ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 29 липня 2015р.
У міському парламенті

22 липня відбулася чергова сесія Дрогобицької міської ради.

Сесія затвердила угоду про прийняття та передачу у 2016 р. міським бюджетом видатків для надання медичної допомоги мешканцям інших адміністративно-територіальних одиниць у вигляді міжбюджетних трансфертів.

Згідно з рішенням, за пролікованих хворих у медичних закладах Дрогобича 50 тис грн. заплатить Борислав і 5 млн грн. – Дрогобицький район. Зі слів начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича, передбачити кошти має ще Трускавець, мешканці якого також лікуються у Дрогобичі.

Як заявляла на одній із прес-конференцій начальник фінансового управління Оксана Савран, у медичних закладах Дрогобича іногородніх хворих та мешканців району проліковують на 20 млн 900 тис грн. Кошти органи влади інших територіальних одиниць відшкодовують у дуже незначній сумі. Це і є однією з вагомих причин того, що середні видатки на медикаменти та харчування з розрахунку на одного хворого у Дрогобичі найнижчі в області.

***

22 липня на сесії міської ради затверджено цільову програму «Видавничий проект «300 великих дрогобичан».

 Проект стартує у липні і до грудня краєзнавча царина Дрогобича поповниться новим виданням, яке переповідає історію міста, фіксує сьогодення у проекції на особистості, які і є творцями історії, рушіями життя.

Автор ідеї видання такої книжки – депутат міської ради, доцент Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка Богдан Пристай. За задумом розробника проекту, у книжці зібрані матеріали про життя, героїчну боротьбу та діяльність відомих у Галичині, Україні і світі дрогобичан, які захищали Батьківщину на східному фронті та київському Майдані.

- Водночас книжка розповідає, - відкриває змістове спрямування видання Богдан Пристай, - про славних дрогобичан минулих часів, яких замовчували або не помічали. Усі вони вже відійшли у вічність. Таке видання сьогодні дуже затребуване, бо здатне розбудити інтерес до чину непересічних особистостей і надихнути до боротьби з російським загарбником.

***

Сесія міської ради прийняла рішення про надання звання Почесний громадянин Дрогобича Альфредові Шраєру.

Дрогобицький скрипаль помер кілька місяців тому. Він був корінним дрогобичанином, свідком трагічних подій двох тоталітарних режимів, в’язнем німецьких концентраційних таборів. Легендарний музикант, учень Бруно Шульца був відомою і шанованою людиною не тільки у рідному місті, але й у багатьох країнах, де прославляв мистецтво і культуру Дрогобиччини. Альфреда Шраєра називали останнім представником польських (із довоєнного покоління) євреїв Дрогобича. Він лише трохи не дожив до свого 93-річчя.

***

До порядку денного сесії було внесено питання про запровадження мораторію на будівництво МАФів. Його ініціював перший заступник міського голови Петро Суда, закликаючи депутатів покласти край архітектурній вакханалії у місті.

Проте не всі народні обранці поділяють його думку. Депутат Богдан Іванців заявив, що у складний для держави час не можна створювати обмеження розвитку підприємництва. Запропоноване рішення потрібної кількості депутатських голосів не набрало. З іншого боку, проблема МАФів у Дрогобичі щоразу гучніше дає про себе чути. Нещодавно громадськість протестувала з приводу МАФу на вул. Володимира. Великого (поблизу супермаркету «Наш Край»), який будують на місці знесеної автобусної зупинки.

***

Депутат міської ради Богдан Пристай пропонує прийняти рішення сесії міської ради про заборону використання у місті іншомовних вивісок. На засіданні сесії він акцентував увагу колег на цій проблемі і просив наступного разу ухвалити рішення, яке частково впорядкує мовний простір міста.

- Використання незрозумілих іншомовних слів у вивісках загрозливо переважає. Незрозуміло, чому підприємці нехтують питомими українськими словами, які і звучать милозвучніше, і графічно на вивісках виглядають ліпше, - обґрунтував свою ініціативу Богдан Пристай.

***

Депутати міської ради підтримали рішення про надання переселенцям із Криму частини приміщення колишнього ЖЕКу №4 під облаштування Культурно-духовного центру. Представник цієї громади Рустем у виступі на трибуні зазначив, що кримці, яких війна закинула до Дрогобича, мають потребу у спільній п’ятничній молитві.

- Ми не будуємо мечеть, бо не хочемо тут конфлікту. Маємо бажання створити культурно-духовний центр, у якому буде одна кімнатка для молитви, - оголосив наміри своєї релігійної громади п.Рустем.

Підтримати рішення агітував депутатів в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, наголосивши, що ці люди нині перебувають у Дрогобичі через спільну трагедію України. За його словами, про задоволення духовних потреб кримців клопоче не лише міська влада, посприяти переселенцям просить також від європейської спільноти Благодійний фонд «Карітас».

Депутати схвалили рішення, відповідно до якого кримцям, яких у Дрогобичі нині майже 100, у розпорядження надається частина будівлі колишнього ЖЕКу №4, що перебуває в руйнівному стані. Влада пообіцяла допомогти з ремонтом приміщення.

***

Дрогобицький дошкільний заклад «Волошка», конфлікт у якому нещодавно розрісся до загальноміського масштабу, продовжує примножувати здобутки недоброї слави.

Як повідомив 22 липня на сесії міської ради начальник відділу освіти Петро Сушко, державна фінансова інспекція спіймала помічницю кухаря, яка намагалася у пакеті винести продукти, призначені для приготування їжі для дітей.

За словами керівника відділу, це була та ж працівниця, яка нещодавно протестувала проти перепрофілювання її посади. Тим часом, депутат міської ради, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Роман Курчик озвучив на сесії звернення від 22 працівників цього садочка, які просять звільнити завідувачку закладу.

З цього приводу Петро Сушко пояснив, що завідувачка перебуває у відпустці, і процедуру звільнення можна буде провести після її виходу на роботу. Водночас керівник освітян засумнівався, чи з урахуванням неприємного інциденту це варто робити, мовляв, нехай керівник наводить тепер лад у структурі, що кишить проблемами.

Проте в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик не поділяє думку свого підлеглого. Він попросив Петра Сушка діяти у руслі чинного законодавства і задовольнити заяву завідувачки «Волошки» на звільнення. Натомість призначити людину, здатну навести там лад.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

СКРОМНИЙ ГЕРОЙ

Не хочеться про сумне, коли природа розкішно буяє чистими барвами веселки, чарівною паличкою торкається до всього і промовляє: «Живи!» Але… Поряд із радісним крокує трагічне. Зло навчилося співіснувати з добром. На жаль, така філософія життя.

У вересні 2014 року ми почули шокуючу новину про 19-літнього юнака зі Старого Самбора, якому у полоні варвари відрубали руку. Лише за те, що побачили татуювання – Тризуб.

Випадково доля звела вчительку Дрогобицької СШ №16 Надію Мирославівну Яворську з одним із героїв новітньої історії України Василем Пелишем у Трускавці, де той перебував на реабілітації. Її вразила надзвичайна сила духу, незламність, патріотизм хлопця. І ось колектив школи, усі небайдужі, вирішили трішки допомогти пораненому. Під час благодійних акцій було зібрано 5350 гривень.

Старшокласникам Дрогобицької спеціалізованої школи №16 пощастило зустрітися з Василем. Захід вирішили провести не помпезний, а у шкільному родинному колі. Багато виявилося бажаючих побачити і почути справжнього героя.

Чекаємо… Зовсім несподівано до кабінету заходить скромний хлопчина. Невисокий на зріст. Щира усмішка. Ще зовсім дитячі добрі очі. Ніяковіє, бо не звик до таких численних зібрань, до такої уваги. Небагатослівний. А нас усе цікавить. Адже одна справа – побачити на екрані телевізора чи моніторі комп’ютера, прочитати в газеті, а цілком інше – ось він, серед нас, такий, як і ми.

Василь Пелиш, студент ІІІ курсу Львівського національного аграрного університету, як і тисячі інших молодих хлопців і дівчат, нічого не сказавши рідним, поїхав до Києва на Майдан відстоювати своє право на цивілізоване майбутнє країни. 18-20 лютого – найстрашніша кривава кульмінація Революції Гідності, падіння режиму – і, здавалося, Перемога. Але так лише здавалося. Починалася нова фаза боротьби – протистояння на сході України. Василь Пелиш стає бійцем знаменитого добровольчого батальйону «Айдар».

Нам, звичайним байдужим обивателям, важко зрозуміти, яка сила керує героями. Чому вони, напівголодні, погано озброєні, у нелюдських умовах готові жертвувати собою в ім’я Батьківщини? Адже їх, тих перших, ніхто не кликав туди, до Луганської області, на передові рубежі, де розгоралося полум’я війни. Вони могли, приєднавшись до «диванної» сотні, спостерігати за подіями у своїх теплих квартирках, попиваючи пиво і заїдаючи чіпсами, до одуріння сперечатися про те, що відбувається. Але, на щастя, є ці святі хлопці, для яких Батьківщина – не абстрактне поняття. Вони не говорять високих слів, але живуть за принципом: «Якщо не я – то хто?»

Василь розповів, що серед айдарівців є представники різних національностей, є багато місцевих хлопців. Ворог не захопить Україну, доки живі айдарівці!

Наш гість не хоче згадувати про своє поранення, звірства полону. Лише з гумором, ніжно називає тіло, з якого стирчать сотні осколків, «їжачком». Вдячний місцевим лікарям, які гуманно поставилися до нього, виходили. Через місяць його обміняли.

Василь Пелиш не падає духом. Їздить на передову, допомагає своїм побратимам усім, у чому є потреба. Здає екзамени у виші. Палко вірить, що все буде добре. У нього і в України. І розуміє, що війна ще не закінчилася. Не тільки на фронті, але й в тилу, в кабінетах великих начальників і в кабінетиках дрібних чинуш, яким він повинен доводити, хто він, звідки він такий, де був, що робив. Сліпі й глухі, вас би в АТО! І провести по тих колах пекла, щоб ви на власній шкірі відчули, що довелося пережити нашим героям, щоб ви нарешті затямили, що за ваше жирне благополуччя вони платять аж надто дорогу ціну. Щосекунди ми всі маємо про це пам’ятати!

На знак вдячності дівчата з 9-В класу виконали кілька патріотичних пісень, а учениця 9-А класу Юліана Олексин подарувала вірш, написаний спеціально для Василя Пелиша. У нас на очах сльози, а Василь усміхається. Який же він молодець! Слава нашим героям!

Лілія СТЕПАНЮК, вчитель світової літератури СШ №16

  

НОВИНИ

Шановні дрогобичани!

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради повідомляє, що відповідно до розпорядження міського голови від 24 липня 2015 року №331-р «Про проведення громадських слухань»,

12 серпня 2015 року о 15:00 у приміщенні Народного дому ім. І.Франка (вул. І.Франка,20) відбудуться громадські слухання з питання «Про впорядкування торгівлі у центральній частині міста Дрогобича».

Запрошуються мешканці Дрогобича

 

Дрогобицька міська рада повідомляє

4 вересня 2015 року о 10:00 відбудеться 65 сесія Дрогобицької міської ради шостого скликання. На розгляд сесії пропонується такий порядок денний:

1. Бюджетні питання.

2. Економічні питання.

3. Питання приватизації.

4. Земельні питання.

5. Різне.

Секретар міської ради Тарас МЕТИК

 

Будьте пильними!

У зв’язку зі складною суспільно-політичною ситуацією на Сході України, правоохоронці звертаються до мешканців Дрогобиччини із проханням повідомляти про підозрілі предмети і про осіб, котрі можуть чинити протиправні та провокаційні дії.

Міліція вживає усіх необхідних заходів, аби унеможливити скоєння будь-яких злочинів з використанням зброї та вибухівки, а також інших провокативних дій, що можуть дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію.

Якщо ви виявили предмет, який тривалий час перебуває у людному місці без нагляду, особливо якщо до нього приєднані нехарактері деталі, негайно телефонуйте на номер 102 і в жодному разі не намагайтеся перенести знахідку чи самостійно її розібрати.

Наявність на дверях або вікнах дроту, ниток, шнурів, важелів – ще одна ознака можливої наявності вибухового пристрою.

Крім того, правоохоронці просять перевізників звертати увагу на виявлення фактів перевезення небезпечних вантажів або осіб, поведінка чи зовнішній вигляд яких викликає підозру. Якщо ви помітили такий факт, негайно повідомляйте про це чергову частину Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області за тел.: (03244) 2-37-02; 2-24-12, (067) 673-50-54.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській обл.

 

Кошти ООН – 14-ом ОСББ

Координаційна рада з питань конкурсного відбору при Дрогобицькому міськвиконкомі відібрала 14 проектних пропозицій і 4 резервні пропозиції від ОСББ для участі у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Зі слів головного спеціаліста відділу економіки Анастасії Грабар, пропозиції скеровано до Києва.

23 липня у Дрогобичі інженер проекту провів огляд усіх об’єктів, на поліпшення стану яких ОСББ хочуть отримати гроші від ґрантового проекту.

Нагадаємо, у травні Дрогобич підписав угоду про партнерство між Програмою розвитку ООН. Проект спрямований на проведення капітального ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків, раціонального використання ресурсів, впровадження інноваційних технологій. У 2015 році, згідно з умовами проекту, Дрогобичу нададуть безповоротну фінансову допомогу в розмірі 1,5 млн грн. Попри це, місто взяло на себе зобов’язання співфінансувати реалізацію проектів.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Сіль рідної землі

З Дрогобича на Схід за ініціативою волонтера Володимира Бараняка відправляють кишенькові пакети з грудками дрогобицької солі.

На етикетках символічних подарунків розміщений напис «Сіль твоєї землі», також зображені нашивки військових підрозділів і логотип «Дрогобич-SOS». Пакети волонтери готують за сприяння керівництва сільзаводу. Зі слів волонтера Мар’яни Поліжак, приємно, коли ці мініатюрні подарунки – частинки споконвічного добра і слави Дрогобича, потраплять до воїнів з Дрогобиччини.

«Комусь, можливо, сувеніри навіють спогади про домівку, а когось підбадьорять на дусі», - каже волонтер.

 

Небезпечні колодязі

У Дрогобичі чоловік разом зі своїм дворічним сином на руках упав у водостічний колодязь. Хлопчик зламав ногу.

Дрогобичанин Андрій увечері повертався додому, тримаючи на руках дворічного сина. І раптом провалився у незачинений люк. Після пережитого хлопчик боїться ставати на ноги, тож мати Данилка заново вчить його ходити. Про це розповів телеканал ZIK.

Батьків обурює те, що через місяць після інциденту водостічну яму так і не закрили. Міліція розслідує справу, але винних не знайшли.

Таких незакритих ям у місті чимало. Деякі із них люди заклали гілками, а інші, ймовірно, чекають на нових жертв. Вони – на совісті так званих «металістів», що ночами полюють на люки і решітки. Комунальники ж не встигають закривати небезпечні місця, бо нові решітки і люки дорогі і за деякий час знову зникають. Очевидно, правоохоронцями слід рішучіше працювати з приймальними пунктами металобрухту.

До речі, днями відкриті колодязі дощової каналізації комунальні служби обгородили біло-червоними стрічками.

Вл.інф.

 

Подалі від вибухів

Дрогобич знову відчинив свої двері для дітей із зони бойових дій. Знову на запрошення БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» група дітей та їхніх опікунів із Лисичанська та Оріхового прибули на Західну Україну.

Дітей із зони АТО поселили у приміщенні дрогобицького «Карітасу».

«Я тішуся, що нарешті можу спокійно гуляти містом, не жахаючись «градів» та вибухів, милуватися красою Західної України, зокрема – Карпатами і Дрогобичем. Від імені усієї групи ми вдячні Благодійному фонду «Карітас», що взяв на себе таку велику відповідальність та прийняв нас», – ділиться враженнями Юля – одна з тих, хто вперше приїхав до Галичини зі Сходу.

За словами директора БФ «Карітас СДЄ УГКЦ» о. Ігоря Козанкевича, для Фонду це – значна кількість дітей, адже їх аж 60, перед тим було ще 30, та це не лякає: доброчинці вірять, що спільними зусиллями з великою любов’ю та надією на Бога зможуть зробити все…

– Немає більшої радості для нас, коли бачимо щасливі посмішки дітей, які ще вчора плакали та безнадійно просили допомоги в інших, живучи в холодних підвалах і не знаючи, що буде завтра. Сьогодні ми даруємо їм надію у майбутнє. Це і є однією з головних місій для нас», – підсумував отець Ігор.

Єва РАЙСЬКА

 

А скільки вікон у ратуші?

Відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради у співпраці з дрогобицьким істориком Ігорем Чавою видав оригінальний за наповненням буклет під назвою «Дрогобицька ратуша: цікаві факти, історія у цифрах».

Інформаційний листок містить історичні цікавинки, які досі не мали широкого розголосу. Для прикладу, у буклеті можна дізнатися про те, коли вперше встановлено годинник на міській вежі, скільки метрів заввишки має сучасна вежа, скільки сходинок треба подолати, аби підкорити вежу, скільки бургомістрів змінилося на посаді урядників в польсько-австрійський період. Зазначено в туристичній рекламі дату заснування першої міської пошти та рік відкриття залізничного сполучення. Переглянувши буклет, дрогобичани дізнаються, коли вперше на міських дорогах з’явивлися автомобіль та велосипед. Розробники буклету, претендуючи на оригінальність, навіть перелічили усі сакральні споруди Дрогобича, яких налічується 54.

Як зазначає головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та туризму Юлія Терлецька, буклет покликаний не стільки привабити до Дрогобича більше туристів, як стимулювати до пізнання історії рідного міста громаду. Аби цей головний задум був реалізований, ініціатори видання інформаційної листівки залишили в ній одну білу пляму. На місці кількості вікон у дрогобицькій ратуші стоїть жирний знак питання. Розкриття цієї загадки має заінтригувати навіть найбайдужіших до нових знань людей, певні розробники проекту. Адже вікон у ратуші справді багато, тому одразу встановити ще один історичний факт і перелічити правильно усі вікна з першого разу потрафить не кожен.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Місцеві вибори за російським сценарієм. І лише для великих партій

Верховна Рада України 14 липня ц.р. прийняла новий виборчий закон. На жаль, такий, що не відповідає реаліям сьогодення і суспільним запитам на чесні відкриті списки і відкидає нас назад.

У цій статті намагатимемося дати чіткий аналіз того, що ж прийняла Верховна Рада для місцевих виборів. Стаття могла б бути ще різкішою, проте… судіть самі.

Отже. Найбільша вада ухваленого закону, це партизація виборів. Висунення кандидатів у депутати Дрогобицької районної ради та Дрогобицької міської ради (а також інших міських та районних рад) можливе винятково від партій.

Відчувається гостре бажання верхів взяти під контроль низи, що за визначенням суперечить змісту місцевого самоврядування. «Партії», як це вже було в 2006-ому та в 2010-ому роках, хочуть відрізати широкі кола громадян від впливу на місцеву владу, що йде врозріз із задекларованим курсом на децентралізацію.

Тобто, нас повертають до системи, яка існувала після Помаранчевої революції та була ліквідована після Євромайдану – партійні вибори на місцях. При тому піднято бар’єр до 5%, щоб, окрім громадянського суспільства, викинути з процесу також потенційних конкурентів – непарламентські партії.

Принцип виборів буде такий. Район та місто будуть поділені, відповідно, на 50 та 50 виборчих округів, у кожному з яких та чи інша партія висуне одного кандидата. Після підрахунків на дільницях, усі голоси кандидатів сумуються докупи за партіями. Відповідно, ті політичні сили, що отримали 5% і більше голосів виборців, матимують право на розподіл мандатів. Кандидатів вишикують у чергу згідно з отриманими відсотками (не плутати з голосами). Ті, хто отримав на територіальному окрузі більше відсотків, має більше шансів бути обраними. Справедливо? Аж ніяк! І ось чому.

По-перше, будуть громади, котрі зовсім не матимуть свого представника у районній раді. Будуть вулиці і мікрорайони міста, що будуть позбавлені депутата. Будуть цілі райони і міста обласного значення, не представлені у Львівській обласній раді. Повірте – це не лякалка, а доведено численними дослідженнями провідних експертів з виборчого законодавства в Україні.

По-друге, законодавець свідомо проігнорував реальний стан справ. Адже сьогодні в Україні діє значна кількість реальних та дієвих об’єднань громадян. Більше того, через значну активність громадських, волонтерських, благодійних, молодіжних та інших ініціатив, деякі експерти поспішили назвати наше суспільство громадянським. Об’єднання, що користуються популярністю, є і в нашому місті, і у районі. Звісно, до громадянського суспільства нам ще дуже далеко, але беззаперечним є той факт, що громадські структури в Україні вже існують, вони реальні та діють у всій країні.

Водночас із партіями в Україні і далі проблеми. Технологічні проекти олігархів, фан-клуби кандидатів у президенти та окремих лідерів виникають та зникають, але, за найоптимістичнішими опитуваннями, кількість членів партій не перевищує 2-3% суспільства, а учасниками інших організацій є значно більше людей. Так, приблизно 17% людей мають стосунок до волонтерського руху, а довіряють громадським структурам взагалі 45%. Знаючи добре цю статистику, законодавець вирішив банально усунути конкурента.

По-третє, оголосивши пріоритетним курсом децентралізацію, держава робить протилежне. На питання навіщо замість того, щоб запустити в місцеві ради активістів громадського суспільства та зробити незворотним процес побудови місцевого самоврядування, депутати Верховної Ради хочуть встановити партійну монополію, відповідь проста.

Передусім, є небажання втратити владу через передання її людям реально. Адже в процесі децентралізації частина повноважень передається донизу, але якщо забезпечити формування зручних місцевих рад винятково зі «своїх» людей, тоді жоден шматочок влади не буде втрачено. Усе, що буде передано донизу, опиниться під контролем помічників тих людей, які це передали зверху. Відбудеться перекладання влади з однієї кишені в іншу, а люди побачать тільки процес, але не матимуть результатів. А з часом, коли суспільний запит на децентралізацію впаде, прийде нова хвиля суспільної апатії, можна буде розпочати зворотний процес – централізацію, тобто все повернути в початкові кишені.

Саме такий сценарій ми вже проходили після Помаранчевої революції. Тоді, щоб приборкати хвилю активності та відрізати громадянське суспільство від місцевих справ, була створена партійна монополія. Прийнятий закон також є частинкою великого нового сценарію того, як олігархам та парламентським партіям приборкати схвильоване та активоване суспільство, цього разу після іншої революції та початку війни, яка ніяк не дає нам заснути, щоб прокинутися знову через 10 років.

Прокинутися, і почати будувати знову місцеве самоврядування, яке насамперед представляє не партійні інтереси, а місцеві справи, учасниками вирішення яких є всі організації громадянського суспільства.

Аналогічні проблеми спіткають і тих, хто міг би гідно представляти себе у Львівській обласній раді. Надто мало політичних сил зможуть виставити 110 кандидатів на усіх виборчих округах, щоб зібрати 5% голосів виборців області. До того ж, парламентські партії, рятуючи своїх партлідерів на місцях, заклали норму, за якої трійка кандидатів завжди пройде у разі долання бар’єру. Тобто, всупереч запиту на відкриті списки, брешучи відкрито на всіх телеканалах про їх запровадження на вимогу Майдану, законодавець подбав не про вибір громадянина на дільниці. Якщо партія подолає 5% бар’єр на виборах до обласної ради, то половина її мандатів буде визначена партійним з’їздом, а не результатами волевиявлення. Такий хабар самим собі парламентські сили дали при ухваленні виборчого закону. Вишукано і не заморочуючи голову – відкритими списками, закладеними у «Коаліційній угоді».

Ну і по-четверте. До сорому наших народних обранців, обрана ними виборча система є аж ніяк не європейською. Уся ця «локшина на вуха» про німецькі моделі виборів була потрібна лише як обгортка для викладених вище планів контролювати місцеві ради. А насправді у пошуках виборчої системи законодавці прийняли на озброєння закон, за котрим відбувалися вибори у Санкт-Петербурзі «О виборах депутатов Законодательного Собрания Санкт-Петербурга» з дуже невеликими відмінностями.

Сором звісно, але за цим путінським за природою законом будуть сформовані місцеві ради цієї осені. «Руку Кремля», як то кажуть, прогледіли наші обранці у гонитві за вигодами для своїх мегапартій парламентського типу.

Було дуже багато лементу про необхідність змінити виборчу систему, котра дісталася у спадок від Януковича. Проте, як правильно написав один із дослідників виборчих систем Назар Бойко: «А якби такий закон про місцеві вибори проголосували за президента Януковича? Та тільки б за підняття бар’єру і гарантовані місця його б охрестили законом 14 липня. А найголосніше б кричали ті, хто сьогодні тихенько за нього проголосував».

Львівська обласна рада свого часу ухвалила звернення до народних депутатів з Львівщини (рішення №1367 від 16.06.2015 року) не підтримувати жоден із законопроектів, у тому числі і ухвалений, з аналізом від експертів виборчого законодавства. При голосуванні за химерний покруч російського виборчого закону не голосували лише Андрій Антонищак, Олег Мусій, Дмитро Добродомов, Богдан Матківський, Ярослав Дубневич, Богдан Дубневич, Степан Кубів, Тарас Батенко, Андрій Кіт та Оксана Юринець. Решті, напевно, такий недолугий закон припав до душі.

Проте, Dura lex sed lex – казали латиняни про подібні акти законодавства. То що робити тим небайдужим активістам Майдану, учасникам АТО, волонтерам, що вже півтора року допомагають армії, котрі могли би гідно представити місто і район та область у місцевих радах? На жаль, без партій, котрі є єдиними суб’єктами виборчого процесу на міському, районному та обласному рівнях, не обійтися. Звісно, завжди є варіант бойкотувати ці вибори, тим більше, що ради обиратимуться на два роки.

Але й самі партії сьогодні будуть у Вас, друзі, зацікавлені як ніколи. Коло замкнуте – хочете, щоб у місцевих радах були Ви, чи люди, котрі відповідають суспільним запитам – доведеться йти на діалог. Він складний, але ті, хто відчувають себе сильними, упевнено його пройдуть.

Бути учасником такого діалогу готовий і я особисто. Пишіть: ganushchyn@gmail.com, дзвоніть: (098) 784 92 60 або заходьте: м.Львів, вул. Винниченка,18. Пам’ятайте Чорноволівське: «Якщо не ми, то хто?»

І на останок. Парламент несподівано, з голосу, ухвалив рішення про те, що партія має висунути не менше 30% жінок. Тобто тепер без Вас, наші любі та кохані, вже не обійдеться жодна рада ані міська, ані районна, ані обласна. Невеличка ложечка меду у бочці дьогтю таки є.

Олександр ГАНУЩИН, волонтер, депутат Львівської обласної ради

Олександр СОЛОНТАЙ, експерт із виборчого законодавства

 

ГОТУЙ САНИ ВЛІТКУ

Модернізація опалювальних печей будинків

Опалювальні печі є досить широко вживаним засобом обігріву будинків, які мають ряд позитивних так і негативних факторів. До позитивних факторів печей належить їх спорудження – з простої чи вогнетривкої цегли з облицюванням керамічною плиткою чи кафелем, простота їхньої експлуатації та можливість спалювання у них різних видів палива.

До негативних факторів належить неефективне з низьким (50 %) коефіцієнтом корисної дії спалювання палива. Неефективна віддача тепла з печей в приміщення цегляно-керамічними стінками печей спричиняє підвищену температуру печей, виникнення значної кількості тепла спаленими газами в атмосферу та прискорення руйнування печей.

Для суттєвого підвищення економічності роботи печей і збільшення довговічності їх роботи, доцільно вмонтовувати в печі на висоті 10-15 см над вогнищем стальні трубчаті повітряні підігрівачі (діаметр труб - 32-36 см, площа нагріву 0,5 – 1 кв.м).

Знизу до патрубка нагрівача діаметром 70 см надходитиме прохолодне повітря. Пройшовши через трубки, воно нагріватиметься і виходитиме через верхній патрубок, опалюючи кімнату. Вказані підігрівачі передаватимуть тепло від спалених газів до приміщень у 5-10 разів ефективніше за передачу тепла через цегляно-керамічні стінки печей.

Останнє приведе до меншого нагріву стінок печей, збільшення довговічності їх роботи та суттєвого підвищення економічності печей до майже 90%.

Іван ГАЙДУК, інженер-теплоенергетик, ветеран праці і війни

 

 КРИМІНАЛ

Телефонні шахраї не дрімають

У Дрогобичі активізувалися телефонні шахраї, афери яких віднедавна хвилями прокотилися різними областями України. Депутат дрогобицької міської ради Богдан Пристай з трибуни сесії повідомив, що на телефонних аферистів уже поскаржилося кілька дрогобичан, які повелися на хитрі схеми.

Аби видурити гроші, шахраї по телефону лякливим голосом розіграють перед жертвою ситуацію, начебто з близькою людиною трапилася біда, зарадити якій може немала сума грошей. За словами депутата, одна дрогобичанка не дала поживитися злодіям, бо в останню мить таки вирішила перевірити правдивість повідомлення і зателефонувала синові. З ним, як виявилося, було все гаразд.

Богдан Пристай закликав журналістів донести до дрогобичан інформацію, аби люди були обачні і не потрапили на гачок злочинних інформаторів.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Убивство у Бориславі

У п’ятницю, 24 липня, у Бориславі о 9.00 у парку знайшли вбиту 25-річну дівчину. Вона була напівроздягнена. Також є ознаки того, що тіло намагалися заховати.

Як розповіла речник ГУ МВСУ у Львівській області Світлана Добровольська, під час первинного огляду правоохоронці не виявили на тілі загиблої виражених слідів насилля, тож причина смерті молодої дівчини буде відома тільки після експертизи.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.115 (вбивство) ККУ. Санкція статті передбачає позбавлення волі терміном від 7 до 15 років.

Кор. «ГЗ»

 

Злочинний дует –за ґратами

Дрогобицькі правоохоронці затримали двох львів’ян, котрі підозрюються у скоєнні восьми квартирних крадіжок.

Крім того, працівники міліції з’ясували, що зловмисники причетні до скоєння грабіжу. Відповідно до статтей 185 та 186 ККУ, підозрюваним загрожує до шести років позбавлення волі.

Міліціянти встановили, що чоловіки, які вже були раніше судимі, «працювали» у парі. Зловмисники потрапляли до помешкання громадян, зламавши замок вхідних дверей, викрадали звідти гроші та цінні речі.

«Ми задокументували вісім фактів скоєних ними квартирних крадіжок. Крім того, з’ясували, що вони причетні до скоєння одного грабежу. Зловмисники завдали збитків на загальну суму понад 20 тисяч гривень», - розповів начальник Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області, полковник міліції Андрій Білас.

Розпочато досудове розслідування за ч.3 ст.185 (крадіжка) ККУ та за ч.2 ст.186 (грабіж) ККУ. Максимальне покарання передбачає позбавлення волі до шести років.

Суд обрав зловмисникам міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

 

Неповнолітні обікрали будинок

До Дрогобицького міського відділу міліції надійшло повідомлення від місцевого мешканця про те, що з його помешкання викрали вироби з алюмінію і чорного металу на суму 700 гривень.

Працівники міліції встановили, що до скоєння крадіжки причетний 15-річний дрогобичанин та його молодший брат. Зловмисники розбили шибу дерев’яного вікна і проникли у помешкання, звідки поцупили вироби з металу.

Правоохоронці оголосили неповнолітнім про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 (крадіжка) ККУ. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від трьох до шести років.

 

На дачу завітали «металісти»

До Дрогобицького міськвідділу міліції звернувся 43-річний місцевий мешканець. Чоловік розповів, що з подвір’я його дачного будинку невідомі викрали двоє дверей від автомобіля, труби та інші металеві вироби.

Сума завданих збитків – 5 тисяч гривень.

Правоохоронці встановили, що до скоєння крадіжки причетні 29-річний та 21-річний мешканці Дрогобицького району. Речові докази у зловмисників вилучені.

За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.185 (крадіжка) КК України. Відповідно до статті 185 ККУ, зловмисникам загрожує покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

Наталія ПОСТОЙКО, ВЗГ Дрогобицького МВ ГУ МВСУ у Львівській обл.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

До місцевих бюджетів сплачено 9,75 млн гривень єдиного податку

У першому півріччі суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів міста та району 9,75 млн гривень.

Це на 1,4 млн грн. перевищує планові показники та майже на 1,1 млн грн. більше, ніж за півріччя минулого року. Підприємці сплатили 7,3 млн грн. єдиного податку, юридичні особи – 2,35 млн грн., та  сільськогосподарські товаровиробники – 0,1 млн гривень.

З 23 липня набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України від 01.07.2015 р №569-VIII щодо застосування РРО платниками єдиного податку. Передбачено, що платники єдиного податку 1, 2 і 3 груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких упродовж календарного року не перевищує 1 млн гривень, можуть не застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

 

Зміни щодо застосування РРО платниками єдиного податку та санкцій

Закон України від 01.07.2015 р №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» опублікований в газеті «Голос України» № 131 від 23.07.2015 р. та набрав чинності з цієї дати.

Законом встановлено, що від застосування РРО звільняються фізичні особи – підприємці платники єдиного податку 1 групи, 2 і 3 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Крім цього, тимчасово звільняються від застосування санкцій:

– суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції) – до 1 липня 2015 року.

При цьому санкції у період з 1 липня 2015 року до 1 січня 2016 року не застосовуються до суб’єктів господарювання, які до 1 серпня 2015 року уклали договори на постачання РРО, включених до Державного реєстру РРО, і ввели в експлуатацію такі реєстратори до 1 січня 2016 року.

Також уточнено, що у разі невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівки сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10% розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- вчинене вперше – 1 гривня;

- за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Для отримання консультацій з питань оподаткування можна звертатися в Центр обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ за адресою: м.Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9, або за тел. 3-72-81.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІСоздан 31 июл 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником