ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 23 грудня 2015 р.
Комунальники здивували Миколая

У КП «Комбінат міського господарства» є гарна традиція – проводити Свято Миколая для дітей та онуків працівників. Свого часу її ініціатором виступив директор КП «КМГ» Андрій Янів, а колектив охоче підтримав. Тож 18 грудня в актовій залі підприємства відбулося театралізоване дійство, яке дуже сподобалося дітлахам.

До маленьких і великих глядачів спершу завітали дві сестрички – Ганнуся і Маруся. Перша – чемна і ввічлива, друга – пустунка і хитрунка. Як не намагалася Ганнуся разом із діточками перевиховати сестричку, це допоміг зробити лише Святий Миколай, у якого Маруся спершу взагалі не вірила.

Згодом найулюбленіший святий усіх дітей запросив їх до красуні-ялинки щоби розповісти віршика чи заспівати пісеньку. За це малюки отримували призи із велетенського мішка. А після спільного виконання пісні «Ой, хто, хто, Миколая любить» подаруночки дісталися усім діточкам, присутнім на святі.

Завершилося святкове дійство спільною колядою та фото на пам’ять зі Святим Миколаєм.

У коментарі журналісту «ГЗ» директор «Комбінату міського господарства», депутат міської ради Андрій Янів зауважив: «Організовуючи сьогоднішнє Свято Миколая, урочистості до Дня комунальника, екскурсії, прагнемо пошанувати людей за їхню нелегку, не надто престижну, але дуже потрібну працю, зробити приємне працівникам, їхнім діточкам та онукам. Адже саме такі моменти життя запам’ятовуються надовго».

А від себе додамо ще один штрих. Дуже приємно було увійти до світлої, теплої просторої актової зали. Її стіни прикрасив барельєф, що відтворює характерні елементи найвідоміших архітектурних споруд Дрогобича. Виявляється, це ініціатива і робота однієї із працівниць Комбінату – Лідії Кріпак. Зрештою, позитивні зміни торкнулися всього адміністративного корпусу підприємства. Там відремонтували дах, чимало приміщень, частково замінили вікна, двері... Мабуть, комунальники готувалися приємно здивувати Святого Миколая. І це їм вдалося.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

«Відкритий урок» милосердя

Житійна література розповідає, що просвітер, єпископ Микола народився у 260 році у Мірі-Лікійській (Мала Азія). Він був захисником бідних і знедолених, рятував невинних людей, засуджених до страти, вгамовував бурю на морі, повернувши до життя загиблого матроса. З ІХ століття Св. Миколай був відомий і на Русі. Пізніше 19 грудня стало православним престольним храмовим святом.

Зазвичай дітвора під подушку отримувала щедрі гостинці від «помічників» Св. Миколая. Ця традиція дійшла і до наших часів. Як правило, на відкритий урок милосердя чекають всі діти, і особливо ті, які навчаються і проживають у соціальних учнівських закладах. Із самого ранку виглядали своїх благодійників – помічників Св. Миколая діти-інваліди з обласного центру соціальної реабілітації «Сонечко» та з дитячого будинку «Оранта». Перший заклад розташований у Стебнику, другий – у Дрогобичі. Щоб вчасно встигнути на згаданий урок секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ і заступник міського голови – керуючий справамивиконкому Володимир Коцюба заздалегідь приготували подарунки і умовно встановили маршрут.

Треба сказати відверто: зі своєю місією вони впоралися бездоганно, отримавши від дітвори щире: «Дякуємо!». До речі, вихованці «Оранти» тепер зможуть проводити вільний час за сучасним телевізором, який їм від імені Святого Миколая вручила влада міста.

Напевно, малеча не знає, що ще існує весняного Миколи – 22 травня, коли мощі Св. Миколая перенесли до Південної Італії. На жаль, на цей день у нашому суспільстві, чомусь, не практикується цей благодійницький захід. Можливо, цю застарілу традицію вдасться порушити Олегові Хрущу і Володимирові Коцюбі…

Володимир ТУРМИС

Фото Зеновія КВАСНІЯ

На фото: під час відвідин «відкритого уроку» милосердя.

 

ОПЕРАТИВНО

S O S!

Свого часу на першому поверсі будинку № 7/1 на вул. Пилипа Орлика відкрився магазин «Солодкий сон». Усі мешканці дали на це дозвіл, оскільки власники торгували білизною і нікому не створювали перешкод.

Проте невдовзі власники віддали приміщення в оренду. А орендар, не питаючи на те дозволу мешканців, відкрив тут магазин-пекарню «Паляниця». Відтак життя мешканців багатоквартирного будинку перетворилося у пекло.

«Неприємні запахи і чадний газ, - йдеться у листі мешканців до редакції, - проникають у помешкання. Починає боліти голова, важко дихати, піднімається тиск, хитає сильно, нудить, пульс високий. У кв. 38, що над пекарнею, проживає сім’я з шестирічною дитиною, алергетиком. 3 (тре-тього) грудня йому стало погано, задихався. Добре, що поруч із будинком знаходиться дитяча поліклініка, працівники якої надали дитині невідкладну медичну допомогу».

Уже третій тиждень мешканці будинку оббивають пороги різних самоврядних і державних інстанцій, намагаючись довести, що, відповідно до санітарних норм і правил, ніхто не має права піддавати життя і здоров’я людей подібним випробуванням. Тому й звернулися за допомогою до редакції як до останньої інстанції.

Лист-заяву підписали 44 мешканці будинку.

P.S. Коли номер готувався до друку, мешканці повідомили про певні зрушення в розв’язку їхньої проблеми. Зокрема, розпорядженням міського голови утворено комісію з розгляду заяви мешканців, а відтак санепідемстанція обстежила об’єкт і дійшла висновку, що пекарня порушує цілу низку санітарних вимог.

Чи означає це, що «вердикт» санепідемстанції покладе край стражданням мешканців, - читайте в наступному номері «ГЗ».

 

Слідство розставить крапки над «і»

18 грудня о 15.50 у Дрогобицький відділ поліції надійшло повідомлення з лікарні про те, що до них доправлено 36-річного чоловіка з численними колото-різаними ранами живота і шиї.

Про це повідомили у поліції Львівщини. Подія трапилася у чоловіка вдома. Дружина та родичі стверджують, що перед тим до нього ніхто не заходив. Загиблий у лікарні теж встиг повідомити лікарям, що заподіяв собі шкоди самостійно. Але від отриманих ран чоловік помер у реанімації. На своїй сторінці у соціальних мережах він залишив листа, у якому писав, що на нього чинили психологічний тиск і назвав прізвища деяких працівників прокуратури.

21 грудня прокурор Львівської області Роман Федик на брифінгу повідомив, що трагедія сталася з 36-річним прокурором з Дрогобича Павлом Хімчуком, який працював в органах прокуратури 11 років. Був одружений, мав дитину. У липні розпочався конкурсний відбір до Дрогобицької прокуратури. Разом із ним у конкурсі брали участь ще 40 працівників. З них у прокуратурі мало залишитися чотири керівники і 20 рядових працівників. Павло посів у рейтингу 24 місце і претендував на рядову посаду. Тим більше, що двоє з тих, хто пройшли тестування і були зараховані на службу, перебувають у декретній відпустці.

«14 грудня був підписаний наказ про призначення П.Хімчука на посаду з 16 грудня. 17 числа він приїхав у прокуратуру області, отримав наказ, розписався і поїхав працювати. Далі відбулися жахливі і непередбачувані події. Питання щодо працевлаштування вже було неактуальним і не могло заподіяти ніякого поштовху, щоб людина вчинила неадекватні вчинки», - заявив Роман Федик.

Він розповів, що за попередніми результатами слідства Павло Хімчук сказав дружині, що буде звільнятися з посади. А коли її не було вдома, зателефонував і сказав, що хоче вчинити самогубство. Дружина із братом прийшли додому і знайшли чоловіка з численними ножовими пораненнями.

Слідство розпочав Дрогобицький відділ поліції, але справу передали у слідчий відділ обласної прокуратури.

Як повідомив прокурор області, серед версій, які розглядаються слідством, є і неприязне ставлення інших осіб, і стосунки в сім’ї, і проблеми зі здоров’ям. Як одна з версій розглядається вбивство. Роман Федик запевнив, що тиску на померлого з боку прокуратури не було. Водночас він повідомив, що призначене службове розслідування, але наразі нема підстав говорити про відсторонення від роботи тих працівників прокуратури, які згадуються у передсмертному листі померлого. «Там важко знайти якусь логіку, хронологію і якийсь зміст. Там усе сумбурно, усе через емоції», - зазначив Р.Федик.

За інформацією правоохоронних органів 

 

Під загрозою закриття можуть опинитися дві лікарні

Контрольна цифра державного бюджету, передбачена на фінансування медичної галузі Дрогобича на наступний рік, становить 14 мільйонів гривень.

Про це на оперативній нараді у ратуші заявив начальник відділу охорони здоров’я виконкому Дрогобицької міської ради Андрій Шевкенич

З його слів, таке фінансове обмеження передбачає, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, 60 лікарняних ліжок на 10 тисяч населення. У Дрогобичі із наявних 945 ліжок 350-360 доведеться скоротити. «Йдеться приблизно про дві великі лікарні», - припустив Андрій Шевкенич.

При цьому урядник охорони здоров’я відзначив, що з владних верхів поки що чітко не прояснюють ні систему фінансування нової медичної мережі, ні не регламентують період, відведений на цю реформу. Для Дрогобича дуже суттєво, сказав Андрій Шевкенич, аби у підрахунках ліжкового фонду були враховані іногородні хворі, яких за останніми відомостями у медзакладах міста налічується аж 52 відсотки.

Фінансування за новою схемою мають запровадити начебто з 1 січня, однак до роботи в нових умовах не готове ні місто, ні область. У колах фінансових чинів, сказав Андрій Шевкенич, обговорюється й інша дата – 1 квітня. За три місяці, зізнається чиновник, можна перелаштувати роботу структури, та за лічені дні це зробити ніяк не вдасться.

Міський голова Тарас Кучма доручив Андрієві Шевкеничу проаналізувати найближчий розвиток подій і вжити вичерпних заходів, аби реформаційні зміни деструктивно не позначилися на роботі медицини міста.

 

Індексацію бюджетникам очікують до кінця тижня

На вищих рівнях влади є запевняння, що кошти для виплати індексації медикам та освітянам Дрогобич отримає 24-25 грудня.

Про це на оперативній нараді оголосив міський голова Тарас Кучма. Він доручив начальникові відділу охорони здоров’я Андрію Шевкеничу розгорнути пояснювальну роботу серед медиків міста, переконати їх запастися терпінням і дочекатися виконання обов’язку держави щодо виплати індексації.

 

Виконком заслухає звіти керівників комунальних підприємств

Члени виконавчого комітету Дрогобицької міської ради на засіданні 17 грудня підтримали пропозицію секретаря міської ради Олега Хруща щодо почергового заслуховування на своїх засіданнях керівників комунальних підприємств.

Першим 23 грудня прозвітує директор КП «Дрогобицький ринок» Віталій Мойсеєнко. Відтак засідателі виконкому оцінять керівну роботу директора Дрогобицької лазні.

Окрім цифрових показників та інформації про основні досягнення підприємства, члени виконавчого комітету встановили ще один параметр звітності. Керівники комунальних підприємств мають презентувати план розвитку очолюваних ними структур на найближчі роки.

Також члени виконкому розглянуть проект бюджету на наступний рік.

 

Добрі справи Святого Миколая

У переддень Святого Миколая міський голова Дрогобича Тарас Кучма передав міській лікарні №1 нове медичне обладнання.

Технічний арсенал цієї лікувальної установи поповнився енцефалографом та фотостимулятором. Передаючи колективу лікарні обладнання, Тарас Кучма наголосив, що цей передсвятковий дарунок від Святого Миколая має слугувати підвищенню рівня медичного обслуговування дрогобичан та поліпшенню турботи про їхнє здоров’я.

***

17 грудня Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у мармуровій залі ратуші зібрав дітей вояків АТО.

Святкові подарунки 250 дітей отримали з рук Святого Миколая. З імпровізованим Миколаєм на пару мішечки з ласощами роздавав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Вітаючи дітей зі святом, Тарас Кучма наголосив, що вони по праву можуть пишатися своїми татусями, які захищали чи захищають сьогодні Україну. Також міський очільник вказав на важливість підтримки в тилу, силу якої відчув особисто, перебуваючи на передовій.

***

Передсвяткову імпрезу для 69 багатодітних сімей Дрогобича та Стебника, які виховують четверо і більше дітей, вчора, 17 грудня, організував відділ сім’ї, молоді та туризму виконкому Дрогобицької міської ради. Понад 300 дітей отримали подарункові набори. Також працівники відділу спільно з молодіжним парламентом міста відвідали Дрогобицьку дитячу лікарню. Усі маленькі пацієнти, що поправляють здоров’я у цьому закладі, отримали листи від Миколая та новорічні тістечка, власноруч випечені членами молодіжного парламенту Дрогобича.

 

Біля скверу Небесної сотні демонтують торгові ятки

17 грудня на засіданні Дрогобицького виконкому ухвалене рішення про демонтаж чотирьох тимчасових споруд, розташованих поблизу скверу Небесної Сотні.

Власник однієї зі споруд, присутній на виконкомі, спочатку висував претензії щодо короткого терміну, відведеного на демонтаж, відтак закинув членам виконкому несправедливий підхід до цього питання, мовляв одні споруди демонтують, а інші залишають.

На цю репліку міський голова Дрогобича дав жорстку відповідь, запевнивши власника ятки, що влада націлена очистити місто від тимчасових споруд і в цьому напрямку діятиме конкретно і послідовно, не роблячи жодних винятків. Сквер Небесної Сотні, за словами Тараса Кучми, у Дрогобичі відкриють до Великодня. Роботи з упорядкування території вже розпочалися, тому нагальне завдання влади – створити належний фон для цього пам’ятного місця.

 

А може виготовляти дорожні знаки у Дрогобичі?

Виконком Дрогобицької міської ради на сьогоднішньому засіданні доручив директору департаменту міського господарства Івану Лепкому зібрати відомості про можливість виробляти дорожні знаки безпосередньо у Дрогобичі.

Під час розгляду питання про встановлення дорожніх знаків на вул. М.Грушевського та вул. П.Орлика Іван Лепкий поінформував, що вартість замовленого у Львові одного знаку становить 5 тисяч гривень.

Секретар міської ради Олег Хрущ зазначив, що значно здешевити видатки на виготовлення дорожніх знаків міг би місцевий виробник. Розшукати підприємство такої спеціалізації у Дрогобичі доручили департаменту міського господарства.

 

Голова Держказначейства дала фінансовий майстер-клас у Дрогобичі

17 грудня у мармуровій залі ратуші голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз провела курсову нараду з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, фінансовими органами та органами місцевого самоврядування Дрогобиччини.

Участь у нараді взяли: міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який і відрекомендував високу гостю, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, міський голова Борислава Ігор Яворський, голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, заступник голови Дрогобицької райради Володимир Стецівка.

Тетяна Слюз побудувала свою лекцію на висвітленні роботи служби, яку вона очолює, зокрема акцентувала увагу тих, хто працює з коштами, на правилах роботи фінансових установ з казначейськими установами, оповіла про фінансову специфіку місцевих бюджетів. Детально схарактеризувала голова державної казначейської служби методику роботи з фінансовими документами, у яку агітувала впроваджувати новинки електронного документообігу. Тетяна Слюз переконливо доводила, що сучасні інформаційні носії дають переваги і в часі, і у використанні ресурсів. Відтак поспілкуватися з київською гостею у суто професійному колі фінансисти Дрогобиччини і працівники місцевого казначейства мали змогу у світлиці ратуші.

 

Нотатки із сесії міськради

18 грудня сесія Дрогобицької міської ради затвердила нову структуру виконавчих органів.

Серед ключових змін: ліквідація відділу охорони здоров’я та управління комунальних ресурсів. Щодо відділу охорони здоров’я, як доповів перед депутатами міський голова Дрогобича Тарас Кучма, зникає потреба у його існуванні, позаяк всі лікувальні заклади міста, окрім поліклініки, будуть передані на обласний баланс. На час перехідного періоду трансформацію медичної галузі у місті куруватиме новоутворена медична управа. Після завершення організаційного процесу і ця структура буде ліквідована. Зникне у новій структурній ланці виконкому Дрогобицької міської ради і управління комунальних ресурсів. Його функції перебере аналогічний відділ, проте, на відміну від нинішнього управління, він не буде окремою юридичною особою. Для концентрування правової потужності юридичний відділ, крім перейменування у відділ правового забезпечення, доукомплектують ще однією штатною одиницею. Відповідно до нової структури, як самостійного структурного підрозділу не буде відділу фізичної культури та спорту. Сектор відповідного спрямування працюватиме у відділі сім’ї та молоді.

Попри деякі застереження депутатів щодо потреби зберегти запропоновані на скорочення штатні одиниці у відділі надзвичайних ситуацій та департаменті міського господарства, у підсумку запропонований проект структури був підтриманий 25 обранцями громади. Міський голова Тарас Кучма відзначив, що структура – це живий організм, тому питання її корекції постійно залишатиметься відкритим.

***

Відповідно до нової структури виконкому міської ради, утворено сектор прес-служби, який у складі двох осіб працюватиме при організаційному відділі. Це лише перший крок дрогобицької влади до закладення нових підвалин інформаційної політики. На поліпшення інформування громади, забезпечення прозорості і відкритості діяльності влади у Дрогобичі розробляють проект нового сайту, оскільки теперішній інформаційний ресурс є технічно застарілим. Крім вдосконаленого сучасного дизайну, новий сайт буде зручним для відвідувачів у пошуку потрібних відомостей, в оперативному режимі відтворюватиме діяльність влади. З цього джерела можна буде почерпнути дохідливу і повну інформацію про Дрогобич як туристичне місто. У напрямку досягнення ефективної співпраці з громадою на новому сайті Дрогобицької міської ради запровадять форму електронного звернення.

***

Депутати ухвалили рішення про проведення позапланової ревізії місцевого бюджету Дрогобича за 2013-15 рр. Згідно з цим рішенням, ревізію проведуть у фінансовому управлінні, виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради та у структурах-розпорядниках коштів нижчих рівнів. Про проведення фінансової перевірки у Дрогобичі міський голова Тарас Кучма клопотатиме перед фінансовою інспекцією ЛОДА.

***

18 грудня сесія Дрогобицької міської ради прийняла звернення до Верховної Ради та Президента України з приводу неоднозначної ситуації щодо виборів Криворізького міського голови.

Прийняття звернення ініціював голова фракції «Самопоміч» Дрогобицької міської ради Сергій Оленич. «На жаль, демократичні перетворення в Україні після Революції Гідності не торкнулися Кривого Рогу, у якому при владі залишилися прибічники Януковича зі старою звичкою фальсифікації виборів», - йдеться у зверненні.

Дрогобицькі депутати закликали найвище представництво держави відреагувати на прояви порушення виборчого законодавства у Кривому Розі і призначити у цьому місті повторні вибори.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Подарунки дітям від Святого Миколая передала «МРІЯ»

Одним із найбільш шанованих святих у християн є Святий Миколай Чудотворець. Щороку 19 грудня усі діти, а часом і дорослі, із захопленням чекають див та подарунків від Дідуся-Чудотворця. Неодноразово в ролі «помічника» Святого Миколая виступала й Компанія «МРІЯ».

Цей рік також не став для Агрохолдингу винятком. За доброю традицією благодійний фонд «МРІЇ» підготував понад 55 тисяч солодких подарунків для діток, які мешкають у районах, де працює Компанія. Напередодні свята пакунки з ласощами від «МРІЇ» отримали маленькі жителі Тернопільщини, Хмельниччини, Буковини, Львівщини, Івано-Франківщини та Рівненщини.

На благодійний проект до Дня Святого Миколая цьогоріч Компанія виділила з соціального бюджету понад 1,7 млн грн. У двох населених пунктах Дрогобицького району, де присутній Агрохолдинг, солодощі з нагоди свята отримали 628 дітей. Загалом, для маленьких жителів Львівщини «МРІЯ» придбала подарунки на суму понад 181 тис грн.

Дуже важливо зазначити, що проект «Миколай» є постійним – його Агрохолдинг реалізує кожного року. Акція охоплює усіх діток, які проживають у населених пунктах, де присутня «МРІЯ», без винятку. Адже дітей, – вважають у Компанії, – не можна розділяти на «своїх» та «чужих», усі вони – наше майбутнє, про яке потрібно дбати передовсім.

Тішити солодощами найменших у це особливе свято Компанія «МРІЯ» буде і в наступні роки, адже українські діти варті того, щоб мати щасливе дитинство!

Кор. «ГЗ»

 

Попередженям корупції займеться Моніторинговий комітет

За сприяння Міжнародного фонду «Відродження», 9 грудня у Світлиці ратуші проведено інавгураційний «круглий стіл» «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції у Дрогобичі». Метою заходу було привернути увагу широкої громадськості до проблеми корупції та шляхів її подолання.

Як зазначив у вступному слові керівник проекту «Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції» Володимир Кондзьолка, комітет проводитиме моніторинг проектів рішень місцевої влади на наявність корупції. Насамперед будуть аналізувати проекти рішень Дрогобицької міської ради та виконавчого комітету, які стосуються міських ресурсів: бюджетних коштів, комунальної нерухомості, землі тощо.

З коротким вітальним словом до учасників інавгураційного «круглого столу» звернувся міський голова Тарас Кучма. 4 грудня міський голова Дрогобича погодив Положення про Моніторинговий комітет і підписав Протокол взаємодії Дрогобицької міської ради з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції.

Про те, як корупція на місцях впливає на життя пересічних громадян, розповіли керівник проекту Володимир Кондзьолка та голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції в Дрогобичі Богдан Юзефів.

Для прикладу, корупційна схема освоєння бюджетних коштів, передбачених на реконструкцію вуличного освітлення, яка діяла в Дрогобичі не один рік, призвела до того, що якість освітлення міста в нічний час абсолютно не поліпшилася. А це, зі свого боку, впливає на зростання травматизму, на ріст кількості ДТП у вечірній та нічний час. Замість впровадження енергоефективних методів вуличного освітлення у Дрогобичі «сприяли» потрібним фірмам у справі виграшу тендерів (мова зокрема йде про фірму «Промінь Плюс»). Тож замість економії результатом є перевитрати енергії (у 2014 р. на вуличне освітлення в Дрогобичі використано на 0,5 мільйона кВт більше порівняно з попереднім періодом).

Як зазначили Володимир Кондзьолка та Богдан Юзефів, у такий спосіб на вуличному освітленні Дрогобича було «відмито» мільйони гривень із бюджету. Сподіваємося, що належну оцінку цим наведеним фактам дадуть правоохоронні органи, зокрема і прокуратура міста Дрогобича. А щоб подібні факти не траплялися в майбутньому, і працюватиме Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції.

Богдан Юзефів торкнувся низки інших сфер, де корупція процвітає, а в результаті бюджет міста і держави недоотримує кошти. На жаль, ці кошти йдуть в кишеню спритним ділкам. Голова Моніторингового комітету з раннього попередження корупції розкрив механізми зловживань при ремонті доріг, оренді площ у комунальних підприємствах, закладах освіти та охорони здоров’я, про махінації із земельними ділянками, які виділяються під садівництво, а потім шляхом зміни цільового призначення там виростають житлові будинки чи комерційні об’єкти.

У дискусії про шляхи подолання корупції виступили директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин та експерт Андрій Константинов. Також в інавгураційному «круглому столі» взяли участь заступники міського голови Дрогобича Олег Дукас та Володимир Коцюба, секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ, депутати Львівської обласної та Дрогобицької міської рад, представники ГО «Дрогобицький Майдан», МГО «Український молодіжний прорив», ГО «Дрогобицька Громада», ГО «Правова автодопомога», ГО «Координаційна рада підприємців Дрогобича», ГО «Товариство «Юрій Дрогобич», представники  музичного училища ім. В.Барвінського та медичного училища, підприємці, представники засобів масової інформації.

Володимир КЛЮЧАК

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Автоклуб «Empire» потішив дітей «Надії» подарунками

День святого Миколая – свято, на яке чекають як діти, так і дорослі. Адже подарунки люблять усі. Але є люди, які з тих чи інших причин не отримують подарунок у цей день. Отож дрогобицький автоклуб «Empire» уже вдруге вирішив допомогти таким людям. Цього року благодійну акцію вони організували для добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія».

Голова автоклубу Андрій Шульгін зазначив: «Цього року ми вирішили повторити досвід якого набули милого року. Зважаючи на нестабільну ситуацію в країні, не дивно, що активність людей були дещо меншою ніж минулого, але завдяки трьом підприємцям, які до нас долучилися, ми змогли багато що купити для дітей. Я задоволений акцією, яку ми провели. Дякую всім, хто долучився і ДТЗДІ «Надія» за запрошення на святковий виступ, нам було дуже приємно».

Долучаймося до таких акцій, адже добро завжди добром вернеться.

Соломія ТИХА


Василь Барвінський. Діалог поколінь

Чи багато проводиться заходів просвітницького характеру, організованих силами молоді? Один із таких заходів відбувся у Дрогобицькому державному музичному училищі, а саме – студентська академія з нагоди 20-річчя від присвоєння навчальному закладу імені видатного українського композитора Василя Барвінського.

Координатором академії стала Лариса Соловей, викладач училища, а в програмі були представлені мультимедійні проекти, підготовлені студентами IV курсу відділу «Теорія музики». В роботах був охоплений дуже широкий спектр життя і діяльності Василя Барвінського. Згадували про особисту і творчу долю композитора разом з Т.Павлів; досліджували зв’язок Барвінського і Дрогобича з С.Іванкович; О.Пуляєва згадувала про драматичні моменти заслання Барвінського у Мордовії. Також мова йшла про творчі досягнення митця, зокрема, С.Кушнір визначала роль його фортепіанної спадщини у скарбниці української музичної культури. І, звісно ж, говорили про вшанування пам’яті українського генія і в наші дні – М.Огар висвітлювала дані про кімнату-музей В.Барвінського в ДДМУ, а І.Мельник розповідала про конкурс юних піаністів ім.В.Барвінського, який є не просто мистецьки цікавою подією, а й ще одним моментом пошани майстра української музики.

Звучала і музика композитора – студентка II курсу С.Ющенко виконала одну з прелюдій Барвінського для фортепіано.

Студентська академія стала не просто інформаційною подією, а справжнім «діалогом поколінь» – про українського діяча XX століття, який був новатором в тогочасному мистецтві розповідали вже в XXI столітті, використовуючи новітні технічні засоби. Виголошуючи зі сцени роботи, студенти ілюстрували їх мультимедійними слайдами, на яких у фотографіях були відображені найвизначніші моменти життя В.Барвінського, щоб ще раз їх нагадати нащадкам і закарбувати в пам’яті майбутніх поколінь митців.

У залі панувала творча і тепла атмосфера, адже всіх у той день об’єднала пошана до постаті В.Барвінського і цікавість до його творчого доробку, який став для нас не просто сторінкою з історії української музики, а справжнім надбанням національного мистецтва.

Олександра ПУЛЯЄВА

 

Землекористувачі поповнили місцеві бюджети Дрогобиччини на 22,5 млн грн.

За січень-листопад поточного року надходження земельного податку та плати за оренду землі склали 22,46 млн грн., з яких 19,82 млн грн. сплатили юридичні та 2,64 млн грн. – фізичні особи.

Це на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Сума додаткових надходжень – 3,5 млн грн.

Зокрема, до міського бюджету власники та орендарі земельних ділянок сплатили понад 17 млн грн., до бюджетів місцевих громад району – 5,4 млн грн.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

За одинадцять місяців сплачено 11,8 млн грн. військового збору

Від початку року суб’єкти господарської діяльності міста та району спрямували для підтримки української армії 11,8 мільйона гривень. Розрахункові показники виконано на 128,8%.

Зокрема, у листопаді юридичні особи та підприємці Дрогобиччини сплатили до Державного бюджету 1,3 млн грн. військового збору. Це на 458 тис грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Встановлено, що оподаткуванню військовим збором підлягають всі доходи, з яких утримується податок на доходи фізичних осіб.

Реквізити для сплати військового збору можна отримати в Центрі обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ за адресою: м. Дрогобич, вул.Т.Шевченка,9.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

Про приписку громадян 1999 р.н. до призовної дільниці Дрогобицько-Бориславського ОРВК

Витяг з наказу військового комісара Дрогобицько-Бориславського об’єднаного районного військового комісаріату (з адміністративно-господарської діяльності) від 7.12.2015 р. №67

1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з 5 січня 2016 року до 31 березня 2016 року оголошується приписка до призовної дільниці Дрогобицького району Львівської області громадян 1999 року народження.

2. Явці на приписку підлягають всі громадяни 1999 року народження, які народились з 1 січня до 31 грудня 1999 р. включно, які постійно або тимчасово проживають на території Дрогобицького району, Дрогобича, Трускавця, Борислава, а також громадяни старшого призовного віку, які не пройшли приписку раніше.

3. Всі громадяни, яким належить пройти приписку до призовної дільниці, зобов’язані прибути за адресою: м.Дрогобич, вул.П.Сагайдачного,63 в точно визначений для них час, маючи при собі документи, що вказані в особистих повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісткок, зобов’язані прибути за вказаною адресою 21 січня 2016р., маючи при собі документи, які засвідчують особу.

4. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів зобов’язані звільнити юнаків, яким необхідно прибути для приписки до призовної дільниці, на час, необхідний для проходження приписки, і забезпечити їх вчасну явку до районного військового комісаріату.

С.Р.ФІЛІПОВ, ТВО військового комісара Дрогобицько-Бориславського об’єднаного районного військового комісаріату, капітан

 Создан 23 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником