ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Нова команда починає
Міський голова і депутати приступили до роботи

17 листопада відбулася перша сесія Дрогобицької міської ради VII демократичного скликання. Вона складалася з двох частин: урочистої та робочої.

У переповненій залі ратуші ранкове сесійне засідання розпочала голова міської виборчої комісії Ірина Тутова-Марчук. Вона оголосила підсумки виборів, за якими Дрогобицьким міським головою обрано лікаря-анестезіолога міської лікарні №1, висуванця партії ГР «Народний контроль» Тараса Кучму із результатом у 9325 (30,02%) голосів виборців. Також депутатами міськради стали 36 представників восьми політичних партій.

Після символічної хвилини мовчання у пам’ять про загиблих героїв Майдану та АТО учасників зібрання поблагословив єпископ-помічник владики Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорій Комар.

Відтак новообраний голова Тарас Кучма присягнув на Євангелії та Конституції України служити дрогобицькій громаді. Депутати міськради урочисто повторили текст Присяги за найстаршим за віком обранцем цього скликання Богданом Пристаєм.

До новообраної влади з настановами і побажаннями звернулися єпископ-помічник Григорій Комар та владика Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП Яків. Вони закликали обранців бути відповідальними за свої обіцянки, працювати справедливо, чесно і відкрито для народу, який делегував їх до цієї зали. Окрім того, архієпископ Яків нагородив Тараса Кучму церковною медаллю за жертовність і любов до України.

Ще одну медаль – «Сильний духом» – за наказом командування Національної гвардії України лейтенантові медичної служби батальйону ім.Кульчицького Тарасові Кучмі вручив один із його бойових побратимів.

Відтак слово взяв новообраний міський голова. Він подякував Богові і громаді за отримані повноваження, пообіцяв чесно й відповідально виконувати посадові обов’язки. І додав, що не збирається приватизовувати ні землю, ні майно громади, не роздаватиме посад і привілеїв родичам. У випадку порушення обітниці запевнив, що подасть у відставку і закликав депутатський корпус вчинити так само. Зала сприйняла ці слова оплесками.

Згодом на трибуну виходили численні гості. Депутати Верховної Ради з фракції «Народний контроль» Дмитро Добродомов і Богдан Матківський після привітань і побажань пообіцяли підтримку міській владі на рівні парламенту.

Депутат Львівської обласної ради Андрій Ковч закликав винуватців свята виправдати довіру виборців, а громаду – контролювати владу.

Міський голова Стебника Петро Старосольський висловив сподівання, що нова влада не ставитиметься до міста калійників як до молодшого брата і не обділятиме у фінансуванні. Трускавецький голова Андрій Кульчинський закликав до співпраці міста-сусіди, а мер Борислава Ігор Яворський побажав Тарасові Кучмі і депутатському корпусу стати єдиною командою, яка плідно працюватиме як для Дрогобича, так і для розв’язання регіональних проблем.

Завершилася урочиста частина сесії виголошенням вітальних адрес від посадовців і громадськості латвійського міста Смілтене, яке є побратимом Дрогобича. Привітання зачитала президент Благодійного фонду ім. І.Франка «Посвіт» Леся Ратинська.

Згодом учасники урочистої сесії зібралися біля пам’ятного барельєфу Героям Небесної сотні, що на фасаді храму Пресвятої Трійці. Священики відслужили чин панахиди, усі присутні помолилися за душі полеглих героїв.

Зі словами настанов до новообраної влади звернувся отець Ігор Цмоканич, а владика Григорій Комар поблагословив міського голову на працю для громади.

Робоча частина сесії розпочалася у післяобідню пору. Головною темою порядку денного були кадрові питання.

Після спільної молитви та обрання робочих органів сесії депутати звільнили з посад у зв’язку із закінченням каденції секретаря міськради Тараса Метика та першого заступника міського голови Петра Суду. Відтак перейшли до таємного голосування за нового секретаря ради. Міський голова запропонував на цю посаду кандидатуру Олега Хруща (ВО «Свобода»). Результат підрахунку голосів: 32 – «за», 3 – «проти», 2 – «утрималися». Тож колеги привітали Олега Васильовича з обранням оплесками. Він же подякував за підтримку і пообіцяв втілити в життя спільно задекларовані задуми.

Згодом сесія затвердила положення про постійні депутатські комісії ради, утворили 6 комісій та затвердили їхній склад.

Отож, головою комісії з питань бюджету, планування фінансів, цінової політики та інвестицій обрали Романа Курчика; головою комісії з питань ЖКГ, будівництва, транспорту і зв’язку став Тарас Демко; комісію з депутатської етики, законності і правопорядку очолив Андрій Андрухів; керівником комісії з питань оренди, приватизації комунального майна та промисловості обрали Юрія Кушлика; головою комісії з питань земельних відносин буде Олег Балог; комісію з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, охорони здоров’я, інформації, соцзахисту очолив Олег Дацюк.

Одразу після того оголосили перерву, під час якої депутати у комісіях обговорили запропоновані їм кандидатури на посади заступників міського голови. Відтак, знову зібравшись у сесійній залі, народні обранці без обговорення підтримали запропонованих осіб.

Отож, першим заступником міського голови став Ігор Герман, заступником з гуманітарних і соціальних питань – Олег Дукас, заступником з питань діяльності виконавчих органів і керуючим справами – Володимир Коцюба.

Згодом сесія затвердила склад міського виконавчого комітету у кількості 15 осіб. Це представники влади: Тарас Кучма, Ігор Герман, Олег Дукас, Володимир Коцюба, Олег Хрущ, Петро Старосольський та делегати від громадськості: Руслан Мацигін, Микола Рупняк, Михайло Петруняк, Андрій Герич, Тарас Вінцковський, Андрій Паутинка, Назар Войтович, Роман Войтків.

На завершення першої сесії депутати прийняли рішення про впорядкування умов оплати праці міського голови, його заступників і секретаря ради у 2015 році, встановивши, згідно з чинним законодавством, розміри надбавок і премій.

У «Різному» міський голова озвучив заяву про утворення депутатської групи (фракції) «УКРОП» у складі двох осіб – Олени Жуковської та Юрія Миляна.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


Трускавець і Стебник – із новою владою

12 листопада в кінотеатрі «Злата», у вщент заповненій залі, відбулося засідання першої сесії Трускавецької міської ради VІІ демократичного скликання.

Його розпочав голова Трускавецької міської виборчої комісії Руслан Пономаренко. Він повідомив про перемогу на виборах міського голови головного лікаря Трускавецької міської лікарні Андрія Кульчинського, який балотувався від «Самопомочі», і набрав 3573 голосів виборців (39,66%). До речі, Андрій Богданович зовні навіть дещо схожий на лідера цієї політсили Андрія Садового. Згодом голова МВК оприлюднив імена 25 новообраних депутатів від восьми політичних партій.

Отець-декан Петро Івасівка (УГКЦ) благословив урочисте зібрання та виголосив напутнє слово. Були у залі й священики інших християнських конфесій Трускавця.

Відтак новообраний голова Андрій Кульчинський урочисто склав на Євангелії присягу перед громадою Трускавця. Організатори імпрези чомусь забули поставити поряд із церковною книгою Конституцію України…

Згодом присягу прийняли депутати. Її текст вони повторювали за своїм старшим колегою Михайлом Киселичником, депутатом міськради п’яти скликань.

Далі Андрій Кульчинський виступив із промовою, у якій подякував виборцям за довіру і закликав усіх разом відкрити нову сторінку в історії міста, яке має бути комфортним, європейським, зручним. Відтак запросив до слова гостей. Вітання виголосили: депутат Львівської обласної ради VII скликання Олексій Балицький, депутат Львівської облради першого демскликання, громадський діяч Мирон Бучацький, голова Ради старійшин Борис Кривко, новообрані Бориславський, Дрогобицький та Стебницький міські голови – Ігор Яворський, Тарас Кучма, Петро Старосольський. Помічниця народного депутата Б.Матківського Ольга Головкевич зачитала вітальний адрес від парламентаря.

Після обрання робочих органів сесії депутати затвердили порядок денний першої сесії. Серед головних питань – обрання секретаря ради, затвердження складу виконкому, призначення заступників міського голови, керуючого справами тощо. Усе це заплановано зробити на другому засіданні, яке відбудеться після зібрання робочої групи із керівників фракцій.

***

11 листопада розпочала роботу перша сесія Бориславської міської ради 7 скликання.

Під час першого засідання відбулася церемонія урочистого вступу на посаду міського голови Ігоря Яворського. Новообрані депутати міської ради склали присягу й отримали благословення духовенства.

***

13 листопада присягу перед громадою склав новообраний міський голова Стебника Петро Старосольський (висуванець ВО «Батьківщина») та депутати Стебницької міської ради, які представляють вісім партій.

На урочисту сесію прибули численні гості – представники духовенства, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, новообраний мер Дрогобича Тарас Кучма, громадськість, котрі привітали нову владу й дали їй настанови.

Після складання Присяги пан Старосольський закликав депутатів у своїй діяльності об’єднатися в єдину партію під назвою «Стебник» і працювати для громади. А 16 листопада сесія обрала секретаря ради Андрія Петруняка (ВО «Батьківщина») та голів комісй.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Розширений фоторепортаж з інавгурації дивіться у розділі "Фото"Создан 20 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником