ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Стартує «Велике переселення»




Влада змінюється, а торгівля у центрі залишається. Саме так говорять мешканці про неодноразові спроби керівників міста і депутатів різних каденцій прибрати вуличних торгівців із центральної частини Дрогобича. Ось і новообрана влада вирішила навести лад у цьому питанні.

Розпочали з вулиці Ковальської. Наприкінці минулого року підприємців повідомили, що після Різдвяних свят вулицю чекає реконструкція, а торгівцям, які працюють легально, запропонують інші місця. 22 січня виконком міської ради ухвалив рішення про початок реконструкції вулиці Ковальської.

Тож адміністрація КП «Дрогобицький ринок» розпочала впорядкування торгівлі на цій вулиці. Триває процес переміщення робочих місць на овочеву частину ринку. Значна увага приділяється припиненню продажу молочної продукції з асфальту.

Проте не всі підприємці задоволені тим, що відбувається. На понеділкову нараду до ратуші завітали торгівці з вул. Ковальської і поскаржилися на дії працівників ринку, які не дозволяють їм працювати на попередніх місцях, а запропоновані нові місця в овочевій частині є тісними. У відповідь міський голова Тарас Кучма зауважив, що ці моменти можна узгодити в робочому порядку з адміністрацією ринку. А директор КП «Дрогобицький ринок» Володимир Білоган запевнив, що місця для продавців з вул. Ковальської знайшли, але вони не хочуть торгувати деінде.

Відтак Тарас Кучма запросив підприємців продовжити розмову у його кабінеті. Він також додав, що вул. Ковальська – лише перший етап. Влада ставить завдання до середини цього року покласти край хаотичній торгівлі у центральній частині Дрогобича. Задум дуже добрий, головне його втілити в реальність.

Пригадується, міський голова V скликання Микола Гук також пропонував зробити вулицю Ковальську пішохідною зоною – від зупинки автобуса №2 аж до площі Ринок, облаштувавши її лавками, клумбами, декоративними деревами. Намагався він «переселити» в інше місце і продавців з вул. Шолом-Алейхема, Малого Ринку. Тоді це спровокувало пікетування ратуші наметами підприємців та автомашинами, з яких торгують овочами і фруктами. Не були реалізовані задуми очистити центр від вуличної торгівлі і в наступній, VI каденції міської влади, зрештою, як і в попередніх. Торгівельні точки на прилеглих до ринку вулицях залишаються і нині, а збудовані кіоски вздовж усієї вул. Малий Ринок зовсім не прикрасили нашого старовинного міста.

Нещодавно у розмові з журналістами міський голова Тарас Кучма зауважив, що влада планує облаштувати на вулиці Ковальській пішохідну зону, а на вул. Шолом-Алейхема – місця для паркування туристичних автобусів. Підприємцям запропонують альтернативні робочі місця, адже вони працюють на свої сім’ї, дехто дає роботу іншим людям. Водночас питання ринкової торгівлі, на переконання міського голови, не стоятиме так гостро, якщо у місті вдасться створити нові робочі місця в інших сферах. Для цього триває пошук інвесторів, які допомогли би відкрити підприємства, давши можливість дрогобичанам мати іншу роботу, не на базарі.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний підтримує наміри влади щодо перенесення торгівлі з центральної частини міста. «Необхідно підшукати майданчик для продажу молочної продукції, бо перевести всіх торгівців до павільйону «Молочний рай», де лише 60 місць, не вдасться. Також із центру треба прибрати торгівлю промисловими товарами, сконцентрувавши її на вул. П.Орлика, а також запропонувати інше місце для гуртової торгівлі овочами з автомашин і продавцям заморських фруктів. Раніше мова йшла про облаштування майданчика на території колишньої військової частини на вул. Академіка Сахарова (навпроти ДЮСШ), можливо, варто вивчити цей варіант. А на ринку у центрі слід залишити лише продаж сільгосппродукції власного виробництва. Решту території – облагородити, зробити привабливою для дрогобичан і гостей міста. У майбутньому можна передбачити компенсацію з бюджету за демонтаж кіосків підприємців, які торгують на вул. Малий Ринок», - вважає депутат.

Чи вдасться побороти вуличну торгівлю команді нового міського голови? Час покаже.

Зрештою, значна частина підприємців також усвідомлює, що центр міста має мати інше обличчя, ніж сьогодні. Водночас вони прагнуть отримати альтернативні місце для праці.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ОФІЦІЙНО

Про впорядкування торгівлі у центральній частині міста Дрогобич

Рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 22.01.2016р. №1 

З метою впорядкування торгівлі у місті Дрогобичі, розглянувши лист КП «Дрогобицький ринок» від 21.01.2016 р. №6, на підставі п.5 ст.16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою і утримання територій м. Дрогобича, затверджених рішенням міської ради від 25.10.2013 №1151, керуючись пп.8 п.«а» ст.30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет Дрогобицької міської ради вирішив:

1. Встановити межі КП «Дрогобицький ринок» в центральній частині міста відповідно до план-схеми згідно з додатком (без вул. Ковальської).

2. КП «Дрогобицький ринок» надавати дозволи на право здійснювати вуличну торгівлю згідно зі схем-планами розташування торгових місць відповідно до додатку.

3. Визначити торгові майданчики для торгівлі овочами та фруктами з автомашин:

3.1. На вул. Володимира Великого:

– на майданчиках біля будинків №7а та №9 (від повороту з вул. О.Гончара);

– на майданчику навпроти магазину «Наш край» (біля ТзОВ «Чагарі»).

4. Адміністрації КП «Дрогобицький ринок» (В.Білоган):

4.1. Прибирати територію, зазначену в п. 1, 2 та 3 цього рішення.

4.2. Укласти відповідні договори та здійснювати збір за оренду торгового місця та послуги ринку, відповідно до затверджених тарифів КП «Дрогобицький ринок» із суб’єктами господарювання, які здійснюватимуть торгівлю на територіях зазначених у п. 1, 2 та 3 даного рішення.

4.3. Забезпечити дотримання санітарного законодавства та Правил торгівлі на ринках міста Дрогобича.

4.4. Забезпечити наявність в угодах між адміністрацією ринку та підприємцями покладання відповідальності за дотримання санітарно-епідеміологічних, ветеринарно-санітарних правил та правил охорони праці на ринку на орендарів торгових місць.

4.5. Забезпечити контроль за дотриманням санітарних та ветеринарних правил орендарями при проведенні торгівлі на ринку.

4.6. Забезпечити встановлення дорожніх знаків на вулицях Шевській, Ковальській та Малий Ринок про заборону зупинки.

4.7. Схему розміщення торгових місць на КП «Дрогобицький ринок» розмістити на видному та доступному для споживачів місці.

5. Орендарям торгових місць:

5.1. Проводити реалізацію лише однієї групи продуктів харчування. Змішана торгівля продуктами харчування допускається при наявності відповідних умов їх зберігання та реалізації.

5.2. Дотримуватися правил торгівлі на ринку.

5.3. Дотримуватися санітарно-епідеміологічних та ветеринарно-санітарних правил на ринку.

5.4. Дотримуватися заборони торгувати алкогольними напоями та тютюновими виробами на території ринку.

5.5. Дотримуватись заборони торгувати товарами іноземного виробництва без належних документів.

5.6. Установити на робочому місці продавця табличку із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, номера свідоцтва про державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності та назви органу, що здійснив цю реєстрацію, прізвища, імені, по батькові його продавця, а також розмістити копію свідоцтва про сплату єдиного податку та копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

5.7. Мати при собі: документи про сплату послуг ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів (для суб’єктів підприємницької діяльності); копії документів, що підтверджують якість та безпеку продукції та товарів; у разі реалізації тропічних плодів - копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження. У разі використання торговельного місця на умовах оренди в продавця повинна бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди – копія такої угоди зі суб’єктом підприємницької діяльності (орендодавцем).

6. Управлінню ветеринарної медицини в м.Дрогобич (О.Загорський) та Дрогобицькому міжміському управлінню держсанепідслужби у Львівській області (І.Майкут) забезпечити контроль за дотриманням санітарних та ветеринарних правил орендарями при проведенні торгівлі на ринку.

7. Дрогобицькому відділу поліції головного управління національної поліції у Львівській області (М.Карапата) вжити радикальних заходів щодо ліквідації стихійної виносної та вуличної торгівлі у м.Дрогобич в термін до 1 лютого 2016 року, надалі постійно.

8. Сектору відділу Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області (В.Зубрицький) та КП «Дрогобицький ринок» (В.Білоган) здійснювати контроль за виконанням встановлених дорожніх знаків на вулицях Шевській, Ковальській та Малий Ринок.

9. Відділу забезпечення діяльності виконкому (І.Кушнір) оприлюднити це рішення у засобах масової інформації.

10. Рішення виконкому Дрогобицької міської ради від 19.06.2014р. №94 «По впорядкування торгівлі у центральній частині м.Дрогобич» зі змінами та доповненнями вважати таким, що втратило чинність.

11. Відповідальність за виконання цього рішення покласти на суб’єктів підприємницької діяльності, КП «Дрогобицький ринок» (В.Білоган), відділ забезпечення діяльності виконкому (І.Кушнір), управління ветеринарної медицини у м.Дрогобич (О. Загорський), Дрогобицьке міжміське управління держсанепідслужби у Львівській області (І.Майкут), сектор відділу Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області (В.Зубрицький), та на Дрогобицький відділ поліції головного управління національної поліції у Львівській області, підполковнику поліції (М.Карапата).

12. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника міського голови І.Германа.

Міський голова Тарас КУЧМА

 



Создан 28 янв 2016



  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником