ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 27 травня 2015р.
Шевченко надихає героїв

22 травня біля пам’ятника Кобзарю пройшла літературно-мистецька композиція з нагоди 154-ї річниці перепоховання Т.Шевченка у Дрогобичі.

До підніжжя пам’ятника національного пророка квіти поклали керівники міста Тарас Метик та Іван Лепкий, депутат облради Михайло Задорожний, лідери партій, громадських організацій, керівники навчальних закладів Дрогобича.

Панахиду відправив отець Олег Бісик (УГКЦ).

У виконанні хору Дрогобицького державного училища ім. В.Барвінського прозвучали композиції «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Заповіт».

Згодом слово мав в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він наголосив, що на Шевченковому слові зросли цілі покоління героїв. А нинішня генерація українського лицарства, натхненна словом Кобзаря, зараз на Сході України боронить нашу державу від новітньої імперії зла – Московії. Тож Т.Метик привітав учасників заходу ще й із Днем героїв України, який ми відзначали у ці травневі дні.

Як належить, прозвучала безсмертна поезія Кобзаря, що, як ніколи, сьогодні актуальна. Вірші великого сина України натхненно декламували учні ЗОШ №1 Роман Шепіда та Юлія Марущак.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У центрі Дрогобича – безкоштовний Wi-Fi

Віднедавна у центральній частині Дрогобича в радіусі 500 м навколо ратуші можна безперешкодно скористатися безкоштовним Wi-Fi доступом до мережі Інтернет.

Цей сучасний технологічний подарунок для містян зробила Комунальна установа «Інститут міста Дрогобич». Підприємство взяло участь у конкурсі ГО «Українська Галицька Асамбля» «Сильна громада». У підсумку проект КУ «Інститут міста Дрогобич» під назвою  «Створення комфортного міського середовища шляхом відкриття безкоштовного Wi-Fi доступу у центральній частині м.Дрогобич» був підтриманий та профінансований «Українською Галицькою Асамблеєю» поза конкурсом. Офіційна презентація Інтернет-мережі «Drogobych_FREE» відбулася 22 травня у світлиці ратуші.

- Приємно, що ми змогли зробити невеличкий подарунок дрогобичанам – на території площі Ринок відтепер можна користуватися безкоштовним Wi-Fi доступом до мережі. Прагнемо, щоб мешканцям і гостям міста було комфортно та зручно. Проект розрахований на два роки, після цього необхідно буде знайти спонсора, який оплатить за Інтернет на наступний період часу. Для реалізації цієї справи «Українська Галицька Асамблея» надала 4,5 тис грн., ще 2,3 тис грн. проспонсорував громадський діяч, дрогобичанин Назар Яцишин, - розповів директор КУ «Інститут міста Дрогобич» Михайло Лужецький.

Його колега Юрій Яцків додав, що одночасно цією зручністю можуть користуватися 100 людей, тривалість сесії – 30 хв., швидкість передачі інформації 1 Мбіт/с. Провайдером у наданні Інтернету виступила компанія «УАРНЕТ», а сама точка доступу (hot spot) називається «Drogobych_FREE».

Михайло Лужецький відзначив значущість цього технологічного зростання для Дрогобича, який є містом студентства. Тож, з урахуванням запитів життя, треба робити все, аби місто залишалося комфортним і привабливим для молоді.

Дрогобич став четвертим містом, де облаштовано Wі-Fі зону за підтримки «Української Галицької Асамблеї». Безкоштовний Wі-Fі у центральній частині міста вже мають мешканці м.Городенка Івано-Франківської області, а також міста Бібрка і Жовква на Львівщині.

Додамо, що «Українська Галицька Асамблея» – це громадська організація, метою якої є розвиток громад через відродження їхньої історичної пам’яті, навчання та підтримку соціальних ініціатив. Як наголосив заступник голови Ради ГО «УГА» Тарас Чолій, «сьогодні важливо, аби громадські ініціативи доповнювали роботу органів місцевого самоврядування, а не замінювали її. Тільки тоді наші громади будуть розвиватися ефективно».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Голову РДА таки призначили

Відповідне розпорядження за №554/2015-рп, датоване 21 травня, опубліковане 25 травня на сайті Президента України.

У документі сказано: «Призначити Максима Едуардовича Лісогора головою Дрогобицької районної державної адміністрації Львівської області.

Президент України Петро Порошенко».

Нагадаємо, що понад рік виконувачем обов’язки голови Дрогобицької РДА був перший заступник Степан Рудницький. Громадськість пропонувала й обговорювала  різні кандидатури потенційних кандидатів на очільника району переважно з числа місцевих мешканців. А прагматики попереджали, що на Дрогобиччину, напевно, пришлють представника іншого регіону. Так і сталося.

За попередньою інформацією, Максим Лісогор є членом партії «УДАР», очолював у Києві ТзОВ «Моноліт», вид діяльності якого пов’язаний із вантажним автотранспортом.

Вл.інф.

 

Дамоклів меч зневоднення

Про це 25 травня на оперативній нараді у ратуші повідомив начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. Над Дрогобичем та 13 селами району і далі висить дамоклів меч зневоднення. До п’ятниці, 29 травня, КП «Дрогобичводоканал» має оплатити ПАТ «Львівобленерго» 1 млн 200 тис грн.

Як поінформував Роман Шагала, у графіку, який подало ТзОВ «Трускавецький водоканал» зазначено, що цього місяця КП «Дрогобичводоканал» отримає від них 700 тис грн. Станом на понеділок дрогобицьке підприємство від сусіда-боржника отримало лише 250 тис грн.

Секретар міської ради Тарас Метик додав, що до цього часу проблему відімкнення електроенергії на водозаборі вдавалося загальмовувати лише завдяки дипломатії. Як буде цього разу – покаже час.

 

Інвестиційний клімат теплішає

Про це 21 травня у прямому ефірі радіо «Франкова земля» заявив в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

За його словами, найближчим часом у районі автокранового заводу у новому приміщенні з розширеними виробничими потужностями запрацює швейна фірма з голландськими інвестиціями «Декарест». Прогнозується створення 50 нових робочих місць.

Окрім того, зі слів очільника Дрогобича, у місті розпочинає роботу польська фірма «Лорд». Цей інвестор обіцяє місту 150 робочих місць.

 

Учасникам АТО – матеріальні допомоги

22 травня у мармуровій залі ратуші в. о. міського голови Дрогобича, секретар міської ради Тарас Метик вручив матеріальні допомоги учасникам АТО на загальну суму 21 тис 500 грн.

Як зазначив посадовець, влада докладає зусиль, аби усі, хто повертається з війни, були гідно вшановані. Зокрема, у місті розпочався підготовчий етап надання українським захисникам земельних ділянок. Сесія міської ради затвердила положення, яке регулюватиме надання ділянок під забудову учасникам АТО.

Сьогодні у Дрогобичі є близько 400 осіб, котрі мають статус учасників АТО.

 

Дрогобич розцвів вишиванками

21 травня у свято Вознесіння Христового та День української вишиванки вулиці, площі та храми Дрогобича були сповнені вишиваним велелюддям.

У національному вбранні, що вабить зір найрізноманітнішою палітрою барв та візерунків, красувалися і дорослі, і малеча. Вишиваний дрес-код запровадили і в Дрогобицькій міській раді, працівники якої 21 травня діловий стиль урізноманітнили вишиванками.

День вишиванки в Україні запроваджений неспроста. Вишиванка – національна душа нашого народу. Її кольори, узори – традиції, що глибоким корінням тягнуться у глибину віків. У час воєнних потрясінь, розбрату і зневіри ми маємо згадувати про те, що об’єднує нас в один великий і сильний народ. Першою у шкалі таких об’єднавчих символів і є вишиванка.

 

«Пролісок» святкує 50-ліття

22 травня Народний вокально-хореографічний ансамбль «Пролісок» Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка відзначив 50-річчя творчої діяльності.

З нагоди ювілею у приміщенні Народного дому ім.І.Франка відбувся звіт ансамблю.

Неоціненний внесок цього ансамблю у розвиток національного мистецтва відзначив під час ювілейних урочистостей в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Адже, виконуючи українські пісні, народні танці на високому мистецькому рівні, «Пролісок» пропагує фольклорне багатство і України, і міста.

«Пролісок» заснований у 1965 році. У 1968 році колективу за високу виконавську майстерність надано звання «Народний». Учасниками колективу є студенти різних факультетів ДДПУ. Колектив – дипломант багатьох міжнародних та всеукраїнських фестивалів і конкурсів, лауреат трьох республіканських конкурсів, учасник телетурніру «Сонячні кларнети» (м.Київ), програми «Інтербачення», концерту у Кремлівському палаці з’їздів та на ВДНГ (м.Москва).

«Пролісок» – потужний творчий осередок, з якого вийшли у світ знані виконавці, зокрема, народні артисти України: Ігор Кушплер, Михайло Ванівський, Іван Попович, Богдан Базиликут, Оксана Білозір, Михайло Мацялко.

У мистецькому доробку «Проліска» – понад 200 творів, серед них вокально-хореографічні композиції, українські народні пісні, танці, сольні та оркестрові твори, в основі яких – фольклор Бойківщини, Гуцульщини, Лемківщини та інших регіонів України.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

«Країна Франкіана-2015»

У Дрогобичі 27-28 травня проходитиме третя літературно-мистецька академія «Країна Франкіана».

У перший день у ДДПУ ім. І.Франка відбудеться наукова конференція «Нагуєвицькі читання-2015: ідеї національної свободи та культурної самобутності у творчості Івана Франка». До Дрогобича з’їдуться провідні франкознавці України. У програмі конференції – «круглий стіл» «Іван Франко і сучасна Україна», екскурсія місцями життя і творчості велета України.

28 травня о 10.00 біля пам’ятника Іванові Франку відбудеться громадська панахида та покладання квітів. Біля Народного дому розгорнуть виставку дитячих робіт «Коли ще звірі говорили». Об 11.00 учасники торжества поїдуть до Нагуєвич, де розпочнеться літературно-мистецька програма за участю творчих колективів.

Завершальним акордом цьогорічної «Країни Франкіани» стане вистава «Украдене щастя» о 17.00 у муздрамтеатрі ім. Ю.Дрогобича.

Вл.інф.

 

Зруйнувати бар’єр

Кримські татари прагнуть братання з українцями – такою була наскрізна ідея презентації культури цього народу у Дрогобичі у музеї «Дрогобиччина» 21 травня, у свято Вознесіння.

Організатори презентації здивували пізнавальною і змістовною імпрезою. Червоною ниткою заходу була невимовна туга вигнанців Криму за Батьківщиною.

Ностальгію переселенців за батьківською землею видавали густо розвішані на стінах презентаційної зали розкішні панорами сонячного Криму.

Стимулом до презентації для директора музею Алли Гладун, як зізналася вона, стала випадкова зустріч у міській маршрутці з переселенкою з Криму Джамілею. Так і зародилося бажання збагатити полікультурний простір Дрогобича інформацією про кримсько-татарський народ. Алла Гладун також відзначила, що на долі цього народу, який зазнав неодноразового вигнання з рідної землі, яскраво видно: історія має здатність повторюватися.

«Як би не було добре у гостях, людина завжди хоче повернутися додому. Тому ми, звісно, мріємо про Крим», - передав сподівання переселенців з Криму представник цього народу Аслан Акубов. У продемонстрованих відеоматеріалах були детально відтворені усі історичні віхи життя кримських татар. Друга частина відео-презентації розкрила спосіб життя, побут, традиції, звичаї та вірування цього народу. Вражала чиста українська літературна мова, якою промовці вели презентацію своєї культури.

«Земляки, - величаво звернувся до кримських татар в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. - Під нашим сонцем місця вистачить для всіх», - так поетично і тепло він запевнив переселенців, що у місті вони зовсім не чужинці. Тарас Метик закликав дрогобичан подавати руку допомоги цим людям, виявляти до них доброту і співчуття. Адже у їхній долі – відлуння долі українського народу, який також зносив вигнання, репресії від тоталітарного меча радянського режиму. Наслідки теперішніх злодіянь окупанта щодо кримських переселенців, сказав Тарас Метик, видно у цій залі.

Завершилася офіційна частина презентації закликом Аслана Акубова зруйнувати бар’єр між українським і кримсько-татарським народом. Зал таку пропозицію підтримав бурхливими оплесками. Це був знак вдячності кримським татарам як за цікаву презентацію, так і за палке бажання відкриватися, будувати з українцями все нові мости єдності і братання.

Свою унікальність не лише у культурному вимірі, а й у кулінарному мистецтві фігуранти презентації продемонстрували на завершення свята. У невимушеній і гостинній атмосфері дружнього спілкування присутні куштували вишукане печиво, пили чай і каву, яку кримські татари готують за своєю національною рецептурою.

Вл.інф.

 

Виїзний соціальний офіс актуальний, як ніколи

Як і раніше, з ініціативи Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує свою роботу мобільний «Виїзний соціальний офіс».

Прийом громадян у с.Нагуєвичі та с.Лішня вели заступник начальника відділу пенсійного забезпечення управління Пенсійного фонду України у м.Дрогобич та Дрогобицькому районі Галина Гарайда, завідувач сектору опрацювання заяв і документів та прийняття рішень відділу грошових виплат і компенсацій УПСЗН Дрогобицької РДА Галина Байцар, завідувачі відділенням соціальної допомоги вдома Наталя Дем’яновська та Ольга Литвин.

Під час роботи офісу більшість громадян звертались із питань оформлення та надання субсидій, роз’яснення нормативів ЖКП, компенсації на тверде паливо, а також перерахунку пенсій та індексації для освітян й інвалідів, надання пільг медикам, ветеранам праці та учасникам АТО, взяття на облік самотніх і надання їм соціальних послуг. Усім громадянам, які звернулися, – надані вичерпні роз’яснення та консультації. Знову було наголошено, що всі без винятку мешканці району мають можливість звернутися з тими чи іншими питаннями до спеціалістів району як безпосередньо в установах так і на прийомах у виїзному «Мобільному соціальному офісі».

Наталя ДЕМ’ЯНОВСЬКА, завідувач відділення

 

Звітувало позашкілля

У середу, 20 травня, у Народному домі ім.І.Франка відбувся творчий звіт Палацу дитячої та юнацької творчості (директор Оксана Герман) під назвою «Україна – це ми». Водночас своїми здобутками похвалилися ще два позашкільні заклади – ДЮСШ ім.І.Боберського (Іван Файчак) та Будинок науково-технічної творчості української молоді (Ярослав Арістов).

У фойє Народного дому розгорнули виставку робіт вихованців ПДЮТ та БНТТУМ. Милували око малюнки вихованців гуртка образотворчого мистецтва (керівник Мар’ян Прокопик), змушували дивуватися чудові витвори талановитих дитячих рук: вироби з бісеру, солоного тіста, вишиті і ткані роботи, ляльки-мотанки, сувеніри, витинанки, малюнки на склі, моделі автомобілів, літаків тощо.

Тим часом на сцені розпочалося справжнє концертне дійство. Свято відкрили піснею Т.Петриненка «Боже, Україну збережи» у виконанні Марічки Олексюк, Вероніки Антоник та Зразкового ансамблю «Чарівна сопілка» (кер. Ореста Сивохіп).

Відтак учасників дійства поблагословив отець Олег Кекош (УГКЦ), а начальник відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петро Сушко нагородив грамотами переможців всеукраїнських та обласних конкурсів.

Концерт продовжив танцювальний ансамбль «Прикарпатські візерунки» (кер. Ольга Максимищак) із хореографічною композицією «Карпати». Варто відзначити ще один номер цього колективу – оригінальний танець «Бджілка». Жваві маленькі бджілки просто завели публіку, по праву заслуживши тривалі аплодисменти.

Гарного настрою додали лірична композиція «Зоре моя вечірняя» у виконанні Зразкового ансамблю «Чарівна сопілка» (солістка Вероніка Антоник, соло на сопілці – Христина Орищич) та виступ гуртка «Народна пісня» (кер. Ольга Рижова, акомп. Богдана Котів).

Щирих оплесків заслужили маленькі вихованці студії раннього розвитку дитини «Краплинка». Дітки хоч і хвилювалися, проте з неабияким старанням танцювали, співали і декламували віршики. Готували їхній виступ Ольга Максимищак, Ольга Рижова, Ольга Лоєк, Богдана Котів.

Натхненно читала поезію Надійка Василишин (Зразкова літературно-творча студія «Любисток», кер. Калерія Луценко).

Дві оригінальні колекції одягу представив Зразковий театр мод (кер. Світлана Бульбах). В обох випадках дівчатка виготовили одяг з нетрадиційного матеріалу – поліетиленових пакетів різних кольорів та розмірів. Споглядаючи з глядацької зали на костюми з елементами національного строю та на пишні бальні сукні просто не вірилося, що вони зроблені не зі звичайної тканини!

На додаток до стильного одягу учасники гуртка юних перукарів «Люстерко» (кер. Світлана Миджин) продемонстрували цікаву колекцію зачісок під назвою «Літо, канікули, спорт – 2015».

Сподобалася глядачам і демонстрація вишитих стрічкою картин, виготовлених талановитими вихованцями гуртка «Художнє оформлення одягу» (кер. Зоряна Федисів). Аби витворити такі диво-троянди на полотні потрібно нібито небагато: атласні стрічки, голка, нитка… А ще – вправні рученята й серця, закохані у красу!

Спортивний блок програми презентували учні відділень кікбоксінгу та спортивної акробатики ДЮСШ. Вихованці Андрія Шевчука, Оксани Жгути продемонстрували високу спортивну майстерність.

Під дружні оплески глядачів звітний концерт завершила патріотична хореографічна композиція «Україна – це ми» у виконанні учасників ансамблю «Прикарпатські візерунки».

Вели дійство Діана Грицай та Андрій Пилипів. Сценарій підготувала методист Калерія Луценко.

За словами директора ПДЮТ Оксани Герман, творчому звіту передувала копітка підготовка не лише напередодні концерту, а й упродовж навчального року, тож гуртківці і їхні наставники заслуговують на щирі слова подяки.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

СВІТИСЯ, СВІТИСЯ, НОВИЙ ЄРУСАЛИМЕ…

10 травня у світлі Пасхальні дні та в день відзначення свята Дня матері в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» відкрилася виставка членів Української спілки іконописців Львова і дала можливість духовно збагатитися, поспілкувавшись із творами сакрального мистецтва, а також подякувати нашим матерям і Божій Матері за опіку й ласку.

Українська спілка іконописців була створена в 2012 році в Жовкві на з’їзді майстрів іконопису. Відкриття виставки спілчан у приміщенні Національного музею ім.Шептицького у Львові та презентація диску з роботами учасників цієї Спілки у травні 2012 року стало справжнім мистецьким святом. У складі Української спілки іконописців працює 48 митців. Очолює її Народний художник України, заслужений діяч мистецтв, завідувач кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ, професор Роман Василик. За час своєї багаторічної діяльності в академії ним було реалізовано понад 60 проектів, які мають численні відзнаки та нагороди від України і українських посольств Англії, Італії, Бразилії, Австралії.

Протягом 2013 року Українською спілкою іконописців було проведено низку знакових виставок у Львові та закордоном, члени Спілки були учасниками міжнародних іконописних пленерів, а також неодноразово презентували свої роботи на персональних виставках.

В експозиції, яка представлена в Палаці мистецтв, представлено твори 28 учасниів Спілки, серед яких є як відомі, так і молоді митці, які тільки починають свій творчий шлях, студенти Академії. Більшість творів написана в традиційній іконописній манері, хоча кожен з учасників працює у своїй техніці, має власне творче бачення. Так, серед учасників виставки є і молодий талановитий іконописець Андрій Майовець, який нещодавно мав персональну виставку в Дрогобичі, а також провів кілька майстер-класів для творчої молоді нашого міста. Як прозвучало на відкритті, інші спілчани також виявили бажання співпрацювати з нашим музеєм і провести декілька майстер-класів з техніки іконопису.

Окрасою відкриття стала присутність та виступ знаного мистецтвознавця, багаторічного викладача, професора ЛНАМ, автора численних мистецьких наукових праць Володимира Овсійчука. Змістовні виступи мали голова Спілки Роман Василик, його заступник, доцент, старший викладач ЛНАМ Кость Маркович старший викладач ЛНАМ Святослав Владика. Гості подарували музею першу частину монографії з бойківського іконопису Костя Марковича, а другу частину автор люб’язно пообіцяв запрезентувати музею, коли вона вийде з друку. Зі словами привітання до гостей звернулися директор музею Алла Гладун, а також художники Дрогобича і шанувальники мистецтва.

Експозиція буде експонуватися до кінця травня. Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих жителів та гостей міста відвідати виставку та збагатитися тими духовними творіннями, які з давніх-давен надихають і дають надію на краше, особливо в цей важкий для України час.

Надія КІКТА

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

«Міс коледжу» – Ольга Заверач

Минулого тижня у Львівському обласному музично-драматичному театрі імені Юрія Дрогобича відбувся конкурс краси, який проводив Дрогобицький механіко-технологічний коледж.

У ньому взяли участь 8 дівчат коледжу, які змагалися у п’яти конкурсах: «Українкою я народилася», «Говори і я тебе побачу», спортивний конкурс, «Світ моїх захоплень» та романтичний стиль «Дефіле у вечірніх сукнях».

Між конкурсами студенти коледжу співали, а також на сцені танцювали ансамблі народного танцю «Верховинка», сучасного танцю «Ультра», бального танцю «Оксамит», колектив сучасного танцю «НЛБІ».

Того дня журі сподобалися усі учасниці. Та все ж у конкурсі «Міс коледжу» перемога дісталася Ользі Заверач. Вона ж стала і «Міс глядацьких симпатій».

Першою «Віце красунею» обрана Лілія Самардак, другою «Віце красунею» – Вероніка Серікова. В інших номінаціях титули здобули: «Міс Неповторність» – Наталія Тарас, «Міс Елегантність» – Христина Вірт, «Міс Фантазія» – Владислава Амантаєва, «Міс Чарівність» – Уляна Бонк, «Міс Грація» – Анастасія Волошин.

Кошти, зібрані від продажу квитків на конкурс, було передано батькові пораненого воїна Ярослава Лупіцького, який зараз перебуває на лікуванні у Донецькому шпиталі.

Христина МАРІТЧАК, голова студентського профкому ДМТК

 

СПОРТ

Золото і чотири срібла активних дітей хортингу

16-17 травня у столиці України пройшов уже третій Міжнародний турнір-фестиваль з хортингу «Бебі актив 2015» серед молодших юнаків та дівчат до 6 років, 6-7 років, 8-9 років, юнаків і дівчат 10-11 років, 12-13 років, у розділах «Двобій», «Форма», «Показовий виступ».

На змагання з’їхалося 18 команд – понад 300 юних спортсменів – з шести регіонів України, кілька команд виставили господарі турніру.

Хортинг – молодий вид спорту, національне бойове мистецтво, задумане засновником Едуардом Єрьоменком як система виховання, покликана змалку виховувати в дитині потребу постійного зміцнення та вдосконалення фізичного і духовного здоров’я. І третій Міжнародний турнір-фестиваль з хортингу «Бебі актив 2015» показав, що виховна система хортингу працює! Два дні зовсім юні спортсмени тримали увагу глядачів та вболівальників, долаючи власні страхи та демонструючи фантастичну волю до перемоги. Були тут драми і комедії, історії з продовженням та недитячі очікування реваншу ще з минулорічного «Бебі актив 2014». Та, головне, тут були сила і честь, повага до суперника і тепле «Давай сфоткаємося та обміняємося телефонами» після принципового двобою.

Львівську область на турнірі представляла команда з шести юних спортсменів Дрогобицького осередку хортингу (керівник і тренер Денис Іваницький). І ця команда з п’яти хлопців – Остап Ліщинський, Арсен Дощак, Роман Зінов’єв, Богдан Задорожний, Ростислав Копач та не менш бойової дівчини Олександри Стрікіци виборола п’ять нагород – чотири срібла і одне золото в розділі «Двобій».

Срібні медалі у своїх вікових та вагових категоріях здобули Роман Зінов’єв, Богдан Задорожний та Остап Ліщинський. Уперше виступав на змаганнях восьмирічний Ростислав Копач й одразу впевнено і цілеспрямовано виборов золоту медаль у ваговій категорії до 25 кг. Та справжньою героїнею турніру стала єдина дівчина в команді Олександра Стрікіца. Ні в її ваговій категорії 30-35 кг, ні в наступній 35-40 кг учасниць не виявилося. Тож Лесі довелося битися з суперницями вагою 40-45 кг. І Олександра ні на мить не розгубилася, впевнено, наче на тренуванні, виграла перший бій, зумівши зробити утримання на дев’ять кілограмів важчій спортсменці. З гідним опором поступилася Леся лише в фіналі й виборола таку заслужену срібну медаль.

Ірина ЦИГАН

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Дохід у вигляді відсотків оподатковується податком на доходи та військовим збором

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПКУ) в частині оподаткування пасивних доходів.

Згідно з п.п.164.2.8 п.164.2 ст.164 ПКУ, пасивні доходи (крім зазначених у п.п. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Підпунктом 167.5.3 п.167.5 ст.167 ПКУ встановлено, що термін «пасивні доходи» означає, зокрема, доходи у вигляді процентів на депозитний (вкладний) банківський рахунок.

Відповідно до внесених змін до п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків.

Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування (п.п.170.4.1 п.170.4 ст.170 ПКУ).

Враховуючи викладене вище, доходи платника податку у вигляді процентів, які нараховані на суму вкладного (депозитного) банківського рахунку, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Крім цього, починаючи з січня цього року, всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб (за винятком звільнених та тих, що оподатковуються за нульовою ставкою), оподатковуються військовим збором у розмірі 1,5%.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 Создан 29 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником