ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 7 серпня 2015р.
Хочеш миру – готуйся до війни

У середу, 5 серпня, у залі засідань Дрогобицької райдержадміністрації відбулася розширена нарада за участю керівників органів місцевого самоврядування регіону, соціальних служб, правоохоронних органів із приводу шостої хвилі мобілізації до Збройних сил України.

У заході, зокрема, взяли участь голова Дрогобицької РДА Максим Лісогор, заступник міського голови Дрогобича Петро Суда, заступник військового комісара Львівської області із роботи з особовим складом Борис Андреєв, керівник Дрогобицько-Бориславського ОРВК Віктор Попов, начальник Дрогобицького відділу УСБУ Борис Пантюхов та інші.

Тон розмови задав заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Корнат, який насамперед наголосив на зміні концепції у спілкуванні з людьми щодо злободенних мобілізаційних питань. Мовляв: зараз акцент слід робити на службі за контрактом, тобто пропонувати людям роботу із зарплатою до 4 тис грн. на місяць і відповідним соціальним пакетом. За словами чиновника зі Львова, особи, які виявлять бажання служити за контрактом, потраплять насамперед до військових частин, дислокованих на Львівщині: проходитимуть вишкіл, ремонтуватимуть військову техніку, зброю, амуніцію, техніку тощо.

Андрій Корнат зазначив, що проведення шостої хвилі мобілізації на Львівщині нині є надзвичайно важливим завданням, закликав мерів і війтів активно попрацювати упродовж часу, що залишився до 15 серпня, адже військовослужбовцям, які перебувають у зоні проведення АТО понад рік, вкрай необхідна заміна. Окрім того, мусимо бути готовими до активних бойових дій з боку агресора.

Наразі ж план виконання мобілізації в Дрогобицькому районі виконаний на 49%. За словами військового комісара Дрогобицько-Бориславського ОРВК Віктора Попова, у цьому – значна заслуга міст та більш ніж половини сіл. Проте значна частина сільських голів практично ігнорують шосту хвилю мобілізації і не проводять жодних дій для збільшення числа мобілізованих. Очевидно, дається взнаки небажання псувати стосунки з селянами перед виборами, розносячи повістки. Не виконує плану і Стебник, проте мер міста Василь Пецюх запевнив, що робота ведеться і показник буде поліпшено.

- Не мобілізовуйте і не присилайте на фронт алкоголіків, боягузів та неадекватних осіб, – таке побажання сільським головам висловив заступник військового комісара Львівської області із роботи з особовим складом Борис Андреєв. Він додав, що план шостої хвилі мобілізації можна виконати, якщо кожна із сільських і селищних рад допоможе мобілізувати принаймні по одній особі.

Заступник начальника Дрогобицького міськвідділу міліції Михайло Паук прозвітував про 16 відкритих кримінальних проваджень проти осіб, які ухиляються від проходження військової служби. Проте було наголошено, що всі вони мають шанс уникнути відповідальності, якщо з’являться до військкомату до 15 серпня і погодяться пройти службу (зокрема й контрактну). Тоді провадження буде закрито.

Також було наголошено на необхідності поліпшення соціального супроводу сімей учасників бойових дій. Своєю чергою, перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда запропонував передбачити у державному й обласному бюджетах кошти для придбання квартир для таких сімей, адже не кожен має змогу збудувати житло навіть на безкоштовно наданій земельній ділянці.

Назар НАКОНЕЧНИЙ

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

ЗВЕРНЕННЯ

військового комісара Львівського обласного військового комісаріату до військовозобов’язаних та громадян Львівщини

Шановні Галичани! Нащадки славних козацьких традицій, Січових Стрільців, вояків УПА!

Рік. Уже рік Збройні Сили України разом з іншими силовими структурами нашої держави дають гідну відсіч підступному ворогові на Сході України. Український народ бачить, як самовіддано його захищають люди у військових одностроях. Патріоти піднялись для захисту не лише власних родин та домівок, але й всієї прекрасної мальовничої України! Наші громадяни вже переконалися, що армія робить усе можливе, аби захистити всіх.

Минув рік. Рік важких бойових дій. Рік здобутків. Рік перемог і відродження військової слави українського війська. За цей час кожна родина нашої держави і краю відчула на собі, що несуть три літери – АТО. Галичани, стоять на передових позиціях наших військ. Прапори Львова і Львівщини можна побачити і в Мар’їнці, і в Авдіївці, Широкиному, Пєсках. У найгарячіших місцях наші хлопці та дівчата стоять із гаслом «Я ніколи і нікому не віддам рідного дому!» Вони – незламні! Вони – мужні! Вони – сильні духом і вірою!

Однак і вони потребують перепочинку. Як воїни, кожен з них може залишити свій пост лише в одному випадку – передавши його побратиму. Триває шоста хвиля мобілізації. Уникнувши її, кожен із військовозобов’язаних має зрозуміти, що пускає у свій дім і край ворожі «Гради», міни та вогнемети, терор і хаос. Байдужістю та ігноруванням мобілізації ставиться хрест на подвигу Небесної Сотні. Нехтується пам’ять загиблих у цій війні Героїв. Нанівець зводяться усі без винятку зусилля та перемоги, яких досягнула Українська Армія! Залишившись удома – ти стаєш не лише зрадником, але й посіпакою сепаратистів, що шматують нашу неньку-Україну!

Україна в небезпеці!!! Лише разом ми зможемо перемогти ворога. Тому не потрібно чекати повістки з військового комісаріату або уникати її отримання. У такий складний для нашої країни час я щиро сподіваюся на свідомість військовозобов’язаних громадян, виконати свій обов’язок не лише перед державою, але й перед своїми дітьми та батьками. Наша мета: збудувати по-справжньому демократичну, незалежну європейську, а найголовніше – мирну країну для щасливого життя наших дітей. А для цього ми маємо перемогти! Не уникай мобілізації! Виконай свій громадянський та конституційний обов’язок! Разом ми захистимо майбутнє.

З повагою,

військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату, полковник Микола САДОВСЬКИЙ

 

Громада проти кіосків

30 липня до редакції газети «Галицька Зоря» надійшла колективна скарга мешканців будинку №3 на вул. Пилипа Орлика, а також приватних підприємців – власників магазинів, що розташовані на першому поверсі цього будинку. Люди висувають свої претензії «Дрогобицькому хлібокомбінату» щодо незаконного встановлення кіоску для продажу хлібобулочних виробів на території парку поблизу будинку.

Копії цієї скарги надійшли також до прокуратури Львівської області, обласної природоохоронної прокуратури, а також першому заступникові міського голови Дрогобича П.Суді.

У документі зазначається, що мешканці і підприємці категорично проти перетворення скверу, який розташований перед будинком вздовж вулиці, на ще один торговельний майданчик, що значно погіршить санітарний стан парку, бо самовільні торгівці і так справляють нужду перед вікнами їхніх домівок. За словами протестувальників, вони самостійно доглядають за парком, прибирають сміття, а підприємці замостили бруківкою стежки.

У зверненні громадяни просять міську владу надати копії документів, на підставі яких видано дозвіл «Дрогобицькому хлібокомбінату» на встановлення металевого кіоску, котрий з’явився у сквері 29 липня. Обласну природоохоронну прокуратуру у Львівській області закликають перевірити законність надання дозволу, якщо він існує. І останнє – люди вимагають терміново демонтувати цей кіоск.

Оскільки офіційної відповіді заявники не отримали, а кіоск продовжував роботу, 4 серпня опівдні люди зібралися на акцію протесту, повідомивши про неї міську владу і журналістів.

Дочекавшись представників влади – першого заступника міського голови Петра Суди, головного архітектора міста Ігоря Петранича, начальника відділу економіки міськради Романа Корпана та депутата міськради Ростислава Росохи – громадяни висловили свої претензії та рекомендації.

Представники міської влади натомість пояснили, що, на жаль, наразі законним шляхом не можуть демонтувати кіоск, який є приватною власністю. Проте вони вже склали п’ять протоколів (один такий коштуватиме підприємству приблизно 1700 грн. штрафу) про незаконне розміщення споруди. Після того, як мешканці будинків №3 та №7 і підприємці отримали підтримку від представників міськради, вони висловили свої думки та емоції Романові Осередчуку – директорові ПрАТ «Дрогобицький хлібокомбінат». Навіть погрожували самостійно перенести кіоск із парку на проїжджу частину дороги.

Роман Осередчук, вислухавши позицію невдоволених людей, заявив, що встановив цей кіоск там для того, щоби влада нарешті його почула. Мовляв, міськрада не підтримує свого виробника і платника податків, навіть більше – утискає, а до заїжджих торгівців хлібом радикальних заходів не вживає. Це заперечив Петро Суда, заявивши, що хлібокомбінату слід завозити більше хліба до продуктових крамниць, відновити мережу власних фірмових магазинів, а не самовільно встановлювати кіоски. А проти інших незаконно встановлених хлібних кіосків влада бореться так само.

Відтак пан Осередчук подякував людям за створений резонанс та пообіцяв до кінця тижня демонтувати металевий кіоск. А підприємці – власники магазинів у будинку №3, своєю чергою, висловили ініціативу за власні кошти упорядкувати парк, якщо влада допоможе ліквідувати стихійну торгівлю вздовж тротуару.

Редакція відстежуватиме розвиток подій та інформуватиме громадськість про це.

Назарій НАКОНЕЧНИЙ

Фото Ярослава ГРИЦИКА

Р.S. Як повідомили у відділі забезпечення діяльності виконкому міськради, працівники відділу економіки того ж дня склали адміністративні протоколи про порушення правил благоустрою і самовільне встановлення МАФу з продажу брошнівського хліба, що розташований неподалік. Запротоколювали як порушення працівники відділу економіки ще один МАФ «Дрогобицького хлібокомбінату», який також без будь-якого дозволу виріс у центральній частині міста на вул. І.Мазепи.

***

Скандальний МАФ намагаються знести через суд

У Дрогобичі влада продовжує шукати важелі впливу на забудовника, який зводить МАФ на місці автобусної зупинки на вул. Володимира Великого (поблизу ресторану «Океан»).

Про це повідомив керуючий справами виконкому Володимир Годяк. Звернення з проханням зупинити будівництво МАФу скеровані до облдержадміністрації, прокуратури, екологічної інспекції та інспекції архітектурно-будівельного контролю. Підготовлено позовну заяву про знесення споруди та супровідну записку про накладення заборони щодо проведення там будь-яких будівельних робіт.

А перший заступник міського голови Петро Суда додав, що питання про накладення мораторію на спорудження МАФів у Дрогобичі вдруге винесуть на сесію міської ради.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

НОВИНИ

Пасажирські перевезення: що і як

31 липня перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда провів нараду з перевізниками, які обслуговують регулярні маршрути у місті. На нараді, зокрема, йшлося про злободенні проблеми цього сектора обслуговування населення. Передусім, спинилися на обговоренні скарг, які надійшли до відділу економіки.

Не минулося без аналізу нещодавнього випадку у маршрутці, коли водій відмовився безплатно перевозити вояків АТО. Петро Суда у підсумку наради довів до відома перевізників низку доручень, які їм потрібно виконати. Передусім, власники громадського автотранспорту мають забезпечити дотримання законодавства щодо пільгових перевезень. Окрім громадян-пільговиків, для яких відведено у маршрутці 6 місць, водії зобов’язані брати інших пільговиків, готових їхати стоячи.

«Кількість пільговиків, які їдуть у маршрутці стоячи, не обмежується», – акцентував начальник відділу економіки Роман Корпан.

Петро Суда порушив питання культури поведінки водіїв, їхнього охайного вигляду. Особливе прохання він висловив щодо оформлення громадського транспорту і дрес-коду керманичів маршруток під час святкування Дня Незалежності. Зокрема, влада клопоче, щоб маршрутки 24 серпня були прикрашені національними прапорцями, а водії звичний одяг змінили на вишиванки.

Петро Суда закликав перевізників за можливості перевозити безплатно у національне свято людей у вишиванках. Перший заступник міського голови переказав незадоволення громадськості щодо звучання у маршрутках російської попси. Керівники транспортних підприємств отримали доручення сприяти українізації музичного репертуару у маршрутках міста.

 

Водоканал «топлять» боржники

Окрім затятого боржника – ТзОВ «Трускавецький водоканал», борг якого нині перебуває на позначці 11,5 млн грн., фінансові сили «Дрогобичводоканалу» підточують інші чинники.

Ще 796,7 тис грн. – це кошти, які за двомісячними нарахуваннями КП «Дрогобичводоканал» за субсидії має відшкодувати держава. Крім того, платити справно за послуги водопостачання забувають мешканці міста, які наростили аж 3 млн грн. протермінованої заборгованості, а поточні борги населення становлять 1,6 млн грн. Про це на понеділковій нараді у ратуші доповів начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

За його словами, саме ці три боржники стоять на заваді безперебійній і стабільній роботі підприємства, яке, своєю чергою, нині опинилося у борговій залежності. ПАТ «Львівобленерго». КП «Дрогобичводоканал» завинило енергетикам 3,8 млн грн.

 

Вулицю Самбірську ремонтуватимуть і вночі?

Прокладання дощової каналізації у Дрогобичі на вул. Самбірській надто розтягнулося в часі. Вулиця розрита, що створює перешкоди для проїзду автотранспорту.

Таке зауваження від громади висловив на оперативній нараді у ратуші депутат міської ради Богдан Звір.

«Доки прокладання мережі дотягнуть до села Лішня – мине ще місяць», - песимістично спрогнозував депутат. На його міркування, було би цілком виправдано ремонтувати вулицю вночі, тоді поступ був би гарантований. В іншому випадку, вважає Богдан Звір, не можна відкидати варіант, що ремонт затягнеться до осінньо-зимового періоду, і асфальт кластимуть у болото чи сніг.

Нагадаємо, майже двох місяців у Дрогобичі ремонт дороги на вул. Самбірській розпочали з прокладання дощової каналізації. Як запевняв на оперативних нарадах директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, гальмували початок робіт тендерні процедури, часовий регламент яких визначений законодавством.

 

Не квартира, а смітник

У Дрогобичі на вул. Самбірській у будинку №100 проживає чоловік, який колекціонує сміття. Від такого сусідства потерпають інші мешканці будинку, які змушені миритися із постійним смородом, що розноситься з квартири.

Люди скаржаться в різні інстанції, однак поки що ніхто їхньою бідою не перейнявся. Про це розповів депутат міської ради Богдан Звір. Він запропонував детально вивчити питання, мовляв, можливо, власник захаращеної квартири потребує скерування на психіатричне лікування.

Заступник начальника міліції Михайло Паук схилився до думки, щоб питання вирішити за нещодавнім сценарієм, який спільними зусиллями успішно зреалізували усі служби міста, коли з-під помешкання колекціонери мотлоху у центрі Дрогобича оперативно вивезли дві вантажівки сміття.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

школа перейшла на дрова

29 липня у Рихтицькій школі введено в дію котельню на тверде паливо.

Котельня переобладнана відповідно до заходів з енергозбереження. Використання твердого палива (в даному випадку, дров) замість дорогого газу дозволить суттєво зекономити бюджетні кошти, забезпечивши водночас належний температурний режим у шкільних приміщеннях.

Вл.інф.

 

Василь Федан – активний книголюб бібліотек

Серед почесних книгодарів Центральної міської бібліотеки ім. В. Чорновола – Василь Федан – шанована людина у Стебнику, активіст громадського життя, щирий шанувальник всього українського. Він талановитий художник-різьбяр з широким, Богом даним творчим обдаруванням.

Основними напрямами творчості Василя Федана є зображення портретів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, провідників українського повстанського руху Степана Бандери, Романа Шухевича та ін.

Днями п. Василь презентував для читальної зали Центральної міської бібліотеки ім. В. Чорновола унікальні портрети Тараса Шевченка та В’ячеслава Чорновола, за які бібліотечні працівники та читачі щиро вдячні.

А ще Василь Федан – знаний поет. Для бібліотеки подарував всі свої збірки поезій, які будуть обліковані і зберігатимуться як депозитарне краєзнавче видання. Ми вдячні п.Василю за дарунки. Бажаємо Вам міцного здоров’я, добра, щасливої долі, життєвої енергії на многії літа!

Інформаційний центр Центральної міської бібліотеки ім. В.Чорновола

 

Врятувала дитяче життя

4 серпня об 11:08 на номер Єдиної служби допомоги населенню «112» надійшло повідомлення про те, що в озері у Стебнику тоне дитина. Про це повіломила прес-служба ГУ ДНСУ у Львівській області.

Як з’ясувалося після прибуття підрозділу до місяця виклику, група дітей віком 12-13 років відпочивали на місцевому ставку. Під час купання 12-річному хлопчині стало зле і він почав тонути. У той час пані Анна поралася на подвір’ї і почула дитячий крик про допомогу. Не гаючи часу 66-річна жінка кинулася рятувати дитину.

Стрибнувши у воду, рятівниця самотужки доправила хлопця до берега. На березі зуміла надати хлопчині першу допомогу. Уже через мить він відкашляв воду і прийшов до тями. Медики, які прибули на місце події, оглянули потерпілого і забрали у лікувальний заклад.

Вчинок пані Анни є прикладом для кожної людини, адже лише небайдужість і самовідданість здатні врятувати життя людини, яка опинилася у небезпеці.

Ярослав ГРИЦИК

 

Триває навчання у «Школі соціального робітника»

У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся семінар-навчання у «Школі соціального робітника».

Зав. відділенням та відповідальна за протипожежний стан Галина Вовк провела інструктаж «Заходи пожежної безпеки і підтримання протипожежного режиму». Вона роз’яснила, що всі працівники зобов’язані чітко знати та виконувати правила протипожежного режиму і не допускати дій, які можуть призвести до пожежі та загорання, а при пожежі – не впадати у паніку, а вжити всіх необхідних заходів для гасіння, евакуації людей та збереження матеріальних цінностей.

Зав. відділеннями Наталя Дем’яновська, Ольга Литвин та Мар’яна Ковальчук ознайомили соціальних робітників зі змінами при оформленні соціального паспорта учасника АТО та відвідування сімей демобілізованих, визначаючи їхні потреби, а також оформлення відповідних документів.

Вл.інф.

 

Танцюй, доки молодий? Дозвілля на селі

Початок серпня однозначно запам’ятається наймолодшим мешканцям села Унятичі – відбулася перша за довгий час суботня «дискотека для дітей».

Ще задовго до години оголошеного початку дійства, малеча села Унятичі вичікувала на ґанку сільського Народного дому. Розголос про подію скликав кількадесят дітей віком від 4 до 13 років. Найменших приводили батьки. Кажуть – йдуть зустрітися, послухати музику, підтанцювати.

Вичекавши усі прелюдії, залунала перша пісня, але всі сором’язливо сиділи на лавках, що по обидва боки залу. Так, допоки художній керівник народного дому не звела всіх дітей у коло, і вони не розпочали руханку – те, заради чого і планувався вечір.

Як розказують учасники дійства, сільський голова Унятич, виходячи з відомих подій, запропонував не проводити дискотеки – колись чи не єдиний регулярний захід у клубі. Однак щодо юнаків, для них вихід є – танці «крутять» чи не в усіх навколишніх селах.

Так, на пропозицію народного дому, суботній захід проводився як виняток – з дозволу сільського голови. Слід також зазначити, що повністю безкоштовно, – спільними зусиллями небайдужих. Додаткова новація ще і в тому, що передовсім дійство проводилося для найменших. «Такого не було давно, десь років зо три», – розповідають діти, – «а коли дискотеки ще були, то розпочиналися пізніше і молодших взагалі не впускали».

Відтак, в Унятичах знову залунала рухлива музика – різна, але загальних жанрів – закордонна, вітчизняні хіти, народні пісні з сучасним аранжуванням. «Мені не заважає», – коментує найближчий до клубу сусід, – «і моєму батькові не заважало – нехай бавляться».

Як відомо, танець у вільному стилі – розвитковий: це рух і ритм, координація і моторика. Більше того, в багатьох європейських шкільних програмах, презентація танкам (що включає розроблення учнями власної хореографії на сучасну музику) є обов’язковою практикою навчального предмету «Фізична культура»…

Уже в сутінках, центральною дорогою, освітленій хіба зірками, до клубу підходили кілька пар старшокласників. Натомість, після вечора забави додому поверталася дітвора. Ішли з одним лише питанням на вустах – а чи буде ще завтра?

Андрій ЯКУБУВ

Фото автора

 

Самі винні?

Вічно відмежовуватись від країни, у якій ти живеш, просто неможливо. І навіть ті, чиїм улюбленим прислів’ям було споконвіку суто українське «Моя хата скраю – я нічого не знаю», були змушені покинути свою шкарлупу – війна змушує до змін. І часто негативних.

Зізнаюсь: для мене став великою несподіванкою листопад минулого року. Тисячі людей стихійно покинули свої теплі будинки, і вийшли протестувати. Не очікувала. Гадала, що проковтнемо, як і раніше все покірно ковтали. А далі – вир подій, убивства 22 лютого, втеча Януковича, і ще більше проблем та питань.

Бо війна – війною, а жити якось треба. Проблеми насущні на кшталт «а будуть виключати світло, чи не будуть?», «як перебути зиму», потроху витісняють різноманітні патріотичні елементи з нашої свідомості. Коли не маєш за що годувати своїх дітей – тут вже не до високих матерій.

Один з моїх викладачів дуже добре сказав: одна з наших глобальних проблем – що українці спрямовані на виживання, не на життя. Звідси і така аморфність, коли йдеться про національну свідомість, якісь кроки особисто від кожного. Звідси і вічна надія, що прийде хтось до влади, і все влаштує. І всім водночас стане добре. Але так не буває.

Моя знайома, викладач УКУ, вдало порівняла нашу країну зі вщент зруйнованим будинком: «Ми ж не можемо відбудувати його за один день. Потрібно набратись терпіння і витримки». Останні два слова для нас, звісно, екзотика. Попри те, маємо вчитись поступово вводити такі слова до свого щоденного мовлення.

Тому кілька днів мала нагоду прочитати цікаве інтерв’ю з Мирославом Поповичем. Виокремила для себе цікаву фразу – «Спаду патріотичних настроїв у суспільстві, звісно, найближчим часом не уникнути – але того, що було на Майдані, у нас не забере ніхто».

Знаєте, останніми тижнями навколо себе спостерігаю якусь тотальну апатію, зневіру у плані патріотичних настроїв. Тут маю на увазі своїх приятелів, знайомих. Дедалі частіше лунають фрази на кшталт «та нас усіх зливають», «для чого ми стояли на тому Майдані», слова «люстрація», «перезавантаження». Люди розгублені, бо їхні сподівання не виправдані.

Чи не цинічними на фоні тих воєнних подій, які відбуваються у нашій країні, є обіцянки партійних лідерів? Коли послухати – нічого не бракує, все є. І з дорогами розберуться, і зарплати підвищать, і Крим повернуть, і війну на Донбасі припинять. Головне, що кожен знає, як це зробити. Ви тільки проголосуйте – а тоді вже вам, будьте певні, воздасться. Тільки от щодо останніх двох пунктів маю великі сумніви. Та й до попередніх, чесно кажучи, теж. Є такий грішок у наших чиновників, про який ще Довженко писав – «брехолюбіє» називається. Проблема? Без сумніву. Бо як можна очікувати від людини чесних, спрямованих на розквіт країни, дій, якщо вона сама собі ніяк не навчиться правду казати?

Я жодним чином не виправдовую, але ота наша аморфність частково породжена й тим політичним жлобством, яке 23 роки квітло і буяло на наших просторах. Інша річ, що багато хто з простого люду його активно підтримував. І продовжує підтримувати. Фактично, ми самі приводимо до влади своїх тиранів.

Як терористам вдавалось та вдається вербувати своїх симпатиків на Сході? Вони говорять про найпростіші речі – про опалення, їжу, зарплати. Звісно, що всі ті обіцянки – звичайнісінька брехня та маніпуляція зневіреними людьми.

Але справді, для чого заморочуватись різними непотрібними абстрактними поняттями, як-от: «національна свідомість», «духовність», «мораль»? «Нам шоб жить було на що – хліб шоб був дешевим, м’ясо». Останню фразу я виловила з діалогу двох жінок на одному з львівських базарів. Так і хотілось додати: ще б ковбаси, бажано по 2.20 – і взагалі рай.

Та дідько з тою ковбасою, я от недавно розглядала інфографіку на «Телекритиці», яким українським радіостанціям надають перевагу наші люди. І щоб ви думали? Трійка лідерів незмінна за останні 5 років. Це «Хіт Фм», Радіо «Шансон» та «Русское радио». Яке тут виправдання для нас? У таких низькопробних, які зараз особливо грають на руку агресору, смаках винна теж наша погана влада? Ні? А хто? Невже ми самі? Та цить! Бовкнула щось таке непристойне – «Самі винні…»

Марія КІНДРАТОВИЧ

 

«МРІЯ» розпочала посів озимого ріпаку

На полях Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» уже приступили до посіву озимих культур під урожай 2016 року. Першим буде посіяно озимий ріпак, під який цього року «МРІЄЮ» відведено площу понад 20 тис. га.

Паралельно Компанія активно здійснює підготовку ґрунту під посів інших озимих культур, основну частку серед яких традиційно займає озима пшениця. Варто зазначити, що цього сезону «МРІЯ» почала працювати за передовою технологією mini-till, що передбачає мінімальний обробіток перед посівом задля максимального збереження вологи у ґрунті.

Загалом під урожай 2016 року Агрохолдинг планує засіяти озимими культурами майже 100 тис. га.

Під час цієї посівної «МРІЯ» переходить від традиційного способу посіву сівалками до посіву розкидним способом – розкидачами, з одночасним заробленням висіяного насіння спеціальними дисковими боронами (лущильниками). У Компанії вже очікують на відповідну техніку, якої в Україні наразі ще не має ніхто, а в Агрохолдингу вона буде. Таким способом сіятимуть не лише ріпак, а й озиму пшеницю.

«МРІЯ» має все необхідне для того, аби успішно провести цю посівну. Для забезпечення безперебійної роботи під час посівної та збиральної кампаній Агрохолдинг оперативно відновлює і поповнює свій технічний парк. За останні три місяці закуплена й отримана у лізинг техніка на суму понад 5 млн дол, найближчим часом також очікується поставка жаток для збирання соняшника, тракторів, самохідних обприскувачів та іншої техніки.

 

Коли є бажання чути один одного

Найбільш жваво на першому засіданні ради обговорювали питання реформування освіти району

30 червня відбулися установчі збори Громадської ради при Дрогобицькій райдержадміністрації. Шляхом рейтингового голосування делеговані члени інститутів громадянського суспільства затвердили склад громадської ради на 2015-2017 роки у складі 16 представників громадських організацій. Одразу після установчих зборів новостворена Громадська рада зібралася на перше засідання. Було затверджене Положення про Громадську раду та обраний її керівний склад. Головою Громадської ради обрано Василя Лужецького. Пропонуємо розмову з новообраним головою.

- 30 липня відбулося чергове засідання Громадської ради при Дрогобицькій райдержадміністрації. Які питання були на порядку денному?

- Громадською радою розглянуто питання про Перспективний план формування спроможних громад Дрогобицького району, про реформування системи освіти та про залучення громадських організацій до патрулювання населених пунктів. Також на засіданні створено робочу групу з підготовки питань порядку денного наступного засідання. Будемо заслуховувати медичну галузь району.

- Це перше проведене Вами засідання як голови Громадської ради. Чи вдалося організувати членів ради на конструктивну роботу?

- Це зібрання засвідчило, що громадськість може об’єднатися і конструктивно працювати: був і кворум, і терпіння, і бажання чути один одного, адже засідання тривало майже чотири години. Хоча є окремі особи, які не дотримуються чіткої позиції, чомусь почувають себе скривдженими, верх беруть амбіції та емоції. Зрозуміло, що вирішити усі проблемні питання можливо тільки працюючи разом. Я прихильник демократії – це коли люди збираються разом і генерують ідеї, не зациклюючись на чомусь конкретному, адже скільки людей – стільки й думок. А в результаті – напрацьовують одну раціональну. Маю надію, що скоро ми перейдемо саме на таку демократичну модель і наша праця стане плідною, а Громадська рада при Дрогобицькій РДА стане дієвим механізмом контролю за діяльністю органів влади і співпраці на користь громади Дрогобиччини.

- Засідання тривало так довго через активність членів ради, чи було багато запрошених осіб?

- Найдовше дискутували з тими особами, які прийшли захищати окремих начальників від Громадської ради. Хочу зазначити, що участь у засіданнях ради з правом дорадчого голосу можуть брати голова, заступник або інший уповноважений представник Дрогобицької райдержадміністрації. Депутати чи інші особи – лише в порядку та у спосіб, визначений Положенням про Громадську раду. А порядок один: за запрошенням Громадської ради і без права дорадчого голосу. Надалі ми будемо чітко дотримуватися саме такого регламенту і не дозволятимемо перетворювати засідання ради на мітинг.

- Які рішення прийняла Громадська рада? Які питання найжвавіше обговорювали?

- Ми взяли до відома Перспективний план самодостатніх громад у районі, а саме: чотири з центрами у містах і сім навколо сіл та селищ. Загалом Перспективним планом району передбачено 11 громад. Хоча на етапі моделювання пропонувалися варіанти на 6, 9 та 14 громад. Але, мабуть, уже всі «переболіли» цією проблемою і на Громадській раді обговорення пройшло без зайвих емоцій.

Із розумінням поставилися члени Громадської ради до участі мешканців району в спільному патрулюванні з правоохоронними органами.

При розгляді питання «Різне» ми прийняли рішення звернутися до органів влади щодо сприяння встановленню пам’ятного знаку до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії та рекомендували голові РДА клопотати перед ЛОДА про відновлення військової частини Нацгвардії на території Дрогобиччини.

Найбільш жваво і майже дві години обговорювали реформування освіти. Питання є досить актуальним, бо система освіти у державі – на шляху глибокої і принципової реформи.

За результатами засідання усі рекомендовані пропозиції передали голові райдержадміністрації для відповідного реагування.

- Як просувається реформа освіти у Дрогобицькому районі?

- Важливо зрозуміти, що реформа стосується не тільки оптимізації чи ліквідації, а й витіснення з освіти старої адміністративної системи. Болюча тема для шкільної освіти: вчителі-пенсіонери у школі. У школах Дрогобицького району їх понад 300. Вони отримують пенсію і працюють. Так, я готовий зараз до шквалу обурень найстаранніших, заслужених і відмінників освіти з багаторічним багажем досвіду роботи у школі. Та я не проти пенсіонерів. Я не проти старості та мудрості, не проти безцінного досвіду ветеранів. І не треба звільняти усіх пенсіонерів зі школи. Є люди, які й у 70 мають ясний розум, люблять свою справу і діти захоплюються такими вчителями, незалежно від віку. Таких не хочуть відпускати зі шкіл.

Директорський корпус у системі загальної середньої освіти старіє, на посадах є люди глибоко пенсійного віку. Біда у тому, що керівники у поважному віці давним-давно забули, чим є школа сьогодні; вони не мають найменшого поняття про елементарні засади освітнього менеджменту; досі живуть за принципами радянського школознавства. Проте радянський принцип «Кожен учитель може управляти школою» вже не актуальний. Увесь світ давно зрозумів: педагог і управлінець – професії різні.

- Чому молодь не йде працювати у школи?

- Порівняно молоде покоління, особливо на посадах керівників загальноосвітніх шкіл, – швидше рідкість, аніж повсякденна практика. Освітянські чиновники такий «феномен» пояснюють або відсутністю серед молодих «підходящих» кадрів, або браком необхідного досвіду. Як на мою думку, причини цього явища – значно глибші та серйозніші.

Основна, через яку не маємо серед директорів шкіл молодих здібних фахівців, полягає в існуванні абсолютно дикої, з позицій демократичного суспільства, системи відбору і призначення претендентів на посаду директора школи. Немає конкурсного відбору. А якщо так, то в хід йде все: політичні уподобання, особиста приязнь, кумівські та коліжанські зв’язки, телефонне право і ще багато чого іншого (якщо мова йде про «перспективний» заклад). І такий підхід цілком вписується в існуючу систему управління загальною середньою освітою. Тому так мало серед очільників закладів освіти прагматичних, адекватно мислячих молодих людей.

Та все ж таки, молодь хоче працювати у школі. Нехай одні не захочуть йти до школи на роботу, але знайдуться ті, які підуть. І це суттєво змінить ситуацію. Думаю, що сплав молодечої креативності з досвідом старших вчителів повинен дати плідні результати.

- Як запобігти такому стану речей?

- Відповідно до чинного законодавства, вчителем може бути людина, яка має фахову освіту і за станом здоров’я здатна працювати в школі. У результаті, винними у такій кількості пенсіонерів на вчительських ставках є й медики, які щороку підписують таким педагогічним працівникам довідки про медогляд і визнають їх цілком придатними для роботи у школі.

І друге – це об’єктивна атестація педпрацівників і керівних кадрів, комплексна оцінка їхньої педагогічної й управлінської діяльності та рівень володіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.

- Яким бачите реальне реформування освіти району?

- Необхідно визначити план конкретних практичних дій, які будуть реалізовуватися в системі освіти району. А взагалі, розвиток освіти Дрогобиччини повинен набути випереджувального безперервного характеру та гнучко реагувати на усі процеси, що відбуваються в системі освіти України.

Саме такі важливі кроки спрямовані на створення ефективної моделі освітнього середовища району, завданням якого є надання якісної освіти.

Марта ПРИРІЗ

 

Відкритий лист

Президенту України Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.

5 серпня 2015 року на офіційному сайті ПАТ «Укртранснафта» було розміщено звернення колективу до Президента та Прем’єр-міністра України. У ньому новий менеджмент компанії цілеспрямовано продовжує роботу із дискредитації та перекручування фактів діяльності попереднього керівництва і під страхом звільнення змушує працівників товариства підписати це звернення.

Після незаконного відсторонення Голови правління Лазорка О.І. 19.03.2015 із причини «крадіжки» технологічної нафти з нафтопроводів ПАТ «Укртранснафта» та передачі частини технологічної нафти на відповідальне зберігання до НПЗ, було досягнуто домовленості з керівництвом держави про проведення перевірки компанії представниками міжнародних аудиторських компаній «великої четвірки».

У зв’язку з цим, упродовж останніх чотирьох місяців було проведено низку перевірок за період з 2009 до 2015 року. Перевірки проведені двома незалежними міжнародними компаніями (аудиторською «PricewaterhouseCoopers» та сюрвейєрською «SGS») і ревізійною комісією ПАТ «Укртранснафта» із залученням більш як 25 фахівців НАК «Нафтогаз України», представників СБУ та галузевого міністерства.

За результатами проведених перевірок та інвентаризацій підтверджено наявність всієї технологічної нафти, витісненої на «НПК-Галичина», «Нафтохімік Прикарпаття» та «Укртатнафта». Проте результати цієї інвентаризації замовчуються, а в засобах масової інформації і соціальних мережах виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» А.Пасішник викладає зручну для нього та бізнес-групи, яку він представляє, інформацію, вириваючи її із загального контексту, забуваючи, що, починаючи з квітня 2014 року, Лазорко О.І. багаторазово письмово звертався, у тому числі і в період тримісячного безкоштовного зберігання технологічної нафти, до Голови правління НАК «Нафтогаз України» А.Коболєва, Голови Наглядової ради О.Савченка, до Міністрів енергетики та вугільної промисловості України Ю.Продана та В.Демчишина з питань переробки технологічної нафти на потужностях Кременчуцького НПЗ, з подальшою передачею нафтопродуктів для потреб Збройних сил України, Національної гвардії України та сільського господарства і розміщенням отриманих коштів на рахунку у Національному банку України, як це свого часу при розгляді вказаного питання на засіданні Кабінету Міністрів України доручав Прем’єр-міністр. Завдання зі збереження технологічної нафти ставилося Наглядовою радою та правлінням НАК «Нафтогаз України» при розгляді фінансового плану на 2015 рік, у якому були передбачені витрати за таке зберігання.

Враховуючи, що протягом року рішення щодо технологічної нафти відповідальними особами не прийнято, та, розуміючи, що саме їхня бездіяльність призвела до необхідності платно розміщувати технологічну нафту на орендованих потужностях, Наглядовою радою було прийнято рішення про відсторонення Лазорка О.І., перекладаючи таким чином усю відповідальність за свою бездіяльність на нього.

Основною метою діяльності у будь-якому державному підприємстві є створення ефективної системи управління, за якої всі органи управління та контролю підприємством (дирекція, наглядова рада, збори акціонерів, ревізійна комісія) повинні працювати як єдине ціле, приймаючи економічно вигідні підприємству рішення. Можливо, з часом, хтось поцікавиться, скільки саме втратило Товариство від неприйняття вчасного рішення щодо подальшого використання технологічної нафти, у той час коли світова ціна нафти складала понад 110 доларів США за барель, а зараз менше 60.

За період з 2009 до 2015 року підприємство перетворилося на успішне та прибуткове. Лише кілька цифр: на початок нашої роботи заборгованість Товариства за кредитами становила більше 100 млн дол США і 141 млн грн., на рахунках було майже 210 млн грн., а на момент відсторонення заборгованість із кредитів відсутня і на рахунках було близько 2 млрд грн. Прибуток за останні шість років та перший квартал 2015 року сумарно склав 3,2 млрд грн. До Державного бюджету було сплачено 797,2 млн грн. дивідендів, 634,2 млн грн. податку на прибуток, щорічно збільшувалася заробітна плата працівників.

Станом на сьогодні рішенням Апеляційного суду Волинської області визнано протиправним рішення Наглядової ради ПАТ «Укртранснафта», яким відсторонено О.І.Лазорка та зобов’язано усунути перешкоди у виконанні ним повноважень керівника.

Ситуація, що склалася навколо ПАТ «Укртранснафта» та нафтової галузі загалом вимагає прийняття професійних та злагоджених дій усіх зацікавлених сторін. На жаль, новий менеджмент своєю метою бачить розхитування ситуації в державній компанії. Поряд із відстороненням керівника підприємства, було в незаконний спосіб замінено всіх працівників, які обіймали керівні посади: директорів філій, провідних спеціалістів та «незручних» працівників.

Цим зверненням ми просимо Вас особисто втрутитися у ситуацію, що склалася навколо ПАТ «Укртранснафта», так як відновлення на посаді не є самоціллю попереднього керівництва, а лише спробою відновити законність та справедливість щодо працівників, які самовіддано працювали на благо компанії, займаючи державницьку позицію, та були у принизливий спосіб відсторонені від роботи новим керівництвом ПАТ «Укртранснафта», нехтуючи трудовим законодавством та основними людськими принципами.

З повагою від імені працівників Голова правління ПАТ «Укртранснафта» О.ЛАЗОРКОСоздан 07 авг 2015  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
Ірка 08 авг 2015 ответить
Росоха будує хату набільшу серед депутатів і чиновників біля валютчика на Павлова! Там більше 10 соток, а проект як у царя із колонадами. Звідки бабло має? І чому він ше в кріслі а не в зільонці в мусорнику?
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником