ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Дрогобицькій музичній школі №1 - 70 років
Усе починається з дитинства

Дрогобицькій музичній школі №1 – 70!

Щороку в травні мистецькі заклали Дрогобича проводять звітні концерти. Дитяча музична школа №1 відзначає цьогоріч своє 70-річчя, тож викладачі та учні прагнуть гідно відзначити ювілей.

На фортепіанних відділах відбулася низка творчих звітів, організованих їх завідувачами Наталією Яцюшко та Надією Філоненко, а 11 травня з успіхом пройшов звітний концерт в якому брали участь учні викладачів Любові Ляшенко та Тетяни Андрієвської.

Програми концертів показали і різні мистецькі почерки і жанрову різноманітність творів, широку амплітуду навчально-виховних рівнів учнів школи – від перших кроків у царині музики до виконання віртуозних композицій. Тут звучали переважно репертуарні, улюблені твори, були в цих концертах і твори наших сучасників.

Усі учасники концертів виявилися різними, несхожими за виконавськими можливостями. Це були по-дитячому невпевнені виступи та хороший виконавський рівень, який продемонструвала випускниця школи Галина Домін (дипломант обласного конкурсу 2013 р., та лауреат конкурсу ім. О.Криштальського 2015 р., конкурсу «Маратон Бах» 2015 р. та нагороджена дипломом за краще виконання твору В.Барвінського). Серед учасників концерту запам’яталися виступи Б.Савки, Х.Кулиняк, А.Іванюш, А.Савшак, В.Возняк, Христини та Ірини Аксьонових. І, незважаючи на таке різнобарв’я виступів учнів, всі вони репрезентували школу, своїх вчителів: Н.Яцюшко, Л.Ляшенко, Т.Андрієвської, які віддали багато сил і творчого натхнення у справі виховання та навчання юних музикантів.

У музичних колах Дрогобича добре відоме ім’я Любові Федорівни Ляшенко. Чудовий педагог, умілий вихователь, вона підготувала чимало талановитих учнів, давши їм ґрунтовну піаністичну базу, які згодом пов’язали своє життя з музикою. Любов Ляшенко володіє рідкісним талантом передбачати індивідуальність учня, зрозуміти ще на початкових етапах навчання масштаб його обдарування, перспективи подальшої діяльності. Любов Федорівна ніколи не вважала, що роль педагога завершується разом із закінченням уроку. Життя учнів які навчаються тепер, і тих, що давно закінчили музичну школу, постійно хвилює її, вона радіє їх успіхам, переживає окремі невдачі, завжди готова допомогти, дати пораду у життєвих та професійних ситуаціях.

Дочка Любові Федорівни, а тепер і її колега, Тетяна Андрієвська, маючи від природи музичний хист та хороші піаністичні здібності, ще з дитинства почала переймати кращі риси своєї матері. Педагогічна та виконавська майстерність п.Тетяни базується на хорошій музичній освіті: після закінчення ДМШ №1 (кл. викл. Г.Катрич) навчалася у Дрогобицькому музичному училищі у викладачів В.Козлової та О.Мундяк, вищу освіту здобула у Київській Національній Музичній Академії ім. П.Чайковського. Умілий піаніст-виконавець, Тетяна Вікторівна віддає багато сил та творчої наснаги педагогічній діяльності. Результатом занять із викладачем Т.Андрієвською є те, що учень отримує відповідну піаністичну школу, фундамент, без якого неможливий подальший розвиток музиканта. Підтвердженням цьому є виступ її випускниці Галини Домін.

Програма концертів добре продумана і скомпонована. Крім сольних виступів, яскраве враження у слухачів залишилося від виконання ансамблевої гри: фортепіанних дуетів (А.Іванюш – Б.Савка, сестер Аксьонових), ансамблів духових інструментів, ударних та фортепіано у складі А.Журав, Б.Кондратюк, Ю.Колінко, М.Прунчак, які виконали Скерцо Й.С.Баха. Із захопленням було сприйнято виконання «Віденського вальсу» Й.Штрауса (ф-но А.Іванюш, ударні інстр. М.Прунчак, хореографія А.Красногурська та М.Матвіїв).

Добрій організації концерту сприяла допомога викладачів інших відділів музичної школи: ведучої концерту Христини Гриник, коментарі якої були змістовними, цікавими, перемежовувались поетичними рядками. До цієї події також долучилися викладачі: В.Андрієвський, О.Казимирів, В.Звір, С.Денко при сприянні адміністрації школи в особі її директора Р.С.Яцюшка та завуча Б.І.Ворончака.

Завдяки таким подіям, як концерти з участю учнів різних класів та виконавських рівнів, усвідомлюєш, що музика – це чудовий, чарівний світ у яких для дітей гостинно відчинені двері. Сьогодні на концерті ми почули, як для юних друзів музики, вона стала великою, справжньою радістю.

Надія МАКУЦЬКА, викладач-методист Дрогобицького музичного училища ім. В.Барвінського

 

У дарунок до ювілею – аншлаг 

16 травня у Народному домі ім. І.Франка відбувся звітний концерт вчителів та вихованців Дрогобицької музичної школи №1 з нагоди 70-річчя від дня заснування.

Понад дві години переповнена зала глядачів насолоджувалася майстерним виконанням музичних творів. Неперевершено звучали скрипка, фортепіано, флейта, саксофон, акордеон, вокальні номери… Це й не дивно, адже на сцену виходили лауреати і дипломанти регіональних, обласних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

Завершальним акордом дійства стало виконання легендарної пісні Тараса Петриненка «Україна» хором музичної школи «Мальви» та солістом Марком Коберинкою у супроводі камерного оркестру під диригуванням директора Романа Яцюшка (на фото). Зал вітав артистів стоячи і тривалими оплесками.

Доречними були слова начальника відділу культури і мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради Олега Яводчака. Вітаючи колектив музшколи, він зауважив, що високий мистецький рівень звітного концерту ще раз доводить, що школи естетичного виховання у Дрогобичі слід обов’язково зберегти – пропри недобрі наміри сучасних псевдореформаторів. Пан Яводчак подякував педагогам та учням за подароване свято і висловив впевненість, що школа обов’язково відзначить і своє сторіччя.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 Создан 20 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником