ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ЗНАЙОМТЕСЯ: КАНДИДАТИ-2015
Вибори – дуже відповідальна справа 

Свого часу президент США Гаррі Трумен сказав, що не та рука управляє державою, яка підписує документи, а та, що тримає виборчий бюлетень. Тож ми повинні надзвичайно розважливо поставитися до свого вибору, адже ліміт часу на експерименти вичерпано, на дворі війна, тому у залах різних представницьких влад мають бути розсудливі, помірковані і насамперед, нормальні люди.

Ігор Волков, якого делегує УКРОП до обласної ради у в/о №20, через свою скромність не задіював важку «артилерію», позаяк не вона є вирішальною у бою. І в цьому є резон, адже не завжди політичний бренд – запорука успіху. Про Ігоря Едуардовича «замовили» слово знані у місті люди, котрі впродовж певного періоду життя склали своє враження про нього. 

Отже, Ярослав Савшак (начальник Дрогобицького газового управління з 1973 до 2006 рр):

- Я спостерігав за професійним ростом Ігоря не з боку, а безпосередньо у колективі, де він проходив становлення. З ним ми впровадили чимало позитивних новинок. Розумний фахівець, відповідальний, має дипломатичний хист…

Євген Майданюк (інженер з нафтової галузі, один із провідних і впливових фахівців нафтопереробного заводу у 1990-2000 рр):

- Ігор – інтелігентний чоловік, пройшов шлях від рядового інженера до керівника регіонального підрозділу газового господарства. Завод завжди співпрацював із газовим господарством Дрогобича. Ігор відрізнявся від багатьох людськими якостями – надійністю, доброзичливістю і відповідальністю. Це – людина честі і гідності.

Ольга Заяць (директор Дрогобицького педліцею):

- Знаю цю людину не зі слів, а за безпосередніми справами. На будь-які прохання адміністрації педліцею у нього ніколи не було відмовок. Завжди говорив виважено і переконливо: «Вивчу питання, проконсультуюся із спеціалістами, вирішимо позитивно, якщо всі норми відповідають загалу. Взагалі – нормальна і правильна людина».

Володимир Шмигельський (у минулому – міський голова Борислава, колишній перший заступник голови Дрогобицької РДА:

- Упродовж майже 10 років я пропрацював на посадах першого керівника міста Борислава і Дрогобицького району. За цей період різні визрівали виробничі питання. І мені завжди імпонувала позиція Ігоря Волкова. Вміння вислухати і прийняти розумне рішення не кожному дано, а ось він завжди вмів знайти розв’язання будь-якого рівняння. І в цьому його перевага над багатьма керівниками, які вміли гарно говорити, але нічого не робити.

Чимало священиків Дрогобича з повагою ставляться до Ігоря, тому у розмові з автором цих слів сказали таке: «Молимося за тих, хто своєю участю у всіх справах провадить праведні дії. І одним із них є Ігор Волков».

Володимир ТУРМИС

 

Петро Суда встигає скрізь

У розпал передвиборної кампанії-2015 перший заступник міського голови Петро Суда не лише встигає розв’язувати господарські проблеми, проводити робочі наради у ратуші та поза нею, а й зустрічатися з виборцями, адже є кандидатом на посаду міського голови Дрогобича.

У розпал передвиборної кампанії-2015 перший заступник міського голови Петро Суда не лише встигає розв’язувати господарські проблеми, проводити робочі наради у ратуші та поза нею, а й зустрічатися з виборцями, адже є кандидатом на посаду міського голови Дрогобича.

Зокрема, у суботу-неділю Петро Суда зустрічався зі стебничанами. Спілкуючись із виборцями, Петро Станіславович розповів, що працює на посаді першого заступника міського голови Дрогобича трохи більше трьох місяців. Насамперед взявся за ремонт доріг, зумівши скерувати кошти від перевиконання бюджету Дрогобича на це. Має намір робити це і в майбутньому, адже дорогами і тротуарами користуються усі дрогобичани й стебничани – і підприємці, і бюджетники, і пересічні громадяни.

Також перший заступник міського голови розповів про те, що зумів досягти зменшення кількості скарг у галузі пасажирських перевезень по місту.

Дрогобичу, як колишньому обласному центру, у спадок залишилася велика інфраструктура закладів освіти, культури, медицини, в тому числі і в Стебнику. У теперішній скрутний час, при зменшенні фінансування державою усе це важко утримувати. Тому, на переконання П.Суди, спільно з працівниками цих галузей треба добре подумати і знайти компромісні шляхи виходу з кризової ситуації. Водночас слід вимагати від керівництва інших міст і районів сплати у повному обсязі бюджетних коштів за пролікованих у Дрогобичі й Стебнику пацієнтів.

Відповідаючи на запитання виборців, Петро Суда коротко пригадав про роботу на посаді першого заступника міського голови Дрогобича у 2007-10 роках і те, чого вдалося досягти у цей період: ремонти в бюджетних установах, відновлення після вибуху газу будинку №102 на вул. Самбірській у Дрогобичі, домовленість із мешканцями с.Брониця про розблокування сміттєзвалища та багато іншого.

У 2015 році Петро Суда знову повернувся на посаду першого заступника міського голови, успішно пройшовши антикорупційну перевірку та люстрацію. Одразу ж відновив роботу колегії з питань виплати заборгованої зарплати (а її розмір сягає понад 7 млн грн.), комісії з легалізації робочих місць, комісії зі сплати акцизного збору, регулярно зустрічається з керівниками промислових підприємств щодо відновлення роботи заводів, очолює комісію з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Остання безпосередньо дотична до Стебника, адже це місто отримало у спадок порожні шахти колишнього калійного заводу, які несуть екологічну загрозу для всього регіону. Саме тому П.Суда регулярно на обласному рівні піднімає питання забезпечення належного фінансування природоохоронних заходів на «Полімінералі». Він переконаний, що влада Трускавця також має тиснути на керівництво Львівщини і держави у цьому питанні, адже у випадку техногенної катастрофи у Стебнику всеукраїнський курорт також неабияк постраждає.

Підтримати кандидатуру П.Суди закликав присутніх полковник Богдан Мозоль, який відмовився від участі у цьогорічних виборах, оскільки вважає Петра Суду найбільш гідним претендентом на міського голову Дрогобича і готовий підставити йому плече.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Хто такий Роман Танчук?

Роман Танчук – один із найбільш загадкових кандидатів на посаду міського голови. Підприємець, який має успішний бізнес у місті та розвиває фермерське господарство “Ромалін” у Дрогобицькому районі. Несподівано для місцевого політикуму кандидує на посаду міського голови Дрогобича. Наш журналіст звернувся до нього із запитаннями:

1. Так хто ж такий Роман Танчук?

Підприємець, який запропонував успішні моделі бізнесу в різнопланових сферах від агропромисловості до громадського харчування, де створено понад 500 робочих місць, мешканець Дрогобича, безпартійний. Вважаю себе соціально відповідальним бізнесменом – не можна  бути заможним в бідному занедбаному місті. Можу впевнено сказати що маю необхідний досвід, знання і зобов’язання перед містом, у якому заробляю гроші та живе моя сім’я.

2. У місті висловлюють побоювання, що коли такий бізнесмен стане міським головою, всі бюджетні кошти будуть скеровуватися на фірми пов’язані з мером. Це було видно як закуплялися товари та надавались послуги фірмами, наближеними до Радзієвського та Коростельова. Чи так буде при Вас?

Ви мене погано знаєте, так не буде. Будуть прозорі правила гри під контролем громадськості, адже тільки малий та середній бізнес зможе наповнити бюджет міста. Бюджетні закупівлі мають проводитись у дрогобицьких підприємствах та підприємців, адже вони наповнюють бюджет, і бюджетні кошти пройшовши через місцеві підприємства повернуться у бюджет у вигляді податків, працівники, отримавши зарплату, витратять її частину у місцевій торгівельній мережі, тобто пожвавлять торгівлю. Це значить, що бюджетні кошти допоможуть в становленні місцевому бізнесу – наповнювачу бюджету.

3. Для цього стара команда мабуть не годиться. Звідки візьмете нових людей у владу?

Так, систему управління містом треба змінювати. У перші два місяці запропоную нову структуру виконавчих органів міської ради, проведу публічне обговорення і опираючись на громаду та депутатський корпус проведемо конкурс на посаду керівників служб та підрозділів. Планую, що будуть значні скорочення у чиновницькому апараті, а ті хто будуть працювати отримають гідні зарплати.

Це стане одним із запобіжників від чиновницького хабарництва та свавілля. Іншим запобіжником буде прозорість влади — публікація проектів рішень виконкому та ради, публічне проведення тендерів, участь громадських організацій у засіданнях ради та виконкому. Коли стану міським головою обовязково проведу спільно з громадськістю перевірку діяльності попередньої влади. А юридичну оцінку повинні дати правоохоронні органи.

4. У Вас велика родина, які у Вас стосунки з братами – партнерами у бізнесі?

Питання звісно провокаційне і я не збираюся обливати когось брудом та виносити «сміття з хати». Скажу, що в нашій родині всі дорослі та мають свій окремий бізнес.

Так, у мене є спільне майно та спільний бізнес із братами, але в нас є певні розбіжності щодо ведення господарства. Та це суто сімейні стосунки.

Я вірю, що при бажанні завжди можна знайти компроміс у наших стосунках.

5. Сьогодні популярне гасло “Молодь – у владу!”. Вас важко зарахувати до “озимого” покоління, то може не варто йти у владу?

Я знайомий з висловом Вацлава Гавела про залучення молоді до управління державою: “Краще п’ять років помилок, ніж п’ятдесят років саботажу” і цілком з ним погоджуюсь. Але є обставини коли нема права на помилку. Проведемо паралелі з пацієнтом у реанімації в стані клінічної смерті. Кому віддати перевагу: медикам – початківцям, чи досвідченому фахівцю?

Моє завдання – вивести місто із затяжної кризи, закласти основи безперервного розвитку і коли кризовий стан здолаємо, без сумніву, передамо Дрогобич у руки молодому поколінню.

6. За скільки часу можемо очікувати змін у Дрогобичі при міському голові Роману Танчуку?

Зміни в системі управління містом почнуться одразу після виборів. Розпочнемо процес підбору кадрів, які зможуть керувати оновленим містом. Зміни в правилах гри для підприємців, напрацьовуватимемо спільно з ними та депутатським корпусом і я думаю, що за рік підприємці відчують, що мають можливість незалежно від чиновників розвивати бізнес. Моя модель розвитку міста, як комплексна система, запрацює на другому - третьому році, а боротьбу з хабарництвом та відмиванням грошей почнемо з першого дня. Винні у розтратах бюджетних коштів мають нести відповідальність.

Така моя майбутня політика щодо розвитку міста.

Питання задавала Леся БОДНАР, журналіст інтернет-сайту “Дрогобич –королівське місто”

 

Щоб солдат міг зігрітися, перекусити…

Володимир Яртим подбав про подорожуючих учасників АТО

19 жовтня у Стебнику на території автостанції на базі кафе «Файна хата» урочисто відкрили зал для учасників АТО. Добру справу, ініціатором якої виступив кандидат на посаду міського голови Дрогобича Володимир Яртим, поблагословив отець Михайло Комарницький.

У чому полягає ідея створення такого залу ми запитали Володимира Яртима. Він розповів:

- Якось по телебаченні побачив сюжет про відкриття такого залу у Харкові. Ідея полягає у тому, щоби воїни – учасники АТО, їдучи додому чи у військову частину, очікуючи на автобус чи потяг, мали змогу зігрітися, безкоштовно попити кави чи чаю, відпочити і тоді продовжити свою подорож. Також у цьому залі ми встановили скриньку для збору пожертв на допомогу сім’ям учасників АТО та родинам загиблих у війні на Сході України. Вважаю, що такі зали мали би бути на всіх вокзалах та автостанціях. Перша ластівка на наших теренах – у Стебнику. Щодо Дрогобича – то ми наразі вирішуємо питання з приміщенням для втілення цього задуму.

- Володимире Васильовичу, дехто з людей може сказати, що цей проект – передвиборчий хід кандидата Володимира Яртима…

- Повірте, це не пов’язано з виборами. Адже війна не завершилася, і обов’язок кожного з нас – допомагати воїнам, які боронять східні терени нашої держави від ворога. Це – один із невеликих, але потрібних кроків, - зазначив В.Яртим.

Варто додати, що у кафе «Файна хата» щовечора після 18.00 до для стебничан проходять «Українські вечоринці» та зустрічі з кандидатом на посаду міського голови Дрогобича Володимиром Яртимом. Участь у них беруть і дорослі, і діти.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

***

ЗВЕРНЕННЯ

кандидата на посаду Дрогобицького міського голови Володимира Васильовича ЯРТИМА

Шановні дрогобичани та стебничани!

Я, Яртим Володимир Васильович, народився у 1958 р. у с.Нижнє Висоцьке Турківського району. Проживаю у Дрогобичі з 1979 р. Пройшов шлях від водія до керівника підприємства. Знаю потреби пересічних дрогобичан. Вирішив балотуватися на посаду Дрогобицького міського голови шляхом самовисунення, щоб не залежати від жодної політичної сили.

Як людина віруюча, не продаватиму свою совість за жодні спокуси та не зніматиму свою кандидатуру на користь іншого претендента.

Зроблю все, щоб кожна копійка з міського бюджету слугувала громаді Дрогобича та Стебника.

Голосуйте за зміни!

Голосуйте за Володимира Яртима – №16 у виборчому бюлетені!

 

Головна біда – корупція

Так вважає кандидат на посаду міського голови Юрій Кондратюк

19 жовтня у приміщенні ансамблю «Верховина» прес-конференцію для місцевих журналістів провів кандидат на посаду міського голови Дрогобича Юрій КОНДРАТЮК.

Спершу він коротко розповів про себе. Народився у 1975 році у сім’ї військовослужбовця. Закінчив медучилище, згодом – Львівський університет внутрішніх справ (юридична освіта). Після служби в армії зайнявся підприємницькою діяльністю. Півтора року обіймав посаду директора департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради. Згодом працював директором Дрогобицького хлібокомбінату. Останні два з половиною роки керував підприємством у Харкові. Одружений, виховує двох синів.

Вирішив балотуватися на посаду міського голови Дрогобича, аби кардинально змінити ситуацію у місті. Головною бідою Дрогобича та України вбачає корупцію, тож насамперед планує подолати її на рівні міста – тоді грошей вистачить на реалізацію значно більшої кількості потрібних проектів. Тому без зайвої скромності Ю.Кондратюк порівнює себе з Михайлом Саакашвілі і намагається брати з нього приклад. До речі, юристи п.Кондратюка вже скерували заяви до прокуратури і суду про ймовірні зловживання влади під час приватизації споруди на вул. Трускавецькій та двох колишніх котелень.

У випадку перемоги на виборах Юрій Кондратюк планує запровадити процедуру прозорих електронних бюджетних закупівель, домагатися створення у місті нової поліції, придбати сучасну техніку для ремонту доріг, провести аудит і скоротити майже на 40% апарат міської ради.

Відповідаючи на запитання журналістів, Юрій Кондратюк повідомив, що як такої команди, окрім друзів, не має, тому на ключові посади призначатиме працівників за результатами відкритих конкурсів. Хотів би, щоби це були молоді професіонали.

Місто Стебник пан Кондратюк бачить не сателітом, а партнером Дрогобича, тож не планує ставитися до нього як до молодшого брата. А для розв’язання екологічних проблем «Полімінералу» слід активно звертатися до Києва, вимагати державні кошти, як це зробили у Калуші.

Щодо авторства агіток, якими обклеїли усе місто («Кондратюк. Хто він?» та образливих відповідей на ці питання), Юрій Миколайович відповів, що, очевидно, це робота рук його конкурентів. Але оскільки усе таємне колись стає явним, сподівається таки дізнатися імена тих, кому дуже не хочеться його перемоги на виборах.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


Влада – це не пожиттєва премія для бездар

Коли на сході України розпочалася гібридна війна за участю російських режисерів і дійових осіб, то багато патріотів не вибрали очікувальну позицію, а влилися у всеукраїнський бій: одні – на передовій, інші – в тилу. На цей час армія була практично лише на папері. Попередні міністри оборони – росіяни, зробили все можливе й неможливе, що обезкровити одну із сильних армій Європи. Найбільш боєздатні частини розформували, замість кваліфікованих військових прийшли манкурти-зрадники. Путін розраховував на бліц-криг. Та не врахував генетичний код українців, котрі вміють дати гідну відсіч будь-якому ворогу, коли наступають на горло їхній гідності. Сила духу українського народу виявилася наддивовижною.

Як гриби після дощу почали виростати добровольчі батальйони, ширився волонтерський рух. Це та плюс світова апеляція до Росії не дали ворогу підняти свої триколори і в інших містах України. Ми маємо багато прикладів, коли колективи, люди доброї волі на цьому початку війни вносили посильний вклад у зміцнення обороноздатності армії і країни. Осторонь громадянського обов’язку не залишився (звикло у народі називати) і Дрогобицький нафтопереробний завод, який систематично допомагав армії не лише пальним, а й амуніцією та іншими атрибутами для солдатського життя. Ідейним натхненником і місіонером волонтерського руху виступила заступник генерального директора підприємства Олена Геннадіївна Жуковська. Вона занурилася у цей патріотичний процес не за директивою начальства, це був її природний протест. Адже вона народилася в Івано-Франківську, виросла, здобула там свою першу вищу освіту в інституті нафти і газу. Згодом розпочала трудову діяльність у Надвірній на нафтопереробному заводі. Працюючи наполегливо, здобуває у Львівській політехніці другу вищу – хіміко-технологічну освіту, і потрапляє у серйозну професійну обойму менеджерів нафтової галузі. Вона, як і більшість розумних молодих фахівців, мислить по-сучасному, по-європейському. Вона має свою думку, свій погляд на багато речей, зокрема і на сьогоднішній воєнний, політичний і економічний стан у державі. Тож з цього приводу варто послухати її коментарі.

- Олено Геннадіївно, очевидно, ви не дуже обізнані з військової тематики, однак коли пробуєте свої сили у політиці (а балотується вона до обласної ради у в/о № 19 – авт.), то повинні пройти, так би мовити, курс молодого бійця?

- Знаєте, ми живемо у ХХІ столітті, суспільство якого насичене інформацією з різних джерел. Треба хіба що багато читати, слухати і вміти аналізувати. А правда така: доки диванні генерали не позбудуться своїх місць не буде толку на фронті. Їх вчили воювати за радянськими циркулярами, вони не вміють мислити, приймати нестандартні рішення. Війна народила нових полководців, але як не прикро, їх не знає народ, тому що їх всіляко дискредитують. Та скоро буде по-іншому. Бо врешті-решт народ запитає тих, хто закриває очі на ці безчинства. Тому я вірю у народний протест військових, цивільних усіх професій, котрі об’єдналися під стягом УКРОПу.

- І ви маєте мужність сказати «ні» тим недолугим циркулярам, які гнітять пересічний люд?

- Маю, тому що за свою невелику трудову діяльність мене вчили приймати рішення, які б приносили конкретний результат колективу, людям. Дивіться, що в нас робиться у промислово-економічному секторі. Ми жебраємо валюту у заможних і сильних світу цього, і нічого не робимо, щоб розбудовувати свою економіку. Китайські товари різних найменувань і вжитку наскрізь заполонили наш ринок. Прибутки надходять у Піднебесну, а наші люди, як сироти, розбіглися світами. Тому, якщо немає політичної волі «на горі», то треба починати з низів. І коли вдасться сильним особистостям-патріотам чи у Львові, чи Дрогобичі зрушити цього воза байдужості з місця, то в державі можуть відбутися кардинальні позитивні зміни. А коли й надалі у сесійній залі зберуться політичні угруповання за принципом «лебідь, щука і рак», то через 4-5 років стилістика розмов і дійсність буде такою, як і нині.

- То ви переконані в тому, що коли УКРОП прийде до влади, то буде більше порядку і надії на краще?

- Майже два роки влада говорить про реформи, справедливість і т.д., а соцопитування засвідчує, що 68 відсотків громадян не вірять у ці казки. Тому треба щось змінювати, і треба розпочинати з ротації кадрів. Мають врешті-решт прийти люди, котрі знають, як іти вперед, а не тупцювати на місці…

Володимир ТУРМИС

 Создан 23 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником