ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 16 жовтня 2015 р.
Кандидати: вихід перший

9 жовтня Міжнародний Фонд «Відродження» спільно з Львівською обласною громадською організацією «Комітет виборців України», Західноукраїнський ресурсний центр і Міжнародний фонд «Відродження» провели в Дрогобичі дебати кандидатів на посаду Дрогобицького міського голови.

Щоправда, пройшла зустріч не зовсім у форматі дебатів, бо як такої дискусії між претендентами практично не було.

До Народного дому із 16 претендентів прийшли 13. Не було Олега Хруща (ВО «Свобода»), Володимира Ямельницького (самовисування) та Олега Ягоцького (ВО «Батьківщина»).

Зустріч складалася з чотирьох етапів. Кожному кадидату (згідно з жеребкуванням) запропонували дуже коротко розповісти про себе та представити передвиборну програму, згодом окреслити перші три кроки на посаді мера, поставити запитання будь-кому з конкурентів і відповісти на запитання залу.

Найбільш компетентними й обізнаними з міською господаркою, її проблемами та можливими шляхами розв’язання виглядали кандидати, які мають досвід роботи у владі, – Тарас Метик, Петро Суда, а також трохи менш досвідчений Роман Курчик. Більшість інших претендентів здебільшого акцентували увагу на тих сферах діяльності, у яких працюють. Денис Гусашвілі – на змінах у роботі правоохоронної системи, Володимир Яртим – на реформуванні пасажирських перевезень, впорядкуванні руху автотранспорту, Андрій Швацький («УКРОП») – на перспективах відновлення роботи «НПК-Галичина», Роман Танчук (Радикальна партія О.Ляшка ), Осип Буга (партія «Воля») – на підтримці і розвитку підприємництва.

Тарас Демко («Громадянська позиція»), Тарас Кучма («Народний контроль») і самовисуванець Юрій Кондратюк наголошували на тезах своїх передвиборчих програм щодо боротьби з корупцією, розкраданням бюджетних коштів, землі та майна. Наймолодший із кандидатів, 25-річний Михайло Каріоті (самовисування) говорив про застосування ІТ-технлогій в управлінні містом і для пошуку інвестицій.

Промови самовисуванця Ігоря Панчака більше нагадували виступи артистів-гумористів і приймалися залом зі сміхом. Чого лише варта його фраза про те, що пішов у мери, бо не може дивитися на ситуацію в місті тверезими очима.

Усі кандидати помітно хвилювалися, мали схожі програми, а дуже короткий регламент виступів не дав їм змоги повністю розкрити своє бачення розвитку Дрогобича і здобути симпатії більшості присутніх. Зрештою, на той час передвиборча кампанія лише починала набирала обертів… Варто додати, що опоненти були толерантними один до одного й не опускалися до образ та обливання брудом.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Героїчна вахта поколінь

Напередодні Покрови Св. Богородиці у міській ратуші відбулося скромне, але, за національним піднесенням, величне вшанування двох героїчних поколінь, котрі поклали і кладуть свої голови на плаху утвердження незалежності України. В.о.міського голови, секретар міської ради Тарас Метик з цієї нагоди зробив короткий ретроспективний екскурс в історію національно-визвольних змагань, віддавши повагу і шану тим, хто на передовій стояв на прю з ворогом.

Відтак героїчним представником станиці всеукраїнського братства ОУН-УПА ім. Р.Шухевича Стебницькому осередку Спілки політв’язнів і братства ОУН-УПА Львівського крайового братства ОУН-УПА і Дрогобицького осередку громадської організації у Львівській області «Правий сектор – Захід» було вручено пам’ятні відзнаки і грошові премії на загальну суму 17 тисяч 500 гривень.

У залі, де проходило вшанування цвіту нації, було багато знайомих облич. Зокрема, сім’я Анатолія і Ірини Волік, а також їхній 19-річний син Андрій. Ця жінка і мати майже рік у щоденних молитвах благала Бога зберегти чоловікові і синові життя (обидва воювали у складі батальйону генерала Кульчицького). Щоб не скривдити інших фігурантів вшанування, а це понад 40 осіб, скажу таке – перед всіма ними ми маємо низько схилити голову, бо як старше, так і нинішнє покоління, котре насправді дивилося смерті у вічі, мають одну особливість – скромність і виняткову відповідальність за долю України. І в цій ситуації треба бути пильним, щоб до їхнього подвигу не примазалися «тиловики».

Володимир ТУРМИС

Фото Ярослава ГРИЦИКА

***

14 жовтня у Дрогобичі пройшло святкове віче, приурочене до Дня захисника України та 73-ї річниці створення УПА. Не зраджуючи традиціям, захід організували біля пам’ятника Степанові Бандері.

Чин панахиди за захисниками різних історичних періодів, які вже перетнули межу вічності, спільно відправили священнослужителі УГКЦ та УАПЦ. Отець Ігор Цмоканич у зверненні до присутніх охарактеризував християнське розуміння слова «жертва». «Жертва – не тільки вмерти за Україну, жертва – жити і творити для неї», - відзначив о. Ігор.

Героїзм минувшини з героїзмом сьогодення, втіленим у подвигу вояків, які стоять на Сході України, поєднав у виступі в. о. міського голови Тарас Метик. Згадавши про покоління героїв України, які своїми звершеннями вибороли незалежність, урядник у національному становленні народу як нації відвів особливе місце ідейному провідникові Степанові Бандері. Не оминув Т.Метик делікатного питання щодо мізерної кількості тих, хто прийшов віддати шану героям.

На віче справді прийшло дуже мало дрогобичан – переважно люди старшого покоління, для яких вклонитися цього дня пам’ятникові С.Бандери – свята справа. Поодиноко на заході були представленні політичні сили Дрогобича. Не вважали за потрібне прийти на міський захід і громадські активісти-правдоборці, які щоразу завзято голосисто кидаються у бій на сесіях та засіданнях виконкому. Не ризикнув мерзнути в осінню холоднечу контингент із понад 400 претендентів на депутатські мандати у майбутньому складі міської ради. Щоправда, прийшло декілька кандидатів, які борються за булаву міського голови.

Про слушність і значущість указу Президента України щодо відзначення Дня захисника України саме 14 жовтня говорив голова обласного Проводу КУН Тарас Гентош. Відзначивши славне минуле, яке творили і творять сьогодні герої, він перейшов до майбутнього, двері до якого відчинять вибори. Тарас Гентош закликав дрогобичан при волевиявленні брати до уваги не тільки відчуття серця, а й дослухатися до холодного розуму.

Бадьорого піднесеого настрію дійству надав муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький». Лунала на віче патріотична поезія у декламації учениці СШ №16 Богдани Воят.

Делегації школярів вирушили, щоб покласти кошики квітів до меморіалу «Тюрма на Стрийській», пам’ятного знаку Борцям за волю України, пам’ятного знаку героям Небесної сотні та могил новітніх героїв, які загинули в зоні АТО.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

На знак подяки…

Днями директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун вручила депутатові Львівської обласної ради дарунок на пам’ять – картину із зображенням пам’ятки архітектури, занесеної до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – церкви Св.Юра. Цей жест зроблений на знак подяки колективу музею за увагу депутата до нашого унікального храму.

Коментує директор музею «Дрогобиччина» Алла Гладун: «Нещодавно за активного сприяння депутата Михайла Задорожного Львівська обласна рада виділила 300 тис грн. на реставрацію церкви Св. Юра у Дрогобичі. За ці кошти ми плануємо нарешті відновити ґонтове накриття галереї храму, як це раніше було зроблено на куполах, а також підлогу. Тож від імені колективу музею щиро дякую пану Михайлові Задорожному за сприяння у реставрації церкви Св.Юра».

Ярослав ГРИЦИК

 

Отець Андрій Безушко: «Я не хотів переступати через його гідність»

Керівник Дрогобицько-Самбірської єпархії православної церкви Київського патріархату о.Андрій Безушко у ролі капелана чотири рази побував на східній лінії фронту.

Одного разу їхній волонтерський конвой ледь не опинився на території Донбасу, яку контролюють російські регулярні війська і найманці-пройдисвіти. І лише божа опіка врятувала наших патріотів від загарбницького полону. Вдома священик Андрій Безушко не дуже вголос ділився враженнями про перебіг подій на сході України, та й, до речі, гадки не мав, що його син Станіслав потайки у душі виношував ідею піти захищати рідну українську землю. Історик за освітою (а за словами  заступника декана історичного факультету Львівського національного університету ім. Ів. Франка доцента Романа Генеги студент Станіслав Безушко був старанним і успішним у навчанні – авт.) не зміг змиритися із присутністю ворога, тому добровільно зголосився у військоматі. На провокаційне запитання, мовляв, невже у священника-батька забракло аргументів, щоб переконати у протилежному, о. Андрій відповів: «Я не хотів переступати через його гідність». Тож нині вся родина у своїх щоденних молитвах «благає» ангела-охоронця не скривдити солдата-офіцера нашої української армії.

Володимир ТУРМИС

 

РЕЄСТРАЦІЯ ШЛЮБУ АБО НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ ТА ІНШІ ПОСЛУГИ ДРАЦС – ON-LINE!

Відтепер на спеціально створеному порталі за адресою https://dracs.minjust.gov.ua можна подати заявку на реєстрацію шлюбу, змінити ім’я чи прізвище, подати документи про народження дитини, записатися на консультацію до фахівця та отримати інші послуги. Для цього достатньо зареєструватися на сайті та сказати, яка саме послуга вас цікавить.

Для прикладу, тут можна обрати час, місце та навіть залу, в якій ви хочете провести шлюбну церемонію, та оплатити цю послугу банківською карткою. І все це сидячи в себе дома за комп’ютером.

Ще одна опція веб-порталу – подача документів про народження дитини. Так, відтепер батько новонародженого, доки мама перебуває у пологовому будинку, може надіслати відскановані документи про народження дитини та обрати зручний для себе час, щоб відвідати РАЦС та засвідчити надіслані документи. Ті ж, хто має електронний цифровий підпис, матимуть змогу засвідчити надіслані документи без відвідин відділу реєстрації.

При цьому не варто боятися, що когось одружать або розлучать без його відома. Система працює на кшталт «бронювання» у готелі. На сайті ви бронюєте час для візиту та оплачуєте послуги, а сам процес відбувається винятково за вашої присутності. Більше того, відтепер консультацію реєстратора можна отримати он-лайн.

Портал також містить кнопку «Первинна реєстрація», яка дозволяє зареєструвати користувача, щоб увійти у відповідний кабінет користувача, за допомогою якого можна сформувати необхідні звернення до органів РАЦС.

У разі направлення електронної заяви або звернення щодо державної реєстрації шлюбу користувачеві необхідно не пізніше трьох робочих днів після отримання повідомлення про результати її розгляду звернутись особисто до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для підписання заяви, сформованої на підставі звернення.

Л.А.ГРИЦЬКІВ, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Дрогобич Дрогобицького МРУЮ у Львівській обл. 

 

НОВИНИ КОРОТКО

Посол Латвії – у Дрогобичі!

12 жовтня у Дрогобицькій ратуші під егідою в.о. міського голови Тараса Метика відбувся офіційний прийом Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Аргіти Даудзе.

Дипломатична леді Литви прибула в компанії ще двох цікавих людей: депутата Ялгавської міської ради, історика Андріса Томашунса та капрала Національної гвардії Латвії, студента історичного факультету Юріса Томашунса. Свій візит до Дрогобича Аргіта Даудзе пояснила бажанням латвійського посольства якомога ближче пізнати регіони України, зокрема Львівщину. Дрогобич теж може похизуватися багаторічною партнерською співпрацею з латвійським містом Смілтене. Пані Посол висловила жаль, що до Дрогобича навідалася востаннє, бо у грудні спливає термін її роботи в дипломатичній установі України.

Візитери з Латвії виявили бажання обмінятися досвідом роботи скаутських організацій, то на зустріч до світлиці в чисельному представництві запросили дрогобицьких пластунів. Юріс Томашунс, який сам пройшов скаутський вишкіл, охоче ділився інформацією про особливості діяльності цієї патріотичної організації в його країні. Дрогобицькі пластуни роз’яснювали закордонному товаришеві по духу символи свого однострою. З великою прихильністю і душевним переживанням про Україну і її народ відгукувався батько Юріса Андріс Томашус.

«Ви сьогодні перебуваєте на рубежі цивілізації. Своєю кров’ю ви захищаєте і нас», - емоційно висловився латвійський історик. На завершення Андріс Томашус не без інтриги попросив дозволу дещо сказати і, коли цей дозвіл йому люб’язно надали, залу збадьорило піднесене: «Слава Україні!»

Холод і сльота не відбили бажання у латвійців пізнати Дрогобич. Те, що становить духовну і культурну спадщину міста, варту уваги іноземних гостей, латвійській трійці професійно презентували завідувач відділу історії музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич та історик-краєзнавець Ігор Чава.

 

Тарас Метик заветував скандальне рішення сесії

В. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик призупинив дію рішення сесії міської ради «Про затвердження експертної оцінки об’єкта комунальної власності Дрогобицької міської ради, який приватизовується шляхом викупу».

Як оповів посадовець, такий законний важіль він вжив, зважаючи на громадське обурення з приводу позитивного рішення сесії міської ради щодо експертної оцінки нежитлового приміщення на вул. Трускавецькій, 122 загальною площею 134,5 кв м у 15 тис. 600 грн.

«Громадськість висловила свою незгоду. Тому я роблю законом передбачену паузу, аби ще раз повернутися до вивчення цього питання», - зазначив Тарас Метик.

 

У Дрогобичі розпочали опалювальний сезон

12 жовтня в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик підписав розпорядження «Про початок опалювального сезону».

Як усно розпорядився він, передусім відповідальні за подачу теплоносія посадовці мають подбати про те, щоб температурний режим відповідав нормі у дошкільних закладах та школах.

 

Усі на ярмарок!

Міська влада звернулася з проханням до керівництва Дрогобицької райдержадміністрації зорганізувати у суботу, 24 жовтня, масовий продаж сільськогосподарської продукції, вирощеної фермерами району.

Ярмарок відбудеться на вул. Володимира Великого. Аби надати дрогобичанам можливість запастися овочами на зиму за прийнятними, позбавленими спекуляції цінами, в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик доручив керівництву ринку забезпечити участь у ярмарку підприємців, які торгують ходовими восени продуктами.

 

долотний запрацює

660 працівників Дрогобицького долотного заводу, який останнім часом ледь жеврів, повернулися на роботу. Про це на оперативній нараді у ратуші повідомив перший заступник міського голови Петро Суда.

З його слів, підприємство знову стало на виробничі рейки. Цього тижня долотний завод відвідає американська делегація, яка має намір зробити замовлення на підприємстві. В обнадійливих тонах Петро Суда змалював майбутнє ще одного колишнього «промислового кита» Дрогобича – автокранового заводу.

Як висловився посадовець, долю підприємства вершитиме суд 16 жовтня. Влада сподівається, що Феміда поверне підприємство власникам, які налагодять там унікальне виробництво, що й надалі залишається поза конкуренцією на внутрішньому та зовнішньому ринках.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

СПОРТ

Зенон Мацан здолав чемпіонську вершину

Нещодавно вихованець СОЦ «Еней» Зенон Мацан на міжнародному рівні прославив Дрогобич, здобувши у Румунії титул чемпіона Європи з силового десятиборства. Ще одну яскраву сторінку в спортивну історію міста Котермака, окрім нього, вписала Леся Кодочігова, капітан міської команди спортсменів, які на обласних змаганнях із легкоатлетичного кросу серед неповносправних посіли перше місце.

Днями в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик від імені громадськості Дрогобиччини теплими словами привітав Зенона Мацана, вручивши йому пам’ятний подарунок і грамоту за високий спортивний тріумф, волю до перемоги, професіоналізм, прославлення рідного міста. Почесну відзнаку також отримала капітан Леся Кодочігова.

Долати спортивні вершини для Зенона Мацана стало уже доброю традицією. Завдяки наполегливості, постійному тренуванню, неймовірній фізичній витривалості та силі духу двадцятип’ятирічний спортовець назбирав до своєї колекції багато нагород, медалей, грамот і призів. У дрогобицькому краю Зеник відомий як неодноразовий призер і прапороносець багатьох чемпіонатів Європи. Хлопець ніколи не приписує численні здобутки тільки собі, а запевняє, що без тренера Михайла Городинського він не зумів би стати чемпіоном Європи.

Від усього серця вітаємо Зенона Мацана і бажаємо йому невичерпної снаги досягати подальших спортивних успіхів і нестримного бажання перемагати.

Андрій БІЛЕЦЬКИЙ

Фото автора

 

Фінішував «Шкіряний м’яч»

22-25 вересня на стадіоні ДЮСШ імені Івана Боберського та Стебницького професійного ліцею, відділ освіти, відділ фізичної культури і спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради, Дрогобицька міська організація ФСТ «Спартак» провели другий етап Всеукраїнських змагань з футболу на приз клубу «Шкіряний м’яч».

У змаганнях взяли участь 37 команд, за які виступали 518 учнів загальноосвітніх шкіл міст Дрогобича та Стебника в трьох вікових групах (абсолютний рекорд за всі роки проведення змагань). Учні змагалися у виконанні технічних елементів (виконували удари на дальність, удари на влучність, жонглювання м’ячем) та двосторонніх іграх. Спочатку ігри проводились у підгрупах, а в підсумку чотири команди розіграли між собою 1-4 місця. Місця інших команд-учасників не визначались.

У молодшій віковій групі (учні 2005 року народження, 5 клас) взяло участь 12 команд: ЗОШ №№ 1, 4, 5, 10, 11, 14, 17; СШ №№ 2, 7, 16 та гімназії. Переможцями стали: ЗОШ №17, СШ №16, СШ №7, ЗОШ №1.

У «жонглюванні м’ячем» кращими були: Володимир Марич (СШ №7, 265 раз), Владислав Тяжкун (ЗОШ №6, 33 рази), Роман Максимів (ЗОШ №14, 21 раз).

В ударах на влучність перемогли: Владислав Ткачишин (ЗОШ №17, 5 влучень), Юрій Кузик (гімназія, 4 влучення), Назар Корпак (СШ №16, 3 влучення).

В ударах на дальність відзначилися: Іван Авксентьєв (ЗОШ №14 26м), Олег Гнатів (СШ №7, 25м), Михайло Гаврищук (СШ №2, 23,5м).

У середній віковій групі (учні 2004 року народження, 6 клас) взяло участь 11 команд: ЗОШ №№ 1, 4, 6, 10, 11, 14, 17; СШ №№ 2, 7, 16 та гімназії. Переможцями стали: ЗОШ №17, ЗОШ №10, ЗОШ №11, ЗОШ №4.

У жонглюванні м’ячем кращими стали: Марко Кицун (ЗОШ №10, 79 разів), Роман Когут (СШ №16, 20 разів), Іван Михалків (СШ №7, 19 разів);

В ударах на влучність перемогли: Ігор Баран (ЗОШ №17, 5 влучень), Роман Толмачов (ЗОШ №11, 5 влучень), Богдан Іваник (ЗОШ №4, 3 влучення).

В ударах на дальність кращими були: Сергій Варварич (ЗОШ №10 29,5м), Юрій Борух (ЗОШ №6, 25м), Микола Гриндій (ЗОШ №17, 24,5м).

У старшій віковій групі (учні 2003 року народження, 7 клас) взяло участь 14 команд: ЗОШ №№ 1, 4, 5, 6, 8,10, 11,14,17; СШ №№ 2, 7, 16, гімназії та НСШ №9. Переможцями стали: ЗОШ №6, ЗОШ №14, ЗОШ №10, СШ №2.

У жонглюванні кращими стали: Денис Ільчишин (СШ №2,127 разів), Микола Дем’яновський (ЗОШ №17, 81 разів), Павло Соболь (ЗОШ №4, 80 разів).

В ударах на влучність відзначилися: Тарас Тарнавський (ЗОШ №10, 4 влучення), Олег Попель (гімназія, 4 влучення), Владислав Білоголовка (СШ №16, 3 влучення).

В ударах на дальність перемогу здобули: Артур Мілішович (ЗОШ №6 48м), Дмитро Турик (ЗОШ №10, 35м), Віктор Янголенко (ЗОШ №4, 28,5м).

За підсумками змагань наше місто в зональних обласних змаганнях будуть представляти: молодша вікова група – ЗОШ №17; середня вікова група – ЗОШ №17; старша вікова група – ЗОШ №6.

Відділ освіти, відділ фізичної культури і спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради, Дрогобицька міська організація ФСТ «Спартак» висловлюють щиру подяку учителям фізичного виховання навчальних закладів, суддям Денисові Павлишаку, Іванові Городиському, Іванові Карпину, відділенню футболу Дрогобицької ДЮСШ (старший тренер – Д.М.Курп’як); медичному персоналу(медичні сестри – В.Ф.Коваль, Т.І.Асаулюк) Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи за добру організацію та проведення змагань. Окрему подяку висловлюємо депутату міської ради, голові Дрогобицької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олегові Хрущу за спонсорську допомогу в проведенні змагань.

М.КУЛИНИЧ, завуч ДЮСШ

 

Комерційний облік енергетичних ресурсів – основа ринкових відносин

Українці вже багато років намагаються розв’язати непросту, але цілком побутову дилему – платити за спожиті комунальні послуги за нормативами чи відповідно до показів лічильника? В нашій країні установка приладів обліку води та тепла досі не є обов’язковою, але багато побутових споживачів встановлюють лічильники, не бажаючи платити за сусіда. Адже при нормативному нарахуванні оплати, що (дуже!) приблизно відображає справжню ситуацію, сума розподіляється на всіх мешканців будинку, незалежно від їх обсягів споживання.

Встановлення лічильників є не засобом економії ресурсів, а стимулом до більш ощадливого їх використання, що, зі свого боку, приводить до впровадження інших енергоефективних заходів. Лічильник – це дзеркало, яке дозволяє впливати на поведінку споживачів.

Найкраща ситуація спостерігається в сфері комерційного обліку електроенергії. Тут інформація щодо споживання є у повному обсязі. Всі категорії споживачів розраховуються за електроенергію відповідно з показами лічильника. Лічильники стоять на балансі в електромережах і проходять періодичну повірку у визначені терміни.

Непогано поставлено питання зі встановленням побутових газових лічильників. Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», встановлення газових лічильників для споживачів здійснюється безоплатно, поетапно, у такі терміни:

- якщо у споживача встановлені газова плита і газовий водонагрівач, то крайній термін встановлення лічильника газу – до 1 січня 2016 року;

- якщо газ використовується лише для приготування їжі (газова плита) – до 1 січня 2018 року. Якщо ж споживач у визначені терміни відмовиться встановлювати лічильник безкоштовно і не встановлює його самостійно за свій кошт, то газорозподільні підприємства, відповідно до законодавства, будуть змушені припинити йому постачання природного газу.

По інших енергоресурсах рівень оснащеності приладами обліку значно гірший: по обліку холодної води (водолічильники) – 45%; теплової енергії (лічильники тепла) – 40%. Така ситуація призводить до оплати населенням неспожитих ресурсів, невиправданих виплат субсидій, зростання заборгованості перед енергопостачальними компаніями.

В умовах підняття тарифів на комунальні послуги важливим завданням є зменшення обсягів їх споживання зі збереженням стандартів комфортного проживання у житлових приміщеннях. Цього можна досягти за рахунок проведення заходів з енергоефективності, де важливою частиною є комерційний облік.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробила проект Закону України «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг» та подала його на розгляд Верховної Ради. Запропонований проект закону визначатиме правові, економічні й організаційні засади забезпечення комерційного обліку у сферах теплопостачання та водопостачання, забезпечить раціональне використання водних ресурсів, паливно-енергетичних ресурсів, а також захист прав споживачів у сфері комунальних послуг.

Дрогобицька філія у складі Державного підприємства «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» також проводить роботу в напрямі метрологічного забезпечення приладів обліку енергетичних ресурсів на підприємствах нашого регіону.

Філія пройшла уповноваження та отримала Свідоцтво про уповноваження на право проведення повірки засобів вимірювальної техніки, в тому числі приладів обліку: лічильників електричної енергії, тепла, газу та води. Створено й атестовано відповідні робочі місця в самій філії, Стрийському відділі філії, а також на підприємствах у Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, Н.Роздолі, Миколаєві. В Дрогобицькій філії введено в експлуатацію дві проливні установки для повірки водолічильників холодної та гарячої води, а також теплолічильників. Планується створити робоче місце з повірки водолічильників у Самборі з метою охоплення повіркою лічильників Самбірського. Старосамбірського, Турківського районів.

Враховуючи важливість цього питання, адміністрація Дрогобицької філії ДП «Львівстандартметрологія» закликає мешканців Дрогобиччини, як споживачів, до участі в забезпеченні єдності вимірювань у сфері комерційного обліку енергетичних ресурсів та раціонального їх використання.

Повірка лічильників води та теплових лічильників проводиться за адресою: 82100, м.Дрогобич, вул. Б.Лепкого,10.

Необхідну інформацію з приводу повірки засобів вимірювальної техніки можна отримати за телефонами: приймальня 0 (244) 3-90-30 (факс), 2-42-17 (факс), 2-17-70.

До уваги користувачів! Роботи з ремонту водолічильників з пред’явленням їх на повірку проводить МПП «Такт», м.Трускавець, вул. Стебницька, 79, тел. 0 (247) 6-92-00.

 Создан 16 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником