ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 30 жовтня 2015 р.
У Дрогобичі нарешті закрили останню сесію

29 жовтня, в.о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик закрив останню сесію міської ради.

Депутати на прохання начальника відділу охорони здоров’я Андрія Шевкенича проголосували за два рішення, пов’язані з переводом котельні лікувальної установи на вул.Трускавецькій на альтернативне паливо та внесення до статутів медичних закладів поправок, викликаних зміною Податкового кодексу України.

Депутат Роман Муль наполягав на голосуванні за надання учасникам АТО земельних ділянок, які розроблені в кварталі забудови на вул.Северина Наливайка. Та проти наміру депутатського корпусу поставити крапку в цьому питанні на повні голоси запротестували чисельно присутні на сесії громадські активісти. Спроба проголосувати виявилася неуспішною.

Останнє засідання сесії у Дрогобичі було рекордно коротким і тривало всього приблизно 20 хвилин. Як велить традиція, розійшовся дрогобицькі парламентарі VI каденції після виконання Гімну України.

Нагадаємо, сесію Дрогобицької міської ради планували закрити ще минулої п’ятниці, однак засідання зірвали громадські активісти, які в мармуровій залі жбурляли яйцями.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

З нагоди свята – автопробіг!

З нагоди Дня автомобіліста і дорожника України 23 жовтня Філія «Дрогобицький державний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» (автошкола), що на вул.Жупній, провела святковий автопробіг.

Понад два десятки автомобілів, прикрашених Державними прапорами України та святковим транспарантом, вишикували у колону. Після невеликої урочистої частини працівники автошколи на чолі з директором Іваном Малегою сіли до автівок і під звуки автомобільних клаксонів вирушили вулицями Дрогобича і Трускавця. Таким оригінальним способом колектив «Дрогобицького державного навчально-курсового комбінату» привітав автомобілістів і дорожників зі святом.

Цікаво, що філія «Дрогобицький державний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» (автошкола) заснована Міністерством автомобільного транспорту УРСР у далекому 1944 році як Дрогобицька автошкола. У 2000 році автошколу перейменували на «Дрогобицький державний навчально-курсовий комбінат» (ДДНКК), а в 2013 році шляхом реорганізації підприємства була створена Філія «Дрогобицький державний навчально-курсовий комбінат» УДП «Укрінтеравтосервіс» (Філія «ДДНКК»).

Сьогодні колектив Філії «ДДНКК» становить майже 50 осіб, з яких 30 безпосередньо задіяні у навчанні курсантів. Для цього тут створені усі необхідні умови: працюють досвідчені викладачі та інструктори, відповідним чином обладнані навчальні аудиторії. А ще до послуг курсантів – аж 26 автомобілів, адже тут навчають водіїв транспортних засобів категорій «А», «А1», «В», «В1», «С», «С1», «D», «D1», «ВЕ», «СЕ».

До речі, автошкола додатково видає свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації після навчання категорії «D» на автобусі марки MERCEDES-BENZ та категорії «Е». Здобуті навики керуванням цим автобусом дозволяють водіям успішно працювати у сфері пасажирських перевезень за кордоном.

А ще у Філії «ДДНКК» готують інструкторів із навчання водінню транспортних засобів. Має Філія свій підрозділ і в сусідньому Самборі.

За час існування автошколи випущено чимало водіїв різних категорій. За словами директора Івана Малеги, у 2014 році навчання успішно закінчили 813 осіб, а від початку 2015 року – 612. Мешканці Дрогобиччини охоче йдуть сюди вчитися, їх приваблює не лише матеріально-технічна база, а й вартість навчання, яка є однією з найнижчих у регіоні.

Ярослав ГРИЦИК

Фото Ярослава ГРИЦИКА та Віри ЧОПИК

 

У геріатричному пансіонаті освятили каплицю 

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку у смт. Підбуж у геріатричному пансіонаті відбулося освячення храму-каплиці св. мучениць Віри, Надії, Любові і їхньої матері Софії.

На молитву прибули меценати, представники місцевої, районної і обласної влади. Немічні мешканці пансіонату слухали трансляцію дійства у своїх кімнатах.

Чин освячення здійснив владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків у співслужінні зі священиками УПЦ КП та УГКЦ. Владика щиро подякував директорові пансіонату Вірі Баброцяк, яка організувала цю роботу, по крихітці збирала кошти і матеріали на будівництво, залучила ініціативних людей.

Архієпископ побажав мешканцям пансіонату, яких тут більше ста, щоб для них цей будинок став притулком спасіння, радості, духовного життя.

Владика Яків вручив Вірі Баброцяк орден Покрови Божої Матері, яким патріарх Філарет нагородив її за заслуги в розвитку православної церкви в Україні. Такими ж нагородами відзначено Марію Назаренко та Василя Дуліб’яника, які долучилися до побудови каплиці. Грамотами нагороджено колектив пансіонату, батька і сина Павла та Миколу Тінишиних, Миколу Кенца та Галину Садлівську.

Іван ТИХИЙ

 

Незаконну автозаправку демонтували

У Дрогобичі демонтували газову заправку автомобілів на вул. Володимира Великого, 66/1, котра працювала без належних дозволів. Забудовника оштрафували на суму 2 млн 504 тис 200 грн. за порушення вимог містобудівного законодавства.

Про це повідомили у Департаменті державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області.

Зокрема, за результатами позапланової перевірки, встановлено, що замовник будівництва влаштував автогазозаправний пункт без дозволу на виконання будівельних робіт. Разом з тим, заправка автомобілів здійснювалась без прийняття в експлуатацію цього об’єкта.

У зв’язку з цим видано рішення про зупинення експлуатації заправки, а також вручено припис про усунення виявлених порушень та винесено постанови про накладення штрафу.

На сьогодні експлуатація автогазозаправного пункту припинена, проводиться демонтаж обладнання.

Вл.інф.

 

«Три брати та одна муза»

21 жовтня ц.р. у Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» було відкрито виставку живопису трьох братів Володимира, Ярослава і Тараса Дідул.

Володимир та Ярослав є рідними братами, народилися в селі Сновичі на Золочівщині. Любов до малювання проявилася у них іще змалку. Ця любов передалась від талановитих родичів, які були відомими в селі різьбярами, столярами, скульпторами. Бабуся малювала чудові букети квітів на камізельках, які потім вишивала нитками та бісером.

Ярослав закінчив Львівську політехніку (факультет архітектури) та обрав живопис своїм основним фахом. Повернувся у 2006р. до університету вже як викладач кафедри основ дизайну та архітектури.

Володимир навчався у Львівському університеті ім. І.Франка на факультеті журналістики. Паралельно почав серйозно займатись живописом. Завдячуючи своєму дядькові, письменникові Роману Дідулі, брав приватні уроки у відомих львівських художників Володимира Патика, Михайла Безпалківа. Сьогодні працює головним редактором Золочівської районної газети «Народне слово». Пише прозу, друкується в літературних журналах, зокрема «Дзвоні».

Обидва брати творять у жанрах пейзажу, натюрморта, сюжетних робіт. Теми цих творів – рідні краєвиди, квіти, дорога, настрій…

Твори Володимира та Ярослава є у приватних колекціях України, Німеччини, Польщі, Бельгії та Канади. Обидва активно беруть участь у колективних та персональних виставках.

Тарас також з дитинства захоплювався малюванням. Закінчив Львівську художню школу, училище прикладного і декоративного мистецтва ім. І.Труша, Львівську академію друкарства. Знають його більше як чудового аквареліста. Працював над маринами в техніці акварелі Сан-Тропе, Ніцці, зайняв призове місце на акварельному бієнале мариністів в Аркашоні (Франція). Був автором пересувних виставок по містах Німеччини і Франції з галицьким камерним хором «Євшан». Роботи зберігаються у музеях Польщі, в магістраті м.Фрайбург, в консульстві України в Мюнхені та численних приватних збірках по цілому світу. Активний учасник волонтерських акцій-аукціонів зі збору коштів для воїнів АТО.

На відкриття виставки зібрались чимало шанувальників творчості цієї родини – студентська молодь, викладачі педуніверситету, інтелігенція міста, гості…

З привітальним словом до авторів виставки звернулась директор музею Алла Гладун, яка відзначила теплоту та сонячне сяйво, яке йде від робіт художників, їхню любов до рідного краю, невтомну працю і талант. Виконуючий обов’язки голови міста Тарас Метик, який навчався в університеті з Володимиром, відзначив його не тільки як художника, а й відому особистість у літературних колах. Журналіст та громадський діяч Роман Пастух сказав про родинну мистецьку обдарованість братів, яка генетично була закладена попередніми поколіннями і яка продовжується у дітях і внуках. Голова товариства «Бойківщина» Любомир Сікора відзначив свіжість експозиції, своєрідність та неповторність творів, які прикрасили виставкову діяльність Палацу мистецтв. Професор ДДПУ Михайло Шалата торкнувся теми визначних діячів, вихідців із Золочівщини, землі, яка багата талантами, зокрема згадав відомого письменника Маркіяна Шашкевича.

Автори виставки щиро дякували гостям та працівникам музею за теплий прийом, гарні зали та дали слово, що повернуться до Дрогобича ще не один раз. Твори художників залишили в серцях глядачів відчуття легкості, неповторності. Дивлячись на їх роботи, всередині зародилося відчуття світлого, настроєвого, радісного сприйняття навколишнього світу, що в наш непростий час є надзвичайно цінним.

Надія КІКТА, музей «Дрогобиччина»

Фото Анатолія ДРАГАНА

 

Ювілейний поклін хоровому маестро

Восьмого жовтня 2015 р. виповнилося 90 років уже світлої пам’яті відомому диригентові, композитору, музикознавцеві, педагогові, засновникові і довголітньому керівникові народного чоловічого хору «Бескид» його імені, культурному і громадському діячеві, активному учасникові довоєнної і відродженої «Просвіти» Степанові Стельмащукові.

Більшу частину свого найактивнішого і насиченого багатьма подіями творчого життя він провів у Дрогобичі разом з колегами по праці та студентами музично-педагогічного факультету педуніверситету ім. І. Франка, хористами-бескидянами, а останніх півтора десятка літ – у Львові, хоча розмаїтих зв’язків із містом Юрія Дрогобича та юності Івана Франка не поривав до кінця віку.

Високоінтелігентному маестро, невтомному збирачеві й популяризаторові української пісні, музичного мистецтва взагалі не судилось дожити до такого поважного ювілею. Вічний спочинок він знайшов на Сихівському цвинтарі у Львові, де йому встановлено скромний чорний гранітний надгробок. Небагато львів’ян, чиї родичі та близькі упокоїлись поряд із ним, знають, ким була ця непересічна особистість, і дивуватися не слід. Натомість нині сущі бескидяни, з «шинелі» якого вони повиростали і пішли неозорим пісенним полем, а також колеги по праці, просвітяни і всі любителі співу неповторного хору леліють у душі образ Степана Ільковича, подали свої спогади до книги про нього.

З нагоди 90-річчя маестро група дрогобичан здійснила поїздку на його могилу. В її складі були Лілія Андрух, Мирон Бучацький, Михайло Ваврин, Богдан Добрянський, Михайло Зубрицький, Андрій Копач, Ярослав Кухар, Віктор Магера, Іван Марків, Іван Мельник, Володимир Молокус, Роман Пастух, Микола Садоха, Петро Сидорчук, Ольга Сятецька, Михайло Шалата. У Львові до них приєднались син маестро Роман Стельмащук і ще один колишній дрогобицький, а тепер львівський диригент і педагог Олег Цигилик. Вони помолились Богові за упокій пісенної душі Степана Стельмащука, поклали на могилу осінні квіти і запалили лампадки пам’яті.

Відтак Михайло Шалата виголосив проникливе слово, нагадавши присутнім віхи життєвого і творчого шляху маестро, поділився спогадами про нього. Виступ Мирона Бучацького був присвячений тому, як він прийшов і виступав у хорі під батутою Степана Ільковича. Мав чим поділитись із довготривалого періоду спілкування з ним і Олег Цигилик.

Журливо-вирійною мелодією заквітчала могилу відома пісня братів Богдана (слова) і Лева (мелодія) Лепких «Чуєш, брате мій» у бескидянському виконанні, а також пісня на слова і мелодію (в обробці Віктора Магери) добромильської поетеси Марії Прокопець «Стань до борні» у сольному виконанні Мирона Бучацького. На прощання уже з автобуса вслід за цими прозвучала візитна пісня хору на слова Михайла Шалати і музику Степана Стельмащука «Співанка з Бескиду».

Роман ПАСТУХ

 

СПОРТ

Наші хортингісти – призери Чемпіонату України

Після проведення Чемпіонату світу з хортингу 25-27 вересня в Польщі Українській Федерації хортингу присвоєно звання Національної.

І Федерація українського бойового мистецтва ні на мить не зупиняється на досягнутому. 16-18 жовтня в Черкасах пройшов Чемпіонат України з хортингу серед дітей 8-13 років. На турнір приїхало 200 юних спортсменів з 11 регіонів України. Таке представництво зробило дитячий Чемпіонат справді національним, а боротьбу за нагороди – жорсткою і принциповою. У деяких вікових категоріях в розділі «Двобій» кількість бійців сягала 25. Шлях до перемоги через важкі двобої юні спортсмени запам’ятають на все життя. Медаль будь-якого гатунку, завойована на цьому чемпіонаті, справді багато чого вартує. Перевірку недитячими пристрастями на дитячому чемпіонаті достойно пройшли і юні спортсмени Львівської обласної федерації хортингу (президент Віталій Плеханов). Вісім спортсменів Дрогобицького і Трускавецького осередків хортингу – Роман Зінов’єв, Сергій Сеньків, Тарас Орищак, Остап Ліщинський, Данило Гера, Ростислав Копач, Дар’я Дахіна та Олександра Роїк – зуміли вибороти вісім медалей: п’ять золотих, дві срібних та одну бронзову.

Першою срібну медаль у скарбничку наших земляків внесла Дар’я Дахіна (тренер Ірина Циган). Дарія стала другою в розділі «Форма» серед дівчат 12-13 років. У розділі «Показовий виступ» золоті медалі здобули Роман Зінов’єв, Сергій Сеньків, Остап Ліщинський, Тарас Орищак, Данило Гера (тренер Денис Іваницький). У розділі «Двобій» троє наших юних спортсменів потрапили у найскладнішу категорію, так звану «групу смерті» із 25 осібк. І Ростислав Копач (тренер Денис Іваницький) зумів таки дійти до п’єдестала, програвши в півфіналі, та здобувши перемогу в поєдинку за ІІІ місце. У Романа Зінов’єва в категорії було 18 осіб, і він упевнено дійшов до фіналу, програвши більш досвідченому спортсмену з Донецька. У підсумку у Романа Зінов’єва (тренер Денис Іваницький) ІІ місце і срібна медаль. Та це той випадок, коли досвід та гарт роблять її практично золотою.

Ксенія ЧУМАК

 

1 ЛИСТОПДА – ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ

Турбота про людину праці

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України – це некомерційна самоврядна організація, створена відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», що набрав чинності з 1 квітня 2001 року.

Фонд реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту, охорони життя та здоров’я у процесі трудової діяльності всім застрахованим громадянам, котрі перебувають в офіційних трудових відносинах.

Основним джерелом надходжень до бюджету Фонду є внески роботодавців.

У відділенні Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дрогобицькому районі станом на 1 жовтня ц.р. на обліку перебували 4480 платників страхових внесків, у тому числі 2831 юридична особа та 1649 фізичних осіб. Страхові виплати, передбачені законодавством, отримують 387 застрахованих осіб.

Від початку 2015 року для відшкодування збитків потерпілим на Дрогобиччині виплачено 5 млн 090 тис грн.

Зокрема, щомісячну грошову допомогу у випадку часткової чи повної втрати професійної працездатності виплачено 358 потерпілим на суму 4 млн 260 тис грн.

Щомісячні страхові виплати особам, які мають на це право у випадку втрати годувальника, отримали 29 осіб на суму 382,4 тис грн.

Допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю виплачено 5 особам на суму 30 тис грн.

Одноразову допомогу у випадку стійкої втрати працездатності отримав один потерпілий у розмірі 79 тис 510 грн.

Виплачено допомогу на поховання двом потерпілим у сумі 9,3 тис грн. Одноразову допомогу у випадку смерті потерпілого отримала одна особа у сумі 330 тис 700 грн.

Одним з основних завдань страхування від нещасних випадків на виробництві, покладених на Фонд, є відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків та професійних захворювань.

Відділенням Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дрогобицькому районі на медичну, професійну та соціальну реабілітацію потерпілих на виробництві з початку 2015 року виплачено 311 тис 831 грн. Зокрема, витрати становлять:

- на спеціальний медичний догляд для 1 особи – 12,058 тис грн.;

- на постійний сторонній догляд для 8 осіб – 49,446 тис грн.;

- на побутове обслуговування для 12 осіб – 36,521 тис грн.;

- на протезування для 8 осіб – 119,378 тис грн.;

- на лікарські засоби для 8 осіб – 68,587 тис грн.;

- витрати на проїзд потерпілих, санаторно-курортне лікування – 2 тис 096 грн.

- проліковано у лікувально-профілактичних закладах чотирьох осіб на суму 18 тис 742 грн.

На бензин, ремонт техобслуговування автотранспорту скеровано 3 тис 377 грн.

Станом на 1 вересня ц.р. у відділенні Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Дрогобицькому районі зареєстровано 5 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, один випадок перебуває на стадії розслідування.

В’ячеслав ПЛАЗИНСЬКИЙ, начальник відділення Фонду

***

Засилаю найщиріші зичення своїм колегам із нагоди професійного свята – Дня працівників соціальної сфери України.

Міцного Вам здоров’я, друзі, щастя, миру, взаєморозуміння і всіх земних гараздів.

В’ячеслав ПЛАЗИНСЬКИЙ,начальник відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків у Дрогобицькому районі

  

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань інформує

Організація навчання та перевірки знань з питань охорони праці

Однією зі складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму є належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці.

Основним нормативним актом, що регламентує порядок та види навчання, а також форми перевірки знань з охорони праці є «Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці 26 січня 2005 р. №15 (далі – Типове положення). Цей нормативний документ спрямований на реалізацію в Україні системи безперервного навчання з питань охорони праці, яке проводиться з працівниками в процесі трудової діяльності.

Вимоги Типового положення є обов’язковими для виконання усіма суб’єктами господарської діяльності, незалежно від форми власності та видів діяльності.

Нагляд за дотриманням вимог Типового положення здійснюють органи державного нагляду за охороною праці, а координацію та методичний супровід – Головний навчально-методичний центр та навчальні підрозділи експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду.

Працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи проходять на підприємстві за рахунок роботодавця інструктажі, навчання і перевірку знань з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим від нещасних випадків, а також правил поведінки у разі виникнення аварій. Допуск до роботи без навчання і перевірки знань забороняється. У разі встановлення незадовільного рівня знань працівники повинні пройти повторне навчання. Особи, які при повторній перевірці знань знову показали незадовільний рівень знань, звільняються з роботи або переводяться на іншу роботу відповідно до чинного законодавства України.

Організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників здійснюють працівники служби кадрів або інші спеціалісти, яким роботодавець доручає організацію цієї роботи.

На підприємстві для перевірки знань працівників з питань охорони праці наказом керівника створюється відповідна комісія.

До складу комісії підприємства входять спеціалісти служби охорони праці, представники технічних служб, профспілкової організації або вповноважена найманими робітниками особа з питань охорони праці. До складу комісії підприємства можуть залучатися страхові експерти з охорони праці робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Усі члени комісії з перевірки знань з питань охорони праці повинні пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці в навчальному центрі чи навчальному закладі, що має відповідний дозвіл Держгірпромнагляду на проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці й отримати відповідне посвідчення. Без такого навчання комісія є неправомочною, а протоколи перевірки знань працівників з питань охорони праці такої комісії не мають юридичної сили та визнаються недійсними.

За характером і часом проведення інструктажі з охорони праці поділяються на вступний, первинний, повторний позаплановий та цільовий.

Вступний інструктаж з питань охорони праці проводиться з усіма працівниками, щойно прийнятими на роботу (постійну або тимчасову незалежно від освіти, стажу роботи за цією професією або посади), їх ознайомлюють із загальними умовами праці. Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці який в установленому порядку пройшов навчання і перевірку знань х охорони праці. Запис про проведення вступного інструктажу робиться у спеціальному журналі.

Первинний інструктаж проводиться на робочому місці до початку роботи. Працівника ознайомлюють з верстатом, машиною, інструментом тощо.

Повторний інструктаж проводиться в терміни зазначені нормативно-правовими актами з охорони праці, але не рідше:

- на роботах з підвищеною небезпекою – 1 раз на 3 місяці;

- для решти робіт – 1 раз на 6 місяців.

Позаплановий інструктаж проводиться при введенні в дію нових або переглянутих нормативних актів про охорону праці, при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування та ін. факторів, що впливають на стан охорони праці, при порушенні працівниками вимог нормативних актів з охорони праці, при перерві в роботі виконавця робіт більше ніж на 30 календарних днів – для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт – понад 60 календарних днів.

Позаплановий інструктаж проводиться з окремим працівником або з групою працівників одного фаху. Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від обставин і причин, що спричинили потребу в його проведенні.

Цільовий інструктаж проводиться з працівниками: при ліквідації аварії або стихійного лиха: при проведенні робіт, на які відповідно до законодавства оформляються наряд-допуск, наказ або розпорядження. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначається залежно від виду робіт які повинні виконуватись.

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер тощо).

Підвищені вимоги щодо знання норм з техніки безпеки, виробничої санітарії і трудового законодавства пред’являються до посадових осіб, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт. Відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про охорону праці» посадові особи під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання і перевірку знань з питань охорони праці.

О.С.КАСЯНЧУК, страховий експерт відділення ВД ФСНВ у Дрогобицькому районі

 

Перепрошуємо!

У номері «ГЗ» за 23 жовтня ц.р. під заголовком «З аптекою не пропадеш…» опубліковано інформацію, в якій, на жаль, порушено принципи об’єктивності та неупередженості. Зокрема, основним фігурантом критичної публікації є аптечна мережа «Фармако», проте об’єкту критики не було надано можливості прокоментувати ситуацію, про яку йдеться.

Тема, порушена автором публікації, є надзвичайно актуальною, однак не менш актуальною сьогодні є проблема створення робочих місць і сумлінного сплачування податків. Особи, які забезпечують розв’язок цієї архіважливої соціальної проблеми, були, є і будуть у цивілізованому суспільстві шанованими людьми, на думку яких треба обов’язково зважати. До категорії таких людей, поза сумнівом, належить директор МКП «Фармако» Мирон Тарасович Шевців, котрий забезпечив працею і засобами існування понад 120 наших краян і стабільно поповнює міську і державну скарбниці.

Редакція «ГЗ» щиро перепрошує пана Мирона Шевціва, колектив МКП «Фармако» за цю прикрість, якої вони зазнали внаслідок публікації не зі злого умислу надрукованої статті.

 

ПОДАТКОВА ФНФОРМУЄ

До бюджету надійшло майже 66 млн грн. податку на доходи фізичних осіб

З початку року до бюджетів Дрогобича та Дрогобицького району сплачено 65,8 млн гривень податку на доходи фізичних осіб.

Виконання прогнозних показників становить 121%. Це на 7,6 млн гривень більше показника аналогічного періоду минулого року. Впродовж вересня до місцевих бюджетів надійшло 8,1 млн гривень податку, що становить 127,7% від очікуваного.

Нагадуємо, податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам зарплати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України, за ставкою 15%.

Щодо доходів, які в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків (у 2015 році – до суми, яка перевищує 12180 грн.).

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

Повідомлення про укладення цивільно-правових договорів з працівником не подається

Державна фіскальна служба надала роз’яснення (лист від 08.10.2015 №37321/7/99-99-17-03-01-17) щодо застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413 “Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу”.

Так, з метою доведення інформації до платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), повідомлено, що до компетенції ДФС належить, зокрема, надання консультацій виключно з питань адміністрування єдиного внеску, зокрема, нарахування та сплати єдиного внеску.

Відповідно до норм Постанови № 413, ДФС лише приймає від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, проте не регулює питання трудових відносин, встановлених статтею 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП).

Статтею 259 КЗпП визначено, що державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами – підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Додатково повідомлено, що Постанову № 413 було розроблено Мінсоцполітики відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України, яка містить положення щодо укладення трудового договору. Укладення договорів цивільно-правового характеру не регулюється зазначеною статтею.

Більш детально з відповідним листом ДФС можна ознайомитись на офіційному веб-порталі ДФС.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 Создан 30 окт 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником