ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ТАРАС І ЙОГО КОМАНДА
24 листопада Тарас Кучма провів першу прес-конференцію на посаді міського голови. Її головною темою було представлення новопризначених заступників. Попри те, учасники зібрання відповіли й на багато інших запитань журналістів.

Спершу секретар ради та кожен із заступників коротко розповіли про себе та виклали бачення діяльності на посаді. Не мав змоги цього зробити перший заступник міського голови Ігор Герман, оскільки в цей час зустрічався з освітянами. Тож читачам для знайомства подаємо біографічні дані членів команди Тараса Кучми.

Олег Васильович Хрущ – секретар Дрогобицької міської ради. Народився 19 травня 1977 р. у Старому Самборі. Закінчив Дрогобицьку СШ №1, згодом – ДДПІ ім.І.Франка (фізико-математичний факультет за спеціальністю «Вчитель фізики, астрономії, безпеки життєдіяльності». У 2000-02 рр. навчався в ІПО при Київському Національному університеті ім. Т.Шевченка і здобув фах економіста. Працював вчителем фізики СШ №8, займався підприємницькою діяльністю. З 2010 р. – депутат Дрогобицької міської ради, голова фракції ВО «Свобода». З 2012 р. – голова Дрогобицької міськрайонної, а з 2015 р. – міської організації ВО «Свобода». Розлучений. Син – Ростислав, 2004 р.н.

Ігор Миколайович Герман – перший заступник міського голови. Народився 4 травня 1967 р. у Дрогобичі. Закінчив Дрогобицький механічний технікум, згодом – Українську інженерно-педагогічну академію (м.Харків), за фахом інженер-механік. Працював токарем на Дрогобицькому долотному заводі. Після служби в армії – товарознавець у відділі постачання, згодом начальник відділу постачання швейної фабрики «Зоря». У 1997-98 рр. – директор ТзОВ «Вишенька», згодом – заступник директора ТзОВ «Вишенька». У 2005-12 рр. був членом партії «Пора». Зараз – безпартійний. Одружений.

Володимир Богданович Коцюба – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету. Народився 11 червня 1979р. у Дрогобичі. Закінчив СШ №14, юридичний факультет ЛНУ ім. І.Франка, заочно – НУ «Львівська політехніка» за спеціальністю «Фінанси». Працював юрисконсультом Інституту проектування «Містопроект», помічником судді Трускавецького міського суду, викладачем Міжрегіональної академії управління персоналом. У 2010-15 – адвокат, керівник адвокатського об’єднання «Міжміська правнича колегія». У 2011-15 рр. – юрист Дрогобицької філії «Райавтодор», юрист ДМО партії ГР «Народний контроль». Одружений. Виховує двох дітей.

Олег Ярославович Дукас – заступник міського голови з гуманітарних питань. Народився 17 червня 1982 р. Навчався у Дрогобицькій СШ №1 та гімназії, Інституті фізики, математики та інформатики ДДПУ ім.І.Франка за спеціальністю «Вчитель математики та англійської мови». У 2005 р. закінчив магістратуру ДДПУ, отримав кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача математики. Від 2005 р. працює вчителем англійської мови та інформатики у Михайлевицькій СЗШ І-ІІ ст.

Займався підприємництвом. Був учасником Помаранчевої революції, членом ГК «Пора». Був координатором осередку ГР «Відсіч». Голова ГО «Український молодіжний прорив». Один з ініціаторів Дрогобицького мовного майдану, ініціатор та координатор Євромайдану. Активно займається волонтерством. Із вересня 2015 р. – голова міської організації партії ГР «Народний контроль».

Згодом міський голова Тарас Кучма говорив про проблеми міста, шляхи їх розв’язання, плани нової влади. Він повідомив, що незабаром буде проведений аудит п’яти підрозділів – «Комбінату міського господарства», відділів освіти, охорони здоров’я, управління комунальних ресурсів та земельного відділу. А вже згодом аудит чекає й на низку інших підприємств та відділів.

Відбудуться зміни і в структурі виконавчих органів міськради. За словами Володимира Коцюби, планується відділ забезпечення діяльності виконкому реорганізувати в організаційний відділ із сектором комп’ютерного забезпечення; розширити юридичний відділ за рахунок переведення туди юристів інших підрозділів; збільшити штат Центру надання адмінпослуг; об’єднати відділ сім’ї, молоді й туризму з відділом фізкультури і спорту; реорганізувати відділ економіки у відділ забезпечення підтримки підприємництва та ін. Тарас Кучма додав, що зараз вивчає питання доцільності існування відділу охорони здоров’я. І зауважив, що прагне найближчим часом зменшити кількість чиновників, одночасно поліпшивши якість надання послуг.

«Це не пошук «неугодних» для їхнього звільнення, а спроба налагодити ефективну роботу відділів і служб. Службовцям, які чесно і відповідально ставляться до виконання обов’язків, нема чого боятися. Підставою для звільнення можуть стати лише конкретні промахи у роботі. Дехто з керівників уже подавав заяви на звільнення, однак я їх не підписав, давши можливість виправити помилки. Серед них – головний архітектор міста Ігор Петранич та директор департаменту міського господарства Іван Лепкий», - сказав Т.Кучма.

Про поставлене перед ним завдання віднайти шляхи економії бюджетних коштів розповів Олег Дукас. Серед можливих варіантів – оптимізація чисельності бухгалтерії відділу освіти, об’єднання в одну структуру п’яти позашкільних освітніх закладів, об’єднання чотирьох шкіл естетичного виховання дітей.

Олег Хрущ повідомив про наміри створити Президію міської ради, до складу якої увійдуть керівники міста та голови фракцій. Цей орган детально опрацьовуватиме проекти рішень, перш ніж виносити їх на розгляд сесії міськради. Також депутати погодилися закріпити народних обранців за 11-ма виборчими округами, які не мають своїх депутатів.

Планується створити новий інтернет-портал міськради, де виставлятимуть усі проекти та рішення сесій і виконкому.

Відповідаючи на запитання журналістів, Т.Кучма розповів про зустріч з головою облдержадміністрації Олегом Синюткою. Останній пообіцяв, що Дрогобич отримає кошти на виплату індексації зарплат працівникам бюджетних установ серед перших міст Львівщини, як тільки гроші надійдуть із Державного бюджету. Наразі це питання залишається відкритим.

На 28 листопада заплановане відкриття молочного ринку на 60 місць у торговому комплексі «Гетьман». Частину торговців молочною продукцією, що приїздять із сіл, погодився розмістити на території автостанції №2 підприємець Роман Муль. Влада сподівається, що після цього торгівлі із тротуарів у центрі міста вже не буде.

Під час прес-конференції також йшлося про поліпшення вуличного освітлення, припинення заїзду машин на пл.Ринок, пошук шляхів розв’язання проблеми бродячих собак, надання земельних ділянок або квартир учасникам АТО, підготовку до відзначення Дня пам’яті жертв Голодомору 28 листопада.

На завершення міський голова Дрогобича розповів про плани влади активізувати розвиток туризму, сприяти у відновленні промислового потенціалу міста (насамперед автокрановий, долотний та нафтопереробний заводи), шукати інвесторів. До речі, питанням залучення інвестицій, написанням програм, поданням заявок на отримання різноманітних ґрантів займатиметься Володимир Кондзьолка, який має досвід подібної роботи.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автораСоздан 27 ноя 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником