ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 26 червня 2015р.
Болюча сторінка історії

Понеділкова оперативна нарада у ратуші 22 червня за пропозицією в. о міського голови, секретаря міської ради Тараса Метика розпочалася з хвилини мовчання за жертвами війни.

Принести квіти і лампадки до Стіни плачу та меморіалу «Тюрма на Стрийській» влада закликала політичні партії, громадські організації та усіх дрогобичан. О 16 годині на вул.Стрийській,3 відбулося віче, учасники якого помолилися і вшанували пам’ять українців, які прийняли мученицьку смерть у дрогобицькій катівні.

Як зазначив в.о. міського голови Тарас Метик, Дрогобич має власну сумну книгу національної пам’яті і прочитати її сторінки можна лише на цьому місці, меморіалі «Тюрма на Стрийській» – найглибшій і найболючішій повоєнній рані міста.

Нагадаємо, у будинку, де нині розташований музей, з 1939 року функціонувало Дрогобицьке обласне управління НКВС, з 1941 року – УНКДБ разом зі слідчою тюрмою; у післявоєнний час і до 1959 року – інші органи репресивно-каральних структур СРСР – МДБ, МВД, КДБ. Із зведених даних про знищення в’язнів у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941р., кількість жертв становить понад 24 000. З них 1 200 – у Дрогобичі. У жовтні 1990р. у Дрогобичі розкопали, а вже 14 липня 1991р. із почестями поховали 486 людських рештків жертв тієї пори.

12 липня 2012 року у Дрогобичі відкрито меморіал «Тюрма на Стрийській». У 2013р. облаштовано ІІ чергу меморіального комплексу-музею. Першим етапом створення Меморіалу була стіна – гранітні плити-мартиролог із викарбуваними 250 іменами жертв.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Громада – велика сила!

У неділю, 21 червня у с.Брониця відбулися громадські слухання за участю представників кількох сільських громад. Люди зібралися, щоб висловити тривогу щодо екологічних наслідків господарювання ТзОВ «Барком», який має у цьому селі свинокомплекс.

Там, за словами людей, утримується до 20 тисяч поголів’я тварин. Тож мешканцям Брониці та навколишніх сіл дошкуляє неприємний запах від свиноферми. Понад те, нещодавно до місцевої річки Трудниця через меліоративний канал потрапили викиди життєдіяльності свиней, внаслідок чого загинула риба. Під час слухань озвучили листа від Державної екологічної інспекції у Львівській області. У документі зазначається, що працівники інспекції обстежили меліоративний канал, який протікає поблизу ТзОВ «Барком» та річки Трудниця. Обстеження проводилося вгору за течією від с.Літиня до с.Брониця. Встановлено, що вода у меліоративному каналі та в річці має жовте забарвлення і характерний фекальний запах. Відібрано проби води з каналу в с.Брониця та з річки Трудниця в селах Брониця, Добрівляни, Ролів, Літиня. За результатами лабораторних досліджень, у меліоративному каналі за селом Брониця, який впадає у р.Трудниця, виявлено перевищення норм граничнодопустимих концентрацій: амонію – у 11,3 раза, хімічного споживання кисню – у 2,9 раза, заліза – у 12,7 раза, розчинений кисень становить 3,2 при нормі не менше 4 мг/дм. куб.

Люди вимагали від представників «Баркому» документально підтвердити право займатися господарською діяльністю у с.Брониця. Та, за словами юриста підприємства, ці документи необхідно витребувати з архіву.

Градус емоцій зашкалював. Запрошений громадськістю на слухання депутат обласної ради Михайло Задорожний кілька разів брав слово, аби спрямувати дискусію в конструктивне русло – на підготовку документа, яким слід передбачити конкретні терміни усунення порушень екологічного законодавства.

Дещо вгамувати пристрасті вдалося сільському священикові. Врешті-решт домовилися про зустріч громади з власниками ТзОВ «Барком» увечері у вівторок, 23 червня. На ній планували розставити усі крапки над «ї».

***

За коментарем з приводу цієї ситуації ми звернулися до депутата обласної ради Михайла ЗАДОРОЖНОГО. Він розповів:

- Це вже другий протест мешканців села. Приблизно рік тому люди вимагали від «Баркому» збудувати так звані лагуни, куди скидуватимуть відходи від життєдіяльності свиней. Та наразі ферма функціонує без них, лагуни збудовані приблизно на 70%. Очевидно, тому гноївка й потрапила до ріки, отруївши рибу. Аміак, що виділяється з відходів під дією тепла, є шкідливим для людей. Тож відходи мають зливати до відстійників (лагун), а в зимовий період їх слід вивозити на поля і розпорошувати там як добрива.

Відповідно до кількості свиней має бути передбачена і певна площа земель, де взимку утилізуватимуть відходи. За попередньою інформацією, у розпорядженні «Баркому» земель наразі є менше, ніж потрібно за технологією виробництва. Місцевій та районній владі слід звернути на це увагу. На жаль, на зібрання не прибули делегати від районної влади, без якої розв’язати цю проблему неможливо. Не було і власника «Баркому», а лише представники фірми.

Фактично, броничани, котрі, маючи на своїй території ще й міське сміттєзвалище, стали заручниками діяльності двох потенційно екологічно небезпечних підприємств. Тому й почалися протести. За словами людей, у вітряну погоду сморід зі свинокомплексу доноситься аж до Лішні. Саме тому у зібранні взяли участь представники громад навколишніх населених пунктів: Новошич, Бикова, Дорожева, Ортинич. Спершу люди були налаштовані дуже категорично, погрожуючи щонайменше перекрити доїзд транспорту з кормами до свиноферми. За моєю пропозицією вдалося домовитися, що у вівторок керівники «Баркому» представлять броницькій громаді увесь пакет проектно-кошторисної документації на будівництво й реконструкцію свиноферми і лагун. Того ж дня запланували узгодити план і терміни виконання «Баркомом» заходів щодо встановлення вентиляційних труб, завершення спорудження лагун тощо.

Під час зборів порушували ще два важливі питання: перерахування 7% коштів від вартості інвестиційного проекту до бюджету села, а також перереєстрації у Брониці дочірнього підприємства «Баркому», щоби податки від його діяльності сплачувалися до сільського бюджету.

Безперечно, я за те, щоб підтримувати розвиток бізнесу на Дрогобиччині, але цей бізнес має бути відповідальним і не завдавати шкоди мешканцям навколишніх населених пунктів. Реакція влади на цю ситуацію мусить бути! Інакше громадськість відстоюватиме свої права, можливо, навіть радикальними заходами. Громада – це велика сила! Гадаю, в теперішній час це мали би усвідомити всі, - наголосив Михайло Задорожний.

Ярослав ГРИЦИК

 

До Дня Конституції – урочисті збори

У Дрогобичі цьогоріч, зважаючи на тривожний настрій у державі, не проводитимуть масштабного академічного заходу до Дня Конституції України.

У п’ятницю, 26 червня, о 14.00 у мармуровій залі ратуші відбудуться урочисті збори. Відмовляться і від концертного наповнення заходу. Втім цьогорічні урочистості матимуть актуальне спрямування – присутні заслухають історико-політичний коментар з приводу того, в силу яких обставин Україна конституційною державою залишається лише де-юре, не спромігшись з 1996 року стати нею де-факто.

 

Пізнати шарм нічного Дрогобича

День молоді цього року у Дрогобичі стане ексклюзивним – у місті відмовляться від традиційних заходів.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виступив генератором ідеї презентувати шарм нічного Дрогобича через організацію екскурсії до туристичних принад Дрогобича. За задумом організаторів, у ніч з 26 на 27 червня споглядання історичної романтики міста розпочнеться із дворика міської ради. Феєричністю учасників екскурсії наснажать декоровані у дворику світлові ліхтарі.

Відтак побачити рідне місто з висоти пташиного лету у нічних сутінках молодь зможе, піднявшись на вежу ратуші. У нічному маршруті молоді передбачені відвідини сакральних скарбів Дрогобича – костелу Св.Бартоломея та Церкви Св.Юра.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Шановні краяни!

У неділю, 28 червня, о 15.00 на Полі скорботи відбудеться освячення пам’ятників, встановлених на 9 могилах невідомих вояків УПА.

Усі охочі взяти участь у вшануванні пам’яті борців за волю України матимуть змогу доїхати до Поля скорботи автобусом, який о 14.30 вирушить від ратуші.

Дрогобицька міська рада

 

У Дрогобичі – парад вишиванок і живі шахи!

У День молоді, 28 червня, Дрогобицька організація «Молодий Народний РУХ» запрошує усіх взяти участь у театралізованому дійстві «Шаховий турнір «живих» фігур». Початок – о 13:30 на площі біля фонтану (поруч з майданом Т.Шевченка). Захід відбудеться за сприятливої погоди.

28 червня Дрогобич знову опиниться в центрі українського духу! Містом пройде традиційний «Парад вишиванок».

Колона формуватиметься біла пам’ятника Івану Франкові о 17:00. Хода вулицями міста завершиться біля церкви Св. Юра. Там всіх очікує багато цікавого: якісна українська музика, ярмарок та майстер-класи.

 

Локомотив для Дрогобича

Дрогобицькому автокрановому заводові Міністерство оборони запропонувало виготовити 5 автокранів, однак підприємство зробити цього не спроможне, бо вже не має ані людських, ані технічних ресурсів.

Про це на нараді з керівниками гуманітарної сфери міста повідомив в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він певен, Дрогобич набуває рис депресивного міста, тому сьогодні важливо побачити пріоритет розвитку у майбутньому. Локомотивом, що може витягнути колись славне на усю країну промислове місто на новий рівень розвитку, на думку Тараса Метика, може стати сміттєпереробний завод і технопарк при ньому, які зголосилася будувати фірма «ІNSIL».

«Я вірю, що цей проект для Дрогобича – виграшний. Але, на жаль, вже чути відлуння виборчої кампанії. Виборча ейфорія додає відваги тим, хто наосліп рубає всі почини», – сказав Т.Метик.

***

18 червня на засіданні сесії міської ради депутати у «розминці» не оминули найбільш резонансного нині у Дрогобичі питання побудови сміттєпереробного заводу. Депутат Олег Хрущ повідомив, що наслідком звернення його фракції «Свобода» щодо заводу стало кримінальне провадження.

Депутат міської ради, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Роман Курчик процитував відповідь СБУ на звернення Координаційної ради про те, що «INSIL» є консалтинговою фірмою зі стартовим капіталом 1 євро, тому на цю структуру падає тінь відмивання грошей.

Пояснень від служб міської ради про підстави відкриття кримінального провадження зажадав депутат Петро Суда. Для з’ясування нюансів цієї справи він запропонував створити депутатську комісію.

Підсумував виступи народних обранців у питанні сміттєпереробного заводу в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він вкотре ствердив, що бачить великий плюс у приході німецького інвестора до міста. Керманич Дрогобича подякував тим, хто у цьому питанні не втрачає пильності, яка вилилася у безліч листів до різних інстанцій.

«Нині німці дають свої роз’яснення, а ми – свої. Я більш ніж певен, що робимо важливий крок – будуємо для міста потрібний завод. Дякую всім, хто з розумінням ставиться до цієї ідеї», – закрив тему сміттєпереробного заводу у розминці очільник Дрогобича.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Чисто там, де не смітять

Днями у конференц-залі ратуші відбулася презентація проекту програми «Чисте місто», ініціаторами якої виступили КП «Комбінат міського господарства» і видавнича фірма «Коло».

Як наголосив керівник «КМГ» Андрій Янів, цей захід не слід розглядати в контексті піар-акції, позаяк жодного стосунку він до політики не має. У громаді давно визрівала ідея спільно із комунальниками реалізувати на практиці знаний у народі вислів: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Отже, передбачено задіяти у цей проект як матеріальну складову, так і інформаційно-виховну.

На першому етапі слід привернути увагу до існуючої проблеми; згуртувати мешканців міста навколо питання як розпоряджатися твердими побутовими відходами. Після роз’яснювальної роботи з питань санітарного стану, чистоти та порядку сформується небайдуже суспільство. Тоді на третьому етапі, коли злагоджено і якісно працюватиме матеріально-технічний ресурс КП «Комбінат міського господарства» у поєднанні з високою свідомістю дрогобичан, і буде досягнуто кінцевого результату за європейськими комунальними соціальними стандартами.

Директор видавничої фірми «Коло» Микола Походжай у цих просвітницьких «процесах» домінантне місце відводить школярам, як найбільш чутливим і небайдужим громадянам.

Ідея має право на життя, і її буде втілено, коли жоден із нас не залишиться байдужим до благоустрою міста, яке має стати його візиткою.

Володимир ТУРМИС

 

Військові вирушили на передову

19 червня з Дрогобича у зону АТО відбули тридцять військовослужбовців.

Участь в урочистих проводах дрогобицьких вояків, які поповнять лави захисників України на Сході, взяв в.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик. Посадовець побажав воїнській раті перемоги та щасливого повернення на рідну землю.

Окрім теплих напутніх слів, воякам у далеку дорогу зготували багаж. За сприяння міської влади та волонтерів фонду «Розвиток Дрогобича» для тих, хто заступає на варту кордону України, було придбано насамперед найпотрібніші у польових умовах речі.

За словами керівника фонду Миколи Летнянчина, дрогобицьких вояків запасли мийними та гігієнічними засобами, продуктами харчування тощо.

 

Учасникам АТО – земельні ділянки

У Дрогобичі розпочався процес виділення земельних ділянок учасникам АТО. Рішенням сесії від 18 червня ділянки відведено 64-м громадянам.

Як сказав секретар міськради Тарас Метик, це перше рішення сесії. Під нього підпали заявники першої категорії: наділи під будівництво отримали сім’ї загиблих героїв та поранені вояки. Спеціальна комісія, що на підставі заяв готує пропозиції на сесію, продовжує роботу. Тому поетапно, за результатами подання комісії, депутати повертатимуться до розгляду цього питання. Оскільки кількість учасників АТО зростає, а земельних ділянок обмаль,  відділу архітектури доручено розробити план забудови нового кварталу.

У Дрогобичі станом на травень було приблизно 250 учасників АТО, які подали заяви на отримання ділянок.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

СПОРТ

В Олімпійський день – велопробіг

23 червня Дрогобич урочисто приймав учасників міжнародного велопробігу «Духовні святині – Богу та Світу».

До туристів, які вже третій місяць у подорожі, на під’їзді до міста доєдналися любителі велоспорту ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY», спортсмени-велосипедисти СДЮСШОР «Медик», вихованці факультету фізичного виховання ДДПУ ім. І.Франка. Дрогобичани сіли на велосипеди не тільки для солідарності з гостями, а й для відзначення Олімпійського дня, який того дня святкували у світі.

Туристам влаштували прийом у мармуровій залі ратуші. В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик презентував гостям короткий екскурс в історію Дрогобича. Він подякував мандрівникам за цікавість до міста, побажав гарних вражень і щасливої дороги.

Вдячність за пропаганду здорового способу життя та велоспорту висловили начальник відділу фізичної культури та спорту  міської ради Роман Проць і керівник підрозділу молоді і спорту Дрогобицької РДА Олег Войтечко.

Від гостей слово взяв ініціатор туристично-духовного заходу, депутат обласної ради Богдан Сидорак. Він подякував за теплий прийом і висловив захоплення чисельністю подвижників велоспорту в регіоні. Футболки з атрибутикою велопробігу гості подарували двом учням СДЮСШОР «Медик», а також хлопчикові дошкільного віку, який здивував спортсменів, на самокаті долучившись до велопробігу у Дрогобичі.

Богдан Сидорак також вручив Тарасові Метику копію чудотворної ікони Лійської Богородиці, оригінал якої – у соборі Успіння Пресвятої Богородиці Стрия. У відповідь учасники велопробігу отримали дрогобицькі сувеніри.

Паломницький спортивний захід об’єднав людей різних поколінь. Найстаршому учаснику – стриянину Роману Мазяку – 73 роки. Він – голова осередку ветеранів спорту Стрийщини, член Президії Асоціації ветеранів спорту Львіщини. Пліч-о-пліч із асами велоспорту мандрує й 11-річний хлопчик.

Спортменам запропонували оглянути Дрогобич з вежі ратуші. Відтак маршрут велосипедистів проліг до церкви Св. Юра. Там учасники велопробігу отримали благословення о.Ігоря Цмоканича. Він окропив паломників і їхніх «двоколісних залізних коней» свяченою водою.

До речі, сам священнослужитель належить до любителів велосипедного спорту і є одним із засновників ГО «DROHOBYCH BICYCLE CITY». На прощання о.Ігорю і співзасновникові громадського об’єднання Юрію Тудрію гості залишили пам’ятні футболки.

Нагадаємо, цей спортивно-духовний захід ініційований клубом мандрівників «Прикарпаття» зі Стрия з нагоди 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького та 200-річчя від дня народження отця Михайла Вербицького. У рамках велопробігу передбачено відвідування 22 дерев’яних церков Карпат в Україні та Польщі, внесених до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Велопробіг, що старував у квітні, розбитий на 8 турів.

Кор. «ГЗ»

Фото Сергія МАТІЙКА

 

Нашим землякам – успіхів!

У футбольній Прем’єр-лізі відбулося об’єднання донецького «Металурга» й дніпродзержинської «Сталі», котра посіла ІІ місце у першій лізі, на базі «Сталі». Таке рішення керівників клубів, адже в команд – один спонсор – корпорація «ІСД».

Команда з Дніпропетровської області у першому колі виступатиме на стадіоні «Метеор» у Дніпропетровську, а після реконструкції власного стадіону повернеться до Дніпродзержинська.

20 червня гравці «Сталі» вийшли з відпустки й спільно з гравцями «Металурга» почали тренування у Пущі-Водиці під Києвом. Цікаво, що тренувальним процесом керує головний тренер Володимир Мазяр – наш краянин, котрий свого часу виступав за дрогобицьку «Галичину». Йому допомагають Юрій Вірт, який нещодавно повнив тренерський штаб, і тренер воротарів, дрогобичанин, екс-голкіпер «Галичини» Ігор Білан.

Побажаємо нашим землякам тренерських успіхів у змаганні найвищого всеукраїнського рівня і вболіватимемо за цю команду!

Ярослав ГРИЦИК

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

До місцевих бюджетів надійшло понад 64 млн грн.

За 5 місяців 2015 року до місцевих бюджетів міста і району надійшло 64,1 млн грн. Розрахункові показники виконано на 116,7%. Додатково місцеві бюджети отримали майже 9,2 млн грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 14,5 млн грн.

Збільшення надходжень відбулося за всіма основними податками, зокрема: по податку на доходи фізичних осіб – на 2,7 млн грн., податку на прибуток – на 1,7 млн грн., платі за землю – 1,4 млн грн., єдиному податку – на 1,1 млн грн. Крім цього, до місцевих бюджетів надійшло 7,2 млн гривень акцизного податку, який запроваджено з січня цього року в розмірі 5% від реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

ПОЛІТИКА

Як Юлін міністр пожежу під Києвом у Ніцці пересиджував

Міністр екології Ігор Шевченко потрапив під підозру в корупції. А разом з ним – і Юлія Тимошенко, адже саме за квотою «Батьківщини» цей чоловік потрапив до Уряду.

Одна із проблем парламентсько-президентської форми правління – квотний принцип при формуванні уряду. Це на Заході партії свідомі і делегують до Кабінету міністрів якісних фахівців, а далі несуть за них відповідальність. А в нас як, – портфель в Уряді давай, а далі – нехай за все відповідає Прем’єр-міністр. В Європі так не роблять, тому там політична система стабільна, а в нас одні популісти на телеекранах змінюють інших. А нести відповідальність за діяння або бездіяльність свого квотного міністра партії не хочуть. Критикувати приємніше – і для рейтингу корисніше.

Далеко за прикладами ходити не потрібно. Є в нашому уряді такий собі Ігор Шевченко, міністр екології і природних ресурсів. У цього міністерства роботи має вистачати, проте пан міністр примудряється її робити… непомітно. Тобто, що він робить, здогадатися важко. На засіданнях уряду з нього й слова не витягнеш. У стенограмах засідань Шевченко відсутній.

А нещодавно пан Шевченко відзначився в лапках. Коли під Києвом горіла нафтобаза, всілякі «екологи» такого в пресі понаговорювали, що в людей волосся дибки ставало. Уже і дихати нічим на Київщині! Зате з Мінекології – ні пари з вуст. Працівники держслужби із надзвичайних ситуацій досліджувати повітря, воду, ґрунт, а пан міністр навіть жодного разу не приїхав на місце пожежі, щоб особисто поцікавитися станом навколишнього середовища.

На засіданні Уряду Прем’єр Арсеній Яценюк спитав у міністра, які показники екологічної ситуації за нормами в Києві та області. Шевченко перевів стрілки на санепідемстанцію. Вона, мовляв, відстежує, і на сайті можна подивитися. На це Яценюк відповів: «А ви особисто приїжджали на пожежу, пане міністре?». Не приїжджав. Доки горіло та і після пожежі, всі тільки про неї й говорять, а міністру, як-то кажуть, до лампочки. Варто нагадати, що Мінекології – це квота «Батьківщини». Шевченко – єдиний Юлін міністр, тож з одним своїм висуванцем можна було дати раду?

Пані Тимошенко дуже прискіпливо придивляється до чужих помилок, а про свої мовчить. Приміром, могла б пояснити українцям, чому її квотний представник в уряді під час пожежі був не на своєму робочому місці, а в розкішних Ніцці і Монако. Про це стало відомо завдяки журналістському розслідуванню сайту Insider. Шевченко написав листа Прем’єру, у якому повідомляв, що збирається до Монако. Але глава уряду забаганку міністра не задовольнив. Це не стало перепоною для Шевченка і він подався до багатого середземноморського князівства приватним літаком.

Цю історію з парламентської трибуни розповів лідер фракції «радикалів» Олег Ляшко. «6 червня пан Шевченко вилетів із аеропорту «Жуляни» на Дрезден приватним літаком, зареєстрованим у Туреччині, за дипломатичним паспортом. Повернувся до України 8-го числа приватним літаком, але повернувся до «Жулян» із Ніцци вже іншим літаком. Власник цього літака наш колега, народний депутат Онищенко», – заявив Ляшко. І зажадав від Генпрокурора порушити кримінальне провадження за фактом вчинення корупційного діяння міністром екології. Адже депутат Олександр Онищенко займається дуже прибутковим газовидобувним бізнесом, а політ на приватному літаку підприємця у будь-якій цивілізованій країні світу коштував би урядовцю звільнення і тюремної камери.

Міністра Шевченка та колишнього «регіонала» Онищенка (справжнє прізвище – Кадиров) давно підозрюють у тісній співпраці. Ще в лютому журналісти програми «Гроші» розкопали цікаву історію про начебто купівлю Онищенком за 10 мільйонів доларів міністерського портфелю для «своєї людини». Сам депутат це заперечує, а в «Батьківщині» про Шевченка – як води в рота набрали. Не можуть там пояснити, який стосунок взагалі пан Шевченко має до цієї партії. Маловідомий юрист без досвіду роботи у сфері державного управління злітає відразу на самий вершечок українського політикуму. І ось ще один важливий момент: юридична фірма, в якій працював Шевченко, тривалий час виконувала роль юридичного консультанта екс-міністра вугільної промисловості й енергетики Едуарда Ставицького. Того самого, кому належить нафтобаза, на якій була пожежа. Того самого, який украв у держави сотні мільйонів доларів для себе, своєї Партії регіонів та її лідера Віктора Януковича. Він, за свідченням журналістів, утік до Ізраїлю і там став Розенбергом. Мабуть, саме тут треба шукати відповідь, чому міністр екології проігнорував пожежу під Києвом.

Читач спитає: чому ж досі цей Шевченко залишається на своїй міністерській посаді? А тому, що діє квотний принцип. Поміняти цього міністра на іншого може лише сама «Батьківщина», а вона не поспішає цього робити. Більше того, як написала депутатка з «Народного Фронту» Тетяна Чорновол, Тимошенко особисто подала законопроект, який лобіює інтереси газовидобувників. Тобто, Онищенка і таких як він. Юлія Володимирівна, яка так гарно розповідає з телеекранів про вітчизняний газ, що врятує від високих тарифів, пропонує знизити рентну плату за користування надрами для приватних компаній. От вам і політична корупція в дії.

А ще вся ця історія – урок для українців. Розрізняти потрібно популістські слова і реальні шкідливі справи. А то деякі політики на словах ревно захищають народ, а ділами – неправедні капітали кадирових та розенбергів.

Максим ЯРОВИЙ

 

НОВИНИ АПК

«МРІЯ Агрохолдинг» готова до жнив

«МРІЯ Агрохолдинг» успішно завершила посівну кампанію та розпочала підготовку до жнив. Компанія готує технічний парк до збиральної кампанії: проводить її ремонт, дефектовку, закупила нові запчастини.

Очікують жнив також інфраструктурні об’єкти Агрохолдингу. Зокрема, у цьому сезоні «МРІЯ Агрохолдинг» планує здійснювати зберігання врожаю на 8 власних елеваторах і 3 зерносховищах загальною потужністю одноразового зберігання 615 тис тонн. Уже проведена діагностика і модернізація обладнання, навчений персонал. Крім того, елеватори «МРІЇ» в цьому сезоні будуть надавати послуги із зберігання, очищення та сушіння врожаю стороннім організаціям.

До запуску також готовий один із найпотужніших інфраструктурних об’єктів Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» – насіннєвий завод у м.Хоростків Тернопільської області, продуктивність якого досягає 300 тонн насіннєвого матеріалу на добу. В підсумку цього року «МРІЯ» планує виробити до 15 тис тонн насіння.

Генеральний директор Компанії зазначив, що весняна посівна пройшла навіть успішніше, ніж очікували. Вдалося засіяти ярими культурами приблизно 65 тис га, крім того озимі культури займають 58,5 тис га.

«Цього року ми будемо збирати врожай з понад 126 тис га земель, 90 тис га з них зосереджені на Тернопільщині. На даний час залишилося майже два тижні до початку збиральної кампанії. На збирання урожаю буде задіяно 80 комбайнів та майже 200 одиниць транспортної техніки для вивозу зерна. Також плануємо залучити 8 елеваторів для прийому урожаю», - констатував Саймон Чернявський.

Він також наголосив на тому, що «МРІЯ» має все необхідне для того, щоб зібрати врожай та провести посівну для наступного сезону, адже отримала фінансування в розмірі 25 млн доларів.

 

ПАМ’ЯТЬ

Дрогобич попрощався зі Степаном Яворським

18 червня у Дрогобичі на 85 році життя після важкої хвороби відійшов у Вічність станичний Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Степан Яворський.

Степан Яворський народився 13 червня 1931 року в с.Блажів Старосамбірського району. З юних років долучився до лав борців за волю України, за що окупаційна більшовицька влада відправила його на 25 років до Сибіру. Згодом термін покарання було змінено на 10 років тюрми і 5 років заслання.

Повернувся до Дрогобича у 1956 році. Тут 35 років працював викладачем автосправи автошколи ДТСААФ, готував для війська водіїв.

Степан Яворський був активним учасником національного відродження у 80 – 90-х роках минулого століття, 20 років очолював Дрогобицьку станицю Братства ОУН-УПА, був членом: Головної булави Братство ОУН-УПА, Конгресу українських націоналістів, Спілки політичних в’язнів, Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, головою наглядової комісії санаторію «Говерла» у Моршині.

Степан Яворський був високопатріотичною людиною, який до останніх днів життя жертовно працював для розвою України.

Поховали Степана Яворського у суботу, 20 червня, з каплиці храму мучеників Дрогобицьких єромонахів Северіяна, Віталія і Якима. Вічная пам’ять!Создан 26 июн 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником