ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 14 січня 2016 р.
Громада рекомендує…

Бюджетні слухання у ратуші пройшли у гарячих дискусіях

12 січня у сесійні й залі ратуші пройшли громадські слухання щодо затвердження переліку об’єктів, фінансування яких у 2016 році проводитиметься з бюджету розвитку м.Дрогобич.

Головував на слуханнях Богдан Николаїшин. Керівництво міста у президії представляв перший заступник міського голови Ігор Герман.

Уже на початку заходу прозвучали зауваження від громадськості з приводу того, що слухання призначили на 15.00 у робочий день, тож не всі охочі змогли бути присутніми у залі. А Лідія Надкернична наголосила, що перш ніж виносити проект рішення щодо бюджету розвитку на обговорення, документ слід було надрукувати у пресі. Невдоволення відсутністю міського голови, який, за словами І.Германа, у той день терміново вирушив у відрядження до Львова, висловив Юрій Модрицький.

Секретар міської ради Олег Хрущ відповів, що про проведення громадських слухань заздалегідь повідомляли у газеті й по радіо, а опублікувати проект документа не вдалося через велику кількість вихідних днів, які змінили графік виходу часопису. Зауваження щодо інших організаційних моментів О.Хрущ пообіцяв врахувати і виправити у майбутньому.

Відтак слово для доповіді надали начальнику фінансового управління Оксані Савран. Вона повідомила, що бюджет розвитку формується за кошти, отримані від продажу комунального майна, землі, надходжень із загального фонду бюджету на співфінансування об’єктів разом із обласним, Державним бюджетами, програмами ООН, а також залишків грошей із попереднього року. Цьогоріч бюджет розвитку заплановано у розмірі 9 млн 427,4 тис грн. Та якщо би вдалося отримати усі заплановані для співфінансування кошти з інших джерел, сума могла би зрости до 47 млн грн.

Отож, з бюджету розвитку планують профінансувати такі основні об’єкти:

- тепломодернізацію й енергозбереження закладів бюджетної сфери – 3 млн грн.;

- реконструкцію великого плавального басейну ДЮСШ – 632 тис грн.;

- реконструкцію з прибудовою ЗОШ №5 – 238 тис грн.;

- ремонт: системи водопостачання Стебницької міської лікарні – 65 тис грн., вантажного ліфта пологового будинку – 120 тис грн., системи водопостачання дитячої лікарні – 87,1 тис грн., фасаду Народного дому ім. І.Франка – 250,7 тис грн., опалення муз школи №2 – 113,8 тис грн., Палацу мистецтв – 130 тис грн.;

- заміну світильників вуличного освітлення – 1,5 млн грн. (спільно з програмою ООН);

- реконструкцію переходу через річку Серет на вул. Бориславській – 500 тис грн.;

- коригування проектної документації на каналізування й водопостачання вулиць Завіжної, Зварицької, М.Коцюбинського;

- ремонт доріг і тротуарів – 2 млн 740 тис грн.

Про те, які автошляхи планують відремонтувати, розповів директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. Йдеться про дороги на вулицях Самбірській, Горішня Брама, Володимира Великого, Є.Конвальця, Бориславська, а також транспортну розв’язку під шляхопроводом на вул. Стрийській, деякі внутрішні квартальні дороги. Майже 150 тис грн. заплановано на реконструкцію майдану Тараса Шевченка. Цьогоріч прагнуть вимостити бруківкою частину тротуарів на вулицях П.Орлика, І.Франка, М.Грушевського, Стрийській та на площі Ринок.

Оксана Савран повідомила і про неприємні речі. З державного бюджету Дрогобичу у 2016 році недодадуть майже 55 млн грн. на утримання галузей освіти та охорони здоров’я. Понад те, цьогоріч в уряді вирішили перевести на місцевий бюджет заклади профтехосвіти. У Дрогобичі це ВПУ-19 та професійно-політехнічний ліцей. За попередніми оцінками, на їхнє утримання необхідно майже 25 млн грн. на рік. Дрогобич такий тягар потягнути не зможе, тож про розвиток міста доведеться забути. За словами Ігоря Германа, ймовірно, держава намагається закрити частину закладів профтехосвіти руками органів місцевого самоврядування. Наразі міська влада скерувала відповідні листи та звернення з цього проводу до центральних органів влади.

Основні напрями «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобича і Стебника на 2016 рік» представила присутнім заступник начальника відділу економіки Галина Біль. Йшлося про розвиток промислового сектора економіки, малого підприємництва, будівництва, інженерної інфраструктури, підтримки туристичної галузі та ін.

Слід відзначити, що представники громадськості були активними учасниками слухань. Запитання і слушні пропозиції озвучували Віра Байса, Богдан Пристай, Михайло Ваврин, Микола Садоха, Юрій Модрицький, Михайло Каріоті, Роман Броницький, Тарас Вінцковський, Орест Рудницький, Любов Каравайцева, Петро Кос, Юрій Кушлик, Ніна Галушко, Лідія Надкернична, Степан Дунець, Костянтин Федьків та інші. Особливо активно того дня із доповідачами дебатував Богдан Волошин.

Серед багатьох пропозицій варто відзначити такі: можливість економії бюджетних коштів, ремонтуючи окремі об’єкти господарським способом; здешевлення ремонту тротуарів, придбавши обладнання для виготовлення бруківки на базі КП «ЖЕО» чи «Комбінату міського господарства»; просити додаткове державне фінансування на підготовку до відзначення ювілейних дат І.Франка та 925-річчя Дрогобича; жорсткий контроль за сплатою підприємцями акцизного податку і легалізація працівників; зменшити кількість чиновників та ін.

Врешті-решт наприкінці третьої години слухань учасники зібрання більшістю голосів ухвалили резолюцію. Нею погоджено перелік об’єктів, фінансування яких проводитиметься з бюджету розвитку у 2016 році, схвалено основні напрями «Програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобича і Стебника на 2016 рік». Виконкому і сесії міської ради рекомендовано затвердити ці документи. Щоправда, у четвертому пункті резолюції звучить вимога врахувати пропозиції учасників громадських слухань, особливо щодо необхідності ремонту тротуарів основних вулиць міста і частини площі Ринок.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Ремонту дороги на Волощу дали «зелене світло»

12 січня Львівська обласна рада затвердила бюджет на 2016 рік. Про особливості цьогорічного головного кошторису Львівщини ми запитали у депутата обласної ради, члена комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Михайла ЗАДОРОЖНОГО.

- Загальна сума бюджету становить понад 9 мільярдів гривень. Власні надходження прогнозуються у сумі 1 млрд 994 млн грн., решта – трансферти з Держбюджету. Основними джерелами наповнення бюджету є: податок з доходів фізичних осіб (76%), податок на прибуток (11%), плата за надання адмінпослуг та рентна плата за природні ресурси (по 6%), інші види доходів (1%).

Цього року скорочено кількість обласних програм із 55 до 42, але фінансування на їхню реалізацію порівняно з 2015 р. збільшилося із 422 млн грн. до 767. З цієї суми на ремонт доріг передбачають 280 млн грн., причому 25% піде на комунальні дороги. Додатково 685 млн грн. на ремонт доріг міжнародного значення має надійти за рахунок перевиконання надходжень від митних платежів. Якщо все заплановане вдасться, матимемо на Львівщині справжній прорив у поліпшенні дорожньої інфраструктури.

- А на що може розраховувати Дрогобиччина?

- Насамперед вже можна впевнено стверджувати, що у 2016 році розпочнеться капітальний ремонт дороги Дрогобич – Львів (через Волощу й Комарно). У цьому мене запевнив голова ЛОДА Олег Синютка, підтримала комісія облради, а Служба автомобільних доріг Львівщини отримала завдання оголосити тендер на виконання робіт. Цього мені вдалося досягти, маючи серйозні аргументи – активну підтримку сільських громад, районної влади. Усім дуже вдячний, позаяк, переконаний, це має бути нашою спільною справою.

Згаданий проект має дуже важливе соціальне, гуманітарне, духовне значення. Дорога сполучає Дрогобиччину з Городоцьким районом і Львовом. Нею користуються мешканці 11 сіл (це майже 20 тис осіб). А ще вона веде до села Грушів, де була з’ява Божої Матері, села Дорожів – батьківщини генерала УПА Дмитра Грицая, села Воля Якубова, звідки походить полковник армії УНР Андрій Мельник, реабілітаційного центру «Назарет» БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ поблизу Рихтич… До речі, у наступному році відзначатимемо 30-річчя з’яви Божої Матері у Грушеві, тож очікуємо на серйозне паломництво прочан. На жаль, цей автошлях багато років практично не ремонтувався і перебуває у дуже занедбаному стані, тому ремонт, очевидно, розтягнеться на 2-3 роки.

Цьогоріч у бюджеті області 133 млн грн. закладено на фінансування програм у сфері охорони здоров’я та 75 млн грн. – у галузі освіти, 17 млн грн. – на програми енергозбереження у бюджетній сфері й 11 млн грн. – у галузі сільського господарства, 33 млн грн. – на екологічні програми, 35 млн грн. – на реалізацію мікропроектів. Пріоритетом програми мікрокредитування будуть енергозберігаючі заходи в дитсадках, школах, ФАПах, лікарнях тощо. Зараз формується склад комісії, яка визначатиме переможців конкурсу.

Додам, що розраховувати на кошти програм обласної ради можна лише за умови спільного фінансування з місцевими бюджетами. Тож працівникам відділів і управлінь міської ради, райдержадміністрації і райради слід негайно готувати документацію об’єктів, вносити зміни до бюджетів, передбачивши співфінансування проектів. Слід скористатися можливістю залучити якнайбільше коштів з обласного бюджету на розв’язання проблем Дрогобиччини.

- Роз’ясніть, будь ласка, ситуацію щодо фінансування закладів профтехосвіти у 2016 році.

- Особливістю цьогорічного бюджетного процесу є те, що фінансування професійно-технічних закладів здійснюватиметься за рахунок місцевих бюджетів, позаяк субвенцію з Держбюджету на такі видатки у 2016 році скасовано. Органи місцевого самоврядування виявилися не готовими до такого додаткового навантаження. Тож аби зберегти училища та ліцеї у містах районного значення й селищах Львівщини депутати обласної ради заклали в бюджет кошти на їх фінансування у першому півріччі ц.р.

Натомість міста обласного значення, до яких належить і Дрогобич, згідно із законодавством, мають фінансувати профтехосвіту зі свого бюджету. Зрозуміло, що віднайти у скарбниці додаткові 25 млн грн. на рік на утримання ВПУ-19 та професійно-політехнічного ліцею буде дуже складно. Наразі міська влада відмовляється брати на себе таке зобов’язання і вичікує, хоча, як на мене, керівництву міста все одно доведеться виконувати закони України і прийняти рішення щодо фінансування цих навчальних закладів. Водночас слід задіяти всі важелі впливу, апелювати до народних депутатів, щоби повернути профтехосвіту на державне фінансування, або ж скерувати міським бюджетам відповідні субвенції з Держбюджету. Бо в училищах переважно вчаться діти найбідніших верств населення, які не зможуть платити за отримання освіти. До того ж, у більшості навчальних закладів робітничі професії здобувають учні з цілого регіону, то чому їхню освіту має фінансувати лише бюджет конкретного міста? Сподіваюся, державні мужі дослухаються до аргументів органів місцевого самоврядування і приймуть виважене рішення.

Ярослав ГРИЦИК

 

Помічниці Миколая

Від початку подій на Майдані, а згодом і війни на сході України, громадська організація Союз Українок Дрогобиччини активно долучилася до волонтерського руху в Україні. Це – збір коштів, теплих речей, допомога молодим сім’ям, у яких батько на фронті, а особливо – створення для солдатів атмосфери відчуття домашнього святкового столу.

Останніми днями в багатьох домівках союзянок Дрогобича та Дрогобиччини та їх односельців готували смачні вареники, печиво, зрештою – усе, чим можна збагатити солодкий стіл.

Понад десять тисяч вареників зготували усі разом для солдатів, які зараз перебувають у Краматорську, зокрема для військовослубовців частини А 1108 з Дрогобича.

Дякуємо усім волонтерам, Миколі Походжаю, священику Тарасу Коцюбі, які доправляли подарунки від святого Миколая нашим бійцям на велику Україну.

Щиро вдячні головам осередків: Нагуєвицького – Марії Данків та її односельцям, Уличнянського – Дарії Гапчак, Доброгостівського – Марії Коркішко, Добрівлянського – Надії Романів та Дрогобицького – Лілії Андрух.

Складаємо особливу подяку і низький уклін селищним головам Святославові Стефанківу (Уличне), Любомиру Пасемкові (Доброгостів), Оксані Вовків (Нагуєвичі), священикам із цих сіл, пані Ірині Стефанків, педагогічним і учнівським колективам, хлібопекарні, дитячим садочкам цих сіл, підприємцю Василю Білану, педколективу й учням СШ №15 Дрогобича.

Щиро дякуємо кожному мешканцю і кожній союзянці з Нагуєвичі, Доброгостов, Уличного, Добрівлян та Дрогобича, які так щиро, з любовю і теплом відгукнулися на ініціативу Союзу Українок Дрогобиччини під назвою «Щедрий Миколай».

Разом нас багато – нас не подолати ! Слава Україні! Героям слава!

Леся ПРОЦИК, голова міськрайонної організації Союзу Українок Дрогобиччини

 

Дрогобич відвідав голова Конгресу українців Канади у Торонто

12 січня міський голова Дрогобича Тарас Кучма за участю своїх заступників, посадових осіб виконкому провів робочу зустріч головою Конгресу українців Канади (відділ Торонто) Тарасом Багрієм, вихідцем із Дрогобича.

Темою перемовин, що тривали понад годину, була перспектива налагодження співпраці Дрогобича з канадськими інституціями та містами зокрема. Тарас Кучма у преамбулі до розмови говорив про зацікавлення у співпраці з канадськими інвесторами. Презентацію Конгресу українців Канади, який об’-єднує сьогодні 1 млн 300 тис. осіб українського походження, Тарас Багрій розпочав з історичного опису емігрантського руху українців до Канади. Сам пан Тарас як президент Конгресу українців Канади у Торонто координує роботу організації, покликаної зберегти українську ідентичність, лише в цьому місті.

У Торонто, зі слів Тараса Багрія, під крилом Конгресу українців працює 52 громадські організації, діяльність яких спрямована на активізацію освітньо-культурного життя емігрантів. Попри те, як зізнався канадський гість, після початку війни в Україні, осередок українських емігрантів дещо переорієнтував свою роботу і став посильно допомагати рідній землі. Крім грошових внесків, які українські канадці збирають через церкви, систематичного відправлення гуманітарної допомоги, Конгрес українців Канади взяв на себе зобов’язання допомагати поверненню до нормального життя поранених бійців АТО. Саме ця організація скерувала до України 8 світил медицини, які виготовляли протези воякам, що втратили кінцівки. Світову методику протезування мали змогу переймати українські лікарі. У квітні такий професійний лікарський десант з-за океану під егідою Конгресу українців знову даруватиме надію на повноцінне життя тим, хто зазнав каліцтва на війні, у Львові. За згоди, відзначив Тарас Багрій, доброякісне протезування від іменитих закордонних медиків може отримати дрогобицька волонтерка Ірина Іванюш. Щодо економічної співпраці, то потужний імпульс, певен президент осередку українців у Торонто, їй може надати ратифікація угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Попри те, згадав Тарас Багрій і ризики, які відлякують інвесторів. Серед них найвагомішим, безумовно, є корупція. Орієнтовні вектори співпраці, у яких можлива співпраця, охарактеризував директор КУ «Інститут міста» Володимир Кондзьолка. Серед них: утилізація сміття, екологічні проекти, використання вільних промислових площ Дрогобича, переробка деревини, вирощування сільськогосподарської продукції, садівництво, рекреація та реабілітація.

Тарас Багрій зазначив, що можливістю зав’язати міжнародні економічні контакти у Канаді може бути Форум торговельної палати, у якому візьмуть участь делегати з Дрогобича.

Під завісу зустрічі міський голова Тарас Кучма поцікавився у дрогобицького емігранта рецептурою подолання корупції, завдяки якій Канада – серед світових лідерів у подоланні цього явища. Тарас Багрій у рекомендаціях був дуже конкретний. Єдиною панацеєю для України, з його слів, може стати верховенство права і неухильне дотримання законів, як це є у країні його теперішнього проживання.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У районі гостювала делегація з Луганщини...

6 січня з гостями Франкового краю зустрівся голова райдержадміністрації Максим Лісогор. Він привітав школярів і їхніх керівників на Дрогобиччині, наголосив на великому значенні таких візитів, які дозволяють глибше пізнати Україну і зрозуміти, що всі ми є її дітьми, незалежно від того, хто де народився і живе.

З вітальним словом до луганчан звернувся заступник голови райради Володимир Стецівка. Він подякував педагогам та учням за те, що в цей благословенний різдвяний час вони знайшли у собі відвагу і бажання прибути на нашу землю. Це означає, що незабаром закінчиться ця безглузда жорстока війна, і в Україні запанують мир і добро.

На згадку голова РДА та його перший заступник Володимир Шутко подарували гостям церковні календарики з іконками й молитвами. Луганчани, своєю чергою, вручили Максиму Лісогору малюнок однієї зі своїх учениць, де вона зобразила власне бачення Різдва.

Головний спеціаліст відділу освіти Людмила Коник-Осадча розповіла про програму перебування делегації і подякувала Грушівській школі на чолі з директором Ганною Гіщак, за те, що вони радо погодилися заопікуватися гостями.

Луганчани перебували у нас тиждень. На цей час їх гостинно запросили у свої сім’ї мешканці Грушева. Для гостей передбачили цікаві зустрічі, екскурсії, знайомство з місцевими традиціями, участь у Різдвяних дійствах.

До речі, торік року в рамках акції «Схід – Захід разом» у районі гостювали школярі з Миронівського Донецької області.

Кор. «ГЗ» 

 

А мешканці Куйбишева – у Дрогобичі

Чотири дні, розпочинаючи із 7 січня, діти з Куйбишева Запорізької області гостювали у Дрогобичі.

Десятеро дітей, які були учасниками фестивалю «Різдвяні канікули», а також п’ятеро дорослих під опікою відділу освіти Дрогобицької міської ради пізнавали традиції Різдвяних свят, відвідали Східницю й Трускавець. Пам’-ятною для мешканців міста, що межує з Донецькою областю, стала екскурсія на вежу ратуші, у якій гідом був міський голова Тарас Кучма. Школярі були приємно здивовані, дізнавшись, що Тарас Ярославович провів тривалий час у зоні АТО, поміж тим побував у їхньому рідному місті.

Начальник відділу освіти Петро Сушко розповів, що феєричне враження на гостей справила окраса Дрогобича – церква Св. Юра.

 

ОПЕРАТИВНО

«Дрогобицький ринок» очолив Володимир Білоган

11 січня на оперативній нараді міський голова Тарас Кучма відрекомендував директора КП «Дрогобицький ринок» Володимира Білогана.

Новопризначений керівник – дрогобицький підприємець, директор ТзОВ «Володимир». 39-річний Володимир Білоган був депутатом Дрогобицької міської ради у 2010-2015 рр. від ВО «Свобода».

Нагадаємо, виконком Дрогобицької міської ради, а також депутатський корпус у грудні минулого року визнали незадовільною роботу колишнього директора ринку Віталія Мойсеєнка.

 

Радикального скорочення не буде

На фінансування медичної сфери Дрогобича на цей рік бракує 38 млн грн. Про це у прямому ефірі радіо «Франкова Земля» заявив міський голова Тарас Кучма.

З його слів, у 2016 році на медицину передбачено фінансування у розмірі 63 млн 827 тис грн, а фактично на утримання цієї галузі місто потребує 102 млн грн. Торік видатки на охорону здоров’я становили 82 млн грн без урахування невиплаченої за чотири місяці індексації. Однак, попри фінансовий дефіцит, запевнив Тарас Кучма, влада не буде врегульовувати ситуацію радикальним скороченням мережі. Помилковим такий варіант міський очільник вважає передусім з огляду на неминучу децентралізацію, у результаті якої Дрогобич як головний регіональний адміністративний центр має мати широку медичну галузь.

 

У військовій частині розпочався навчальний рік

11 січня на плацу військової частини А-1108 у Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди початку навчального року.

Спочатку прозвучало звернення т.в.о. командира частини Сергія Боброва до підопічних. Наснаги та витримки військовим побажав представник відділу ракетних військ і артилерії командування Сухопутних військ.

Професійно опановувати військову справу і бути відповідальними перед рідним народом вояцьку рать закликав міський голова Тарас Кучма. Із побажанням і настановами до юнаків, які поповнять лави професійних військових, звернулися перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, заступник голови районної ради Володимир Стецівка.

Молитовне благословення для захисників України виголосив о. Іван Гнатів.

 

У неділю – «Калейдоскоп»

У неділю, 17 січня, у Народному домі ім. І.Франка о 14.00 відбудеться новорічно-різдвяний фестиваль дитячої та молодіжної творчості «Калейдоскоп», організований відділом сім’ї, молоді та туризму виконкому Дрогобицької міської ради.

До участі у заході зголосилося майже 20 колективів та окремих виконавців, які пропонуватимуть публіці танцювальні номери і вокал. Жодних вікових чи творчих обмежень для учасників фестивалю, наголошує начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Леся Пашко, нема. Єдине, про що просять організатори, під час концерту використовувати на сцені новорічно-різдвяну атрибутику.

 

Декада нового року минула без ДТП і травм

У Дрогобичі у святкові дні обійшлося без дорожньо-транспортних пригод та травмування пішоходів. Про це на понеділковій нараді міський голова Тарас Кучма.

Урядник позитивно оцінив роботу комунальних служб, які особливо справно підсипали тротуари у центральній частині міста. Проте дещо недопрацювали, як вказав Тарас Кучма, на вул. А.Шептицького, Самбірській, Є.Коновальця та інших. Мер закликав надзвичайні та комунальні служби міста спільно приготуватися до роботи у складних погодних умовах, настання яких синоптики обіцяють уже днями.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

А доля знову повторилася...

Уранці шостого січня, у переддень Різдва, міський голова Дрогобича Тарас Кучма вручив почесну відзнаку «Мати-героїня» Гульнорі Одінаєвій.

Окрім відзнаки, жінка отримала від очільника міста букет квітів та подарунки для малечі.

Сорокатрилітня Гульнора Одінаєва разом з чоловіком Джамалом, котрий зараз воює на Сході в АТО, виховують восьмеро дітей.

У зв’язку з окупацією Криму, родина була вимушена покинути півострів та переселитися до Дрогобича.

Гульнора народилася в столиці Таджикистану Душанбе, де минули її юні роки. Доля цієї жінки є особливою, адже після того, як вона вийшла заміж, у 1993 році, у зв’язку з громадянською війною у Таджикистані, з сім’єю переїхала до Криму. Зараз її доля знову повторилася...

У своєму слові Гульнора Одінаєва висловила вдячність БФ «Карітас» СДЄ УГКЦ, владі міста та соціальним службам, які опікуються нею та її родиною з часу приїзду до Дрогобича. Також вона привітала усіх з Новим роком і Різдвом Христовим, чим висловила повагу до наших традицій.

- Я маю велику надію на те, що скоро в Україні запанує мир, і ми повернемося до Криму. А ви зможете приїздити до нас на відпочинок так, як це було раніше. Ми єдиний народ і у нас єдина країна. Слава Україні! - сказала, звертаючись до присутніх, Гульнора Одінаєва.

 

Роботу поліції паралізували сімейні чвари

Із 6 на 7 січня до Дрогобицької поліції надійшло понад 30 скарг на насилля у сім’ї. Тенденція залишалася незмінною впродовж усіх святкових днів.

Про це 11 січня на оперативній нараді у ратуші, рапортував начальник поліції Мирон Карапата. З його слів, святкові драми у сім’ях паралізували роботу правоохоронців, бо відволікали від виконання інших завдань.

Не змарнували свого зоряного часу у свята і квартирні злодії, які обчистили чимало квартир дрогобичан. Секретар міської ради Олег Хрущ озвучив на нараді випадок з однією сім’єю, яку грабіжники залишили без засобів до існування, і попросив поліцію ретельніше і професійніше працювати у напрямі розкриття пограбувань у місті.

 

Хто очолить ВПУ-19?

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма подав на розгляд до Львівської облдержадміністрації пропозицію щодо кандидатури, яку міська влада бажала би бачити на посаді директора Вищого професійно училища №19.

На понеділковій оперативній нараді Тарас Кучма заявив про готовність вдруге клопотати перед обласними структурами, які проводять конкурс на заміщення вакантної посади керівника освітнього закладу Дрогобича, щодо неприпустимості призначення на цю посаду Михайла Сендака, якого активно просувають на керівне крісло.

Претензії до проведення конкурсу на керівну посаду у ВПУ №19 озвучив секретар міської ради Олег Хрущ. Він зазначив, що, схоже, у такий спосіб у Дрогобичі регіонали хочуть взяти реванш. Також Олег Хрущ висловив подив щодо пасивної позиції викладачів і студентів училища, які не заявляють своєї позиції.

Представники владної верхівки Дрогобича, порушивши цю проблему, у підсумку залишили відкритим питання: наскільки правомірно, щоб конкурс на посаду керівника проводили у Львові, особливо з огляду на те, що фінансування профтехучилищ цього року переводять на місцевий бюджет?

За матеріалами відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Зухвальців затримали

У попередньому номері «ГЗ» повідомлялося, що у ніч на 5 січня площею Ринок їздив позашляховик марки «Great Wall». Оскільки рух транспорту там заборонений, а номерні знаки авто були забруднені, поліцейські, котрі здійснювали патрулювання центру міста, вирішили зробити зауваження водієві та перевірити його документи. Але пасажир джипа з обрізу мисливської рушниці здійснив два постріли у бік поліцейських.

Автомобіль різко набрав швидкість і зник з місця події. На щастя, ніхто з поліцейських не постраждав. Під час переслідування правоохоронці застосували табельну зброю, але затримати зловмисників не вдалося.

Окрім того, під ранок було здійснено постріли у вікна центру надання адміністративних послуг, що міститься в лівому крилі ратуші.

Як повідомив керівник обласної поліції полковник Дмитро Загарія, особи правопорушників встановлені. Того, хто стріляв затримали, водія джипа розшукують. Очільник ГУ Національної поліції у Львівській області додав, що обидва правопорушення скоїли ті самі особи, чиї імена незабаром оприлюднять. До речі, це – не «гастролери», обоє зухвальців – дрогобичани.

Наталя ПОСТОЙКО, помічник начальника Дрогобицького міського відділу поліції, майор поліції

На фото: обріз, із якого стріляли зловмисники.

 

Вогнеборці допомогли літній жінці

10 січня о 16:37 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що на третьому поверсі 5-поверхового житлового будинку в квартирі впала і не може самостійно підвестися жінка, 1935 року народження.

Подія трапилася у Дрогобичіі на вул.М.Грушевського,89.

Рятувальники ДПРЧ-5 м.Дрогобич за допомогою висувної драбини через вікно потрапили до помешкання й відчинили двері зсередини. Літня жінка потребувала медичної допомоги. Вогнеборці забезпечили доступ до бабусі працівникам «швидкої допомоги».

Вл.інф.

 

Замаскований українофоб грудня 2015 року

Науково-ідеологічний центр ім. Дмитра Донцова започатковує нову антипремію «Замаскований українофоб місяця». Так аналітики Центру будуть відзначати тих політиків, публіцистів, письменників, політологів, культурологів, істориків, які у різний спосіб, маскуючи свої правдиві наміри та дії красивими словами, теоріями й методологіями, насправді проводять ідейну лінію на дезорієнтацію, приниження, нищення українства.

Сьогодні, коли під час кримсько-донбаських подій відкрито виявилася шовіністично-імперська ненависть Росії і проросійських політиканів в Україні до української нації, залишається великою проблемою деструктивна діяльність малоросійських, ліво-анархістських, радикально-ліберальних середовищ, представники яких активно присутні в українському медіапросторі, культурі, науці і, зрозуміло, політикумі, і котрі часто прикриваються патріотизмом. Тому вістря нашої критичної антипремії буде скероване передусім проти тих явищ та елементів, з якими, на жаль, ніхто систематично не бореться в Україні.

Отже, непочесне звання «Замаскований українофоб місяця» за грудень 2015 року присуджується Данилові Яневському, який в авторській програмі «Лайф код» на телеканалі ZiK організував низку підступних передач – зустрічей з різними публіцистами і культурниками, в яких паплюжилася українська історія, принижувалася національна гідність українців. Вершиною тих антиукраїнських виступів була передача від 27.12.2015 р., зустріч із блогером Сергієм Івановим, в якій Д.Яневський зухвало й антиісторично стверджував думку, що це начебто українське селянство було винне у приході до влади більшовиків і в організації червоного терору, від якого загинули мільйони, насамперед еліта нашої нації. Тобто перед глядачами по-абсурдальному все ставилося з ніг на голову: українське селянство, яке найбільше постраждало від більшовицького терору і під час масових селянських повстань проти комуністів у 1920-1930-і рр., і в роки колективізації, і під час Голодомору, цинічно оголошувалося головним винуватцем українських трагедій ХХ ст., призвідником історичного провалу нашої державності. Саме селянам, за псевдоісторичною версією Д.Яневського, приписувалися злочини більшовизму, який, як відомо, розвинувся передусім у середовищі лівої інтелігенції, серед міського пролетаріату, був активно підтриманий єврейством Російської імперії. «Что и требовалось доказать» – як любили зухвало заявляти циніки радянської епохи, коли йшлося про якісь відверто брехливі фальшування історії чи політичних подій.

Закликаємо усіх свідомих патріотів України висловити свою оцінку діяльності Д.Яневського, до речі, завідувача кафедри в Українському Католицькому Університеті (теж «цікавий» момент), і загалом ідейно-політичній лінії телеканалу ZIK. Свої варіанти щодо українофобів місяця можете повідомляти на емейл Центру Донцова (вони будуть враховані нашими аналітиками).

Науково-ідеологічний центр імені Дмитра Донцова

 

АБЕТКА БЕЗПЕКИ

Щоб не отруїтися чадним газом, пам’ятайте…

У період опалювального сезону, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, спостерігається найбільша кількість отруєнь чадним газом. Зокрема, з початку 2016 року в області від отруєння чадним газом постраждали 5 людей, з них 1 дитина, на щастя обійшлось без смертельних випадків.

Як свідчить аналіз, більшість нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням людей чадним газом, трапляється через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально ставитися до безпечного поводження з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона, а й близькі та рідні, сусіди. То ж радимо вам – уважно стежте за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території і при найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

Закликаємо мешканців області неухильно дотримуватися правил експлуатації побутових газових приладів з відводом продуктів згоряння у димохід.

Користуючись газовими приладами мешканці повинні:

- відкривати кватирку на час роботи газових приладів;

- перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

- слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

- не закривати решітку вентиляційного каналу;

- не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

- вчасно виявляти відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах і повідомляти будинкоутримувачів;

- після закінчення користування газовими приладами перекрити крани на них і перед ними;

- не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;

- у випадку несправності газового обладнання викликати працівників ПАТ “Львівгаз”;

- негайно перекрити контрольні крани на газових приладах у разі витоку газу або раптового припинення подачі газу і повідомити аварійну службу за телефоном “104”.

Будьте обережні, щоб уникнути отруєння токсичними компонентами вихлопних газів або продуктів горіння:

- не залишайтесь у непровітрюваному гаражі, де стоїть автомобіль із включеним двигуном;

- заводячи машину в гаражі, завжди відчиняйте двері;

- не залишайте дітей без нагляду, не дозволяйте їм пустощів з вогнем;

- контролюйте процес приготування їжі аби приготування вечері чи сніданку не стали для Вас лихом.

У разі появи перших ознак отруєння чадним газом або токсичними компонентами вихлопних газів чи продуктів горіння (головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нудота, блювота), необхідно не займатися самолікуванням, а негайно викликати лікаря за телефоном “103” або сповістити сусідів про потребу медичної допомоги.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!

Микола ЛЕТНЯНЧИН, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконкому Дрогобицької міської ради

 

Тонка крига – небезпечна!

Нагадаємо читачам «ГЗ» основні правила безпечної поведінки на льоду.

Якщо Ви вийшли на лід, подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики); тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли у лід; оминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – там лід завжди тонший; тонкий лід і там, де б’ють джерела, де швидкий плин або струмок впадає в річку.

Візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, негайно повертайтеся.

У жодному разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Пошукайте, чи немає вже прокладеної лижні, якщо ви на лижах. Якщо немає, і вам треба її прокладати, кріплення лиж відстебніть (щоб, у крайньому випадку, швидко їх позбутися), палиці тримайте в руках, але петлі не накидайте на кисті рук. Рюкзак повісьте лише на одне плече, а краще волочіть на мотузці на 2-3 метри позаду. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів.

Пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду, (рекомендується відстань між ними 5 метрів) і проміряйте їх. Майте на увазі, що лід складається з двох прошарків – верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) прошарок від снігового,  неміцного льоду.

Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (масове катання – 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см.

Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Запам’ятайте, що зимова підльодна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження:

- не робіть поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не робіть лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та далеко від берега, яке би клювання там не було;

- завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися:

Широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і за чергою витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережними до самого берега, а там не зупиняйтеся, доки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтеся до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов’язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри.

Якщо ви не сам, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко – постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

М.ГОРОДИСЬКИЙ, головний інспектор Дрогобицького РВ ГУ ДСНСУ у Львівській області, майор служби цивільного захисту

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Мінімальна зарплата і розмір окремих податків у 2016 році

Прийнятим Верховною Радою законом про Держбюджет на 2016 рік (від 25.12.2015 р. №928-VIII) передбачено поетапне підвищення соціальних стандартів. Зокрема, мінімальна зарплата дорівнює прожитковому мінімуму для працездатних осіб і становитиме:

у місячному розмірі: з 1 січня – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня – 8,29 гривні, з 1 травня – 8,69 гривні, з 1 грудня – 9,29 гривні.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлено у такому розмірі: з 1 січня 2016 року – 1330 гривень, з 1 травня – 1399 гривень, з 1 грудня – 1496 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2016 року – 1167 гривень, з 1 травня – 1228 гривень, з 1 грудня – 1313 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2016 року – 1455 гривень, з 1 травня – 1531 гривня, з 1 грудня – 1637 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня 2016 року – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2016 року – 1074 гривні, з 1 травня – 1130 гривень, з 1 грудня – 1208 гривень.

У зв’язку із зростанням розміру мінімальної зарплати з січня 2016 року збільшується:

- граничний розмір нарахованого за місяць доходу, що дає право кожному платнику податку на застосування податкової соціальної пільги;

- розмір податкових соціальних пільг;

- база нарахування єдиного соціального внеску, яка не може бути менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід;

- ставки єдиного податку для платників першої та другої груп, які встановлені у відсотках до розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року;

- ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які встановлюються за рішенням органів місцевого самоврядування у відсотках від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

Надходження єдиного податку у 2015 році склали 21,1 млн грн.

За дванадцять місяців 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Дрогобиччини 21,1 мільйона гривень єдиного податку.

Це на 2,3 млн грн. перевищує розрахункові показники, які виконано на 112,4% та на 2,1 млн грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Нагадуємо, що починаючи з 1 січня 2016 року підприємці мають використовувати для складання звітності за 2015 рік Форму податкової декларації платника єдиного податку, затверджену наказом 578.

 

У 2015 році сплачено 26,4 млн грн. податку на прибуток

Протягом січня – грудня 2015 року від платників податку на прибуток Дрогобицького регіону надійшло 26,4 млн грн. податку на прибуток, з яких 23,3 млн. грн. або 90% до державної казни.

Це на 3,9 млн. грн. більше ніж у 2014 році. Зокрема, у грудні сплачено 1,3 мільйона гривень.

До місцевих бюджетів Дрогобиччини надійшло 3,1 млн гривень податку на прибуток. У порівнянні з попереднім роком, надходження цього податку збільшилися на 2,9 мільйона гривень. Грудневі надходження податку на прибуток до місцевих бюджетів склали 193 тис грн.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 Создан 14 янв 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником