ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 20 травня 2015р.
Шановні краяни!

У п’ятницю, 22 травня о 10.00 біля пам’ятника Т.Шевченкові відбудеться літературно-мистецька композиція, приурочена до 154-ї річниці перепоховання Кобзаря на Чернечій горі у Каневі.

Дрогобицька міська рада

 

 

Трускавець грає у забави?

Чорною середою, коли, ймовірно, у кранах дрогобичан та в мешканців 13 сіл району не буде води, може стати 20 травня.

Як поінформував начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, 13 травня підприємство заплатило ПАТ «Львівобленерго» 420 тис грн. Поставлена умова: до середи, 20 травня, ще треба заплатити 1,5 млн грн.

«У таких умовах працювати важко», - із сумом підсумував виступ очільник водоканалу.

Станом на п’ятницю, 15 травня, від Трускавця оплати за отриману воду не надійшло. Зважаючи на це, Роман Шагала попросив невідкладно скликати робочу групу, створену для врегулювання «водних» відносин між Дрогобичем та Трускавцем, щоб отримати підстави для надання гарантійних зобов’язання ПАТ «Львівобленерго».

У продовження цієї проблеми в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик зазначив, що місто знову змушене просити посередництва у Львівської облдержадміністрації, щоб нарешті зрушити проблему з мертвої точки. «Трускавець з нами просто бавиться», - додав Тарас Метик.

Тим часом у другій половині дня 19 травня, коли верстався номер, розпочалося засідання дрогобицько-трускавецької робочої групи з приводу врегулювання ситуації з оплатою боргів. Чи вдалося щось вирішити – побачимо за наявністю водопостачання.

 

Театрали – воякам АТО

Львівський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича передав учасникам АТО 50 квитків на перегляд дитячої та дорослої вистави.

Як зазначила спеціаліст Дрогобицького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Городиська, учасники АТО під час зустрічей зі спеціалістами центру часто висловлюють побажання щодо змістовного наповнення їхнього дозвілля, тож захисники України з вдячністю прийняли цей культурно-духовний дарунок від театру.

 

Дітям учасників АТО – пільги на харчування

У Дрогобичі діти учасників АТО звільнені від сплати за харчування у садочках та школах.

У дитячих садках таких дітей є 40, у школах – 65. Про це повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко. Також за доручення в.о. міського голови, секретаря міської ради Тараса Метика, відділ культури розробляє програму, згідно з якою діти цієї категорії будуть звільнені від сплати за відвідування шкіл естетичного виховання.

 

У Дрогобичі ОСББ розвиватимуть коштом ООН

18 травня у ратуші відбулося підписання угоди щодо участі міста у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду, фаза III», що фінансується відповідно до програми розвитку ООН.

Співпраця у межах цього договору стосуватиметься розвитку мережі ОСББ. До участю у цьому проекті у Львівській області відібрані Дрогобич та Золочів.

Як коментує головний спеціаліст відділу економіки Анастасія Грабар, серед дрогобичан є бажання утворювати ОСББ, однак бракує коштів і знань щодо цієї форми самоорганізації. Лише у 2015 р. Дрогобич для розвитку ОСББ має отримати 60 тис дол. США за проектом ООН, також передбачене співфінансування з місцевого бюджету.

Зараз у Дрогобичі є 1012 багатоквартирних будинків, у них мешкає 48% населення міста. Наразі створено 110 ОСББ.

За матеріалами офіційного сайту міськради

 

Адмінреформа: є варіанти

Днями у Львівській облдержадміністрації відбувся захист проекту територіальної реформи Дрогобицького регіону.

Там обговорювався як раніше пропонований проект створення шести адміністративних центрів, так і проект, розроблений Інститутом регіональних досліджень, де пропонується утворити 9 спроможних територіальних громад (Дрогобицьку, Стебницьку, Меденицьку, Східницьку, Підбузьку, Лішнянську, Грушівську, Трускавецьку, Бориславську).

Цю пропозицію науковців, опрацьовану і відкоректовану райдержадміністрацією, 15 травня обговорили на засіданні районної комісії з питань адмінреформи та децентралізації влади.

Тим часом сільські, селищні голови, які до цього часу у своїй більшості заперечували будь-яке об’єднання громад, нарешті подали свій варіант, де однозначно відкидається ідея приєднання сіл до міст. Натомість, попередньо пропонуються 4 міські та 10 сільських адмінцентрів територіальних громад: Дрогобич, Стебник, Борислав, Трускавець, Східниця, Нагуєвичі, Модричі, Уличне, Підбуж, Лішня, Меденичі, Грушів, Нове Село, Рихтичі.

Обидві пропозиції (відкоректований проект щодо 9-ти громад та напрацьований сільськими, селищними головами з 14-ма центрами) будуть подані на розгляд комісії ЛОДА.

Вл.інф.

 

До річниці депортації кримських татар...

До 71-ї річниці депортації кримських татар радянською владою у музеї «Дрогобиччина» підготували виставку «Відкрий для себе культуру татарина».

Проблеми, надії та сподівання переселенців з Криму, яких до Дрогобича закинула війна, обговорять за «круглим столом». Організатором заходу виступила Дрогобицька міська рада.

Нині, за підрахунками соціальних служб, у Дрогобичі мешкають майже 80 кримських татар, багато з них у місті вже «пустили коріння». Дрогобич став місцем народження не одного татарського немовлята. Одна кримсько-татарська сім’я, що оселилася у Дрогобичі, назвала сина Арлсланом, що в перекладі означає «лев». Ім’я хлопчика батьки свідомо пов’язали з назвою міста Львова – символом Галичини. Таким був їхній вдячний жест землі, яка у важку хвилину дала прихисток кримсько-татарським біженцям.

 

Розгулялися кабельні злодії

Представники «Укртелекому» у Дрогобичі б’ють на сполох: у місті критична ситуація із пошкодженням кабельних ліній. Їх зухвало вирізають.

Остання крадіжка із масштабними збитками трапилася нещодавно на вул. Бориславській – там поцупили 500 м кабелю. Пошкодження неодноразово зазнавав міжнародний кабель, що спричинювало перебої з міжнародним зв’язком у Дрогобичі. Керівник районного центру телекомунікацій №135 Павло Пасіко на оперативній нараді у ратуші апелював до влади та міліції з проханням допомогти вийти на слід злодіїв, оскільки ситуація уже набула загрозливого характеру. Через пошкодження ліній дрогобичани тепер все частіше потерпають незручності з наданням комунікаційних послуг.

Як простежили самі працівники «Укртелекому», нема ночі, яка би минулася без крадіжок кабелю у Дрогобичі. Причому злодії «працюють» у чітко визначений час: між 3 та 4 годинами. Павло Пасіко припустив, що так оперативно і продумано здійснювати крадіжки може лише організоване угрупування.

За матеріалами офіційного сайту міськради

 

Коордрада обрала президію

5 травня відбулося чергове засідання Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини.

Учасники засідання обговорили прийняте міськрадою положення про виділення земельних ділянок учасникам АТО, відзначення у Дрогобичі 70-х роковин закінчення Другої світової війни. Згодом обрали склад Президії координаційної ради у кількості 7 осіб, а саме: Р.Курчик (НРУ); Б.Пристай (ГО «Віра і Справедливість»); Л.Андрух (ГО «Союз Укранок»); М.Садоха (Товариство «Просвіта»); Т.Демко («Громадянська позиція»); О.Балог (ГО «Антикорупція»); Ю.Пашко (ГО «Допомога плюс»).

 

Орден для Героя

Президент Петро Порошенко відзначив нагородами 220 військових та правоохоронців (посмертно), які несли службу у Збройних Силах України та органах і підрозділах МВС.

Відповідний Указ Глава держави підписав 15 травня. Серед нагороджених – полеглий в АТО наш земляк зі села Ясениця-Сільна Степан Бродяк, якого відзначили орденом «За мужність» III ступеня.

Вл.інф.

 

Операція «Пішохід»

Упродовж 2015 року спостерігається зростання кількості ДТП з вини та за участю пішоходів та осіб, які керують мопедами, мотоциклами, моторолерами, велосипедами. Значна частина таких пригод трапляється в темну пору доби, а також під час перебування учасників дорожнього руху у стані сп’яніння.

На території Львівської області для профілактики ДТП з 15 до 29 травня проводяться заходи під умовною назвою «ПІШОХІД». Під час заходів звертається увага на: порушення ПДР особами, які перебувають у стані сп’яніння; порушення ПДР, що спричинили створення аварійної ситуації; порушення ПДР пішоходами, особами, котрі керують велосипедами, гужовим транспортом і погоничами тварин; інші порушення ПДР водіями транспортних засобів; керування транспортними засобами без посвідчення водія; керування мотоциклами, незареєстрованими у встановленому порядку.

Роман САДЛІВСЬКИЙ, т.в.о.начальника ВДАІ з обслуговування м.Дрогобич і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській області, майор міліції

 

Застрибнули до останнього вагона

14 травня у сесійній залі ратуші відбулася презентація перед громадськістю та журналістами проекту побудови сміттєпереробного заводу.

Презентували проект відповідальний за фінансову роботу фірми «INSIL Deutschland UG» Володимир Ковальчук та інженер цієї фірми Костянтин Бойко. Останній дав детальну характеристику технологічного процесу спалювання сміття.

Запитання до гостей були різноплановими, та здебільшого аудиторію цікавили викиди в атмосферу, використання отриманої у процесі спалювання сміття енергії, моделювання роботи заводу у кризових ситуаціях, обговорення умов договору, який інвестор має намір укласти з Дрогобичем. Прозвучало побажання обговорити це питання ще й на громадських слуханнях.

Конструктивну оцінку проектові дав громадський активіст Володимир Кондзьолка. За його словами, є побоювання, що прийдуть інвестори, які не виконають своїх обіцянок. Та водночас Дрогобич має шанс отримати сучасний сміттєпереробний завод із технопарком.

В.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, підсумовуючи, відзначив, що Дрогобичу вдалося застрибнути до останнього вагона потягу, який уже рушив. Адже четвертим містом, окрім Кременчука, Нововолинська та Житомира, де розпочинається будівництво сміттєпереробних заводів, мала стати Алушта. Однак через події у Криму «INSIL» від реалізації проекту у цьому місті відмовилася. Скористатися цим шансом може Дрогобич.

Нагадаємо, що, за словами начальника відділу економіки міської ради Романа Корпана,  вартість інвестиційного проекту становить 60 млн євро. Потужність заводу – переробка 100 тис тонн сміття на рік. При заводі планують запустити тепличне та холодильне господарства, подаватимуть до найближчої котельні підігріту до 70 градусів воду.

Завод практично не матиме атмосферних викидів, а міська скарбниця щороку отримуватиме 920 тис грн. орендної плати у процесі будівництва та майже 2,5 млн грн. після завершення. Будуть створені нові робочі місця. Термін реалізації проекту – 18 місяців.

Інвесторам запропонували в оренду територію у промисловій зоні на перехресті вулиць Гайдамацької та С.Наливайка.

Тепер головне, аби цей проект не залишився лише на папері, які це було з усіма попередніми спробами збудувати сміттєпереробне підприємство на Дрогобиччині.

За матеріалами офіційного сайту міськради

 

Ординська культура…

Дрогобицькі патріоти, відколи розпочалася війна на сході України, всебічно підставляють плече армії, східним братам. Тяжко нині у прифронтовій зоні. Є частина людей, котрі уявляють своє життя у «російському раю», але є значна більшість, яка не сприймає політику Путіна. Останнім, як ковток повітря, потрібна допомога звідусіль, де нуртує український дух.

Це в особливий спосіб відчувають дрогобичани, котрі за покликом серця – завжди на передовій. Нещодавно «дрогобицький десант» у складі художника Левка Скопа, Тараса Лужецького, Романа Лесишина, Віктора Котлярова та видавничого редактора фірми «Коло» Миколи Походжая побували у Станиці-Луганській, що розташована за 8 кілометрів від обласного центру. Візит був приурочений до 70-х роковин пам’яті жертв Другої світової війни.

На місцевий імпровізований майдан біля Будинку культури прийшло майже тисяча громадян, щоби відзначити цю подію. Прибув на імпрезу і голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль.

Левко Скоп зобразив ікону Покрови Пресвятої Богородиці розміром 3х5 м на стіні Будинку культури. Решта учасників дійства пензлями додавали штрихи до композиції. Однак це не сподобалося російським окупантам і їхнім прислужникам, котрі з люттю відкрили вогонь, обстрілюючи Станицю. Ось такою є ординська культура наших сусідів…

Володимир ТУРМИС

 

«Верховинка» – переможець телефестивалю

Список перемог Народного ансамблю танцю «Верховинка» Народного дому ім. І.Франка поповнився новими здобутками.

У Всеукраїнському телевізійному фестивалі мистецтв «Надія», що 11 травня проходив на знімальному майданчику ТРК «Львів» на Високому замку, вихованці «Верховинки» вибороли перемогу у двох номінаціях.

Як розповіла художній керівник ансамблю Богдана Кос, серед 44-х учасників фестивалю юні дрогобицькі танцюристи стали першими у номінаціях стилізованого та народного танцю. Їхній виступ незабаром можна буде переглянути в ефірі ТРК «Львів». Головою журі фестивалю була народна артистка України Тамара Дідик. Ефір телепередачі запланований на 11 червня.

Вітаємо колектив і бажаємо нових творчих злетів. До речі, зараз учасники «Верховинки» усіх вікових груп посилено готуються до звітного концерту, котрий заплановано на 7 червня.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

(р)Еволюція культури

У статті-інтерв’ю під назвою «Культурна революція» («ГЗ», 13.03.2015) цілком справедливо відзначено активну громадянську позицію, ба більше – щиру зацікавленість проблемами української культури та мистецтва депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного.

На жаль, питання мистецтва і – ширше – культури загалом, здається, не дуже цікавлять депутатів усіх рівнів. І мотивація останніх місяців, мовляв, агресія/війна РФ проти України – важливий аргумент на «користь» нестатків у царині культури, закорінених у минулі роки. М.Задорожний слушно зауважує, що в совєтські часи мистецтво і культура були ідеологічним додатком до втілення комуністичних ідей, тому фінансових проблем державного забезпечення не виникало. В часи відновленої незалежності України ставлення до цих найважливіших підвалин національного буття змінилося. Не те, щоб українську книгу, музику, театр забули. Ні – з високих трибун і з високих уст нерідко можна почути гарні, піднесені слова про наші пісні, живопис, виставу та їхнє високе призначення у нашому житті. Але соціалізм зникає, ринок – у спотвореній формі! – насунувся на нашу країну і, власне, тут криються певні закорінення можливого розв’язання проблем. У бесіді із М.Задорожним, яку провів Ярослав Грицик, було зачеплено низку питань, що заторкують, здавалось би, «місцеві» (ніби провінційні) болючі питання мистецтва і культури, але вони відлунюють далеко за межами нашого регіону, Галичини, України...

Чи варто нагадувати, що термін «культура» (з лат. cultura – вирощування, догляд, освіта) сутнісно досить віддалений від різких «рухів», змін – тобто революційності. Зрештою, з реалій недавньої світової історії дещо знаємо про культурну революцію в … Китаї: вождь Мао, хунвейбіни, нищення віковічних усталених традицій тощо. Облишмо реалії культури цієї незбагненної і далекої від нас потуги з багатосотрічною культурою, додам лише, що нині сотні чи тисячі молодих китайців вивчають європейську культуру у вишах всього світу, в тому числі у мистецьких академіях Києва та Львова. Повернімося до 1000-річного Дрогобича: так склалося, що в останні десятиріччя тут є цікаве багатоманітне середовище, де культивуються чудові зразки мистецтва і культури. М.Задорожний згадує деякі установи і заклади, акцентуючи на окремих із них, що мають проблеми власне з фінансовим забезпеченням. Справді, Заслужений Прикарпатський ансамбль «Верховина», аналогів якому на Львівщині нема (є аматорські самодіяльні, а ми говоримо про професійні об’єднання, такі як Гуцульський ансамбль в Івано-Франківську, Буковинський – у Чернівцях тощо) мусить бути збережений у Дрогобичі і приємно, що депутат обласної ради робив і робить багато для цього. У згаданому інтерв’ю про це говориться вичерпно.

Прийшла пора перейти до «але» чи «проте». Одним з варіантів розв’язання проблем, які важким тягарем лежать на наших бюджетах, і не лише в Дрогобичі (не торкаю проблем економіки та ін.), п. Михайло бачить у комерціалізації: «Зараз настав час, коли установи культури та мистецтва повинні не лише споживати бюджетні кошторисні призначення, а й займатися комерційною діяльністю, щоби хоч частково заробляти на своє утримування». Добрі наміри депутата зрозумілі, але ж відомо, що комерція, комерціалізм це – «діяльність, спрямована на вирахування того, що дає зиск, дохід». Про «зиск» чи «доходи» від мистецтва і культури – та ще й на національних засадах! – не доводиться говорити. Тут потрібно нагадати про шоу-бізнес, який донедавна накрив нас чужим, густим – переважно московським – попсовим рядном і ще досі відлунює. Український шоу-бізнес має право на існування, але не про це говоримо в реаліях Дрогобиччини. Як повинні заробляти на себе не лише муніципальні інституції міста – хори, духовий оркестр, коли вони отримують символічну платню, щоправда з бюджету. Але не здатні себе утримувати і матеріально забезпечити повністю. Не кажу вже про школи, музичне училище чи Інститут музичного мистецтва, що, як мовить М.Задорожний, могли б «у перспективі отримувати від комерційної діяльності до 40-50 процентів необхідних коштів». Це – з царини ненаукової фантастики і підкреслю лише, що у навчальних закладах цілком інша мета і призначення. Тому коли свідомі та активні студенти й педагоги ДДМУ ім. В.Барвінського та інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. І.Франка постійно виступають у місті з концертами для підтримки воїнів АТО, за це їм велика подяка, але вони часто роблять це за рахунок навчального процесу. Інша річ, музей «Дрогобиччина», працівники якого чимало працюють над розвитком і пожвавленням духовної атмосфери в місті. Можна погодитись із п. Михайлом, що цю роботу потрібно активізувати  за рахунок туристів: у місті і районі достатньо визначних пам’яток, що заслуговують на увагу. Але потрібні менеджмент, всебічні зв’язки з турагенціями… Де ті молоді люди, які повинні були б цим займатися продуктивно й різнобічно?

Про нашу ратушу теж доречно зачеплено. Продовжу: свого часу ми започаткували концерти у дворику ратуші. На жаль, нині концерти відбуваються дуже рідко, а мали б відбуватися від травня до вересня регулярно – мистецьких сил для цього в місті вистачає. На мою пропозицію композитор М.Ластовецький склав символічний твір «Сурми Дрогобича» для чотирьох труб. Про цей твір інколи згадують, і він виконується на вежі ратуші. Чи варто пригадати, наприклад, що у Кракові щогодини (!) на вежі Маріяцького костелу звучить символ-гейнал міста, послухати який збираються сотні охочих. Чи в Дрогобичі можливо було би послухати короткий і досконалий твір принаймні раз на тиждень, доєднавши до цього, як слушно говорить М.Задорожний, екскурсії з оглядом міста з височини ратуші?

Дістається і відділові культури, який мав би зробити те або те, але посперечаюся ще й з цього приводу. Депутат пише, що «відділ культури і мистецтв міської ради мав би проаналізувати можливості і довести кожній установі план коштів, які вона має заробити…» (виділення – В. Г.). Це нонсенс, ми вже це проходили: «планову» економіку і «планову» культуру. У мистецтві і культурі не план може бути, а розумний менеджмент, координація зусиль, а також розуміння їх значення у суспільстві, особливо для тих, хто може істотно підтримувати мистецтво і культуру не лише в місті, а й у державі. Маю на увазі забезпечених людей – власників банків, крамниць, аптек, заводів, фабрик та ін. «нерухомості», що могли би бути потенційними меценатами. Чи є такі в Дрогобичі?

P.S. Ще до питання про «революції» в культурі. У Дрогобичі є історична пам’ятка XVIII століття – шпихлір (житниця). Майже 250 років ця споруда простояла, переживши австріяків, поляків, німців, «перших» і «других» совітів, світові війни тощо. Зараз шпихлір у руйнівному стані. Чи збережемо?

Володимир ГРАБОВСЬКИЙ

 

Навіщо потрібні профілактичні щеплення?

Найбільш ефективний засіб запобігання розвитку інфекційних захворювань – щеплення. На сьогоднішній день інфекційні захворювання є особливо поширеними серед населення. Згідно з інформацією ВООЗ, щорічно в світі помирають близько три мільйони дітей від інфекцій, проти яких існують вакцини. Завдяки вакцинопрофілактиці ми позбулися багатьох інфекцій, значну частину з них взято під контроль.

Імунізація зберігає і захищає мільйони людей від хвороб та інвалідності. Неважко уявити, які наслідки очікує людство у випадку припинення проведення щеплень, чи навіть короткочасного зниження їх обсягу.

Для більшості людей у розвинутих країнах імунізація проти більш ніж 20 інфекційних хвороб є однією з форм охорони здоров’я і сприймається як належне. У нашій державі сучасний календар профілактичних щеплень, затверджений наказом МОЗ України від 11.08.14р. №551, розписаний від перших годин життя малюка. У ньому передбачена імунізація проти туберкульозу, вірусного гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи та гемофільної інфекції типу «В». Хочу наголосити, що в Україні, відповідно до чинного законодавства, ці щеплення є обов’язковими для всіх громадян. Це визначено у ст.12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ст.27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Щеплення проводяться у лікувально-профілактичних закладах і є абсолютно безкоштовними. Фінансування профілактичних щеплень здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Щеплення або вакцинація – називайте як хочете – саме те, що допомагає нам зберегти здоров’я наперекір різним епідеміям та інфекціям. В організм людини за допомогою уколу в строго дозованому вигляді вводиться збудник інфекції – бактерії або вірус в «ослабленому» стані. Його проникнення в наше тіло викликає таку ж реакцію, якби ми захворіли насправді. Організм розпізнає чужого «гостя» і починає стрімко виробляти засоби захисту. Якщо згодом такий же збудник потрапив у наш організм природнім шляхом, той зустріне його і стане стіною на шляху ворога. Або зараження взагалі не відбудеться, або хвороба буде протікати в легкій формі. Ось чому вакцинацію по праву вважають свого роду «репетицією», після якої ви надовго забудете про небезпеку захворіти.

Якщо ви відмовляєтесь від вакцинації, то ви піддаєте себе і свою дитину високому ризику захворіти небезпечними інфекційними захворюваннями, які можуть призвести до інвалідності або смерті. Ви не можете гарантувати своїй дитині, що вона не зіткнеться з інфекціями, від яких існують щеплення. Від цього ніхто не застрахований. Адже ризик заразитися існує постійно. Багато людей помиляються думаючи, «хай краще моя дитина перехворіє всіма інфекціями в дитинстві, і не потрібно буде робити щеплення» або «діти знайомих не щеплені, хворіли і ніяких наслідків не було». Ви повинні дуже добре розуміти, що ніхто не може передбачити, як саме ваша дитина перенесе те чи те інфекційне захворювання.

Післявакцинальний період найчастіше проходить безсимптомно. Проте у 5-30% щеплених можуть виникнути допустимі вакцинальні реакції. Якщо після вакцинації дещо підвищилась температура, з’явилися почервоніння або припухлість на місці ін’єкції – не хвилюйтесь, це нормальна реакція організму. Для запобігання небажаних наслідків порадьтеся з лікарем. Виберіть слушний час для щеплень, зверніть увагу на самопочуття. Не варто робити щеплення, коли у вас немає сил від утоми, а також напередодні дальньої поїздки. У перші день-два після уколу не беріться за тяжку фізичну або інтелектуальну роботу, відмовтесь від тренажерів, застілля, лазні чи виснажливих походів. Побережіть себе – і вам відплатиться сторицею.

Пам’ятайте, що щеплення це іноді трохи боляче і дещо неприємно, але, повірте, варте того, щоб потерпіти. Це займе зовсім небагато часу і врятує вас від затяжних хвороб і непередбачених ускладнень.

Будьте пильними і не вірте непрофесіоналам, які виконують чиїсь замовлення та паплюжать одне з величних досягнень медицини – вакцинацію. Робіть щеплення собі та своїм дітям, бо тільки так можете захиститись від інфекційних захворювань.

Попередити захворювання завжди легше, ніж боротися з його наслідками, тому рішення робити щеплення є абсолютно виправданим.

О.ТУРИК, начальник відділу здійснення держсанепіднагляду Дрогобицького міськрайонного управління ГУ ДСЕС у ЛО,

О.ВОЛОШАНСЬКА, завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень Дрогобицького місьрайонного відділу ДУ «ЛОЛЦ ДСЕС України»

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

За чотири місяці до бюджетів усіх рівнів надійшло 115, 9 млн гривень

За підсумками чотирьох місяців юридичні та фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності Дрогобиччини сплатили до зведеного бюджету 115,9 млн грн. Це на 20,5 млн грн. перевищує надходження минулого року.

До загального фонду державного бюджету зібрано 65,99 млн грн. Розрахункові показники перевищено на 1 млн грн. Порівняно з минулим роком сплата податків та зборів зросла на 9,2 млн грн., або на 16,2%.

У розрізі основних платежів державного бюджету збільшилися надходження: податку на доходи фізичних осіб – на 1,3 млн грн., податку на прибуток – на 3,6 млн грн., плати за користування газом – на 4,7 млн грн.

 

До місцевих бюджетів Дрогобиччини сплачено 49,9 млн гривень

До місцевих бюджетів міста і району за чотири місяці надійшло 49,9 млн гривень. Приріст надходжень від початку року склав 6,3 млн гривень (114,3%). Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження до місцевого бюджету зросли на 11,4 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу в структурі місцевого бюджету складають: податок на доходи фізичних осіб – 26 млн грн., плата за землю – 7,6 млн грн., єдиний податок – 6,5 млн грн., акцизний податок – 5,3 млн грн. По всіх основних платежах місцевого бюджету забезпечено приріст надходжень, зокрема, податку на доходи фізичних осіб сплачено на 2,2 млн грн. більше, плати за землю – на 1,2 млн грн. більше ніж у минулому році.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

 

СПОРТ

Обласне золото ветеранів-бадмінтоністів

14 травня у Дрогобичі відбулося урочисте вшанування збірної команди ветеранів з бадмінтону.

Тріо бадмінтоністів: Валерій Юдашкін, Галина Зварич та Ігор Зозуляк нещодавно здобули золото на VIII обласних спортивних іграх ветеранів Львівщини, присвячених Року Андрея та Климентія Шептицьких.

Перемогу дрогобицької команди можна було спрогнозувати, відзначив начальник відділу фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради Роман Проць. Адже лідерські позиції на цих змаганнях дрогобичани утримують уже три роки, упродовж яких вдруге посідають першу сходинку.

Усі троє бадмінтоністів мають за плечима поважний досвід, викладають фізичну культуру у навчальних закладах, пропагують бадмінтон серед молодого покоління.

Кор. «ГЗ»

 

Успіх наших велосипедистів

17 травня у Львові проходив Чемпіонат області серед молодших юнаків. Уперше спортсмени СДЮШОР з велоспорту «Медик» їхали на шосе.

В індивідуальній гонці на час на дистанції 13 км перше місце серед молодших юнаків посів Андрій Волошин (ЗОШ №16), третє – Євген Куриленко (ЗОШ №4) і серед молодших дівчат – Єлизавета Ветриченко (ЗОШ №4).

***

СДЮШОР з велоспорту «Медик» проводиться набір дівчат і юнаків віком від 10 років. Інвентарем забезпечує спортшкола. Звертайтеся за адресою: вул.П.Орлика,14/2, тел.: 2-26-49, (067) 894-41-56, (067) 943-81-03.

 

«Королі жиму» присвятили турнір Ігорю Борису

10 травня у Дрогобичі відділ фізичної культури та спорту виконкому міськради (Р.Проць) спільно з Львівською обласною організацією Федерації пауерліфтингу України та залом атлетизму «ВІТА» (Ю.Пустовіт) провели традиційний відкритий турнір з пауерліфтингу «Королі жиму», який присвятили пам’яті новітнього Героя, майстра спорту України з пауерліфтингу Ігоря Бориса, який загинув під час АТО 11 липня 2014 року.

Цьогоріч позмагатися на турнірі та вшанувати пам’ять Ігоря Бориса до Дрогобича завітали понад півсотні атлетів зі Львова («СКІФ», «Політех», «Спартак», ДЮСШ ім. Кутенка), Борислава (ФСТ «Україна», «Атлант», «Богатир»), Городка, Новояворівська, Дублян, Самбора, Стрия, Пустомит, Трускавця, Дрогобицького району (с. Довге) та два десятки місцевих силачів («ВІТА», «ТУР», «СТО»).

Відкрив змагання в.о. міського голови, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, відзначивши почесною грамотою одного із засновників турніру, керівника залу атлетизму «ВІТА» Юрія Пустовіта, якому нещодавно виповнилося 50 років. Т.Метик запропонував переможцям і призерам після завершення змагань покласти квіти до могили Ігоря Бориса на Алеї Слави.

Ушанувавши пам’ять героя хвилиною мовчання, присутніх до сліз зворушила історико-літературна композиція, підготовлена вчителем історії ЗОШ №16 Марією Турко та учнями школи.

Після вступної частини суддівська колегія у складі Юрія Пустовіта, Юрія Слесаренка, Володимира Турка, Богдана Хорка та Олександра Худи розпочала спортивну частину турніру. Переможців визначали у чотирьох вагових категоріях серед юнаків та у шести – серед дорослих і ветеранів.

Результати змагань виявилися такими: серед юнаків у ваговій категорії до 59 кг переміг Ігор Дуб (результат 92,5 кг, «Богатир» м.Борислав), другим став – Юрій Вайнапель (85 кг, «ТУР» м.Дрогобич), третім – Іван Кобель (65 кг, м.Дубляни); у в.к. до 66 кг – КМСУ Андрій Монастирський (117,5 кг, «Богатир» м.Борислав), Микола Костів (115 кг, м.Пустомити), Іван Бровар (110 кг, «ТУР» м.Дрогобич); у в.к. до 74 кг – Віталій Боцюрко (115 кг, «ВІТА» м.Дрогобич), Володимир Кукіль (95 кг, м.Пустомити), Микола Углов (70 кг, «Богатир» м.Борислав); у в.к. понад 74 кг – МСУ Назар Лемець (150 кг, ДЮСШ ім. Кутенка, м.Львів), Дмитро Козак (145 кг, «Атлант» м.Борислав), Олег Скрипник (140 кг, «Богатир» м.Борислав); серед дорослих у ваговій категорії до 59 кг переміг МСУ Василь Микитяк (результат 102,5 кг, «Богатир» м.Борислав), другим став Роман Федоричко (90 кг, «СТО» м.Дрогобич), третім – Святослав Шийович (85 кг, «ВІТА» м.Дрогобич); у в.к. до 66 кг – МСУ Назар Жінчин (135 кг, м.Новояворівськ), Володимир Говіщак (115 кг, ФСТ «Україна» м.Борислав), Павло Гриців (115 кг, м.Городок); у в.к. до 74 кг – МСУ Микола Хім’як (152,5 кг, «ВІТА м. Дрогобич»), КМСУ Андрій Дах (150 кг, «СКІФ» м.Львів), Ігор Мисюк (100 кг, ФСТ «Україна» м.Борислав); у в.к. до 83 кг – МСУ Володимир Гопшта (157,5 кг, ФСТ «Україна» м. Борислав, призер Чемпіонату Європи 2014 року), КМСУ Дмитро Гусак (152,5 кг, м. Новояворівськ), КМСУ Василь Шимко (150 кг, «Атлант» м. Трускавець); у в.к. до 93 кг – КМСУ Роман Боднар (180 кг, «Богатир» м.Борислав), МСУ Іван Посемко (157,5 кг, м.Новояворівськ), МСУ Михайло Гопшта (155 кг, ФСТ «Україна» м.Борислав, чемпіон світу – 2012, 2013, 2014 років за версією WDFPF серед ветеранів, рекордсмен в екіпіровочному жимі серед ветеранів до 90 кг з результатом 177 кг); у в.к. понад 93 кг – Андрій Ільницький (167 кг, м.Самбір), Юрій Хайнацький (165 кг, ФСТ «Україна» м.Борислав), Ростислав Дяків (155 кг, «Спартак» м.Львів).

Серед ветеранів у співвідношенні піднятої ваги до власної переміг МСУ Михайло Гопшта (155 кг / 90,5 кг), другим став Ігор Мисюк (100 кг / 71,5 кг). Найбільшу вагу здолав КМСУ Роман Боднар (180 кг), який отримав відзнаку з рук дружини Ігоря Бориса – Тетяни.

Усі номінанти отримали пам’ятні дипломи, медалі та подарунки, за які висловили щиру вдячність меценатам – магазину спортивного харчування «Протеїновий Барон», інтернет-магазину спортхарчування sportcityshop.com.ua, підприємцю Русланові Стасінчуку, депутату міськради Василю Танчуку, голові ГО «Самсон-переможець» Олександру Коропцю, ГО «Самопоміч», магазинам «НЕО», «Сузір’я», «Орфей», «Фея», «Мікс», «Престиж», «Енейко», ТзОВ «ОЛВА» та іншим. На завершення отець Роман Федько запросив усіх до молитви в пам’ять про героя Ігоря Бориса. Опісля до його могили лягли квіти…

Кор. «ГЗ»Создан 20 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником