ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 24 липня 2015 р.
«Чорне братстсво», або «Ракова пухлина», знешкодити яку вкрай проблематично

На Львівщині активізувалася горезвісна секта догналівців, яка «вилупилася з яйця», вигрітого російськими спецслужбами, у 2008-2009 роках.

Спочатку секта опозиціонувала себе як альтернатива Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). Але, як мовиться, що далі в ліс, то більше дров. Зараз сектанти, наприклад, активно агітують проти мобілізації, тобто намагаються дискредитувати так звану антитерористичну операцію на сході України, яка, по суті, є повномасштабною війною з іноземними окупантами.

До цього незареєстрована офіційно і невизнана в Україні, буцімто, релігійна організація, «прославилася» тим, що пропагувала нетерпимість до інших віросповідань, активно підтримувала Януковича, виступала проти освоєння родовищ сланцевого газу в Україні, яке є реальною і водночас загрозливою для Росії енергетичною альтернативою.

Сьогодні догналівці, які за час свого існування зазомбували сотні адептів, зруйнувавши при цьому чимало сімей і людських доль, зухвало вторглися у сферу зовнішньої політики держави. Так, наприклад, в Інтернеті опубліковано низку звернень сектантів до керівництва Росії з проханням ввести «миротворчі» війська на територію України.

Як відомо, місяць тому Служба безпеки України провела обшук у жіночому монастирі в Підгірцях і затримала п’ять псевдосвящеників. «Творця» і лідера секти Антоніна Догнала, яку журналісти влучно охарактеризували «чорним братством», оголосили персоною нон-грата, тобто заборонили перебування в Україні. Склавши адміністративні протоколи, ще трьох громадян Словаччини, які надягли на себе овечі шкури, було видворено за межі держави.

До речі, під час обшуків у місцях зібрань прихильників секти правоохоронці виявили підроблену печатку УГКЦ і флешки з матеріалами про діяльність цієї нелегальної, буцімто, релігійної структури, які явно свідчать про її антидержавну, яскраво виражену ворожу сутність.

Виникає цілком логічне запитання: невже всього цього замало, щоби раз і назавжди покінчити з «чорним братством»? Причім, у абсолютно правовому полі.

На жаль, на думку багатьох експертів, є один архіважливий нюанс, який унеможливлює одним помахом «шаблі» розрубати цей гордіїв вузол. Річ у тім, що за час існування секти у її тенета втягнуто сотні обманутих громадян, які сліпо вірять своїм поводирям. Ця обставина, поза сумнівом, є величезним каменем спотикання.

Вочевидь, аналізуючи причини виникнення цієї «хвороби», якій СБУ та інші правоохоронні структури «дозволили» перерости в епідемію, не варто скидати з шальок терезів той факт, хто донедавна керував державою, СБУ, МВС і які в них були орієнтири і пріоритети. А наразі ж, доки цю «ракову пухлину» не знешкоджено, вся надія на нас самих, пересічних дрогобичан. Будьмо мудрими і обачними, пильнуймо своїх дітей, рідних, близьких від догналівської «трясовини», осередок якої дотепер працює у нашому місті.

Марта ПРИРІЗ

 

Страшна таємниця старого цвинтаря

Коли 25 квітня 1989 р. авторові цих рядків у публікації «Правду – і до кінця» на цілу сторінку газети «Радянське слово» випало вперше, тоді ще за існування СССР, порушити питання про потребу пошуку останків невинних жертв НКВД 1939-1941 рр. у задньому дворищі будинку педінституту на вулиці Стрийській, 3, у Дрогобичі для їх наступного перепоховання з християнськими почестями, навряд чи хтось із нас припускав, що воно, це питання, розтягнеться в часі на чверть століття. Як з’ясувалося нині, вийшло саме так.

Нагадаю, перші 74 невинно убієнні жертви московських катів упокоїлись у спільній могилі на цвинтарі на вулиці М. Грушевського на початку липня 1941 р. Останки інших 486 наших мучеників, відкопані там протягом літа-осені 1990 р., знайшли вічний спочинок 14 липня 1991 р. на Полі Скорботи поблизу Старого Села. Почався був пошук останків жертв і в глибокій криниці посеред внутрішнього дворика колишнього «фізмату». Проте не так через об’єктивні, як суб’єктивні причини й труднощі робота призупинилась і врешті-решт припинилась до невідомо яких часів.

Головно через байдужість і халатність громади і влади, поза увагою залишилось ще одне страшне місце в Дрогобичі, де енкаведисти теж залишили сліди своїх нечуваних у світовій історії кривавих злочинів проти людяності. Йдеться про старий жидівський цвинтар наприкінці вулиці П. Орлика, якому пощастило вціліти і де продовжувалась практика поховання членів жидівської громади міста до 1970 рр. А місце воїстину страшне.

На підтвердження сказаного звернуся до друкованих видань. Спочатку відкрию перший том чотиритомника «Дрогобиччина – земля Івана Франка» з вихідними даними: Ню-Йорк-Париж-Сидней-Торонто, 1973, перевиданий Дрогобицьким видавництвом «Бескид» у 1993 р. На стор. 130-131-й вказаного видання вміщено допис автора, захованого за криптонімом А. О. (Німеччина), з газети «Шлях перемоги» від 3 липня 1960 р. Процитую його: «По втечі большевиків з Дрогобича наприкінці м.[ісяця] червня 1941 р., зараз же наступного дня вранці побачив я, що багато людей спішать на жидівське кладовище, яке було положене за містом у напрямі на с. Грушову. Пішов туди і я, за деякий час туди приїхало теж декілька німецьких вояків.

За брамою кладовища, у віддалі біля 10 метрів, побачив я шість великих розкопаних ям, виповнених трупами жахливо змасакрованих людей. Кожна яма була біля 6 м. довга, 2 м. широка і 2 м. глубока. В кожній з цих ям було приблизно по 50 трупів. Це були тіла українських патріотів, що їх замордували большевики перед своєю втечею з Дрогобича.

Жертви московського садизму були постріляні в потилицю, мали повиколювані очі, поламані руки й ноги, були пов’язані колючим дротом. Між замордованими були теж два німецькі літуни, що їхній літак зістрілили большевики над Дрогобичем».

Свідчення А. О. розширив Дмитро Білий у доповненні до своєї статті «Процес 54-х у Дрогобичі», вміщеному на стор. 845 цього ж видання: «На жидівському цвинтарі, за містом, у сторону с. Грушова, було найдено шість великих ям, наповнених трупами в’язнів, жахливо помордованих. Я особисто бачив, що в одних були повиколювані очі, відрізані вуха й язики, поламані руки й ноги, колючим дротом пов’язані… А біля брами, при вході на цвинтар, побачив я двох німецьких літунів, які були в ганебний спосіб замордовані. В них руки й ноги були обложені з одної й з другої сторони дошками та перебиті цвяхами наскрізь».

Третім джерелом є спогад Євгенії Владичин «Мене врятувала молитва» у четвертому томі «Дрогобиччини…» (Дрогобич, Відродження, 1997). Там на стор. 385 читаємо: «Багато нерозпізнаних, облитих кислотою трупів знаходилось на жидівськім цвинтарі. Руки жертв були скручені назад, зв’язані колючим дротом. А було й таке, що крізь язик перетягнений дріт, у декотрих – проламані черепи».

Що сталося з останками тих приблизно 300 жертв зі старого жидівського цвинтаря, про які говорять ці свідки? Свого часу їх відкопали й десь перепоховали, чи вони досі лежать у тих ямах? Ні друкованими, ні усними свідченнями автор не володіє. Тому за його пропозицією 21 липня 2015 р. група небайдужих дрогобичан у складі Тараса Куликовця, Стефанії Зайшлої, Тараса Пащака, Романа Пастуха і трускавчанина Мирона Бучацького, котрий був керівником розкопок останків жертв НКВД на вул. Стрийській у 1990 р., відвідала цвинтар, аби на місці зробити попередні висновки. Змогли увійти туди через мур за допомогою позиченої в сусідньому ПрАТ «Західукртранс» розкладної драбини, адже залізну вхідну браму цвинтаря надійно захищають два великі замки.

Позаяк пані Стефанія родом зі Снятинки теж бачила на власні очі описане вище жахіття, вона не лише підтвердила надруковане в «Дрогобиччині…», але й допомогла приблизно локалізувати місце шістьох ям. Отже, вони починаються неподалік від брами, знаходяться праворуч від центральної алеї цвинтаря і перпендикулярно до неї. Остання з цих ям може бути перед кількома високими липами, що виросли після війни. Точнішу локалізацію зробити важко, бо цвинтар позаростав високими травами, колючими ягідниками і кущами, поміж якими то тут, то там валяються уламки надгробків.

Як ви зрозуміли, ця стаття покликана привернути увагу Дрогобицької міської ради і послужити поштовхом до організації та здійснення розкопок на старому жидівському цвинтарі задля пошуку останків жертв НКВД. Сумніви в тому, що вони будуть знайдені, – мінімальні. А далі пошуковців чекає наступна робота, передбачена законодавством України. Вона повинна закінчитися урочисто-траурним перепохованням невинно убієнних на Полі Скорботи і навіки залишитися в пам’яті нашого народу як засторога проти російського фашизму у вигляді кривавої путінщини, що знову підняв голову, прагнучи відновити «імперію зла». Світ і ми покликані не допустити його реваншу і повернення на політичну карту. Історія дає уроки, аби ми робили з них правильні висновки.

Роман ПАСТУХ

 

Довга дорога до Європи

Уявіть собі будь-яке європейське місто без громадської вбиральні. Очевидно, уявити важко. Хіба що може наснитися, та й то, мабуть, після невдалого дня, який провокує безглузді сновидіння.

Пропонуємо читачам діалог на тему дрогобицького клозету із Зеноном КОСТІВИМ, котрий тривалий час прагне бодай у такий простий спосіб наблизити Дрогобич до європейських стандартів, але це йому чомусь не вдається. Запитання: чому?!

- Як і більшість дрогобичан та гостей міста обурений тим, що в самому центрі нема громадської вбиральні. Можновладці з ратуші задекларували в стратегічному плані розвитку одним із головних пріоритетів розвиток туризму. А тепер уявіть себе на місці німецького, британського чи французького мандрівника, котрий опинився на площі Ринок і відчув нагальну потребу зайти до вбиральні.

Наперед скажемо, що ні з лупою, ні з мікроскопом він її не знайде. Звичайно, турист може натрапити на знак «00» в підвалі ратуші, та, посмикавши за клямку, розчарується. Зачинено! Ця вбиральня – мрія депутата міськради, колишнього заступника мера Богдана Іванціва, який прийшов до влади після Помаранчевої революції, яка не ставила європейський вибір найвищим із пріоритетів. Але революція Гідності заявила про прагнення народу увійти до Європейської спільноти. Всі депутати і чиновники з ратуші в один голос почали декларувати, що Дрогобич – європейське місто! А що за європейське місто без громадської вбиральні в його центрі? Тому тепер уже, здавалося б, ніхто не заважатиме її збудувати, якщо таке бажання у когось виникне.

Таке бачення виникло в мене і 25 січня ц.р. я написав заяву на ім’я секретаря міської ради Тараса Метика, який виконує обов’язки міського голови. Він переадресував заяву головному архітекторові, а той відповів, що доки не виділена земельна ділянка – він до цієї справи не має жодного стосунку. Тож довелося писати ще одну заяву щодо виділення ділянки, яку я вже наперед підшукав. 26 лютого мене повідомили, що заяву розглянуть на земельній комісії, а остаточне рішення прийме сесія міськради. Аж до червня чекав на рішення комісії, але так і не дочекався. А 2 червня особисто пішов на засідання земельної комісії, яку очолює Олег Мельник.

«Проєвропейські» депутати дивилися на мене як на мале пиво, коли я заговорив про будівництво  громадської вбиральні. Один із членів комісії заявив, що моя затія марна, позаяк туалети є в кожному кафе. Він, очевидно, забув: щоби скористатися послугами такої вбиральні, треба бодай філіжанку кави купити за 8 гривень. Для простого дрогобичанина така послуга задорога. Тому звичайні смертні організували собі стихійну вбиральню на місці, де колись було кафе «Мозаїка», а тепер бовваніють хіба залишки підвальних приміщень. Депутатів, зрозуміло, не бентежить, що це виглядає зовсім не по-європейськи і що самих європейців, котрі приїжджають до Дрогобича, це, м’яко кажучи, вражає. Ось чому звертаюся за допомогою до громади, щоби спільно вплинути на тих, котрі клялися захищати наші інтереси, а, ставши депутатами, хіба заважають нам жити по-людськи. Самі нічого не роблять і іншим не дають.

Вірю, що Дрогобич, маючи унікальні пам’ятки культури, таки стане туристичним центром. Вірю, що з вашою допомогою, шановні дрогобичани, зможемо вплинути на владу, щоби вона не заважала зробити це. А почнемо із вбиральні: щоби туристи, приїхавши до нас, могли помитися, привести себе до порядку та почувалися в Європі, а не в «Азіопі». Для цього в мене є і бажання, і можливості, й навіть вільна ділянка на приміті. Є підтримка політичної партії «Самопоміч». Нема лише доброї волі влади.

До речі, на засіданні сесії Дрогобицької міської ради, яке відбулося 22 липня, радний Роман Курчик озвучив депутатський запит з цього приводу і водночас висловив крайнє здивування чому дотепер, блокується ініціатива добропорядного громадянина Дрогобича, котрий прагне полегшити життя містянам і гостям та бодай на п’ядь наблизити його до Європи.

Марта ПРИРІЗ

 

ОПЕРАТИВНО

Друга спроба була успішною

20 липня відбулося продовження засідання виконкому Дрогобицької міської ради, який минулого четверга не назбирав голосів, аби прийняти рішення про скерування коштів, отриманих від перевиконання міського бюджету у першому півріччі, на ремонт доріг міста.

Частина членів виконкому стояли на тому, що гроші треба акумулювати для нової влади, яка розпорядиться заощадженнями попередників після виборів у жовтні ц.р.

Понеділкова робота виконкому була конструктивнішою. В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, як і попереднього разу, закликав зважити на інфляцію і з користю для громади невідкладно освоїти гроші. Засідателі дійшли консенсусу, погодившись вкласти гроші у дороги, але при цьому створити комісію з контролю за процесом використання фінансів. Розпорядження про створення такої комісії в. о. міського голови, Тарас Метик підписав наступного дня. За словами першого заступника міського голови Петра Суди, сума, передбачена для ремонту доріг, становить 3,4 млн грн.

 

Оптимізація таки буде

20 липня в. о міського голови, секретар міської ради Тарас Метик на оперативній нараді поставив руба питання оптимізації в освітній галузі.

Він доручив відділу освіти невідкладно готувати рішення про оптимізацію вечірньої школи та Будинку вчителя. Адже не за горами початок навчального року, до цього часу на вимогу облдержадміністрації, яка наполягає на оптимізації освітньої мережі, слід прозвітувати про зроблені у цьому напрямі кроки. Тож процес оптимізації, попри його гальмування, мусить нарешті набрати обертів.

 

Роман Шагала Трускавцю не вірить

Начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала скептично оцінює підсумки засідань робочої групи, що створена для врегулювання боргового конфлікту між дрогобицьким та трускавецькими водоканалами.

«Ці робочі зустрічі не мають ніякого змісту, бо наші партнери заробляють з надання послуг 2 млн грн. і ці 2 млн грн. вони мають сплачувати нам», - заявив 20 липня на оперативній нараді у ратуші Роман Шагала. За його словами, борги ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал» не зменшуються, навпаки – вже сягнули 11,5 млн грн. Роман Шагала поскаржився на неможливість працювати за таких умов.

До речі, ПАТ «Львівобленерго» знову попередило про можливе відключення за борги електроенергії на водозаборі КП«Дрогобичводоканал».

 

Проблему розв’яжуть громадські слухання?

У Дрогобичі на вимогу підприємців, що ведуть торгівлю на вул. Шолом-Алейхема, відбудуться громадські слухання.

Про це оголосив на оперативній нараді в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. «Що ближче до виборів – то більше з’являється угруповань, які стають на захист підприємців. На слуханнях громада має сказати, чи хоче вона збереження торгівлі на вул. Шолом-Алейхема», - окреслив своє бачення розв’язання проблеми вуличної торгівлі урядник міста.

Громадська активістка Віра Байса закликала керівництво міста не проводити громадських слухань, на які, за її словами, масово прийдуть підприємці, а не громада міста, і пролобіюють свої інтереси.

Нагадаємо, у Дрогобичі 1 липня сплив термін, відведений торговцям з вул. Шолом-Алейхема для перенесення торгових місць. Влада запропонувала варіанти, але підприємці категорично проти них, водночас не проронують власних.

А 21 липня, відбулося засідання Громадської ради при міському голові Дрогобича. Одним з питань, яке обговорили представники громадських організацій, було питання торгівлі на вул.Шолом-Алейхема.

В.о. міського голови Тарас Метик просив учасників засідання висловити позицію на громадських слуханнях, які скликають підприємці. Урядник відзначив, що у спробі впорядкувати торгівлю на цій вулиці влада наштовхнулася на великий спротив. Корінь проблеми Тарас Метик побачив ось у чому: «Біда у тому, що у нас кожен живе за принципом мати власну церкву, власну партію, власну владу та навіть власну Україну».

Члени Громадської ради утрималися від колегіального рішення. Вони мають намір вийти на вул. Шолом-Алейхема і вислухати підприємців. Та більшість членів Громадської ради вважають, що торгівля у місті має бути впорядкована, особливо у центральній частині Дрогобича.

 

Створюють Архбудінспекцію

На найближче засідання сесії Дрогобицької міської ради буде винесене питання про створення у місті державної інспекції архітектурно-будівельного контролю.

Про це повідомив перший заступник міського голови Петро Суда. За його словами, потреба такої інстанції у місті продиктована гостротою проблеми з кіосками, що хаотично заполонили місто.

- Якщо Турка славиться грибами, то Дрогобич кіосками, - з іронією охарактеризував одну з найзлободенніших проблем міста Петро Суда.

Також влада Дрогобича націлена наводити лад в архітектурній царині міста шляхом введення мораторію на зведення МАФів. На підмогу владі у боротьбі з архітектурною вакханалією Петро Суда закликав стати і громадських активістів.

 

У Стебнику 70 учасників АТО отримали ділянки

Як повідомив Стебницький міський голова Василь Пецюх, 70 вояків АТО вже отримали земельні ділянки.

Згідно із заявами, які надійшли, ще 15 земельних ділянок мають бути виділені військовослужбовцям. Однак через те, що значна частина міських угідь є зоною земельного видобутку, у Стебнику бракує власних територій, аби віддати їх під забудову учасникам АТО. За словами Василя Пецюха, не посприяла місту Болехівська сільська рада, яка відмовилася виділити стебницьким воякам земельні ділянки на своїй території. Відповіді влада міста тепер чекає від обладміністрації, перед якою клопотала про допомогу у цьому питанні.

Тим часом, перший заступник міського голови Дрогобича Пето Суда на нараді у ратуші оголосив, що альтернативою земельним ділянкам для учасників АТО може стати надання їм квартир. Адже більшість вояків не мають змоги самотужки зводити будинки. Однак для запуску цієї системи, потрібно всебічно вивчити її механізми, передусім обумовити можливість фінансування побудови життя для захисників України шляхом співфінансування бюджетів усіх рівнів.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Кадрова політика може породити чвари

21 липня під час позачергової сесії Дрогобицької районної ради депутати запропонували голові райдержадміністрації Максиму Лісогору поінформувати чому не виконується рішення сесії періоду Революції гідності про звільнення з посад заступників голови РДА.

Максим Лісогор відреагував на це доволі різко, мовляв, він тоді не працював на Дрогобиччині, тож як може доповісти про виконання рішень ради за 2014 рік. Депутати ж наполягали, що теперішній голова є правонаступником попередніх керівників, тож має виконати рішення, тим більше, з огляду на вимоги законодавства про люстрацію.

У підсумку пан Лісогор розповів, що вже подав на затвердження голови ЛОДА кандидатури на посади заступників. Це викликало здивування серед депутатського корпусу та в депутата обласної ради Михайла Задорожного, який зауважив, що кадрові питання керівник РДА мав би спершу погодити з фракціями ради, аби уникнути можливого протистояння між радою та РДА в майбутньому.

Зрештою, сесія вирішила повернутися до цього питання ще раз – трохи згодом.

Кор. «ГЗ»

 

«МРІЯ» продовжує відновлювати технічний парк

Компанія «МРІЯ» активно відновлює та нарощує свої технічні потужності. Як відомо, на момент переходу Агрохолдингу під керівництво нового менеджменту на початку цього року, значна частина сільгосптехнічного та автотранспортного парку була конфіскована лізинговими компаніями за невиконання умов договорів. У незадовільному стані напередодні весняної посівної кампанії знаходилась наявна техніка. Частина була пошкоджена або знищена, частина не мала технічної документації та державної реєстрації, довелося оперативно її відновлювати, ставити на облік.

Проблема з технікою була однією з перших, яку почало оперативно вирішувати нове керівництво «МРІЇ» на чолі з генеральним директором Саймоном Чернявським. Так, напередодні Агрохолдинг відновив співпрацю з «ОТП Лізинг» і повернув собі техніку та обладнання загальною вартістю 2,8 млн дол. США. Успішно ведуться перемовини з іншими лізингодавцями.

На цьому відновлення технічного парку не зупинилось. Окрім подальшої співпраці з лізинговими компаніями, зараз «МРІЯ» Агрохолдинг активно нарощує технічні потужності, купуючи нову сільськогосподарську, автомобільну та спецтехніку. Так, нещодавно придбано на загальну суму 1,5 млн. дол. сучасну та ефективну техніку:

- 10 лущильників Great Plains Turbo-Max для обробітку по стерні, дискування ґрунту на глибину 5-6 см;

- 21 напівпричепів Bodex для транспортування сипучих вантажів;

- 16 одиниць легкового автотранспорту для забезпечення техобслуговування на виробничих кластерах Компанії.

Окрім того, операційний директор Компанії Віктор Кухарчук повідомив, що найближчим часом планується закупівля самохідних оприскувачів (3 од.), тракторів John Deere 9-ї серії (2 од.), жаток для збирання соняшнику (15 од.) та перенавантажувачів зерна Strong Harvester (8 од.) «Всі технічні новинки, які є у світі, будуть у нас», – оптимістично заявив Віктор Кухарчук. Також для забезпечення виробничого процесу буде придбано бензовози (6 од.) та мікроавтобуси (6 од.).

Для Агрохолдингу «МРІЯ» наявність потужного технічного парку є важливим кроком на шляху до відродження Компанії, запорукою успішної виробничої діяльності та позитивним сигналом для ринку про те, що «МРІЯ» – надійний партнер, відповідальний і вартий довіри.

 

ПОЛІТИКА

Україна разом із США визначатимуть світову продовольчу політику

Минулого тижня завершився візит українського прем’єра Арсенія Яценюка одразу до трьох світових столиць: Вашингтону, Оттави та Лондона. Всього за 72 години голова українського Кабміну встиг провести зустрічі як із лідерами найпотужніших держав Заходу, так і з бізнесменами. І результати цих зустрічей свідчать про те, що Україну більше не сприймають як молодшого брата Росії, а ставляться як до рівноправного партнера.

Навіть американський президент Барак Обама, попри зайнятість, знайшов час поговорити із Яценюком, хоча така зустріч і не була запланована. Американський президент відзначив, що Сполучені Штати непохитно підтримуватимуть Україну у її боротьбі з російською агресією. А віце-президент США Джозеф Байден похвалив Україну за «амбіційну повістку дня у реформах». І відзначив, що вважає українського прем’єра своїм другом – до Яценюка такої честі ніхто з українських політиків не удостоювався.

Лідери Сполучених Штатів пообіцяли своє сприяння у розвиткові української економіки, в один голос відзначивши, що Україна ще не мала такої команди реформаторів. Про те, що такі заяви – не просто дипломатичні люб’язності, свідчать конкретні угоди, які привезла додому українська делегація. Арсеній Яценюк разом із керівником Міністерства торгівлі США Пенні Прітцкер провели у Вашингтоні перший двосторонній діловий форумі – участь у ньому взяло чимало компаній зі світовим ім’ям. Результати форуму засвідчили, що іноземці не бояться ризикувати своїми статками і вкладати гроші в український бізнес. А вони дуже обережні у таких питаннях, тож готовність працювати з Україною свідчить про те, що американські інвестори вірять у реформи і підтримують курс українського уряду. Так, найбільша у світі компанія, яка займається продуктами харчування, Cargill, заявила про намір збудувати у порту «Південний», що в Одеській області, зерновий термінал. Інвестиції у цей проект складуть майже 100 млн. дол. А незалежна компанія з видобутку газу “Фронтера” домовилася з “Нафтогазом” про спільну розвідку та розробку нафти та газу України. Про плани вийти на український газовий ринок заявила і американська компанія TrailStone.

Це означає, що прогнози Арсенія Яценюка про те, що Україна стане повністю незалежною від російського газу до 2025-го року, можуть справдитись набагато швидше. Тож невдовзі Кремль вже не зможе шантажувати нас відключеннями газу. Домовились на форумі і про низку кроків у аграрному секторі – йдеться про побудову “з нуля” заводу з переробки та підготовки насіння і інвестиції у зернові термінали. В українського уряду великі плани: голова Кабміну вважає, що ми маємо бути не просто світовою житницею, а й продавати готові продукти і захоплювати зовнішні ринки. «Разом зі Сполученими Штатами Америки ми взагалі можемо визначати продовольчу політику світу», - наголосив прем‘єр. Щоб втілити ці плани у життя необхідна потужна сучасна техніка – американські партнери зараз розглядають можливість продажу Україні такої техніки на пільгових умовах.

А продавати свої продукти харчування Україна зможе, зокрема, на ринку Канади – угоду про зону вільної торгівлі між Києвом та Оттавою якраз і було підписано під час візиту Арсенія Яценюка. Експерти відзначають, що ця угода – найбільший успіх України з часу підписання угоди про асоціацію з ЄС. Відтепер українські виробники олії, цукру, а також одягу, металу і чималої кількості інших товарів зможуть постачати свою продукцію до Канади без мит - угода про зону вільної торгівлі відкриє для наших підприємців 98% канадського ринку. «Росія нам закрила ринок для промислових товарів, Канада – відкрила», - відзначив Арсеній Яценюк після підписання угоди. Окрім того, Канада надасть Україні і технічну допомогу, щоб зробити українську індустрію конкурентною. Тож Україна ще більше зміцнить свої позиції на світовому ринку, а це означає зростання кількості робочих місць і подальший розвиток вітчизняної економіки.

Успішним став і візит Арсенія Яценюка до Лондона: зустріч прем’єрів України та Великобританії в офіційний резиденції керівника уряду Великої Британії стала першою за 15 років. Прем’єри домовились про допомогу в реформі правоохоронних органів, митниці, залученні британських експертів для боротьби з корупцією. Йшлося і про зміцнення співпраці в оборонній сфері і в сфері стратегічних комунікацій.

Тож додому український прем’єр повернувся не лише із грубим стосом підписаних угод, але й запевненнями світових лідерів у тому, що вони зацікавлені в розвитку України і всіляко її підтримуватимуть. На тлі воєнного конфлікту і спадку режиму Януковича це найкраща оцінка роботи нинішнього Кабміну. І якщо світові лідери вірять в майбутнє України, то може, нарешті, в нього слід повірити і українцям?

Ігор КОВАЛЬЧУК

 

СПОРТ

Срібна вершина дрогобицької команди 

14 липня у Львові відбулися обласні змагання ІІІ Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу». Змагання проходили на базі Палацу спорту «Україна».

Організатором змагань виступило управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області спільно з Львівською обласною організацією спортивного товариства «Спартак». Програма спартакіади включала: армспорт, дартс, настільний теніс, бомбаскет, гирьовий спорт та шахи.

Делегацію Дрогобицького району представляла команда у складі 7 спортсменів: Ярослав Приндин, Василь Кулинич, Володимир Кобільник, Ігор Лелюк, Микола Бодьо, Ігор Лупак та Мирон Михайлюк.

У загальнокомандному заліку команда Дрогобицького району посіла друге місце. Відзначилися спортивними досягненнями Мирон Михайлюк – перше місце у гирьовому спорті (у ваговій категорії до 70 кг), Василь Кулинич – другі місця у гирьовому спорті (у ваговій категорії до 85 кг) та дартсі і третє місце у змаганнях з армспорту, Володимир Кобільник – друге місце у зманнях з дартсу і Ярослав Пріндин – третє місце з бомбаскету.

За результатами змагань буде сформовано команду, яка захищатиме честь області у фінальних змаганнях спартакіади, яка відбудеться у серпні в Ужгороді.

Ще раз вітаємо всіх учасників змагань, а представникам області бажаємо успішного виступу на змаганнях в Ужгороді.

О.КАСЯНЧУК, страховий експерт з охорони праці відділення ВД ФСНВ у Дрогобицькому районі

 

Сильні духом

За плечима інвалідів-активістів Дрогобицької міської асоціації інвалідів – чимало корисних справ для своїх колег. 21 липня тут зібралося чимало народу, аби позмагатися у дартсі, шахах, шашках, армреслінгу.

Ці змагання вони приурочили Року Андрія та Климентія Шептицьких. Навідалося сюди і чимало уболівальників.

Відкривали замагання шахи. Після тривалої боротьби переможцями серед жінок стали: Розалія Свистун (1 місце), Ольга Січак (2 місце), Катерина Чайківська (3 мсце). У чоловіків місця розподілилися так: Іван Федина, Володимир Мельник, Сергій Свистун.

У напруженій боротьбі змагалися і в шашках. Серед переможців – Ярослав Герій, Сенргій Свистун, Іван Федина, у жінок – Ольга Січак, Розаплія Свистун, Ірина Жигало.

Із дартсу в призерах: Мирослава Русова, Мирослава Фаринович, Ірина Жигало. Серед чоловіків: Ярослав Герій, Сергій Свистун, Володимир Мельник.

Під бурхливу підтримку вболівальників завершувалася «маленька Олімпіада» змаганнями з армреслінгу. Тут перемогу святкували: Ярослав Герій, Сергій Свистун та Володимир Мельник. Серед жінок: Ольга Гриневко, Мирослава Фаринович, Ірина Нагурська. Усі учасники нагороджені грамотами. Змагання провела суддя Національної категорії Мирослава Лудин. А на завершення спортивного свята голова асоціації Володимир Мельник побажав усім учасникам міцного здоров’я і сили духу. Робота триває, адже попереду Спартакіада інвалідів.

Мирослава ЛУДИН, суддя національної категорії

Фото Ігоря ЧИЖА


ДСНС ЗАСТЕРІГАЄ 

Як уникнути трагедії на воді

За вікном літо. Все більше хочеться вирушити на природу – до лісу або річки. Тому на часі говорити про правила поводження людей на водоймах, аби відпочинок приносив радість.

 Усім відомо, що вода – чудодійний засіб оздоровлення організму, але варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється у спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись на “дикому пляжі” чи у незнайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді не передбачувана; до плавок потрібно прикріпляти шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтеся від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кіс, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Гірські ріки мають стрімку течію, що може збити з ніг. Дно і береги таких річок кам’янисті, тому можна отримати важкі травми при падінні. Можна впасти, послизнувшись на мокрому і слизькому камені, коли тільки входиш у воду.

На морі слід завжди зважати на хвилі, які можуть перевернути людину при вході у воду. Не намагайтеся плисти проти хвилі. Варто бути обережними біля водорізів. Не пірнайте з них, бо можна впасти – вони дуже слизькі від водоростей. Не запливайте за буйки! Великою бідою може обернутися пірнання на мілководді або в незнайомих місцях. Можливі травми шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку.

Якщо човен перевернувся – головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, передовсім повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопальника, а потім – іншого, допомогти вплав одночасно кільком людям неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпененістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, суворо дотримуйтеся порад рятувальників. 

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУДСНС України у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Сплачено 254,3 млн грн. єдиного внеску

За підсумками шести місяців 2015 року платники податків, які перебувають на обліку у Дрогобицькій ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області сплатили 254,3 млн грн. єдиного соціального внеску.

У т.ч. юридичні та фізичні особи, які зареєстровані у Дрогобичі та районі, перерахували 138,4 млн грн., суб’єкти господарювання Бориславського відділення ДОДПІ – 58 млн грн., платники податків Трускавецького відділення – 57,8 млн грн. Розрахункові показники виконано на 106,2%.

Приріст надходжень з початку року складає 14,8 млн гривень. Порівняно з минулим роком, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зросли на 16,4 млн гривень.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

На допомогу армії...

Від початку року суб’єкти господарської діяльності міста та району спрямували для підтримки української армії 5,9 млн. грн.

Розрахункові показники виконано на 125,9%. У червні юридичні особи та підприємці сплатили до Держбюджету 1,2 млн грн. військового збору. Планові показники перевиконано на 0,4 млн грн.

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Встановлено, що оподаткуванню військовим збором підлягають всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб.

Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників ДОДПІ за адресою: м.Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

ПРОКУРАТУРА ПОВІДОМЛЯЄ

Про порядок розгляду звернень громадян Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою

При розгляді звернень працівники Дрогобицької міжрайонної прокуратури керуються Конституцією України, Законом України “Про прокуратуру”, Законом України “Про звернення громадян”, Інструкцією про порядок розгляду звернень та особистого прийому в органах прокуратури України, яка затверджена наказом Генерального прокурора України №9гн від 27.12.14 «Про організацію особистого прийому та розгляду звернень в органах прокуратури України».

Згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про прокуратуру», прокурор розглядає заяви і скарги про порушення прав громадян та юридичних осіб, крім скарг, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

У разі отримання звернень, поставлені питання в яких не належать до компетенції прокуратури, вони в 5-денний термін направляються за належністю до інших органів державної влади, контролюючих органів, судів тощо.

У таких випадках при прийняття рішення письмово повідомляється заявнику.

Законом України «Про звернення громадян» визначено, що дія цього Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений кримінально-процесуальним, цивільно-процесуальним та законодавством про захист економічної конкуренції.

имоги до звернення

У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання. Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до органу прокуратури особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

Звернення може бути подане як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Письмове звернення має підписати заявник (заявники) із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз’ясненнями не пізніше як через 10 днів від дня його надходження.

Не розглядаються звернення, у яких не викладено суті порушеного питання або не міститься даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення, або його зміст позбавлений будь-якого логічного завершення. Такі звернення у термін не більше п’яти днів повертаються заявникові з відповідними роз’ясненнями.

Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою може бути припинено провадження за зверненнями у випадках, якщо:

– у повторному зверненні від особи до одного й того ж органу прокуратури відсутні нові дані або факти, які потребують додаткової перевірки, а всі викладені доводи раніше перевірені у повному обсязі та заявникові надано вичерпну відповідь керівником з повідомленням про припинення провадження і роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення;

– у зверненні є нецензурна лайка, вирази, що ображають честь і гідність інших осіб, а заявник раніше попереджався про те, що при надходженні подібних звернень провадження з ним може бути припинено.

Повідомлення про припинення провадження за скаргами заявнику надсилається один раз. На наступні звернення з питань, що раніше перевірялись, відповіді не надаються.

У цей термін повертаються звернення, які містять образу честі і гідності інших осіб, брутальні вислови, за відсутності підстав для прийняття іншого рішення.

В органах прокуратури області існує такий порядок розгляду звернень

Звернення, які прийняті до провадження Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою, вирішуються впродовж місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення та перевірки, – не пізніше п’ятнадцятиденного терміну.

Якщо в місячний термін розв’язати порушені у зверненні питання неможливо, прокурором або його заступником терміни розгляду звернень продовжуються (але не більше ніж до 45 днів) з обов’язковим повідомленням заявникові.

Скарги на дії (бездіяльність) і рішення органів дізнання, слідчих і прокурорів, пов’язані з досудовим слідством у кримінальних справах, а також на вироки, рішення, ухвали, постанови судів перевіряються в порядку та межах повноважень, передбачених, відповідно, кримінальним, цивільним або господарським процесуальним законодавством та рішеннями Конституційного Суду України.

Відповідно до ст.8 Закону України «Про звернення громадян», не розглядаються повторні звернення з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті.

Пунктом 1 та підпунктом 33 пункту 5 Розділу XII Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» (N1697-VII від 14.10.2014) виключено ст.29 Закону України «Про звернення громадян», якою регулювалося здійснення прокурорського нагляду за дотриманням законодавства про звернення громадян.

Відповідно до ст.16 Закону України «Про звернення громадян», скарга на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, об’єднання громадян, засобів масової інформації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі, що не позбавляє громадянина права звернутися до суду, як це передбачено чинним законодавством, а в разі відсутності такого органу або незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням – безпосередньо до суду.

Відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», у Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі організовано особистий прийом громадян. Прийом громадян, представників державних і громадських організацій, а також інших осіб здійснюється працівниками щоденно з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю – до 16.45).

Дрогобицький міжрайонний прокурор здійснює особистий прийом громадян, представників державних і громадських організацій кожного вівторка з 10.00 до 13.00.

У вихідні та святкові дні прийом громадян здійснюється відповідно до графіка чергування у Дрогобицькій міжрайонній прокуратурі.Создан 24 июл 2015  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
Правий Сектор м. Дрогобич 01 авг 2015 ответить
Комуніст Пастух, хоче з жидів на жидівському цвинтарі викопати українців. Треба коштовні аналізи, бо можна з кісток Бруно Шульца штучно зробити Українця
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником