ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 2 жовтня 2015 р.
Австрійці пізнають Дрогобич

28 вересня у Дрогобичі офіційно відкрили Дні Австрії. Високоповажні австрійські гості до міста з’їхалися напередодні. Як з гордістю відзначають організатори, австрійський десант налічує понад 50 осіб.

Урочиста імпреза у мармуровій залі ратуші розпочалася зі звучання Гімнів України та Австрії. Першою на запорошення модератора заходу – керівника Австрійської бібліотеки у Дрогобичі, доцента, доктора Ярослава Лопушанського привітала гостей ректор Дрогобицького педуніверситету ім. І.Франка професор Надія Скотна. Вона відзначила, що Дні Австрії – важлива подія у житті не лише регіону, але й усієї України. Також Надія Скотна відзначила знаковість збігу проведення Днів Австрії у Дрогобичі з 75-річним ювілеєм ДДПУ, який святкуватимуть днями.

Про Дрогобич як потужний нафтовий центр Австро-Угорської імперії колись і місто з багатющим культурним спадком сьогодні один за одним говорили іноземні візитери. Вітальні промови виголосили: Посол Республіки Австрії в Україні маґістр Герміне Поппеллер, представник ректора Інсбрукського університету, Почесний доктор Тільманна Мерка, координатор міжнародних зв’язків д-р. Барбара Тассер, аташе з питань науки та освіти Республіки Австрії, керівник представництва Австрійської служби академічних обмінів у Львові маґ. Андреас Веннінгер, Почесний консул Республіки Австрії у Львові Ярослав Наконечний, Почесний консул Республіки Австрії у Чернівцях д-р. Сергій Осадчук.

Порушив канони офіційності і вніс пожвавлення до протокольної атмосфери в. о. міського голови Дрогобича, секретар міської ради Тарас Метик, звернувшись до австрійських гостей нетиповим для представницьких заходів вітанням «Дай вам Боже щастя!». Як пояснив Тарас Метик, так у Галичині вітаються господарі, коли розпочинають якусь працю. Він зазначив, що цьогоріч Дрогобич здійснює прорив у Європу, адже услід за Днями Європи, які відбувалися 5-6 червня, це вже друге масштабне представницьке дійство у місті Котермака.

Цікавість австрійців Тарас Метик викликав згадкою про Василя Вишиваного – постать, відому як українській, так і австрійській історії. Як відомо, Василь Вишиваний – полковник Легіону Січових Стрільців, який згодом вписав своє ім’я в історію Австрії як дипломат, політик, архікнязь династії Габсбургів.

Завершилися урочистості врученням диплома «Почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка» Крістіні Доллінґер, радникові уряду, екс-керівнику Австрійських бібліотек закордоном. Поважну гостю з Австрії одягли у мантію доктора. Опісля у залі пролунав «Гаудеамус», а винуватиця почестей виголосила з трибуни подячне слово.

Згодом розпочалася культурологічна дискусія з Юрком Прохаськом на тему «Старий і новий міф Галиччини: ідентичні та амбівалентні погляди австрійців та українців на історичну і культурологічну проблему». Після цього заходи перемістилися до ДДПУ ім. І.Франка. Там пройшов науковий семінар «Регіони транзиту: історія і культура Тіролю та Карпат». Крім того, в університеті відбувся лінгвокраїнознавчий семінар для студентів і вчителів німецької мови. Програму академічної мобільності студентів презентував д-р Томас Бауер з Віденського педагогічного інституту.

У другій половині дня кулінарні умільці з Австрії демонстрували майстер-клас із приготування національної страви – книдлів. Відтак австрійці запропонували для перегляду фільм «Кулінарна подорож Австрією».

Вечір продовжився літературними читаннями в Австрійській бібліотеці на вул. Леся Курбаса,2. А в муздрамтеатрі ім. Ю.Дрогобича виступили дрогобицький ансамбль «Намисто» та австрійський дует «Schwaizer Zwoag sang».

29 вересня відбулася зустріч ректора ДДПУ ім. І.Франка Надії Скотної з д-ром Томасом Бауремом з Віденського педагогічного університету. Зустріч покликана розширити співпрацю цих навчальних закладів. Дотепер їх пов’язував односторонній обмін студентами: щороку четверо представників Дрогобича стажувалися у Відні. Однак тепер університети хочуть відкрити можливості для приїзду до Дрогобича і студентів, і викладачів Віденського педінституту.

До речі, щоби обумовити співпрацю з ДДПУ ім. І.Франка, свою представницю до нашого міста делегував ректорат Інсбрукського університету. Д-р Барбара Тассер 28 вересня за «круглим столом» з міською владою висловила готовність свого навчального закладу створювати підвалини освітнього обміну з університетом Дрогобича.

Варто відзначити, що за «круглим столом» з австрійською делегацією в. о. міського голови Тарас Метик висловив прагнення до укладення договору про партнерство з австрійським Зальцбургом. «Саме це місто є найцікавішим для Дрогобича, - обґрунтував свою ідею посадовець, - бо нас єднає історична спорідненість: як Дрогобич, так і Зальцбург розпочинали становлення з видобутку солі». Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер побажання Тарас Метика розцінила як цілком прийнятне, але доповнила, що будь-які взаємини мають розпочинати конкретні люди, а вже далі співпраця може переходити на вищі щаблі.

Також австрійські гості солідарно висловилися про те, що посередником у пошуку альтернативних міст-побратимів для Дрогобича в їхній країні може стати Посольство України в Австрії. У підсумку зустрічі Тарас Метик додав, що Дрогобич налаштований і відкритий до поглиблення співпраці в освіті, туризмі, а також до культурного зближення з містами Австрії.«Львівський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича та заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина» освоїлися на європейських сценах, їм до снаги підкорити глядача і в Австрії», - зазначив Тарас Метик.

Дні Австрії тривають упродовж тижня, і кожен день – насичений, цікавий та корисний як для австрійської, так і для української сторони.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

Фото Ярослава ГРИЦИКА

  

НА КРІСЛО МІСЬКОГО ГОЛОВИ ДРОГОБИЧА – 16 ПРЕТЕНДЕНТІВ

Про реєстрацію кандидатів на посаду міського голови міста Дрогобич на чергових місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року

Постанова Дрогобицької міської виборчої комісії Львівської області №17 від 1 жовтня 2015 року

До Дрогобицької міської виборчої комісії Львівської області надійшли: заява гр. Кондратюка Юрія Миколайовича, заява Дрогобицької міської у Львівській області організації Політичної Партії «ГРОМАДСЬКИЙ РУХ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ», заява гр. Панчака Ігоря Євгеновича, заява гр. Гусашвілі Дениса Олеговича, заява гр. Ямельницького Володимира Ярославовича, заява гр. Яртима Володимира Васильовича, заява гр. Суди Петра Станіславовича, заява гр. Демка Тараса Івановича, заява Дрогобицької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», заява гр. Ягоцького Олега Петровича, заява Дрогобицької міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка, заява ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП», заява гр. Метика Тараса Михайловича, заява Дрогобицької міської організації Народного Руху України, заява Міської партійної організації партії «Воля» у місті Дрогобич Львівської області, заява гр. Каріоті Михайла Анатолійовича разом із іншими документами щодо реєстрації кандидатів на посаду міського голови міста Дрогобич Львова на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.

Розглянувши зазначені документи, Дрогобицька міська виборча комісія Львівської області встановила їх відповідність вимогам Закону України «Про місцеві вибори».

Враховуючи викладене, відповідно до статей 40, 43, пункту 2 частини шостої статті 25 Дрогобицька міська виборча комісія Львівської області постановляє:

1. Зареєструвати кандидатів на посаду міського голови міста Дрогобич на місцевих виборах, що відбудуться 25 жовтня 2015 року:

- Кондратюка Юрія Миколайовича, 4 травня 1975 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Дрогобич, вул. П.Орлика, буд. 3, кв.43, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Кучму Тараса Ярославовича, 11 листопада 1965 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Дрогобич, вул. І.Вагилевича, буд. 2, кв.6, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська у Львівській області організація політична партія «Громадський рух «Народний контроль»»;

- Панчака Ігоря Євгеновича, 6 жовтня 1957 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Дрогобич, вул. А.Міцкевича, буд. 8, кв.1, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Гусашвіллі Дениса Олеговича, 11 грудня 1974 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Львів, вул. Величковського, буд. 30а, кв.115, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Ямельницького Володимира Ярославовича, 7 травня 1972 року народження, громадянин України, освіта вища, депутат Дрогобицької міської ради, член політичної Партії «УДАР» Віталія Кличко, проживає в м. Дрогобич, вул. Пластунів, буд. 61, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Яртима Володимира Васильовича, 17 травня 1958 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Дрогобич, вул. М.Коцюбинського, буд. 6, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Суду Петра Станіславовича, 13 січня 1958 року народження, громадянин України, освіта вища, депутат Дрогобицької міської ради, проживає в м. Дрогобич, вул. М.Грушевського, буд.34/1, кв.44, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Демка Тараса Івановича, 13 квітня 1968 року народження, громадянин України, освіта вища, член і голова Дрогобицької РО Політичної партії «Громадянська позиція», проживає в м. Дрогобич, вул. Т.Шевченка, буд.36/3, кв.12, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Хруща Олега Васильовича, 19 травня 1977 року народження, громадянин України, освіта вища, депутат Дрогобицької міської ради, голова Дрогобицької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», проживає в м. Дрогобич, вул. І.Франка, буд.1, кв.14, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода»;

- Ягоцького Олега Петровича, 3 червня 1978 року народження, громадянин України, освіта вища, голова Дрогобицької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», проживає в м. Дрогобич, вул. Грюндвальдська, буд.9, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»;

- Метика Тараса Михайловича, 24 жовтня 1955 року народження, громадянин України, освіта вища, член Конгресу Українських Націоналістів, проживає в м. Дрогобич, пл. Ринок, буд. 20а, кв.3, судимість відсутня, суб’єкт самовисування;

- Швацького Андрія Олександровича, 27 вересня 1975 року народження, громадянин України, освіта вища, член політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП», проживає в м. Дрогобич, вул. 22 Січня, буд.20, кв.1, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська організація політичної партії «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП»;

- Танчука Романа Володимировича, 15 квітня 1960 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Дрогобич, вул. І.Мазепи, буд.22, кв.1, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська організація Радикальної Партії Олега Ляшка;

- Курчика Романа Михайловича, 16 квітня 1956 року народження, громадянин України, освіта вища, член НРУ, голова Дрогобицької міської організації, проживає в м. Дрогобич, вул. П.Сагайдачного, буд.41, к.1, кв.16, судимість відсутня, суб’єкт висування Дрогобицька міська організація Народного Руху України;

- Бугу Осипа Степановича, 6 листопада 1968 року народження, громадянин України, освіта вища, депутат Дрогобицької міської ради, безпартійний, проживає в Дрогобицькому районі, с. Болехівці, вул. Гайова, буд.4, судимість відсутня, суб’єкт висування Міська партійна організація партії «Воля» у місті Дрогобич Львівської області;

- Каріоті Михайла Анатолійовича, 28 липня 1990 року народження, громадянин України, освіта вища, безпартійний, проживає в м. Львів, вул. акад.  А.Сахарова, буд.23, судимість відсутня, суб’єкт самовисування.

2. Копії цієї постанови та посвідчення кандидатів на посаду міського голови міста Дрогобич надати гр. Кондратюку Юрію Миколайовича, представнику Дрогобицької міської у Львівській області організації Політичної Партії «ГРОМАДСЬКИЙ РУХ «НАРОДНИЙ КОНТРОЛЬ», гр. Панчаку Ігорю Євгеновичу, гр. Гусашвілі Денису Олеговичу, гр. Ямельницькому Володимиру Ярославовичу, гр. Яртиму Володимиру Васильовичу, гр. Суді Петру Станіславовичу, гр. Демку Тарасу Івановичу, представнику Дрогобицької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», гр. Ягоцькому Олегу Петровичу, представнику Дрогобицької міської організації Радикальної Партії Олега Ляшка, представнику Дрогобицької міської організації ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП», гр. Метику Тарасу Михайловичу, представнику Дрогобицької міської організації Народного Руху України, представнику Міської партійної організації партії «Воля» у місті Дрогобич Львівської області, гр. Каріоті Михайлу Анатолійовичу.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному сайті Дрогобицької міської ради, в газеті «Галицька Зоря» та на стенді офіційних матеріалів Дрогобицької міської виборчої комісії.

І.В.ТУТОВА-МАРЧУК, голова Дрогобицької міської виборчої комісії

 

ТИМ ЧАСОМ У СТЕБНИКУ…

А в Стебнику на посаду міського голови кандидує лише 5 осіб.

Це діючий голова Василь Пецюх, депутат Трускавецької міськради Руслан Крамар, депутат Дрогобицької міськради попереднього скликання, працівник ГКК «Карпати» Петро Старосольський і два приватні підприємці Володимир Нелюбін та Ігор Сушицький.

 

Ще два мільйони для Уличного

Два тижні тому «ГЗ» розповідала про зустріч активістів села Уличне на чолі із сільським головою з депутатом Львівської обласної ради, головою комісії з питань промисловості, транспорту і зв’язку Михайлом Задорожним, представником Служби автомобільних доріг Львівщини Олегом Слоцьким та заступником директора шляхоремонтного підприємства «Механіка К» Василем Стефанюком. Обговорювали питання ремонту дороги.

Нагадаємо, цього року на ремонт цієї дороги Дрогобич – Довголука депутату М.Задорожному вдалось домогтися закладення в обласному бюджеті 7 млн 235 тис грн. Згідно з оголошеним тендером, підрядники освоїли майже 6 млн грн., дійшовши до початку села Уличне. У резерві залишилося 1 млн 090 тис грн. Окрім того, п.Михайлові вдалося відшукати додатково ще 1 млн грн. на продовження ремонту цієї дороги. Служба автомобільних доріг визначила, що аби дійти до межі Стрийського району необхідно 12 млн грн. На цю суму і відбувся тендер, у якому перемогло ПП «Механіка-К». Цього року фірма має освоїти згадані вище 2 млн 090 тис грн. та ще 764 тис грн., які вдалося зекономити під час ремонту автошляху у с.Доброгостів за рахунок зниження ціни на асфальт.

Учасники зборів в Уличному попросили підрядника прискорити початок ремонту доки цьому сприяє погода, а асфальтування почати зі сторони с.Доброгостів і рухатися до центру с.Уличне доки вистачить коштів. На продовження розраховують уже наступного року.

Шляхоремонтники виконали обіцяне: почали фрезерування зруйнованих ділянок дороги ще до офіційного укладення угоди зі Службою автомобільних доріг. Сьогодні роботи в Уличному йдуть повним ходом – працює асфальтоукладник, котки, фреза…

А 30 вересня надійшла ще одна добра новина для мешканців Уличного. На засіданні комісії з питань промисловості, транспорту і зв’язку Львівської обласної ради розподіляли додаткові кошти на ремонт автошляхів області. І знову депутат Михайло Задорожний домігся виділення коштів для Дрогобицького району.

Отож, додатково ще 2 млн грн. скерують на ремонт дороги Дрогобич – Довголука. Тобто цього року для доведення до ладу уличненської дороги загалом передбачено 4 млн 854 тис грн.! Це дозволить полагодити автошлях від в’їзду зі сторони Доброгостова і аж за центр села.

Окрім того, на засіданні комісії 40 тис грн. заклали на ремонт дороги від села Гаї Верхні до траси на Стрий. На прохання депутата обласної ради Ярослава Качмарика комісія передбачила 200 тис грн. на ремонт відрізку шляху Рихтичі – Вороблевичі. Ще 100 тис грн. надійде не асфальтування дороги Стебник – Трускавець.

Цю інформацію ми попросили прокоментувати Михайла Задорожного. Він сказав: «Процес розподілу коштів відбувався дуже напружено, адже у зв’язку із закінченням каденції кожен депутат намагався «вибити» гроші для свого району. Слава Богу, мені вдалося переконати керівництво облдержадміністрації, облради, колег-депутатів аби скерувати 2 млн грн. на Дрогобиччину, а саме на дорогу в Уличному. Ця дорога – для мене пріоритетна, тож докладатиму зусиль, аби цього року зробити там якнайбільше.

Якщо за підсумками 9 місяців буде перевиконання доходів обласного бюджету, існує попередня домовленість про розподіл ще майже 10 млн грн. на ремонт автошляхів Львівщини. Постараюся, щоби щось із цієї суми «перепало» і на дороги нашого краю. Водночас закликаю сільського голову, депутатів Уличненської сільської ради, активістів села контролювати виконання робіт. Досвід показує, що під контролем громади підрядники не лише якісніше виконують роботи, а й вдається заасфальтувати більшу площу. Таку ситуацію ми мали у Новому селі Болехівської сільської ради, коли дорожники під наглядом громадськості працювали значно краще».

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Лицар буде бронзовим

Чергове засідання оргкомітету з будівництва (відновлення) у Дрогобичі пам’ятника «Лицар у збруї», встановленого на пл.Ринок у травні 1916 р. з нагоди визволення міста від російських вість під час Першої світової війни, відбулося 30 вересня.

Голова оргкомітету, перший заступник міського голови Петро Суда (на фото) ознайомив присутніх із текстом рішення сесії міської ради, яка «дала добро» на спорудження (відновлення) «Лицаря», затвердила склад оргкомітету, дозволила розробку проектної документації.

Оскільки пам’ятник має постати за рахунок пожертв, створено відповідний благодійний фонд. До оплати виготовлення проектно-кошторисної документації та благоустрою території могла би долучитися міська рада.

Основні питання, які обговорили учасники засідання, стосувалися матеріалу, з якого слід виготовити скульптуру, місця його розташування на площі, назви пам’ятника. У дискусії взяли участь голова комітету Петро Суда, архітектори Ігор Петранич, Петро Сметана, Остап Федоришин, громадський активіст Хосе Турчик, краєзнавці Володимир Садовий, Роман Пастух, професор Михайло Шалата, директор КП «УКБ» Василь Бохонок.

У результаті дійшли компромісного рішення щодо вибору матеріалу – бронзи, а не дерева, як у 1916-му. Щодо розташування розглянули два варіанти: на місці колишнього пам’ятника Васильєву (гармати) та на розі ратуші з північно-східної сторони, на місці круглої клумби, де росте дерево. Однак з остаточним варіантом вирішили не поспішати, а порадитися з відомим скульптором Олегом Пінчуком. Він мешкає в Києві, але родом з Дрогобича, тож погодився виготовити скульптуру Лицаря на пільгових умовах. З ним також узгодять назву пам’ятника – «Лицар у збруї» (мається на увазі в обладунках), як було колись, чи «Лицар волі», що більш актуальне для теперішнього часу. Днями Олег Пінчук має приїхати до Дрогобича, тоді й продовжать засідання оргкомітету.

Ярослав ГРИЦИК

 

Для учасників АТО – будинок

Депутатська група міської ради «За Майдан!» (голова – Петро Суда) звернулася до секретаря міської ради Тараса Метика з пропозицією виділити земельну ділянку і передбачити можливість будівництва сім’ями учасників АТО багатоквартирного будинку поблизу центральної частини міста. Вони можуть стати на квартирний облік і створити обслуговуючий (будівельний) кооператив, розраховуючи на сприяння у цьому влади.

30 вересня перший заступник міського голови Петро Суда провів нараду з цього питання. У ній взяли участь голова ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО» Микола Кобільник, директор КП «Управління капітального будівництва» Василь Бохонок, начальник управління комунальних ресурсів Ростислав Росоха, керівник будівельної організації Орест Матківський.

Під час наради обговорили можливість спорудження 48-квартирного будинку для сімей учасників АТО на умовах пайової участі. Щоби здешевити вартість житла, вирішили звернутися до Міноборони, Генштабу, Львівської облдержадміністрації з пропозицією про співфінансування будівництва. Тоді частину вартості квартир сплатили би майбутні мешканці, а частину – бюджет. Ще один із варіантів – надання державою сім’ям учасників АТО пільгового кредиту.

На завершення наради Микола Кобільник запевнив, що на зборах учасників АТО обговорять усі ці питання, а ще підніматимуть їх під час запланованої зустрічі у Генштабі.

«Безперечно, те що Дрогобицька міська рада безкоштовно виділяє учасникам АТО земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво, дуже добре. Але сьогодні зводити приватний будинок – дуже коштовна справа, тож далеко не кожному по кишені. Тому сьогодні сім’ї учасників АТО більше цікавить можливість отримати квартиру, в тому числі й на умовах пайової участі у будівництві житла. У цьому напрямі і працюватимемо», - резюмував Петро Суда.

Ярослав ГРИЦИК

 

У ратуші буде музей

У Дрогобичі розпочинають організаційний етап створення музею у ратуші. Про це повідомила начальник відділу сім’ї, молоді і туризму Леся Пашко.

Цій роботі передувало рішення сесії міської ради, згідно з яким у нині не задіяному приміщенні адміністративного будинку створять музей. За словами Лесі Пашко, у ратуші збереглися речі, які належать до того чи іншого історичного періоду. Саме такими «свідками епох» творці інтер’єру передовсім сподіваються привернути увагу. Окрім усіляких документів, канцелярського приладдя, подарунків, які вже у сучасну добу у ратуші залишали офіційні делегації та усього, що традиційно передають на схрон до музею, головною окрасою стане символічний стіл бургомістра.

Як повідомила Леся Пашко, автори проекту дійшли погодження, що там пануватиме атмосфера історичного часу. Для того, аби пробити товщу віку і справити на відвідувачів ефектне враження запровадять декілька цікавинок. Приміром, виготовлять магістерську печатку, нею відвідувачам запропонують самотужки відзначати свої відвідини музею на спеціальному указі бургомістра, який зможуть зберегти на згадку. До курування організаційним процесом, стверджує Леся Пашко, відділ залучив істориків. Також ініціатори шукають умілих рук, які величезний стіл, що дармує у підвалі ратуші, зуміють реставрувати так, аби він пасував харизмі дрогобицького бургомістра.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

ДИВО-ЗУПИНКА

У м.Стебник відновили автобусну зупинку «Колпець». Нарешті вона відповідає своєму призначенню. Тепер біля неї зупиняється кожен, навіть той, хто просто йде повз неї.

Проблему, як кажуть, з бородою вирішила родина Розорів зі Стебника та мешканка Колпця, вчителька образотворчого мистецтва Ольга Маник. Вирішили, на перший погляд, досить просто. Сергій Розора за власний кошт придбав необхідний будматеріал і відремонтував зупинку в повному розумінні цього слова.

Привабливішого вигляду додала їй Ольга Маник, відобразивши на її стінах своєрідні фрагменти з історії нашого народу. На бічних стінах з одного боку на фоні калинового цвіту зображені воїн Княжої доби та запорозький козак, які уособлюють зародження незалежної Української держави. З другого боку – поряд з пурпуровими гронами калини – мужня постать воїна УПА та сучасного солдата з синьо-жовтим стягом, що символізує незламну віру у перемогу українського народу над ворогом, над будь-якою перешкодою на шляху до європейських цінностей. На внутрішній її стіні художниця відтворила колпецьку церкву, на сторожі якої – архангел Михаїл, за біблійною легендою головнокомандуючий воїн проти зла.

Цю справу Ольга Маник принесла в офіру як вдячність Всевишньому за збереження життя молодшого сина, з яким саме біля розтрощеної в минулому зупинки стався нещасний випадок.

От така є тепер у м.Стебник автобусна зупинка «Колпець». Така собі міні-галерея, така собі диво-зупинка.

Марічка ДРАБИЧ

 

Будувати і творити

Під час конференції партосередку ВО «Свобода», що відбулася минулого тижня, затвердили список осіб, які балотуватимуться до місцевих органів влади.

Зокрема, на посаду міського голови Дрогобича претендуватиме лідер міської партійної організації ВО «Свобода» Олег Хрущ. У числі претендентів на депутатське крісло теперішній депутат районної ради від ВО «Свобода» підприємець, волонтер Володимир Мидянка, депутат міської ради підприємець «фінансовий помічник» волонтерів Михайло Петруняк, боєць «Правого сектору» Леонід Довгель, заступник голови районної ради управлінець Роман Урбан та інші. «На область» конференція затвердила Марту Красуляк.

«Ми добре розуміємо, що місто – це господарка, а не партійні прапори. Водночас у своїй команді ми зібрали тих, хто ділом довів, що знає, як відстоювати інтереси громади, як будувати і творити. З цією командою йдемо на вибори. Впевнений, що громада підтримає цих людей, які ділом довели, що боротимуться за її інтереси», - наголосив у коментарі «ДрогМедіа» №1 у списку «Свободи» Олег Хрущ.

Марічка ДРАБИЧ

 

30 вересня – День усиновлення

День усиновлення збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії і, мабуть, не випадково.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наша спільна задача, обов’язок міста, суспільства, держави.

Відділом-службою у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради ведеться облік сімей, які мають намір усиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Їм надається повна інформація та правова консультація щодо процедури усиновлення. Відтак тим, хто планує здійснити свій благородний намір, надається відповідний висновок про можливості усиновлення, і відповідні кандидати ставляться на облік служби.

Щодня у країні народжується 50 дітей, які залишаються сиротами, і водночас в Україні щодня всиновлюють 60 дітей. Цього року місцевими кандидатами в усиновлювачі усиновлено 3 дітей, які потребували сімейної турботи та опіки. Протягом 2015 року відділом-службою надано більш як 10 консультацій громадянам, які мають намір усиновити дітей.

Сьогодні Міністерство соціальної політики веде цілеспрямовану діяльність щодо усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проте державна політика, яка не має активної підтримки широких верств населення, не є достатньо ефективною.

Є в нашій країні діти, які набувають батьків двічі – народжуючись і за рішенням суду. Щодня до Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини в звичайних конвертах надходять десятки анкет про дітей, які втратили батьків. До кожного такого аркуша додається фотокартка, з якої на нас дивляться дитячі очі. Інколи заплакані, інколи сумні, інколи – з посмішкою на все обличчя. Всі вони різні, об’єднує їх те, що кожна така дитина чекає на батьків!

Традиційно вважається, що усиновлення – це розв’язання проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Наважуємося уточнити. Усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину. Дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.

Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий. Одні – усиновлять і виховають дитину, інші – допоможуть їй знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і стикнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

Вітаємо всіх усиновлювачів зі святом!

Необхідну консультацію з питань усиновлення можна отримати у відділі-службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Служба у справах дітей

 

Легенда карного розшуку

5 жовтня працівники карного розшуку відзначають своє професійне свято.

Ігоря Івановича СЕМКІВА, полковника міліції у відставці, по праву вважають легендою місцевого корного розшуку. Цій нелегкій службі він присвятив 14 років. Проте, навіть перебуваючи на керівних посадах, безпосередньо впливав на діяльність і ефективність цієї служби.

Закінчивши 1972 року Львівську спеціальну школу міліції за профілем карного розшуку, був скерований на роботу в Самбірський міськвідділ міліції. До 1975 року працював оперуповноваженим відділення карного розшуку, а відтак очолив відділення. Керував самбірським розшуком 8 років. Після цього три роки очолював Старосамбірський райвідділ міліції.

1986 року в Дрогобичі сталося НП вседержавного масштабу. До в’язниці посадили фактично весь склад відділення карного розшуку. «Вцілів» лише один працівник – Віктор Вітіск. Відтак на рівні МВС Ігор Семків отримав спецзавдання – відновити роботу карного розшуку в Дрогобичі.

- Довелося, - згадує Ігор Іванович, - розпочинати все з нуля. Формував відділення з працівників інших служб, покладаючись при цьому на досвід і інтуїцію. Часу на те, щоби аналізувати ту чи іншу кандидатуру, приглядаючись до неї, не було. Богу дякувати, все в нас вийшло, хоча працювати довелося як коням.

Через три роки, коли Ігор Семків блискуче впорався із поставленим перед ним завданням, його повернули на посаду начальника райвідділу, спочатку Золочівського, а згодом – Дрогобицького. З останньої посади, на якій він працював шість років, пішов на заслужений відпочинок.

З нагоди професійного свята полковник міліції Ігор Семків, школу якого пройшли десятки фахівців розшуку, в тім числі декілька генералів, сердечно вітає працівників карного розшуку, особливо ветеранів і зичить їм міцного здоров’я, щастя, благополуччя та всіляких земних гараздів.

А читачам «ГЗ» обіцяє згодом поділитися неймовірно цікавими спогадами, що залишилися після служби на ниві карного розшуку.

На фото: майор міліції І.Семків, котрий на той час керував самбірським карним розшуком.

Марічка ДРАБИЧ

 

СПОРТ

У дрогобичан – 10 медалей чемпіонату світу!

25-27 вересня в польському місті Кендзежен-Козле відбулася подія, до якої Міжнародна федерація хортингу готувалася цілий рік – перший Чемпіонат світу з хортингу.

Молоде національне українське бойове мистецтво хортинг, засноване Едуардом Єрьоменком у 2009 році, не тільки стрімко розвивається в Україні, а й завойовує світ. За шість років існування, що за великим рахунком для єдиноборства дуже мало, хортинг демонструє значний прогрес, про що свідчать представництва у все нових країнах.

Перший Чемпіонат світу з хортингу став дійсно грандіозним та видовищним святом спорту і зібрав представників 11 країн – України, Польщі, Словаччини, Узбекистану, Румунії, Угорщини, Грузії, Вірменії, Білорусі, Німеччини, Марокко.

Завдяки підтримці Президента та уряду міста Кендзежен-Козле відкриття Чемпіонату світу з хортингу стало справжнім видовищним шоу з байкерами в спорткомплексі та оркестром. Учасників турніру вітали Президент Міжнародної федерації хортингу Едуард Єрьоменко, Віце-президент Укранської федерації хортингу Віталій Плеханов і Президент міста Кендзежен-Козле, який відзначив, що хортинг – твердий спорт твердих людей.

Показові виступи українських хортингістів у командному розряді стали одночасно початком змагань у цьому розділі. Крики «Браво!» та оплески трибун продемонстрували, що хортинг – видовищний вид спорту, який тримає увагу глядачів. Міжнародні змагання найвищого рівня продовжили розділи «Форма» та «Двобій». Цікаві сутички демонстрували волю до перемоги всупереч втомі та болю у спортсменів всіх країн. Та перше командне місце виборола команда країни, де народився хортинг, – збірна України.

Свій внесок у скарбничку національної збірної зробили і спортсмени Дрогобицького осередку хортингу (тренер і Президент Денис Іваницький). П’ятеро дрогобичан – Владислав Сорока, Христина Піць, Віталіна Коссак, Анастасія Фаль та Олександр Дачук здобули в сумі десять медалей – дві бронзові, п’ять срібних та два золота.

Перший Чемпіонат світу з хортингу відбувся і вже став історію. А це означає, що розпочалася підготовка до другого.

Іра ЦИГАН

 

Обласний успіх дрогобицьких спортсменів

17-18 вересня у Червонограді на спортивно-оздоровчій базі «Ровесник» проходила ХХVIII Спартакіада інвалідів Львівщини.

До складу збірної входили: Дрогобицька міська асоціація інвалідів, центр «Реабілітації інвалідів», товариство дітей-інвалідів «Надія», УТОГ, УТОС. Усього десять учасників, які успішно виступили і отримали 14 призових місць у всіх видах спартакіади та посіли четверте загальнокомандне місце.

Перші місця вибороли: Леся Кодочігова (настільний теніс, стрибки з місця у довжину, «Надія), Володимир Матійчик (дартс, ЦРІ), Володимир Семчишин (шахи, УТОГ), Іван Фідик (шашки, УТОС), Андрій Гоцуляк (бомбаскет, стрибки з місця в довжину, дартс, УТОГ).

Другі місця посіли: Мирослава Лудин (більярд, ДМАІ), Михайло Емерліх (більярд, ЦРІ), Микола Герій (настільний теніс, ЦРІ).

Бронзові призери: Розалія Свистун (шашки, бочка, ДМАІ), Юрій Звєрєв (більярд, ДМАІ). Усі учасники спартакіади висловлюють щиру подяку в.о. голови міста Тарасові Метику, та відділу економікуи міськради які в такий нелегкий час надали транспорт для перевезення спортсменів та доклали чимало зусиль для поїздки. І особлива подяка водієві МПП «Транспортник» Ігорю Николяку за щиру підтримку спортсменів-інвалідів.

Мирослава ЛУДИН, представник команди

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає вчасно повідомляти про виявлення вибухових пристроїв

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто

запам’ятати їхні характерні ознаки:

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- предмет може бути підвішений на дереві або залишений на лавці.

Категорично забороняється:

- торкатися предмета і пересувати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів і нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв телефонуйте 101 або 102.

М.ГОРОДИСЬКИЙ,головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл., майор служби ЦЗ

 

 

Ровесники незалежності

Група молодих небайдужих дрогобичан, які є ровесниками незалежності нашої держави, вирішила дієво подбати про своє майбутнє, яке, зрозуміло, є невід’ємним від позитивних змін у рідному місті. Відтак 25 претендентів, середній вік яких складає 24 роки, вирішили позмагатися із старожилами місцевого політикуму за представництво в місцевих органах влади.

Незаангажовані молоді люди не в захопленні від того, що не мають можливості балотуватися у депутати без приналежності до тієї чи іншої партії. На жаль, законодавець, укотре зґвалтувавши Конституцію, не залишив вибору молодим оптимістам, які прагнуть служити передусім громадським, а не партійним інтересам. Відтак об’єдналися в Українську Галицьку партію, від якої кандидуватимуть до рад.

Вельми цікавими є акції молодих ентузіастів, які привернули увагу громадськості і змусили її подивитися на наше життя-буття під несподіваним кутом зору. Наприклад, акція щодо збирання коштів на заміну поламаної клямки до вхідних дверей Ратуші. Акція містить іронію і навіть сарказм, проте абсолютно позбавлена агресії і ненависті.

Від такого нестандартного підходу в царині політики розгубився навіть мастодонт місцевого політичного Олімпу Богдан Іванців, котрий знає в Ратуші всі ходи і виходи, але не помічає такої «дрібниці», як зламана клямка.

Відтак, бідолашний, не знайшовся що конкретно відповісти на запитання молодих активістів з цього приводу. Очевидно, недарма в німців, які сьогодні є фаворитами європейської цивілізації, популярною є приказка: диявол ховається у дрібницях.

У нашому випадку – в поламаній клямці Ратуші…

Марічка ДРАБИЧ

***

Хто ж ця молодь з Української Галицької партії?

Частина молодіжного середовища Дрогобича вирішила взяти участь у цьогорічних виборах до міської ради.

Ви скажете: а що тут такого? Молодь часто записують у списки від відомих партій – брендів.

Так, саме “записують” – для кількості, бо цього вимагає політтехнологія.

А чи було колись у Дрогобичі таке, щоби молодь повністю саме себе організувала, сформувала дієвий осередок та має бажання, на рівні з усіма депутатами-колекціонерами партійних квитків, стати учасниками виборчих перегонів?

Ця нетипова для нашого міста політична сила сформована з молодіжного руху “Go (Вйо) в депутати”, ідея якого полягає у активізації молоді в часі виборів, залучення їх до роботи в органах місцевого самоврядування та піднятті політичної активності молодих дрогобичан. Ця ініціатива була представлена у мережі Фейсбук.

Чому молодь обрала саме Українську Галицьку партію?

“Бо тут нема негідників та злодіїв, а ідеологія близька нам по духу. Це нова українська крайова партія, яка свою роботу будує на розумінні, що боротися потрібно не з наслідками, а з причинами проблем, яких достатньо є і на місцевому рівні. Саме тому діяльність зосереджується на розвитку громад, а не на здобутті влади у Києві. Мета – захист інтересів та максимальний розвиток Галичини”, - розповідає Тарас Білас, перший претендент до Дрогобицької міської ради від УГП.

Хто ж представляє цю політсилу і хто буде кандидувати до міської ради?

“Наше гроно нараховує вже майже 50-ти членів, середній вік яких – 24 роки. Наші люди – молода інтелігенція міста. Люди з дещо іншим баченням, але світлими головами та серцями. Тут і викладачі ДДПУ, медики, юристи, журналісти, студенти. До виборчого списку потрапили 25 осіб. Це молоді дрогобичани, які бажають жити саме у Дрогобичі”, – коментує Олег Дьорка, голова міського осередку Української Галицької партії.

Першим у списку від УГП у Дрогобичі є Тарас Білас, відомий у місті лікар-ветеринар, випусник ЗСШ №1 та Львівської національної академії ветеринарної медецини імені С.З.Гжицького.

Також є Іван Гамаль, приватний підприємець у сфері ресторанного бізнесу, Ельміра Алікберова, експерт-оцінювач, Олег Дьорка, фрілансер,журналіст, Христина Гаврилюк, викладач ДДПУ, Богдан Джавала, менеджер з продажу, Олександр Лисенко, працівник служби безпеки ПАТ “Укртранснафта”, Володимир Луцик, викладач ДДПУ, Олег Коваль, батько двох дітей, Роман Ощипок, фрілансер, журналіст, Олег Петренко, юрист, Сергій Паньків, дрогобичанин, Тарас Іванишин, газозварювальник, Андрій Сивохіп, студент, Тарас Чаповський, відео-оператор, Анастасія Черевко, провідний економіст ДДПУ, Ірина Штойко, перекладач, Василь Шимушовський, громадський активіст, Олександр Ярмолюк, завідувач з виробництва одного з підприємств міста, Галина Думанська, викладач, Богдан Кондратюк, студент, Марія Дешева, кредитний інспектор, Христина Куськись, медик, Віктор Петришин, технік із супроводу програмного забезпечення.

Чого хоче це молоде гроно?

“Для нас важливим є наше місто, бо воно рідне і соромно дивитись на цей застій, в якому зараз перебуває Дрогобич. Чого ми хочемо? Жити у Дрогобичі!!! Не шукати кращої долі по Львовах, по Києвах, по Варшавах. Ми хочемо жити тут, а для цього треба створити умови. Ми хочемо їх створювати, бо місто має жити та розвиватись. Для цього нам потрібна підтримка громади, яка таки має повірити у своїх дітей, а не віддавати голоси за людей минулої епохи”, – каже Тарас Білас.

Григорій ГАЛИЧ

 Создан 02 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником