ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Віват тобі, «Нафто», віват!

Дрогобицькому коледжу нафти і газу - 70!Цьогоріч Дрогобицький коледж нафти і газу святкує 70-ліття. Дата справді велична! 8 травня урочистості зберуть на свято викладачів, студентів, ветеранів колективу та випускників.

З такої нагоди слід згадати історію. Дрогобицький нафтовий технікум (сьогодні – Вищий навчальний заклад «Дрогобицький коледж нафти і газу», скорочена назва ДКНГ) – вищий навчальний заклад освіти І-ІІ рівня акредитації, створений згідно з наказом Народного Комісара нафтової промисловості №58 від 20.01.1945 р. для підготовки фахівців зі спеціальностей «Буріння нафтових і газових свердловин», «Технологія нафти і газу», «Промислове та цивільне будівництво» з планом прийому 240 осіб. Спершу навчалися у житловому будинку на вул. А.Міцкевича,41 (згодом – Т.Шевченка,47).

Перший випуск спеціалістів відбувся у 1948 році. Того ж року у підвальному приміщенні головного корпусу відкрито слюсарно-механічні майстерні, цех на 8 місць з одним токарним верстатом. На подвір’ї була кузня на 6 робочих місць.

У 1953 році технікум переїхав у приміщення на вул. А.Міцкевича,16. До речі, саме про цей будинок писав у своїй повісті «Борислав сміється» Іван Франко. Певний період орендували навчальні приміщення ЗОШ №1.

У 1959 році розпочалося будівництво навчального, навчально-виробничого корпусів на вул. Радянській (нині – М.Грушевського,57), де технікум розташувався з 1964 року і дотепер.

І хоч на початках не вистачало приладів, унаочнення, кабінетів, у пам’яті випускників залишилися найкращі спогади про чудовий колектив викладачів, котрі працювали в ці роки. Вони давали студентам міцні знання, шанували людей.

У 1958 р. запрацювало заочне відділення, на якому велася підготовка спеціалістів зі спеціальностей «Буріння нафтових і газових свердловин», «Обладнання нафтових і газових промислів» та «Хімічна технологія нафти й газу». У 1959 р. відкрили Долинський філіал вечірнього відділення технікуму.

Указом Президії Верховної Ради Дрогобицький нафтовий технікум з 1 листопада 1991 р. передано у підпорядкування Мінвузу України, а з 1992 р. – Міністерству освіти і науки України.

У 1950-60 рр. навчальний заклад базувався у двох корпусах. Дисципліни читали Й.Ш.Тілеман (в.о. директора – 1955-57 рр.), І.С.Костомаха, Є.П.Майдан, Б.І.Слишинський, І.С.Клапатюк, А.Л.Пугач, П.І.Білоніжко, О.Ф.Петренко (з 1948 р.), О.П.Гуль (з 1953 р.). Керував навчальним закладом Б.В. Попов. У 1970 році директором став Михайло Пагута.

Понад 20 років (від 1970 до 1994 року) технікум очолював Богдан Іванович Курчик. Як умілий керівник гуртував довкола себе колектив і постійно ставив перед собою і колегами нові завдання. ДНТ виборював перші місця у конкурсах технічної творчості, спортивних змаганнях, конкурсах курсових і дипломних проектів, на фестивалях художньої самодіяльності.

Навчальний комплекс складається з чотириповерхового корпусу загальною площею 4420 кв.м, двоповерхового корпусу загальною площею 2806 кв.м, чотириповерхового лабораторного корпусу загальною площею 165 кв.м.

У 1975 році збудовано 2 спортзали з допоміжними приміщеннями, легкоатлетичний манеж закритого типу площею майже 800 кв.м, гімнастичний майданчик, плавальний басейн площею 375 кв.м, стадіон, тир, військовий майданчик. На території коледжу розміщено навчальний полігон бурового і нафтопромислового обладнання, гаражі цеху буріння. У 1990 році в експлуатацію здано лабораторний корпус.

У 1994 році на посаду директора технікуму призначено Павла Петровича Яніва, який теж зробив великий внесок у зміцнення матеріальної бази закладу. Це був період національного відродження України, тож навчально-виховний процес у технікумі став орієнтований на виховання національно-свідомої студентської молоді.

2 серпня 2012 р. Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України нафтовий технікум перейменований у Державний вищий навчальний заклад «Дрогобицький коледж нафти і газу».

У 2013 році директором коледжу призначено Мирона Михайловича Баб’яка. Кандидат технічних наук, доцент, менеджер в освіті. Відповідальну посаду в.о. директора коледжу професор М.Баб’як уміло поєднує з викладацькою роботою у ДДПУ ім. І.Франка. Людина високого творчого злету, великого розуму і серйозних задумів, надзвичайно працьовита і високоосвічена, порядна – таким ми сприймаємо свого керівника. З перших днів своєї праці у коледжі Мирон Михайлович організував роботу на результат. За короткий час зумів пізнати колектив, провести чітку паралель між студентами, викладачами і підрозділами, завоював довіру педагогів і студентів. У колективі панує бажання працювати, справедливість і доброзичливість.

Разом із керівником злагоджено працюють його перші заступники з навчальної, виховної, виробничої роботи та господарської частини: В.Т.Болонний, П.С.Павлюк, П.І.Глубіш, Ю.З.Лепак, спеціалісти-фахівці Л.Я.Савчин, Ю.С. Хомош, методист О.С.Цапів, завідувачі відділень Г.М.Павлюк, Т.В.Яців, А.П.Андибур, завідувач кадрами Т.М.Савшак, головний бухгалтер Л.Д.Гуран.

Коледж готує молодших спеціалістів із розвідування нафтових і газових свердловин; буріння нафтових і газових свердловин; експлуатації газонафтопроводів і газонафтосховищ, переробки нафти і газу; обслуговування і ремонту обладнання нафтових і газових промислів; монтажу, обслуговуванню засобів і систем автоматизації технологічного виробництва; економіки підприємства. Крім того, відкрито ще нові спеціальності.

Постійно оновлюється матеріально-технічна база. Велику допомогу у цьому надали колишні випускники, які посідають керівні посади в нафтовому і газовому комплексі України. Завдяки їм обладнано кабінети і лабораторії, читальну і спортивну зали, два гуртожитки, їдальню, буфет, медпункт, Інтернет-клуб.

У коледжі працює 114 висококваліфікованих викладачів, 46 із них – вищої категорії, 7 викладачів методистів: Л.О.Сова, Є.І.Карбівник, І.О.Галелюк, Б.С.Кравець, І.С.Михайлишин, П.В.Кузик, Г.М.Павлюк; аспіранти: І.П.Росді, А.П.Андибур, О.Л. Петришин; кандидати наук: М.М.Баб’як, В.Т.Болонний, О.М. Грицина, В.Я.Малик.

Особливою шаною серед викладачів і студентів користуються ветерани колективу: О.П.Гуль, І.В.Еліяшевський, А.М.Кабин, Г.Р.Блохінська, В.В.Кузьма, Р.І.Дондоха, М.І.Білас А.М.Хоменко, В.М.Безугла, М.І.Ярош, М.П.Снігур, В.Ф.Шоп’як, Д.В.Еліяшевська, М.С.Вацяк, С.М.Бунь, Б.І.Курчик, М.М.Безкоровайний, В.В.Білоус, В.М.Старик, а також ті, котрі, на жаль, уже в інших світах: Г.Т.Книжатко, М.М.Мелевич, В.М.Дмитрик, М.І.Строцький, В.М.Босак, В.М.Брандибура, В.М.Федис, М.Г.Грабовенський, З.В.Галелюк, Р.М.Щерба, Л.Д.Заблоцький, С.І.Бокало, М.А. Бережанський, Б.В.Літянський, М.С.Білас, М.І.Буга, Я.М.Підцерковний, М.П.Ковальчук та багато інших, котрі вчили, виховували і віддавали себе цій нелегкій викладацькій роботі.

Продовжують працювати досвідчені ветерани праці В.О.Шаповаловська, Г.О.Кулик, В.О.Геврик, Л.М.Яцишин, Д.Ф.Добрянський, О.М.Книжатко, М.М.Сторонський, М.С.Вацяк, С.М.Бунь, Б.С.Кравець, В.С.Зав’ялов, В.І.Сокол. Низький їм уклін за їх людяність, доброту й уміння!

Упродовж 20 років обов’язки голови профспілкового комітету успішно виконує М.В.Савчин. Багато сил та знань в організацію наукової роботи вкладає ініціативний викладач В.Я.Малик.

Цікаво, що серед студентів денного і заочного відділення й іноземці, зокрема, з Росії та Білорусі. Для них у коледжі активно впроваджуються сучасні технології дистанційного навчання. Щороку коледж приймає на навчання 360 студентів.

Основу матеріальної бази коледжу становлять: сучасні комп’ютерні класи, об’єднані в локальну мережу, інтегровану в Інтернет; укомплектована спеціалізованою та сучасною літературою та обладнана комп’ютерною технікою бібліотека (завідувач – Н.О.Зав’ялова); гуртожиток для іногородніх студентів; спортивні та тренажерні зали; слюсарна, механічна, електромонтажна майстерні та 16 лабораторій; навчальний полігон бурового та нафтопромислового обладнання, де змонтовано модель бурової вежі, зібрано устаткування, яке використовується в процесі буріння, видобування, транспорту нафти і газу; студентське кафе; два автобуси для екскурсій та виробничих практик студентів, придбані за кошти меценатів нафтової промисловості (колишніх випускників коледжу).

Найкращі випускники коледжу зараховуються до провідних вищих навчальних закладів України за скороченим терміном навчання. Зокрема, коледж тісно співпрацює з Івано-Франківським Національним технічним університетом нафти і газу, Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут», «Українським державним хіміко-технологічним університетом» у Дніпропетровську, Національним університетом «Львівська політехніка», Київським авіаційним університетом.

На базі коледжу відкрито навчально-консультаційний пункт Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Тут випускники, не полишаючи стін рідного коледжу, продовжують навчання, здобувають вищу освіту. Багато років керував центром професор Івано-Франківського НТУНГ – Б.І.Навроцький, нині – д.т.н. проф. Р.С.Грабовський.

Дирекція коледжу нафти і газу спільно з випускниками, цикловими комісіями працює над розширенням матеріально-технічної бази, відкриттям нових спеціальностей, у т. ч. для здобуття студентами робітничих професій. Такі заходи дозволяють випускникам швидше працевлаштовуватись на підприємствах галузі.

Сьогодні у коледжі працює 13 циклових комісій, які очолюють викладачі вищої категорії: Н.Т.Баранчук, А.Я.Гальчук, В.О. Геврик, М.Д.Дробчак, В.Я.Малик, В.П.Малишак, І.С.Михайлишин, Л.Б.Рубаха, Л.О.Сова, М.Ю. Шимко, М.В.Савчин, В.В.Петренко, О.М.Федорова.

За період існування коледж підготував понад 25 тисяч фахівців різних спеціальностей для нафтогазовидобувної та переробної промисловості, які сумлінною працею підтвердили високий рівень підготовки спеціалістів.

Ми пишаємося і ставимо у приклад випускників, котрі упродовж багатьох десятиріч посідали провідні позиції у нафтогазовій сфері. Їх імена вписані у сторінки слави коледжу. Це герої праці: П.М.Зінченко, М.Є.Сусяк, М.О. Чирван, Д.І.Соєнко; лауреати Державної премії: Є.К.Фікерт, І.Й.Рибчич, Н.Солончик, М.П.Ковалко. Також пишаємося іншими нашими відомими вихованцями. Це: Б.М.Вовків, Є.П.Майдан, Я.М.Хомин, Б.М.Малярчук, П.М.Демченко, Б.І.Навроцький, Я.С.Коцкулич, Р.С.Яремійчук, Р.М.Кондрат, М.М.Яворський, І.С.Матієшин, Р.Я.Шимко, Я.С. Сало, Л.К. Буняк, Я.І. Ільницький, М.П.Ковалко, Д.О. Альошин, Г.М. Сушко, Б.А.Бабій, В.А.Петриняк, І.Й.Рибчич, І.С.Атаманчук, Ю.Гаген, М.І.Федьків, Л.І.Романишин, Й.І.Рошак, Б.П.Кабишев, В.О.Федишин, Я.К.Луців, П.І.Топільницький, Г.Л.Ключник, М.Й.Білик, І.П.Хащівський, А.Я.Шимко-Ждек, К.Р.Морозек, Р.М.Матолич, О.Є.Іваницький, Б.І.Бугай, М.М.Ільницький та багато-багато інших.

Проходячи коридором, хочеться зупинитися біля великого стенду, де виблискують золотом і сріблом спортивні нагороди. Фізкультурно-масова робота завжди посідала чільне місце у підготовці молодих спеціалістів. Готували спортсменів викладачі В.С.Зав’ялов, В.І.Сокол, В.В.Петренко.

А як цікаво й весело проводяться з року в рік «Козацькі забави»! Не знайдеться байдужого до цього цікавого, вже традиційного для коледжу дійства.

Ми пишаємося досягненнями бронзової призерки світу з бойових мистецтв Вікторії Чмир, колишньої студентки групи 97-А-1, призеркою області серед бадмінтоністів Роксоланою Прокопенко (гр. 08-Т-1), переможцями турнірів з гирьового спорту. Упродовж 2014-15 н.р. стали переможцями міжнародних змагань, чемпіонату України з шосейного та трекового велоспорту Святослав Шимко (14-Е-1) та Віктор Строгуш (13-А-1), всеукраїнського турніру з армспорту серед юнаків – Микола Огерук (гр. 12-Е-1) та Василь Дульнявка (гр. 12-Р-1), чемпіонами оласті з міні-футболу команда «ДКНГ» (В.Паньків, П.Якубів, М.Гамків, І.Сидор, Р.Лещинський, Н.Сусяк, А.Буштин, Р.Штука, Р.Бориславський, І.Мелешко, Н.Бучковський, І.Бутим).

З ініціативи М.Баб’яка нашими студентами посаджено дерева на честь Героїв Небесної сотні, ведуться роботу із впорядкування території коледжу, молодь долучаються до всіх справ, які стосуються суспільно корисної праці.

Важко переоцінити роль і художньої самодіяльності в навчально-виховному процесі будь-якого навчального закладу. Саме ці заходи акумулюють, очищують, утверджують і возвеличують духовність окремої людини і народу загалом. Уже доброю традицією в коледжі стало проведення Шевченківських днів, які курують заступник директора з виховної та гуманітарної освіти П.С.Павлюк та В.В.Савчин.

Традиційними стали зустрічі з колишніми студентами, тематичні вечори до Дня Матері, Дня вчителя, Дня студента, Дня нафтовика, присвячені пам’яті жертв Голодомору, воїнам УПА, Небесній сотні.

Люблять студенти організовувати КВК, конкурси «Міс коледжу», батьківські концерти. Їздять до Нагуєвич, у музей М.Біласа, а також до Львова, Берестечка, Кульчиць, скель Довбуша...

Слід згадати організаторську діяльність у 70-х роках керівника і музиканта Ігоря Коваля. Він створив існуючий і нині викладацький ансамбль, до якого ввійшли викладачі: С.Бунь, М.Буга, М.Бережанський, В.Босак, В.Брандибура, С.Бокало, О.Гуль, З.Галелюк, І.Еліяшевський, А.Кабин, М.Ковальчук, Б.Кондратик, Б.Фреїшин, П.Чушак, Л.Яцишин, П.Павлюк, М.Сторонський.

У коледжі працює ще одна служба, яка не бере участі в навчальному процесі, але від неї залежить, з яким настроєм будуть працювати викладачі і навчатися студенти. Її праця віддзеркалюється в чистих коридорах, вікнах чи території коледжу незалежно від пори року. Мова йде про технічних працівників. Саме ця служба дбає про те, щоб викладачам і студентам було комфортно.

8 травня ц.р. коледж забурлить особливо. Його коридори, аудиторії, актова зала разом із травневим сонцем наповняться випускниками різних років. Сивочолі поважні професори, сильні і обвітрені нафтовики, представники влади, поети, журналісти, викладачі – радісні і збуджені тиснутимуть один одному руки, бо з’їдуться на особливе свято – зустріч на честь ювілею. Під час урочистої академії «Дрогобицький коледж нафти і газу – майбутнє належить тобі!», яка розпочнеться о 16.00, вони дякуватимуть тим, хто «сіяв розумне, добре і вічне», виводив їх на життєву стежину. І буде над ними витати той особливий дух добра, єдності і високих людських цінностей. І, як часто буває на таких зустрічах, хтось обов’язково голосно вигукне: «Віват тобі, «Нафто!» і почує у відповідь багатоголосе: «Віват!»

Іраїда ГАЛЕЛЮК, викладач коледжуСоздан 08 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником