ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 16 грудня 2015р.
Святкова ялинка вже на головній площі

10 грудня працівники КП «Комбінат міського господарства» демонтували сцену для проведення святкових заходів і встановили на площі Ринок святкову ялинку.

Попри дощову погоду, робітники спрацювали оперативно і доволі швидко склали конструкцію.

Ми поцікавилися у директора КП «КМГ», депутата міської ради Андрія Яніва, який у перерві сесійного засідання пильно контролював процес монтажу, коли ж прикрашатимуть зелену красуню?

Андрій Євстахович відповів, що з цим не буде жодних проблем, головне аби були прикраси. Адже, на жаль, після попередніх Новорічно-Різдвяних свят вдалося зібрати на зберігання далеко не все, що було на ялинці спочатку.

Ярослав ГРИЦИК

 

Боже, нам мудрість подай

Нещодавно 12-річний Олег Мазурик, мешканець села Михайлевичі, повернувся з Чемпіонату світу зі спортивної акробатики, який проводився в Данії. Олежик увійшов у десятку призерів, що, звісно, є приємним передріздвяним подарунком не тільки для мешканців села, але й цілого регіону.

Батьки, друзі, тренер Олега Роман Іванович Веклюк висловлюють щиру вдячність підприємцеві Дмитру Володимировичу ОГНЬОВУ та голові Дрогобицької райдержадміністрації Максиму Едуардовичу ЛІСОГОРУ, завдяки посильному сприянню яких юний спортсмен зміг узяти участь у престижних змаганнях. Отож досягнення Олега – це вияв доброї волі та державної мудрості названих вище осіб.

Дай Боже, щоби й усі інші українці, наділені владою і можливостями, так відповідально ставилися до плекання національних талантів.

Вл.інф.


АНОНСИ ПОДІЙ

Засідання постійних комісій ради

16 грудня 2015 року о 10.00 відбудеться засідання постійної комісії ради з питань регулювання земельних відносин.

 

16 грудня 2015 року о 12.00 відбудеться засідання постійної комісії ради з питань депутатської етики, законності, правопорядку, прав людини, розвитку громади та контролю за дотриманням  Регламенту ради.

 

16 грудня 2015 року о 14.00 відбудеться засідання постійної комісії ради з питань оренди, приватизації, комунального майна, промисловості, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, малого та середнього бізнесу.

 

16 грудня 2015 року о 14.00 відбудеться засідання постійної комісії ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, сім’ї, спорту, туризму, інформації, охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення.

 

17 грудня 2015 року о 16.00 відбудеться засідання постійної комісії ради з питань бюджету, планування фінансів, цінової політики та інвестицій.

Дрогобицька міська рада

 

Дрогобицька міська рада повідомляє

 

24 грудня 2015 року о 10.00 відбудеться ІІІ пленарне засідання ІІ сесії Дрогобицької міської ради VII демократичного скликання.

Олег ХРУЩ, секретар міської ради

 

Відбудеться засідання виконкому

У четвер, 17 грудня 2015 р., о 10:00, відбудеться засідання виконкому Дрогобицької міської ради. 

 

НОВИНИ ДРОГОБИЧА

Шпихлір прибирали громадою

14 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма на оперативній нараді висловив подяку усім, хто долучився до суботньої толоки з прибирання території біля історичної пам’ятки – шпихліра.

Ініціатором цієї громадської акції стала спільнота «Культпростір ШПИХЛІР».

До суботньої толоки долучилися майже 40 осіб. Серед них були журналісти, обласні та місцеві депутати, кримські татари, громадські активісти, працівники музею «Дрогобиччина» та небайдужі дрогобичани. Керувало усіма, хто вийшов у вихідний день на толоку, бажання перетворити занедбану руїну на місце для культурного дозвілля молоді.

Тарас Кучма, який із заступником міського голови з гуманітарних питань Олегом Дукасом брав участь у толоці, доручив «Комбінату міського господарства» розрівняти грейдером прибрану територію, аби уже найближчим часом це місце змогло послужити для культурних зібрань молоді. Окрім того, очільник міста поставив завдання перед місцевою поліцією тримати територію шпихліра під пильним оком.

Нагадаємо, подібних до Дрогобицького шпихліра споруд, які збереглися до наших днів, в Україні дуже мало. Шпихлір-житниця був зведений у 1778 році. Будували споруду на випадок неврожаю або військових часів.

 

Тарас Кучма: «Будь-які кадрові звільнення мають базуватися на конкретних підставах»

10 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма під час прямого ефіру на радіо «Франкова Земля» заявив, що його підхід до кадрової політики залишається незмінним. Люди, які виявляють бажання працювати і доведуть професійну спроможність працювати у заданому темпі, мають шанс залишитися у посадових кріслах.

До цього ж Тарас Кучма не відкинув можливість кадрових змін у структурі влади. Однак уточнив, що підставою будь-якого звільнення мають бути конкретні факти, а не емоції. Адже, за словами міського голови, незаконно звільнену людину суд невдовзі поверне на посаду. Крім підказок про неугодних посадовців, Тарас Кучма апелював до громади надавати факти конкретних порушень чи зловживань чиновників, на які він зможе реагувати відповідним чином. 

 

Міський голова приймав громадян

9 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів перший прийом громадян.

Із соціальними та житлово-комунальними проблемами до міського очільника звернулися 20 дрогобичан. Також під час прийому люди поскаржилися на магазин «Соняшник» на вул. Бориславській, де ведеться торгівля алкоголем у нічний час.

 

За в’їзд на площу братимуть гроші

Під час сьогоднішнього прямого ефіру на радіо «Франкова земля» дрогобичанин, що зателефонував до студії, порадив міському голові Тарасу Кучмі встановити плату за заїзд на площу Ринок у розмірі 50 гривень. У результаті запровадження такої практики бажання заїжджати на площу, висловився мешканець Дрогобича, у більшості водіїв відпаде.

 Тарас Кучма на таку пропозицію відреагував подякою, відзначивши громадську активність небайдужого містянина. Відтак додав, що така ініціатива уже розроблена у паперовому варіанті, і сьогодні він розпорядився впроваджувати її у життя. Однак брати за заїзд на площу, оголосив під час прямого ефіру очільник міста, планують не по 50, а по 100 грн.

Окрім того, до 29 грудня на площі Дрогобича з’являться камери відеоспостереження. Про це 9 грудня під час засідання оргкомітету заявив перший заступник міського голови Ігор Герман. Організатори міських новорічних дійств такій новині неабияк зраділи, адже це убезпечить від святкових курйозів. Майже щороку у Дрогобичі знаходяться відчайдушні злодюжки, які забираються на міську ялинку і цуплять прикраси.

Не без гумору у ратуші пригадують торішніх неординарних шукачів пригод, які умудрилася розібрати одну із секцій штучної ялинки і під нею, у сховку штучних гілок, влаштували собі святкову трапезу.

 

Заспівала освітянська родина

15 грудня у Дрогобичі у Народному домі ім. І.Франка пройшов фестиваль «Співоча освітянська родина», серед організаторів якого – відділ освіти, Будинок працівників освіти та міська рада профспілки освітян.

У програмі було передбачено виступи соло, дуетів та ансамблів. За словами директора Будинку працівників освіти Богдани Даниляк, фестиваль у Дрогобичі проводять вже всьоме. У ньому беруть участь педпрацівники шкіл, дошкільних та позашкільних заходів. Цього року продемонструвати творчі висоти учительства міста зголосилися 12 колективів. Прикметно, відзначає Богдана Даниляк, що деякі колективи, крім спільного виступу, єднає генетика. Цей фестиваль щоразу відкриває нові родинні таланти освітян.

 

Від 25 грудня – Різдвяний ярмарок

У Дрогобичі планують докласти максимум старань, аби впродовж новорічно-різдвяного періоду у місті було відчутно святкову атмосферу.

9 грудня втіленню цього задуму було присвячено засідання оргкомітету, участь у якому взяли перший заступник міського голови Ігор Герман, заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас. Присутні були одностайні в тому, що епіцентром свята має стати Різдвяний ярмарок, до якого запросять підприємців міста та регіону. Презентація ярмарку попередньо запланована на 25 грудня. Окрім того, що дрогобичанам пропонуватимуть на площі придбати різноманітний крам, наповнювати ауру Дрогобича духовними дійствами будуть творчі колективи міста та регіону, виступи яких скоординує відділ культури та мистецтв Дрогобицької міської ради. Про наближення свята у місті дрогобичанам відтепер нагадуватиме головний атрибут – ялинка. Роботи щодо монтажу новорічного дерева сьогодні увесь день кипіли центральній площі.

 

Будівництво МАФу на площі зупинили

Минулого тижня на місці колишнього кіоску «Торгпреса» була здійснена спроба закласти фундамент під МАФ.

Зі слів першого заступника міського голови Ігоря Германа, цей процес зупинено. На підприємця М.В.Копача, якому ця ділянка надана в оренду, складено протокол, його оштрафовано на більш ніж тисячу гривень та зобов’язано привести земельну ділянку до попереднього стану. Станом на сьогодні фундамент демонтований.

 

Клопоти від буревію

14 грудня оперативну нараду у ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма розпочав із інформації про те, що у місті без світла потерпають мешканці вул. Св.Юра та вул. М.Шашкевича.

Начальник Дрогобицького РЕМ ПАТ «Львівобленерго» Василь Дмитрик доповів, що у понеділок електропостачання цих вулиць планують відновити. У неділю ремонтники у світлову пору доби не встигли усунути неполадки на лініях вул. Св.Юра та вул. М.Шашкевича, позаяк були зафіксовані прориви лінії у кількох інших місцях. Працювати вночі, згідно з трудовими нормами, електрикам заборонено.

Вітряна погода стала причиною пошкодження і вуличного освітлення у Дрогобичі. За повідомленням директора «Комбінату міського господарства» Андрія Яніва, виявлено шість проривів, зокрема, на вулицях 22 Січня, Замкова Гора, Війтівська Гора, П.Орлика, частині вул. М.Грушевського. Полагодити вуличне освітлення комунальні служби міста також пообіцяли упродовж дня. 

 

Влада привітала політв’язнів

Нещодавно Дрогобицький та Стебницький осередки спілки українських політв’язнів відзначили 25-ту річницю від дня заснування організацій, які об’єднують справжніх патріотів України, людей, які вистояли у важкі часи комуністичного режиму та донесли нащадкам незламний дух боротьби за незалежність рідного краю.

З нагоди цієї дати міський голова Тарас Кучма зустрівся з головами організацій політв’язнів – Ярославом Барабаном і Антоніною Сидір, привітав їх із річницею. Т.Кучма відзначив, що чверть століття тому політв’язні об’єдналися заради розбудови самостійної незалежної демократичної Української держави, тому нам необхідно докладатиме максимум зусиль для продовження їх справи, особливо в у мовах неприхованої агресії з боку Росії.

Міський голова побажав політв’язням, які є для нас справжньою легендою, козацького здоров’я, Божого захисту, особистого щастя та непохитної віри в нашу перемогу і вручив їм грошові винагороди.

 

На «катюші» планують встановити світлофор

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма розпорядився підготувати документальне обґрунтування потреби встановлення світлофора на перехресті доріг Львів-Трускавець, Дрогобич-Стрий.

Останнім часом мало не щодня на під’їзді до перехрестя трапляються ДТП. Про одну з таких, яка трапилася у вихідні, за участі осіб у стані алкогольного сп’яніння доповів на оперативній нараді у ратуші начальник віддлу поліції Мирон Карапата.

 

Міський голова запросив керівництво «Укртелекому» на зустріч

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма 14 грудня на оперативній нараді звернувся до журналістів з проханням через свої видання запросити керівництво місцевої філії «Укртелекому» на зустріч з владою.

Тарас Кучма у такий спосіб вирішив достукатися до приватної структури, з якою влада не має жодного контакту, бо керівництво «Укртелекому» вже традиційно нехтує понеділковими нарадами у ратуші. Проте проблем для розмови назбирується щоразу більше, позаяк безперебійно сиплються скарги містян на неналежну роботу провідникового радіо.

Свіжою інформаційною підставою для міського голови Тараса Кучми шукати спроби вийти на керівництво «Укртелекому» став виступ на оперативній нараді Стебницького очільника Петра Старосольського. Урядник сусіднього міста відзначив, що найбільше від бездіяльності «Укртелекому» потерпають люди старшого покоління, для яких радіо залишається давнім і незамінним джерелом інформації.

 

Діти зібрали бійцям АТО майже 8 тисяч гривень

У Дрогобичі діти з будинків вул. Володимира Великого та вул. М.Грушевського для фронту на Схід пожертвували майже 8 тисяч гривень. Ці кошти 20 малолітніх волонтерів, найменшому з яких всього два роки, найстаршому не більше ніж десять, заробили власноруч.

Як відзначає координатор громадської ініціативи «Дрогобич SOS – допомога армії» Леся Пашко, без організаційних підказок батьків не обійшлося, однак доброчинній справі діти віддалися щиро та з неабияким завзяттям. Тому й увінчалася вона щедрим фінансовим урожаєм. Одна група дітей провела благодійну акцію біля храму Успення Пресвятої Богородиці. За продаж випеченого батьками печива благодійний гурт вторгував майже 7 тисяч гривень. Відтак наснажені успіхом діти разом із батьками повторили акцію у Трускавці. Скарбничку з пожертвою дфітвора особисто передала представникам громадської ініціативи «Дрогобич SOS – допомога армії». Символічною подякою дітям від цієї спільноти за благочинний внесок стали грамоти та сувеніри.

Добірку новин підготовлено за інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Дев’ять учасників АТО здобудуть професію водія

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради уклало угоду з Дрогобицьким державним навчально-курсовим комбінатом щодо професійної підготовки учасників антитерористичної операції на загальну суму 61248 гривень. Відтак 9 воїнів протягом грудня цього року розпочнуть заняття для отримання водійської професії за категоріями С та D.

Профнавчання відбувається у межах державної програми, яка передбачає заходи із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку).

Отже, мешканцям мм.Дрогобич та Стебник з числа учасників антитерористичної операції, які бажають удосконалити професійні знання або оволодіти новими, необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради та надати посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни або учасника війни), документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, а також паспорт та ідентифікаційний номер.

Управління праці та соціального захистунаселення Дрогобицької міської ради

 

«Від Андрея до Миколая»

Така назва виставки художніх робіт студентів факультету церковного мистецтва Дрогобицького Інституту Пресвятої Трійці, що відкрилася у середу, 16 грудня в галереї скарального мистецтва музею «Дрогобиччина» і яка була присвячена великому митрополиту і покровителю сакрального мистецтва – митрополиту Андрею Шептицькому.

Відзначати день Андрія Первозванного – давня українська традиція. Постать Андрія для українців подвійно символічна – адже він був Першим, хто відгукнувся на поклик Христа йти за ним. Водночас саме цей апостол прийшов на українські терени з доброю вісткою про месіанську роль цієї землі і народу, що на ній живе.

З його легкої руки багато українців упродовж цілої історії пішли за Хрестом, почувши його поклик.

З-поміж них вражає своєю величчю постать ще одного Андрея – митрополита Шептицького, апостола для української нації, який також пророкував для неї месіанську роль в історії. Митрополит Андрей був твердо переконаний, що більшою трагедією, ніж втрата держави, є втрата народом його культури. Тому митрополит, як ніхто інший розумів, що основою відродження будь-якої нації є відродження її культурної спадщини. Тому у своїй діяльності найпершу увагу приділяв саме цьому. Будучи витонченим знавцем українського мистецтва, митрополит залучив до співпраці найкращих митців на мистецтвознавців, дослідників і етнографів.

Ініціатори виставки поставили собі за мету пригадати громадськості деякі ідеї та думки великого митрополита, тим більше, що закінчується 2015 рік, проголошений роком Андрея Шептицького. Саме тому на урочистому відкритті виставки звучало багато цитат з творів митрополита, було представлено роботи з його портретами.

Окрім того, студенти-іконописці представили до уваги глядачів копії ікон західноукраїнських малярів риботицької малярської школи XVII ст. та копії деяких чудотворних ікон XVIIІ ст., ікони Святого Миколая. В сучасному іконописі побутує багато різних стилів, які тяжіють як до візантійської, так і до латинської традиції. Риботицька малярська школа є яскравим представником власне українського, автентичного іконопису, тому автори робіт не випадково сфокусували на ній свої погляди і обрали, як один із взірців для наслідування стилю та його популяризації.

Також на виставці представлено чимало робіт з художнього оформлення літургійних книг (як-от: заставки до молитовника іконописця, ілюстрації до притч Ісуса Христа, рукописні молитви тощо). Ці роботи – своєрідне новаторство студентів факультету, оскільки сьогодні мистецтво оформлення літургійної книги перебуває у незаслуженому забутті і тому перед студентами-іконописцями постало ще одне важливе завдання – відродити те, що започаткував славетний Іван Федоров. І не просто відродити, але й через зображення, символіку подати сучасному читачеві великий богословський зміст літургійних текстів.

Студенти факультету церковного мистецтва підготували гостям ще багато цікавих сюрпризів, тим більше, що незабаром в наші оселі постукає світле свято Святого Миколая, яке в українців завше асоціювалося із сюрпризами і подарунками.

Усе дійство супроводжувалося давніми духовними піснеспівами у виконанні викладача музичного училища ім. Барвінського п. Оксани Хомик та її студентів, а також студентів Духовної семінарії.

Для тих, хто не зміг побувати на цьому світлому святі, наголошуємо, що виставка триватиме ще упродовж місяця, тож приходьте і насолоджуйтесь!

Катерина СУРМА

 

Під Маріуполем поліг трускавчанин

У п’ятницю, 11 грудня, під Маріуполем загинув трускавчанин Андрій Шіхт, старший лейтенант Збройних сил України, один з двох братів-близнюків.

Воїну було всього 24 роки. Він навчався в СШ №3 та СШ №2 м.Трускавець, а згодом закінчив військову академію сухопутних військ імені П.Сагайдачного у Львові.

13 грудня тіло героя зустріли спершу на перехресті біля «Катюші», згодом на вул. І.Мазепи та на Стебницькому кільці у Трускавці. Вздовж жалобного маршруту горіли лампадки, стояли люди. Домовину привезли у супроводі автомобілів Автомайдану та волонтерської спільноти Дрогобиччини. Біля родинного дому Андрія Шіхта відбувся парастас. Чимало людей не могли стримати сліз, кажучи: «Не такі іменини мали би бути в тебе, Андрійку…».

Поховали загиблого 14 грудня на трускавецькому кладовищі. Вічна пам’ять Герою…

Вл.інф.

 

До уваги громадян

Інформація щодо проставлення апостиля в офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами.

Міністерство юстиції затвердило порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами. Від тепер цей процес здійснюватимуть за допомогою електронного реєстру апостилів.

Відповідний порядок визначений наказом Мін’юсту від 11.11.2015 №2268/5 «Про впорядкування відносин з проставлення апостиля та підготовки документів для їх консульської легалізації». Наказом також затверджено порядок підготовки нотаріально оформлених документів для їх консульської легалізації.

Проставлення апостиля на документах, поданих до Мін’юсту, до набрання чинності цим наказом, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на дату їх подання. Так, слід врахувати, таким, що втратив чинність, визнано наказ Міністерства юстиції від 25.12.2012 №1418/5, яким було затверджено відповідний порядок проставлення апостиля.

Апостиль проставляють за заявою будь-якої особи, яка подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до територіальних органів Мін’юсту або надіслання заяви про проставлення апостиля поштовим зв’язком до Міністерства чи його територіальних органів. Посадова особа за допомогою програмних засобів ведення реєстру апостилів формує заяву, на якій заявник проставляє власний підпис. Після проставляння підпису така заява реєструється у реєстрі із зазначенням дати і часу реєстрації.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності (для отримання зразка підпису чи відбитка печатки) строк можуть продовжити до 20 днів.

Л.ГРИЦЬКІВ, начальник відділу ДРАЦС по місту Дрогобичу Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області

 

ОСВІТА

Медіоосвіта – вимога сьогодення

«Сьогодні масмедіа – це не тільки «магічне вікно», через яке ми дивимося на світ, а й «двері», через які ідеї проникають у нашу свідомість», – так говорить знаний американський фахівець у царині масових комунікацій Ричард Харріс.

І справді: нині ми живемо в час інформаційного суспільства, головним продуктом і цінністю якого стала інформація. Людство є активним споживачем інформації, обсяг якої постійно збільшується. Величезна кількість телевізійних каналів, відео- та аудіопродукції, газет, журналів, сайтів в Інтернеті – все це невід’ємна частина сьогодення. Кожен день світ медіа створює навколо людини особливу – медійну реальність, під впливом якої формуються її світогляд, її освіта, культура, життєві цінності.

Дуже важливо, щоб сучасна освіта враховувала зміни, що відбуваються у суспільстві, необхідність підготовки нового покоління до життя в інформаційному середовищі. У зв’язку з цим великого значення набуває така нова предметна область, як медіаосвіта.

З 2014 року на Львівщині створено мережу експериментальних шкіл області з упровадження медіаосвіти до навчально-виховного процесу загальнооосвітніх навчальних закладів. Метою експерименту є сприяння розбудові в Україні ефективної системи медіаосвіти для всебічної підготовки дітей і молоді до безпечної та ефективної взаємодії з сучасною системою медіа шляхом формування у них медіакомпетентності відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей. У Дрогобичі медіаосвіта експериментально впроваджується у ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 (керівник Світлана Мала) та ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 (керівник Світлана Харитонова). Зокрема, у цих навчальних закладах за рахунок варіативної частини навчального плану до навчально-виховного процесу введені факультативи “Основи медіаграмотності” для учнів 9-х класів, “Медіакультура» для учнів 10 класів, інтегрований у програми інших навчальних предметів курс “Сходинки до медіаграмотності” для учнів 4-х класів.

З метою поширення інноваційного досліду експериментальних шкіл 01 грудня 2015 року на базі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 відбувся семінар-практикум заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича та Стебника на тему «Медіакультура. З досвіду впровадження курсу».

У семінарі взяли участь Наталія Пастушенко – заступник директора з наукової роботи Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри гуманітарної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент, координатор всеукраїнського експерименту з впровадження медіаосвіти у Львівській області; о. Павло Худ – керівник відділу рекрутингу та студентської кар’єри Українського католицького університету, фахівець із комунікацій, докторант Інституту соціології Люблінського католицького університету; Галина Марчук – завідувач ММК відділу освіти Дрогобицької міської ради; заступники керівників загальноосвітніх навчальних закладів Дрогобича і Стебника; Ольга Яремко та Олена Іваник – методисти міського методичного кабінету.

З вітальним словом до гостей звернулася Світлана Харитонова, директор школи №10. Відкрила семінар Галина Марчук, яка наголосила на актуальності медіаосвіти як важливої складової модернізації сучасної освіти, необхідної умови життя в інформаційному суспільстві. Ірина Єльчанінова, заступник директора з навчально-виховної роботи Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №10, розповіла про здобутки, напрацювання, перспективи впровадження факультативного курсу «Медіакультура» в своїй школі.

Надзвичайно цікавим був виступ отця Павла Худа про те, як сьогодні користуються Інтернетом в Україні. Досвідом роботи з впровадження елементів медіаосвіти в початкових класах поділилися Олена Моргун, учитель української мови та літератури Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, та Ірина Удич, вчитель інформатики Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4. Галина Жубіль, вчитель української мови та літератури Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №10, у своєму виступі розкрила деякі аспекти формування критичного мислення у сучасних школярів.

Ключовим моментом семінару було відкрите факультативне заняття з курсу «Основи медіаграмотності» у 9 класі на тему «Запобігання маніпулятивним технологіям в рекламі», яке на високому науково-методичному рівні провела Олександра Маркевич, вчитель української мови та літератури Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №10. Учні на уроці вивчили, що таке реклама, розглянули, які бувають її форми та види, ознайомилися з історією реклами, але, найголовніше, навчились розрізняти у ній маніпулятивну складову. Заняття пройшло надзвичайно цікаво і захопливо. Дев’ятикласники із задоволенням виконували завдання «Мої очікування», «Самопрезентація через улюблене гасло реклами», асоціативний ланцюжок «Що таке реклама?» – «Плітки в мережі» – «Щипанка». Під час уроку вони переглядали відео реклам, які визнані витворами мистецтва, працювали в групах, використовували електронний підручник. Було очевидно, що заняття з медіосвіти школярам важливі та потрібні, бо на них йде мова про те, з чим вони стикаються у повсякденному житті.

Мистецька вітальня «Школа яскравих вражень» прорекламувала розвивальний соціально-культурний простір школи, а саме роботу різноманітних гуртків. Театр мод, театр тіней, театр на ходулях уже давно стали візитівкою десятої школи у Дрогобичі. Виступи маленьких артистів нікого не залишили байдужими та подарували гостям незабутні враження.

Усі проведені заходи отримали високу оцінку учасників семінару.

Підбиваючи підсумки семінару, Наталія Миколаївна Пастушенко зазначила, що медіаосвіта як особлива галузь знань формує не лише свідомого компетентного медіаспоживача, а людину з незалежним від стереотипів мисленням, стимулює розвиток ії творчого потенціалу. У багатьох країнах світу мадіаосвіта є обов’язковим предметом у навчальних закладах. На Львівщини впроваджують медіакультуру до навчально-виховного процесу понад сто шкіл. Наталія Миколаївна висловила сподівання про те, що таких навчальних закладів щороку буде ставати більше, адже сьогодні знання та інформаційно-комунікаційні технології є основою суспільного розвитку.

Галина МАРЧУК, завідувач ММК відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

 

Освітяни прагнуть змін

На адресу редакції надійшов лист від педагога Надії Паньків, яка просить опублікувати її думки з приводу майбутнього розвитку дрогобицької освіти.  У ньому сказано:

Відбулися вибори, які принесли зміну влади у Дрогобичі. Люди, прагнучи змін, підтримали нову команду – Громадський Рух «Народний контроль», до якої здебільшого увійшли «майданівці», волонтери, учасники АТО. Міським головою обрано Тараса Кучму. Дрогобичани покладають великі надії на те, що новообрана влада нарешті зуміє подолати прояви корупції, хабарництва, бюрократії, зловживання службовим становищем, які мали місце.

Я безпосередньо долучилася до агітації за кандидатів від «Народного контролю», серед яких були й мої колишні учні, яких я завжди виховувала бути чесними, справедливими, відданими своїй батьківщині. Робила це не за гроші – просто прагну, аби мешканцям нашого міста жилося краще, щоби Дрогобич порівнювали зі Стриєм не в гірший, а в кращий бік. Приємною несподіванкою було те, що мене привітно зустрічали виборці, які гарно відгукувалися про моїх сина, чоловіка як порядних і чесних людей, відданих своїй професії.

Задоволена тим, що люди дослухалися до моїх рекомендацій і представники «Народного контролю» стали депутатами Львівської обласної та Дрогобицької міської рад.

Оскільки я працівник освіти з понад 30-річним стажем, мене найбільше хвилює ситуація на освітянській ниві Дрогобича. Хочу поділитися своїм баченням розв’язання деяких проблем. Додам, що висловлюю не лише власну думку, а багатьох педагогів міста.

Наше суспільство кардинально змінилося, і діти вже не сприймають застарілих, стандартних методів навчання, хочуть, аби їх сприймали як особистість, яка має право на власну думку. Останнім часом нездорова атмосфера склалася у педагогічному середовищі нашого міста, тривають судові процеси, у яких учителі захищають свої законні права. На мою думку, настав час змінити керівника відділу освіти Дрогобицької міської ради. Попри його великий досвід, він – держслужбовець попередньої системи і, на мою думку, не зможе працювати по-новому й забезпечувати об’єктивний підхід до всіх навчальних закладів Дрогобича і Стебника. Про це я нещодавно говорила і на сесії Дрогобицької міської ради.

Маю надію, що новообраний депутатський корпус на чолі з міським головою Тарасом Кучмою зуміють вдихнути в освіту Дрогобича новий подих, адже Україна вибрала чіткий курс на Європу, і наше місто також має обрати європейський вектор.

Надія ПАНЬКІВ, дрогобичанка

 

СВІТ СПОРТУ

Спорт у Дрогобичі: проблеми і перспективи

11 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів зустріч зі спортивним активом міста.

Тренерів, керівників спортивних організацій та секцій привело до ратуші, передусім, уболівання за долю відділу фізичної культури та спорту, який, за планом нової структури, буде реорганізовано у сектор у складі відділу сім’ї та молоді.

Тарас Кучма розвіяв усі перестороги спортсменів, зазначивши у преамбулі розмови, що ніяких обмежень для розвитку спорту ця структурна зміна не несе і викликана вона логічною нерозривністю понять «спорт» і «молодь». До трактування терміна «спорт» Тарас Кучма підійшов з лікарського погляду, зауваживши, що від спорту безпосередньо залежить скільки буде дітей на вулиці, скільки хворих та наркоманів налічуватимуть у місті. Очільник Дрогобича відзначив, що влада докладе зусиль, аби спорт у місті став масовим заняттям.

Першорядне завдання, яке він ставить перед собою та командою, це максимальне відновлення і використання за призначенням усіх спортзалів. Цілком вільною нішею, що має бути заповнена уже найближчим часом, є дівочий футбол. Зі слів Тараса Кучми, досягнуто домовленості з фахівцями, готовими закласти основи для цього виду спорту і скерувати його розвиток у професійному руслі.

Своїми планами керманич міста викликав подвижників спортивної царини, для більшості з яких спорт є не заняттям, а стилем життя, на відвертість. Кожен із них давав професійні поради, зауваги, вказуючи, що конкретно має зробити влада, аби оживити спортивне життя у місті. Серед найвагоміших питань, на які звернули увагу спортсмени, були такі: встановлення градації плати за використання спортивних залів, доступність спортзалів у вечірній час, відродження традиції вечорів спортивної слави, налагодження міжнаціональної спортивної співпраці, фінансова підтримка пріоритетних видів спорту.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Мчать роки, мов білогриві коні...

Найчастіше людина починає замислюватися про те, чим є її життя, коли за плечима вже багато прожитих років. Усі важливі події, дорогі люди, мрії, що здійснилися, та такі, що вже ніколи не стануть реальністю, – все це є життєвим досвідом людини.

У таких роздумах пройшли святкування ювілейних дат підопічних Дрогобицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Так, відзначили: 70-ліття – Ольга Георгіївна Кожухар (с.Лішня), 75-ліття – Анна Дмитрівна Гвоздецька (смт. Меденичі), Марія Миколаївна Бах (с.Гаї Нижні), Ганна Василівна Мороз (с.Лішня), 80-ліття – Стефанія Юліанівна Бішко (с.Дережичі), Ганна Андріївна Дубкова (с.Уличне), Марія Григорівна Матвіїшин (с.Гаї Нижні), Ольга Григорівна Фарима (с.Доброгостів), 85-ліття – Катерина Буга Михайлівна (с.Вороблевичі), Марія Олексіївна Хімяк та Катерина Степанівна Яцків (с.Літиня), 90-ліття Анна Дмитрівна Нечипір (с.Літиня).

Соціальні робітники спільно з представниками органів місцевого самоврядування та дітьми-волонтерами організували святкування і з квітами, солодощами та подарунками, завітали до домівок самотніх односельців. Привітавши та побажавши дожити до 100-річного ювілею, гості приємно здивували ювілярів, які розчулившись витирали сльози радості. Так приємно, коли в такі хвилини людина не залишається наодинці, а є з ким поділитись спогадами та розділити радість. Тоді розумієш, як добре, що є така служба, яка не тільки у будні дні допомагає долати різні проблеми, а й у свята не залишає поза увагою своїх підопічних.

Тож і ми приєднуємося до всіх привітань і бажаємо: нехай оптимізм, віра, надія допомагають Вам долати всі життєві труднощі, нехай удача стане Вашою невід’ємною супутницею на життєвих стежках. Миру у Ваших душах та Божої опіки і благословення на все подальше життя.

Наталя ДЕМ’ЯНОВСЬКА, зав. відділення терцентру

 Создан 16 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником