ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Осередку культури – 70!
Дрогобицьке державне музичне училище імені Василя Барвінського відзначило 70-ліття. З цієї нагоди 27-29 травня відбулася низка святкових заходів. Зокрема, аби розповісти про історію закладу, його колектив та відомих вихованців директор музичного училища, заслужений діяч мистецтв України, член НСКУ Микола ЛАСТОВЕЦЬКИЙ провів прес-конференцію.

Микола Адамович розповів, що музичне училище у Дрогобичі створили у 1945 році. На той час місто було обласним центром, тож у ньому створювали відповідну інфраструктуру закладів освіти, культури, медицини, яка збереглася дотепер. Училище мало лише два відділи: духових та ударних інструментів; хорового диригування, а струнні інструменти вивчали лише частково. Та упродовж 15 років структура навчального закладу розширилася. У 1980-90-х роках музучилище вже мало такі відділи: фортепіанний; оркестрових струнних інструментів; оркестрових духових та ударних інструментів; хорового диригування; теорії музики; загальноосвітніх предметів; народних інструментів. Наприкінці 90-х років відрито ще й відділ співу, котрий зараз дуже популярний і має як денну, так і заочну форми навчання. Варто відзначити, що Дрогобицьке музичне училище – єдиний навчальний заклад України такого рівня, що має заочну форму навчання.

70 років тому училище розташували у невеликому приміщенні, що раніше належало монастирю. Згодом добудували новий корпус, спортзал, концертний зал, до чого особливо причетні директори Роман Гітлін і Роман Пукас. Поступово зміцнювали матеріально-технічну базу, забезпечення музичними інструментами. Придбано автотранспорт, обладнано котельню з сучасним обладнанням марки «Viessmann», є комп’ютерні класи з мережею Інтернет.

Училище тісно співпрацює з інститутом музичного мистецтва ДДПУ ім.І.Франка, музичними школами, постійно бере участь у загальноміських культурно-мистецьких заходах. До речі, вихованці училища під керівництвом Валерія Юдашкіна – ще й регулярні переможці та призери спортивних змагань із бадмінтону.

На початку червня виповнюється 20 років як училищу присвоєно ім’я композитора Василя Барвінського (цю ювілейну дату вирішили святкувати восени). Тут є музей-кімната В.Барвінського, діє науково-культорологічне товариство ім.В.Барвінського, яке видало низку збірників, статей, веде активну пошукову роботу. Зокрема, нещодавно вдалося віднайти унікальне фото перебування у Дрогобичі в 1943 році Василя Барвінського та Станіслава Людкевича на прем’єрі опери «Ноктюрн» М.Лисенка.

Початок 90-х відзначився співпрацею закладу із закордонною діаспорою. За підтримки Львівської обласної ради, очолюваної Михайлом Горинем, чотири роки у музучилищі здобували освіту студенти з Румунії – представники тамтешньої української громади. Також свого часу на заочній формі в училищі навчалися гості з Росії, Східної України.

Як розповів Микола Ластовецький, певний період часу училище підпорядковувалося відділу культури міської ради, а з 2000-го року повна назва навчального закладу звучить так: Комунальний заклад Львівської обласної ради Дрогобицьке державне музичне училище імені Василя Барвінського.

Зараз на стаціонарі навчається 296 студентів, на заочному відділі – 110, працює 161 викладач. Упродовж останніх 70 років план прийому на І курс на стаціонарну навчання незмінний і становить 74 особи. На перший погляд це нібито небагато, але для музичного профілю, де є своя специфіка, це доволі значна цифра. Термін навчання – 3 роки і 10 місяців.

Минулого року із 74-ох випускників училища 58 продовжили навчання у ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації. Таким якісним показником – 87% – не може похвалитися жодне інше музичне училище України. Вражає і географія вступників: за останні два роки Дрогобицьке музучилище обрали вихованці 46 та 44-х музичних шкіл Львівщини і прилеглих областей. Навчаються тут і діти з гірських населених пунктів Дрогобиччини.

Микола Ластовецький наголосив, що в училищі значну увагу приділяють національно-патріотичному вихованню. Колектив училища не був байдужим до подій на Майдані, зараз активно долучається до підтримки українського війська, організовуючи різноманітні акції та благочинні концерти у Дрогобичі, Трускавці, Львові.

Варто відзначити працю заступника директора з виховної роботи Ярослава Дениса, який відає всією позаурочною діяльністю, та керівників академгруп. Другий рік заступником директора з навчальної роботи успішно працює Юрій Чумак, замінивши багатолітнього керівника цього процесу Любомира Давидчака. Господарською частиною віднедавна відає Ігор Файчак.

Добрих слів заслуговує колектив викладачів училища, чимало з яких – справжні корифеї музичного мистецтва. Вони передають студентам не лише знання і навики, а й душевне тепло, людяність. Тож випускники з приємністю відгукуються про навчальний заклад. Дуже багато його вихованців успішно працюють у передових творчих колективах, навчальних закладах України і за її межами, є переможцями конкурсів і фестивалів обласного, всеукраїнського й міжнародного рівнів, словом, стали помітними постатями в культурно-мистецькому житті України та інших держав. Серед них – Михайло Кулиняк, Ольга Бенч, Зеновій Корінець, Ярема Скибінський, Богдан Сюта, Мирослава Кисилевич-Тейлор, Володимир Сивохіп, Ярослав Горбаль, Володимир Качмарик, Богдан Луканюк, Ярослав Мелех, Василь Федоришин, Володимир Курач, Ігор Циклінський, Юрій Медведик, Микола Михаць, Петро Остапишин, Тарас Курчик та багато-багато інших.

Святкування ювілею знаного в Україні осередку музичної культури тривало три дні. Спершу заходи пройшли у концертній залі музучилища: спільне засідання педагогічної ради і трудового колективу училища, а також творчий звіт-концерт за участю студентів, викладачів та випускників. 29 травня музучилище винесло свій творчий потенціал на широкий загал – у Народному домі ім. І.Франка пройшла урочиста академія та святковий концерт.

Ярослав ГРИЦИК

 Создан 05 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником