ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 7 жовтня 2015 р.
Педуніверситету – 75!

1 жовтня Дрогобицький педагогічний університет ім. І.Франка відсвяткував 75-річчя з часу створення.

З цієї нагоди у місті відбувається ювілейне святкування. Урочиста академія відбулася у муздрамтеатрі ім. Юрія Дрогобича. Серед численних гостей святкування були представники Міністерства освіти й науки, обласної, міської влади. Найкращих працівників ВНЗ нагородили грамотами та подяками.

Як зазначив у вітальній адресі в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик, нинішньому статусу педуніверситету, який виш здобув в Україні і світі, передували роки становлення і наполегливої праці. Основним сучасним пріоритетом розвитку університету урядник вважає його євроінтеграцію: заклад успішно здійснює співпрацю у багатьох векторах з академічними університетами Європи.

«Ми пишаємося тим, що Дрогобич плекає нові генерації українства, яскравими інтелектуальними особистостями збагачує національну еліту. Завдяки університету наше місто з роками не перестає приваблювати шармом молодості, нею зорять очі студентства, квітнуть їхні усмішки. Вічна молодість Дрогобича гамірно вирує на вулицях», - привітав викладачів і студентство Тарас Метик.

Як відомо, у 1940 р. був створений Дрогобицький державний учительський інститут. У червні 1941 року у зв’язку з окупацією міста Дрогобича німецькими загарбниками, інститут припинив свою діяльність. У листопаді 1944 року було відновлено роботу Дрогобицького учительського інституту з такими факультетами: історичний, фізико-математичний, мови і літератури зі спеціальностями: «Українська мова і література», «Російська мова і література». Перший випуск інститут здійснив у 1947 році. У 1952 році учительський інститут реорганізовано в педагогічний. У 1954 році педінституту присвоєно ім’я Івана Франка.

У вересні 1998 року на базі педінституту створено Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. У червні 2010 року університет акредитований за четвертим рівнем.

За інформацією відділу забезпеченнядіяльності виконкому

Фото Володимира ДУМИЧА

На фото: доповідь виголошує ректор ДДПУ Надія Скотна. 

 

Уся кандидатська рать

Дрогобицька міська виборча комісія зареєструвала 16 кандидатів на посаду міського голови. 7 із них висунені партіями, 9 –самовисуванці.

Це: підприємець Юрій Кондратюк, секретар міської ради, в.о. міського голови Тарас Метик, лікар-анестезіолог Тарас Кучма, підприємець Ігор Панчак, начальник управління із боротьби з організованою злочинністю ГУ МВСУ у Львівській обл. Денис Гусашвілі, підприємець Володимир Ямельницький, керівник кущової автостанції Володимир Яртим, перший заступник міського голови Петро Суда, підприємець Тарас Демко, підприємець Олег Хрущ, комерційний директор Олег Ягоцький, головний юрисконсульт «НПК-Галичина» Андрій Швацький, голова правління фермерського господарства «Ромалін» Роман Танчук, колишній секретар міської ради Роман Курчик, підприємець Осип Буга, викладач інституту у Львові Михайло Каріоті.

***

У Стебнику на посаду міського голови п’ятеро кандидатів: Це діючий голова Василь Пецюх, депутат Трускавецької міськради Руслан Крамар, депутат Дрогобицької міськради попереднього скликання, працівник ГКК «Карпати» Петро Старосольський і два приватні підприємці Володимир Нелюбін та Ігор Сушицький.

***

Трускавецька міська виборча комісія зареєструвала дев’ять кандидатів на посаду міського голови Трускавця.

Шляхом самовисування кандидатами зареєстровано: Ігоря Кісака, діючого мера Руслана Козира, Сергія Розору, Галину Шийку. Кандидати від політичних партій – головний лікар міської лікарні Андрія Кульчинський, громадські активісті та підприємці  Святослав Грабовський, Микола Іваник, Леонід Федевич, Володимир Шиманський.

***

Бориславська міська виборча комісія зареєструвала самовисуванців: Ірину Клонцак, Ігоря Куротчина, Ореста Сеніва та представників політичних партій Ігоря Яворського (в.о міського голови), Осипа Магура, Миколу Тустановського, Олега Кобилецького, Володимира Івасенка, Павла Барнацького.

Ярослав ГРИЦИК

 

Шановні дрогобичани!

Щиро дякую за довіру й підтримку усім, хто прагнув бачити мене кандидатом на посаду міського голови Дрогобича.

Зваживши всі за і проти, я прийняв рішення не брати участі у цьогорічні виборчій кампанії. Прошу усіх виборців, які мали намір голосувати за мене, підтримати кандидатуру першого заступника міського голови Дрогобича Петра Станіславовича Суди – досвідченого господарника, фахового фінансиста, управлінця – професіонала.

Також підтримую запропоновану ним перевиборну програму, реалізація якої сприятиме ефективному розвитку господарки Дрогобича.

З повагою, голова Ради ветеранів, полковник Богдан МОЗОЛЬ

 

Свято людей похилого віку

1 жовтня в приміщенні кафе «Витанія» при БФ «Карітас» працівники Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на чолі з директором М.Лютик організували концертну програму та святковий стіл з нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку.

За українським звичаєм захід розпочався молитвою «Отче наш». Після молитви з вітальним словом до присутніх звернулася директор терцентру М.Лютик. Вона коротко зупинилася на роботі терцентру, зокрема цього року його працівниками та учасниками хору «Калинонька» були проведені такі заходи: свято Маланки, День Матері, концертна програма для воїнів АТО, відзначення 24-ї річниці Незалежності України, а також після літніх канікул продовжить свою роботу «Університет ІІІ віку».

З нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку і за сприяння міської ради самотні громадяни, які стоять на обліку в терцентрі, отримали 310 продуктових наборів.

Згодом до слова запросили секретаря міської ради, в.о. міського голови Т.Метика та голову Дрогобицької організації ВО «Батьківщина» О.Ягоцького.

На святковому заході прозвучали пісні у виконанні учасників хору «Калинонька», а також дуету «Осіннє золото» у складі С.Гарбадин та Н.Климусь. Оживили концертну програму гуморески у виконанні Н.Сарабрин. Завершилося свято духовним гімном «Боже, Великий, єдиний…».

Ведучі святкового заходу – Р.Грицай та О.Городовенко.

Наприкінці заходу директор терцентру М.Лютик подякувала за фінансову допомогу спонсорам: Дрогобицькій організації ВО «Батьківщина», приватному нотаріусу О.Куртяк, магазину «Марічка» – П.Токар, приватному підприємцеві М.Грицай.

Кор. «ГЗ»

 

«Моя сім’я – частинка України»

30 вересня у світлиці ратуші нагороили учасників фотоконкурсу, що проводився серед багатодітних родин і був спрямований на популяризацію родинних та національних цінностей.

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик вручив багатодітним родинам, декотрі з яких на підсумкову частину конкурсу прибули повним складом, грамоти та подарунки. Світлини дрогобицькі родини на конкурс подавали в електронному варіанті. Сюрприз для конкурсантів зробили працівники відділу сім’ї, молоді та туризму, які роздрукували світлини у портретному форматі і помістили у рамки. Ці головні трофеї, що займуть почесні місця у домівках конкурсантів, родинам передав депутат міської ради Олег Хрущ, який долучився до проведення конкурсу.

Хоч із майже 800 дрогобицьких багатодітних родин участь у конкурсі зголосилися взяти лише 20, та на естетичному й емоційному наповненні заходу це не позначилося.

«Родини підійшли до конкурсу дуже багатогранно і творчо, - каже начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Леся Пашко. – Вони не лише виразили на світлинах своє родинне щастя, там знайшлося місце і для національної канви. На деяких світлинах щасливо позувало декілька поколінь однієї родини», - каже Леся Пашко.

Схвально оцінили ініціативу у ратуші і учасники конкурсу, висловлюючись про те, що їм пропозиція усім гуртом позувати перед фотооб’єктивом припала до душі. А це головна підстава, кажуть у відділі сім’ї, молоді та туризму, аби такий родинний конкурс став традиційним.

 

Конфліктом зацікавилось ОБСЄ

2 жовтня в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик провів робочий прийом представників місії ОБСЄ.

Темою зустрічі став майновий конфлікт між благодійним фондом «Карітас» та Дрогобицьким добровільним товариством захисту дітей-інвалідів «Надія».

Міжнародні представники, які про непорозуміння благодійних організацій у Дрогобичі, довідалися з мас-медіа, попросили владу переповісти їм передісторію конфлікту та поцікавилися баченням влади цієї задавненої проблеми.

Тарас Метик висловив жаль з приводу того, що Дрогобич привертає увагу міжнародних структур гучним скандалом двох організацій, які начебто працюють у напрямі однієї благородної справи. Урядник Ратуші першопричиною цього конфлікту назвав особисте непорозуміння двох керівників, наголосивши на тому, що на сьогоднішній стадії загострення протистояння влада уже вичерпала усі методи примирення двох сторін, одна з яких щоразу підливає олії у вогонь, практикує нецивілізовані способи взаємодії, перекриваючи водопостачання або ж закриваючи ворота перед самим Патріархом УГКЦ.

Тарас Метик висловив переконання, що залагодити цей конфлікт можна лише жорстким правовим методом, бо за 5 років різні дипломатичні підходи влади, неодноразові спроби дійти консенсусу виявилися марними.

На прохання представників місії переказати побажання сторонам конфлікту, на зустріч з якими опісля спілкування з владою поспішали делегати міжнародної структури, Тарас Метик зазначив: «Я готовий допомагати їм надалі. Але нехай припиняться чвари і нехай продовжують займатися своєю, дуже корисною для громади, роботою».

 

До Дня захисника України – спогади вояка УПА

У Дрогобичі до Дня захисника України, який тепер відзначають 14 жовтня, відбудеться презентація книги станичного ОУН-УПА, дворазового в’язня тюрми на вул. Стрийській у Дрогобичі Миколи Петрущака (Малого) «Моя боротьба».

Окрім того, у місті запланована низка патріотичних заходів. Як заплановано заздалегідь, патріотична атмосфера у Дрогогобичі пануватиме три дні: 13, 14 та 15 жовтня. Зокрема, 13 жовтня у Дрогобичі відбудуться два велопробіги, маршрути яких проляжуть повз пам’ятник Степанові Бандері. 14 жовтня традиційно біля цього ж пам’ятника Провідникові української нації дрогобичани зберуться на святкове віче. А 15 жовтня у Дрогобичі відродять традиції козацтва і запросять містян стати учасниками та глядачами «Козацьких забав».

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Свято, якого чекають

Депутата Дрогобицької міської ради Андрія Яніва практично усі мешканців його виборчого округу знають в обличчя. Причому не лише дорослі, а і дітлахи. Це й не дивно, адже Андрій Євстахович дбає про свій виборчий округ, регулярно там буває, намагається розв’язати проблеми, з якими до нього звертаються мешканці. Тож і є незмінним депутатом уже не одну каденцію. А чому ж його знають і люблять діти? Річ у тім, що народний обранець не лише подбав про встановлення у мікрорайоні дитячих майданчиків, а й щорічно організовує і проводить там дитяче свято, якого із нетерпінням чекають школярі і дошкільнята.

За словами Андрія Яніва, уперше таке дійство відбулося з нагоди Дня знань 1 вересня 1998 року. З того часу у дворі будинків №№ 140, 142, 154, 170 на вул. М.Грушевського щорічно проходять цікаві ігри та конкурси для дітей мешканців виборчого округу №2 (будинки №№ 72, 74, 76, 148, 103, 103/1, 103/4, 105, 107, 109, 147 на вул. М.Грушевського та будинки №393, 419 на вул.Стрийській). Тож не дивно, що, за тепер уже доброю традицією, на День знань своїх діточок приводять молоді батьки, котрі в дитинстві самі були учасниками таких заходів.

Цього року з вагомих причин депутату Андрію Яніву дитяче свято довелося перенести, адже підготовка до весілля сина – справа копітка. Найменші мешканці мікрорайону навіть трохи захвилювалися: невже цьогоріч традицію буде порушено, і дійство не відбудеться? Та ні! Спортивно-дитяче свято Андрій Євстахович присвятив Дню міста Дрогобича і провів його у суботу, 19 вересня.

Працівники відділу сім’ї, молоді і туризму міської ради та помічники депутата Андрія Яніва підготували цікаві завдання. Дітлахи малювали на асфальті, брали участь у змаганнях із шашок і шахів, закидали м’яча у баскетбольний кошик, брали участь у різноманітних естафетах, вправно крутили обруч на талії, читали вірші, співали пісні, відгадували загадки...

Особливо уважно організатор дійства спостерігав, як хлопчаки жонглювали м’ячем та обводили стійки. Нічого дивного, адже Андрій Євстахович свого часу виступав за дрогобицьку футбольну команду, та й зараз іноді бере участь у змаганнях серед ветеранів.

Неабияк розвеселив усіх клоун-аніматор Жужа, котрий легко знайшов спільну мову і з дітьми, і з дорослими, запросивши усіх на цікаві ігри і забави.

Двір нагадував великий галасливий мурашник, адже учасниками змагань стали понад 200 дітей різного віку!

Переможці та призери конкурсів (а їх було аж 73!) отримали від Андрія Яніва почесні грамоти, медалі та призи – переважно спортивне приладдя, канцтовари та зошити, які знадобляться у навчанні. Цікаво, що організаторам заходу довелося двічі їздити за подарунками, яких не вистачало, щоб відзначити найактивніших і найсумлінніших. Тож не дивно, що свято замість запланованих трьох тривало майже шість годин.

Окрім того, депутат нагородив подяками активних громадян, які допомагають йому у розв’язанні проблем в окрузі. Принагідно вони поспілкувалися з народним обранцем, обговорили ситуацію в місті і державі, дали йому поради й настанови. Понад те, значна частина батьків під час свята брали у ведучих мікрофон, дякували і просили Андрія Євстаховича знову кандидувати у депутати у цьому ж окрузі. Тож пан Янів, зваживши на таку підтримку виборців, прийняв рішення балотуватися до міської ради у виборчому окрузі, який тепер має №3, від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Ярослав ГРИЦИК

 

Обережно, гриби!

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Основні причини отруєнь: вживання отруйних грибів; неправильне приготування умовно їстівних грибів; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Застерігаємо! Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків. Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

Не збирайте гриби: якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися; поблизу транспортних магістралей, колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах; невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення – «бульба», оточена оболонкою; з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі; ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них; «шампіньйони» та «печериці», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.

Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями у довідниках, - вони не завжди відповідають дійсності. Не куштуйте сирі гриби на смак.

Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.

Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.

При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.

Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління, – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік.

Не пригощайте грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

Гриби (зеленушка, синяк-дубовик) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.

Первинні ознаки отруєння (нудота, блювота, біль у животі, пронос) – з’являються через 1-4 години після вживання грибів, залежно від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості  грибів.

Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Перша допомога при отруєнні грибами.

Викличте «швидку медичну допомогу». Тим часом негайно промийте шлунок: випийте 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки; натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту; прийміть активоване вугілля (4-5 пігулок), коли промивні води стануть чистими. Після надання первинної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс; покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки. З’ясуйте, хто вживав разом із постраждалим гриби, проведіть профілактичні заходи.

Забороняється: вживати ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко. Це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишечнику. Не займайтеся самолікуванням!

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській обл.

 

Мастопатія і шляхи подолання

5-19 жовтня у Дрогобицькому регіоні проводиться масова акція «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та грудної залози».

Нині це захворювання діагностують у 40-80% жінок. Якщо його не лікувати, є ризик переродження недуги в рак.

Одним із найпоширеніших захворювань є мастопатія, що характеризується зміною нормального співвідношення між залозистою та сполучною тканиною грудних залоз. Таке порушення може призвести до ущільнення залози (фіброзна мастопатія), утворення кист (кистозна мастопатія) або комбінованих процесів (фіброзно-кістозна мастопатія).

Причини виникнення мастопатії

Нині це захворювання діагностують навіть у 25-30-річних дівчат та жінок. Не можна однозначно назвати причини розвитку мастопатії, але можна виділити фактори ризику виникнення цієї недуги. Передусім, це гінекологічні проблеми, гормональні порушення, безпліддя, порушення менструального циклу, раннє статеве дозрівання, пізні (після 26 років) пологи, нерегулярне статеве життя, сексуальна незадоволеність (близько 80% жінок, які страждають на мастопатію, не відчувають сексуального задоволення) тощо.

Суттєво впливають на здоров’я жінки, зокрема і на грудні залози, стреси. Стресами для жіночого організму є і надмірні фізичні навантаження (так у спортсменок часто трапляються порушення ритмічності менструальних циклів), і психологічні фактори (напруження на роботі, бідність та фінансове неблагополуччя, сварки в сім’ї тощо).

Але життя таке, що стресових ситуацій не уникнути. Доволі часто жінки, аби розслабитися, зняти напругу, п’ють спиртне, викурюють багато цигарок або просто «заїдають» стрес. Але такі методи розслаблення організму ведуть лише до посилення хворобливості грудей. Цигаркові канцерогени всмоктуються в кров і потрапляють у протоки грудних залоз. «Заїдання стресу» нерідко призводить до надмірної ваги і провокує надмір гормонів естрогенів та стимуляцію поділу клітин у грудній залозі, що також негативно впливає на грудну залозу.

Захисний бар’єр для жінки

Усі ми знаємо, що здоров’я людини суттєво залежить від того, що вона кладе до рота. І стан грудних залоз також. Доведено, що правильне харчування може компенсувати навіть гормональні зміни в організмі. Сучасні дослідження підтверджують, що рослинні фітоестрогени мають захисний вплив на грудну залозу і регулярне вживання соєвих продуктів, червоного винограду, рослинної їжі зменшують виникнення мастопатії, фіброаденом і навіть раку грудних залоз.

У меню кожної жінки обов’язково мають бути морепродукти: риба морських сортів та риб’ячий жир змінюють обмін речовин у жировій подушці грудних залоз і зменшують ризик виникнення захворювань грудей. Достатня фізична активність та зменшення ваги тіла послаблюють патологічну реакцію на стрес, сприяють втраті надлишку калорій та нормалізують гормональний баланс.

Оберігайте грудні залози від травм. Це особливо стосується жінок, які активно займаються спортом, керують автомобілем, тому нерідко травмують груди. Хоча спричинити порушення у тканинах грудної залози можна навіть неграмотно підібраним бюстгальтером.

Мастопатія є одним із чинників ризику розвитку раку молочної залози. Тому ті, кому поставлено такий діагноз, мусять передусім відмовитися від куріння, зловживання алкоголем. Улітку слід уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями. Перш ніж приймати гормональні контрацептиви, проконсультуйтеся у досвідченого мамолога чи онколога. В раціоні мають переважати овочі та фрукти, бобові, каші, а білий хліб та випічку слід замінити на хліб із борошна грубого помелу або з висівками. Дуже корисними є сезонні ягоди та лісові гриби. Варто стежити за станом печінки, кишківника, інших внутрішніх органів. І обов’язково слід проконсультуватися у досвідченого фахівця (мамолога чи гінеколога), який скоригує зміни, які вже встигли виникнути, щоб не допустити їхнього переродження на рак.

За проектом Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» у червні 2015 року на Львівщині стартував Субпроект «Онкопревенція», на який виділено майже 10 млн доларів. Термін впровадження проекту – два роки. Він, крім іншого, передбачає й організацію на базі Дрогобицької міської лікарні №3 міжрайонного онкологічного скринінгового центру. Субпроект «Онкопревенція» спрямований на створення програмного забезпечення Електронного реєстру жіночого населення та проектування мережевого зв’язку, придбання і встановлення сучасного медобладнання для ранньої та вчасної діагностики раку молочної залози і шийки матки. Очікуваний результат – проведення органозберігаючих операцій при раку грудної залози при нульовій та першій стадії раку – секторальна резекція грудної залози. Це дуже потрібно, адже сьогодні 85% операцій – це повне видалення грудної залози; при раку шийки матки – конізація шийки матки (при нульовій стадії раку шийки матки) та трахельектомія; сьогодні 25% – операції Вертгайма (повне видалення матки, інвалідність), решта – паліативні операції.

За матеріалами Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру підготували головний лікар ДМЛ №3 Я.СТРИЙСЬКИЙ, завідувач стаціонару ДМЛ №3 В.САСАЙ

 

Анатолій Гриценко розповів мешканцям Львівщини, з чим «Громадянська позиція» йде на вибори

«У нашій команді нема жодного колишнього регіонала, комуніста чи об’єднаного соціал-демократа. Нема жодного олігарха. Жодної нав’язаної Києвом людини. Від нас ідуть люди з твердою громадянською позицією, які будуть розв’язувати проблеми на місцях – ремонту доріг, шкіл та поліклінік, належного водо-, газо- та теплопостачання. Вони Вас не підведуть!», – заявив під час зустрічей із мешканцями Львівщини лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

Колишній Міністр оборони, народний депутат України VI і VII скликань, викладач Києво-Могилянської академії 1 жовтня побував із візитом у Львові, Мостиськах та Дрогобичі, аби розповісти, з чим команда «Громадянської позиції» йде на місцеві вибори.

Як підкреслив політик, загалом по місцевих радах Львівщини партія висунула 1 575 кандидатів, з них лише 12% – це партійці, решта – люди з громадського середовища, які проявили себе у правозахисній діяльності, контролі та очищенні влади, протидії корупції, в організації загонів самооборони, в активному волонтерстві та безпосередньо на фронті.

Усі вони, наголосив Анатолій Гриценко, зобов’язуються щотижня проводити прийоми мешканців, щопівроку публічно звітувати про свою діяльність, оприлюднити свій номер телефону та вести активну роботу в соцмережах. Тобто, партія робить акцент на прозорості, відповідальності та відкритості перед громадою.

«Із чим ми йдемо на вибори? Коли проїжджаєш містами України, то складається враження, що йдуть парламентські вибори – хтось обіцяє зменшити податки, хтось зберегти країну, створити контрактну армію, внести зміни до Конституції. Але місцеві вибори – це інша історія. Це реальне життя міста в щоденному режимі, 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Це дороги, проблемне освітлення, безпека на вулицях, дитсадки, школи, запах на вулиці, це безперебійне постачання води та електрики. І, власне, наші кандидати націлені на те, щоб розв’язувати проблемні питання, які стосуються життєзабезпечення міст і районів області», – наголосив Анатолій Гриценко.

При цьому лідер «Громадянської позиції» запевнив, що одним із перших завдань кандидатів буде забезпечення контролю над підприємствами, які надають мешканцям послуги з водо-, тепло- та електропостачання. Депутати, наголосив політик, повинні перевірити, куди йдуть зібрані з населення кошти, чи йдуть вони на оновлення мереж, на енергозбереження, зелену енергетику, попередження аварій.

«Важливо, аби в кожній квартирі чи будинку були встановлені за рахунок постачальників лічильники на газ, тепло, електрику, воду, аби можна було контролювати якість того, що людина споживає, і на що йдуть гроші громади. Чому це важливо? А тому, що коли я поставив лічильник вдома, то почав платити у 5 разів менше. Це означає, що  мене обкрадали постійно. Дуже часто вуха олігархів вилазять на власності цих тепло-, комуненерго та водоканалів і з’ясовується, що гроші йдуть в офшори, замість того, щоб спрямовуватися на ремонт мереж, встановлення сучасного енергоефективного обладнання. Ось чим займатимуться наші депутати – контролюватимуть кожну бюджетну копійку, кожну ділянку, яка віддається в оренду чи продається», – запевнив Анатолій Гриценко.

Під час зустрічі у Мостиськах мешканці поцікавились у політика, як кандидати від «Громадянської позиції» бачать розвиток таких районів, як Мостиський, адже там вкрай складна ситуація із роботою – виробничих потужностей фактично немає, люди повиїжджали на заробіток за кордон, молодим людям ніде працювати.

Для того, щоб «врятувати» такі райони, вважає Анатолій Гриценко, місцеві ради повинні контролювати використання комунального майна і стимулювати малий бізнес. «Є таке село Павлівка у Черкаській області, де простий чоловік, фермер, створив десятки робочих місць, відновив місцеву школу, освітлення. Він виробляє ковбасу, сосиски і до нього з’їжджаються люди з довколишніх сіл. А знаєте чому? Бо він не хизується, як міністр АПК, що експортує зерно, замість того, щоб експортувати готову продукцію. Сировину не потрібно продавати, на ній потрібно заробляти, створюючи робочі місця. Цим і повинні займатись місцеві ради – стимулювати цей розвиток, контролювати використання комунального майна для підтримки малого бізнесу», – зазначив Анатолій Гриценко.

Ще мешканці Мостиськ спитали лідера «Громадянської позиції», якої він думки про зняття мораторію на продаж землі з 1 січня 2016 року, на що політик відповів, що вважає можливе зняття мораторію аферою тисячоліття. Адже не буде ніякого «ринку землі», про який говорить президент, переконує політик. Натомість олігархи розкуплять у зубожілих людей землю за кілька тисяч доларів, у той час як насправді вона коштує в десятки разів більше, перепродадуть у рази дорожче і зароблять колосальні кошти, а мешканці знову лишаться ні з чим.

Чимало запитань політику поставили мешканці Дрогобича, де лідер партії зібрав повний зал прихильників. Зокрема, дрогобиччани висловили занепокоєння ініціативою влади щодо об’єднання територіальних громад. Будь-яке об’єднання громад має бути винятково добровільним і виходити з інтересів мешканців, а не ініціативи Києва чи Львова, переконаний Анатолій Гриценко. «Адже в Україні, справді, є чимало сіл, де проживають по кілька людей і якщо таке об’єднання забезпечить їм швидше медичне забезпечення, кращий соціальний захист, то чому б і ні», – зазначив політик.

Наприкінці зустрічей Анатолій Гриценко висловив сподівання, що люди не змарнують шанс змінити владу на місцях. «Півтора року тому, коли при владі були мільярдери і бандити, люди змогли зорганізуватися і змінити владу – тоді було тепло, безпечно  і надійно. Тепер це потрібно зробити на місцях. Вибори дають такий шанс», – підсумував лідер «Громадянської позиції».Создан 09 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником