ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


70 років поступу
У ці травневі дні Дрогобицький коледж нафти і газу відзначив 70-літній ювілей з дня заснування. З цієї нагоди 8-10 травня пройшла низка цікавих заходів.

Спершу на базі навчального закладу відбулося пленарне засідання Всеукраїнської науково-технічної конференції «Нафта і газ. Наука – освіта – виробництво. Шляхи інтеграції та інноваційного розвитку». Науковці обговорили проблематику підготовки фахівців для нафтогазового комплексу на сучасному етапі; застосування новітніх техніки і технологій у добуванні, транспортуванні, переробці нафти і газу; перспективу видобування сланцевого газу в Україні; екологічні проблеми в нафтовидобувній і хімічні промисловості тощо. Згодом учасники конференції ознайомилися з матеріально-технічною базою коледжу.

Увечері в музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича розпочалася урочиста академія «Дрогобицький коледж нафти і газу – майбутнє належить тобі». Зала театру ледь вмістила численних гостей, серед яких – теперішні викладачі й сивочолі ветерани колективу, сьогоднішні студенти й випускники різних років, колеги з інших навчальних закладів, представники влади та громадськості.

Після слів благословення отців Михайла, Олега, Петра присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв на Майдані та у війні на Сході України. До речі, серед полеглих в АТО бійців – два випускники коледжу.

Відтак слово для доповіді надали керівнику Дрогобицького коледжу нафти і газу, кандидатові технічних наук, доценту Миронові Баб’яку. Він детально розповів про історію становлення начального закладу. Одразу після створення у 1945 році він розташовувався у житловому будинку на вул. А.Міцкевича, 41 (зараз Т.Шевченка,47) і міг прийняти лише 240 студентів на три спеціальності. Сьогодні коледж – це сучасний навчальний комплекс на вул. М.Гушевського,57 із великими корпусами, навчальним полігоном бурового та нафтопромислового обладнання, спортивним ядром, гуртожитками. Тут здобувають освіту 1100 студентів денної та заочної форм навчання, абітурієнти ж можуть обирати із 16 спеціальностей. Працює 106 висококваліфікованих викладачів.

За 70 років діяльності колектив очолювали директори: Яків Іванченко, Борис Праздніков, Борис Попов, Богдан Курчик, Павло Янів, Мирон Баб’як, кожен з яких зробив свій внесок у становлення і розвиток навчального закладу. За час існування технікум, а з 2012 року – коледж, підготував понад 25 тисяч фахівців різних спеціальностей. Багато із них посідають високі посади у нафтогазовидобувній і переробній промисловості не лише в Україні, або ж стали відомими науковцями. Частина з цих випускників завітала на ювілейні святкування. Були й такі, що приїхали із Росії і Хорватії.

І, звісно, багато приємних слів прозвучало на адресу викладачів, котрих дотепер із особливим теплом згадують випускники. Вони неодноразово дякували своїм наставникам цього вечора зі сцени муздрамтеатру, а теперішні студенти вручили педагогам квіти.

А яке ж свято без подарунків? З нагоди ювілею найкращих викладачів коледжу нагородили грамотами, грошовими преміями, відзнаками. Їх вручали секретар міської ради Тарас Метик, представники: департаменту освіти і науки ЛОДА, компаній «Укрнафта», «Укртрансгаз», профспілкової організації працівників нафтогазової промисловості, Спілки геологів України, підприємств АТ «НПК-Галичина» і НВК «Галичина», Дому Європи у Києві, адміністрації театру…

Привітали колег і керівники навчальних закладів: Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу, Дрогобицького державного педуніверситету ім. І.Франка, механіко-технологічного коледжу, музичного училища ім. В.Барвінського, Стрийського коледжу Львівського державного аграрного університету, ВПУ-19, медичного училища «Медик».

А гарний настрій глядачам забезпечила яскрава концертна програма за участю вокальних, музичних, танцювальних, спортивних колективів і команди КВН.

Відзначення ювілею коледжу продовжилося секційними засіданнями Всеукраїнської науково-технічної конференції, екскурсіями для гостей, засіданням «круглого столу» на тему «Досвід. Співпраця. Майбутнє».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора
Создан 15 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником