ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 15 травня 2015р.
У Дрогобичі – Дні Європи

12 травня у світлиці ратуші відбулася нарада за участю Генерального консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда. Мета приїзду високого гостя до Дрогобича – підготовка до Днів Європи, що мають відбутися у нашому місті 5-6 червня ц.р.

Після робочої зустрічі у Дрогобицькому педуніверситеті підготовчі моменти непересічної для Дрогобича події обговорили у ратуші. Відбудеться низка різноманітних цікавих заходів, у місті чекають на поважних гостей з Європи.

Секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик подякував консулу та усім, хто долучається до підготовки та організації Днів Європи у Дрогобичі. Він висловив упевненість у тому, що спільними зусиллями польського консульства, педуніверситету та влади Дні Європи у Дрогобичі вдасться провести гідно.

До речі, 6 червня на площі Ринок у рамках Днів Європи відбудеться концерт славнозвісної польської групи «Тарака», відомої за шлягером «Подай руку Україні», написаним у час Революції Гідності.

Цікаво, що концертну програму під час святкування Днів Європи організатори планують розпочати трьома мовами: українською, польською та англійською.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Петро Суда – знову перший заступник

7 травня депутати Дрогобицької міської ради прийняли рішення про обрання першим заступником міського голови депутата міської ради Петра Суди.

Його кандидатуру затвердили з другої спроби, перша була невдалою кілька місяців тому.

Петро Суда – колишній багаторічний керівник контрольно-ревізійного управління, має досвід роботи на посаді першого заступника міського голови у час керівництва мера Миколи Гука.

Петра Суду обирали шляхом відкритого голосування.

 

Крок до примирення

День пам’яті і примирення – 8 травня – у Дрогобичі вперше відзначили спільним покладанням квітів до пам’ятників і меморіалів ветеранами УПА та Другої світової війни.

Представники Дрогобицької міської ради, делегація Дрогобицької РДА, депутати різних рівнів, ветеранські та громадські організації, поклали вінки і квіти до Стіни плачу, де в роки війни були розстріляні сотні дрогобичан та жителів навколишніх сіл.

В.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик наголосив, що День пам’яті і примирення в Україні відзначається вперше, разом з усією Європою. Відтак колона рушила до пам’ятного знака «Борцям за волю України» та військового меморіалу «Вічний вогонь», де учасники покладання квітів вшанували тих, хто загинув під час Другої світової війни.

 

На могилах воїнів УПА встановлять пам’ятники

На 9 могилах вояків УПА, поховання яких у 2012 році віднайшли біля Старого Села і перепоховали на Полі Скорботи у Дрогобичі, до Свята Героїв встановлять пам’ятні хрести.

Ці пам’ятники місто отримало завдяки старанням депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного. Під час оперативної наради у ратуші в. о. міського голови Дрогобича, секретар міської ради Тарас Метик подякував народному обранцю за сприяння у дуже потрібній справі й активну громадянську позицію.

За розпорядженням Тараса Метика, створений оргкомітет, який обговорюватиме також і питання встановлення пам’ятників на могилах загиблих в зоні АТО, які також знайшли останній спочинок на Полі Скорботи. Деякі родини загиблих в АТО мають намір самотужки встановлювати пам’ятники. Водночас громада схиляється до того, щоб новітні герої були увічнені надгробками однакового зразка.

 

Сміттєпереробному дали зелене світло

31 депутат Дрогобицької міської ради 7 травня у поіменному режимі проголосував за надання дозволу на виготовлення проектної документації земельної ділянки, на якій німецька фірма «INSIL» має намір будувати сміттєпереробний завод.

На сесії були присутні представники цієї фірми в Україні, які виступили перед депутатами і відповіли на їхні запитання.

Вартість проекту – 60 млн євро. Потужність заводу – переробка 100 тис тонн сміття на рік. При заводі німецькі партнери хочуть запустити тепличне та холодильне господарство, подаватимуть до найближчої котельні підігріту до 70 градусів воду. Такі проекти «INSIL» уже реалізовує у Житомирі, Кременчуку та Нововолинську.

Інвестори просять в оренду ділянку на 49 років. Їм запропонували територію на перехресті вул. С.Наливайка та Гайдамацької. Завод практично не матиме атмосферних викидів, міська скарбниця щороку отримуватиме 920 тис грн. орендної плати у процесі будівництва та майже 2,5 млн грн. після завершення.

Термін реалізації проекту – 18 місяців. Більшість депутатів зійшлися в тому, що як сміттєпереробний завод, так і інвестиції конче потрібні, однак на цьому питанні Дрогобич обпікається уже понад 20 років. Депутати запропонували, щоб у договорі був вказаний термін, який надається інвестору на виявлення своїх можливостей. Адже дотепер проекти побудови сміттєпереробних заводів у Дрогобичі зазнавали фіаско і закінчувалися на рівні підписання домовленостей.

А 14 травня у сесійній залі міської ради пройшла презентація проекту сміттєпереробного заводу для громадськості та журналістів.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Дрогобич: день за днем

Ремонт дороги на вул. Самбірській розпочнуть у липні після завершення тендерних процедур. Як повідомив директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, уже з 20 травня на цій вулиці прокладатимуть дощову каналізацію. Загалом на ремонт дороги потрібно майже 20 млн грн., а в бюджеті Дрогобича закладено сім. Ще один млн грн. залучать із природоохоронних коштів. Є надія на дотацію і з обласного бюджету.

***

7 травня сесія Дрогобицької міської ради затвердила Положення «Про порядок надання громадянам земельних ділянок у Дрогобичі».

У положенні визначено, що претендувати на отримання ділянки можуть учасники АТО, які до 1 березня 2014 р. були зареєстровані у Дрогобичі.

Земельні ділянки передовсім надаватимуть членам сім’ї загиблого учасника АТО; у другу чергу – учасникам АТО, що отримали важкі поранення, які призвели до втрати працездатності; у третю – учасникам АТО, загальний термін перебування яких на території проведення АТО становить 90 і більше календарних днів; у четверту – учасникам АТО, загальний термін перебування яких на території проведення АТО становить менше 90 днів.

Для розгляду заяв, яких надійшло уже майже 250, створена спеціальна комісія.

***

6 травня в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик вручив посвідчення та нагрудний знак Наталії Пурській, якій Указом Президента України надано звання «Мати-героїня». Т.Метик побажав жінці усіх благ і повноти материнського щастя, подарував букет квітів.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

ФОТОФАКТ

14 травня до редакції завітали дрогобицькі таксисти, які не приховували обурення побаченим на перехресті вулиць Трускавецької і Фабричної. У сильний дощ ремонтники клали гарячий асфальт просто в калюжі. Водії, які щодня за кермом їздять дрогобицькими дорогами, наголошували, що не можна так витрачати бюджетні кошти, яких і так мало. Бо так покладений асфальт довго не протримається. Невже, плануючи роботу, так важко зазирнути в Інтернет і поцікавитися прогнозом погоди, перш ніж замовляти асфальт?

 

Усе таємне стає явним

27 років пройшло з того часу відколи було створено українське добровільне культурно-просвітницьке благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса. Раніше були спроби розсекретити архівні документи, пов’язані з репресіями проти українського народу, однак керівникам держави забракло політичної волі розпочати цю процедуру. Хвацько за цю справу взявся народний депутат України Степан Кубів.

До речі, він на громадських засадах є ще головою згаданого «Меморіалу». Наразі вийшло три томи «Чекістське досьє окупованої України», накладом 500 примірників. При щасливому збігу обставин тритомник знайшов свою прописку на історичному факультеті Дрогобицького педуніверситету. Син Гната Тустанівського Юрій, як помічник народного депутата Степана Кубіва скористався своїм службовим становищем, і зробив своєрідний презент своїм краянам…

Андрій ФАРТУШОК

 

Шановні краяни!

Запрошуємо Вас на офіційне відкриття Інтернет-мережі Drogobych_FREE, яке відбудеться 22 травня об 11:00 на площі Ринок у Дрогобичі.

«Створення комфортного міського середовища шляхом відкриття безкоштовного Wi-Fi доступу у центральній частині м. Дрогобича» – це проект Комунальної установи «Інститут міста Дрогобича», що передбачає облаштування обладнання для безкоштовного WI-FI зони у центральній частині Дрогобича. Реалізований за фінансової підтримки ГО «Українська Галицька Асамблея» (www.uha.org.ua).

КУ «Інститут міста Дрогобича»

 

Рукотворне диво людей і природи

Щороку працівники ДП «Дрогобицького лісгоспу» оновлюють ліси. Не став винятком і цей рік.

На 124-гектарній площі проведено лісовідновлення, висаджено майже мільйон саджанців дуба, бука та інших порід. Найбільшу площу, а це 100 гектарів, заліснило ДП «Дрогобицький лісгосп». ДЛГП «Галсільліс» впорався із цими роботами на 22 гектарах, а Опаківське і Підбузьке лісництво – на двох. Є облік і щодо природного зарощування. Майже на 120 гектарах природа «прищепила» до землі насіння різних дерев, з яких згодом виросте новий ліс.

Вл. інф.

 

«Те, що дає нам надію»

Травень… Місяць квітучих трав і надії на краще. Ми усі віримо, що в Україні настане мир, перемога і світле майбутнє.. Віримо і чекаємо… Але доки на сході іде війна, у якій гинуть і отримують поранення наші найкращі хлопці, ми не можемо залишатися осторонь. Тому тут своя війна, напруження, великий труд волонтерів і небайдужі серця.

Так, 5 травня у Народному домі ім. Івана Франка на виставу народного театру ім. Лесі Українки «Те, що дає нам надію» зібралися небайдужі люди. Вони знали, що вистава благочинна і хотіли підтримати наших воїнів. Тим більше що тема вистави – це добро і любов, що рятують світ. У маленьких інтермедіях, з яких складається вистава, була і зовсім нова історія справжнього жертовного кохання, яке поставило на ноги пораненого воїна.

Це був дебют молодих акторів театру Аннички Панькулич, Івана Німка, Анюти Немикіної та Руслана Берездецького, своєрідний екзамен, який вони витримали з честю. Співпереживання глядачів та акторів єднало усіх, надто коли у фіналі вітали запрошеного на виставу молодого бійця 79-ї аеромобільної бригади, захисника Донецького аеропорту, кіборга, нашого земляка Миколу Шніцера. Кожному хотілося підійти до нього, потиснути руку, обійняти на знак великої подяки за наш спокійний сон і мирне небо над нашим містом. Це зворушливо. Хоч зал театру невеличкий і розрахований на вузьке коло глядачів, але на допомогу українським воїнам скринька пожертв поповнилася на 406 гривень. Нехай невелика, але допомога.

А вже 10 травня за сприянням депутата Дрогобицької районної ради Володимира Мідянки у селі Новий Кропивник відбулася ще одна благочинна вистава народного театру ім. Лесі Українки «Стіна» Ю.Щербака, у який брали участь актори Олександра Возняк, Юрій Венцик, Іван Сех, Оксана Можак, Наталя Котоус.

Незважаючи на дощ, у Народний дім прийшло багато людей, і оплески почали звучати ще до початку вистави, адже односельці вітали свого Героя, учасника АТО Василя Губича, який три дні перед тим повернувся з війни. Після такого «прологу» сама вистава йшла на «одному диханні», а тиша у залі підтверджувала духовну спорідненість акторів і глядачів. Особлива атмосфера заходу вилилася у довгих і щирих оплесках подяки. Глядачі аплодували акторам за чудову гру, а актори глядачам – за підтримку українських солдат, адже вистава присвячувалася саме подвигу воїнів АТО. Бо кожен день ТАМ – це подвиг, і ми повинні підтримати тих, хто засинає з автоматом у руках, хто бачив смерть своїх побратимів, хто сам був поранений і перебуває на лікуванні у шпиталях. Саме для них громада села зібрала 3030 гривень (з них 1000 грн. від Кропивницької Самооборони та 520 грн. від Спілки мисливців Нового і Старого Кропивника).

Тепла зустріч надовго залишиться у серцях акторів, як і враження від огляду чудової кімнати-музею, де зібрані старовинні речі українського побуту. Ми твердо впевнені – український дух непереможний, бо разом ми сила! Слава Україні!

Алла МЕЛЬНИЧУК, зав. культурно-масовим відділом Народного дому імені І.Франка

 

Школа знову покликала їх

2 травня ц.р. в актовій залі СШ №16 пройшло традиційне щорічне свято «День зустрічі з випускниками». На ці урочистості запрошують випускників, які закінчили навчання у школі 30, 25, 20, 15, 10, 5 років тому, їхніх класних керівників та вчителів.

На початку заходу його учасників щиро привітав директор школи Володимир Крайчик. За допомогою відеопроектора присутні переглянули старі шкільні фотографії, поринувши у спогади дитинства і юності. Гарного настрою додала концертна програма, підготовлена учнями.

А між піснями на сцену почергово запрошували випускників 2010, 2005, 2000, 1995, 1990, 1985 років та їхніх класних керівників. Звучали спогади про шкільні роки, слова подяки педагогам. Звісно, було багато емоцій, радісних обіймів, квітів, фотографій на пам’ять…

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

День Матері у терцентрі

12 травня працівники Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) влаштували свято Матері.

У затишній світлиці терцентру, прикрашеній рушниками та писанками, які розмалювали самі підопічні, зібралося понад 30 жінок-матерів.

Зі словами щирої шани та подяки звернулася до матерів директор терцентру М.Лютик, після цього працівники терцентру вручили їм букетики конвалій.

Святкову програму підготовив хор «Калинонька». У їхньому виконанні прозвучали пісня «Через села України ішла Божа Мати», «Мамина вишня», «Рушничок для сина» та інші. Не залишилися байдужими учасники заходу, які спільно з хористами виконали пісню «Чорнобривці». Згадали також матерів, сини яких полягли на сході України, а хор виконав пісня «А мати ходить на курган». Гарного настрою додала присутнім учасниця хору «Калинонька» Ніна Сарабрин.

Завершилося свято музичним акордом, усі присутні заспівали «Многая літа!» організаторам та гостям.

Вл.інф.

 

Оформлення субсидій через Укрпошту: комфортний механізм отримання

З подорожчанням вартості житлово-комунальних послуг актуальним питанням для українців стають житлові субсидії, зручність та швидкість їх отримання.

Постановою Кабінету Міністрів від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» механізм видачі субсидій спрощено. Призначення субсидій здійснюватиметься лише на основі двох документів – заяви та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

За субсидією має звернутися член сім’ї, на якого відкрито особовий рахунок на сплату житлово-комунальних послуг. Також на субсидію можуть претендувати громадяни, котрі орендують житло і сплачують за комунальні послуги. Однак вони повинні мати офіційний договір оренди і вносити кошти на рахунок, а не платити господарю готівкою.

Для призначення житлової субсидії громадянин має звернутися за місцем реєстрації до управління праці та соціального захисту населення. З метою комфортного отримання субсидій українцями, документи для призначення субсидії можуть бути направлені поштою.

Завітавши до найближчого поштового відділення, Ви отримаєте вичерпну консультацію щодо порядку направлення всіх необхідних документів на отримання субсидії.

Спрощеною процедурою отримання субсидій передбачено, що до 15 квітня 2015 року українцям разом із платіжками на житлово-комунальні послуги надіслані документи, необхідні для призначення житлової субсидії. Разом із бланками українці додатково отримають у поштову скриньку інструкцію про те, як правильно заповнювати заяву та декларацію. Це допоможе кожному охочому самостійно заповнити документи та надіслати їх поштою.

«Національний оператор поштового зв’язку України є надійним партнером для українців при отриманні житлових субсидій, – відзначає в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук. – Відтепер не потрібно витрачати зайвий час на поїздки до управління соціального захисту населення. Документи для отримання субсидії можна направити поштою, звернувшись до одного з 12 тис. поштових відділень по всій Україні. Розгалужена мережа відділень національного оператора поштового зв’язку є однією з головних переваг при отриманні субсидій через Укрпошту».

Ознайомитися з усіма необхідними зразками бланків для оформлення житлових субсидій можна на сайті Укрпошти у розділі «Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту».

ДП Укрпошта

 

СВІТ СПОРТУ

Дрогобич приймав кубок Львівщини з шахів

26 квітня у Дрогобичі відбувся IV етап кубка області з шахів «Юні таланти Львівщини». Змагалися 132 учасники з міст: Трускавець, Борислав, Східниця, Стебник, Новояворівськ, Стрий, Пустомити, Київ, Львів, Хмельницький, Рава-Руська, Городок, Броди та Дрогобич. Змагання проходили за швейцарською системою у 7 турів по 15 хв. кожному учаснику.

За підсумками змагань перше місце серед юнаків 2004-05 р.н. і в загальному заліку здобув Андрій Гищук з Дрогобича, який показав відмінний результат – 7 очок з 7 можливих. Друге місце здобув Володимир Валла з Бродів, третє – Артем Гром’як з Новояворівська. Серед дівчат у цій віковій категорії перемогла Анастасія Рашевська з Городка, на другому місці – Серафима Явдосюк з Хмельницького, на третьому – Юльга Кравець зі Стрия.

Серед юнаків 2006-07 р.н. переміг Дмитро Білецький зі Стрия, друге місце посів Остап Карпяк із Городка, третє – Михайло Сачко з Бродів. Серед дівчат у цій категорії перемогла Христина Смілка, на другому місці – Марта Гуль (обоє з Городка), на третьому – Василиса Явдосюк із Хмельницького.

Серед юнаків 2008-09 р.н. перше місце виборов Дарій Коваль зі Львова, друге – Володимир Єлізаров, третє – Михайло Шемелинець (обоє з Городка). Серед дівчат у цій віковій категорії перемогла Соломія Казюк з Рави-Руської, на другому місці – Яна Максимець, на третьому – Ірина Тертека (обоє з Городка). Серед юних шахістів Дрогобича перемогли Юліан Гурський, Богдан Чайка та Василь Білий. Приз наймолодшого учасника здобула Яна Саврун з Городка, якій ще не виповнилося і п’яти років.

На урочистому закритті змагань переможців та призерів нагородили медалями, грамотами і подарунками. Організаторами турніру виступили: управління у справах молоді та спорту ЛОДА, Дрогобицька ДЮСШ ім. І.Боберського, Львівська обласна федерація шахів, Шахово-шашковий клуб «Софія» Дрогобича.

Микола КУЛИНИЧ, методист ДЮСШ

 

Аматорська футзальна ліга відзначила дебют Дрогобича

960 команд! 27 міст України! 11 тисяч гравців та понад 45000 вболівальників! Це – Аматорська футзальна ліга України сезону 2014-15!

24 квітня у Будинку футболу відбулась підсумкова зустріч регіональних представників АФЛУ, в якій взяли участь керівники з 20 областей України. На зустрічі, де головували президент АФУ Сергій Владико та віце-президент АФУ Вадим Каганов, підбили підсумки сезону, який щойно завершився; згадали Всеукраїнський фінал АФЛУ в Запоріжжі та Елітний фінал в Одесі; намітили цілі та завдання на сезон майбутній.

Нагадаємо, що з ініціативи віце-президента Федерації міні-футболу Львівщини, голови Федерації міні-футболу Дрогобиччини Миколи Лук’янченка, в цьому сезоні місто Дрогобич уперше стало учасником цього грандіозного футзального проекту. За підсумками сезону головному судді змагань на Дрогобиччині, арбітру національної категорії Романові Процю вручили подяку за високий рівень організації відбірного етапу АФЛУ. Також відзначили виступ молодої та амбітної команди Дрогобицького коледжу нафти і газу на Елітному фіналі в Одесі (тренер – Андрій Суда, директор коледжу – Мирон Баб’як).

Ярослав ГРИЦИК

 

Дмитрові Васильовичу Луцику – з великою шаною та вдячністю

Людина народжується не для того,

щоб зникнути безвісною пилинкою.

Людина народжується для того,

щоб залишити по собі слід вічний

В.Сухомлинський

17 травня 2015 року виповнюється 85 років від дня народження великому педагогові, науковцю, вчителеві вчителів, Гуманісту і просто Людині Дмитрові Васильовичу Луцику.

Його життєвий шлях був нелегким, адже він народився в період, коли Західна Україна була під Польщею, у школах панувала польська і німецька мови, які потрібно було знати, щоб вчитися далі, дитинство припало на роки війни 1939-1945 рр., а юність уже проходила в часи створювання колгоспів. Навчався в Дорожівській загальноосвітній школі Дрогобицького району, а згодом – у Самбірській гімназії, після закінчення якої вступив до Львівського національного університету імені І.Франка. Після завершення навчання в університеті був призначений на посаду вчителя історії, а згодом він став директором Верхньостинавської школи, що на Сколівщині.

Дмитро Васильович пройшов непростий шлях від директора сільської загальноосвітньої школи, пізніше Трускавецької ЗОШ І-ІІІ ступенів – до професора та науковця, завідувача кафедрою педагогіки та методики початкового навчання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Інтерес до знань, любов до хорошої книги, вміння логічно мислити, правильно розуміти смисл життя і до всього того, що оточує його, та все, що відбувається навкруги – ось що виховував Дмитро Васильович в своїх учнях.

Дмитро Луцик працював у школі довго, багато і наполегливо. Для нього вже стало потребою завжди бути разом із своїми учнями та колективом учителів. Уважний учитель, наставник, який думає про дітей, про справжнє їхнє навчання, працю та одержання спеціальності. Завдяки його діяльності як вдумливого і досвідченого педагога атмосфера у Трускавецькій загальноосвітній школі №1, яку пізніше очолив Дмитро Васильович, була сприятливою для підготовки майбутніх фахівців промисловості, сільського господарства, медицини та освіти.

Ювіляр з великим інтересом вивчає історію, бо за фахом він – історик, знає усі книжкові новинки. Надзвичайно любить поезії Тараса Шевченка, Іван Франка, Лесі Українки, Василя Стуса та інших, яких знає напам’ять і часто під час виступів цитує їх.

Пошуки нових форм виховної роботи в школі, діяльність учнів за інтересами в позаурочний час, створення клубів за інтересами при житлово-експлуатаційних закладах у мікрорайонах міст Трускавця, Дрогобича, Борислава допомогло Дмитрові Васильовичу написати та захистити кандидатську дисертацію в 1976 році з теми «Спільна роботи школи та сім’ї у вихованні дітей. Підготовка молоді до виконання сімейних виховних функцій». І з того часу проблема сімейного виховання, родини в навчанні і вихованні дітей була важливою в науковому доробку Дмитра Васильовича. Він написав монографію «Все починається з сім’ї»; статті «Поговори зі мною, мамо»; «Поговори зі мною, тату»; «Підготовка студентів до роботи з батьками та громадськістю» тощо.

З 1980 року до 2014 року Д.В.Луцик був незмінним завідувачем кафедри педагогіки та методики початкового навчання (сьогодні кафедра називається педагогіки та методики початкової освіти). Під його вмілим керівництвом формувався викладацький колектив, формувався науковий потенціал кафедри. Як завідувач, він сприяв захистові кандидатських дисертацій багатьох членів кафедри, присвоювалися звання доцента. У кожного члена кафедри формувалося почуття відповідальності перед своїм колективом, перед студентами, оскільки відповідальним і справедливим був і сам завідувач.

Дмитро Васильович як знавець методики викладання вищої школи написав багато посібників для студентів: «Вступ до спеціальності», «Педагогіка», «Дидактика», «Теорія виховання», «Школознавство», якими успішно користуються студенти факультету початкової освіти і донині.

З-під його пера вийшли підручники, посібники та книжки для початкової школи. Це і буквар для першокласників, і інтегрований посібник «Рідна мова – в рідній школі» (у співавторстві) для учнів 2 класу. Низку творів-книжок про дитячих письменників та їхні поезії (оповідання) започаткував Д.Луцик (у співавторстві) для дітей «Іван Франко. Малий Мирон»; «Леся Українка. Лелія»; Михайло Коцюбинський. Наша хатка»; Олена Пчілка. Добра порада»; «Василь Сухомлинський – дітям» тощо.

Дмитро Васильович – організатор перших на факультеті Всеукраїнських і Міжнародних науко-практичних конференцій, які присвячені були актуальним та сучасним проблемам педагогіки та методики початкової освіти. Наприклад:

- Наступність і перспективність у навчально-виховній роботі між дошкільними навчальними закладами та загальноосвітньою школою І ступеня;

- Інтегроване вивчення предметів за галузями знань;

- Нові підходи до оцінювання навчальних досягнень молодших школярів;

- Проблеми вивчення творів Івана Франка і його сучасників у початковій школі;

- Підготовка майбутніх учителів початкових класів до педагогічної діяльності на основі змісту освіти і нових педагогічних технологій.

Потрібно зазначити, що Дмитро Васильович є автором та співавтором понад 350 праць. Під його егідою, починаючи з 2004 року, щорічно виходили спочатку наукові записки, а пізніше монографії, які висвітлювали результати кафедральних тем, яких досягли викладачі, працюючи над темами кожні п’ять років. Проблематика цих кафедральних тем цікава й змістовна і спрямована на підготовку майбутніх учителів до роботи в початковій школі за відповідними галузями наук.

Дмитре Васильовичу! Ви залишили назавжди слід після себе у світі: у науці, в освіті, у повсякденній праці, у справах, у дітях, онуках і правнуках, у книжках, посібниках, підручниках, статтях.

«Слід той не зможуть змести

Сиві і славні століття».

Здоров’я Вам, довгих років життя, наснаги, всіляких гараздів, родинного затишку і благополуччя. Живіть ще довго на радість своїм близьким та рідним, і нам всім, хто Вас оточує.

Колектив факультету початкової освіти

 

ЗАМІСТЬ КВІТІВ НА МОГИЛУ

Цими днями минає 40 днів відколи відійшла у Вічність на 81 році життя прекрасна і щира людина, лікар, громадський діяч, один із авторів книги «Медицина Дрогобича» Михайло Костянтинович Богаченко.

Якби не було таких людей, давно би світ зневірився у любові до ближнього, - так писав Петро Скиба про п.Богаченка, - стаття якого і увійшла до четвертого тому «Дрогобиччина – земля Івана Франка». Ця людина світилася добром, він спершу дбав про друга, а потім про себе. Михайло Богаченко жив за принципом: добро роби не задумуючись, а зло – подумай, подумай, ще раз подумай, і… не зроби. Справді, він був християнською щирою особистістю у всіх проявах життя…

У пошанівці до його світлої пам’яті – колеги з міської лікарні №3Создан 15 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником