ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 11 серпня 2015 р.
Затримали групу рекетирів

Серед членів угрупування – працівник міліції

15 липня у Дрогобичі затримали злочинну групу із чотирьох осіб, яка займалася рекетом із використанням гранат. Зокрема, правоохоронці підозрюють їх у вчиненні двох вибухів – підриві автомобіля місцевого бізнесмена та вибуху гранати в будинку його батьків.

- 2 червня о 2:25 до Дрогобицького міськвідділу міліції надійшло повідомлення від приватного підприємця про те, що біля його будинку на вул. Володимира Великого невідома особа кинула гранату, внаслідок чого був пошкоджений його автомобіль Range Rover. Другий випадок стався майже через місяць. Вибухом гранати пошкоджено будинок, де мешкали його батьки, - розповів начальник обласного управління міліції Дмитро Загарія.

Працівники міліції встановили, що злочинці застосували гранату РГД-5. За цим фактом відкрили кримінальне провадження, створили оперативну групу. Через деякий час правоохоронці отримали інформацію про причетність до вчинення злочину чотирьох мешканців Львівщини.

- Ми встановили осіб, причетних до цих подій. Один із них є знайомим потерпілого, з яким той вів спільний бізнес, починаючи від 2012 року. Мотив скоєння злочинів – начебто боргові зобов’язання, які виникли між потерпілим і організатором цього злочину, – зазначив начальник обласної міліції.

Серед членів злочинної групи був працівник міліції. 37-річний капітан, котрий раніше майже 15 років працював у підрозділі УБОЗу.

Усіх чотирьох учасників банди затримали. 16 липня суд прийняв рішення про арешт двох із них. Одному, як міру запобіжного заходу, обрали домашній арешт. Щодо працівника міліції суд мав визначитися до 17 липня. Про це повідомляє видання zaxid.net.

Керівник прокуратури Львівської області Роман Федик додав, що бандити вимагали у потерпілого 15 тисяч доларів. В одного з підозрюваних під час обшуку в автомобілі знайшли пістолет Макарова (ПМ), що з минулого року вважається викраденим із СБУ Івано-Франківської області. Крім того, виявили магазин до пістолета, який викрали у Дзержинському міськвідділі МВС Донецької області, ще один магазин до ПМ торік викрали зі Стахановського (Луганська область) відділу ДСО.

За словами Дмитра Загарії, один з учасників злочинної групи опинявся у полі зору правоохоронців уже раніше – за причетність до скоєння злочинів зі зброєю у Червонограді. Але чомусь тоді до кримінальної відповідальності його так і не притягнули.

- Ми це ще детально дослідимо і, якщо там буде провина працівників міліції, то винні будуть притягнуті до відповідальності, – пообіцяв він.

Наразі правоохоронці відкрили два кримінальні провадження – за ст. 194 ККУ (умисне знищення або пошкодження майна) та ст. 189 ККУ (вимагання).

За словами Загарії, у міліції перевірятимуть цих осіб щодо можливої причетності до скоєння «особливо небезпечних злочинів, які ще залишаються не розкритими». Ймовірно, він мав на увазі вибухи під відділками міліції у Львові із застосуванням гранат.

Кор. «ГЗ»

 

ОГОЛОШЕННЯ

21 серпня 2015 року о 16.00 у приміщенні класу служби Дрогобицького міського відділу ГУ МВСУ у Львівській області (вул.Стрийська,22) відбудуться звітно-виборчі збори Ради ветеранської організації Дрогобицького міського відділу ГУ МВС України у Львівській області.

Запрошуються всі ветерани та пенсіонери ОВС.

Рада ветеранської організації

 

Дрогобиччина готується до свят

У Дрогобичі відділом культури і мистецтв та оргкомітетом розроблена попередня програма заходів із відзначення Дня Незалежності України у нашому місті та сусідньому Стебнику.

Наших краян очікують спортивні змагання, мистецькі акції, майстер-класи, ярмарки-продажі. Кульмінацією дійства 24 серпня стане урочиста академія та святковий концерт на площі Ринок у Дрогобичі та в Народному домі Стебника (початок о 16.00).

Заходи з нагоди відзначення 24-ї річниці Незалежності України, Дня Прапора та 159-ї річниці від дня народження Івана Франка у районі обговорили на нараді під керівництвом заступника голови Дрогобицької РДА Івана Мізерника. Так, на 21 серпня заплановано провести урочисте підняття Державного прапора перед будинком адміністрації, 24 серпня художні колективи району виступлять на головній площі Дрогобича. Районні підприємці візьмуть участь і в організованій на майдані Ринок ярмарці сільськогосподарської та сувенірної продукції.

А в четвер, 27 серпня, у день 159-річчя Івана Франка відбудеться покладання квітів до пам’ятників у Дрогобичі, Лішні та Нагуєвичах. Також у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» на малій батьківщині великого Каменяра пройдуть урочистості із вшанування Івана Яковича Франка.

 

Школу у Ролеві таки добудують

Уряд України виділив на реконструкцію з добудовою загальноосвітньої школи в селі Ролів Дрогобицького району 5 млн 52,2 тис грн.

- Це питання спочатку розглядалось у Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України, де мені вдалося переконати колег у необхідності першочергового фінансування Ролівської школи, – розповів нардний депутат України від Дрогобиччини Богдан Матківський. – На основі подання бюджетного комітету Кабінет міністрів України включив Ролівську школу до Переліку об’єктів, що фінансуються у 2015 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №543 від 3 серпня 2015 року «Деякі питання використання у 2015 році державних капітальних видатків». Про це повідомила прес-служба нардепа.

Нагадаємо, що будівництво нової школи у Ролеві розпочато в 2005 році УКБ Львівської обласної ради. Зараз діти навчаються у чотирьох старих приміщеннях, які перебувають в аварійному стані.

 

Обговорили реалізацію проекту ООН

29 липня у світлиці ратуші відбулася робоча нарада з обласним координатором у рамках реалізації Програми розвитку ООН, спрямованої на розвиток ОСББ. Учасники наради окреслили основні етапи реалізації цього проекту. Участь в заході взяв перший заступник міського голови Петро Суда, який, зокрема, запевнив, що зі свого боку влада буде сприяти проектові.

Нагадаємо, у травні Дрогобич підписав угоду про партнерство між Програмою розвитку ООН. Проект спрямований на проведення капітального ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків, раціонального використання ресурсів, впровадження інноваційних технологій та ін. У 2015 році, згідно з умовами проекту, Дрогобичу нададуть безповоротну фінансову допомогу в розмірі 1,5 млн грн. Попри це, місто взяло на себе зобов’язання співфінансувати реалізацію проектів. Участь у проекті беруть 14 ОСББ.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Іноземної мови у школах побільшає

Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.08.15 №855 «Про внесення змін до Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів» збільшено години на вивчення іноземних мов за рахунок варіативної складової.

Зокрема, у 2015/16 навчальному році збільшено кількість годин на вивчення іноземної мови з 2-х до 3-х на тиждень у 6-9 класах загальноосвітніх навчальних закладів із українською мовою навчання (за новим стандартом).

Також, з 2-х до 3-х годин на тиждень буде збільшено час на вивчення іноземних мов у 8-му класі шкіл із українською мовою навчання (за попереднім стандартом).

У 10-11 класах загальноосвітніх навчальних закладів із українською мовою навчання (універсальний профіль) кількість годин вивчення іноземної мови збільшиться з 3-х до 3,5 годин.

Вл.інф.

 

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Від 1 серпня – нові правила електронного адміністрування ПДВ

Зміни запроваджені Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» почали діяти. Що змінюється та які переваги матимуть платники податків? Найголовніше, на чому наполягали підприємці – це виправлення помилок під час роботи системи у тестовому режимі.

Також для бізнесу Закон містить низку позитивних змін щодо складання податкових накладних та ведення обліку ПДВ, зокрема, від 1 серпня вступають у дію нові правила.

По-перше, сільськогосподарським товаровиробникам, які застосовують спецрежим ПДВ, Держказначейством, починаючи з 01.08.2015 року, автоматично відкриються додаткові електронні рахунки для зарахування сум ПДВ від сільськогосподарської діяльності. Кошти з таких рахунків Казначейством автоматично (у день їх зарахування на електронний рахунок с/г підприємством) перераховуються на спеціальні рахунки с/г товаровиробників. На сьогоднішній день кошти на спеціальний рахунок с/г товаровиробників перераховуються з електронних рахунків лише після подання декларації.

По-друге, постачальникам комунальних послуг населенню на електронні рахунки у Держказначействі будуть зараховуватися суми субвенцій з бюджету, які збільшуватимуть реєстраційну суму для реєстрації в ЄРПН податкових накладних.

Також заборонено накладення арешту на кошти, які знаходяться на електронних рахунках платників, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» та доручено зняти раніше накладені арешти. Це дозволить Казначейству списати розблоковані кошти в бюджет для погашення зобов’язань перед платниками ПДВ.

З метою виправлення помилок Законом передбачено на початок третього робочого день після набрання чинності «обнуління» формули (всіх її складових), яка визначає реєстраційну суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН.

Після такого «обнуління» у формулу ДФС України автоматично будуть включені:

- середньомісячні (1/12) суми ПДВ, задекларовані платником до сплати в бюджет та погашені або розстрочені за останні 12 місяців/ 4 квартали (т.з. «овердрафт»);

- суми переплат станом на 01.07.2015;

- суми залишку коштів на електронному рахунку платника станом на дату набрання чинності законом;

- суми від’ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015, задекларовані платниками у рядках 24 та 31 декларації з ПДВ за червень/ІІ квартал 2015 року;

- суми ПДВ, що містяться в податкових накладних/розрахунках коригування, складених починаючи з 01.07.2015;

- суми ПДВ із імпортованих товарів з митних декларацій, аркушів коригування та додаткових декларацій, оформлених з 01.07.2015.

Таке «перезавантаження» дозволить прибрати фіктивні суми ПДВ, «затягнуті» в систему електронного адміністрування ПДВ недобросовісними платниками в тестовий період та виправити помилки інших платників.

Для спрощення порядку обліку ПДВ:

- покупцям надано право відображати податковий кредит на підставі копій податкових накладних, отриманих з ЄРПН. Тобто, їм вже не потрібно отримувати такі податкові накладні у постачальників. Такий сервіс ДФС вирішує проблему, коли програмне забезпечення покупця та продавця не налаштоване для електронного обміну накладними;

- платникам податку, які постачають товари/послуги безперервно або ритмічно матимуть право складати 1 раз на місяць 1 зведену податкову накладну кожному покупцю – платнику ПДВ. Наприклад, постачання тепла газу, електроенергії, послуг зв’язку тощо. Такі накладні складаються в останній день місяця і містять обсяг всіх операцій проведених за місяць. Це суттєво зменшить кількість податкових накладних, оскільки раніше податкові накладні потрібно було складати на кожну операцію;

- платники податку зможуть включати до податкового кредиту податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН, протягом 365 календарних днів з дати їх складання. Раніше – лише в періоді їх складання чи в періоді їх реєстрації в ЄРПН з порушенням термінів;

- спрощується форма податкової накладної, оскільки скасовуються неактуальні реквізити (місцезнаходження покупця/продавця, вид цивільно-правового договору), в яких платники найчастіше припускали помилки;

- збільшено термін реєстрації податкових накладних в ЄРПН, складених з 1 липня до 30 вересня 2015 року до 31-го календарного дня. Раніше термін реєстрації складав 15 календарних днів від дати складання накладних.

Важливо: не застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН (10%, 20%, 30%, 40%), складених до 1 жовтня 2015 року.

Окрім того, платники податку зможуть отримувати від ДФС витяги про рух коштів на їхніх електронних рахунках та сумах ПДВ, перерахованих в бюджет. Такі витяги будуть підставою для відображення сум ПДВ в бухгалтерському обліку.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІСоздан 11 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником