ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 3 липня 2015р.
Героїчний зв’язок поколінь

У неділю, 28 червня, дрогобицька громада віддала шану дев’ятьом воякам УПА, останки яких були віднайдені поблизу Старого Села 24 липня 2012 року працівниками КП Львівської облради «Доля». Два роки тому повстанців за християнським звичаєм перепоховали на Полі скорботи. А зараз, за сприяння депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, на могилах незнаних героїв встановили пам’ятні хрести.

Освятив пам’ятники о. Ігор Цмоканич (УГКЦ). Оцінюючи життєвий подвиг вояків УПА, о.Ігор наголосив, що вони пожертвували своїми іменами, які для нащадків залишаються невідомими. «Народ, що здатен жертвувати, має велике майбутнє», - вдався до поєднання історичного досвіду УПА з нинішньою війною на Сході священнослужитель. Він закликав берегти пам’ять про героїв молитвою і добрими ділами.

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик трагізм і нескореність повстанського руху проілюстрував розповіддю про відчайдушну смерть повстанців у його рідному селі Залужани. Поле скорботи Тарас Метик назвав святим місцем, на якому у вічному спочинку поєдналися кілька генерацій українських героїв. У 1991 році тут перепоховали останки жертв НКВС, віднайдені у колишній катівні НКВД на вул.Стрийській,3. Поряд покояться невідомі вояки УПА. Упродовж останнього року на дрогобицькому пантеоні слави з’явилися свіжі могили новітніх героїв України, полеглих у зоні проведення АТО.

Про перебіг розкопок, до організації яких він причетний, перепоховання віднайдених у полі останків вояків УПА, що найвірогідніше походили з Дрогобиччини, розповів обласний депутат Михайло Задорожний. «Це, мабуть, єдине поховання вояків, які загинули як справжні герої у бою, а не мученицькою смертю. Про це свідчить висновок експертизи, адже у рештках тіл полеглих віднайдено чимало куль. Зрештою, це і похованням не можна назвати – тіла убитих просто присипали невеликим шаром землі. Громада поховала героїв за християнським звичаєм тут, на Полі скорботи. Ми всі маємо пам’ятати про тих, хто в різні часи вмирав на національній Голгофі, наближаючи незалежність України», наголосив Михайло Задорожний.

Відтак, пам’ять невідомих вояків УПА, як і належить, вшанували військовим салютом.

Цікаво, що від початку скорботного віча увагу присутніх привернула зграя ворон, які чорним ланцюжком сиділи на лінії електропередач поблизу кладовища. Коли під завісу заходу пролунало «Ще не вмерла України…», птахи раптово зірвалися і чорними цятками розтанули у синьому небі. Багато з присутніх побачили в цьому знак, мовляв, перед духом українського лицарства не встояти жодним темним силам. Усім хотілося вірити, що цей символ стане пророчим для України, на яку, мов чорні ворони, налетіли окупанти. А Тарас Метик пригадав ще один випадок містичного характеру: два роки тому під час похорону останків дев’яти вояків УПА над церквою Старого Села зненацька знялися дев’ять білих голубів. Благородні птахи – символи миру і світла – довго супроводжували похоронну процесію, а потім непомітно для людських очей зникли у небі. Чи не були це душі полеглих воїнів?

Ярослав ГРИЦИК

Леся ЯСЮРА

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

У «Назареті» постав храм

27 червня у с.Рихтичі на Дрогобиччині на території реабілітаційного центру «Назарет», освятили новозбудований дерев’яний храм на честь блаженного священномученика Омеляна (Ковча).

Чин освячення і першу Святу Літургію відслужив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. У події взяли участь духовенство, вірні, представники обласної і місцевої влади, гості з Польщі.

Під час проповіді владика Ярослав нагадав слова апостола Павла, що людина є «храмом Духа Святого». «Ці духовні храми людських душ сьогодні потребують бути оновленими, бо в минулому столітті вони були десятиліттями нищенні комуністичним режимом, а в ХХІ ст. наражаються на не меншу небезпеку зі сторони невидимого ворога – диявола, – який підступно намагається вбити в людській душі все святе, стираючи грань між добром і злом, пропагуючи вседозволеність, рабство алкоголізму, наркоманії, ігроманії, споживацтва та гедонізму», - зазначив проповідник.

Після завершення Літургії директор БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» о. Ігор Козанкевич, говорячи про призначення новозбудованого храму, зазначив: «Щонеділі об 11.00 тут служитимуть Святу Літургію, щоб кожен узалежнений, який ще вагається чи ставати на шлях одужання, зміг приїхати і помолитися, запитати поради у Бога. Можливо, спершу на цю молитву приїдуть лише родичі узалежненого і це буде першим кроком надії. У центрі завжди є можливість зустрітись із тими, хто проходить лікування, які підтвердять, що одужання від алкоголізму, наркоманії чи ігрової залежності можливе».

Згодом владика Ярослав вручив подячні грамоти Глави УГКЦ та грамоти правлячого архиєрея Самбірсько-Дрогобицької єпархії священикам, працівникам і жертводавцям БФ «Карітас СДЄ УГКЦ».

Продовженням святкувань став благодійний концерт. Волонтери «Карітасу» почастували усіх смачним борщем. Мешканці «Нашої хати» провели ярмарок вживаних речей, які вони реставрують власними силами.

Нагадаємо, РЦ «Назарет» створений отцем Ігорем Козанкевичем та його колегами у 2004 р. при БФ «Карітас СДЄ УГКЦ». Центр займається реабілітацією людей з алкогольною, наркотичною та азартною залежностями. Центр діє на базі колишньої військової частини недалеко с.Рихтичі, яка донедавна була зруйнованими будівлями, що заросли лісом. Завдяки наполегливій праці сьогодні там створені усі умови для проживання та реабілітації. Дім розрахований на 35 осіб. Зараз у центрі перебувають 24 особи, котрі отримують допомогу із лікування різних форм залежностей. У РЦ «Назарет» працюють 4 психологи, 4 консультанти і духівник, які пройшли спецнавчання у Польщі. 24 квітня ц.р. «Назарет» і «Нашу хату» відвідав Глава УГКЦ Святослав Шевчук разом із єпископами Постійного Синоду.

Кор. «ГЗ»

 

Петро Суда повернувся

Ще 7 травня сесія Дрогобицької міської ради затвердила кандидатуру депутата міської ради Петра Суди на посаді першого заступника міського голови. Однак через передбачену законами України «Про запобігання корупції» та «Про очищення влади» процедуру перевірок Петро Станіславович ніяк не міг приступити до виконання посадових обов’язків. Містом навіть поповзли чутки, що він нібито не пройшов люстраційної перевірки. Насправді ж процедура просто виявилася тривалою в часі через велику кількість запитів, розісланих управлінням юстиції до різних інстанцій.

І щойно 24 червня до міської ради надійшли позитивні висновки за результатами перевірки, як наступного дня Петро Суда взявся до праці. Цьому неабияк зрадів секретар міськради, в.о. міського голови Тарас Метик, якому тривалий час доводилося працювати без першого заступника. Під час урочистих зборів з нагоди Дня Конституції України Тарас Михайлович повідомив присутнім цю новину і зал привітав Петра Суду щедрими оплесками.

А 30 червня в.о. міського голови Тарас Метик представив свого першого заступника на оперативній нараді господарському активу міста. Як зазначив Тарас Метик, особливих рекомендацій його заступник не потребує, бо є знаною особою у місті. Оригінально привітала Петра Суду громадська активістка Віра Байса, вказавши, що посадовцю вдалося зруйнувати відомий вислів: двічі в одну річку не ввійдеш. Адже Петро Суда працював першим заступником за каденції мера Миколи Гука.

Нагадаємо читачам «ГЗ» біографію першого заступника міського голови. Петро Станіславовича Суда народився 13 січня 1958 року у с.Кальне на Тернопільщині. Закінчивщи у 1975 р. Поморянську середню школу, навчався у професійно-технічному училищі при Львівському автобусному заводі, одержавши диплом слюсаря механоскладальних робіт. У 1976 р. пішов працювати слюсарем механоскладальних робіт ЛАЗу. У 1976-78 рр. служив у лавах Радянської армії. Після війська повернувся на завод.

У 1980-85рр. Петро Суда навчався у Тернопільському фінансово-економічному інституті, здобувши фах економіста. Одразу розпочав роботу у Дрогобицькому райфінвідділі на посаді економіста бюджету. Від 1988 до 1990 р. – головний контролер-ревізор у Дрогобицькому районі. Від липня 1990 до жовтня 1997 р. – завідувач фінансового відділу Дрогобицької РДА. Від жовтня 1997 до квітня 2007 р. очолював Дрогобицький об’єднаний контрольно-ревізійний відділ, у підпорядкування якого входили Дрогобич, Стебник, Трускавець, Борислав, смт. Східниця та Дрогобицький район.

Від квітня 2007 до листопада 2010 року Петро Станіславович працював першим заступником міського голови Дрогобича.

Від березня 2011 до квітня 2011 р. керував плановим відділом ТзОВ «Санаторій «Карпати» (Трускавець), згодом обійняв посаду заступника генерального директора «Карпат» з планово-ревізійної роботи.

П.Суду неодноразово нагороджували грамотами Дрогобицької і Трускавецької міських, Дрогобицької районної ради та райдержадміністрації, контрольно-ревізійного управління у Львівській області, Львівської обласної ради та Міністерства фінансів України.

Одружений, дружина Світлана працює директором Дрогобицької ЗОШ №10.

Ярослав ГРИЦИК

 

«На пам’ять вічну Вам, Ігоре й Тарасе!»

Український степ – винуватець кривавих подій. Він – прихисток для брехливих посіпак та союзник ангелів смерті. Вже не один воїн став жертвою колеса крові, що безупинно обертається на Східному фронті, та віддав душу Богові.

Досі число жертв донбаського кровопролиття залишається утаємниченим. Люди з різних куточків України, а то і Європи, жертвують життям заради захисту пшеничної колиски Старого світу. Не секрет, що там, на не чужих для нас землях, полягло чимало почесних громадян рідного нам Франкового краю. Тож записати імена нетлінних героїв у книгу буття нашого багатостраждального народу, чи хоча б на дискету своєї пам’яті нам, без сумніву, більш ніж варто.

У всеукраїнській родині волонтерів пам’яті – поповнення. Перший літній місяць, немов лелека, обдарував її одразу цілою сім’єю – колективом коледжу нафти і газу на чолі з Мироном Баб’яком. Свідчення тому – відкриття меморіальної дошки Ігорю Бжостовському і Тарасу Зозулі – героям АТО і випускникам Дрогобицького коледжу нафти і газу, що відбулося 25 червня.

Проспівати «Зі святими упокій, Христе…» прийшло не так вже й багато людей. Та Біблія розповідає, що багато покликаних, але мало вибраних. Вшанували світлу пам’ять, незважаючи на дощову погоду, разом із родиною прийшли бойові побратими Тараса й Ігоря, духовенство, керівництво міста, педколектив і студенти навчального закладу. Усі разом вони помолилися за душі полеглих, заспівали Гімн та зі сльозами на очах, із журбою в серці стояли під час хвилини мовчання.

Жодна жива істота неспроможна забути трепетливих слів, що обмилися слізьми, суворого на вигляд заступника директора коледжу Петра Павлюка, чи низького доземного поклону в.о. міського голови Тараса Метика батькам та рідним захисників України.

А небо немов би упало ниць до землі, продірявившись від пострілів на честь полеглих бійців, а згодом, огорнувшись святою молитвою о.Олега Кекоша і окроплене свяченою водою, здійнялось у гору наче білий голуб – символ миру.

І лише стіни коледжу, названого народом «Нафтою», стояли непохитно, тихенько споглядаючи на материнський плач біля нової меморіальної дошки, і слухали журливі слова кураторів груп Ольги Кокоєйко і Світлани Євлампієвої, вірші талановитої студентки Анни Олексишин, присвячені героям.

Іларіон ПАНЬКІВ

***

Стебничанин Тарас Зозуля народився 1993 року. Був військовослужбовцем 80-ї окремої аеромобільної бригади. 1 вересня 2014 року загинув у бою під Луганськом, коли десантники відступили з території аеропорту, який героїчно обороняли кілька місяців під постійними обстрілами важкої артилерії і систем залпового вогню «Град».

 

Ігор Бжостовський народився 1993 року у с.Язи Самбірського району. Був солдатом 703 інженерного полку Самбірської військової частини. Загинув 31 серпня 2014 року під Маріуполем – у с.Шевченкове Донецької області внаслідок підриву автомобіля на невизначеному вибуховому пристрої. Автомашину, в якій їхав Ігор Бжостовський, рознесло вщент. Вижити шансів не було.

Тоді загинув і командир батальйону Вадим Суский та ще п’ятеро військових, а четверо отримали поранення. Тіло Ігоря Бжостовського пройшло ідентифікацію і його останки були привезені разом із двома самбірчанами в одній домовині.

 

Парад «українців із вишитою душею»

28 червня у Дрогобичі відбувся п’ятий парад вишиванок, в якому взяли участь майже тисяча осіб.

Отець Ігор Цмоканич поблагословив дійство та наголосив на сакральному значенні вишиванки, не як елемента тренду чи мейнстріму, а ознаки свідомого та дієвого українця – патріота зсередини, з вишитою душею. Така мета цьогорічного параду вишиванок: згуртувати громаду та змотивувати допомагати українському війську встояти перед загарбником.

Колона учасників параду пройшла вулицями міста до території старовинної святині – церкви Св. Юра. Відважні та вправні хлопці зі школи бойового гопака «Духобор» та якісна українська музика захопили кожного з присутніх. Чудово виступили Софія Лешишак, Ольга Садова, Наталія Руденко, гурт «Eurobrothers». Особливої автентики та чуттєвості додав кобзар-мандрівник із сильним проникливим голосом, переможець фестивалю «Червона Рута» (2003), бард, майстер слова Віктор Пашник.

Під час акції збирали кошти на закупівлю військового приладдя для нашого земляка, бійця 37-го окремого мотопіхотного батальйону у складі 56-ї бригади, активіста МГО «Український молодіжний прорив» Романа Матвісіва. Було зібрано 1070 грн. Дякуємо усім, хто долучився!

Прес-служба МГО «Український молодіжний прорив»

 

Про права і обов’язки

Урочисті збори з нагоди Дня Конституції України відбулися 26 червня у сесійній залі ратуші.

Її учасників привітав в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він пригадав, як Верховна Рада пізньої ночі 28 червня 1996 року ухвалила Конституцію України. Тарас Михайлович зробив короткий екскурс в минуле, зазначивши, що документи, прийняті у часи Київської Русі, козаччини, УНР та ЗУНР, були передвісниками сучасного Основного закону нашої держави. Прозвучали й імена Пилипа Орлика (автора першої Української Конституції) та нашого земляка, отця Платоніда Філяса (співавтора Конституції ЗУНР).

- Конституція гарантує нам права, але не слід забувати і про обов’язки. Ці права українцям зараз доводиться захищати у війні з російським агресором на Сході країни. Маємо усі долучатися до цього – хто на передовій зброєю, хто тут, у тилу, молитвою, пожертвами, працею, - наголосив Тарас Метик.

Учасники зібрання переглянули літературно-мистецьку композицію. Патріотичні пісні прозвучали у виконанні дуету «Цьомочки» (Юлія Зубрицька і Діана Стечкевич, Стебницька музична школа, худ. керівник Уляна Воят) та Олександра Шутова (Дрогобицька музична школа №2, худ. керівник Марія Костецька). Актуальну у нинішній час поезію натхненно прочитала учениця СШ №16 Богдана Воят.

Ярослав ГРИЦИК

 

Шахові фігури ожили

З нагоди Дня молоді та Дня Конституції, 28 червня, Дрогобицька молодіжна громадська організація «Молодий Народний РУХ» вдруге провела театралізований шаховий турнір «живих» фігур. Участь у ньому взяли діти та молодь Дрогобича. Дійство відбулося на площі біля фонтану.

Під акомпанемент середньовічної музики у театралізованих костюмах на імпровізованій шаховій дошці упродовж 30 хвилин діти розігрували «безсмертну» партію. Рухатися за правилами гри в шахи їм допомагали волонтери та ведуча заходу – Мар’яна Чепіль.

Після завершення гри до дітей, молоді, батьків та гостей із привітанням звернувся ініціатор заходу, голова Дрогобицького Молодого РУХу, радник міського голови Зеновій Квасній. Він наголосив, що метою заходу є пропагування шахів серед дітей та молоді як інтелектуальної гри. Також гра в шахи є близькою сьогоденню, коли прості люди стають великими фігурами, коли маленькі люди здатні на великі подвиги, про що засвідчили українці на Майдані. На завершення промовець подякував усім спонсорам та партнерам дійства: Товариству захисту дітей-інвалідів «Надія», магазину «Вінні Пух» та Дрогобицькій організації НРУ, яка виступила спонсором призів для команд-учасників турніру.

Надалі організатори планують проводити шахові «живі» турніри як театралізовані дійства під час святкувань у місті, або ж просто як командні змагання.

Прес-служба ДГО «Молодий Народний РУХ»

 

Романтика нічного Дрогобича

До Дня молоді у Дрогобичі відбулася екскурсія «Пізнай історичну романтику нічного Дрогобича».

Пізнавати рідне місто у невідомому дотепер ракурсі забажали майже 100 осіб.

Романтикою надихав дворик міської ратуші, декорований свічками. Молодь під проводом Ігоря Чави піднялася на міську вежу, відвідала костел Св.Бартоломія. Кульмінацією мандрівки стали відвідини церкви Св.Юра. Підсвічення храму гармоніювало із захопливою розповіддю працівниці музею. Незважаючи на глибоку ніч, молоді не хотілося залишати романтично-містичну ауру храму.

«Це неординарний спосіб залучення молоді до пізнання міста. Вдала нічна екскурсія дала нам сигнал, що такі починання варто розвивати», – зробила для себе висновок начальник відділу сім’ї, молоді та туризму міської ради Олександра Пашко. 

 

Кримські татари гуртуються

Переселенці з Криму, які нині проживають у Дрогобичі, створюють громадську організацію.

У міської ради лідери громади попросили супроводу юридичного відділу в оформленні документів. В. о. міського голови Тарас Метик запевнив представників кримських татар, що тримає на контролі злободенне для переселенців питання – забезпечення їх житлом. Одним з варіантів, де можна було б поселити кримців, є гуртожиток нафтового коледжу. Але споруда перебуває у віданні Міністерства освіти, в якого міська адміністрація має взяти погодження, а  це – питання часу. Щодо культурного-духовного центру кримсько-татарської спільноти, про який вони клопотали раніше, Т.Метик запропонував використати частину споруди колишнього ЖЕКу №4.

До речі, у місті зараз – майже 80 переселенців із Криму.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Борг Трускавця сягнув 11 мільйонів

КП «Догобичводоканал» у червні надало послуг ТзОВ «Трускавецький водоканал» на суму 2,1 млн грн. Втім, як спрогнозував 30 червня на нараді у ратуші начальник Дрогобицького водоканалу Роман Шагала, очікувана оплата за цей місяць від міста-сусіда становить 1 млн грн. Загалом, нині борг Трускавця «підскочив» уже до 11,2 млн грн.

Роман Шагала поінформував про пошуки справедливості у судах. З його слів, на користь дрогобицького водоканалу нещодавно прийнята ухвала Господарського суду, відповідно до якої визнані борги ТзОВ «Трускавецький канал» перед КП «Дрогобичводоканал» станом на 1 листопада 2014 року.

На стадії розгляду перебувають позовні заяви щодо боргів трускавецького водоканалу за листопад-грудень 2014 р. та січень-лютий 2015 р. Недоотримання платежів за надані послуги негативно відбивається на спроможності КП «Дрогобичводоканал» сплачувати за електроенергію. Боргова залежність перед ПАТ «Львівобленерго» становить 1,8 млн  грн. На найближчий час у керманича підприємства прогноз невтішний – борг зросте до 3 млн грн., тож не виключене відімкнення електроенергії на водозаборі.

 

Соціальний хліб подешевшає

Дрогобицький хлібокомбінат готовий знизити ціну на свої вироби на 8%, підприємство «Пек-Пол» у ціні на користь покупців поступиться на 10%. Ці два підприємства є виробниками соціального хліба.

Про це на оперативній нараді у ратуші заявив начальник відділу економіки Роман Корпан. А громадська активістка Віра Байса загострила увагу влади на довгій черзі біля пункту продажу привізного хліба з міста Брошнів на вул. М.Грушевського. Роман Корпан зазначив, що продавці брошнівського хліба не мають жодних дозвільних документів, із заявою узаконити торгівлю не зверталися.

Як констатували у відділі економіки, брошнівський хліб дешевший від дрогобицького лише тому, що поступається йому вагою. До речі, минулого тижня на підставі подання спецкомісії виконком прийняв рішення про демонтаж чотирьох нелегальних об’єктів торгівлі, у трьох із них торгували хлібом.

 

Тариф на проїзд уніфікують

Виконком Дрогобицької міської ради розгляне питання про затвердження єдиного тарифу у розмірі 3 грн. на усіх напрямках маршрутних перевезень у місті на засіданні 16 липня.

До цього часу має бути проведена належна інформаційна робота для роз’яснення підстав підняття тарифу на проїзд. Обґрунтовані оголошення мали би з’явилися у кожній маршрутці, що курсує містом. Водночас виконком розгляне хиби транспортної мережі, дотримання водіями культури поведінки, Правил дорожнього руху.

В.о. міського голови Тарас Метик зауважив, що таке рішення прийнятне як для перевізників, так і для містян, адже буде збережене безплатне перевезення пільгових категорій громадян.

Над питанням встановлення тарифу на проїзд виконком дискутує уже кілька місяців. Наразі у місті чинний диференційований тариф: 2,50 грн. на маршрутах №№ 2,10,11,4, а на маршрутах №№ 1,3, 5,7,8,9,12 – 3 грн.

 

Злодії ночами не сплять

Із розпачем констатував нові крадіжки кабелю у Дрогобичі начальник дрогобицької дільниці «Укртелекому» Богдан Фур на нараді у ратуші.

Зухвальці вдруге залишили без зв’язку КП «ЖЕО», а на вулиці М.Чапельського примудрилися «потягти» кабель прямо з-під вікон.

- Крадіжки давно стали тенденційними і не припиняються. Не видно чітких дій з боку правоохоронних органів, - бідкався керівник підприємства зв’язку.

Спресердя очільник «Укртелекому» зачвив, що виходить на пенсію і це його останній робочий день. Не приховував Богдан Фур, що саме критичний стан із крадіжками кабелю якоюсь мірою вплинув на його рішення розпрощатися з галуззю, якій він віддав багато років життя.

Нагадаємо, керівництво «Укртелекому» кілька місяців б’є на сполох з приводу крадіжок кабелю. Дрогобич у цій сумній статистиці є лідером у Львівській області.

За матеріалами офіційного сайту міської ради

 

Шукачі історичної давнини

Днями студенти-першокурсники історичного факультету Дрогобицького педуніверситету ім.І.Франка розпочали розкопки у древній історичний частині нашого міста, зокрема біля дзвіниці костелу Св. Бартоломея.

На цей захід є відповідний дозвіл. Духовенство теж не заперечує археологічній розвідці. Керує базою практики декан згаданого факультету, професор Леонід Тимошенко. Викладач Василь Менько – відповідальний за археологічну практику. Загальне керівництво розкопками здійснюється під пильними очима Романа Миська і Юрія Лукомського.

На об’єкті розкопок поряд зі студентами акуратно і вправно лопаткою-совком орудувала семирічна Вероніка Лазорак. Ще б пак, адже це – донечка доцента істфаку Богдана Лазорака. І вельми приємно, що природа не відпочиватиме на цій дитині.

Щодо археологічних розвідок нашого міста, то це – третя, відколи почав функціонувати факультет. І уже є перші елементи історичної спадщини і пам’яті: черепки посуду і людські кістки. Після розкопок вчені-археологи сперечатимуться про вік древнього Дрогобича. Але для цього мають бути вагомі аргументи у вигляді всього того, що вказуватиме на старовину.

Володимир ТУРМИС

 

До ювілею служби – брифінг

З нагоди 25-ї річниці податкової служби начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин провів зустріч із представниками засобів масової інформації регіону.

- Основні завдання Державної фіскальної служби на сьогодні – це підвищення ефективності діяльності фіскального органу, запровадження дійсно дієвої системи адміністрування податків, спрощення процедури сплати податків та побудова реально довірчих відносин із платниками податків, бізнесом і фізичними особами, – зазначив під час брифінгу Євген Турчин. – Роботу нашої служби можна оцінювати за багатьма аспектами, але основним із них завжди було і залишається забезпечення надходжень до дохідної частини бюджетів усіх рівнів. Вчасно сплачені податки формують одне із головних джерел наповнення бюджету, а це – гарантія стабільності та благополуччя регіону.

Начальник ОДПІ повідомив, що за перше півріччя ц.р. загалом до місцевих бюджетів мобілізовано 144,1 млн грн., що на 34,8 млн грн. більше, ніж за відповідний період минулого року (109,3 млн грн.).

У першому півріччі забезпечено виконання місцевих бюджетів:

- м.Дрогобич – 109,4% (мобілізовано – 54,6 млн грн., у т.ч. 7,5 млн грн. акцизного податку, приріст 4,7 млн грн., що на 25 млн грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року);

- Дрогобицький район – 132,6% (мобілізовано – 14,5 млн грн., у т.ч. майже 2 млн грн. акцизного податку, приріст – 3,6 млн грн., що на 6,6 млн грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року);

- м.Борислав – 87,6% (мобілізовано – 24,9 млн грн., у т.ч. 1,9 млн грн. акцизного податку, що на 10,8 млн грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (недоотримано 3,5 млн грн.);

- м.Трускавець – 108,7% (мобілізовано – 32,3 млн грн., у т.ч. 2,6 млн. грн. акцизного податку, приріст – 2,6 млн грн., що на 18,5 млн грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року).

У першому півріччі платники податків отримали можливість скористатися процедурою податкового компромісу, завдяки якому зменшився податковий тиск на бізнес. Можливістю скористалися 34 платники податків, погоджена сума податкового компромісу склала 82,4 млн грн. Надійшло до Державного бюджету в результаті застосування компромісу 4,1 млн грн., у т.ч. 2,3 млн грн. ПДВ та 1,8 млн грн. податку на прибуток.

Є.Турчин наголосив, що з 1 липня на постійній основі запрацювала система електронного адміністрування податку на додану вартість.

Не оминули зміни і підприємців-спрощенців, яких на обліку в Дрогобицькій ОДПІ – 5909, з них 5034 фізичних осіб-підприємців та 877 юридичних осіб. Поряд зі скороченням кількості груп платників єдиного податку, зниженням ставок для третьої групи і збільшенням для всіх груп граничної межі доходу, запроваджено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні готівкових розрахунків: для підприємців ІІІ групи – з 1 липня 2015 р., для платників ІІ групи – з 1 січня 2016 р. Так, станом на 1 липня 2015 р. зареєстровано в регіоні 44 реєстратори розрахункових операцій. Щоправда, 1 липня парламент вніс зміни щодо платників ІІ і ІІІ груп, встановивши обов’язкове застосування РРО, якщо обсяг обороту – понад 1 млн грн.

На завершення зустрічі Євген Турчин подякував усім платникам, хто сумлінно виконує свій конституційний обов’язок, вчасно скеровуючи кошти до державної скарбниці. Він додав, що Дрогобицька ОДПІ постійно працює над виконанням поставлених завдань та збільшенням надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

КП «Комбінат міського господарства» спільно  з робочою групою, депутатом міської ради Миколою Походжаєм та ПП «Коло» оголошують конкурс (за винагороду) на кращий логотип програми «Чисте місто».

Основні характеристики, які має мати логотип:

- Унікальність – один із найважливіших параметрів логотипу. Він повинен притягувати увагу і затримати погляд.

- Універсальність – логотип повинен добре виглядати будучи і великим, і дрібним, щоб надалі можна було розмістити його і на зовнішній рекламі, і тоненьких сувенірних ручках.

- Асоціативність – ще одна важлива характеристика логотипу. Асоціативність відповідає за емоції і асоціації споживачів, які на підсвідомому рівні викликає ваш логотип.

- Простота – логотип має бути простий для сприйняття, оригінальний по дизайну, але в той же час відповідати загальним завданням програми.

- Краса – логотип має бути яскравим, чітким, адже це фактично єдиний символ, який залишається з програмою незмінно.

- Лаконічність – ще одна неодмінні умова хорошого логотипу. Слід уникати занадто дрібних і несуттєвих деталей, в цьому випадку він буде легко впізнаний і запам’ятовуємо.

 

Усі пропозиції просимо надсилати на e-mail kolospusk@gmail.com або особисто приносити за адресою: вул. П.Орлика,15, м.Дрогобич.

Конкурс триває до 23 липня 2015 р.

 

«МРІЯ Агрохолдинг» готує потужності зі зберігання та переробки до приймання врожаю

Цього року «МРІЯ Агрохолдинг» планує здійснювати зберігання врожаю на 7 власних елеваторах і 3 зерносховищах загальною потужністю одноразового зберігання 600 тис тонн.

Уже проведена діагностика і модернізація обладнання, навчений персонал. Крім того, цього сезону елеватори «МРІЇ» будуть надавати послуги зі зберігання, очищення та сушіння врожаю стороннім організаціям.

До запуску також готовий один із найпотужніших інфраструктурних об’єктів Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» – насіннєвий завод у м.Хоростків Тернопільської області, продуктивність якого досягає 300 тонн насіннєвого матеріалу на добу. Загалом цього року «МРІЯ» планує виробити до 15 тис тонн насіння.

«МРІЯ» розраховує приступити до жнив наприкінці червня та зібрати врожай із 126 тис га.

Кор. «ГЗ»

 

СПОРТ

«Бронза» припливла до Дрогобича

21 червня у Львові збірна команда Дрогобича взяла участь у змаганнях з плавання у рамках обласних комплексних змагань, присвячених Року Андрея та Климентія Шептицьких, за програмою ХХІV спортивних ігор Львівщини, VІІІ обласних ігор ветеранів спорту і в рамках відзначення «Олімпійського дня-2015».

Відділ фізичної культури та спорту виконкому Дрогобицької міської ради запросив до складу дорослої команди представників факультету фізичного виховання ДДПУ ім.І.Франка студентів: Степана Пішка, Олександра Мацьковича і Тетяну Ярему, а серед ветеранів – тренера з плавання ДЮСШ ім. І.Боберського Наталію Станович і відомих у ветеранському спорті Вадима Бухтіярова і Ярослава Пиля.

Варто відзначити результат на стометрівці першокурсника Олександра Мацьковича (1.00,4), який приніс йому бронзову медаль. І хоч на рахунку дрогобицьких плавців лише одна особиста нагорода, загалом командний виступ наших спортсменів був вдалим і дозволив зберегти першу сходинку для міста Дрогобича у комплексному заліку.

Ярослав ГРИЦИК

На фото: Вадим Бухтіяров (ліворуч), Наталія Станович, Олександр Мацькович та Степан Пішко.

 

Перемогу присвятили Мирону Бачмазі

Нещодавно у м.Генічеськ проходив чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці серед юніорів за участю понад 160 спортсменів із 12 областей України.

Львівщину представляли 10 спортсменів, 7 з яких – вихованці Дрогобицької ДЮСШ. У загальнокомандному заліку Львівська область посіла четверте місце, в командному заліку серед дівчат – п’яте, а серед юніорів – четверте.

В особистих змаганнях серед спортсменів старшої вікової групи обидва наші спортсмени, майстри спорту України Олег Терехов (ДДПУ) і Сергій Кравецький (ДППЛ) увійшли до фіналу і посіли відповідно четверте і п’яте місця у багатоборстві, а в змаганнях першої вправи – четверте і третє місця. Марта Войтів (ВПУ-19) була четвертою.

Добре виступили спортсмени середньої вікової групи Ярослав Ярема (гімназія) та Віталій Войтів (ЗОШ №14). Обидва набрали суму балів, яка відповідає нормативу Майстра спорту України, а Віталій виборов друге місце у змаганнях другої вправи.

У молодшій віковій групі змагалися 23 спортсмени, два з яких – Михайло Лесишин (ЗОШ №5) та Ігор Буштин (ЗОШ №1) – вихованці Дрогобицької ДЮСШ. Михайло у фіналі завоював срібну нагороду з багатоборства, бронзову та срібну нагороди у змаганнях першої та другої вправ і показав результат, який відповідає нормативу Майстра спорту України. Ігор здобув право боротися у фіналі восьми кращих спортсменів.

У віковій групі 2003-04 р.н. (програма КМС) змагалися 26 спортсменів. Олег Мазурик (ЗОШ №4) добре виконав ускладнені вправи попередніх змагань (І місце) та фінальних змагань, тож став чемпіоном України, набагато випередивши своїх суперників. Він активно готується до чемпіонату світу (листопад, Данія) і має великі шанси поборотися за медаль найпрестижніших змагань. Залишилося усією громадою допомогти з коштами для його відрядження на турнір.

Усі ці спортивні досягнення спортсмени та тренери-викладачі ДЮСШ присвячують 85-річчю від дня народження засновника спортивної акробатики в нашому місті Миронові Степановичу Бачмазі. Вітання Вам, шановний Мироне Степановичу! Міцного здоров’я й довгих років життя!

До речі, 27 червня у спортзалі ДЮСШ відбулося спортивне акробатичне свято на честь ювіляра.

Кор. «ГЗ»

 Создан 03 июл 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником