ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 9 грудня 2015р.
Омріяний подарунок

З нагоди професійного свята 15 військових отримали квартири

У п’ятницю, 4 грудня, напередодні Дня збройних сил України, у Дрогобицькому гарнізоні відбулася непересічна подія. Чотирнадцять офіцерів Дрогобицького 15-го реактивного артилерійського полку (усі – учасники АТО) та один військовослужбовець запасу, який усе життя присвятив службі у ЗСУ, отримали ордери і ключі від службових помешкань.

Кошти для придбання житла віднайшло Міністерство оборони України, а підрядники переобладнали під просторі одно-, дво-, три-, чотирикімнатні квартири колишній готель на вул.М.Грушевського,10 у Стебнику.

Поблагословили учасників урочистостей та освятили будинок і квартири отці Ігор Цмокаючи та Володимир Лужецький. Священики привітали новоселів, побажали, щоби новий дім став для кожної родини сімейним ковчегом, який рятуватиме від бурхливих вод житейського моря, і висловили надію, що ця приємна подія буде гарним початком і матиме продовження.

З отриманням довгоочікуваних помешкань військовослужбовців та їхні родини привітали численні гості.

Представник командування Сухопутних військ, заступник командувача ракетних військ і артилерії Збройних Сил України полковник Анатолій Кличко зауважив, що, на жаль, лише війна спонукала до того, що держава нарешті повернулася обличчям до Збройних Сил. Тож можна сподіватися, що це не останні квартири для Дрогобицького гарнізону, який відмінно проявив себе у зоні проведення АТО. Тим більше, що сьогодні найбільшу підтримку у суспільстві мають саме військові, які на східних теренах боронять незалежність України.

Міський голова Стебника Петро Старосольський зрадів, що відтепер у центрі міста мешкатимуть військові офіцери, що по-ліпшить дисципліну і правопорядок, додавши, що на початку вул. М.Грушевського є ще одна занедбана багатоповерхова 36-квартирна будівля, яку можна було відремонтувати під житло для військовиків.

Начальник Дрогобицького гарнізону, командир в/ч А1108 полковник Григорій Дем’янчик наголосив, що військовий, котрий іде на виконання бойового завдання, має бути впевненим у тому, що його сім’я забезпечена усім необхідним. Тож отримання житла – дуже велике свято для воїнів. Він пообіцяв зробити усе можливе, щоб ця гарна традиція була продовжена.

Вітання також виголосили голова райради Михайло Сікора, начальник Львівського квартирно-експлуатаційного відділу ЗСУ підполковник Крисевич.

Відтак під звуки духового оркестру відбулася урочиста процедура вручення офіцерам ордерів від їхніх помешкань. Від імені новоселів щирі слова вдячності виголосив майор Гуц.

Символічну стрічку з нагоди здачі в експлуатацію будинку для військовослужбовців Дрогобицького гарнізону перерізали Анатолій Кличко, Петро Старосольський і Григорій Дем’янчик. Гостей запросили оглянути квартири. Помешкання окропили священики. За народною традицією діти принесли до будинку пухнастого сірого кота.

***

Урочистості продовжилися у Дрогобичі. В актовій залі військової частини пройшло святкування з нагоди 24-ї річниці заснування Збройних Сил України.

Учасників зібрання поблагословив військовий капелан о. Іван Гнатів.

Вітання на адресу особового складу 15-го реактивного артилерійського полку виголосили: командир в/ч А1108 полковник Григорій Дем’янчик, представник командування Сухопутних військ, заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ полковник Анатолій Кличко, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, голова райради Михайло Сікора, представник райдержадміністрації Юрій Сухий, начальник Дрогобицького міськрайонного відділу УСБУ у Львівській області Борис Пантюхов, заступник голови Ради ветеранів війни і військової служби Дрогобиччини Богдан Мозоль.

Багатьох військовослужбовців нагородили грамотами міської ради, РДА, райради. Згідно з наказом міністра оборони, нагрудним знаком «Знак пошани» відзначили Сергія Драпака, Олексія Каляєва, Тимофія Долгова, Тараса Віцика, а за наказом начальника Генштабу почесним нагрудним знаком «За досягнення у військовій службі ІІ ст.» – Валерія Козулю. Подяку начальника Генштабу ЗСУ оголосили Андрієві Чубенічєву, Романові Андрущенку, Романові Стаднику. Багатьом військовослужбовцям оголошено подяки від командування в/ч А1108, присвоєно чергові військові звання.

У концертній програмі взяли участь юні вокалісти – студенти Дрогобицького державного музичного училища ім. В.Барвінського Христина Крашевська та Олена Щипанська. Патріотичну поезію натхненно читала учениця СШ №16 Богдана Воят.

Вела обидва заходи завідувачка сектору національного відродження Народного дому ім.І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Доброта не знає кордонів 

З нагоди Міжнародного дні волонтера 6 грудня у Народному домі ім.І.Франка відбувся захід під назвою «Діти – дітям». Ініціатором дійства виступила громадська активістка, волонтер Олександра Возняк.

На початку концерту пані Олександра, розповіла, що акція проходить за підтримки української діаспори американського міста Рочестер. Там, у далекій Америці, українка Христина Ділай, яка колись мешкала у нашому мусті і навчалася у ЗОШ №5, разом із друзями організували благочинні концерти для збору коштів дрогобицьким діточкам із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Посприяла у цьому організація «Союз жінок України», який очолює Олена Ділай. У такий спосіб вдалося накопичити понад 1100 доларів США, які передали дрогобицьким волонтерам.

Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допоміг зі списком сімей з дітьми, які потребують допомоги, а волонтери придбали їм дарунки – комплекти, що складаються з подушки, пледа, постільної білизни, рушника, фена, канцтоварів.

Окрім того, до акції «Діти – дітям» долучилися маленькі та юні дрогобичани і стебничани, підготувавши для запрошених концертну програму. На сцені свою майстерність демонстрували вихованці Народного ансамблю танцю «Верховинка» Народного дому ім.І.Франка (художній керівник Богдана Кос), виконавши патріотичну композицію про Україну, танці «Зимова казка», «Веселий пастушок» і запальний «Гопак». Гарний настрій глядачам подарувати й вокалісти: дует «Цьомочки» Стебницької музичної школи – Юля Зубрицька і Діанка Стечкевич (клас викладача Уляни Воят), вихованки дитячого клубу «Животоки» Народного дому ім. І.Франка Оленка і Софійка Монастирські, а також Оленка Стасюк і студентка музучилища ім. В.Барвінського Олена Щипанська.

На завершення концерту на сцену для вручення подарунків почергово запросили діток із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Відтак до мікрофону піднялася сестра Олени Ділай – Марта, яка мешкає у Дрогобичі. Олександра Возняк передала їй для відправлення за океан ікону авторства Левка Скопа та синьо-жовтий стяг, на якому вдячні діти мали поставити автографи. Своєю чергою пані Марта щиро подякувала усім, хто долучився до організації і проведення акції у нашому місті.

Ведучою заходу була завідувачка сектору національного відродження Народного дому ім.І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ОПЕРАТИВНО

Несумлінним підрядником займеться прокуратура

7 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів екстрену нараду за участю в.о. міжрайонного прокурора Олександра Тидаша та журналістів. Приводом наради стала загроза зриву освоєння коштів на добудові СЗШ №5.

Тарас Кучма поскаржився правоохоронцю на ТзОВ «Львівський будівельний холдинг», яке порушує усі домовленості, ігнорує наради і фактично досі ніяких масштабних робіт не провело. Зі слів керманича міста, Дрогобичу відомі такі прецеденти, коли гроші зависали у повітрі, а недобудови у страхітливому стані донині стоять пусткою. Це, зокрема, вдався до прикладу мер, стадіон «Галичина».

Начальник управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради Василь Бохонок оповів, що відразу підрядник ніяких підозр не викликав. Підприємство тричі брало участь у тендері, в результаті місто отримало ще й знижку у півмільйона за виконання робіт з добудови ЗОШ №5. Однак після підписання угоди у жовтні підрядник почав себе дискредитувати. Коли на перше грудня виплило, що із запланованих 2 млн 400 тис грн. освоєно лише 913 тис грн., виникли конкретні підстави для недовіри. Пояснення своєї виробничої неспроможності керівник підприємства став шукати то в проекті, то в документації, у якій аж за кілька місяців співпраці вишукав недосконалість. Тепер вже очевидні реальні підстави вважати, що кошти можуть повернуться у державний бюджет, а місто й надалі залишиться з недобудованою школою.

Міський голова Тарас Кучма на завершення зустрічі просив Олександра Тидаша допомогти вплинути на злочинну безвідповідальність підрядника, через якого місто втрачає гроші. Прокурор пообіцяв до кінця дня проаналізувати договори, які міська рада уклала з підрядником. Саме результати такого аналізу, сказав Олександр Тидаш, і можуть стати підставою внесення справи до єдиного реєстру досудових розслідувань.

 

Індексацію вчителям чекають до 15 грудня

15 грудня – крайній термін, коли Дрогобич зможе отримати субвенцію для виплати індексації вчителям.

Аби освітяни таки отримали цю виплату, наголосив на оперативній нараді міський голова Тарас Кучма, він провів особисті зустрічі на вищих ешелонах влади. Щоб закрити освітянське питання, як відзначив міський голова, старань також докладає у Києві народний обранець від Дрогобиччини. Поза тим, Тарас Кучма апелював до журналістів, щоб не спекулювати на цій темі, не розпалювати атмосфери і не займатися словоблуддям.

 

Торговцям обіцяють альтернативу

7 грудня, по завершенні оперативної наради, на керманича міста чисельною делегацією у коридорі ратуші очікували торговці з вул. Ковальської. Емоційно збурила людей новина про заплановане очищення цієї вулиці від торгівлі.

Із побоюваннями втратити роботу продавці гуртом прийшли до ратуші. Діалог підприємців з владою тривав близько 40 хвилин. Майже відразу розмова склалася конструктивно. Тарас Кучма гарантував торговцям, що без робочих місць ніхто не залишиться. Риторика керманича міста щодо вуличної торгівлі залишилася незмінна: вул. Ковальська у перспективі буде пішохідною зоною. Альтернативу для локації продавців з вул. Ковальської влада бачить на овочевій частині ринку та на ринку «Чагарі». Реконструкцію вул. Ковальської планують розпочати після січневих свят, до цього часу, запевнив міський урядник, торгівлі там перешкоджати ніхто не буде.

Торговці висловили єдине побоювання, щоб після того, як вони звільнять цю вулицю, там не виросли нові торгові ятки. Тарас Кучма запевнив, що цього разу влада рішуче налаштована втілити план очищення міста від хаотичної торгівлі. У підсумку бесіди він попросив у підприємців вул. Ковальської розуміння, сприяння в очищенні торговельної території від сміття, а також наголосив, що саме на реалізаторів продукції покладений обов’язок плекати культуру продажу у Дрогобичі.

 

Тарас Кучма не триматиме зарплату під грифом «секретно»

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма під час понеділкової оперативної наради розпорядився, щоб відділ бухгалтерії виконкому Дрогобицької міської ради щомісячно публічно інформував громадськість про його зарплату.

Тарас Кучма зазначив, що в жодному разі не буде робити таємниці зі своїх доходів на посту очільника міста. Аби забезпечити прозорість і не давати приводу для чуток щодо зарплати мера, які останнім часом ширяться містом, він прийняв рішення систематично оприлюднювати свої доходи.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконком

 

Дрогобиччина попрощалася з героєм

4 грудня в с.Літиня багатолюдна жалобна процесія провела в останню путь молодого українського військового 24-річного Мирона Матьолу, який загинув під Маріуполем.

Літиню огорнула жалоба. Це вже другий її уродженець, який загинув, обороняючи від ворога свою державу.

З українським героєм прийшли попрощатися священики, військові, рідні, друзі, земляки, сільські, селищні голови та жителі навколишніх сіл. Віддати останню шану бійцю прибули голова райдержадміністрації Максим Лісогор та заступник голови районної ради Володимир Стецівка.

Після прощання у батьківській оселі та місцевому храмі бійця з почестями поховали на сільському цвинтарі.

 

На могилі Йосипа Шілінга освятили пам’ятник

6 грудня у с.Вороблевичі на місцевому цвинтарі відбулося відкриття та посвячення пам’ятника на могилі Героя України, героя Небесної сотні Йосипа Шілінга.

Пам’ятник посвятили місцеві парохи релігійних громад о.Олександр (УГКЦ) та о.Степан (УПЦ КП).

Про великий подвиг героїв Небесної сотні, які у XXI столітті на Київському Майдані своїм життям заплатили за перемогу Революції гідності, за утвердження європейського вибору Української держави говорили депутат обласної ради Михайло Задорожний, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, заступник Дрогобицького міського голови Олег Дукас, громадські діячі, активні учасники Євромайдану, односельці.

Разом з рідними Героя присутні помолилися за мир і процвітання України, за душі тих, хто поклав своє життя на олтар її свободи, соборності та незалежності.

Кор. «ГЗ»

 

В Асоціації – новий старий голова

7 грудня відбулося засідання Асоціації сільських і селищних рад Дрогобиччини.

Спершу учасники зібрання переобрали керівництво Асоціації. Втім, головою організації знову обрали Степана Коваля (с.Медвежа), а секретарем – Володимира Ханаса (с.Верхні Гаї). Відтак обговорили запропоновані Кабміном варіанти адміністративно-територіальної реформи на Дрогобиччині. Один проект передбачає створення семи територіальних громад – Дрогобицьку, Стебницьку, Трускавецьку, Бориславську, Східницьку, Меденицьку, Підбузьку. Другий проект передбачає залучення певної частини сіл до Самбірської, а іншої частини – до Стрийської громад. Сільські і селищні голови висловилися проти обох запропонованих проектів. Категорично проти можливого «розчленування» Дрогобицького району виступив і депутат обласної ради Михайло Задорожний.

Вл.інф.

 

«Карітас» і «Надію» миритиме ОБСЄ

26 листопада міський голова Дрогобича Тарас Кучма прийняв у робочому кабінеті делегацію Львівського представництва місії ОБСЄ у складі трьох осіб.

До Дрогобича представників міжнародної організації вкотре привів інтерес до конфлікту між БФ «Карітас» та ДДТЗДІ «Надія». Однак ця тема не відразу стала предметом обговорення. Тарас Кучма поділився з гостями своїм неприємним враженням від роботи місії ОБСЄ у зоні АТО. «Я був у Станиці Луганській, де велися потужні і дуже точні обстріли українських позицій. Я поховав не одного хлопця. Мені було дуже боляче слухати заяви ОБСЄ про те, що обстрілів нема,» - не без глибокого емоційного напруження сказав Тарас Кучма. Відтак він перепросив візитерів за недозволену у діловій розмові емоційність, викликану пережитим, і закликав співрозмовників сконцентруватися на меті їхнього візиту.

Нинішній керманич відзначив, що для нього справою принципу є поставити крапку у довготривалому конфлікті. Представники ОБСЄ, висловивши співчуття Тарасу Кучмі з приводу пережитого у зоні АТО, наголосили, що вже деякий час детально вивчають конфлікт між двома благодійними організаціями, мають свої висновки, однак займають безсторонню позицію і утримуються від рекомендацій владі, позаяк дорадча функція не входить до їхніх повноважень.

Міський голова висловив незгоду зі сказаним, застерігши: аби визначити варіант виходу з конфлікту, треба приймати чиюсь позицію. А незаангажований погляд збоку, який вже сформований у ОБСЄ, може значно посприяти розв’язанню проблеми. Представники місії запропонували шляхи врегулювання конфлікту шукати за «круглим столом» за участю ОБСЄ, влади, БФ «Карітас», ДДТЗДІ «Надія». Дату зустрічі узгодять у процесі перемовин. Запросити їх до чергового етапу примирення зобов’язалася місія ОБСЄ.

 

Виплачено матеріальну допомогу демобілізованим воїнам АТО

У Дрогобичі та Стебнику проведена виплата адресної грошової допомоги демобілізованим воїнам, які повернулися із зони антитерористичної операції. Розмір допомоги становить 3 тисячі гривень.

Виплата проведена 126 особам на загальну суму 378,0 тис. грн шляхом перерахування коштів на особові рахунки одержувачів в установах уповноважених банків.

Додатково повідомляємо, що зазначена допомога має разовий характер, відтак у грудні проводитиметься другий етап виплати демобілізованим учасникам АТО, які ще не отримали такої допомоги.

У зв’язку з цим, демобілізованих учасників АТО просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради за адресою: м.Дрогобич, пл. Ринок, 1.

Підставою для надання допомоги є: посвідчення «Учасник бойових дій» або довідка військової частини про участь військовослужбовця в АТО; витяг із наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини, а для військовослужбовців строкової військової служби та призваних за мобілізацією – копія військового квитка, де є запис про звільнення зі служби; паспорт заявника; довідка про ідентифікаційний номер заявника; номер особового банківського рахунку.

За отриманням детальної інформації просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради, каб. №10.

Прийом громадян управління проводить щодня з 8.00 до 17.00, у п’ятницю з 8.00 до 15.45. Телефон для довідок: 41-06-14.

Додатково повідомляємо, що з корисною інформацією щодо державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції можна ознайомитися на офіційній інтернет-сторінці Дрогобицької міської ради https://www.drohobych-rada.gov.ua/ у вкладці «Інформація для учасників АТО». Крім того, існує можливість отримати інформацію на інтернет-порталі Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції https://dsvv.gov.ua.

 

Старовинному цвинтарю на вул. Трускавецькій – статус пам’ятки

Заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас доручив відділу культури та мистецтв розпочати процедуру надання цвинтареві на вул. Трускавецькій пам’ятки культурної спадщини місцевого значення.

Окрім того, він просив службовців культурної сфери простежити за відновленням на цьому цвинтарі пам’ятника о. Платоніду Філясу, позаяк надмогильний знак одного із творців конституції ЗУНРу нещодавно зазнав руйнування від дерева, що впало.

Як зазначають місцеві краєзнавці, цвинтар на вул. Трускавецькій у Дрогобичі виник внаслідок Йосифінської реформи, у 80-х роках XVIII ст., і став першим неприцерковним цвинтарем у місті. Краєзнавець Єжи Пілецький вважає, що цей некрополь лише на чотири роки молодший від львівського Личаківського цвинтаря і є приблизним ровесником відомих цвинтарів у Варшаві, Кракові, Вільнюсі, Парижі. Дрогобицький цвинтар на 44 роки старший від Байкового кладовища в Києві.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Водогін для Раневич

«ГЗ» розповідала, що за сприяння депутата Львівської обласної ради М.Задорожного вдалося «вибити» з обласного бюджету 426 тис грн. на прокладання водогону у селі Раневичі Дрогобицького району.

І ось 7 грудня підрядники розпочали роботи. Як і належить, проконтролювати виконання передбачених проектною документацією завдань прибули сільський голова Раневич Ігор Гірчак та депутат облради Михайло Задорожний. Цей момент і зафіксував наш фотооб’єктив.

 

Щоби не стати жертвами теракту…

Враховуючи складну політичну ситуацію в державі, зокрема проведення антитерористичної операції на сході країни та підвищеної загрози здійснення терористичних актів, поліція звертається до громадян з проханням бути пильними та повідомляти правоохоронців про виявлені підозрілі чи вибухонебезпечні предмети і про підготовку до скоєння злочинів.

Декілька правил, які допоможуть Вам і навколишнім не стати жертвами теракту та уникнути тілесних ушкоджень.

У разі виявлення вибухонебезпечних пристроїв або інших джерел вибуху (витоку газу тощо), а також отримання інформації про підготовку до скоєння злочину, його місце, час, про підозрілі предмети, які можуть становити небезпеку, необхідно:

- сповістити про це на оперативну лінію 102, повідомити аварійні чи спеціальні служби;

- не підходити та не торкатися небезпечних предметів;

- при наявності запаху газу у приміщенні, провітрити його, при цьому не вмикати і не вимикати світло, не користуватись вогнем;

- вжити всіх можливих заходів для гарантування особистої безпеки, рятування людей, надання потерпілим допомоги;

- вжити заходів щодо недопущення до небезпечної зони людей і транспорту, які не беруть участь у ліквідації наслідків, а також тварин;

До приїзду правоохоронців: в жодному разі не чіпайте знахідку; зафіксуйте час виявлення підозрілого предмета; зробіть так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки; якщо предмет виявлений у приміщенні або у транспортному засобі, необхідно повідомити про нього адміністрацію закладу, водія, охорону.

Категорично забороняється: торкатися, піднімати, пересувати підозрілий предмет; порушувати цілісність упаковки; ударяти, смикати за дроти, натискати на кнопки та вимикачі, розбирати; самостійно розміновувати вибухові пристрої або переносити їх в інше місце; курити, користуватися електрозапальничками або іншими джерелами вогню; використовувати поблизу предмета засоби радіозв’язку, у тому числі мобільні телефони.

Пам’ятайте! Зовнішній вигляд предмета може приховувати його справжнє призначення. Як маскування для вибухових пристроїв використовуються звичайні сумки, пакети, коробки, згортки, іграшки.

Не чіпайте підозрілі предмети, які можуть виявитись вибуховими пристроями, – це може призвести до їх вибуху, численних жертв та руйнувань.

Поясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під’їзді, може становити небезпеку для життя.

Поліція закликає громадян бути пильними. Про всі факти виявлення підозрілих предметів в місцях масового скупчення людей або громадському транспорті негайно звертайтесь до найближчого відділення поліції або на оперативну лінію «102».

Наталія ПОСТОЙКО, помічник начальника Дрогобицького відділу поліції ГУ Національної поліції у Львівській обл.

 

Порядок видачі посвідчень батькам і дітям із багатодітної сім’ї

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» від 19.05.2009 року передбачена видача посвідчень для батьків та дітей з багатодітних сімей.

Посвідчення є документами, що підтверджують статус батьків та дітей з багатодітної сім’ї і їх право на отримання пільг. У зв’язку з відсутністю бланків посвідчень батьків та дітей з багатодітної сім’ї, на яких поширюються пільги, видаються довідки взамін відсутніх бланків посвідчень (довідка дійсна при пред’явленні документа, що засвідчує особу).

Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

Для отримання посвідчень багатодітної сім’ї вперше, потрібно звернутись до Центру надання адміністративних послуг (Дрогобицька міська рада, І поверх, 6 каб.), для продовження терміну дії посвідчень – у відділ сім’ї, молоді та туризму (Дрогобицька міська рада, ІІ поверх, каб. №33, тел.: 2-05-84).

Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації протягом десяти робочих днів з моменту подання таких документів:

- папка на зав’язки;

- копії свідоцтв про народження дітей;

- копії паспортів батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

- копія свідоцтва про шлюб;

- довідки про склад сім’ї (форма 3);

- для отримання посвідчення батько/мати та діти (віком від 6 до 18 років) з багатодітних сімей надають кольорову фотокартку розміром 30 х 40 міліметрів, яка вклеюється у посвідчення;

- довідка про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися (у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання).

Ще раз хочеться звернути увагу на багатодітні сім’ї, в яких діти після закінчення школи вступили на денну форму навчання в загальноосвітні, професійно-технічні, вищі навчальні заклади, що з 01.01.2012 року набрав чинності Закон України «Про зміни до ЗУ Про охорону дитинства» відповідно до якого право на пільги таким багатодітним родинам буде продовжено до закінчення дитиною навчального закладу, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

Для продовження терміну дії наявних посвідчень багатодітній родині потрібно подати до відділу сімї, молоді та туризму довідку з навчального закладу дитини про навчання за денною формою та довідку про склад сім’ї (форма 3). Термін дії посвідчення продовжуються до 10 січня та 31 серпня поточного року.

Станом на 18 листопада 2015 року в мм.Дрогобич та Стебник 814 сімей отримали посвідчення багатодітної сім’ї.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

 

Пробне ЗНО – бліц-тест для випускників

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – реальна можливість перевірити свої знання.

Учасниками пробного ЗНО можуть бути особи (учні 10 чи 11 класів, випускники минулих років), які виявили бажання випробувати свої сили напередодні складання основних іспитів. Кожен, хто виявить намір пройти пробне ЗНО матиме можливість:

- ознайомитись із процедурою проведення ЗНО, максимально наближеною до основної;

- попрацювати із тестовими зошитами та навчитись заповнювати бланки відповідей;

- навчитись правильно розподіляти час під час написання тесту;

- пройти психологічну адаптацію у пункті проведення ЗНО;

- отримати результат та оцінити рівень навченості з предмету.

Для того, щоб зареєструватися на участь у пробному ЗНО, необхідно у період з 5 до 30 січня 2016 року зайти на сайт ЛРЦОЯО https://www.lvtest.org.ua/ і заповнити реєстраційну форму, сформувати та надіслати електронну заявку, створивши при цьому «Особистий кабінет учасника ПЗНО». Надалі роздрукувати й оплатити отриману квитанцію. Вартість одного пробного тестування – 111 гривень.

Терміни проведення пробного ЗНО: 2 квітня 2016 р. – українська мова та література, 9 квітня 2016 р. – історія України, математика, іноземні мови, географія, фізика, хімія, біологія, російська мова.

Хай Вам щастить!

 

СПОРТ

Чемпіонат відкриває нові імена

28-29 листопада у Трускавецькому ДЮСК «Спортовець» пройшов відкритий чемпіонат області з хортингу серед молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат, кадетів та кадеток, юніорів та юніорок, чоловіків і жінок.

У змаганнях, які організувала та провела Львівська обласна федерація хортингу, взяли участь 80 спортсменів з Дрогобича, Трускавця, Стебника, Львова, Закарпаття та Київщини.

У розділах «Форма» та «Показовий виступ» абсолютними лідерами стали господарі – представники Львівської обласної федерації хортингу – спортсмени Дрогобицького осередку хортингу (тренер Денис Іваницький), СОЦ «Еней» (тренер Андрій Шевчук) та Трускавецького осередку хортингу (тренер Ірина Циган), які здобули всі призові місця в цих розділах.

Найкоротшим та найтехнічнішим став бій у віковій категорії 8-9 років (вага 25-30 кг), де перемогу задушливим прийомом на 13 секунді здобув 8-річний дрогобичанин Богдан Задорожний (тренер Денис Іваницький). Проявили характер та волю до перемоги також спортсмени зі спорклубів «Кураж» (Львів), «Патріот» (Стебник), «Колізей» (Дрогобич), які лише відкривають для себе хортинг.

Перше загальнокомандне місце вибороли господарі – команда Львівської обласної федерації хортингу, другими стали спортсмени із Закарпаття – Тячівської організації хортингу (тренер Михайло Бучак) і третіми – бійці СК «Колізей» (тренер Степан Щудло).

Організатори вдячні за допомогу постійному меценату спорту – керівнику Міжнародної клініки відновного лікування «Еліта» професору В.Козявкіну. А попереду – нові змагання. Дорослий склад збірної Львівщини розпочав підготовку до Кубка України, який відбудеться 11-13 грудня у Києві.

Ксенія ЧУМАК

 Создан 09 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником