ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

НОВИНИ в «ГЗ» від 3 квітня 2012р.
 Дороги на Самбір і Волощу відремонтують

Мешканців Дрогобиччини турбує питання ремонту доріг на теренах району, особливо автошляхів у напрямку Самбора та Волощі. Роз’яснення з цього приводу під час ХVІ сесії Дрогобицької районної ради дав голова райдержадміністрації Михайло Сендак.

Він повідомив, що Львівський облавтодор та Служба автомобільних доріг Львівщини отримали завдання від Львівської облдержадміністрації: здійснити ремонт доріг Дрогобич – Самбір та Пісочна – Трускавець.

Планується, що спершу там проведуть ямковий ремонт, а згодом покриють дорожнє полотно шаром суцільного асфальту, як це зроблено у напрямку Стрия. Роботи вже розпочалися.

Після цього обласні шляхоремонтники приступлять до відновлення доріг Дрогобич – Волоща – Комарно та Стебник – Уличне – Довголука. Паралельно дорожники повинні розчищати канави для водовідведення.

Щоправда, за словами Михайла Сендака, керівництво облдержадміністрації звернулося до райдержадміністрації та депутатського корпусу райради з проханням контролювати якість виконання робіт.

Ярослав ГРИЦИК

 

Багатодітні матері отримають звання «Мати-героїня»

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації сформував та подав на розгляд голови облдержадміністрації пакети документів із клопотанням голови райдержадміністрації про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 721 жінці, які народили і виховали до 8-річного віку п’ятеро і більше дітей.

Відповідно до указів Президента України, матерями-героїнями стали 296 матерів. При цьому враховувався вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей. Очікується, що до Дня матері ще 290 багатодітних матерів із Дрогобицького району удостояться цього почесного звання.

За інформацією офіційного сайту РДА

 

Автокрановим керуватиме Вадим Залізняк

На Дрогобицькому заводі автомобільних кранів відбулися кадрові зміни. 30 березня під час засідання наглядової ради ПАТ «ДЗАК» новим генеральним директором підприємства обрали Вадима Залізняка, котрий до того часу працював на посаді заступника гендиректора.

Він замінив на цій посаді Миколу Барана, який є депутатом Львівської обласної ради.

Вл. інф.

 

Держінспекцію техногенної безпеки очолив Роман Худик

Нещодавно Дрогобицький райвідділ Державної інспекції техногенної безпеки у Львівській області очолив новий керівник – Роман Михайлович ХУДИК.

Роман Худик народився у Дрогобичі у 1985 році. У 2002-му закінчив ЗОШ №1 і вступив до Харківської академії пожежної безпеки. Її закінчив із відзнакою у 2008 році. Був призначений інспектором сектору з питань наглядово-профілактичної діяльності Самбірського райвідділу ГУ МНСУ у Львівській обл. Згодом був переведений у Дрогобич на посаду інспектора відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності Дрогобицького райвідділу ГУ МНС у Львівській обл. У березні 2011р. перейшов на посаду старшого інспектора відділення, а у вересні 2011р. був переведений на посаду начальника сектору з питань наглядово-профілактичної діяльності Самбірського райвідділу ГУ МНСУ у Львівській обл.

Після реорганізації структури МНС і утворення нового підрозділу – Державної інспекції техногенної безпеки України, 11 жовтня 2011р. очолив самбірський райвідділ ГУ Державної інспекції техногенної безпеки. Від 26 березня призначений в.о. начальника Дрогобицького РВ ГУ Державної інспекції техногенної безпеки у Львівській обл.

У період 2008-2012 рр. навчався в Інституті післядипломної освіти Львівського національного університету імені І.Франка, здобувши фах за спеціальністю «правознавство». Одружений, виховує сина, мешкає у Дрогобичі.

Ярослав ГРИЦИК

 

Розробка проекту Стратегічного плану економічного розвитку Дрогобича на завершенні

29 березня у світлиці ратуші під головуванням першого заступника міського голови Олександра Коростельова відбулося засідання учасників робочої групи зі стратегічного планування, створеної у рамках канадсько-українського проекту «Місцевий економічний розвиток міст України» (МЕРМ).

Відкриваючи засідання, О.Коростельов нагадав, що перша зустріч учасників робочої групи з підготовки стратегічного плану була проведена ще 21 листопада 2010 року, у той час, коли прийшла до влади нова команда міського голови Олексія Радзієвського. Відтоді відбулось 8 засідань робочої групи, проведена масштабна робота. У рамках програми здійснювалось експертне опитування керівників підприємств, роботодавців та підприємців щодо їхнього ставлення до міста як до бізнес-середовища, визначення слабких та сильних сторін міста. Опрацювавши дані опитування та статистичні дані, була розроблена ціла програма Стратегічного плану економічного розвитку м.Дрогобича.

Як зазначив консультант зі стратегічного планування Проекту МЕРМ Ігор Гірчак, процес роботи над цим проектом тривав від травня 2011 року до березня 2012 року. Головна мета стратегічного плану полягає у вирішенні проблем місцевого економічного розвитку та реалізації завдань щодо економічного зростання, залучення інвестицій та підвищення якості життя мешканців Дрогобича. Аналіз економічного потенціалу нашого міста показав, що у Дрогобичі є достатньо переваг, які дозволяють розвивати промислові підприємства та створювати нові. Крім того, у Дрогобичі з кожним роком зростає частка малого та середнього бізнесу, а це вагомий сектор у структурі економіки міста.

Тому основу стратегії економічного розвитку Дрогобича становлять два напрямки: «Дрогобич – місто з розвиненими профільними галузями промисловості» та «Дрогобич – місто з високим рівнем підприємництва».

Саме це стане базою розвитку соціально-культурної та житлово-комунальної інфраструктури міста, а головне – підвищення якості життя громади Дрогобича.

Підсумовуючи зустріч, О.Коростельов зазначив, що Стратегічний план є відкритим документом і може коригуватися у зв’язку зі зміною обставин. Протягом місяця згаданий документ буде виставлений на обговорення громадськості. О.Коростельов закликав представників бізнесу, органів місцевого самоврядування, освітніх установ нашого міста, а також усі громадські організації долучитися до процесу доопрацювання стратегічного плану економічного розвитку м.Дрогобича.

Слід зазначити, що цього року планується отримати 100 тис. канадських доларів у рамках Проекту МЕРМ, які будуть використані у двох напрямках: створення промислово-логістичного кластеру в зоні проходження кільцевої дороги на вул. Наливайка та на інвентаризацію вільних земельних ділянок, придатних для ведення бізнесу.

Нагадаємо, що у рамках проекту МЕРМ від 3 до 17 березня з метою отримати нові знання та запозичити досвід канадських муніципалітетів відбулась навчальна поїздка до Канади. Серед 12 українських спеціалістів із місцевого економічного розвитку був і директор Інституту розвитку міста Дрогобича Михайло Лужецький.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Операція «Швидкість»

2-20 квітня Державна автомобільна інспекція Дрогобицького міського відділу міліції проводить заходи під назвою «Швидкість». Мета – стабілізація рівня аварійності на теренах Дрогобиччини. «Основними причинами скоєння автомобільних пригод, - розповідає начальник відділення ДАІ Василь Лаврик, - є порушення водіями швидкісних режимів, правил проїзду перехресть, обгону, проїзду пішохідних переходів. Упродовж березня 2012 року кількість ДТП суттєво зросла. Керівництво УДАІ ГУ МВСУ стурбоване зростанням кількості автопригод на території районів та міст регіону. Тому здійснюватимуться такі заходи: відпрацьовуватимуться вулиці Дрогобича, насамперед Стрийська та Трускавецька, де зафіксовано найбільше ДТП через перевищення швидкості. Особливу увагу приділятимемо контролю за дотриманням водіями заходів безпеки. Звертатимемо увагу на наявність документів, які підтверджують законність використання спеціальних технічних засобів».

 

За cамовільне спалювання трави – штраФ

Останнім часом відбувається масове самовільне спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою і водно-болотною та іншою природною рослинністю, її залишків на землях сільгосппризначення, у смугах відведення автодоріг і залізниць без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища.

З метою запобігання виникненню пожеж працівники ДАІ Дрогобицького міськвідділу міліції здійснюють патрулювання лісових масивів і лісопаркових зон. Крім того, ведуть роз’яснювальну роботу з населенням.

При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, забруднення повітря, погіршення якості земель. Це наносить шкоду довкіллю. Виникає загроза загоряння лісу, житлових будинків.

За самовільне спалювання адміністративний кодекс України (ст.77-1) передбачає накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож вкотре наголошуємо: не порушуйте природоохоронне законодавство, адже підрозділи ДАІ Дрогобицького міськвідділу міліції цілодобово здійснюють посилений контроль за дотриманням вимог чинного законодавства та станом навколишнього природного середовища.

Наталія ПОСТОЙКО, СЗГ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській обл.

 

А ми вчимося так, як треба

Вкотре у цьому році на базі ЗОШ №15 відбувся семінар вчителів міст Дрогобича і Стебника. Семінар охопив тематику національно-патріотичного виховання молоді в сучасних умовах. В дійстві взяли участь класні керівники, міське методоб’єднання освіти. До цієї події випустили кольорову програму із зазначеним планом семінару.

Із ґрунтовним рефератом «Патріотичне виховання молоді: історико-педагогічний контекст» виступила методист ММК Любов Пришляк. Спершу вона розповіла про мету семінару, яка полягала в дієвому залученні до навчального процесу ідей патріотичного виховання через призму напрацювань української педагогіки минулого й сучасності. На думку доповідача, завдання національної системи виховання – відтворити емоційно-естетичний, художньо-творчий, моральний, інтелектуальний, трудовий досвід, культуру і духовність, базуючись на підвалинах історії і культури народу. Виховання за своєю суттю, змістом, характером має бути національним. Система виховання, яка створена самим народом і ґрунтується на народних засадах, володіє особливою виховною силою, якої нема і не може бути в найкращих системах, побудованих на абстрактних ідеях або запозичених в інших народів.

Аудиторія почула, як видатні педагоги, зокрема К.Ушинський, С.Русова, Г.Ващенко у своїй педагогічній діяльності наголошували на особливій ролі школи у патріотичному вихованні молодого покоління. А в умовах сьогодення України актуальними є думки відомого галицького педагога і культурного діяча М.Галущинського, який у своїх міркуваннях щодо молодого покоління порушив проблему виховання державотворчого громадянина-патріота своєї держави. Спираючись на західноєвропейський педагогічний досвід, а також на досвід власної багаторічної педагогічної роботи, М.Галущинський дійшов висновку, що тільки народ «з розвинутими громадянськими чеснотами» здатний відстояти свою незалежність і незалежність своєї країни, тільки такий народ «буде найвищим своїм законодавцем і найвищим своїм паном, буде народом суверенним».

Зі становленням незалежної Української держави патріотизм набуває нового змісту. Реалії життя суверенної України вимагають перегляду й уточнення існуючого розуміння поняття «патріотизм», розробки його нового бачення.

Український патріотизм відображає природну закономірність тривалого історичного розвитку народу як нації аж до утвердження державності. Сучасна українська держава стоїть на шляху зростання національної свідомості, гордості, незалежності. У контексті нового патріотизму незалежної України дедалі більше уваги акцентується на національно-усвідомленому ставленні до Батьківщини.

Щодо проблем патріотичного виховання молодого покоління, то вони досить широко перебувають у полі зору сучасних науковців, педагогів. Цій темі присвячена низка досліджень, трактатів тощо. Бо очевидним є те, що криза патріотичного виховання шкільної молоді може призвести до духовно-морального зубожіння суспільства. Тому виховання патріотизму в школярів як важливої духовно-моральної й громадянської цінності є важливим завданням загальноосвітньої школи.

У співдоповіді виступила голова методоб’єднання класних керівників 1-11 класів В.Яворська. В.Жовнірчик озвучила «Обереги рідного краю», а М.Ляхович – «Я люблю Україну». Психолог З.Хован у контексті тези – «Якщо ми не знаходимо спокою у собі, безнадійно його шукати будь-де». Доповідачі навели безліч прикладів спустошення душі, коли відсутні морально-етичні мотиви.

Завершальним акордом семінару став мистецький захід «Україно мила, край мій чудовий!», підготовлений школярами і педколективом ЗОШ №15. Діти співали, декламували вірші, танцювали. У всіх цих творах нуртували патріотична думка і дух. Якщо подібний спосіб виховання застосовують і в інших закладах наших міст, то за майбутнє нації хвилюватись не варто.

Володимир ТУРМИС

Фото автора

 

Ляльки від Ярослави Сенюк

Цікаві твори авторського мистецтва – ляльки Ярослави Сенюк – демонструються у відділі сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина».

Захоплення від представлених на виставці робіт під час її відкриття висловила заступниця завідувача міського відділу культури та мистецтв Галина Луцька, яка була вражена майстерністю лялькарки, особливо сподобалась їй тема «Лемківщина». Директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун раділа від того, що в гості завітали діти-школярі Дрогобича і є кому перейняти вміння майстрині. Вчитель краєзнавчого гуртка Христина Михайлівська разом із своїми вихованцями були вражені ляльками-оберегами із свяченим зіллям, просили показати, як їх робити. Завідувачка відділу сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина» Леся Косаняк розповіла про концепцію експозиції, де окремо подано групу «Пори року», яка вирізняється символічною кольоровою гамою та формами, а також групи – «Ляльки з бабусиної скрині», «Бойківщина», «Європейський костюм», «Львівські панянки», «Краків’янки» та ін.

Було представлено саму майстриню, розказано про її захоплення лялькою, творчі досягнення.

На виставці були присутні діти – учні загальноосвітніх дрогобицьких шкіл, які прагнули взяти майстер-клас у Ярослави Сенюк. Вона, свєю чергою, подарувала кожному з дітей та дорослих найдорожче, що в неї є, – її творчість, душу, ляльки.

Щиро вдячні п. Ярославі за талант, самовідданість, за все наше рідне, відроджене українське.

Дирекція музею «Дрогобиччина» запрошує відвідати виставку «Ляльки від Ярослави Сенюк», яка демонструватиметься у Картинній галереї (вул. Січових Стрільців, 18) впродовж березня та першої половини квітня ц.р.

Леся КОСАНЯК, зав.відділу сакрального мистецтва музею «Дрогобиччина»Создан 03 апр 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником