ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

ГЕРОЇЧНИЙ ПОЛКОВНИК. У Волі Якубовій відзначили ювілей Андрія Мельника
13 грудня у с.Воля Якубова відбулися урочистості з нагоди 125-х роковин народження Андрія Мельника – військового і політичного діяча, полковника армії УНР, організатора формації Січових Стрільців у Києві, голови Проводу ОУН.

Вранці у місцевому храмі відбулося недільне Богослужіння, у якому взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, депутат обласної ради Михайло Задорожний, керівництво району, депутати, громадськість, гості.

Від храму процесія вирушила до Меморіалу Андрія Мельника. Там після урочистого відкриття віча владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Ярослав Приріз разом зі священиками відслужив панахиду пам’яті Андрія Мельника та всіх славних синів і дочок України, які віддали за неї своє життя. Відбулося покладання квітів до Меморіалу від облдержадміністрації, райдержадміністрації та райради, депутатів, громадських і політичних діячів.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка, звертаючись до учасників віча, сказав: «Сьогодні тут, на цій землі, яка дала світові легендарного полковника Андрія Мельника, мусимо, сказати, що ми є всі разом, єдині. Бо тільки разом ми зможемо вибороти ту Україну, за яку боролися Андрій Мельник, Євген Коновалець, Степан Бандера. Тут ми мусимо виплекати паросток єднання, і довести світові, що ми є нація переможців».

Голова райдержадміністрації Максим Лісогор закликав присутніх на прикладі славних героїв виховувати підростаюче покоління.

Сповненим хвилювання за майбутнє Української держави був виступ секретаря Дрогобицької станиці ОУН-УПА Анни Рудник, яка передала громаді український прапор від патріотів Дніпропетровщини.

Слово мали народний депутат України Богдан Матківський, голова райради Михайло Сікора, заступник Дрогобицького міського голови Олег Дукас.

Учасник Майдану Гідності, героїчної боротьби на сході України, «кіборг» Артур Іванько запевнив, що молоде покоління, виховане на ідеалах своїх героїчних предків, понад усе цінує свободу, любов до рідної Вітчизни, яку сьогодні доводиться боронити від лютого ворога. Йому в унісон звучав виступ бійця І-го батальйону ім. генерала Кульчицького Максима Перев’язка.

Голова Центрального Проводу ОУН Богдан Червак вручив грамоти громадським активістам, які стояли біля витоків спорудження пам’ятника Андрієві Мельнику в його рідному селі. Двотомник, присвячений Митрополиту Андрею Шептицькому, Б.Червак вручив Марії Головкевич, яка всі свої сили вкладає у справу збереження пам’яті, вивчення та поширення патріотичної спадщини Андрія Мельника.

У канву урочистого віча органічного вплелися стрілецькі та повстанські пісні у виконанні народного чоловічого вокального ансамблю «Ясени», авторські твори барда Лілії Кобільник. Поезію, присвячену Андрію Мельнику, декламувала Оксана Кінка.

Завершилося віче спільним виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний...»

Після урочистостей всі присутні мали змогу скуштувати смачний стрілецький куліш від Дрогобицьких волонтерів.

За матеріалами сектору з питань інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю РДА

 

P.S. На жаль, чи то через прохолодну погоду, чи через недостатню поінформованість, а, може, з інших причин в ювілейних урочистостях взяли участь не надто багато людей. Не надто чисельно вшанувати славетного земляка прийшла і сільська громада. До речі, на цьому під час понеділкової оперативної наради в ратуші наголосив заступник міського голови Дрогобича з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас. На нараді в РДА також звернули увагу на те, що участь держслужбовців у заходах із відзначення державних свят, вшанування національних героїв є обов’язковою, це повинно свідчити про їхню національну свідомість та державницьку позицію.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Андрій Атанасович Мельник народився 12 грудня 1890р. у с.Воля Якубова Дрогобицького повіту. Відомий як полковник армії УНР, військовий і політичний діяч, один з найближчих соратників Євгена Коновальця. Організатор формації Січових Стрільців у Києві, один з організаторів УВО. З 1938 – голова Проводу ОУН.

У роки німецької окупації України Мельник послідовно відстоював ідею створення української незалежної держави, за що потрапив під арешт. У лютому 1944р. – ув’язнений в концтаборі Заксенгаузен. Із 1945 року – в еміграції.

Післявоєнний період життя присвятив боротьбі за консолідацію емігрантських сил. У 1957р. висунув ідею створення світового конгресу українців і союзу українців, реалізовану в 1967р. зі створенням Світового Конгресу Вільних Українців. Помер 1 листопада 1964р. у м.Клерво (Люксембург), де й похований.Создан 16 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником