ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 29 травня 2015р.
ПОВІРИТИ В КАЗКУ

Презентувати сміттєпереробний завод до Дрогобича приїхав сам генеральний директор фірми «INSIL»

25 травня у сесійній залі Дрогобицької ратуші вдруге відбулася презентація проекту побудови сміттєпереробного заводу перед громадськістю та депутатами міськради.

Цього разу остаточно переконати дрогобичан у значущості цього проекту приїхали не лише українські представники фірми. Численну делегацію фахівців очолив генеральний директор німецької фірми «INSIL Deutschland UG» Клаус-Хеннінг Бек. Німецький бізнесмен у промові наголосив, що для нього це непересічний проект, оскільки з Україною його єднає ще й родинне коріння – звідти походить його дружина, а з Самбірщини тягнеться генеалогічна нитка його дідів.

Надати вотум довіри пан Клаус просив передусім тому, що реалізацію проекту в Україні супроводжує Міністерство економіки Німеччини, яке надає конкретні гарантії.

Агітував дрогобичан повірити у технологічну казку заступник голови Волинської облдержадміністрації Сергій Кошарук. Він зазначив, що спершу теж не надто вірив у реальність реалізації проекту, котрий цілком безпечний з точки зору екології і реалізовуватиметься цілком за кошти інвестора. На старті у Нововолинську такі ж питання, як у Дрогобичі, також стояли дуже гостро. Тому пан Кошарук півтора року ретельно вивчав пропозиції інвесторів, неодноразово бував у Німеччині, бачив на власні очі, як працює такий завод за технологією високотемпературного піролізу, а навколо нього ще й діє цілий екотехнопарк. Гість із Волині переконливо закликав дрогобичан відкинути усі сумніви і повірити у німецький еталон підходу й організації роботи.

Депутат Львівської обласної ради, керівник СГК «Дніпро-Бескид» Олександр Чебаненко, котрий нещодавно відвідав сміттєпереробний завод і супутні підприємства у німецькому Фрайбурзі, також закликав підтримати пропозиції гостей і скористатися шансом розв’язати сміттєву проблему регіону за сучасними технологіями.

Ще раз перелічив усі плюси можливих інвестицій розміром у 60 млн євро регіональний представник фірми «INSIL» в Україні Олександр Приходько, додавши, що аналогічні проекти зараз реалізуються у Сербії й Польщі. Термін окупності бізнес-проекту заводу потужністю 100 тис тонн переробки сміття на рік – 5-7 років, а цілого екотехнопарку (тепличне, холодильне господарства, вироблення тепло- та електроенергії тощо) – 15 років. «Для чого винаходити велосипед, якщо його давно винайшли у Німеччині? Треба скористатися цими технологіями», - додав пан Приходько.

Коротко про хід реалізації аналогічного проекту у Нововолиинську та Кременчуці розповіли і відповіли на запитання присутніх тамтешні керівники спільних підприємств. А запитань було багато. Володимир Кондзьолка, Віра Байса, Володимир Ямельницький, Ольга Єлізарова та інші цікавилися економічними й екологічними аспектами проекту.

Зокрема, люди переймалися допустмою з точки зору екології відстанню до житлових масивів, яка, за словами Сергія Кошарука, має бути не менше 350-500 м залежно від потужності заводу.

Під завісу зустрічі в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, врахувавши побажання представників громадськості, заявив про створення робочої групи, фахівці якої предметно обумовлять усі питання щодо побудови сміттєпереробного заводу з командою фірми «INSIL».

Також Тарас Метик перепросив гостей за таке ретельне вивчення суті справи, оскільки громада хоче мати чітку картину на старті проекту.

Нагадаємо, майже два тижні тому для громадськості і ЗМІ проект презентували українські представники фірми «INSIL». Громада висловила побажання послухати наміри німецького інвестора з перших уст, адже тема побудови сміттєпереробного заводу у Дрогобичі звучить упродовж 20 років, але ніяк не стане реальністю.

Секретар міської ради Тарас Метик зазначив, що Дрогобичу вдалося застрибнути в останній вагон потягу, який уже рушив. Адже четвертим містом, окрім Кременчука, Нововолинська та Житомира, де розпочинається будівництво сміттєпереробних заводів, мала стати Алушта. Та через події у Криму фірма «INSIL» від проекту відмовилася. Скористатися шансом може Дрогобич.

А 27 травня Тарас Метик підписав розпорядження про створення робочої групи з питань вивчення інвестиційної пропозиції компанії «ІNSIL» щодо побудови сміттєпереробного заводу у Дрогобичі.

До її складу увійшло 14 осіб, серед яких, окрім працівників виконавчого комітету, депутатів міської ради, є й громадські активісти. До 2 червня група має подати пропозиції та зауваження на розгляд профільної депутатської комісії. Робоча група створена на пропозицію громадських активістів, аби скрупульозніше вивчити пропозицію німецького інвестора. Гості не заперечували й запросили депутатів на секскурсію до Фрайбурга.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

РДА – з головою

28 травня відбулося офіційне представлення голови Дрогобицької райдержадміністрації, крісло якого було вакантним понад рік.

Представив нового очільника району в.о. першого заступника ЛОДА Ростислав Замлинський. Отож, Дрогобицькою РДА відтепер керуватиме 40-річний Максим Едуардович Лісогор. На цій імпрезі він був небагатослівним. Зазначив лише, що народився і виріс у Львові, має досвід діяльності у приватному секторі. Про жодні плани і перспективи розвитку району не говорив – попросив трохи часу на ознайомлення з ситуацією. Пообіцяв зустрітися з головами сільських і селищних рад, бюджетниками, депутатами райради.

Частина останніх не надто приязно зустріла пана Лісогора, наголошуючи, що очікували на призначення вихідця з Дрогобиччини. Попри те, новий голова РДА заявив, що відкритий до співпраці і сподівається на підтримку господарського активу району.

Побажання новоспеченому керівникові висловили голова райради Михайло Сікора, депутати Микола Кобільник, Іван Томенюк, Леон Литвин, депутат обласної ради Михайло Задорожний.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

У рамках «Днів Європи»...

Запрошуємо на практичну лекцію та презентацію «Перспективи співпраці в рамках транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, 2014-2020 роки».

Презентацію представить Василь Хім’як, старший експерт Львівського представництва спільного технічного секретаріату програми Польща – Білорусь – Україна 2007-13.

6 червня 2015 р. (субота), 16:00, Мармурова зала Дрогобицької міської ради (пл. Ринок, 1) запрошуємо всіх бажаючих, передусім: представників громадських організацій; представників органів самоврядування; представників навчальних закладів різних ступенів; зацікавлених осіб, які шукають інформацію: що таке «Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна»? Які можливості надає нова перспектива «Програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна» на 2014-20 р.?  Які проекти мають шанс на підтримку? Як підготувати заявку до участі у програмі?

 

Освіті забракне 24 млн грн.

Дрогобицька міська рада запізнилася з оптимізацією в освіті і провести її тепер не встигне фізично, оскільки в освітян розпочинається канікулярний період. Про це заявив 25 травня на оперативній нараді у ратуші начальник відділу освіти міськвиконкому, депутат міської ради Петро Сушко. Тому розмови про оптимізацію, додав Петро Сушко, виглядають мильною бульбашкою.

Про нагальну потребу радикальних кроків говорять факти: у травні, розрахувавшись за тепло, на аванс працівникам освітньої галузі міста залишиться лише 12% потрібних коштів. Загалом, до кінця року фінансовий дефіцит в освіті Дрогобича зашкалить і сягне 24 млн грн. Дотацій від держави не буде, бо від центральної влади сипляться постійні заклики проводити оптимізацію. Доцільність змін у структурі освіти, на думку Петра Сушка, випливає з прикладу Стебника, де на 5 шкіл є всього 1250 учнів.

Нагадаємо, минулого тижня на Свято Вознесіння, збурені чутками про оптимізацію освітяни прийшли до сесійної зали ратуші з вимогою не ліквідовувати школи.

Секретар міської ради, в. о. міського голови Дрогобича, Тарас Метик, коментуючи ініціативність освітян, зазначив, що ніхто закривати школи не збирається. Влада робить усе, щоб громаді було комфортно жити в умовах максимальної економії державних коштів.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Нагороди для героїв

Президент України Петро Порошенко відзначив нагородами військових та правоохоронців (посмертно), які несли службу у ЗСУ та підрозділах МВС.

В Указі Глави держави №282/2015, підписаному 23 травня, серед нагороджених наші земляки: капітан Сергій Шевчук з Борислава, солдати Іван Ісик з Дрогобича та стебничанин Тарас Зозуля.

«За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі постановляю у Збройних Силах України нагородити орденом Богдана Хмельницького III ступеня капітана Сергія Шевчука, орденом «За мужність» III ступеня солдата Івана Ісика та солдата Тараса Зозулю», – говориться в Указі Президента.

 

Музучилищу – 70!

27-29 травня у Дрогобичі розпочинаються урочистості з нагоди 70-річчя Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського.

Спершу ювілейна імпреза пройшла у концертній залі музучилища і відзначилася спільним засіданням педради училища та трудового колективу.

28 травня у залі закладу – концерт-звіт за участю студентів, викладачів та випускників. А 29 травня смузучилище винесе свій творчий потенціал на широкий загал – святкова академія пройде у Народному домі ім. І.Франка, початок о 14.00.

Дрогобицьке державне музичне училище ім. В.Барвінського засноване у 1945 році. До 50-річчя училищу присвоєне ім’я Василя Барвінського. Серед славних випускників – колишній міністр культури України Михайло Кулиняк, заслужений артист України Тарас Курчик, народна артистка України Наталія Лемішка та багато інших.

Вл.інф.

 

Плати за воду вчасно!

Про це абонентам нагадує «Дрогобичводоканал»

Відділ збуту підприємства повідомляє про 4 млн грн. боргу за водопостачання, і це тільки від населення. Оскільки водою користуються всі, керівництво водоканалу наголошує про обов’язок оплатити борги та рахунки за спожиті послуги, бо, зрештою, від цього залежить наявність води в наших оселях.

Проблема водопостачання в нашому регіоні завжди стояла гостро. Ще недавно цілодобове водопостачання здавалося нам фантастикою. Кілька років тому кредит Світового Банку дав змогу зробити реконструкцію водозаборів, придбати сучасну техніку, суттєво знизити затрати на видобуток, а головне – налагодити цілодобове водопостачання міста та регіону. Але все може перекреслити ситуація з боржниками нашого підприємства.

Найбільшого удару завдали наші сусіди – ТзОВ «Трускавецький водоканал». Його борг сягає 10 мільйонів гривень. Це є основною причиною заборгованості дрогобицького підприємства перед ПАТ «Львівобленерго» за спожиту електроенергію, як наслідок, відключення від електропостачання водозаборів.

Чотири мільйони гривень боргує населення за надані послуги. Є споживачі, що не платять роками. На першому місці – мешканці Дрогобича з боргом у три мільйони гривень, другим йде місто Стебник – майже один мільйон, далі – мешканці сіл Дрогобицького району: тут борг складає 400 тисяч грн.

Найбільше обурює те, що за водопостачання не платять заможні мешканці. Ось, наприклад, сім’я дрогобичан, що проживає у багатоповерхівці на вул. Самбірській: забезпечені люди, велике помешкання, дороге авто, а борг за воду – понад 5000 грн. І таких прикладів багато.

За підрахунками, одна родина в середньому споживає 7-8 кубометрів води на місяць, у грошовому виразі це 60-70 гривень. Для сімейного бюджету сума незначна, особливо для забезпечених громадян. На жаль, такі споживачі не лише не платять за послуги, а й ігнорують будь-які попередження водоканалу, а їхні домівки зачинені для контролерів. У ситуації, коли борги стрімко накопичуються, дрогобицький водоканал змушений поводитись з такими абонентами рішуче, звертаючись до суду.

Через систематичне недоотримання коштів в КП «Дрогобичводоканал» ростуть борги. Сьогодні підприємство заледве справляється з оплатою рахунків за електроенергію. Керівники «Львівобленерго», на відміну від керівництва «Дрогобичводоканалу», не такі терплячі до своїх боржників. Головний енергопостачальник нашого регіону за несплату послуг має право вимикати від живлення об’єкти водоканалів. Тоді як водоканалам вимикати боржників від водопостачання заборонено законом!

Аби місто залишалося з водою, КП «Дрогобичводоканал» постійно шукає резервні кошти, аби вчасно сплатити за електроенергію, не ухиляється від сплати боргу, а розтерміновує його і платить поетапно. Щоб подолати тимчасову скруту, підприємству необхідні всі можливі фінансові надходження.

КП «Дрогобичводоканал», як ніколи, потребує підтримки абонентів, яка полягає у простому – вчасних розрахунках та погашенні заборгованості, натомість гарантує, що у кожного вдома буде вода.

Прес-служба КП «Дрогобичводоканал»

 

Вікно в Європу для України

Результати саміту країн «Східного партнерства» у Ризі засвідчили: як би цього не хотілося Кремлю, Україну чекають у Європі.

Звісно, говорити про перспективи членства нашої країни у ЄС наразі рано - наша західна сусідка Польща готувалась до вступу в Євросоюз протягом 13 років. Українці ж справжній шлях в Європу розпочали на Майдані, виступивши проти намірів злочинного режиму Януковича повернути країну під омофор Кремля. І результати саміту у Ризі довели: в Європі високо цінують вибір українців і готові підтримувати нашу країну на шляху таких непростих, але вкрай необхідних реформ. Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер чітко заявив: «Ми маємо впевнитись, що європейська перспектива існує для кожної з країн «Східного партнерства».

Захід уже довів, що готовий заради України і демократичних цінностей пожертвувати зв’язками із Росією – сьогодні Кремль добряче потерпає від санкцій з боку ЄС та США. Напередодні саміту в Ризі у рамках «Східного партнерства» український прем’єр Арсеній Яценюк звернувся до лідерів ЄС зі сторінок одного з провідних світових видань «Файненшл Таймс» зі словами: «Дійте сміливо й мудро. Не бійтеся Росії. Це Росія має боятися вас, кожного з нас». Заяви, зроблені європейськими політиками у Ризі, засвідчили, що попри тиск з боку РФ Україну не залишать сам на сам із її тяжкими проблемами.

Від саміту у Ризі чекали скасування віз для поїздок до Європи. Так, українці не отримають безвізового режиму до кінця року, але дивно було б сподіватися на те, що ЄС відкриє свої кордони для країни, на території якої триває війна. Між тим, і європейські політики, і українські чиновники відзначають, що необхідні кроки для безвізового режиму виконані. А от зупинити війну Україна сама не зможе.

Та навіть в умовах війни європейські чиновники готові допомагати нам і грошима, і порадами. Так, у Ризі Україна підписала Меморандум про порозуміння з ЄС щодо макрофінансової допомоги у розмірі 1,8 млрд євро. Загальна сума кредитів складе 3,41 млрд євро, і це, до речі, найбільша допомога країні, що не є членом Євросоюзу.

Між тим, авторитетне британське видання The Economist відзначає: Захід повинен виділяти більше фіндопомоги Україні та скоротити боргове навантаження, як свого часу це робили для Польщі. Автори зауважують, що одразу після розпаду СРСР населення Польщі складало 38 млн, України – 52 млн. Польські показники ВВП не перевищували українські, і її економіка під тягарем зовнішнього боргу різко скорочувалася. «Сьогодні порівняння здається безглуздим. Економіка України в першому кварталі скоротилася майже на 18% від річногообсягу. Поляки втричі багатші, ніж українці», - пише TheEconomist. Така ситуація стала наслідком геополітики – Росія свого часу незважала на зближення Польщі із Заходом, а європейський вибір України призвів до незаконної анексії Криму та війни на Донбасі.

Скептики, за якими темніє тінь Кремля, всіляко намагаються переконати українців, що Європі Україна не потрібна. Мовляв, ніхто нас там не чекає. Давайте краще повернемося в обійми Москви. Та європейці не словом, а ділом демонструють, що готові працювати з Україною, бо попри військову агресію та розвалену стараннями команди Януковича економіку країна потихеньку оживає. Вперше за багато років з профіцитом виконано державний бюджет, доходи держави за перший квартал зросли на 37%. І якби не війна – силові структури попросили до кінця року додатково 17, 5 млрд. грн. – ці кошти можна було б скерувати на потреби населення. Втім, уряд примудрився і в цих умовах знайти кошти для забезпечення пільгового проїзду для пенсіонерів та інвалідів. Голова Кабміну Арсеній Яценюк відзначив: «Уряд у поточному році виділив суму, яка абсолютно аналогічна сумі минулого року, на субвенції по пільговому проїзду громадян на всій території, – а це 1,9 мільярда гривень». Уряд навіть готовий до дострокової індексації зарплат та пенсій: попри те, що у держбюджеті таке підвищення прописане лише з 1 грудня.

«Ми готові до цієї індексації», - відзначив прем’єр. Але поки що суми на рахунках Держказанчейства потрібно притримати – невідомо, чи почне Путін влітку наступ нпа Донбасі.

Саме позитивні зрушення в економіці, плани нової української влади щодо боротьби із корупцією і реальні кроки зі здійснення реформ переконують європейців у тому, що Україна має всі підстави стати повноправним учасником європейського політичного та економічного процесу. Численні угоди про співпрацю в абсолютно різних галузях (від будівництва Канівської гідроакумулючої електростанції до визнання українських дипломів за кордоном) свідчать про те, що гасло «Україна – це Європа!», з якого починалася Революція Гідності, сьогодні стає реальністю. Як би не опирався цьому Кремль.

Олексій ЧАБАРУК

 

Ідея в розвитку

25-го травня 2015 р. дрогобицький Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова провів у Національному університеті «Острозька академія» презентацію книги Василя Іванишина «Українська ідея» та інших своїх видавничих проектів.

Перед студентами і викладачами виступили: керівник Центру Олег Баган, який розповів про В.Іванишина як особистість, ідеолога і культурника, професор Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка Петро Іванишин, який дав коротке осмислення концепції книги «Українська ідея» як багатогранної моделі формування сучасного українського націоналізму, та відомий громадський діяч, міський голова м.Сколе, видавець Володимир Москаль, який окреслив найближчі завдання Центру Донцова у сфері націоналістичної пропаганди.

Учасниками акції було представлено три напрями: 1) досліджень історії розвитку націоналістичної ідеології (презентувався недавно виданий 2-й випуск наукового збірника «Український націоналізм: історія та ідеї» за ред. О.Багана); 2) вивчення моделей функціонування націоналістичних ідей в культурі та літературі (презентувався 2-й випуск наукового збірника «Вісниківство: літературна історія та ідеї» за ред. О.Багана та монографія П.Іванишина «Критика та метакритика»); 3) проведення поточної політичної та культурологічної аналітики (обговорювалися останні статті і виступи членів Центру і майбутні книжкові проекти). Велику кількість книжок дрогобичани подарували для бібліотеки «Острозької академії».

Прес-служба НІЦ ім.Д.Донцова

 

Зустрів давнього друга

Понад 50 років тому Михайло Савшак і Валерій Синіцин три роки поспіль сиділи за однією партою, навчаючись у Меденицькому профтехучилищі. Згодом дороги друзів розійшлися: перший поступив у Львівський зооветеринарний інститут, другий – у Львівську політехніку. У студентські роки обидва й надалі приятелювали. А потім, як зазвичай, кожний поринув у «світ» сімейного життя. Були втрачені зв’язки, та вряди-годи один про одного мали звісточку від інших друзів.

І ось нещодавно щасливий випадок подарував їм зустріч. Валерій Сергійович вирішив навідатися у рідні краї свого дитинства і юності. Михайло Федорович був вельми вдячний такому візиту – адже з другом він не бачився 40 років. Звісно, їм одного дня було замало, щоб наговоритися, але від цих розмов, зокрема у Михайла Федоровича настрій піднявся на цілий рік. Виявляється, Валерій Сергійович очолює ПАТ «Завод «Маяк», який спеціалізується на виробництві стрілецької зброї. Українські інженери-конструктори створили чимало сучасної зброї, більшість з яких за своїми параметрами є неперевершеною.

Наприклад, снайперська гвинтівка українського виробництва «дістає» ворога на відстані 2,5 кілометра. Але її особливість полягає ще й у тому, що випущена із неї куля не обов’язково має влучити у живу мішень. Потрапивши у приміщення, або у перешкоду вона розривається і знищує все живе довкола. Є й інші секретні зразки зброї, і вони суттєво поліпшили бойову спроможність нашої армії. До речі, під час відвідин підприємства, яке очолює Валерій Синіцин (на фото – в центрі), Президент України Петро Порошенко і голова РНБО Олександр Турчинов залишились задоволені вітчизняним оборонним відомством.

Володимир ТУРМИС

 

«З Україною в серці»

На білому світі є різні країни, де ріки, ліси і лани.

Та тільки одна на землі Україна,  а ми її доньки й сини.

Усюди є небо, і зорі скрізь сяють, і квіти усюди ростуть.

Та тільки одну Батьківщину ми знаєм. Її Україною звуть.

У Дрогобицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка 21 травня у 5-Г та 5-В класах класними керівниками Н.П.Романів та Н.І.Гаргас проведено урок мужності «З Україною в серці».

Участь у заході взяв військовий капелан о.Тарас Коцюба, учні 5-Б, класні керівники та адміністрація школи.

Урок мужності розпочався піснею «Свіча» у виконанні учениці 5-В класу Вікторії Галин. У процесі уроку учні поринули в історичні аспекти державотворення незалежної України, мали можливість зрозуміти суть єдності й цілісності України, її багатонаціонального народу як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави. Учні та вчителі вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та воїнів, загиблих у боротьбі за свободу і цілісність України.

Лілія Лужецька, учениця 5-В класу, декламувала вірші про Україну, а Марта Резник, учениця 5-Г класу, прочитала власні поезії про війну.

Незабутніми для присутніх стали слова о.Тараса, який розповів про життя та проблеми воїнів Української армії та мешканців прифронтових територій. Отець Тарас подякував учням і вчителям за громадянську позицію та підтримку воїнів, які перебувають на сході України. Зі словами подяки виступила директор школи Ольга Василівна Лужецька.

Завершальним акордом уроку стала пісня «Разом і до кінця» у виконанні усіх присутніх.

Кор. «ГЗ»

 

Шановні мешканці Дрогобича та Стебника!

Служба у справах надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста Дрогобича інформує Вас, що станом на 27 травня у зв’язку з випадіння сильних, місцями дуже сильних дощів, на ріках басейну Дністра спостерігається підйом рівнів води на 2,0 м, місцями – 2,5 м.

Упродовж 27-29 травня відбувся підйом рівнів води з виходом на заплаву, підтоплення окремих будівель та господарських об’єктів.

У зв’язку з реальною загрозою формування дощового паводка населенню необхідно вжити запобіжних заходів та дотримуватися таких рекомендацій:

- забезпечте відвід води з подвір’я житлових будинків, господарських будівель та присадибних ділянок;

- заберіть з підвальних приміщень городину та продукти харчування. Зробіть запаси продуктів харчування та питної води на 3 дні;

- перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть їх на верхні полиці;

- утримайтеся від поїздок за межі місця проживання, а виїзд на особистому транспорті взагалі виключіть. У разі необхідності користуйтеся транспортом підвищеної прохідності;

- підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть все у валізу. Документи зберігайте у вологонепроникному пакеті;

- зберігайте спокій. Проінформуйте сусідів про отриману інформацію, надайте необхідну допомогу хворим, неповносправним та людям похилого віку.

У випадку неможливості самостійно залишити зону підтоплення, сповістіть про це районну службу ДСНС (тел: 101) та викликайте на допомогу спеціальну техніку. Не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з Вами.

Уважно слідкуйте за повідомленнями органу місцевого самоврядування про обстановку на території міста та рекомендації щодо дій в умовах паводка.

М.ЛЕТНЯНЧИН, ачальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Дрогобицької міської ради

 

СТИХІЯ НАРОБИЛА ЛИХА

Унаслідок сильних опадів 26-27 травня піднявся рівень води в річках регіону, місцями відбулося підтоплення прилеглих до рік територій.

27 травня о 09:10 у Дрогобичі на вул. І.Франка,16 розкололося дерево, внаслідок чого дві гілки впали на дах двоповерхової будівлі відновлювального відділу міської лікарні №1 (бальнеологія). О 14:12 рятувальники Дрогобицької ДПРЧ-5 розрізали гілки та прибрали їх з території лікарні.

Того ж дня о 10:55 у Стебнику на вул. М.Грушевського,2, поблизу ринку, впало дерево на опору ліній електропередач вуличного освітлення. Фахівці СЦШР ДСНС України у Львівській області порізали дерево, електропостачання відновилося.

Вл.інф.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Отримані фіскальні чеки – гарантія наповнення місцевих бюджетів

Однією з важливих змін до Бюджетного та Податкового кодексів, спрямованих на підвищення фінансової спроможності місцевих рад, стало впровадження 5% акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів. Акцизний податок – це непрямий податок на споживання окремих видів товарів (продукції), визначених Податковим кодексом як підакцизні, що включається до ціни таких товарів.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, тобто підприємства та приватні підприємці, які реалізують безпосередньо громадянам пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, скраплений газ, паливо альтернативне.

Купуючи такі товари, особливу увагу треба звертати на правильність відображення у розрахункових документах акцизного податку, який повинен позначатися у фіскальному чеку як окрема податкова група. 

Фіскальний касовий чек на товари, послуги (касовий чек) – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари чи надані послуги. Касовий чек повинен містити такі обов’язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України «Про податок на додану вартість»; перед номером друкуються великі літери «ПН»; для СГ, що не є платниками ПДВ, – ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери «ІД»; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, – то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за цією формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово «СУМА» або «УСЬОГО»; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком – літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка – великі літери «ПДВ»; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери «ФН»; напис «ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК» та логотип виробника.

Для забезпечення обліку акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами після інформації щодо ПДВ окремим рядком позначається напис: акцизний збір, розмір ставки акцизного податку у відсотках, загальна сума акцизного податку. Особи, які не є платниками ПДВ чи акцизного податку, рядки щодо суми цих податків не програмують. Правильно запрограмований касовий чек орієнтовно матиме такий вигляд:

Важливо отримувати чек разом із купленим товаром, адже обов’язком суб’єктів господарювання є проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій та видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, щомісячно сплачують акцизний податок до міського чи сільських бюджетів за місцем розташування пункту продажу таких товарів. Отримуючи фіскальні чеки, ми отже, стаємо важливою ланкою економічного кругообігу, адже це означає, що сплачені нами податки, які закладені у вартості купленої продукції, не залишаться у кишенях власників, а будуть перераховані до бюджету. А за бюджетні кошти утримуються освіта та медицина, забезпечуються соціальні та пенсійні виплати, фінансується будівництво та ремонт доріг тощо.

Акцизний податок набирає все більшої ваги у наповненні місцевих бюджетів. Упродовж чотирьох місяців сплачено майже 5,3 млн грн. податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у т.ч. у квітні – 1,9 млн гривень, що становить більше 10% загального фонду місцевого бюджету.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІСоздан 29 мая 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником