ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 30 грудня 2015р.
Католицьке Різдво зимові свята відкриває

25 грудня на площі Ринок урочисто відкрили цикл Новорічно-Різдвяних свят.

Зі сцени біля святкової ялинки дрогобичан, які відзначають Різдво за Григоріанським календарем, привітав секретар міської ради Олег Хрущ. Він побажав усіляких гараздів, радості і віри у світле майбутнє України.

Як і належить, з проповіддю до присутніх звернувся настоятель костелу Св. Бартоломея о. Мирослав Лех. Він подякував міському голові Тарасові Кучмі за ініціативу організувати на головній площі урочистий захід, додавши, що мер взяв участь у нічному Різдвяному Богослужінні в костелі.

Згодом зазвучали колядки польською мовою від римо-католицької громади. Оскільки хор костелу не зміг бути присутнім на площі, о. Мирослав Лех взяв до рук гітару і заспівав разом з усіма.

Привітав дрогобицьку громаду й отець Ігор Цмоканич, схвально відгукнувшись про ідею спільного відзначення свят вірянами різних конфесій, нагадавши, що у грудні є ще й свято Хануки.

Пісню про Новий рік усім присутнім подарувала школярка Оля Гарбузюк, учасниця телепроекту «Маленькі гіганти». Завершила дійство коляда «Небо і земля» у виконанні  муніципального камерного хоу «Легенда». Вела захід завідувач сектору національного відродження Народного дому ім.І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Злободенний «Вертоліт»

Непересічна подія відбулася 27 грудня у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю.Дрогобича. На прем’єру вистави «Вертоліт» завітали турецький драматург Тунджер Джюдженоглу та перекладач Олександр Кучма.

Це вже другий візит гостя із Туреччини до міста Котермака. Вперше він побував у нашому театрі минулого року під час прем’єри драми «Лавина», поставленої за його п’єсою.

Перед початком вистави численних шанувальників театрального мистецтва привітав директор театру Микола Гнатенко. Він розповів, що 2015 рік був насиченим на гастролі: колектив муздрамтеатру побував у багатьох містах України, а нещодавно повернувся з Польщі і Латвії, де презентував тамтешнім українським громадам «Вертеп» та «Пісні рідного краю». А завершує 2015 рік прем’єра сатиричної катастрофи «Вертоліт».

Відтак у залі згасло світло, і глядачі проринули у цікаве дійство. За сценарієм вистави, вертоліт, у якому летіли міністр, його помічник, охоронець, начальник канцелярії та знімальна група тележурналістів, потрапив в аварію і опинився на вершині скелястого пагорба. Незвична ситуація, у якій усі вони опинилися, розкрила справжні риси характерів кожного героя.

Актори тонко, з елементами гумору і сатири, представили на суд глядачів образи пихатого міністра, підлабузника-канцеляриста, «тупого» охоронця, радника, котрий терпить вибрики пихатого міністра, щоб лише допрацювати до пенсії. Над усіма ними кепкує молодий телеоператор… Зрештою, що було далі, глядач зможе дізнатися, відвідавши виставу.

Ролі майстерно виконали народні артисти України Адам Цибульський і Олександр Морозов, заслужений артист України Сергій Дудка, актори Юрій Федчук, Олена Новосьолова-Ільїнчик, Микола Дідик. Режисер-постановник – Олександр Король, сценограф – Ярослав Данилів, художник із костюмів – Юлія Гнатенко.

Зал довго аплодував акторам стоячи. Згодом на сцену піднявся автор п’єси Тунджер Джюдженоглу. Він передав усім вітання зі Стамбула, подякував за цікаву, оригінальну та актуальну постановку його п’єси і висловив сподівання на подальшу співпрацю. Завершуючи виступ, пан Тунджер сказав: «Ми, турки, дуже любимо Україну».

Творчому колективу театру подякував і міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Розповідаючи про враження від побаченого, він наголосив на злободенності висвітлених проблем нашого суспільства і побажав присутнім, щоб уже в найближчому майбутньому такі негативні явища мали місце лише на сцені, а не в реальному житті.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Під Новий рік – нова дорога

Довгоочікуваний подарунок до Новорчно-Різдвяних свят отримали мешканці села Ріпциці Дрогобицького району. В останні дні 2015 року шляхоремонтники якісно полагодили дорогу до цього населеного пункту від траси «Пісочна – Східниця».

Вартість робіт – 1 млн 600 тис грн. Ці кошти вдалося отримати завдяки наполегливості депутата Львівської обласної ради, члена постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Михайла Задорожного.

За його словами, досягти того, аби ці кошти скерувати на Дрогобиччину, було дуже непросто – дуже вже було багато бажаючих залучити гроші на ремонт доріг саме на їхніх теренах. Але, на щастя, це вдалося.

Журналісти на місці пересвідчилися у якісному виконанні ремонту, який робітники проводили під пильним наглядом голови сільської ради Романа Гриньківа і групи місцевих активістів. Пан Роман розповів:

- Мешканцям нашого села дотепер не віриться, що до Ріпциць нарешті ремонтують дорогу, та ще й так швидко і якісно. Водії зупиняються, дивуються, розпитують що й до чого… Тож дякуємо за сприяння у довгоочікуваному ремонті депутатові обласної ради Михайлові Задорожному, який пообіцяв допомогти і дотримав слова. Адже ми не один рік писали листи, звернення до депутатів різних рівнів, до всіляких інстанцій. І ось нарешті маємо гарний результат. Люди дуже задоволені!

Від себе додамо, що підрядники проводили фрезерування зруйнованих ділянок та асфальтування навіть у вихідні дні і до пізнього вечора, щоб максимально скористатися сприятливою погодою.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора


Педагоги вимагали індексації зарплати

28 грудня на площі Ринок пройшла акція протесту педагогічних працівників шкіл під галом «Владо! Почуй голос вчителя!». Захід організувала Дрогобицька міська профспілка працівників освіти і науки України (голова Олег Гук).

Педагоги тримали в руках транспаранти, а за мікрофон їм слугував мегафон. Виступаючи на мітингу, освітяни наголошували, що ситуація з невиплатою індексації заробітної плати працівникам шкіл Дрогобича і Стебника є негативним прецедентом у Львівській області. Своїм кроком вони намагалися привернути увагу органів влади до порушення чинного законодавства щодо забезпечення виплат індексації зарплати.

Слід зазначити, що влада таки почула голос вчителів. До протестувальників вийшли міський голова Тарас Кучма, секретар міської ради Олег Хрущ, керівник відділу освіти Петро Сушко. Спершу їх зустріли нетривалими вигуками «Ганьба!», та згодом таки вислухали. Керівники міста запевнили, що шукають шляхи виплати індексації до зарплати, причому не лише педагогічним, а й медичним працівникам. На жаль, коштів, щоб зробити це у повному обсязі, не вистачає.

Після гарячої дискусії вчителі, виконавши Державний Гімн України, розійшлися по домівках, хоч зазначили, що готові збиратися на акції протесту навіть щотижня, якщо до їхніх вимог не дослухаються.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

А ТИМ ЧАСОМ…

Індексацію освітянам і медикам виплатять за вісім місяців

Індексаційні виплати вчителі та медики міста отримають за перших сім місяців поточного року та за грудень. Решта місяців поки що залишаються відкритими.

Про це доповіла на оперативній нараді у ратуші начальник фінансового управління виконкому Дрогобицької міської ради Оксана Савран. Причому і вчителі і медики тепер завдяки вирівнюванню індексації поставлені в одинакові умови. Міський голова Тарас Кучма, зазначив, що ситуація у Дрогобичі приблизно відповідає недовершеній картині індексаційних виплат на рівні області, де 30% припало на освіту та 80% – на медицину.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Володимир Шутко – перший заступник голови РДА

29 грудня на початку пленарного засідання ІІІ позачергової сесії райради голова райдержадміністрації Максим Лісогор відрекомендував присутнім новопризначеного першого заступника голови РДА Володимира Шутка.

Володимирові Шутку 41 рік, має вищу освіту, є депутатом Дрогобицької районної ради двох скликань, головою фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Вл.інф.

 

Місто профтехосвіту не потягне

29 грудня на засіданні III сесії Дрогобицької міської ради ухвалено бюджет міста на 2016 рік у розмірі 285 млн 533,2 тис грн.

Видатки загального фонду бюджету становитимуть 257 млн 361,3 тис грн., видатки спеціального фонду – 28 млн 171,9 тис грн.

Як відзначив міський голова Тарас Кучма, кошторис ще буде уточнюватися. Адже прогнозують, що наступного року медичній галузі бракуватиме 21 млн грн., а освіті – 19 млн грн.

За пропозицією міського голови з рішення про кошторис міста на наступний рік вилучили пункт про прийняття на фінансування місцевого бюджету середніх профільних навчальних закладів.

Як зазначив Т.Кучма, місцевий бюджет не спроможний взяти додаткове фінансове навантаження. Розгортання запропонованого у владних верхах сценарію може призвести до знищення як училищ, так і самого міського бюджету. Адже за прогнозами утримання середніх профільних навчальних закладів для міського бюджету обійдеться у 26 млн грн. Аби зарадити ситуації, депутати вирішили підготувати звернення до Прем’єр-Міністра України А.Яценюка та голови ЛОДА О.Синютки з проханням не вдаватися до зміни у фінансуванні середніх профільних освітніх закладів.

 

Рада теж уважає роботу ринку незадовільною

На позачерговій сесії Дрогобицької міської ради 24 грудня депутати погодили рішення виконавчого комітету, прийняте днем раніше, про визнання роботи КП «Дрогобицький ринок» незадовільною.

Звітував про роботу заступник директора підприємства Володимир Оліярчик. Депутати висловили побажання не витрачати даремно часу й одразу перейти до запитань. Прозвучало багато критики, насамперед щодо неспроможності і небажання керівництва ринку впорядкувати вуличну торгівлю.

Міський голова Тарас Кучма запропонував депутатам при ухваленні рішення зважити на позицію членів виконкому. Народні обранці погодилися й підтвердили рішення виконкому про визнання роботи КП «Дрогобицький ринок»  незадовільною, взявши до уваги звіт заступника директора підприємства Володимира Оліярчика.

 

Зарплату керівництва міста погоджуватимуть із громадськістю

24 грудня з ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми з порядку денного першого засідання позачергової сесії зняли питання щодо затвердження умов праці керівної верхівки влади.

За словами Тара Кучми, говорити на цю тему у сесійній залі варто за присутності громадськості, оскільки минулого місяця інформація про преміювання міських службовців обросла найрізноманітнішими версіями в інтернет-мережі. На тлі доходів очільників інших міст Львівщини, порівняв Тарас Кучма, премії дрогобицьких керівників є одними з найменших.

Тарас Кучма наголосив, що йому особисто соромно перед заступниками за їхню зарплату. «Люди, які несуть надвисоку відповідальність – мають бути належно оцінені»,- зауважив міський голова. До цього ж підвищена зарплата, резюмував Тарас Кучма, є першим чинником, що унеможливлює корупцію. Секретар міської ради Олег Хрущ поінформував, що усі фінансові відомості про доходи керівного складу дрогобицької влади будуть систематично оприлюднюватися на сайті міської ради.

 

Відзначили лауреатів Всеукраїнського радіодиктанту

28 грудня міський голова Дрогобича Тарас Кучма на оперативній нараді вручив подяки лауреатам Всеукраїнського диктанту національної єдності.

Пам’ятну подяку і теплі слова міський голова адресував учительці Дрогобицької гімназії Руслані Мисишин, двом гімназисткам – Валентині Палиці, Мар’яні Стецько та Сергію Шешураку, вихідцю з Дрогобича, лікареві, який нині мешкає у Львові.

Сергій Шешурак подякував міській владі за пошанування лауреатів загальнонаціонального дійства, на якому Дрогобич щоразу впевненіше демонструє мовознавчий потенціал. Торік, як зауважив Сергій Шешурак, до десятки найкращих знавців української мови за результатами радіодиктанту ввійшли троє дрогобичан, цьогоріч їх уже четверо. Це прикмета того, вважає Сергій Шешурак, що у Дрогобичі насправді плекають українську мову і не загубилися у віках паростки, які заклав геній краю Іван Франко.

 

Мер просить підприємців не поспішати

На оперативній нараді у ратуші чисельно були присутні підприємці з ринку «Чагарі».

Основна вимога, яку висунула представниця колективу до влади, – передати землю, на якій розміщений ринок, торгівцям в оренду. Жінка зазначила, що люди хочуть платити до бюджету. Відтак цілий потік критики активістка спрямувала проти директора цього ринку, з яким торгівці перебувають у конфлікті.

Міський голова Тарас Кучма, терпляче дослухавши представницю колективу, зазначив, що справа перебуває на розгляді у юридичному відділі, який дасть експертну оцінку усій документальній базі. Тарас Кучма попросив підприємців не нагнітати ситуацію і дочекатися правового вердикту.

 

Здобутки юних художників

У II Міжнародному конкурсі дитячого малюнка, який нещодавно відбувався у болгарському місті Банско, вихованці Дрогобицької художньої школи відзначилися високими нагородами.

 Зокрема, «золотої» нагороди удостоїлася учениця художньої школи Василина Пилипів, «бронза» – на нагородному рахунку Ольги Міцьо та Марії Грицишин. З похвальною грамотою повернулася з Болгарії ще одна учениця Дрогобицької художньої школи Анастасія Конечна.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Дрогобицька міська рада повідомляє

28 січня 2016 року о 10.00 відбудеться ІV сесія Дрогобицької міської ради.

На розгляд пропонується такий порядок денний:

1. Про порядок денний ІV сесії Дрогобицької міської ради.

2. Бюджетні питання.

3. Питання приватизації.

4. Земельні питання.

5. Різне.

Міський голова Тарас КУЧМА

 

Відмовмося від піротехнічних розваг заради тих, хто зустріне свята в окопах!

Звертаємося до фізичних та юридичних осіб – власників кафе, барів, ресторанів, утриматися у період Різдвяно-Новорічних святкувань від гучних масових розважальних заходів із використанням салютів, феєрверків та інших піротехнічних засобів.

Пам’ятаймо, що у нашій державі триває війна. Будьмо єдині духом з тими, хто протистоїть агресору на Сході України!

Дрогобицька міська рада

 

«Очима дитини про бюджет країни»

28 грудня у залі засідань Дрогобицької ОДПІ відбулося урочисте нагородження переможців та призерів першого та другого етапів Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Очима дитини про бюджет країни».

Конкурс проводився за трьома напрямами творчої діяльності з податкової та митної тематики: художні твори, літературні твори, комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація). У ньому взяли участь діти двох вікових категорій: 9-11 років та 12-15 років.

Отож, переможцем обласного етапу конкурсу у номінації «Літературні твори» стала Зоряна Грицик – вихованка Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості м.Дрогобич, учениця 3-А класу СШ №16 (керівник студії Калерія Луценко).

Заохочувальні призи від ДФС у Львівській області отримали переможниця районного етапу конкурсу Тетяна Піцик та його учасниця Надія Василишин.

У номінації «Художні твори» нагороди отримали учасники районного етапу конкурсу – Діана Ярош, Вікторія Пагута, Діана Пристай, Христина Віщук – вихованці художньої студії «Палітра» ПДЮТ (керівник Мар’ян Прокопик).

Талановитих дітей, їхніх наставників, батьків привітали і вручили призи заступник начальника Дрогобицької ОДПІ Олег Демко та завідувач сектору комунікацій ОДПІ Галина Садлівська. У коротких виступах вони наголосили, що участь у конкурсі дає змогу школярам у творчій формі висловити власне бачення ролі, значення і місця податків у житті держави й суспільства. Проводячи щорічний Всеукраїнський конкурс, податківці сподіваються, що відображення в дитячій творчості надії на щасливе майбутнє допоможе надихнути дорослих на добрі справи.

Своєю чергою, директор ПДЮТ Оксана Герман подякувала податковій службі за проведення цікавого конкурсу, в якому беруть участь юні таланти, а також їхнім наставникам – Калерії Луценко і Мар’янові Прокопику.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Службі зайнятості – чверть століття

З нагоди 25-річчя створення Державної служби зайнятості 21 грудня у Дрогобицькому МРЦЗ відбулись урочисті збори трудового колективу за участю представників ЗМІ та ветеранів Дрогобицького МРЦЗ.

На захід прийшли колишні заступник директора Дрогобицького МРЦЗ Марія Яцишин, начальник профнавчання та професійної орієнтації Галина Тарасюк, начальник відділу працевлаштування Любов Монастирська, спеціаліст з профорієнтації Роман Кадубець, інспектор праці Григорій Кузьменко.

Відкрив захід директор центру Богдан Волошин, який привітав усіх присутніх із 25-літтям створення Державної служби зайнятості. Він презентував роботу центру зайнятості, підбив підсумки діяльності за 11 місяців, а кожен із начальників доповів про виконання показників Програми зайнятості, поділився досвідом використання нових форм роботи з клієнтами.

Керівник нагородив грамотами та подяками фахівців кожного відділу за сумлінну працю і вагомий внесок у розвиток та реалізацію державної політики зайнятості в Україні, соціальний захист населення від безробіття. Оголошена Подяка Державного центру зайнятості начальникові відділу взаємодії з роботодавцями Марії Суховерській, нагороджені грамотами обласного центру зайнятості провідний фахівець з питань профорієнтації Людмила Кушнір, провідні фахівці з питань зайнятості Марія Грицай та Ольга Майданюк. Ветеранам також оголосили подяки, вручили вітальні листівки і квіти. У невимушеній розмові присутні обмінялися досвідом і провели паралель роботи у минулому та сьогоденні.

Вл.інф.

 

«СПІВАЄ ОСВІТЯНСЬКА РОДИНА»

Днями у Народному домі ім.І.Франка відбувся сьомий міський фестиваль Дрогобича і Стебника «Співоча освітянська родина», який зібрав навколо себе нові таланти серед педагогічних працівників.

У виконанні солістів, дуетів, тріо та квартетів прозвучали твори сучасних і зарубіжних композиторів, народні пісні, класика та інструментальна музика. 12 різних педагогічних колективів показали справжній професіоналізм, досконалість художнього виконання творів, майстерне володіння вокалом та музичними інструментами. Співпрацював на сцені з колективами Народний ансамбль сучасного танцю «Мерінга» Будинку працівників освіти (керівник Наталя Франчук).

Оцінювали виконавську майстерність педагогів журі Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка, викладачі кафедри народних музичних інструментів та вокалу доценти Ірина Кліш, Богдан Пиц та ст.викладач Лідія Радевич-Винницька. Вони високо оцінили майстерність виконання окремих творів, які заслуговували на призові місця, а саме: перше місце посів квартет Палацу дитячої та юнацької творчості у складі: Наталії Антоник, Орести Сивохіп, Тараса Сивохіпа та Еріка Литвина (цей колектив – на фото).

Другі місця поділили: чоловічий квартет «Гамалія» СШ №16 у складі: Степана Хміля, Юрія Модрицького, Володимира Кричковського Леоніда Мудрика та тріо ЗОШ №1 у складі: Марії Костецької, Галини Ніколаюк та Іванни Петуляк. Третє місце – у ДНЗ №21 (Стебник), у складі: Світлани Яськів та Іванни Яськів.

Серед соло: друге місце – Сергій Дмитрієв (ЗОШ №4); третє місце – Оксана Чепіль (ЗОШ №16).

Журі відзначило високу професійну майстерність виконання вищезгаданих колективів, які могли би стати окрасою і на концертах професійного рівня.

Відділ освіти нагородив дипломами переможців, грамотами – всі інші колективи, які брали участь у фестивалі. Міська рада профспілки працівників освіти та науки виділила грошові премії переможцям фестивалю. Заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас вручив подяку директору Будинку працівників освіти Богдані Даниляк, незмінному організатору фестивалів «Співоча освітянська родина».

Кор. «ГЗ»

Фото Ярослава ГРИЦИКА

 

Творчість життєва і самобутня

Як відомо, в літературу входять по-різному: одні ще в молоді роки, інші набагато пізніше. Чому так буває? Либонь тому, що ті другі, набувши певного життєвого досвіду, на терезах честі й сумління виважують ваговитість свого писання. А коли так, то не дуже поспішають із оприлюдненням своїх творів.

Степан Яким, якого дрогобичани добре знають, належить, власне, до тих, других митців. Рідко, але з-під його пера появляються вірші-присвяти. «Чисту» поезію пан Степан певний час чомусь не бажав оприлюднювати. А жаль! Бо через таку поезію досить легко вдосконалювати свою майстерність, розширювати світ своїх творчих зацікавлень, шліфувати письмо.

Але не біда: С.Яким нині вже видав дві книжки: перша – «Момент істини» (2010 р.), друга – «Ми лише в гостях на цій землі» (2015 р.). Обидві побачили світ у дрогобицькому видавництві «Коло».

Чим і як цікаві книги поета? Спектром різноманітної тематики, цікавими деталями зображуваного, широтою характеристик ліричного героя. У них простежується патріотична ідея любові до рідного краю, ненависть до ворогів, а також тих, котрі сповідують тезу «моя хата скраю…».

Автору вдається всеціло розкрити власний мистецький потенціал, творчо донести свої здобутки до читача. Чимало поезій присвячено темі кохання. «Момент істини» розпочинається віршем «Молитва матері». Це – гімн матерям, котрі дають нам життя, яким Господь заповів народжувати дітей, щоб продовжувався рід людський. Мати не тільки народжує, виховує, але й вчить святая-святих – молитви.

«Не забудь молитву промовляти

До схід сонця, також перед сном», –

Так мене завжди навчала мати,

Доки не покинув я село.

Завдяки любові до матері та її настанов, автор «Нині у пошані, має радість від життя, колег і від сім’ї». він дякує «Всевишньому за милість, що зіслав родині і йому».

Момент істини для автора – це Голгота Ісуса Христа, котрий вмер на хресті, аби визволити нас від гріха: «Він щасливим себе тут відчув, бо пізнав всі Господні науки, які в мандрах по світі здобув, переживши Христові всі муки».

У своїх поезіях автор часто-густо стає на захист рідної землі. Він вдячний їй за те, що живе, радується усьому, що дали йому батьки і матінка-природа:

Ти рідна земле! Я до тебе лину,

Спішу обняти батьківський поріг!

І серце б’ється без упину,

Тут мій родинний оберіг.

(«Ти рідна земле»)

Історичність, народна пісня, фольклорні мотиви таки присутні у збірці. Вони – поетові життєві правди. Такі вірші прості за формою, легкі для сприйняття.

Друга книга, як і перша, теж цікава – задумом, розкутою сповіддю, амплітудою душевних переживань. Є в ній м’які пастельні замальовки, картини бурхливого сьогодення, ототожнення свого «я» із усім народом, до котрого він кровно належить. Поет, як і в першій книжці, славословить Сина Божого – Ісуса Христа:

Христу осанна! Ми співаєм,

Він зло для нас переборов,

Йому подяку всі складаєм,

Із Воскресінням всіх вітаю!

І шлю усім свою любов!

(«Христос воскрес»)

Виразно звучать тут і вірші суспільно-громадського спрямування. Це, зокрема, такі, як «Дивлюся, Україно, в твої очі», «Україно, молитво моя», «Україна понад усе!», «Пісня материнська», «Дрогобич, мій рідний, Дрогобич» та ін.

Окрім духовної, патріотичної і любовної лірики є у збірці «Байка про горобця» як уособлення пихи, зазнайства і людської недосконалості. Народився горобець, потріпав крильми і запанів, забувши з якого і чийого гнізда вилетів. Та прийшов час відповідати за свою неправомірну діяльність та зверхність:

…Мораль байки нашої така:

Не жалій ніколи горобця,

Що піднявся над всіма птахами

Маханням крил, як хлоп руками.

Ну, щоби іще такого сказати? Гадаю, і цих рядків вистачить, аби познайомити читачів із творчістю поета – творчістю життєвою і самобутньою.

Андрій ГРУЩАК,

член Національної спілки письменників України

 

Шахово-шашковий клуб «Софія» потребує підтримки

Інтелектуальний та фізичний розвиток української молоді сьогодні має стати одним із головних завдань українства. Уже тепер розуміємо, що сподіватися лише на потужну підтримку молоді урядом – марна справа.

На порядку денному сьогодні постає необхідність власними зусиллями вирощувати національну еліту, ядром якої є обдарована молодь. Ця еліта повинна складатися з інтелігенції, з високоосвіченої, патріотично налаштованої молоді, професіоналів різних галузей суспільної діяльності, представників науки і культури тощо, які у майбутньому займуть місця нинішніх політиків, керівників державних установ та підприємств, займуть чільні місця у ЗСУ та владі. У стратегії виховного процесу еліти ключове місце займає навчальний процес, орієнтований на її всебічний розвиток. Певну лепту у такий процес у Дрогобичі вкладає шахово-шашковий клуб «Софія».

Дрогобицький ШШК «Софія» заснований у жовтні 1994 року. Дрогобичани пам’ятають його діяльність у міському парку відпочинку на вул. Трускавецькій. З часом приміщення клубу знищили вандали, а відтак – й дерев’яні столики для гри в шахи. Сьогодні шахово-шашковий клуб «Софія» «проживає» в приміщенні на вулиці Шолом-Алейхема. Детальніше про життя клубу дізнаюся в розмові з його директором – Петром Химином.

На сьогодні ШШК «Софія» об’єднує 123 любителів цього виду спорту, де наймолодшому – Мар’яну Багрію, виповнилося 6 років, а найстаршим членом клубу є Яків Щербина, 1929 року народження. Середній вік членів клубу – 32 роки. На базі клубу «Софія» щорічно відбуваються турніри. Так, у 2015 році завдяки клубу у Дрогобичі пройши такі турніри: «Здоров’я нації» (65 учасників), «Залізничник» (73 учасники), «Золото Карпат» (66 учасників) та 3 турніри вихідного дня, у яких взяли участь 83 любителі шахів. Варто відзначити плідну співпрацю Дрогобицького ШШК «Софія» з іншими шаховими колективами Західної України.

Шахи – це захоплива спортивна гра, яка розвиває у гравця логічне і стратегічне мислення, привчає до розважливості, відповідальності, вміння долати труднощі та планувати власні дії, сприяє розвитку концентрації уваги. З XI-XII ст. шахи вважалися одним із найбільш розповсюджених розваг феодальних вельмож. Шахи тоді навіть увійшли до програми лицарського виховання. Оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, її у сучасну добу використовують як модель для наукових досліджень з психології та педагогіки. Шахи також використовують для моделювання систем штучного інтелекту.

Варто зазначити, що шахові, як і шашкові турніри можуть гідно представляти Дрогобич, стати його промоційною картою, адже участь у них беруть гравці з різних міст та регіонів України. Досягти цього зусиллями лише одного ентузіаста в особі директора чи кількох шанувальників клубу, погодьтеся, важко. Якої підтримки потребує ШШК «Софія» у Дрогобичі? Для проведення турнірів під відкритим небом потрібна маленька земельна ділянка у центрі міста для спорудження ігрового літнього майданчика з необхідними для гри 10 столиками та стільцями. Площа ділянки – приблизно 100 м кв. Маючи за плечима сумний досвід варварської поведінки хуліганів у парку на вул. Трускавецькій, столики мають стояти на бетонній основі. Кошторис спортмайданчика ще не складений, але попередня його вартість за скромними підрахунками складає 20 тис. грн. Звичайно, Клуб не має таких грошей, але за підтримки меценатів та влади мрія може здійснитися.

Петро Данилович показує автору цих рядків світлини одного з останніх турнірів – «Золото Карпат» пам’яті Данила Гвоздецького, що проходив 11 листопада у с.Опака. На одній зі світлин – 40 хлопчиків та дівчаток шкільного віку, а також понад 20 юнаків – наше майбутнє. На інших світлинах – радісні обличчя юних переможців з дипломами в руках та медалями. Можливо, дехто з них у майбутньому стане відомим гросмейстером, а ще хтось – прославить Дрогобич на чемпіонаті світу?.. Тож що їм сьогодні потрібно від нас, дорослих? Без сумніву – лише миру та всілякої підтримки.

Юрій ФЕДЧАК


ПРОКУРАТУРА ІНФОРМУЄ

Добудова ЗОШ №5: виявлено порушення

Дрогобицькою місцевою прокуратурою опрацьовано твердження, наведені у депутатському запиті депутата Львівської обласної ради Б.Гагалюка, підтриманий рішенням сесії Львівської обласної ради від 08.12.2015 року №12, щодо невиконання посадовими особами ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» договору на закупівлю робіт з реконструкції ЗОШ №5 в м.Дрогобич, у зв’язку з цим привласнення бюджетних коштів та з інших питань.

Так, відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» комунальним підприємством «Управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради» проведено торги за закупівлю робіт по об’єкту «Реконструкція ЗОШ №5 на вул.Зварицькій в м.Дрогобич на загальну суму 4498,00 тис грн. Після розкриття та аналізу тендерних пропозицій (протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів №17 від 24 вересня 2015 року) замовником визначено переможця торгів – Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівський будівельний холдинг» (протокол №18 від 25.09.2015 року 11-20), з яким 12.10.2015 року укладено договір №12/10/15 про закупівлю робіт за державні кошти . Термін виконання робіт – жовтень-грудень 2015 року.

Станом на 17.12.2015 року підрядною організацією складено та підписано завідомо неправдивий акт виконаних робіт форми КБ2 за грудень 2015 рок на загальну суму 1 млн 596 тис 711 грн. 91 коп. з реконструкції ЗОШ №5, які в повному обсязі виконані не були. Відомості про вчинення службовими особами ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, Дрогобицькою місцевою прокуратурою 28.12.2015 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42015141190000002 . Відповідно до підслідності, досудове розслідування у цьому провадженні проводиться СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області.

Л.МІГОЦЬКИЙ, керівник Дрогобицької місцевої прокуратури радник юстиції

 

Що нас чекає у 2016-му?

2016 рік, згідно зі Східним календарем, пройде під заступництвом Червоної (Вогненної) Мавпи.

Період обіцяє бути досить насиченим і плідним. Здоров’я у цьому році потрібно буде обов’язково тримати під невпинним контролем. Слід проводити профілактику різних захворювань у період загострення і сезонних епідемій.

У роботі можна досягти гарних успіхів. Буде можливість отримати додаткові джерела доходів. Найскладніші проекти легко втілюватимуться у життя.

Завдяки своїй легкості у спілкуванні, Мавпа сприятиме всім, хто прагне налагодити взаємини, а також повернути втрачені зв’язки. Взагалі, 2016 рік дуже сприятливий для створення сім’ї.

І пам’ятайте, Вогняна Мавпа буде особливо прихильна до тих, хто вирішив серйозно змінити своє життя.

А яким бачать наступний рік найсильніші екстрасенси України?

Пророцтва однієї з переможниць «Битви екстрасенсів» Джулії Мак-Кензі на 2016 рік для України є досить оптимістичними. За її прогнозами, мешканці нашої держави піднесуться духом і працюватиумуть для досягнення поставлених цілей, а помилки минулого стануть гарним уроком на майбутнє.

Рубіна Цибульська вважає, що в найближчому майбутньому ситуація в Україні буде поступово виправлятися на краще. У 2016 році військові дії на території нашої країни, на думку ясновидиці, припиняться, а цілісність держави збережеться.

Хаял Алекперов упевнений, що найстрашніше для України вже позаду. Прогнозувати дотримання перемир’я на сході екстрасенс не береться, але впевнений, що територіальна цілісність нашої країни збережеться, хоча для вирішення всіх проблем можуть знадобитися роки. У 2016 році українцям слід очікувати на деякі екологічні та кліматичні проблеми.

Ясновидиця Галина Потоцька пророкує, що 2016 рік надасть Україні нові можливості, проте рішення слід приймати виважено, оскільки є великі ризики, пов’язані з непродуманими діями.

 

 Создан 30 дек 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником