – Павла Скабару та Романа Пилипа, які у супроводі волонтера, начальника відділу культури та мистецтв міської ради Олега Яводчака приїхали додому на ротацію.

Отець Мирослав Соболта поблагословив вояків. Як повідомив Олег Яводчак, Великдень він провів у зоні АТО, об’їхавши зі святковими подарунками пости українських захисників від Артемівська до Щастя. Загалом, як додав Олег Яводчак, того дня під його опікою на ротацію на Львівщину приїхали 18 вояків 24-ї Аеромобільної механізованої бригади.

 

Тренінг для учасників АТО

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу у напрямі надання допомоги учасникам АТО та їхнім родинам у межах функціонування групи взаємодопомоги. 16 квітня відбулася друга зустріч з людьми цієї категорії. Військовий капелан о.Роман Братковський, оскільки сам перебував у зоні АТО, через призму духовності поділився з вояками власними міркуваннями.

Працівник центру Ростислав Пелехач організував тренінг, надавши присутнім теоретичні підмогу у тому, як впоратися з посттравматичним стресом.

Робота Дрогобицького центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з учасниками АТО та їхніми родинами у формі групи взаємодопомоги розпочалася у березні цього року. Під час першої зустрічі працівники центру прагнули вивчити, якої допомоги потребує кожен учасник групи, щоб надалі у потрібному векторі вести роботу.

Як зазначив Ростислав Пелехач, група взаємодопомоги не є сталою, оскільки не всі учасники АТО, з якими відбулася перша зустріч, були присутні наступного разу. Одні знову відбули на фронт, є такі, що перебувають на лікуванні у госпіталях. Але кількісно група не зменшується, приходять нові люди.

Як відомо, у Дрогобичі проживає 7 сімей військових, загиблих під час АТО, 19 сімей, у яких є особи, поранені під час бойових дій та 39 учасників АТО, які виховують малолітніх дітей.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

ЗНО здаватимуть 24 квітня

У Дрогобичі працюватимуть 5 пунктів для ЗНО з української мови, яке відбудеться 24 квітня.

Про це повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко. Школярів тестуватимуть у ЗОШ №1, ЗОШ №14, СШ №16, ЗОШ №17 та гімназії. Тести складатимуть не лише учні Дрогобича, а й району, Стебника, Трускавця та частина школярів Борислава. Щоб спрацювати на належному організаційному рівні, відділ освіти скасував навчання у школах цього дня. Натомість, дрогобицькі школярі вже відпрацювали уроки за п’ятницю у суботу, 18 квітня.

Вл.інф.

 

Благодійний аукціон стартував із 10 тис грн.

Під час благодійного аукціону «Митці – воїнам», що відбувся в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» 14 квітня, для бійців АТО зібрано понад 10 тис грн.

Запрошені гості та зацікавлені відвідувачі жертвували кошти не лише з почуття милосердя, а й справді за високий мистецький рівень авторів презентованих художніх полотен з України і з-за кордону. Позаяк аукціон триватиме до кінця тижня, його організатори сподіваються, що небайдужі мешканці Дрогобиччини внесуть ще й свою лепту до народної скарбнички в поміч воякам. Тож відвідаймо Палац мистецтв, що на вул. Т.Шевченка,38. Купивши картину чи ікону, зробімо вибір на користь перемоги України в жорстокій війні з російським агресором!

Участь у благодійному аукціоні взяв в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

 

Дрогобичем проляже маршрут міжнародного велопробігу

Дрогобич визначений як одне з міст у маршруті мандрівки міжнародного велопробігу «Духовні святині Богу та світу». Цей спортивно-духовний захід, ініційований клубом мандрівників «Прикарпаття» зі Стрия, організований на пошанування 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького та 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького.

У межах велопробігу передбачено відвідування 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Велопробіг розбито на вісім турів. Два з них, промоційні, стартують уже у квітні, по три тури з відвідуванням церков ЮНЕСКО визначені на травень та червень. Дрогобич прийматиме паломників між 2 та 8 червням.

Секретар міської ради Тарас Метик у зверненні до учасників велопробігу, поміж зиченнями щасливої дороги наголосив: «Для нас буде великою приємністю презентувати вам культурно-духовні окраси нашого міста. Бажаю, щоб ця паломницька мандрівка принесла Вам якомога більше нових вражень і духовної насолоди!».

У нашому місті інтерес у туристів на велосипедах викликала Церква Святого Юра. Після урочистого прийому у ратуші туристи поїдуть споглядати красу цієї святині.

За матеріалами офіційного сайту міськради

 

КОРОТКО

У пана Дмитрика – блискавична реакція

У зв’язку з візитом цього тижня Патріарха УПКЦ Святослава Шевчука до нашого міста, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик звернувся до керівника РЕМу Василя Дмитрика з проханням не розпочинати заміну силового кабелю у центрі міста, щоб не створювати непривабливу «картинку» для гостей.

Адже, окрім Блаженішого, до нас завітають єпископи звідусіль, де існують церковні інституції УГКЦ. Головний енергетик РЕМу відреагував миттєво: ще до закінчення оперативної наради він розпорядився відкласти земляні роботи на деякий час.

 

У Романа Шагали – залізна витримка

Реалії на ринку послуг з водопостачання такі: Трускавецька влада із місцевим водоканалом заборгували за спожиту воду майже 9 мільйонів гривень.

Ці проблеми, зокрема, лягли на плечі КП «Дрогобичводоканал», який очолює Роман Шагала. Розмови, перемовини, у тому числі й на сесії Дрогобицької міської ради із трускавчанами не дають жодного результату. Сусіди вибрали таку собі незрозумілу лінію поведінки, очевидно, натякаючи на те, що краще довести потужне підприємство КП «Дрогобичводоканал» до банкрутства, щоб згодом від цього отримати певні преференції для свого проекту. У цій ситуації п.Шагала проявляє залізну витримку. Він, як дипломат високого рангу, аргументовано доводить правоту фірми і як людина-християнин не робить прикрості пересічним трускавчанам. А міг би це зробити, перекривши заслінку водогону.

 

Громадське майно слід берегти

Начальник департаменту міського господарства Іван Лепкий проінформував владу, інші підрозділи народногосподарського комплексу про поточні ремонтні роботи на дорогах, а також про облаштування 12 критих сміттєвих майданчиків, на яких стоятимуть контейнери.

Насамперед планують привести до ладу перехрестя доріг. Відповідні кошти передбачені і на облаштування сміттємайданчиків. Все це добре, однак у майбутньому треба дорожити громадським майном. Бо кожен спалений контейнер, а нещодавно за одну ніч їх аж чотири згоріли, коштує чималі гроші.

 

Нам ще бракує побутової війни!

В українській літературній класиці є безліч творів, в яких яскраво змальовані портрети сусідських чи родинних чвар.

Чого тільки вартує постійний конфлікт Часника і Галушки «У степах України». Очевидно, хочуть продовжити цей перелік і дві благодійні дрогобицькі організації «Карітас» і «Надія», що розміщені на декількох сотках у центрі міста. Ніяк там не дійдуть згоди і миру. Хтось з мудрих прорік, що свобода і право на неї роблять людей поступливішими один до одного. Як зауважив секретар міськради Тарас Метик, прикро, коли плітки і вчинки прикриваються хрестом…

 

Йдемо до Європи!

5-6 червня ц.р. у Дрогобичі пройдуть дні Європи за участю зарубіжних гостей.

До цієї події складається низка заходів, спрямована на адаптацію нашої громади до європейських стандартів. Окрім косметичної ошатності, місто потребує і змістового його наповнення. Можливо, у когось виникне якась змістовна ідея, то в ратуші охоче візьмуть її на озброєння.

В.Т.

 

Чи допоможуть радикальні заходи?

17 квітня відбулося засідання сесії Дрогобицької міської ради, на яке запросили міського голову Трускавця Руслана Козира та представників депутатського корпусу міста-курорту. Народні обранці двох міст вирішили спільно обговорити ситуацію з водопостачанням, яка останнім часом постійно ускладнюється.

Начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала доповів, що у результаті складних перемовин з керівництвом ПАТ «Львівобленерго» подача електроенергії до водозабору у Гірному відновили, тож водопостачання поновилося. Однак, як зауважив пан Шагала, йому довелося знову взяти на себе низку фінансових зобов’язань, зокрема, «Львівобленерго» поставило чітку вимогу щодо поточного платежу за борги 24 та 30 квітня. Якщо грошей не буде – 24 квітня Дрогобицький регіон знову буде без води. Окрім того, керівництву «Дрогобичводоканалу» довелося терміново віднайти і заплатити 300 тис грн. Таким чином, борг перед ПАТ «Львівобленерго» з 2,4 млн грн. зменшився до 2,1 млн грн. Це при тому, що заборгованість Трускавця перед КП «Дрогобичводоканал» сягає 8,9 млн. грн.

Трускавецький міський голова Р.Козир у виступі неодноразово повторював, що борги ТзОВ «Трускавецький водоканал» не розв’яжуть проблеми КП «Дрогобичводоканал», назвавши дрогобицьке підприємство банкрутом через кредит Світового банку. Згодом пан Козир заявив: «Якщо хтось має претензії щодо заборгованості, то нехай подає до суду». Нарікав Руслан Козир на несправедливий тариф, мовляв, перш ніж подавати його на затвердження до Національної комісії, Дрогобицький водоканал мав обговорити його з ТзОВ «Трускавецькийводоканал».

Деструктивною позицію Руслана Козира назвав депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний.

Власне бачення суті проблеми окреслив член робочої групи, попередньо створеної на спільному засіданні виконкомів Дрогобича та Трускавця, Володимир Кондзьолка. За його словами, біда в тому, що «Трускавецький водоканал» є неплатоспроможним підприємством. Такий висновок дрогобицькі делегати робочої групи зробили на підставі опублікованих на сайті Трускавецької міської ради фінансових документів. Також Володимир Кондзьолка спростував слова Р.Козира про банкрутство «Дрогобичводоканалу» – цього не відчуває підприємство, такої тенденції не зауважили фахівці Світового банку, які прискіпливо придивлялися, перш ніж надати КП «Дрогобичводоканал» кредит.

У залі прозвучало безліч думок, підсилених шквалом емоцій як обранців Дрогобича, так і Трускавця. Проте навіть після двогодинного обговорення не вдалося досягти узгодженої позиції.

На правах господаря завершальне слово взяв в. о міського голови Дрогобича Тарас Метик. Він констатував, що з початку квітня Трускавець заплатив за водопостачання лише 30 тис грн. І те, що днями після перемовин вдалося відновити подачу води, аж ніяк не зняло напруги з водопостачанням загалом. На завершення розгляду цього питання Тарас Метик звернувся до трускавецьких колег із закликом: «Давайте не ламати списи, а жити на рівних умовах і повертати борги».

Уже після того, як гості з Трускавця залишили мармурову залу ратуші, дрогобицькі депутати ухвалили рішення «Про припинення надання послуги з водопостачання та водовідведення». У ньому, зокрема, сказано:

«У зв’язку з постійним зростанням заборгованості ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал» (сума боргу становить 8 млн 973 тис 637 грн.), що призводить до унеможливлення повного розрахунку перед ПАТ «Львівобленерго» за спожиту електроенергію, загрожує відімкненням енергопостачання водозабірних об’єктів і припинення водопостачання Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця та населених пунктів Дрогобицького району, в порядку ст. 13 Регламенту Дрогобицької міської ради, керуючись ст.ст. 17, 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада вирішила:

1. Рекомендувати Комунальному підприємству «Дрогобичводоканал» (Р.Шагала) призупинити надання послуг водопостачання та водовідведення Товариству з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал» до погашення останнім поточної заборгованості за отримані послуги.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку (Г.Дівчур)».

Чи вдасться «Дрогобичводоканал» до таких радикальних дій – покаже час. Тим часом перемовини та судові страви тривають.

До речі, 16 квітня, в. о міського голови Дрогобича Тарас Метик підписав листи-звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, народного депутата Богдана Матківського, голови ЛОДА Олега Синютки, голови Львівської обласної ради Петра Колодія.

У цих зверненнях нинішній керманич Дрогобича розкриває перед чиновниками обласного та державного рівня усю критичність ситуації з водопостачанням, що склалася у Дрогобичі і набула регіонального масштабу. Тарас Метик закликав як керівництво області, так і держави негайно втрутитися у ситуацію, щоб забезпечити нормальні умови життєдіяльності жителям Дрогобича та регіону.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Уже й водогін розкрадають

Слідчий відділ Дрогобицького МВ ГУ МВС України у Львівській області проводить досудове розслідування у кримінальному проваджені за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.185 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з вересня до жовтня 2014 року таємно викрадено металеві труби ділянки водогону «Рибник – Бухів», які перебувають на балансі КП «Бориславводоканал». Водогін проходить через села Перепростиня та Рибник Дрогобицького району. Труби викопали із землі за допомогою екскаваторів і вивезли вантажними автомобілями, які попередньо були орендовані. Здійснено крадіжку частини водопровідних труб загальною вартістю 770 тис 669 грн., чим спричинено збитки громаді Борислава та Східниці.

Старшим слідчим СВ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській області О.Кириленком за погодженням із прокурором Дрогобицької міжрайонної прокуратури М.Левицьким повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст. 185 ККУ особі, яка вчинила вищевказане діяння. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Дрогобицький міськрайонний суд надав дозвіл на затримання з метою приводу підозрюваного до суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Також слідчим О.Кириленком оголошено у розшук підозрюваного.

Після його затримання обвинувальний акт щодо останнього буде скерований до суду для розгляду по суті.

Водночас Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови ліквідаційної комісії КП «Бориславводоканал» за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 367 ККУ, а саме про обвинувачення його у вчиненні службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки. Досудовим розслідуванням встановлено, що голова ліквідаційної комісії КП «Бориславводоканал», всупереч вимогам законодавства, не вжив заходів для забезпечення охорони водопроводу «Рибник-Бухів», внаслідок чого підприємству заподіяно значну шкоду.

М.ЛЕВИЦЬКИЙ, прокурор Дрогобицької міжрайонної прокуратури

 

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ

Артур та Юліан Сімони – дрогобицькі аптекарі

Вулиця Т.Шевченка,15. У цьому невеличкому будинку містилася у період між двома світовими війнами (приблизно в 1910 – 1940-х рр.) аптека Сімонів. Тут же аптекарі й жили. Це єдина збережена аптека з тих, що працювали в Дрогобичі до Другої світової війни (всі інші вже не існують).

Першим власником цієї аптеки був Артур Сімон. Називалася вона «Нова аптека під Соколом». Це засвідчує, зокрема, печатка на одній із книг у вітрині аптеки:

«Nowa apteka podSokolem

Mr. Artur T.Simon

4. VII. 1930

Drohobycz ul. Mickiewicza».

Як пише Роман Пастух у книзі «Вулицями старого Дрогобича» (1991), до того, як Артур Сімон купив цю будівлю, «він мешкав у домі теперішньої дитячої бібліотеки… і теж тримав аптеку». Тепер це будинок у кінці тієї ж вулиці Шевченка. Попередня аптека була відкрита в 1913 році «навпроти Сокольні» (тобто будинку польського товариства «Сокіл»). Уже тоді вона називалася «Нова аптека під Соколом» (ймовірно, у неї теж була попередниця).

Згодом Артур Сімон оселився ближче до центру міста. Якого року це сталося і чому – не відомо. Очевидно, тому, що це було більш вигідним для ведення торгівлі. Згодом у нього з’являється помічник. У 1931 р. серед 12-ти дрогобицьких аптекарів, крім Артура Сімона, у польському «Фармацевтичному календарі» згадується також Юлій Сімон, як пишуть це ім’я автори книги «Медицина Дрогобича» (2008) М.Богаченко і М.Романяк. Насправді ж його звали не Юлій, а Юліан (це різні імена з різним походженням). Стверджувати це дозволяє печатка на ще одній книзі у вітрині аптеки:

«Mr. Julian A. Simon

Aptekarz

Drohobycz ul. Mickiewicza».

Логічним є припустити, що Юліан Сімон - це син Артура. Як розповідав Артур Шраєр теперішній завідувачці цієї аптеки, це була «польська аптека», тобто Артур і Юліан Сімони були поляками.

Як склалася доля Сімонів – не відомо. З приходом радянських «визволителів» аптека була «націоналізована», тобто Сімони втратили її як приватну власність. Хоча, можливо, вони продовжували в ній працювати. Цілком ймовірно також, що аптекарі виїхали до Польщі, оскільки їхні могили у Дрогобичі, здається, не збереглися.

Щоправда, на цвинтарі в. Трускавецької можна побачити надгробок Емануеля Сімона, який, можливо, був родичем Артура і Юліана. На надгробку є такий надпис: «emer. naczelnik glownego urzedu podatkowego w Brodach /ur. w r. 1834. zmarl 21 sierpnia 1914.» ( Переклад: «пенсіонер, колишній завідувач головного податкового відділу у Бродах»). Не виключено, що це батько Артура і дідусь Юліана. Цього надгробка, до речі, чомусь немає у переліку надгробків у книзі Р. Пастуха «Дрогобицький некрополь» (2008). Цікаво, що один чоловік, який тепер живе у будинку аптеки, бачив документ із печаткою, на якій було написано, за його словами, польською мовою «Артур Сімон Броді». Але це, ймовірно, «Броди» - містечко на Львівщині, розміщене на відстані 102 км на схід від Львова. Саме з Бродів походив «емерит» (пенсіонер) Емануель Сімон! Отже, Артур міг переїхати зі своїм ймовірним батьком до Дрогобича із Бродів. Хоча це лише припущення.

Як пишуть автори «Медицини Дрогобича», у 1944 році у кількох приватних кімнатах, де жили колись Сімони, розмістилося утворене радянською владою Дрогобицьке обласне аптечне управління («обласне» тому, що тоді була створена Дрогобицька область). У наступному 1945 р. тут була відкрита «контрольно-аналітична лабораторія Дрогобицького обласного аптекоуправління». Те, що саме в цій будівлі розмістилися аптечне управління і його лабораторія свідчить, що тут була найкраща серед дрогобицьких аптек матеріальна база і найбільша площа. У радянські часи аптека вважалася взірцевою.

(Далі буде)

Наталка ПЕТРУШАК

Фото автора

 

Птахи – це пісня і політ, символи волі і простору

Невід’ємною частиною нашого життя є птахи. На земній кулі їх налічується майже 8 тисяч 700 видів, а в нашій країні – майже 770 видів. Міжнародний день птахів відзначають щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» з 1 квітня 1906 року, коли було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів.

Але квітень – це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що є в Україні, щороку відлітають на зиму до теплих країв. За традицією в очікуванні пернатих розвішують «пташині будиночки» – різноманітні шпаківні, дуплянки.

Ось і учні Стебницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 підготувалися до прильоту птахів. Школярі 6-х та 7-х класів під керівництвом вчителя біології Ірини Миколаївни Саєвич підготували «Свято птахів». Діти розповідали цікаву інформацію про наших пернатих друзів, використовуючи мультимедійні технології, готували прислів’я, брали участь у різноманітних вікторинах, демонстрували шпаківні, які виготовили заздалегідь, малювали плакати, листівки. Причому працювали не лише самі, до роботи залучали батьків та друзів.

Після закінчення свята пташині будиночки розвішали на території школи.

Наше завдання – зберегти якомога більше птахів і примножити крилатих друзів у садах і парках, щоб майбутнє покоління бачило їхню красу не тільки на картинках, а й у природних умовах рідного краю.

Вікторія СТЕЦИК, учениця 6-А класу Стебницької ЗОШ №11

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

До місцевих бюджетів Дрогобиччини надійшло 36,9 млн гривень

Упродовж кварталу платники податків Дрогобиччини  сплатили до місцевих бюджетів міста і району 36,9 млн гривень.

Це на 4,9 млн грн., або на 15% більше очікуваних показників. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 8 млн гривень (127,9%).

Найбільшу питому вагу в структурі місцевого бюджету складають: податок на доходи фізичних осіб – 19,1 млн грн., плата за землю – 5,6 млн грн., єдиний податок – 5,1 млн грн., акцизний податок – 3,4 млн грн., податок на прибуток – 1,5 млн грн. По всіх основних платежах місцевого бюджету забезпечено приріст надходжень, зокрема, податку на доходи фізичних осіб сплачено на 1,7 млн грн. більше, податку на прибуток – на 1,3 млн грн. більше, ніж у минулому році.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІСоздан 24 апр 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником