ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 19 червня 2015р.
Доторкнутися до легенди

Минулого тижня в актовій залі Трускавецької «СЗШ №2 – гімназія» відбулася зустріч з олімпійським чемпіоном з плавання, 10-разовим чемпіоном світу, 20-разовим володарем найвищої проби медалей Європи Олегом Лісогором.

У рамках навчально-тренувального збору вихованців дитячої ліги плавання України, відомий у минулому плавець, а нині тренер, облюбував Трускавець. Збір проходив у місцевому ДЮСК «Спортовець».

За словами самого Лісогора, місцевий басейн відповідає всім загальноприйнятим стандартам. Олег Володимирович високо оцінив старання директора ДЮСК «Спортовець» Любомира Євстаховича Мацьковича, якому вдалося вивести на такий рівень цей об’єкт, тож із приємністю хоче приїхати до Трускавця наступного року.

Коли всесвітньо відомий плавець зайшов до зали, бурхливими оплесками появу легенди світового плавання зустріли не лише його вихованці, а й учні з пришкільного табору «Первоцвіт».

Олегу Лісогору властива людська безпосередність, вразила його відкритість і щирість у розмові з дітьми. Його мова позбавлена будь-яких русизмів (хоча у середовищі спортсменів рідко хто розмовляє українською – авт.). Він чітко і доступно формує речення і це викликало передусім у старших людей, які були присутні на цьому заході, велику симпатію і повагу.

Зустріч із чемпіоном запам’ятається трускавецькій дітворі якщо не на все життя, то принаймні надовго.

Іларіон ПАНЬКІВ

Фото Володимира КЛЮЧАКА

 

Військові вшанували Романа Шагалу

Того дня у керівника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали був напрочуд піднесений настрій. Адже суд прийняв остаточне позитивне рішення на користь Дрогобицького водоканалу у протистоянні із Трускавецькою владою і тамтешнім водоканалом. Усі вимоги щодо повернення коштів за надані послуги сусіди мають виконати.

Крім того, за надійну і предметну підтримку 15-го реактивного артполку, що дислокується у Дрогобичі, командир згаданої бойової одиниці полковник Григорій Дем’янчик нагородив п.Шагалу пам’ятним знаком ракетників.

Між цивільною і військовою структурами давно існує міцна дружба. Колектив водоканалу завжди підставляє плече військовим у різних справах, як, наприклад, капремонт внутрішньої водомережі, придбання акумуляторів тощо. Ось тому військові, з нагоди піввікового ювілею Романа Шагала, вручили йому пам’ятну нагороду.

Володимир ТУРМИС

 

Гряде адмінреформа

Найближчими днями передбачається у парламенті прийняти у першому читанні закон про адмінреформу, згідно з якою буде приведена до розумних стандартів місцева влада.

Тобто, наприклад, у Дрогобицькому районі замість 47 сільських і селищних рад, має бути 6. Це значно зекономить державні кошти, які скерують на соціальні потреби. Звісно, у чиновників виник протест – ніхто не хоче добровільно позбутися теплого місця. На громадських слуханнях вони відстоюють «хуторянські» інтереси, і це природний рефлекс захисту. Так було в Болехівцях, Уличному, Доброгогстові, Гаях, коли мова заходила про входження цих сіл до однієї громади зі Стебником.

Про таку реакцію місцевих мешканців розповів на оперативній нараді у Дрогобицькій ратуші міський голова Стебника Василь Пецюх.

В.о. міського голови, секретар міськради Тарас Метик, який нещодавно ознайомлювався із досвідом поляків у цій царині модернізації влади, повідомив присутнім про те, як наші сусіди теж чинили супротив цій новації. Але держава діяла впевнено, і в добровільно-примусовий спосіб утвердила теперішню схему народовладдя.

Очевидно, такий принцип сповідуватиме й українська влада. Отже, адмінреформи не уникнути. І ніякі стихійні протести не допоможуть. В елементарний спосіб просто не виділять фінансування на ті території, які будуть вилучені із владних інституцій.

До речі, 16 червня депутатам Львівської обласної ради забракло голосів, щоб затвердити Перспективний план адміністративно-територіального устрою Львівщини, який передбачає створення 160-ти спроможних громад. До розгляду цього питання депутати повернуться на наступному засіданні сесії.

В.Т.

  

Дні Європи стануть традиційними

Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд листом висловив вдячність в. о. міського голови, секретарю міської ради Тарасу Метику за організацію Днів Європи, які відбувалися у Дрогобичі 5-6 червня.

«Значущість дійства для міста, на думку польського амбасадора, полягає не лише у його промоційності, – розповіла посадовець. – Як відзначає Ярослав Дрозд, свято мало успіх у зацікавленості Дрогобичем партнерів з різних середовищ. Це й наштовхнуло ініціаторів Днів Європи, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, й надалі надавати Дрогобичу квоту довіри у проведенні європейських імпрез».

За пропозицією Ярослава Дрозда, проведення Днів Європи у Дрогобичі можна практикувати щодва роки, на переміну з фестивалем Бруно Шульца.

 

Без зв’язку

15 червня на оперативній нараді у ратуші начальник дрогобицької дільниці «Укртелекому» Богдан Фур поскаржився на крадіїв, які продовжують вирізати кабель у місті.

Цього разу через крадіжку кабелю без зв’язку залишилися аварійна служба КП «ЖЕО», фірма «Доброта». Богдан Фур бідкався, що перед масовим пошкодженням кабельних ліній його служба безпорадна. Хоч керівництво «Укртелекому» постійно б’є на сполох, крадіям кабелю, вочевидь, розголос не заважає, бо не збавляють ні темпів, ні масштабів злочинного свавілля. Боротися зі лихочинцями, як зізнається Богдан Фур, стає щоразу важче. Спочатку року на дрогобицькій дільниці зафіксовано 35 крадіжок кабелю.

Нагадаємо, представники «Укртелекому» постійно заявляють про те, що у місті критична ситуація із пошкодженням кабельних ліній. Їх зухвало вирізають. Пошкодження неодноразово зазнавав міжнародний кабель, що спричинювало перебої з міжнародним зв’язком у Дрогобичі.

Керівник районного центру телекомунікацій № 135 Павло Пасіко апелював до правоохоронних органів із закликом допомогти вийти на слід злодіїв, оскільки ситуація уже набула загрозливого характеру. Через пошкодження ліній дрогобичани тепер все частіше відчувають незручності з наданням комунікаційних послуг. Як простежили самі працівники «Укртелекому», нема ночі, яка б минулася без крадіжок кабелю у Дрогобичі. Мабуть, у місті діє якесь організоване угруповання зловмисників.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Вартість ямкового ремонту перевірить міліція

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка звернувся до керівництва обласного управління МВС України щодо розслідування діяльності дорожніх служб, які здійснюють ямковий ремонт автомобільних доріг області.

15 червня під час апаратної наради очільник Львівщини наголосив на необґрунтованій вартості такого ремонту. Адже ліквідація одного метра квадратного ям на дорогах області, за інформацією дорожників, становить від 270 до 400 грн.

Олег Синютка звернув увагу правоохоронців на необхідності перевірки фактичної вартості ямкового ремонту, який здійснювався на замовлення Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Вл.інф.

 

Урочистості в Пикуличах

7 червня на меморіалі Української Галицької армії в Пикуличах відбулися урочистості присвячені пам’яті воїнів УГА, які там поховані.

На ці заходи прибуло багато делегацій, духовенство УГКЦ і ПАПЦ, представники посольства України в Польщі, консул України в Любліні, представники державних і громадських організацій Польщі й України, в тому числі Верховної Ради України, обласних рад Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Перемишля, Товариства «Україна – Світ», Надсяння, Холмщини, Лемківщини, Об’єднання Українців у Польщі, молодіжний оркестр зі Львова й військового училища з Надвірної та інші. Ведучим урочистостей був голова Народного Дому в Перемишлі пан Комар.

Була відправлена урочиста Панахида за погиблих воїнів. Усіх присутніх привітав і виголосив проповідь о.Андрій Богдан, парох Хотина і декан Перемишльський. Отець Богдан посвятив меморіал і благословив присутніх.

До меморіалу від всіх делегацій були покладені вінки, в тому числі від вояків армії Пілсудського. Відтак виступили представники держаних і громадських організацій і оркестри. На святі виступили також кобзарі Тарас Компанійченко з Києва й Василь Лютий з Луганська.

Тимофій БОРДУЛЯК, голова Дрогобицького товариства «Україна – Світ»

 

Педуніверситет – у вирі подій

Науково-педагогічне життя Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка – у неприливному потоці подій і новин.

Не встигло висохнути чорнило від вражень після зустрічі із головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною (до речі, дружини Євгена Марчука – авт.), як знову, на цей раз в актовому залі педуніверситету, відбувся захід із урочистостей і ділових миттєвостей життя.

Спершу ректор, професор Надія Скотна виконала функції міністра освіти п.Квіта та голови НОК України п.Бубки, відповідно вручивши дипломи кандидатів педагогічних наук Роману Процю і Світлані Волошин, а також грамоту проректору, професоові Миколі Лук’янченку.

Згодом слово для звіту надали керівнику Дрогобицького педліцею Ользі Заяць. Відтак обговорили й інші насущні питання життєдіяльності навчального закладу.

В.Т.

 

Курортний сезон набирає обертів

16 червня відбулася прес-конференція міського голови Трускавця, на яку запросили не тільки журналістів місцевих та регіональних видань, а також блогерів та представників учнівського самоврядування.

Руслан Козир розповів про господарку міста, про плани та перспективи, хід мобілізації трускавчан до Збройних сил України, забезпечення воїнів всім необхідним для оборони держави. Сьогодні місто-курорт – серед лідерів щодо виконання мобілізаційного плану та волонтерських заходів.

Початок високого курортного сезону у Трускавці мер оцінив як успішний. Порівняно з минулим роком число відпочивальників, у тому числі іноземців, зросло. Вілли, пансіонати, санаторно-оздоровчі комплекси міста практично заповнені відпочивальниками. На 55 відсотків заповнені і санаторії ПрАТ «Трускавецькурорту». Це, вважає міський голова, за відсутності цього року пільгових путівок, – хороший результат.

Згодом Руслан Козир відповів на численні запитання журналістів. Він висловив переконання, що адміністративна реформа в державі має відбутися, а прогнозоване б’єднання в одну територіальну громаду міста Трускавець та сіл Модричі і Станиля має гарну перспективу.

Торкнувся мер і теми стабільного водозабезпечення міста-курорту. Для цього задіяне питне озеро – як власне та резервне джерело водопостачання Трускавця, ведеться заміна старого водогону на вулицях І.Мазепи й П.Сагайдачного. Щодо конфлікту інтересів між дрогобицьким і трускавецьким водоканалами, міський голова переконаний, що від нього не мають страждати рядові споживачі.

На запитання журналістів, що пішохідна зона на вулиці Шевченка побудована без належної документації та на ній не замінено систем водовідведення і каналізації, Руслан Козир не відповів, а повів журналістів на цю вулицю і відкрив люки колодязів. Журналісти переконалися, що ці системи працюють справно, і всі розмови про якісь негаразди не мають під собою жодних підстав. Оновлена вулиця Шевченка стала окрасою курорту.

На завершення зустрічі мер закликав журналістів сприяти створенню позитивного іміджу Трускавця.

Вл.інф.

 

У Трускавці – День міста

До Вашої уваги – програма святкування 188-ї річниці курорту Трускавець.

Субота, 20 червня

12:00 – Відкритий турнір з паркового волейболу серед чоловіків (спортмайданчик міського парку).

Неділя, 21 червня

10:00 – Турнір з тенісу серед юнаків та дівчат до 12 років (Корти ДЮСК «Спортовець»);

12:00-12:45 – концерт Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик» (Майдан Незалежності);

13:00 – Відкритий турнір з паркового волейболу серед чоловіків (спортмайданчик міського парку); змагання з баскетболу 3х3 серед юнаків (спортмайданчик міського парку); турнір з шахів серед розрядників (Будинок учнівської творчості);

13:00-15:00 – Інтелектуальна дитяча вікторина «Ерудит» (бульвар Торосевича);

15:00- 18:00 – Змагання STRONGMAN – Богатирські ігри «Відкритий кубок Трускавця-2015» (Майдан Незалежності);

18:30-19:30 – Урочиста академія з нагоди святкування 188-ї річниці міста (центральна сцена на майдані Незалежності);

19:30-23:00 – Святковий вечірній концерт за участю гуртів «НЕМО» та «МЕРІ» (центральна сцена на Майдані Незалежності).

 

Затримали викрадача люків

10 червня до Дрогобицького міськвідділу міліції на номер«102» надійшло повідомлення від громадян, що на одній з вулиць міста чоловік викрав каналізаційний люк.

Правоохоронці встановили, що до скоєння крадіжки причетний 28-річний місцевий мешканець, котрий ніде не працює. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 (крадіжка) ККУ.

Санкція статті передбачає покарання починаючи від штрафу від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, громадських робіт, дворічних виправних робіт, арешту до шести місяців, чи позбавлення волі до трьох років.

Прес-служба ГУ МВС України у Львівській обл.

 

Хлопчика зі Стебника вкусила змія

До реанімації Сколівської центральної районної лікарні потрапили двоє дітей через укуси змій.

15 червня о 17:55 до реанімаційного відділення Сколівської лікарні потрапив восьмирічний хлопчик зі Стебника. Того ж дня компанію йому склала 15 річна мешканка селя Ялинкувате зі Сколівщини. Обох потерпілих змії вкусили у праву гомілку. Медики надали дітям термінову допомогу, вони – у стані середньої тяжкості.

До речі, цьогоріч фахівці відзначають значне зростання активності змій.

Вл.інф.

 

У«Карітасі» – 20 іноземних волонтерів

20 молодих хлопців та дівчат приїхали у Карітас Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ у рамках проекту Erasmus+.

За словами директора центру волонтеріату «Карітас СДЄ» Артура Дески, котрий і був одним з ініціаторів приїзду іноземних волонтерів, цього разу благодійна організація послужила місцем зустрічі для молодих добровольців з Португалії, Франції, Іспанії, Хорватії, Болгарії, Польщі, Швеції, Вірменії, Туреччини,України та Німеччини.

«Оскільки ми орієнтуємося на європейські стандарти та цінності, то відповідно у нашій організації ми також пишемо проекти для Еразмусу, готуємо наших волонтерів для поїздок за кордон у рамках цієї ж програми. Бо крім благодійної діяльності, ми також приділяємо велику увагу молоді, стараємося виховувати її у правильному руслі, орієнтувати на той правильний стиль життя, яким сьогодні живе Європа, попри це не забуваючи про власні цінності та культуру виховання» – зауважив А. Деска.

Ісам Зерга, один з учасників програми, котрий приїхав до України з Франції, двадцятип’ятирічний юнак, мусульманин за віросповіданням, із захопленням говорив про Україну: «Мене приємно дивує те, що коли я питаю людей чому вони не виїжджають звідси, оскільки політична та економічна ситуація все більше й більше погіршується, то вони відповідають мені: чому я повинен їхати звідси? Це моя країна, я її люблю, якою б вона не була, – бідною, нещасною, багатою чи сильною. В Україні я вже вчетверте, але у Дрогобичі вперше. Дякую цьому місту та організації Карітас за гостинний прийом».

Зазначимо, що у березні ц.р. БФ «Карітас» за ініціативи центру волонтаріату – Артура Дески та Наталії Сенищ – реалізували проект для громадських неурядових організацій маленьких містечок Львівської області «Можливості для молоді», де польські та українські фахівців розповідали та навчали азів європейської програми Еразмус +, де усі учасники отримали чудові навички написання грантів та більше інформації про те, як молоді люди з провінційних міст можуть виїхати до будь-якої країни ЄС і не лише у рамках іноземних програм.

Нагадаємо, що Еразмус – це програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь у програмі. Терміни навчання і стажування – від 3 місяців до 1 року. У програмі також може брати участь адміністративний персонал навчального закладу.

Вл.інф. 

 

Посилка за 7 днів: Укрпошта прискорила доставку з Китаю

Відтепер українці можуть отримувати товари з китайських інтернет-магазинів набагато швидше – за 7-10 днів з моменту замовлення. Саме у такі терміни Укрпошта, йдучи назустріч клієнтам, з квітня ц.р. почала доставляти посилки з товарами e-commerce.

У найкоротші терміни доставлятимуться пакунки з товарами вагою до 2 кг, придбаними на китайських торгових майданчиках «AliExpress», «Taobao», «Tmall» та китайському підрозділі «eBay». Пришвидшена доставка стала можливою на підставі підписаної угоди про обмін дрібними пакетами між Укрпоштою та підрозділом послуг експрес та логістики групи компаній Пошта Китаю. Завдяки розширенню співпраці між поштовими операторами двох країн, створено окремий потік для пересилання товарів з китайських он-лайн майданчиків до українських покупців. Віднині терміни доставки споживачам е-пакетів складатимуть один-півтора тижні, а не три, як раніше.

 

Профілактика кишкових інфекційних захворювань

З настанням літнього сезону зростає ймовірність інфікування збудниками кишкових інфекцій, для яких характерна літня сезонність. Найбільша кількість випадків захворювань на території Дрогобицького району, м.Борислав та смт.Східниця реєструється з травня до жовтня, пік захворюваності припадає на червень, липень та серпень.

Кишкові інфекції – це ціла група заразних захворювань, які передовсім ушкоджують травний тракт. Кишкові інфекції можуть викликати як віруси так і бактерії.

До гострих кишкових захворювань належать дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, паратифи, вірусний гепатит «А», ієрсеніоз, холера, ботулізм, харчові токсикоінфекції та ін.

Для всіх цих інфекцій характерне проникнення збудників інфекцій через рот і активне розмноження у кишково-шлунковому тракті. Збудниками кишкових інфекцій можуть бути бактерії (сальмонельоз, черевний тиф, холера), їх токсини (ботулізм), а також віруси (ентеровірус, ротавірус) і т.д.

Більшість збудників доволі живучі. Бактерії, що викликають дизентерію, живуть поза організмом 35 днів, у молоці живуть і розмножуються до 6 діб.

Сальмонели в холодній стоячій воді можуть зберігатися до 3 місяців, у водопровідній – до року, а у кімнатному поросі – до кількох років. У замороженому м’ясі зберігаються протягом 2-3 років, а при температурі +5-8 градусів С в холодильнику можуть активно розмножуватися.

Більшість бактерій гине через годину, а при кип’ятінні моментально. Віруси більш стійкі. Можуть зберігати життєдіяльність від 10-15 днів до 1 місяця, у фекаліях – до 7 місяців. При температурі 60 градусів С гинуть через 3-4 години, при кип’ятінні через 10-15 хвилин.

Більш настороженим потрібно бути в теплу пору року.

Захворіти на гостре кишкове захворювання можна і взимку, і влітку. Єдина різниця: у холодну пору більше активізуються віруси, а у теплу – бактерії (коли спекотно продукти швидко псуються – створюються сприятливі умови для розмноження збудника).

Факторами передачі є неякісна питна вода, харчові продукти, забруднені під час заготівлі, зберігання або кулінарної обробки (молоко, м’ясо, яйця від хворих тварин). Найнебезпечніші продукти придбані на ринках, особливо стихійних, де відсутні необхідні санітарно-гігієнічні умови, не здійснюється належний контроль за якістю та походженням продуктів.

Інфікуватися можна, якщо скупатися в забрудненій водоймі чи водоймі зі стоячою водою.

Інкубаційний період триває від 10 годин до 7 днів, але найчастіше 1-2 дні.

Основні клінічні ознаки кишкових захворювань: здуття та біль у животі, нудота, блювання, пронос, підвищена температура тіла.

Збудники кишкових інфекцій проникають до організму людини через рот з водою, їжею, брудними руками, а виділяється з фекальними масами (черевний тиф, паратифи, сальмонельоз, дизентерія, холера, деякі гельмінтози і т.д.).

Зараження відбувається при недотриманні правил особистої гігієни (хвороби «брудних рук»), порушенні правил та термінів зберігання продуктів харчування, вживанні немитих овочів та фруктів, некип’яченої питної води з невідомих джерел, недостатній термічній обробці продуктів харчування (м’яса, риби, птиці, яєць, молока і т.д.), недотриманні санітарних вимог під час приготуванні їжі. Такий спосіб передачі збудника називається фекально-оральним (з латини «оr»-рот).

Для розвитку інфекційного захворювання необхідна наявність джерела інфекції, механізму передачі та сприйнятливого організму.

Джерело інфекції – хвора людина або тварина, які мають симптоми інфекційного захворювання та виділяють збудників цього захворювання до навколишнього середовища.

Джерелом інфекції також може бути безсимтомний носій – людина або тварина, у якої відсутні клінічні прояви захворювання, але яка виділяє збудник до навколишнього середовища.

Механізм передачі інфекції – процес передачі збудників інфекцій з організму хворої людини або носія в організм здорової людини.

Слід пам’ятати, що механічними перенощиками збудників кишкових інфекцій в літній період є мухи, які на лапках переносять мільйони збудників кишкових інфекцій. Саме тому в літній період слід використовувати в побуті липкі стрічки, не допускати контакту мух з харчовими продуктами та відходами харчових продуктів, утримувати в чистоті надвірні туалети і т.д.

Варто зазначити, що найбільш уразливим до кишкових інфекцій є дитяче населення, зокрема діти у віковій групі до 4 років.

Основні заходи профілактики кишкових інфекцій

Для попередження кишкових інфекцій важливо дотримуватися правил особистої гігієни. Для цього треба:

Частіше ретельно мити руки з милом, особливо як повертаєтеся з вулиці, після поїздки в громадському транспорті, обов’язково після відвідування туалету та перед прийомом їжі.

Пити лише переварену воду або питну бутильовану. Не пити сирої води з колодязів і відкритих водойм – може бути забрудненою, містити збудників кишкових інфекцій.

Купатися лише у визначених для цього місцях.

Овочі, фрукти і ягоди ретельно мити перед вживанням, обдавати кип’ятком.

Коли готуєте готові холодні і гарячі страви в домашніх умовах, дотримуйтесь правил особистої гігієни.

Стежити за термінами придатності продуктів (особливо тих, які швидко псуються).

Сирі продукти і готову їжу зберігати окремо.

Для обробки сирих і варених продуктів використовувати окремі дошки і ножі.

Ретельно смажити і варити продукти (м’ясо, птицю, яйця).

Тримати в чистоті іграшки, якими користуються діти.

Дотримуватися чистоти на кухні, не нагромаджувати сміття та харчові продукти, не допускати появи мух і тарганів.

Не давати дітям пити сире молоко та їсти сирі яйця. Використовувати для приготування їжі лише свіжі продукти.

Не купувати продукти на стихійних ринках у незнайомих людей.

При перших проявах кишкового інфекційного захворювання негайно звернутися до лікаря, не займатися самолікуванням. Будьте здорові!

Галина ГЕРМАН, лікар-епідеміолог Дрогобицького міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ«ЛОЛЦ» ДСЕСУ 

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Гривня до гривні –і наповнюється бюджет

У травні юридичні особи та підприємці Дрогобиччини сплатили до Державного бюджету 994,8 тис грн. військового збору. Від початку року суб’єкти господарської діяльності міста та району спрямували для підтримки української армії 4,6 мільйони гривень. Розрахункові показники виконано на 126,5%.

Звертаємо увагу, що згідно зі змінами до Податкового кодексу справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Від січня розширено базу оподаткування військовим збором, а саме: оподаткуванню підлягають всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб.

Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ за адресою: м.Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9.

***

Упродовж січня-травня платники податків Дрогобиччини перерахували до зведеного бюджету 187,1 млн грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що на 68,2 млн грн. більше ніж у минулому році.

До загального фонду державного бюджету зібрано майже 123 млн гривень. Розрахункові показники виконано на 113,6%. Приріст надходжень з початку року складає 14,7 млн гривень. Порівняно з минулим роком надійшло на 53,7 млн гривень більше.

У розрізі основних платежів приріст до аналогічного періоду минулого року забезпечено з податку на прибуток – на 1,1 млн грн., податку на доходи фізичних осіб – на 1,7 млн грн., плати за користування газом – на 51,9 млн гривень.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

СПОРТ

В Андрія Тесака – «бронза» України

13-річний боксер з Дрогобича Андрій Тесак став переможцем чемпіонату України з боксу, що проходив в Ужгороді.

Андрій репрезентував на змаганнях збірну Львівщини. Виступивши у ваговій категорії до 50 кг, хлопець виборов бронзову нагороду.

Здобуток свого вихованця легендарний дрогобицький тренер Олександр Красуля називає фантастичним, відзначаючи блискуче «відчуття» Андрієм тренера, а також дивовижно мінімальний час, який знадобився хлопцеві, аби спромогтися на вагомий чемпіонський титул.

Шлях до не першої, проте найвищої поки що нагороди, в Андрія Тесака – всього три з половиною роки. Саме стільки він тренується у заслуженого тренера України, людини, безмежно закоханої у свою справу Олександра Красулі. У спортивному доробку юного боксера – чимало нагород. Він, зокрема, був переможцем обласного чемпіонату з боксу, торік хлопець завдяки наполегливості на рингу удостоївся кубка ринку «Шувар».

Те, що його учень здолав в Ужгороді вихованців потужних професійних боксерських шкіл Донеччини й Хмельницька, додає Олександру Красулі віри у гідний виступ Андрія на відборі до чемпіонату Європи, який, ймовірно, відбудеться у Трускавці. Задля талановитого учня 76-річний тренер навіть пішов на маленьку жертву: аби перед відбором попрацювати з Андрієм – відмовився від літнього відпочинку.

Кор. «ГЗ»

 

Ветерани-волейболісти – найкращі

Переможною для команди ветеранів Дрогобича стала участь в обласних комплексних змаганнях з пляжного волейболу, присвячених Року Андрея та Климентія Шептицьких, за програмою ХХІV спортивних ігор Львівщини, VІІІ обласних ігор ветеранів спорту та змагань серед людей з інвалідністю.

Захід відбувся у селі Заріччя Жидачівського району на чудово облаштованому майданчику урочища «Острів». Як зазначив начальник відділу фізичної культури та спорту виконавчого комітету міської ради Роман Проць, місто Дрогобич було представлено у всіх категоріях. За команду «дорослих» виступили вихованці Світлани Будинкевич – студенти факультету фізичного виховання Оксана Кузьмак і Сніжана Холодницька (серед жінок) та Андрій Головчак і Роман Луць (серед чоловіків). Серед людей з інвалідністю (з вадами слуху) завдяки ініціативі Лесі Овсяннікової та організації УТОГ проявили себе Марія Бринза і Оксана Коваленко, Андрій Гоцуляк і Сергій Матюхін. У категорії «ветерани» змагалися Наталія Стеценко і Галина Зварич, Святослав Герман (Оробко) і Віктор Миджин.

Завдяки потужній і професійній грі чоловіча ветеранська пара здолала усіх своїх суперників, а нагородна скарбниця Дрогобича поповнилася новою спортивною відзнакою. Нагадаємо, цьогоріч це вже друга обласна перемога команди ветеранів Дрогобича. Нещодавно ветерани бадмінтону стали переможцями обласних змагань з цього виду спорту.

Кор. «ГЗ»Обновлен 23 июн 2015. Создан 19 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником