ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 17 липня 2015р.
Дрогобицька Голгофа

14 липня громадськість Дрогобича зібралася на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській». Там відбулося скорботне віче з нагоди 24-ї річниці перепоховання останків жертв комуно-більшовицького терору 40-50-х років.

Панахиду за убієнними відправив владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Ярослав Приріз у співслужінні зі священиками різних конфесій.

Звертаючись до присутніх, єпископ наголосив, що комуністичний режим знищував українців лише за те, що вони були освіченими, вірили в Бога, як патріоти прагнули бути господарями на своїй землі. Маємо завжди пам’ятати про цю жертву мешканців нашого краю. Сьогодні ж нам знову доводиться виборювати свободу, бо лютий агресор вкотре прагне захопити нашу землю. Він не змінився від 1939 року, далі нищить українських патріотів, застосовує на Сході України ще безжальніші тортури, ніж у цій катівні. Тож маємо єднатися і допомагати молитвою та пожертвами нашим воїнам, котрі сьогодні мужньо боронять нашу державу.

Після спільної молитви ведучий заходу Іван Сех надав слово в.о. міського голови, секретарю міської ради Тарасові Метику. Він назвав Меморіал «Тюрма на Стрийській» Дрогобицькою Голгофою. Із болем у серці згадував, як 14 липня 1991 року з християнськими почестями на Полі Скорботи поховали останки 486 жертв НКВД. Ці люди, переважно представники інтелігенції та члени їхніх сімей – діти, жінки, чоловіки – загинули мученицькою смертю у застінках катівні НКВД-КГБ на вулиці Стрийській,3. У 1939-41 роках більшовицькі «визволителі» фізичними та моральними тортурами вибивали у в’язнів потрібні слідству свідчення. Відтак людей знищували просто на подвір’ї. Після завершення німецької окупації до Дрогобича повернулася більшовицька влада і «фабрика смерті» запрацювала знову, більше спеціалізуючись на українцях, причетних до ОУН-УПА. Число жертв продовжувало зростати. 

Згодом частину приміщень на вул. Стрийській віддали Дрогобицькому педінституту. Однак вести будь-які будівельні роботи на подвір’ї без дозволу КДБ суворо заборонялося.

Після перемоги демократичних сил на виборах до міської ради й обрання головою Мирослава Глубіша, попри супротив системи, 3 липня 1990 року розпочалися розкопки. Ініціатором виступила Дрогобицька організація товариства «Меморіал» на чолі з Мироном Бучацьким. Тисячі дрогобичан і гостей міста побачили вийняті з землі останки закатованих жертв, їхні особисті речі, одяг і взуття, зброю і знаряддя катувань.

14 липня 1991 року відбулося перепоховання домовин з останками невинних жертв більшовицької влади. Домовини виставили на подвір’ї катівні для парастасу, згодом їх перенесли на площу Ринок. Десятки тисяч людей траурною процесією вирушили до Поля Скорботи, де й відбулося перепоховання.

Тарас Метик закликав присутніх до єдності, зруйнувати яку усілякими методами прагнуть наші вороги, сіючи розбрат як у державі загалом, так і в Дрогобичі зокрема.

На завершення скорботного віча сумна авторська пісня прозвучала у виконанні дрогобицького барда Лілії Кобільник. Відтак квіти до Пам’ятного хреста поклали представники міської влади – в.о. міського голови Тарас Метик та його перший заступник Петро Суда, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, а молоді люди запалили лампадки.

Згодом учасників заходу запросили поїхати на Поле Скорботи, де також відбулося покладання квітів та панахида.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Зламати систему чи лягти під неї? Аналітична заява

Події у м.Мукачево 11 липня 2015 р., коли відбулося збройне зіткнення між кримінальними структурами народного депутата Михайла Ланя, закарпатської міліції, з одного боку, і закарпатським підрозділом «Правого сектору», з іншого, максимально загострили й увиразнили проблематику сучасного політичного розвитку України.

Те, що правоохоронні органи в нашій державі зрослися зі злочинним світом ще від початку 1990-х рр., може не знати тільки людина цілковито сліпа і глуха, або до ідіотизму наївна. Власне, ця проблема була і є головною перешкодою для проведення реформ у нашій державі після Майдану-1 у 2005 р. і Майдану-2 у 2014 р. Кожна українська влада, яка формувалася за цей період на основі демократичних виборів, відмовлялася розв’язати цю проблему, залишаючи величезний простір господарсько-торгівельних стосунків в країні на відкуп казнокрадам, корупціонерам, шахраям і відвертим бандитам, сприяючи у такий спосіб неймовірному збагаченню спаяного класу плутократії і криміналітету.

На превеликий жаль, теперішні владні кола, яких піднесла героїчна і жертовна хвиля Революції Гідності, також в основному вирішили зберегти чинну злочинну систему, яка унеможливлює нормальний демократичний, економічний і громадянсько-моральний розвиток України. За спостереженням політичного аналітика Ігоря Лосєва, в країні поступово і тихо сформувалася владна політика Антимайдану, яка покликана вбити осиковий кіл у національну революцію Гідності, реконструювати режим клептократичної олігархії, який успішно діяв і принижував країну за президентства В.Януковича. Тому до Києва переводяться такі знакові антимайданівці, як генерал В.Маліков зі Севастополя («День», 10 липня 2015). Той самий Маліков, який тепер «вгамовує» «Правий сектор» на Закарпатті!

Те, що відбулося на Закарпатті, тобто спроба військово-політичної організації «Правий сектор» зламати злочинні схеми криміналітету, є лише невеликим фрагментом жахливої картини беззаконня, грабіжництва і свавілля, яка покриває всю країну. Крадійства на мільйони і мільярди відбуваються у всіх можливих «вузлових» точках: від одеської митниці до «бурштинових» боліт Полісся, від західноукраїнських митниць до кордонів у зоні АТО, від індустріальних гігантів Кривбасу і Дніпропеторвська до аграрних компаній Центральної України.Усе це є характерними ознаками правління режиму «внутрішньої окупації», породженого у
1990-і роки злиттям посткомуністичної номенклатури і денаціоналізованих елементів із середовища великого бізнесу, який у своїй ідеології спирається на ментально-світоглядні принципи й уявлення закостенілих і ретроградних малоросів, російських переселенців-шовіністів та до кінця совєтизованих соціальних елементів із різних верств.

Очевидно, сутичка в Мукачево була добре підготовленою пасткою для бійців «Правого сектору», яку спільно продумали міліція і п.Ланьо, екс-регіонал, активіст русинського сепаратизму на Закарпатті, соратник В.Медведчука, давній кримінальний авторитет регіону, бо діяли вони чомусь спільно, злагоджено і дуже зацікавлено. Те, що вибух стався саме на Закарпатті, не випадково, як твердять більшість політологів, а якраз закономірно. Цей край, як жоден інший, крім Криму і Донбасу, був просякнутий настроями сепаратизму і тотальної корупції.

Спроба хоч якось розірвати це коло з боку «ПС» виявилася уколом, який відкрив гігантський гнійник. Гнійник, який здатен залити всю країну. Питання тільки в тому, чи залити цілковитою її криміналізацією і тиранією владо-олігархії, чи бурею національного гніву-мсти.

Каїнову і дошкульну роль у цій ситуації, як не прикро, знову відіграють ліберальні публіцисти, які завжди позицінують себе як нібито борці з корупцією і беззаконням (найхарактернішими були виступи С.Лещенка, Т.Возняка, М.Наєма, К.Одарченко). У своїй ненависті до націоналізму вони зайняли цілком фальшиву позицію: вдають, що не розуміють, що «Правий сектор» зіткнувся із системою державної корупції, що очевидними є зв’язки закарпатських сепаратистів-антиукраїнців із московським «медіумом» в Україні В.Медвечуком, що наша влада, прикриваючи й адаптуючи таке зрощення правоохоронних органів і криміналітету, котить країну до прірви загибелі. Натомість вони цинічно оцінюють цей інцидент як факт «звичайного бандитизму», «бійки за переділ кримінального ринку», як «вияв анархії, гри на руку Москви» і т. ін. І мотивація у них тут одна: головне – дискредитувати правий, націоналістичний рух у державі, ідеологію якого, а це – традиціоналізм, національний героїзм, християнізм, законність, волюнтаризм, – вони не сприймають засадничо.

Ліберальні аналітики спекулюють в основному на тому, що, як можна, мовляв, зі зброєю в руках і без відома прокуратури влаштовувати якісь розбірки нехай із злочинцями. Так, це тільки сліпий, глухий та ідіот одночасно може не знати в Україні, що ні прокуратура, ні СБУ, ні міліція не борються із корупцією і злочинністю, бо перебувають із ними в корисливому взаємозв’язку. Якби правоохоронні органи виконували свої обов’язки, а ми ні на хвилину не сумніваємося, що чисто професійно вони готові до цього, то Україна б не числилася сьогодні в світі безнадійно відсталою і корумпованою державою. Правоохоронні органи могли б навести лад за тиждень-два в державі, але для цього їм бракує моральної відваги. Назрівання народного гніву, в авангарді якого опинився «Правий сектор», якраз вмотивоване тим, що люди масово усвідомлюють це нехотіння до розв’язання центральної проблеми в нашій країні в середовищі правоохоронних органів. Тому дія «Правого сектору», як і всіх націоналістичних середовищ, сьогодні спрямована на те, аби морально підштовхнути правоохоронні структури до виходу зі злочинного кола корупції, в яке їх втягнули люди влади за 1990-2000-і рр., і стати нарешті на варті нації і її майбутнього.

Як показує логіка подій, конфлікт на Закарпатті є лише ланкою у системній боротьбі влади із добровольчим рухом (атаки на «равликів», батальйон «Торнадо», на «Айдар», «Донбас»). Це теж закономірно, оскільки влада відмовляється ламати злодійську систему безкарного свавілля олігархату, і тому опиняється у ситуації страху і ворожості перед своїм народом.

У цій ситуації правоохоронні органи, військові повинні задуматися, чи повинні вони й надалі вірно служити режимові, який вперто не хоче відмовитися від своєї клептократичної, антинаціональної, корупційної суті, засвоєної в сумні 1990-і роки правління Л.Кучми і його кліки.

Підтримаймо мужніх добровольців! Станьмо на захист національної Революції! Врятуймо країну перед загрозою баззаконня і тиранії!

Науково-ідеологічний центр ім. Д.Донцова

 

НОВИНИ КРАЮ

Пам’яті героя Петра Яцківа

12 липня у Літинській школі урочисто освятили меморіальну таблицю випускникові навчального закладу, полеглому за незалежність України, Петрові Яцківу.

Поминальну молитву прочитав отець Володимир Горинь, який і освятив таблицю.

Петро Яцків загинув у бою з російськими окупантами в селі Піски Донецької області 20 січня цього року. На війну пішов добровольцем.

Виступаючи, учасники зібрання – родичі, друзі та односельці – згадували про Петра, як про справжнього героя, який став для кожного прикладом мужності, героїзму та вірності військовій присязі, що його життя є гідним патріотизму для майбутніх поколінь.

Працівники Народного дому села підготували патріотичну літературно-мистецьку композицію. Громада села дякує сільському голові Іванові Пурію, депутатам райради Іванові Фідику, Йосипові Дяківу і місцевому інвесторові Станіславу Карпенкові за допомогу у виготовленні та встановленні меморіальної таблиці.

Кор. «ГЗ»

 

Польська молодь впорядковує цвинтар

У Дрогобичі перебуває група молоді з Польщі, яка упродовж 8-18 липня має на меті впорядкувати польські могили на цвинтарі на вул.Трускавецькій.

Цю акцію вкотре організовує влада Нижньосілезького воєводства під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні. Майже 600 учнів зі шкіл усього воєводства роз’їхалися у 50 місцевостей України, аби впорядкувати могили, де покояться вихідці польського народу.

Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін у листі до в. о. міського голови Дрогобича, секретаря міської ради Тараса Метика назвав цю ініціативу можливістю пізнання для польської молоді спільної історичної спадщини України і Польщі. Польський дипломат висловив сподівання, що акція може послужити приводом для започаткування приязних стосунків польських школярів із дрогобицькими ровесниками. Це імпульсом до поглиблення міжнаціональних контактів між школами і громадами Дрогобича та Нижньосілезького воєводства.

 

Підхід до храму замостять

У Дрогобичі проведуть замощення підходу до пам’ятки дерев’яної архітектури церкви Св.Юра.

Про це повідомив перший заступник міського голови Петро Суда. На найближчому засіданні сесії міської ради затвердять проектно-кошторисну документацію. Замощення обійдеться орієнтовно у 700 тис грн. Із них 204 тис грн. закладені у міському бюджеті, решта – додатково залучені кошти. У планах – упорядкування території навколо храму, яке розпочнуть після замощення.

 

Щоб укріпити береги…

7 липня на нараді у першого заступника міського голови Петра Суди обговорили питання берегоукріплення річки Тисмениці.

Згідно з проектом, виготовленим департаментом міського господарства торік, вартість робіт з укріплення берегів річки становить 12 млн 880 тис грн. Як резюмував у підсумку наради Петро Суда, після проведення коригування документації влада звернеться з листами до Міністерства надзвичайних ситуацій та Міністерства промислової політики з проханням виділити Дрогобичу кошти для проведення робіт.

Нагадаємо, у 2008 році паводки розмили берег Тисмениці в межах Дрогобича, особливо в мікрорайоні Млинки. Виготовили проект аварійно-відновлювальних робіт з берегоукріплення на суму 9 млн 639 тис грн., а з Держбюджету виділили й освоїли лише 1 млн 600 тис грн.

 

На субсидії – 18 млн грн.

У Дрогобичі на фінансування субсидій цього року передбачено понад 18 млн грн.

Уже призначено субсидії 6992 сім’ям. Такі цифри навела заступник начальника управління праці та соцзахисту населення Галина Лаб’як.

Сума нарахованих субсидій від початку 2015 року становить 7 млн 063 тис 204 грн. У цьогорічному бюджеті для фінансування субсидій передбачено 18 млн 428 тис. 200 грн. Як зазначає Галина Лаб’як, на залишок коштів сподіватися дарма. Адже з настанням опалювального сезону населення активізується для оформлення субсидій, відповідно різко підсочить і сума фінансування.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

КП «Дрогобичводоканал» повідомляє мешканців Дрогобича, Стебника, Трускавця та навколишніх сіл.

У зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт на водогоні «Гірне-Дрогобич»

від 6.00 22 липня до 12.00 23 липня буде припинено водопостачання

у мікрорайони Дрогобича, а саме: вулиці Спортивна, Трускавецька, Війтівська Гора, Бориславська та прилеглі вулиці, а також вулиці Горішня Брама, Січових Стрільців, М.Тарнавського, М.Грушевського, Стрийська, Володимира Великого, Є.Коновальця, Будівельна, Нафтовиків, І.Франка, Лесі Українки,  площа Ринок та прилеглі вулиці.

Просимо вибачити за тимчасові незручності.

 

ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ

Довгобуди отримали шанс

Днями завершився процес розподілу коштів Фонду регіонального розвитку України щодо фінансування об’єктів на теренах Львівщини. Комісія Львівської обласної ради засідала декілька разів, щоби розподілити 146 млн грн., передбачених державою на будівництво і реконструкцію.

При виборі об’єктів для фінансування пріоритет надавали найбільш соціально важливим, а також тим, у яких найбільший ступінь готовності. Приємно відзначити, що до цього переліку потрапили дві школи на Дрогобиччині.

Депутатові Львівської обласної ради Михайлові Задорожному вдалося переконати колег – членів регіональної комісії з оцінки, попереднього відбору проектів регіонального розвитку Державного фонду Львівської області – скерувати 4 млн 374 тис грн. на завершення будівництва корпусу Дрогобицької ЗОШ №5 та 5 млн 278 тис грн. на добудову школи у селі Сторона.

Тепер цей перелік об’єктів скерують на погодження до Бюджетного комітету Верховної Ради України. У випадку підтримки народних депутатів Львівщина отримає заплановані кошти. Варто відзначити, що однією з умов надходження грошей було затвердження обласною радою Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівщини.

КОМЕНТАРІ ДО ТЕМИ

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ, депутат Львівської обласної ради:

- Чому вибір випав саме на ці об’єкти? Дрогобицька ЗОШ №5 готова приблизно на 90%, тож у випадку освоєння коштів цьогоріч можна було би здати новий корпус в експлуатацію.

У селі Сторона є досить багато дітей, тож нова школа там потрібна. Довгобуд тамтешньої школи потребує накриття дахом, встановлення вікон, дверей, щоби наступного року можна було б проводити внутрішні роботи. Сподіваюся, це вдасться реалізувати.

Моєю місією як депутата було домогтися внесення цих об’єктів до списків на фінансування з Фонду регіонального розвитку України. Маю попередню домовленість з народними депутатами – членами Бюджетного комітету – про погодження пропозицій від Дрогобиччини. Наступні кроки має зробити місцева влада: передбачити у міському і районному бюджетах співфінансування у розмірі не менше 10% від передбаченої суми, приведення до належного стану проектно-кошторисної документації, її експертиза, проведення тендерів на виконання робіт і розпочати освоєння коштів.

Тому закликаю місцеву владу не зволікати з усім цим, щоби не сталося так, як торік із Летнянською школою, на добудову якої мені вдалося домогтися виділення 5 млн грн., але кошти повернулися до бюджету через відсутність оновленої проектно-кошторисної документації.

Петро СУШКО, начальник відділу освіти, депутат Дрогобицької міської ради:

- Епопея з добудовою ЗОШ №5 триває вже понад 20 років. Було би чудово, якби хоч цього року її вдалося завершити. Під час затвердження бюджету розвитку Дрогобича депутати передбачили кошти на співфінансування будівництва об’єкта. А проектно-кошторисною документацією займається Управління капітального будівництва міської ради, яке виступає у ролі замовника робіт.

Василь БОХОНОК, начальник Управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради:

- Проектно-кошторисна документація на добудову ЗОШ №5 розроблена, вона пройшла державну комплексну експертизу. Вже оголошений тендер на виконання робіт. Словом, робимо все належне, аби передбачені кошти цього року були освоєні у повному обсязі.

За інформацією сектора з питань внутрішньої політики Дрогобицької РДА, за пропозицією райдержадміністрації постійна комісія райради з питань планування бюджету розглянула і скерувала на розгляд сесії проект рішення про внесення зміни до районного бюджету, яким передбачається виділити 528 тис грн. на співфінансування добудови школи у с.Сторона та 60 тис грн. на коригування проектно-кошторисної документації.

Редакція «ГЗ» відстежуватиме розвиток подій та інформуватиме громаду чи зуміють місцеві органи влади освоїти передбачені державою кошти.

Ярослав ГРИЦИК

 

Об’єднання громад: чи переможе здоровий глузд?

7 липня сесія Львівської облради після гострих дебатів таки підтримала проект Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівщини. «За» проголосували 60 обранців. Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний не підтримав запропонований проект адміністративно-територіальної реформи. Ми попросили народного обранця прокоментувати свою позицію.

- Я не голосував за проект Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівщини, оскільки обраний депутатом від Дрогобицького району, а переважна більшість сільських і селищних голів виступила проти запропонованого проекту. Хоч у принципі я підтримую реформу, та був змушений виконати волю виборців. Окрім того, маю чимало зауважень до затвердженого Перспективного плану, за яким у Дрогобицькому районі планують створити 11 громад (Дрогобицька, Стебницька, Бориславська, Грушівська, Східницька, Трускавецька, Підбузька, Болехівська, Меденицька, Уличненська, Лішнянська). Вважаю, що обговорення проекту на наших теренах не відбулося належним чином. Можливо, представники місцевої влади (керівники району, міст, сіл і селищ) не вірили у реальність проведення адміністративно-територіальної реформи, про яку вже говорять багато років, тож поставилися до неї формально. Асоціація сільських і селищних рад Дрогобиччини відразу була принципово проти об’єднання громад, райдержадміністрація виконувала доручення облдержадміністрації якнайшвидше подати хоч якийсь перспективний план, а керівники міст, бачачи супротив сільських голів, не надто вірили в реальність приєднання навколишніх населених пунктів.

У результаті від прийнятої конфігурації об’єднання громад страждатимуть прості мешканці, оскільки вона, у більшості випадків, не обґрунтована ні економічно, ні за принципом суміжності. Для прикладу, приміські села давно вже інтегровані в міста (діти відвідують школи, садочки, мешканці їздять на роботу, лікуються, є суміжні території), тож таке об’єднання є абсолютно доцільним, але чомусь у більшості випадків цього не сталося. На мою думку, з 11 новоутворених найбільш логічним є об’єднання населених пунктів Східницької, Меденицької і Трускавецької громад. Решту варіантів доцільно було би відкоригувати.

Що робити у теперішній ситуації? Доки Кабінет Міністрів ще не затвердив Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Львівщини, варто терміново повернутися до цього питання і внести зміни. Бо коли документ пройде слухання в Уряді та Верховній Раді, щось змінити буде вже дуже складно, - зауважив Михайло Задорожний.

Ярослав ГРИЦИК

 

Не нарікати, а працювати!

13 липня у Дрогобицькій ОДПІ відбулася нарада керівництва податкової служби з головами сільських і селищних рад Дрогобицького району. Головна тема розмови – поліпшення наповнення місцевих бюджетів.

Начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин зауважив, що війти не є професійними економістами чи фінансистами, вони обрані громадою, але до того працювали в різних сферах. Тому для поліпшення співпраці органів місцевого самоврядування з фіскальною службою у Дрогобицькій податковій вирішили закріпити за конкретними населеними пунктами відповідальних працівників. Сільським і селищним головам представили кураторів, до яких тепер вони зможуть звертатися за допомогою у розв’язанні питань податкового законодавства.

Окрім того, війтам нагадали про новації у формуванні місцевих бюджетів, пов’язані з процесом децентралізації. У цьому плані їм є над чим працювати. Для прикладу, на території двох сільських рад є 4 та 7 точок, де торгують підакцизними товарами (спиртні напої, пиво, тютюнові вироби), натомість до бюджету села ці підприємці не сплатили жодної копійки (!) акцизного податку. Сільським головами слід провести роз’яснювальну роботу з такими підприємцями, пояснити, що акцизний збір стовідсотково наповнює бюджет місцевої громади. Якщо ж відповідної реакції не буде, можлива перевірка податкової служби з усіма наслідками.

Окрім того, на території сільських і селищних рад розташовані підприємства, що не сплачують за користування землею через те, що місцеві ради не уклали з ними угоди про оренду. Також ще не всі сільради встановили відсоткові ставки туристичного збору на 2015 рік. Є резерви наповнення бюджету у сплаті податку з нерухомого майна юридичних і фізичних осіб.

Тож голів сільських і селищних рад закликали не нарікати на брак коштів, а активніше попрацювати у напрямі наповнення місцевих бюджетів. Адже всі можливості для цього є. Водночас Євген Турчин наголосив на необхідності застосування принципу соціальної справедливості в оподаткуванні: можна зменшувати відсоткові ставки місцевих податків і зборів, але їх повинні сплачувати всі!

Згодом учасники наради поспілкувалися з керівниками структурних підрозділів ОДПІ, отримали відповіді на актуальні запитання.

Ярослав ГРИЦИК

 

Про відповідальність і сумлінність

Днями у міськраді засідала колегія з питань соціально-економічного розвитку під головуванням Петра Суди, який нарешті приступив до виконання обов’язків першого заступника міського голови. З огляду на те, що через певні перипетії провести таке зібрання за участю фахівців різного профілю вдалося вперше за півроку, нагальних питань накопичилося чимало.

Насамперед слід віддати належне професійності Петра Станіславовича, який з перших хвилин задав тон ділової, конструктивної роботи – відчувалася практика досвідченого фінансиста.

А тепер щодо перебігу колегії. Першим у порядку денному стояло питання про стан заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах Дрогобича і Стебника. Серед «лідерів» з невиплати зарплат – автокрановий завод, понад 7 мільйонів гривень. Просвіту щодо якогось зрушення тут не видно, більше того, як зауважив Петро Станіславович: «Доходять чутки, що власники почали активно різати обладнання на металобрухт». Жах! Нищать єдине подібного профілю підприємство в Україні. Дивина та й годі! Дрогобичу самотужки зупинити власників не під силу, а у Києві міністерство й вусом не веде. Славний Прем’єр-міністр (той, що зі знанням англійської) від часу, як очолив Уряд, навіть не обмовився, як рятувати промисловість від горе-власників. Як запустити ті підприємства, котрі ще здатні прислужитися державі й народу… Лише чуємо від ранку до вечора: «Кредити, кредити…», «Обіцяють дати! Вже дають! Дадуть ще!» Греки вже приїхали на тих кредитах і залишилися хіба що з цитринами.

Далі члени колегії проаналізували виконання платежів за землю, про що доповідав начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха. Ці кошти, що наповнюють казну – реальні гроші від продажу, податки і сплата за оренду земельних ділянок. Станом на 1 червня цього року загальна заборгованість складає понад 12 млн гривень. Серед боржників: ВАТ «Галол» (661 тис 649 грн.), ПАТ «ДЗАК» (1 млн 946 тис 840 грн.), ВАТ «Дрогобицький машинобудівний завод» (762 тис 926 грн.), ДП «Кераміка» (1 млн 970 тис 000грн.), ТзОВ «Універсальна бурова техніка» (1 млн 073 тис 000 грн.).

Звісно, наведений перелік далеко не повний, боржників набагато більше, але й заборгованість їхня суттєво менша. Є ще надія, що після відповідної роз’яснювальної роботи з несумлінними платниками, вони недоїмки погасять.

Аби трохи дисциплінувати несумлінних платників, присутній на колегії начальник Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції Євген Турчин запропонував закрити злісним боржникам виїзд за кордон – керівнику, власникові, бухгалтеру – (є така можливість, хоча доволі складна) до повного погашення будь-якої заборгованості. Крім того, законом передбачено після шести місяців неплатежів розривати договори оренди.

Висловила свої хвилювання Н.Нестор – перший заступник начальника Управління пенсійного фонду України в Дрогобичі та Дрогобицькому районі. Борг зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування складає 3 млн 637 тис грн. Усі суми боргу забезпечені рішенням судів. З початку року частка боргу зменшилася на 550 тис грн. Найбільше заборгував Стебницький «Полімінерал» –  млн 126,5 тис грн., ще 1 млн 305,8 тис грн. – економічно-активні підприємства. Графіки погашення заборгованості доведені до відома, тож залишається вірити в сумлінність і відповідальність керівників.

Під час засідання колегії Петро Суда констатував прикру реальність: у Дрогобичі нема кому освоїти кошти, передбачені на ремонт доріг. Слово за словом з’ясувалося, наприклад, що одна тонна асфальту в підприємця зі Стебника коштує 1400 грн., у міському комунальному підприємстві – 2000 грн., а в ДП ВАТ «Прикарпатбуд» ДУМБ – всього 1200. Є у них і асфальтоукладник, як запевнив представник організації.

Пригадуються часи, коли у нашому місті працювали шість, або сім дільниць, де виготовляли асфальт, була й різноманітна дорожня техніка, чого, як не прикро, не скажеш про теперішній стан. Адже очевидно: без доброї матеріально-технічної бази утримувати міські дороги в більш-менш належному стані при нинішньому безгрошів’ї – справа марна. Дешевше залатати невеличку ямку, ніж ремонтувати з часом глибочезну баюру. З минулих років пам’ятаємо: дощ, сніг, а заїжджий підрядник кладе асфальт. Йому байдуже. Ухопив гроші і поїхав.

Хочеться вірити, що багато дечого вдасться Петрові Суді на довіреній посаді. Досвіду і рішучості йому не позичати. Шкода лише, що пізно очолив таку важливу ділянку роботи в апараті міської ради.

Василь ДОБРЯНСЬКИЙ

Фото автора

 

ДНСУ ЗАСТЕРІГАЄ

ЗБЕРЕЖІМО ВРОЖАЙ ВІД ПОЖЕЖ!

Незабаром жнива – особливо пожежонебезпечний період для ранньої групи зернових культур. І відповідальність за майбутній хліб несемо ми всі. Тож не допустити пожежу у період жнив і зберегти хліб – наш спільний обов’язок.

Загрозу створюють: спекотна погода, сухі хлібні поля, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко несправні, людська недбалість і безвідповідальність. У цей час найменша необережність з вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, незагашений сірник чи іскра, що вилетіла через несправність іскрогасника трактора чи автомобіля, можуть призвести до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл.

Основними причинами виникнення пожежі під час жнив є необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації машин і агрегатів, випалювання стерні.

Приборкати таку пожежу, яка дуже швидко може набути значних масштабів, дуже складно. Нерідко залучаються сили рятувальних підрозділів. Щоби виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил.

Слід провести перевірку технічного стану і протипожежного забезпечення зернозбиральних комбайнів, тракторів, автомобілів для перевезення хліба. Техніку слід забезпечити іскрогасниками на вихлопних трубах, захистити пристроями та первинними засобами пожежогасіння, передбачити розділення великих хлібних масивів на ділянки площею по 50 га, відмежувати їх проораними смугами.

Поблизу хлібних ланів треба встановити попереджувальні знаки про заборону паління і користування відкритим вогнем, поля зернових мають бути обкошені та оборані від доріг і лісу. Заправку сільгосптехніки слід проводити на відстані не менше 30 м від полів, треба забезпечити належною кількістю первинних засобів пожежогасіння зернотоки і зерносклади. Ці будівлі мають бути обладнані пристроями блискавкозахисту та системами пожежної сигналізації, електромережа має бути справною, перевіреною. Відповідальні особи мають ліквідувати недоліки, що можуть призвести до пожежі, які вказані в приписах та порадах Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області.

Щоби не допустити втрат зернових у місцях збирання, зберігання та перероблення врожаю від пожеж, Дрогобицький районний відділ ГУ ДСНСУ у Львівській області звертається до всіх мешканців регіону з закликом: дотримуйтеся правил пожежної безпеки під час підготовки, збирання врожаю та збереження зернових. У народі кажуть «Не той хліб, що в полі, а той, що в коморі».

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби цивільного захисту

 

ДАІ ІНФОРМУЄ

Операція «Номерний знак»

На виконання вимог службової телеграми ДДАІ МВС України від 05.05.2015 року №4/3-6377 на території Львівської області проводяться цільові профілактичні заходи під умовною назвою «Номерний знак».

Мета заходів: поліпшення транспортної дисципліни водіїв, виявлення та припинення випадків експлуатації транспортних засобів без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів; з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака на відстані 20 метрів, що дає змогу правопорушникам уникати відповідальності за порушення ПДР і негативно впливає на безпеку дорожнього руху.

Під час проведення заходів звертатиметься увага на:

- керування водіями транспортними засобами без номерного знаку або з номерним знаком, що не належить цьому засобу;

- з номерним знаком, що не відповідає вимогам стандарту;

- з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці;

- з номерним знаком, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів;

- з перевернутим чи неосвітленим номерним знаком.

Д.ГУРАЛЬ, в.о. начальника ВДАІ з обслуговування Дрогобича і Дрогобицького району ГУ МВСУ у Львівській обл., старший лейтенант міліції

 

КРИМІНАЛЬНЕ ЧТИВО

Убивство у Дрогобичі

9 липня о 02:40 лікарі повідомили дрогобицьку міліції, що в одній із квартир на вул. Володимира Великого виявили тіло 24-річної жінки без ознак життя.

Загибла проживала у помешканні 28-річного чоловіка. Під час огляду її тіла, правоохоронці виявили множинні тілесні ушкодження та понівечене обличчя.

У скоєнні злочину підозрюється співмешканець загиблої. Він стверджує, що розлютився, бо дізнався, що жінка має намір заволодіти його квартирою.

За цим фактом розпочате досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 (умисне вбивство) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 15 років.

Правоохоронці з’ясовують усі обставини події.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській обл.

 

Пограбування у білий день

10 липня 2015 року близько 10.00 на автомобільній дорозі «Дрогобич-Трускавець» біля повороту до села Модричі скоєно напад на пасажирів автомобіля «Шкода-Октавія» чорного кольору.

Злочинці зупинили потерпілих на чорному автомобілі «Ауді А8» і викрали значну суму коштів із салону «Шкоди». Дрогобицькі правоохоронці просять зголоситися випадкових свідків цієї події, які на у цей момент проїжджали в напрямку Дрогобич – Трускавець і надати інформацію, що допоможе розкрити злочин. Телефонуйте: 3-93-73, 3-87-64, 3-96-66, (067) 673-50-54.

 

Лікар вимагав хабара

9 липня лікаря однієї з міських лікарень Дрогобиччини викрили під час одержання неправомірної вигоди за надання громадянинові медичних документів про непридатність до військової служби.

Операцію провели працівники Управління протидії злочинності у сфері економіки ГУ МВСУ у Львівській області спільно з обласною прокуратурою.

Правоохоронці встановили, що лікар, який є також депутатом місцевої ради, вимагав від мешканця 1000 доларів США за сприяння йому в одержанні медичних документів про непридатність до проходження служби у Збройних силах України.

Посадовця викрили під час одержання грошей у сумі 500 доларів США у службовому кабінеті.

За цим фактом розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років із конфіскацією майна.

Прес-служба ГУ МВСУ у Львівській обл.

 

Біженка відкрила казино

Дрогобицький міськрайонний суд визнав винною переселенку з Донецької області у незаконній організації грального бізнесу у Дрогобичі (ч.1 ст.203-2 ККУ).

Згідно із вироком суду, жінку оштрафували на 170 тис грн. Суд також постановив конфіскувати гральні автомати та стягнути майже 3,5 тис грн. за проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

На початку грудня минулого року жінка переїхала до Львова у зв’язку зі складною ситуацією в південно-східних областях України. Приїхавши у справах до Дрогобича, познайомилась із власником більярдного клубу, який здавав в оренду одну з кімнат приміщення.

Жінка взяла в оренду кімнату, заплативши 3000 грн. за два місяці. З допомогою Інтернету купила 12 гральних автоматів і в лютому ц.р. їх підключила. Вже у березні послугами стали користуватися клієнти, які раніше приходили грати у більярд.

Спершу жінка сама була адміністратором, а згодом найняла працівницю і поїхала до Львова. Через кілька днів у підпільний гральний заклад завітали працівники міліції і вилучили автомати.

Вл.інф.

 

СПОРТ

Бронзовий успіх вихованців «Медика»

У Хмельницькому 1-5 липня проходив чемпіонат України з багатоденної гонки серед юнаків та дівчат з велосипедного спорту.

Вихованці спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з велоспорту «Медик» Святослав Шимко, Василь Олеш та Ярослав Паращак у складі команди Львівської області вибороли ІІІ командне місце. Серед дівчат Марія Ямельницька теж виборола ІІІ командне місце. У змаганнях брали участь майже 30 найкращих команд велосипедистів України.

***

СДЮСШОР «Медик» запрошує на навчання хлопців і дівчат віком від 11 років. Звертайтеся за адресою: вул. Пилипа Орлика,14/2.

Кор.»ГЗ»

 

На обрії – футбольний екватор

Триває чемпіонат Дрогобиччини з футболу 2015 року.

У Прем’єр-лізі після 10 турів лідерство поділяють доброгостівські «Карпати» та «Арсенал» з Лішні, у доробку яких по 20 очок. На третій сходинці турнірної таблиці – ФК «Меденичі» із 19 пунктами. На очко менше у «Зорі» з Трускавця.

У змаганні юнацьких складів трійка лідерів виглядає так: «Зоря» (Трускавець) – 22 очки, ФК «Підбуж» та «Карпати» (Доброгостів) – по 19.

Серед команд Першої ліги після 9 турів лідирує ФК «Летня» – 21 очко. На другій сходинці – «Сокіл» (Попелі) – 19, на третій – ФК «Медвежа» – 18.

У Другій лізі першу-другу сходинки після 9 турів ділять «Нафтовик» (Довге) та «Смерічка» (Опака) – по 21 очку. На два очки від них відстають золочівські «Карпати».

Додамо, що чотири команди з Дрогобиччини виступають у Першій лізі першості Львівщини з футболу. ФК «Новошичі» після 10 турів посідає третю сходинку (22 очки), СК «Східниця» – четверту (20), «Нафтовик» (Борислав) наразі йде десятим (9), услід за ним розташувався ФК «Стебник» (7 очок).

Ярослав ГРИЦИК

 

Тріумф Андрія Мелимуки

Дрогобичанин Андрій Мелимука на змаганнях у Польщі став володарем кубка Центральної Європи з радіокерованих авіамоделей.

Спортсмен є членом авіаспортклубу «Віраж». Змагання пройшли у польській ґміні Наревка на озері Сем’янувка. Гідролітак під керуванням нашого спортсмена показав найкращий результат.

Знаково, що переможну зірку Андрій Мелимука запалив у Польщі у час відзначення у Дрогобичі Днів Європи. Яскравим спортивним тріумфом дрогобичанин засвідчив, що і вміннями, і завзяттям українці здатні дивувати світ.

Кор. «ГЗ»

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Викрили підпільну гуральню

Протиправну діяльність припинили працівники оперативного управління ГУ ДФС у Львівській області.

Незаконний алкоголь виготовляли троє мешканців Дрогобиччини та стебничанка. Продукцію збували у приватних магазинах та кафе на Львівщині.

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили підроблену горілку відомих брендів: «Medoff», «Перлова», «Львівська шляхетна», «Первак», «Nemiroff». Усього зловмисники виготовили майже 120 літрів фальсифікату орієнтовною вартістю до 10 тис грн. Також вилучено 512 л спиртовмісної рідини на суму 51 тис грн.

Зразки фальсифікату скеровано на експертизу. Розпочате кримінальне провадження.

 

Система електронного адміністрування ПДВ працює у звичайному режимі: 24/7/365

З 1 липня система електронного адміністрування ПДВ працює у звичайному режимі відповідно до законодавства. Ця система передбачає реєстрацію всіх податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Основними відмінностями функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість у вказані періоди є те, що з переходом системи на звичайний режим:

- реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється із застосуванням обмеження сумою, визначеною за формулою відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – формула);

- застосовується штраф у розмірі 10 відс. суми ПДВ, зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування, за порушення платниками податку до 15 днів терміну реєстрації податкових накладних, та розрахунків коригування до них у ЄРПН.

Таким чином, з 1 липня 2015 року податкові накладні/розрахунки коригування можуть бути зареєстровані в ЄРПН на суму «вхідного» ПДВ, зазначеного в отриманих податкових накладних та податку, сплаченого на митниці. У випадку недостатності цієї суми для забезпечення реєстрації платнику необхідно поповнити свій рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ на суму недостачі.

Система електронного адміністрування ПДВ працює в режимі 24/7/365 (без перерв на святкові та вихідні дні) та забезпечує в розрізі платників податку автоматичний розрахунок суми за формулою.

Для уникнення відволікання обігових коштів платників ПДВ передбачено збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі (формули):

- 1 липня 2015 року – на суму середньомісячного розміру податку, задекларованого та погашеного платником до бюджету упродовж попередніх 12 місяців (так званий «овердрафт»);

- протягом тестового періоду (та в подальшому) – за бажанням платника на суму від’ємного значення, яке виникло за звітні (податкові) періоди до 1 лютого 2015 року;

- до 10 липня 2015 року – на суму надміру зарахованих до бюджету коштів станом на 1 липня 2015 року.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 Создан 17 июл 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником