ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 17 червня 2015р.
Еволюція свідомості

«Україна – єдина!», «Україна – понад усе!» – ці гасла українських патріотів набули особливого змісту під час Революції гідності й у нинішні дні збройного протистояння на сході держави. Спостерігається небувалий сплеск патріотизму і зміцнення громадянської свідомості українців. За даними Київського міжнародного інституту соціології, кількість прибічників незалежності України від часу анексії Росією Криму зросла до 90%. Не стоїть осторонь і наш край. У містах і селах Дрогобиччини проводяться різноманітні акції, заходи та флеш-моби патріотичного характеру.

Так у селі Попелі Дрогобицького району 21 травня, у День української вишиванки, учні та вчителі навчально-виховного комплексу під керівництвом педагога Віри Тупичак влаштували флеш-моб у вишиванках. Майже 250 учнів від 1 до 11 класу та 25 вчителів вишикувалися у формі Тризуба і заспівали Гімн України. А танцівники школи під керівництвом хореографа Надії Леськів виконали символічну композицію із розгортанням великого синьо-жовтого стягу.

Усіх присутніх вразив до сліз виступ учительки української мови Лесі Панів.

На заході також були присутні гості: сільський голова Тарас Біликівський, отець Андрій Якубів і мешканці села.

Флеш-моб під назвою: «Україна – єдина!» об’єднав усю громаду села від малого до великого. Мета цього патріотичного дійства – ще раз нагадати українцям, що ми повинні триматися разом.

Організатори акції щиро вдячні усім, хто долучився до святкування Дня вишиванки, а саме: вчителям, учням, друзям, випускникам школи, особливо Михайлові Становичу.

Слава Україні!

Кор. «ГЗ»

 

Оптимізацію наразі відклали

Наприкінці травня на розгляд виконавчого комітету міської ради було винесено питання щодо оптимізацію у галузях медицини та освіти.

Оскільки до кінця року медицині на зарплату працівникам бракує 24-25 млн грн., як один із кроків пропонувалося скоротити 5 гінекологічних ліжок у Стебницькій міській лікарні, залишивши амбулаторне відділення. Та через невдоволення працівників, виконком створив робочу групу, яка упродовж місяця вивчатиме це питання.

Як пояснила начальник фінансового управління Оксана Савран, скорочення лікарняних ліжок у Стебницькій лікарні продиктоване вимогами часу і має раціональне підґрунтя. Ще кілька років тому обласна перевірка рекомендувала скоротити у цій лікарні 35 ліжок.

Ще більшими емоціями супроводжувався розгляд оптимізації в освіті. На виконком чисельним складом прибули освітяни і батьківський актив. Проте начальник відділу освіти Петро Сушко запропонував відкласти розгляд цього питання через втрату його актуальності, оскільки є вказівка оптимізаційні процеси в освіті підводити під модель адміністративно-територіальної реформи. Освітяни ж наполягали на обговоренні питання.

Петро Сушко повідомив, що до кінця року освіті не вистачає 24 млн грн. бюджетних коштів. Цей дефіцит і постійні заклики з державних верхів узгоджувати освітню мережу з фінансовими можливостями спонукали шукати шляхи виживання.

Під час обговорення педагоги наголошували, що їх у проекті рішення виконкому обурило слово «ліквідація». Поза тим, вони заявили, що оптимізацію сприймають нормально і основними способами її впровадження у школах бачать перехід на котли твердого палива і здачу вільних шкільних приміщень в оренду.

Градус емоцій знизився лише після того, як виконком не проголосував за запропонований раніше проект рішення. А в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик наголосив, що питання оптимізації залишається відкритим до часу запровадження адмінреформи.

 

За досвідом – до Польщі

В. о. міського голови Дрогобича Тарас Метик і начальник управління праці та соцзахисту населення міськради Іван Терлецький у складі української делегації 8-13 червня брали участь у проекті «Міста у трансфері польського досвіду децентралізації влади в Україні».

Цей проект реалізовується Асоціацією міст у Польщі у співпраці з польської сторони з Асоціацією повітів Польщі, а також з Сілезькою асоціацією ґмін і повітів.

16 польських міст приймали по 2 представники органів українського самоврядування. Для українських гостей організували навчальні візити, присвячені передачі польського досвіду реформ, використання передвступних програм і практичної презентації компетенції польського самоврядування. Дрогобицька делегація ознайомлювалася з польським досвідом децентралізації у місті Лєгніца, з яким у Дрогобича закладена багаторічна партнерська співпраця.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Час духовного відродження

Жити з вірою – це найперше жити з любов’ю. А де любов, там і Бог. Там твориться чудо з чудес природи. Найвища мета життя з погляду християнства – це робити добро. Важливо, з якими ділами ми станемо перед Богом, і що залишиться після нас на землі.

Чудову пам’ятку про себе на хвалу Господа створила громада вулиць Котермака і Лисенка в районі Панської Гори у Стебнику. Саме на перехресті цих двох вулиць, завдяки старанням мешканців, а також організатора Ігоря Савченка й активної участі Ярослава Павлюка і Руслана Унятицького, постала капличка Матері Божої.

На свято Зіслання Святого Духа відбулося освячення новозбудованої каплички парохами церкви Різдва Пресвятої Богородиці о.Михайлом Бучинським й о.Михайлом Комарницьким із храму Архистратига Михаїла.

Щира молитва до Богородиці супроводжувалася релігійними піснями, які підносили серця присутніх ближче до Бога. Тепер мешканці цього мікрорайону матимуть змогу просити у Пресвятої Діви Марії миру та спокою для України, для своїх сімей.

Марія ПУРІЙ

 

Є зворотній зв’язок!

У п’ятничному номері «ГЗ» йшлося про те, що підприємство «Механіка К» погрожує найближчими днями припинити ремонт дороги у Доброгостові і перейти на інший об’єкт через необґрунтовану невиплату їм авансу Службою автомобільних доріг Львівщини. Своєю чергою мешканці села заявили про намір пікетувати приміщення облдержадміністрації, якщо шляхоремонтники поїдуть.

У ситуацію втрутився депутат обласної ради Михайло Задорожний. А його інтерв’ю «Галицькій Зорі» на цю тему підхопили ще й обласні електронні ЗМІ. І вже у понеділок, 15 червня, справа зрушила з мертвої точки – підрядники отримали передоплату у розмірі 30% передбаченої суми на ремонт дороги. Тож роботи тривають.

Ярослав ГРИЦИК

 

«Легенді» – 45!

4 червня Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» відзначив 45-річчя від дня створення. Ювілейний концерт колектив провів у костелі Св. Бартоломея.

В. о міського голови, секретар міської ради Тарас Метик привітав хористів із ювілеєм та вручив подяку за подвижницьку творчу діяльність.

Створений цей відомий далеко за межами Дрогобича хор у 1970 році. Спочатку це була самодіяльна хорова капела міського Народного дому ім. І.Франка. Її заснував заслужений діяч мистецтв України, професор Національної музичної академії ім. М.Лисенка у Львові Олег Цигилик. До хорового колективу ввійшли аматори, ентузіасти хорового співу, люди різних професій та музиканти. Олег Цигилик як педагог сам займався підготовкою і вихованням солістів для свого колективу. За період керівництва хором Олега Цигилика він у 1975 році отримав звання «Народної хорової капели», записувався на обласному, республіканському телебаченні, брав участь у численних фестивалях.

У 1986 році капела реорганізувалася у камерний хор, який почав називатися «Легенда» – за назвою оригінального твору класика хорової музики Миколи Леонтовича. Згодом капелу реорганізували у камерний хор. Муніципальний камерний хор «Легенда» є лауреатом та дипломантом багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів, конкурсів.

 

У «Назареті» освятять храм

На суботу, 27 червня, заплановане освячення нового храму св. Омеляна Ковча, розташованого на території реабілітаційного центру «Назарет» поблизу с.Рихтичі.

Цього ж дня відбудеться відкриття духовного центру та фестини. У програмі: Свята Літургія, духовний концерт, частування татарськими національними стравами, благодійний обід, ярмарок вживаних речей та молитва прослави. Усі охочі можуть з собою також приносити непотрібні їм речі, котрим у Центрі подарують друге життя.

«При церкві буде створено духовний центр – своєрідне відпустове місце, куточок для роздумів, розмови з духовними наставниками, молитви, - розповідає керівник БФ «Карітас» о.Ігор Козанкевич. – Кожен потребуючий знайде там духовну підтримку, розраду, що в наш непростий час дуже важливо».

Центр розташований на базі колишньої військової частини між селами Рихтичі і Добрівляни.

Вл.інф.

 

Завод потрібен, але…

Доки у Дрогобичі ламають списи щодо доцільності виділення земельної ділянки для побудови сміттєпереробного заводу німецькою фірмою «INSIL», свою позицію з цього приводу оприлюднила міська партійна організація Партії Зелених України.

«Зелені» виступають за те, щоб сміттєпереробний завод був у Дрогобицькому регіоні, але лише за умови, що він відповідатиме усім вимогам чинного законодавства та екологічним нормам. Сміття необхідно сортувати і переробляти, спалюються лише енергетично цінні відходи, що не піддаються переробці. Для цього необхідно проаналізувати склад, структуру та енергетичну цінність побутових відходів і лише тоді приймати рішення щодо методів його перероблення. Відповідно до чинного законодавства, діяльність слід розпочати з публікації заяв про наміри та наслідки діяльності. До обговорення проекту долучити громадськість, отримати відповідні позитивні висновки державної санітарно-епідеміологічної та екологічної експертизи.

Активісти партії сподіваються, що компанія «INSIL» також зацікавлена працювати в правовому полі і зробить все, аби екологічна ситуація в Дрогобичі була на тому ж рівні, що і в містах Німеччини. Тоді «зелені» Дрогобиччини готові підтримати інвестора і надати допомогу у реалізації цього проекту.

Сергій МАТІЙКО

 

«МРІЯ Агрохолдинг» поповнив оборотний капітал на 25 млн доларів США

Агрохолдингу «МРІЯ» вдалося поповнити оборотний капітал шляхом залучення кредитної лінії на суму 25 млн доларів США. Кредитна лінія відкрита поточними кредиторами «МРІЇ» терміном на 6 місяців. Залучені кошти будуть спрямовані на фінансування збиральної кампанії, а також на проведення осінньої посівної кампанії.

 «Поповнення оборотного капіталу було першочерговим завданням для «МРІЇ», основою подальшої стабілізації та нормальної роботи Агрохолдингу, - говорить Генеральний директор компанії «МРІЯ Агрохолдинг» Саймон Чернявський. - Нам вдалося позитивно розв’язати це питання і тепер менеджмент Компанії зосередить свої зусилля на реструктуризації боргового портфелю, що дістався від минулих власників. Ми маємо намір представити кредиторам наш план реструктуризації боргового навантаження у кінці червня – на початку липня».

Джованні Сальветті, керуючий директор Rothschild Inc. в країнах СНД, фінансовий радник комітету кредиторів Агрохолдингу «МРІЯ» підкреслив, що залучена кредитна лінія - «один з небагатьох прикладів фінансування, отриманого українським бізнесом від приватних міжнародних інвесторів з моменту початку військового конфлікту на сході країни».

Крім залучення кредитної лінії, в травні поточного року компанії «МРІЯ» вдалося досягти взаєморозуміння і відновити співпрацю з компанією «OTП Лізинг», у рамках якого Агрохолдинг вже отримав у лізинг техніку та обладнання на суму 2,8 млн. доларів.

Вл.інф.

 

Зустрічі з Великим Українцем

І хочеться у пісні загубитись,

Вдихати пахощі музичного єства.

І хочеться у звуках розчинитись,

Щоб в їх подобі змінювать життя.

Музика – всевладна і вічна. Опанувати її до глибин вдається не кожному. Вона ж бо цариця світу живих і мертвих, яка не допускає зради, хитрості чи брехні. В її оточенні мають право бути лиш сильні духом, щирі серцем та налиті по вінця талантом люди.

Такою особистістю є відомий український оперний співак Йосип Гошуляк, який уже кілька десятиліть проживає в Торонто. Його життя і творчість лягли в основу книги «Свою Україну любіть. Йосип Гошуляк: до тебе в пісні лину, рідний краю». Упорядником цього документально-епістолярного видання є дружина Маестро, журналіст за покликанням Марта Онуфрій.

Презентація унікальної книги відбулася 21 травня в читальній залі Центральної міської бібліотеки ім. В.Чорновола у Дрогобичі.

Ініціатором цієї напрочуд важливої культурно-просвітницької події став Володимир Грабовський, голова Дрогобицької організації Національної спілки композиторів України.

На творчій зустрічі були присутні представники цілої когорти інтелігенції нашого міста: музиканти, музикознавці, поети, журналісти. Серед них: П.Гушоватий, О.Німилович, У.Молчко, Р.Пастух, Л.Філоненко, С.Грабовська, Г.Лепта, Т.Бордуляк, Є.Сов’як, О.Фрайт-Ковальська, Ольга і Корнелій Сятецькі та ін.

Вони з теплотою згадували великого співака, адже Йосип Гошуляк, починаючи з 90-х років минулого століття, неодноразово бував у Дрогобичі. Зокрема, 7 жовтня 2002 року відбулося святкування 80-річчя, про яке з вдячністю згадував Маестро.

На ювілейному концерті знаменитому співакові акомпонував наш відомий концертмейстер Володимир Баб’як, а ґрунтовну доповідь виголосив світлої пам’яті диригент і композитор Роман Сов’як.

Про особливе ставлення Йосипа Гошуляка до нашого міста зворушливо розповіла його дружина Марта Онуфрів. Цьому ж присвячено окремі статті книги.

Присутні на зустрічі мали можливість почути спогади про відомого оперного співака тих, хто знав його особисто. Зокрема цікавим був виступ професора ДДПУ ім. І.Франка М.Шалати, який підкреслив значимість творчої діяльності співака.

Окрасою творчого вечора стало також виконання студентами інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. І.Франка Романа Локатиря (баритон, клас доцента Б.Щурика) у супроводі Яни Лензіон (партія ф-но, клас доцента Л.Філоненка) творів з репертуару відомого співака.

А заключним акордом став виступ професора ДДПУ ім. І.Франка Корнелія Сятецького під акомпонемент дружини Ольги, який неперевершено виконав романси «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» (сл. І.Франка, муз. А.Кос-Анатольського) та «Чужино, не заміниш мені України» (сл. О.Підсухи, муз. Б.-Ю.Янівського). Останній солоспів емоційно підкреслив лейтмотив усієї творчості великого українського мистця.

Воістину великого, бо тільки людина високого злету здатна пройти шлях самоствердження від сільського хлопчика до взірцевого оперного співака за кордоном і водночас залишитися вірним рідній землі.

Величавий та сильний драматичний талант отримав визнання і розлився піснею по світу. Піснею про те, що Україна – жива, вона пахне пшеницею і соняхами, вмивається гірською водицею, світить зорею, і ніхто не в змозі її погасити. Вона житиме вічно у пам’яті чи у звуці, у слові чи у погляді. Житиме у серцях українців, куди б не занесла їх доля. Людей талановитих і гідних пошани, таких, як Йосип Гошуляк.

Презентація книги про співака, крім Дрогобича, відбулася також у Стрию, Львові та Івано-Франківську.

Зокрема меморіальний музей славетної співачки Соломії Крушельницької приймав у себе на презентації відомих особистостей у царині мистецтва: змістовні виступи проф. Стефанії Павлишин, народного артиста України, диригента Юрія Луціва, музикознавця Володимира Грабовського та письменника Михайла Шалати (обоє з Дрогобича). Голос Й.Гошуляка звучав у записах увіковічнених CD, здійснених ще у далеких 70-х роках.

В Івано-Франківську акція презентації відбулася у приміщенні Обласної універсальної бібліотеки, яку провели проф. ПНУ ім. В.Стефаника Ганна Карась спільно з Володимиром Грабовським. Цей захід, у рамках якого виступили: письменник, голова Івано-Франківської організації НСПУ Євген Баран, поет, головний редактор часопису «Перевал» Ярослав Ткачівський, народна артистка України, професор Христина Фіцалович. Їхнім спогадам про Й.Гошуляка, доповнених В.Грабовським і проф. В.Дутчак, передувала вичерпна доповідь проф. Г.Карась. Особливою мистецькою окрасою презентації в Івано-Франківську стали блискучі виступи молодих співаків, вихованців інституту мистецтв Прикарпатського Національного університету ім.В.Стефаника: Н.Стецюк, В.Дутчака, Т.Павликівського, П.Герасиміва. У натхненому виконанні проф. Віолетти Дутчак слухачі почули думу «Спілий в неволі», а Василь Герега досконало заспівав «94-ий псалом» Василя Барвінського, що його в 1967 році в Торонто Й.Гошуляк виконав у присутності архієпископа Йосипа Сліпого.

Життя на зламі часу: досягнення, подорожі, концерти. Це дивовижна людина, гідна пошани і наслідування на землі, а на небі Господь чекав нових голосів у ангельський хор.

І 26 травня під час презентації книги про співака в Івано-Франківську, прийшла сумна звістка з далекої Канади. Перестало битися серце Йосипа Гошуляка, вірного сина української землі, майстра високого класу, мистця світового рівня. Піснею і душею він линув до рідної землі і повернувся додому – у спогадах, у звучанні драматичних монологів, у піснях, думах і романсах.

Натхненно торував дорогу

До правди, віри і до Бога.

Не йшов ніколи манівцями.

До України, як до мами,

Душею прагнув доторкнутись,

В симфонію із нею злитись.

Стефанія СПОНДЕЙ, студентка ДДМУ ім.В.Барвінського

 

СПОРТ

Свято баскетболу – до свята дітей

28-30 травня цього року у спортивному залі Дрогобицької ДЮСШ імені І.Боберського проходив 1-й Всеукраїнський турнір з баскетболу серед юнацьких команд 2003-2004 років народження, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. У змаганнях взяли участь команди Івано-Франківська, Львова, Трускавця та Дрогобича.

Спортивне свято розпочалося ще при вході до спортивної школи. Переносний щит для гри в стрітбол, виготовлений працівниками навчального закладу, став першою ареною для учасників турніру та великої кількості вболівальників. Юні баскетболісти, їхні наставники, батьки та вболівальники мали змогу продемонструвати свою майстерність на влучне попадання та отримати за це заслужену солодку винагороду.

Першими на майданчик вийшли юні баскетболісти Дрогобича та Трускавця. Господарі майданчика переконливо перемогли з рахунком 46:10. У грі між командами Львова й Івано-Франківська арбітри зафіксували результат 41:25.

Після цієї гри відбулося урочисте відкриття змагань. Виступи секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика, помічника народного депутата Б.Матківського Руслана Цесліва, начальника відділу сімї, молоді і туризму Дрогобицької міської ради Олександри Пашко продовжилися показовими виступами вихованців Дрогобицької ДЮСШ – спортсменів відділень спортивної акробатики та кікбоксингу. До речі, нещодавно наша учениця Катерина Мушинська стала Чемпіонкою України з рукопашного бою, кандидатом в майстри спорту України та членом збірної команди нашої держави у своїй віковій категорії. Наша жіноча пара Юлія Пилипяк й Олександра Табачинська на чемпіонаті України зі спортивної акробатики у Вінниці вибороли бронзові медалі. А Юлії Пилипяк та Ользі Шутяк на цих змаганнях присвоєно звання Майстра спорту України. Посвідчення вручив Тарас Метик.

Після урочистого відкриття проходили естафети та конкурси, в яких взяли участь практично всі учасники змагань. У конкурсі штрафних кидків переміг учень Львівської обласної ДЮСШ. У конкурсі кидків з точок найкращим був дрогобичанин, учень СШ №16 Назар Баран. Напружено проходила комбінована командна естафета з елементами ведення, кидків та передач. Під шалені вигуки вболівальників перемогу здобула команда Івано-Франківської обласної ДЮСШ. Переможців конкурсів та естафет нагородили грамотами і призами – баскетбольними м’ячами.

У другий і третій день змагань проходили календарні ігри. Вони були надзвичайно цікавими, азартними, повними емоцій, переживань та розчарувань.

У підсумку командні місця розподілилися так. Перше місце – Дрогобицька ДЮСШ, друге – Львівська обласна ДЮСШ, третіми були учні Івано-Франківської ДЮСШ, четвертими – вихованці Трускавецького ДЮСК «Спортовець», п’ятими – вихованці молодшої групи Дрогобицької ДЮСШ.

Директор Дрогобицької ДЮСШ Іван Файчак нагородив команди кубками, грамотами і командними призами, а гравців – грамотами та медалями.

Відділення баскетболу Дрогобицької ДЮСШ щиро вдячне тренерам-викладачам Миколі Петровичу Дундеру та Сергію Віталійовичу Самойлику за підготовку гравців і впевнену перемогу команди, а також учням, тренерам-викладачам відділень спортивної акробатики та кікбоксингу за показові виступи, батькам учасників змагань, спонсорам та меценатам – за підготовку та проведення спортивного дійства.

Микола КУЛИНИЧ, інструктор-методист ДЮСШ

 

Прощання з дитсадком

Наприкінці травня ДНЗ «Калинонька» відпустив своїх маленьких пташенят із затишного гніздечка – вихованців старшої групи «Б».

Відлунали в садочку чарівні, святкові звуки випускного балу. Закінчилися для дітей незабутні часи дошкільного життя: ляльки, зайчики, ведмедики – залишилися на полицях дитячого садочку. І у нас, батьків, серце огортає смуток, настав час нашим малятам прощатися з безтурботним дитинством. Як швидко лине час! Ніби вчора своїми ніжками вперше переступили поріг дитячого садочка і крихітними рученятами трималися за матусь і татусів. І ось вже урочиста, яскрава зала, чарівні дівчатка, ніби принцеси в своїх бальних сукнях, і звичайно ж елегантні хлопчики. Їх перший бал у житті – «Прощання із дитинством» у маленьких сердечках залишиться назавжди. Хвилюючі моменти виступів юних талантів не залишали байдужими ні батьків, ні гостей свята. Кожне слово, кожен віршик випускника були пронизані любов’ю, вдячністю за роки, проведені у дитсадку, сльози іскрилися в очах батьків, коли діти виконували пісні прощання з дитсадком. Діти зверталися зі словами подяки до всіх, хто дбав про їхнє щасливе дошкільне дитинство. Наприкінці балу отець Андрій (батько Ксенії) благословив наших дітей і вручив на пам’ять образки майбутнім школярам.

Діти виросли, стали розумними допитливими та ласкавими. Отож, ми, батьки, хочемо ПОДЯКУВАТИ нашим вихователям Світлані Анатоліївні Гром, Світлані Іванівні Яхнів, музичному керівникові Оксані Миколаївні Мартикляс за чудові пісні та гарні таночки, і привітній няні Ірині Михайлівні Гринаш за те, що наші діти здорові, за те, чого вони навчилися, за увагу до них, за терпіння. Вихователі давали їм своє тепло і вклали в них свою душу. За весь період перебування дітей у садочку ми були впевнені в тому, що за ними є належний догляд, вони щасливі та задоволені. Наші вихователі дуже творчі люди, завжди влаштовували дітям вистави, конкурси, цікаві заняття, підготували та провели багато різноманітних заходів. Серед них свята, у яких з великим задоволенням брали участь разом із нашими дітьми й ми, батьки. Вони вчили наших дітей фантазувати, логічно думати, давати цікаві відповіді на запитання. Завдяки їм, наші діти пізнали багато цікавого, навчилися спілкуватися, радіти життю. У групі у нас завжди панувала атмосфера доброти, любові, та домашнього затишку.

Від щирого серця хочемо подякувати адміністрації садочка Ярославі Іванівні Чорній та всім працівникам закладу за їхню невтомну працю, за те що вони дбали про благополуччя наших дітей за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей. Їхні серця завжди наповнені співчуттям, добротою і ніжністю. Нехай дитячий сміх та щира любов будуть Вам подякою за вашу турботу та нелегку працю. Бажаємо Вам відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і сімейного благополуччя.

Роки, проведені нашими дітьми у дошкільному навчальному закладі «Калинонька», стали хорошим стартом для навчання у школі, а це, ми впевнені, стане запорукою подальших успіхів на навчальній ниві!

Батьки старшої «Б» групи

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Від 1 липня продаж пива – за наявності ліцензії

З 1 липня 2015 р. підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Такі вимоги встановлені внесеними змінами до чинного законодавства. З 01 липня 2015 р. до алкогольних напоїв належатимуть продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. З цієї ж дати пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що належить до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.

При цьому виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії.

Імпорт, експорт і оптова торгівля, зокрема алкогольними напоями, можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Таким чином, з 01 липня 2015 р. підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

При цьому чинним законодавством не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом, у разі наявності у суб’єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Нагадуємо представникам бізнесу, що документи для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами приймаються в Центрі обслуговування платників податків Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

ДАІ ПОВІДОМЛЯЄ

«Операція автобус»

У період з 1 червня до 30 червня 2015 року з метою забезпечення безпеки дорожнього руху під час здійснення перевезень пасажирів автобусами проходять профілактичні заходи Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області «Автобус-2015».

Їхня мета – профілактика аварійності на пасажирському автомобільному транспорті. Особлива увага звертається на порушення ПДР, водіями автобусів, а саме:

- керування технічно несправним транспортним засобом;

- з порушенням правил переобладнання;

- керування автобусами в нетверезому стані;

- перевищення встановлених обмежень швидкості руху;

- перевезення пасажирів понад встановлену кількість;

- зберігання автобусів поза встановленими місцями їх стоянки;

- порушення під  час перевезення організованих груп дітей;

- керування автобусами, які не пройшли обов’язковий технічний контроль.

Під час проведення профілактичних заходів відділенням ДАІ з обслуговування м.Дрогобич і Дрогобицького району виявлено низку вищевказаних порушень, а також нетверезого водія автобуса, що надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів.

Р.САДЛІВСЬКИЙ, т.в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Дрогобича і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській обл., майор міліціїСоздан 17 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником