ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 21 жовтня 2015р.
Індексацію мають виплатити з держбюджету

Серед працівників медичної галузі назріває протест з приводу невиплати їм індексації зарплати. Медиків збурило повідомлення про те, що сесія міської ради передбачила гроші для працівників галузі культури та дошкільних закладів, а медики – далі в очікуванні. Про це 19 жовтня на оперативній нараді у ратуші повідомив начальник відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич.

Як прокоментувала начальник фінансового управління Оксана Савран, індексація вчителям та медикам має бути виплачена за рахунок субвенції з державного бюджету. Тому це питання – поза компетенцією міської влади. Натомість місто за кошти, отримані від перевиконання бюджету, подбало про ту категорію працівників, фінансування яких проводиться з місцевого бюджету.

В. о. міського голови Тарас Метик наголосив, що з клопотанням про пришвидшення темпів надходження субвенції для вчителів та медиків вже звернулися до народного депутата Богдана Матківського, який має озвучити проблему у вищих ешелонах влади.

Нагадаємо, 9 жовтня сесія Дрогобицької міської ради ухвалила рішення, згідно з яким 8 млн грн. скеровано на виплату індексацію зарплати працівникам культури та дошкільних установ.

 

Зазвучали «Сурми звитяги»

15 жовтня у Дрогобицькій ЗОШ №2 відбулося урочисте відкриття дитячо-юнацького патріотичного фестивалю «Сурми звитяги».

Конкурсантів, яких першого дня на відбірному етапі було майже 300, привітав в. о. міського голови Тарас Метик. Крім запалу до перемоги, керманич міста побажав дітям сповна розкрилити свої таланти у виконанні патріотичних творів, щоб згодом гідно заявити про Дрогобич на обласному етапі конкурсу.

Як інформують у відділі освіти, відбір учасників дитячо-юнацького фестивалю відбувається в одній зі Стебницьких шкіл. Завершилися «Сурми звитяги» у Дрогобичі 20 жовтня. Концерт пройшов в актовій залі СШ №16.

 

Депутати зустрінуться ще раз

Минулотижневе засідання сесії Дрогобицької міської ради, яке за планом мало бути останнім, продовжиться в останній тиждень перед виборами. Про це у підсумку двогодинної роботи депутатів зазначив в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

Через млявий тонус роботи і дискусійні моменти при розгляді земельних та приватизаційних проектів ухвал дрогобицькі обранці так і не зуміли вичерпати всіх питань порядку денного. Напругу у роботу сесії вносили дві активістки, які криком та натиском намагалися вливати на депутатський корпус щодо прийняття рішень.

Тож на наступному засіданні народні обранці запланували закрити питання відведення земельних ділянок учасникам АТО, щоб не передавати його у спадок новій каденції. У другій частині засідання депутати, які 5 років працювали пліч-опліч, подякують один одному за роботу і попрощаються, адже більше у такому складі у сесійній залі вони не працюватимуть.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Про підсумки та податкові новації 

Керівник ОДПІ зустрівся з платниками податків

Начальник Дрогобицької ОДПІ Євген Турчин провів зустріч з представниками бізнесу та громадськості Дрогобиччини. В обговоренні підсумків роботи податкової інспекції за 9 місяців ц.р. та першочергових завдань, поставлених перед фіскальною службою, взяв участь голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор. Учасниками наради були журналісти місцевих ЗМІ.

Насамперед Євген Турчин поінформував, що за 9 місяців ц.р. до місцевих бюджетів мобілізовано 228,8 млн грн., що на 55,4 млн грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Виконання складає: у Дрогобичі - 111,2 % (мобілізовано – 87,5 млн грн., у т.ч. 13,3 млн грн. акцизного податку, що на 26,9 млн грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року); у Дрогобицькому району – 122,9 % (24 млн грн., у т.ч. 3,5 млн грн. акцизного податку, що на 7,5 млн грн. більше порівняно з минулим роком.

Cтаном на 1 жовтня 2015 року на обліку в Дрогобицькій ОДПІ перебуває 14 924 платники податків, з них юридичних осіб – 4112, фізичних осіб-підприємців – 10812. Зокрема, у Дрогобичі та районі – 2540 юридичних осіб, 7510 фізичних осіб-підприємців, у Бориславі – 632 юридичні особи, 1566 фізичних осіб-підприємців, у Трускавці – 940 юридичних осіб, 1736 фізичних осіб-підприємців.

Отримали електронні ключі 6296 платників податків, у т.ч у Дрогобичі – 3771, Бориславі – 1157, Трускавці – 1368. Звітують в електронному вигляді 639 платників ПДВ (100%), 2715 платників єдиного соціального внеску (96%), 732 платники податку на прибуток (65%), 439 платників єдиного податку – юридичних осіб (66%), 3122 платники єдиного податку – фізичні особи (77%). За 9 місяців ц.р. отримали електронні ключі 612 платників податків.

Від початку року Дрогобицькою ОДПІ надано 224553 послуги платникам податків (приймання звітів у паперовому вигляді, надання консультацій, довідок, витягів, адміністративних послуг), що на 115 тис. послуг більше, ніж за 9 місяців 2014 року.

Євген Турчин розповів і про новації податкового законодавства, які спрямовані на зменшення податкового тиску на платників податків. Зокрема, тимчасово до 31 грудня 2016 р. платникам податків з обсягом доходу за попередній рік менше 20 млн грн. скасовуються штрафні санкції на суму нарахованого в результаті перевірки податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив у встановлені терміни без оскарження податкового повідомлення-рішення.

Крім цього, внесено зміни щодо надання податкових консультацій. В усній формі вони надаватимуться всіма контролюючими органами, у письмовій – лише обласними та міжрегіональними органами фіскальної служби.

Цікавою для учасників зустрічі була інформація про головні аспекти змін, які розпочалися у фіскальній службі, та плани реформування податкової системи. Вони спрямовані на створення ефективної європейської моделі функціонування служби і перетворення контролюючого органу на сервісну службу.

Зокрема, передбачаються такі нововведення:

- скорочення кількості працівників (у цьому році на 20%), оновлення кадрового потенціалу та зменшення (майже вдвічі) кількості районних податкових органів,

- вилучення низки непотрібних функцій, акцент на сервісному обслуговуванні платників податків та введення в дію нових електронних сервісів для зменшення впливу людського фактору у процесі адміністрування податків,

- зміна системи перевірок (цю функцію виконуватимуть територіальні органи обласного рівня).

Друга частина зустрічі проходила у форматі активного обговорення питань та пропозицій щодо поліпшення умов ведення бізнесу, функціонування електронних сервісів фіскальної служби, досудового врегулювання податкових спорів тощо.

Голова Дрогобицької РДА Максим Лісогор зазначив: «Підприємства, які формують державний та місцевий бюджети, складають фінансову основу держави. Тому фіскальна служба та інші сервісні органи мають стати помічниками платників податків у сфері розрахунків з бюджетом». Він подякував сумлінним платникам податків, адже вчасна сплата важлива для забезпечення стабільного фінансування соціальних та пенсійних виплат, закладів освіти і охорони здоров’я, підтримки обороноздатності нашої держави

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Агрохолдинг «МРІЯ» продемонструє зразок справжніх цінностей та високої соціальної відповідальності

Цього разу у серці Галичини – на Дрогобиччині, в селі Ріпчиці, компанія стала ініціатором та спонсором ремонту дороги. Аби підвищити якість та комфорт проїзду для водіїв і забезпечити безпеку пішоходам, Компанією-благодійником було виділено 19 415 гривень.

Як відомо, дороги в Україні є далеко не найкращими, а часом геть непридатними для переїзду. Кошти на їх ремонт виділяються вкрай рідко, особливо гостро цю проблему відчутно в сільській місцевості, де фінансування відбувається за залишковим принципом. Саме тому Агрохолинг «МРІЯ» взяв на себе відповідальність допомогти у розв’язанні цієї проблеми.

Необхідність ремонту підтвердив і сільський голова Роман Гриньків. З його слів, ремонт вулиці Грушевського – головної у селі – в липні цього року було здійснено саме за рахунок коштів, які виділила Компанія.

Агрохолдинг «МРІЯ» і надалі проводитиме власну кампанію з надання соціальної допомоги. Як тим громадам, де було вже втілено благодійні проекти, так і новим. Адже високий рівень соціальної відповідальності є одним з концептуальних напрямів функціонування компанії.

 

Координаційна рада визначилася

Члени Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, заслухавши й обговоривши кандидатів на посаду міського голови Дрогобича, шляхом рейтингового голосування визначилася щодо підтримки трьох претендентів: Тараса Демка, Романа Курчика, Тараса Кучми.

Також КР БНДС закликала дрогобичан прийти на виборчі дільниці 25 жовтня. Виборцям у Дрогобичі запропонують три бюлетені з кандидатами: до обласної ради, до міської ради, на посаду міського голи. У кожному з цих бюлетенів необхідно буде поставити одну позначку – навпроти політичної партії з її висуванцем у виборчому окрузі, або ж навпроти прізвища кандидата на посаду міського голови. «Пам’ятаймо, що наш вибір залежить тільки від нас», - закликала виборців Координаційна рада.

Кор. «ГЗ»

 

Усі процедури пройдено – Мирон Баб’як – директор

23 вересня ц.р. у дрогобицькому коледжі нафти і газу відбулися вибори директора. Більшістю голосів ним став кандидат технічних наук Мирон Баб’як. Представник Міністерства освіти і науки України засвідчив легітимність виборів відразу після приїзду до Києва.

9 жовтня нинішнього року головний освітянин України Сергій Квіт своїм наказом затвердив Мирона Михайловича Баб’яка керівником згаданого навчального закладу терміном на п’ять років. Отже, з порядку денного в колективі знята певна напруга, яку з тих чи інших причин намагалися нагнітати деякі люди, які у снах бачили себе у кріслі директора.

Кор. «ГЗ»

 

Елемент щирості – це теж велика нагорода

Колектив управління соцзахисту, який очолює Іван Терлецький, за своїми функціональними обов’язками і виконує цю благородну місію.

Але ця увага має різний відтінок. Коли це робиться сухо, згідно з циркулярами, то ця робота не приносить морального задоволення, напевно, ні одним, ні другим. На цей раз було досягнуто обопільного успіху. Колектив щиро напередодні Дня захисника Вітчизни привітав бійців «Правого сектора», котрі воювали на сході України.

У відповідь керівник дрогобицького осередку «Правого сектора» Ігор Струналь з вдячністю по-чоловічому потиснув руку Івану Терлецькому за цю увагу і повагу до героїв Дрогобича.

Вл.інф.

 

Щоб вибори пройшли безпечно

І. Вимоги техногенної та пожежної безпеки

Усі організатори виборчого процесу повинні проходити протипожежний інструктаж та перевірку знань з питань пожежної безпеки. Для забезпечення пожежної та техногенної безпеки на виборчій дільниці необхідно дотримуватись таких вимог:

1. Евакуаційні шляхи і виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись і в разі виникнення надзвичайної ситуації, в тому числі пожежі, забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають на виборчій дільниці;

2. Експлуатувати електричну мережу, електроприлади та іншу електроапаратуру тільки у технічно справному стані, враховуючи рекомендації підприємств-виробників;

3. При виявленні пошкоджень електромережі, вимикачів, розеток, інших електроприладів слід негайно знеструмити їх та вжити необхідних заходів до приведення їх у пожежобезпечний стан;

4. Пічне опалення у будівлях та спорудах повинно припинятись не менше, як за дві години до початку відкриття виборчої дільниці;

5. Меблі та кабінки для голосування необхідно розміщувати так, щоб забезпечувати вільний евакуаційний прохід до дверей для виходу з приміщення;

6. Утримувати у технічно справному стані засоби протипожежного захисту, а саме: пожежну сигналізацію, пожежні крани і первинні засоби пожежегасіння. Усі члени виборчої комісії повинні вміти користуватись вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежегасіння, знати місце їх розташування.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1. Влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електропроводки та кабелі безпосередньо по горючій основі;

2. Користуватись у приміщеннях виборчої дільниці електрокип’ятильниками, чайником, праскою, крім місць, спеціально відведених і обладнаних для цього, а також залишати увімкненими без нагляду електроприлади;

3. Застосовувати відкритий вогонь, спалювати відходи.

ІІ. Обов’язки та дії членів виборчої комісії у разі виникнення надзвичайної ситуації

У випадку виявлення ознак виникнення НС, в тому числі пожежі, необхідно:

- негайно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером “101”;

- повідомити адміністрацію об’єкта, голову виборчої комісії та охорону;

- вжити заходів щодо евакуації людей, матеріальних цінностей з дозволу голови виборчої комісії та ліквідації надзвичайної ситуації з використанням наявних підручних засобів;

- організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби, надати їм допомогу в ліквідації надзвичайної ситуації та мінімізації наслідків від неї.

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ
Создан 23 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником