ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 28 січня 2016 р.
На головній площі – «Живий Тризуб»

У День соборності України, 22 січня, у Дрогобичі відбулися урочистості заходи.

Спершу у ратуші відбулася лекція історика Богдана Лазорака. Перед тим присутніх у залі зі свято привітав міський голова Тарас Кучма.

Відтак науковець Б.Лазорак здійснив екскурс у минуле, підкріпивши виступ архівними документальними матеріалами й фотографіями. Особливо цікаво було почути про тогочасні події, які мали місце у Дрогобичі й Бориславі, про комендантів Дрогобича у 1918-19 рр. Омеляна Тустановського, Андрія Укарму, Івана Грабовенського. На жаль, попри велике патріотичне піднесення українців, зберегти державність тоді не вдалося. Втрутився північний агресор, який і сьогодні намагається придушити прагнення нашого народу до незалежності.

Після цього усіх запросили на площі Ринок, щоби утворити «Живий Тризуб» та «Ланцюг єдності». Та спершу міський голова Тарас Кучма у вітальному слові побажав, аби у майбутньому цей день супроводжувався більшою радістю ніж сьогодні, коли триває війна. Він висловив упевненість, що Україна відновить свою соборність і поверне загарбані агресором території, зокрема Крим.

Міський голова запросив до слова кіборга на псевдо «Апостол» – захисника донецького аеропорту. Він згадав про відчайдушність новітніх українських лицарів і додав, що ті, хто вижили у цьому пеклі, звернулися до Президента України з проханням відзначати 21 січня як День захисників Донецького аеропорту.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув у зоні АТО.

Родзинкою урочистостей стало утворення «Живого Тризуба», у який вишикувалися усі присутні. Відтак дрогобичани різного віку, у тому числі у міський голова із заступниками, взявшись за руки, утворили та «Ланцюг єдності», що символізував соборність усіх українських земель.

Участь в акції взяло подружжя кримських татар, урізноманітнивши синьо-жовту символіку своїм національним прапором.

Попри те, що чисельності бажаючих взяти участь у заході вистачило аби охопити «Живим ланцюгом» лише дві сторони площі Ринок, із особливим піднесенням усі вигукували патріотичні гасла й виконували Державний Гімн України.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Важка ноша

Переведення училищ на фінансування з міського бюджету загрожує фінансовим колапсом

Емоційне і бурхливе обговорення на засіданні виконавчого комітету 22 січня у Дрогобицькій міській раді викликало питання Дрогобицького ВПУ №19 та професійного політехнічного ліцею, фінансування яких цього року переведено з державного на місцевий бюджет.

На засідання прибули керівники ліцею та ВПУ №19. Директор професійного політехнічного ліцею Володимир Ткач апелював до того, що становище училищ незрозуміле, і воно зависло у повітрі.

«Ми робимо все, щоб вас зберегти, коли інша сторона робить все, щоб знищити вас нашими руками», - звернувся до керівників професійно-технічних закладів Тарас Кучма. Він інформував, що саме з цією проблемою відбуває у відрядження до Києва. З іншого боку, міський очільник закликав керівників училищ не чекати, а подавати своє бачення варіантів, які можна задіяти у цій ситуації. Члени виконкому звинуватили у бездіяльності профспілкові організації училищ, що досі не висловили протест рішенню, спущеному з державної верхівки. Дрогобич, який у фінансуванні освіти на цей рік має велику діру, не спроможний взяти баласт училищ – така думка була домінантною у підсумку обговорення питання. За найгіршим розвитком сценарію, коли все-таки на проблему не відреагують у верхах, усю галузь освіти міста, прозвучало на засіданні, спіткає фінансовий колапс.

Нагадаємо, днями Дрогобицький міський голова Тарас Кучма скерував листи до урядників у вищі ешелони влади. У зверненні Тарас Кучма, зокрема, аргументував порушення закону у справі переведення фінансування закладів професійно-технічної освіти з державного на місцевий бюджет.

«Відповідно п.14, п.п.1 ухваленого Львівською обласною радою рішення від 12.01.2016 «Про обласний бюджет Львівської області на 2016 рік» передбачено забезпечити фінансування з місцевих бюджетів професійно-технічних закладів. Попри те, що це рішення ухвалено на виконання вимог Бюджетного кодексу та Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік», воно суперечить ст. 142 Конституції України, де зазначено, що у разі коли державні органи приймають рішення, які не пов’язуються з наданням органам місцевого самоврядування додаткових повноважень державної виконавчої влади, але опосередковано змушують їх проводити незаплановані додаткові витрати за рахунок місцевих бюджетів, відповідно до ч.4 даної статті ці витрати повинні бути компенсовані державою. Згідно з ст. 85 Бюджетного кодексу України передбачено, що держава може передати органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі трансфертів з державного бюджету. А тому прийняття на фінансування з міського бюджету Вищого професійного училища №19 та професійного політехнічного ліцею, на річне утримання яких потрібно майже 25 млн грн., без наданнях додаткового фінансового ресурсу з боку держави є незаконним. З огляду на те, що освітньої та медичної субвенцію Дрогобичу з державного бюджету не додано на 53 млн грн. із необхідної на рік потреби, то переведення на місцеве фінансування училища стане цілеспрямованим знищенням як професійно-технічних закладів, так і місцевого бюджету», - йдеться у листі.

***

Сесію Дрогобицької міської ради, яка розпочнеться 28 січня, залишать відкритою, щоби згодом без формальних перешкод зібрати депутатів й ухвалити рішення щодо долі ВПУ №19 та професійно-політехнічно-го ліцею.

Приймати чи не приймати ці заклади на місцеве фінансування у Дрогобичі визначаться після п’ятничного рішення у Києві, де мають виробити гарантії і механізми, згідно з якими місцевим бюджетам будуть повернені кошти за умови погодження цих міст прийняти на тимчасове фінансування заклади профтехосвіти. Такою домовленістю 26 січня увінчалася зустріч міського голови Тараса Кучми із заступником голови Львівської облдержадміністрації Юрієм Підлісним, заступником директора департаменту освіти ЛОДА Орестом Туром. У ній також взяли участь секретар міської ради Олег Хрущ, керівництво ВПУ №19 та професійного політехнічного ліцею, керівники структурних підрозділів виконкому.

Тарас Кучма відстоював раніше заявлену позицію щодо незаконності переведення фінансування училищ на місцевий бюджет без надання додаткового фінансового ресурсу.

Юрій Підлісний намагався бути максимально переконливим у тому, що ситуація неодмінно буде виправлена, училища повернуть до попередньої моделі фінансування. Це всього лише, запевнив Юрій Підлісний, справа часу. Наразі, твердо стояв на своєму обласний чиновник, у Дрогобича нема іншого виходу, як погодитися фінансувати училища принаймні три місяці. Відтак, наголосив Юрій Підлісний, держава поверне місту витрачені кошти, надавши субвенцію. Водночас обласний очільник відзначив, що проблема не замовчується, про неї активно говорять як в області, так і Києві. На завершення Юрій Підлісний звернувся до дрогобицької влади бути солідарною і пристати на запропонований варіант.

Олег Хрущ наголосив, що такий задум однозначно буде критично оцінений депутатами, за якими останнє слово в ухваленні рішення. Проте, аби дочекатися результату наради у Києві, запропонував залишити сесію, заплановану на четвер, відкритою. Це дасть змогу, за потреби, скликати її в екстреному порядку й ухвалити рішення щодо долі двох училищ.

Директор ліцею Висиль Ткач довів до відома учасників наради, що працівники та студенти професійно-технічних закладів у четвер збираються прийти під стіни ратуші, а також перекрити дорогу на вул. Стрийській.

Юрій Підлісний рекомендував страйкарям не вдаватися до незаконного методу вияву спротиву, натомість порекомендував вийти на мітинг із плакатною вимогою повернути колишню модель фінансування училищ.

Тарас Кучма додав, що надалі привертатиме увагу державних посадовців до проблеми, тому скерує листи до голови Верховної Ради В.Гройсмана, міністра освіти С.Квіта та прем’єр-міністра України А.Яценюка, у яких закличе державних чиновників дати рецепт, як бути у цій ситуації.

28 січня учні професійного політехнічного ліцею таки пікетували ратушу, а наступного дня делегація ліцею вирушила до Києва на всеукраїнську акцію протесту.

 

А ТИМ ЧАСОМ…

Навчальним закладам можуть відімкнути світло й газ

Якщо найближчим часом не буде розв’язана проблема щодо фінансування дрогобицьких училищ, постане питання про відімкнення у них газу та електроенергії.

 Про загрозу, яка нависає над ВПУ №19 та професійному політехнічним ліцеєм, 25 січня на оперативній нараді у ратуші повідомив начальник Дрогобицького РЕМу Василь Дмитрик. На своєму рівні, додав керівник електромережі, вплинути на ситуацію він не в змозі. Василь Дмитрик попросив Тараса Кучму офіційно звернутися до Львівської облдержадміністрації з проханням відтермінувати відімкнення електроенергії у ВПУ №19 та професійному політехнічному ліцею.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

ОПЕРАТИВНО

Школярів харчуватимуть коштом бюджету

Попри те, що з нового року держава відмовилася фінансувати харчування дітей початкової школи, у Дрогобичі вирішили не залишати найменших школярів без обідів.

Рішення про це ухвалено 22 січня на засіданні виконкому Дрогобицької міської ради. Окрім школярів початкових класів, безплатне харчування буде доступне дітям з малозабезпечених сімей та дітям вояків АТО. Вартість порції школярського обіду, зі слів начальника відділу освіти Петра Сушка, становитиме 6 грн 50 коп. Загалом на річне харчування учнів у бюджеті міста закладено 3 млн грн.

На рівні минулого року, згідно з рішенням виконкому, у Дрогобичі залишили процентні співвідношення вартості обідів у дошкільних закладах, у яких 60% сплачуватимуть батьки, а 40% скерують з бюджету. Безплатно у дошкільних закладах міста годуватимуть 73 діток вояків АТО.

 

Дрогобич готує 12 проектів

Дрогобич претендуватиме на 65 млн грн. співфінансування з обласного й державного бюджетів у реалізації міських проектів загальною вартістю 72 млн грн.

Про це повідомив директор комунальної установи «Інститут міста» Володимир Кондзьолка. Участь у написанні проектів брали 12 установ міста. Які саме дрогобицькі проекти будуть обрані для співфінансування, покаже час.

 

Квартири для родин загиблих вояків доведуть до пуття

Чотири квартири, які наприкінці минулого року отримали родини, що у зоні воєнного конфлікту втратили своїх близьких, будуть приведені до належного стану. Таку обіцянку на сьогоднішній нараді дав родичам полеглих бійців АТО Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.

Нарада у міського голови відбулася за участі посадовців минулої каденції Петра Суди, який обіймав посаду першого заступника та екс-начальника відділу економіки Романа Корпана. Саме вони опікувалися до приходу нової влади придбанням житла для родин полеглих вояків. Тарас Кучма пояснив, що скликати зібрання такого формату його спонукала прискіпливість із боку органів контролю до процесу виділення житла.

Петро Суда оповів про складність процесу пошуку квартир, який держава регламентувала чіткими вимогами.

Квартири у новозбудованому будинку на вул. Самбірській обрали передусім тому, що забудовник здавав їх у експлуатацію до кінця року. І цей варіант був найбільш вдалий щодо балансу вартості та стану житла. Також усі дії влади у цьому напрямі були узгоджені з отримувачами житла.

Своєю чергою, присутні на нараді родичі захисників України відзначили, що посадовці минулої каденції суттєво доклалися до того, аби придбати їм житло.

Другу частину наради Тарас Кучма присвятив проблемам доведення квартир, переданих у власність родинам бійців АТО, до належного стану. Міський голова зазначив, що це обов’язок як його, так і усіх, хто усвідомлює величину жертви, яку склали перед своїм народом загиблі бійці.

Нагадаємо, у Дрогобичі наприкінці минулого року родинам загиблих в АТО було надано три однокімнатні квартири у новому будинку на вул. Самбірській та одну двокімнатну квартиру придбано на вторинному ринку на вул. М.Грушевського.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

У складі комісії – двоє наших

Сформовано склад Конкурсної ради з реалізації Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-20 роки.

Ця комісія відбиратиме для фінансування з обласного бюджету проекти, подані органами місцевого самоврядування. Серед пріоритетів – реконструкція народних домів, ФАПів, амбулаторій, сімейна медицина, енергозбереження в освітній галузі, відкриття додаткових груп у садочках, вуличне освітлення, розробка проектно-кошторисної документації для об’єднаних територіальних громад.

До складу комісії із 24-х осіб увійшли два депутати Львівської обласної ради від Дрогобиччини: Михайло Задорожний та Юрій Нестор. Тож можемо сподіватися, що народні обранці усіляко сприятимуть у включенні мікропроектів, поданих від Дрогобича і району, до переліку на фінансування.

 

У ВПУ-19 обирали директора

27 січня відбулися вибори директора у Дрогобицькому вищому професійному училищі №19.

На конкурс подали свої кандидатури семеро осіб. У голосуванні взяли участь 144 особи. Найбільше голосів здобув заступник директора з навчально-виробничої частини ВПУ-19 Василь Моштук – 47.

Інші претенденти мали такий доробок: Володимир Маринкевич та Михайло Сендак – по 23, Володимир Ткач – 18, Марія Петрицин – 14, Євген Кулик – 11, Осип Буга – 3. Визнано недійсними 5 бюлетенів.

Оскільки ніхто з кандидатів не набрав понад 50% голосів, питання щодо обрання керівника винесуть на розгляд департаменту освіти облдержадміністрації.

Ярослав ГРИЦИК

 

Володимир Бараняк очолив відділення Ощадбанку

Днями колективу Дрогобицького відділення Ощадного банку України (державної установи) представили нового керівника (попереднього переведено на роботу до Львова).

Ним став дрогобицький банкір, досвідчений знавець фінансової справи Володимир Бараняк, відомий також і як волонтер, активний громадський діяч і блоґер. В.Бараняк є членом виконкому міської ради.

Нинішню посаду Володимир виборов у довготривалому, складному конкурсі.

Вл.інф.

 

Хто на лижі, хто на ковзанку

Цієї зими шанувальники активного відпочинку нашого краю отримали змогу і на лижах покататися, і про ковзани нагадати.

Так нещодавно у Бориславі у мікрорайоні Тустановичі запрацювала гірськолижний комплекс «Буковиця». Тож тепер шанувальникам лижного спорту не потрібно їхати десь далеко. Адже там є великий і малий спуски, працюють витяги, снігові гармати, діє прокат спорядження, кафе. Щоправда, у вихідні дні черги до витягів дуже великі.

А дрогобичани, котрі полюбляють покататися на ковзанах, облюбували ковзанку на озері у парку культури та відпочинку на вул. Трускавецькій. Там особливо багато молоді, яка, нарешті відірвавшись від комп’ютерів і смартфонів, долучилася до здорового способу життя. Прийти й активно провести час на «Дрогобицькій ковзанці» можна як зі своїми ковзанами, так і взяти їх на прокат. Працювала ковзанка з 13:00 до 23:00. Частину льоду відгородили, облаштувавши хокейний майданчик.

За словами одного з ініціаторів облаштування ковзанки, керівника хокейного клубу «Еней» Юрія Кушлика, льодовий майданчик у парку культури та відпочинку облаштовують від 2008 року. Ще до настання морозів озеро розчищають, проводять підготовчі роботи, аби згодом діти і молодь мали змогу насолоджуватися такою атракцією. Головне, щоб були сприятливими погодні умови.

Додамо, що спортивно-оздоровчий центр «Еней» на вулиці Самбірській також облаштував ковзанку для мешканців мікрорайону.

Ось тільки раптове потепління зіпсувало настрій любителям зимових розваг…

Ярослав ГРИЦИК

 

Незмінність традицій

Відбувся ІІІ (обласний) етап XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Приємно відзначити, що серед учасників-шестикласників Львівської області перше місце посіла Марія Грицишин – учениця СШ №16 (учитель І.Л.Зозуля).

А в мовно-літературному конкурсі учнівської молоді імені Тараса Шевченка переможцями стали Анастасія Стецик – учениця 6 класу Дрогобицької гімназії (учитель М.І.Петришин) та Анна Дмитрів – учениця 7 класу Стебницької ЗОШ №18 (учитель Г.Й Безкоровайна), які посіли ІІІ місце.

Тож вітаємо учнів-переможців та вчителів, які щедро діляться знаннями зі своїми вихованцями. Бажаємо і надалі впевненого поступу на шляху пізнання глибин рідного слова. Ваші успіхи – це добрий знак, щоби стверджувати освітянські традиції міста, яке носить ім’я Котермака.

Ольга ЯРЕМКО, методист міського методичного кабінету відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради

 

АКТУАЛЬНІ ПОРАДИ

Не ризикуйте життям!

Упродовж десятиріч природний і зріджений газ та всіляке тверде паливо (дрова, брикети, пілети) увійшли у наш побут та промисловість як ефективне, енергозберігаюче паливо.

Однак під час його використання на підприємствах абонентам-споживачам, опалювачам печей, операторам котелень та особам, відповідальним за безпечну експлуатацію газового господарства та твердопаливних приладів, слід обов’язково і неухильно дотримуватися «Правил безпеки систем газопостачання», Державних будівельних норм (ДБН) та виробничих інструкцій безпечного використання палив.

Особливу роль у експлуатації обігрівальних та газових приладів в побуті і промисловості відіграє правильний відвід (викид) продуктів спалювання в атмосферу через димоходи. Тому доречно звернути увагу споживачів на відповідність димоходів, їхню щільність, відсутність тріщин, щілин, лежаків та правильність під’єднання приладів у димові канали.

Треба також пам’ятати про правильне спалювання газу і подачу свіжого повітря – колір при повному спалюванні газу має бути синьо-фіолетовим.

При неповному спалюванні газу в газових приладах і установках виділяється один із продуктів – дуже отруйний чадний газ. Колір полум’я на пальниках буде жовтий, солом’янистий, виділятиметься сажа.

Чадний газ не має запаху, легший за повітря, діє на організм людини отруйно-паралітично.

При концентрації чадного газу 0,5% відносно об’єму приміщення спостерігаються головний біль, нудота, втрата свідомості, відтак упродовж трьох хвилин наступає смерть.

Лише упродовж січня 2016 р. у Львівській області отримали отруєння чадним газом 8 осіб. Так, в Стебнику на вул. Трускавецькій 6 січня отримав смертельне отруєння гр. Веклюк В.М. у результаті неправильного підключення газової колонки до сталевого димоходу, який не був теплоізольованим, витяжна вентиляція в приміщенні була закрита, тяга з газової колонки відсутня.

На Закарпатті в гуртожитку отримала отруєння чадним газом сім’я, де мешканці з вечора розпалили дрова у твердопаливному котлі у підвальному приміщенні будівлі. Вже зранку в гуртожитку відчували сильний запах диму, а мешканці скаржилися на біль голови та нудоту. Причиною отруєння виявилася несправність димохода від котла та потрапляння чадного газу в кімнату.

Трапляються випадки добудов в житлових будинках та самовільний перенос газових приладів, які надалі найчастіше експлуатуються з грубими порушеннями чинних «Правил безпеки» та ДБН, як це було в Стебнику.

Особливу увагу керівникам підприємств слід звернути на експлуатацію котелень та опалювальних приладів, забезпечити відповідним персоналом для обслуговування котлів, справність автоматики безпеки (як на газових, так і на твердопаливних), наявність тяги та дотримання виробничих інструкцій.

У зимовий період споживачі обігрівальних приладів допускають їх перегрівання внаслідок чого виникають пожежі. Такі неодноразові випадки трапилися у населених пунктах області.

Потенційну небезпеку становить експлуатація газопроводів. За наявності запаху газу абонентам слід бути особливо уважними, не вмикати і не вимикати електроосвітлення, електроприлади, не користуватися відкритим вогнем. А при виявленні запаху газу одразу викликати аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104. Про що свідчить вибух газу в житловому багатоквартирному будинку міста Новоукраїнська, п’ятиповерховому будинку Одеси та інші.

Необхідно звернути увагу підприємствам, які випускають пластикові вікна, що вікна, які встановлюються на кухні, де експлуатуються газові прилади, повинні мати обов’язково вмонтовані провітрювачі (що вимагається ДБН «Житлові будинки»), які забезпечують приплив свіжого повітря для спалювання газу.

Мають місце на кухнях влаштування у зонтах над газовими приладами вентиляторів, які викликають зворотну тягу від інших газових приладів, які підключені в димоходи.

До цього часу власники магазинів, барів, кафе використовують для опалення приміщень газобалонні установки зрідженого газу, що категорично заборонено.

Однією з причин нещасних випадків та аварій є незнання правил безпеки при користуванні газовими приладами і твердопаливними котлами, порушення споживачами, інженерно-технічним обслуговуючим персоналом діючих норм експлуатації.

З цією метою ПП «Факел» проводить навчання та перепідготовку персоналу підприємств та організацій. Заняття проводяться теоретично і практично на об’єктах підвищеної небезпеки. Довідки можна отримати за тел. 2-23-45, м.Дрогобич, вул. Лесі Українки,21.

Правильна експлуатація обігрівальних приладів та для приготування їжі, експлуатація газових мереж, якісна робота інженерно-технічного персоналу та сажотрусів, голів ОСББ, власників житлових будинків, які несуть відповідальність за експлуатацію газових господарств, висока відповідальність керівників підприємств та власників об’єктів і обслуговуючого персоналу, якісного проведення комплексу заходів профілактичного обстеження газового господарства є запорукою безпеки опалення будівель.

Іван КОВАЛИК, заслужений працівник нафтогазового комплексу України

 

Аби не захворіти на грип...

Попри те, що на Львівщині епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ наразі не перевищений, варто нагадати основні правила профілактики цих захворювань, рекомендовані Головним управління Держсанепідслужби Львівської області.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

У зоні зараження – люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хворий, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для навколишніх упродовж усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. Проте, нехтуючи власним здоров’ям і наражаючи на небезпеку людей, які перебувають поруч, часто хворі не звертаються за медичною допомогою, займаються самолікуванням, продовжують ходити на роботу, їздити в громадському транспорті, відвідувати магазини, ринки та інші місця масового скупчення людей.

Утім, можна уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо дотримуватися простих правил:

- уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;

- користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи навколишніх від зараження;

- регулярно провітрювати приміщення, робити вологе прибирання;

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму;

- мати чисті руки. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтеся за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишилися від дотиків рук інших людей. Тому слід часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;

- користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, нежиті;

- залишатися вдома при перших ознаках хвороби, щоби не спровокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Не слід забувати і про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу.

Кор. «ГЗ»

 ***

Спрацювали на випередження

У п’ятницю, 22 січня, у другій половині дня, у Дрогобичі ухвалили рішення про продовження зимових канікул у школах.

Підставою для цього стало подання санепідстанції про наближення рівня захворюваності на грип та ГРВІ до порогу захворюваності.

Хоча, за інформацією начальника відділу освіти Петра Сушка, напередодні прийняття розпорядження міського голови, захворіли лише 13% школярів. Проте у місті спрацювали на випередження ситуації, зважаючи на синоптичний прогноз – потепління.

У Дрогобичі вирішили піти шляхом сусідніх міст і тимчасово припинити навчання.

23 січня міський голова Тарас Кучма підписав розпорядження про продовження канікул у дрогобицьких і стебницьких школах наразі ще на тиждень – від 23 до 31 січня. 

На підставі рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 29 січня міський голова Тарас Кучма підписав розпорядження про продовження канікул у школах до 5 лютого.

Наприкінці наступного тижня чиновники знову радитимуться з санепідемстанцією, чи можна школярам уже повертатися за парти.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

З колядками й вертепом від хати до хати йдемо з Різдвом вітати!

Ось і знову завітав до нас із небесних висот невмирущий дух Різдва, свято кожної християнської душі. Наш божественний Спаситель поглядом новонародженого Дитятка запрошує до Себе, до вбогої стаєнки, звідки перед Ним розпочнеться великий шлях. Божий Син ступив на цей світ, принісши з Собою безцінний скарб спасіння.

 Для кожного Різдвяне свято уявляється по-своєму. Однак тепло сердець та передчуття дива відчувають у цей день усі. Не були покинуті у ці святкові дні і самотні, що перебувають на обслуговуванні у Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування ( надання соціальних послуг).

Соціальні робітники зробили все, щоб одинокі мали змогу посповідатися та приступити до Святого Причастя. У будинках стареньких по-святковому все прибрано, а для немічних приготували вечерю. До будинків самотніх запрошено священиків для окроплення Святою Йорданською водою. Соціальні робітники спільно з працівниками Народних домів та дітьми-волонтерами організували колядування, щедрування, посівання на Старий Новий рік та традиційні вертепи. Такі театралізовані дійства пройшли в с.Дережичі, с.Михайлевичі, с.Медвежа, с.Літиня, с.Довге (Г), с.Унятичі, с.Опака, с.Старий Кропивник, с.Дорожів, с.Ріпчиці.

 Нехай новонароджений Месія знайде притулок у серці кожної свідомої людини. Щоб дзвінкі різдвяні колядки гомоніли скрізь по Україні і по цілому світі, звертаючи наш зір на Особу Христа та Його предвічне Слово. «Слава во Вишних Богу на землі мир, а людям благовоління».

Наталя ДЕМ’ЯНОВСЬКА, зав.відділення 

 

СПОРТ

Наші ветерани – перші у міжнародному турнірі

14-16 січня в Мукачевому на баскетбольному майданчику СОК ДЮСШ проходив міжнародний баскетбольний турнір серед ветеранських команд. Змагання відбувалися з ініціативи Мукачівського міського баскетбольного клубу «Карпатські Ведмеді» за підтримки Мукачівської міськради.

У цьому престижному турнірі, який проводиться дев’ятий рік, взяли участь 18 команд (6 жіночих та 12 чоловічих) із Австрії (м.Відень), Литви (м.Вільнюс), Латвії (м.Рига), Словаччини (м.Кошіце, м.Пряшів, м.Гуменне) та України (Київ, Одеса, Житомир, Кривий Ріг, Луцьк, Дрогобич, Мукачево).

Приємно відзначити, що переможцями у групі «Чоловіки до 45 років стала команда Дрогобича – І місце. Друге місце у баскетболістів з Риги, третє – з Луцька.

Найкращим гравцем у цій групі став Володимир Шатонський із Дрогобича.

Сергій МАТІЙКО

 

У Дрогобичі – чемпіонат області із жиму лежачи 

24 січня у спеціалізованій школі №16 завершився дводенний чемпіонат Львівської області з класичного жиму лежачи серед чоловіків та жінок, юніорів та юніорок, юнаків і дівчат.

За словами головного спеціаліста відділу фізичної культури та спорту Дрогобицької міської ради Ірини Криницької, у змаганнях взяли участь команди зі Львова, Борислава, Трускавця, Стрия, Яворова, Новояворівська, Самбора, Нового Роздолу, Любеня Великого. Дрогобич на турнірі презентували дві команди: вихованці спортивного клубу «Віта» (Юрій Пустовіт) та спортивний клуб «Тур» (Володимир Турко).

Змагання для дрогобичан були багатими на нагороди. Зокрема, серед юнаків у ваговій категорії до 74 кг перше місце посів Віталій Боцюрко (результат 115 кг, СК «Віта»). У ваговій категорії до 66 кг першість виборов Юрій Вийнапіль (результат 95 кг, СК «Тур»). Серед юніорів у ваговій категорій до 59 кг переміг Володимир Микитяк (результат105 кг, СК «Віта»).

Серед дорослих у ваговій категорії до 59 кг на першу сходинку зійшов Руслан Курчинський (результат 155 кг, СК «Віта»). Першість також у ваговій категорії до 74 кг здобув Микола Хім’як (результат 157,5 кг, СК «Віта»). У ваговій категорії до 105 кг на другому місці був дрогобичанин Богдан Хорко (результат180 кг, СК «Віта»). Головним організатором і суддею змагань був голова Львівської федерації з пауерліфтингу Юрій Слесаренко.

Відділ фізичної культури та спорту висловлює вдячність директору ЗОШ №16 Володимиру Крайчику за сприяння у проведенні змагань.

Кор. «ГЗ»

 

Малий басейн змінює обличчя 

Дрогобицька ДЮСШ імені І.Боберського, попри проблеми сьогодення, все ще не просто тримається «на плаву», але й активно працює, і своїх позицій у вихованні юних спортовців не втрачає. Установі вдається оновлюватися й поліпшувати умови для тренувань.

У грудні минулого року розпочато ремонт малого плавального басейну. Ще за попередньої влади виділили кошти (незначні, щоправда), та надійшли вони із запізненням. Будівельники стали до праці. А маленькі плавці тим часом разом зі старшими вихованцями мусять тренуватися в басейні Трускавецького ДЮСК «Спортовець».

Як розповів директор Дрогобицької ДЮСШ Іван Файчак, нещодавно замінено вікна, небавом буде зроблено стелю та утеплено фасад малого басейну (площею 12х7м). Вже, до речі (цього школа теж чекала давно), повністю реконструювано туалети, й вони не відлякують ні вихованців, ні їхніх батьків. Роботи виконує фірма «Оском» (керівник Йосип Бадецький). Перший етап – освоєння 86 тисяч гривень, які виділила міська рада.

Відтак буде замінено плитку, двері, словом, повністю оновлено саме приміщення, адже завдяки депутатам обласної ради від реґіону (активно допомагає школі Андрій Ковч) вдалося отримати ще 116 тисяч. Та на цьому, каже Іван Файчак, відновлення басейну не припиниться.

Директор упевнений, що вдасться віднайти кошти (тут уже потрібно майже півмільйона) на те, щоби до закінчення зими зробити цілком нову вентиляцію, нову систему підігріву й очистки води, що дозволить учням-плавцям займатися не лише в опалювальний період.

Сьогодні йде розробка кошторису, а саме питання – на контролі в міських та обласних депутатів. Уже згадуваний Андрій Ковч буває у школі двічі-тричі на тиждень й теж переконаний, що вдасться знайти кошти на завершення робіт у малому і на початок реконструкції великого басейну. А він простоює вже не один рік. Міський голова Тарас Кучма вважає, що Дрогобич мусить мати власний басейн, адже сьогодні і малі, й дорослі дрогобичани їздять плавати до Трускавця, поповнюючи тим самим «гаманець» сусіднього курортного міста.

Якщо ж говорити про секцію плавання ДЮСШ, то нині її відвідують 160 учнів, котрі теж сподіваються, що матимуть нормальні умови для тренувань.

Федір СЕРГІЄНКО

 

 ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Правом на публічну інформацію скористалися 17 громадян

У 2015 році Дрогобицькою ОДПІ отримано 17 запитів на інформацію (10 від громадян і 7 від юридичних осіб. Це на три запити більше, ніж у 2014 році.

За результатами розгляду 12 запитів на інформацію задоволено, а п’ятеро запитувачів отримали відмову, оскільки порушені ними питання належали до інформації з обмеженим доступом.

11 запитів мали інформаційний характер: про відкриті рахунки в установах банку, суму сплаченого військового збору за 2014 рік та у 2015 році, сплату податків підприємством, щодо фактів порушення чинного законодавства, надання копій документів, які підтверджують факт проведення перевірки, надання копії рішення про стягнення коштів у рахунок погашення заборгованості, щодо ознайомлення з установчими документами Дрогобицької ОДПІ, розміру ставок земельного податку, щодо сплати земельного податку, стану розрахунків з бюджетом. Інші запити стосувалися надання інформації про доходи, про найбільших боржників до місцевого бюджету Стебника та щодо перебування платників на обліку в Дрогобицькій ОДПІ.

Запити на інформацію можна подавати за адресою: 82100, м.Дрогобич, вул. Т.Шевченка,9, тел.(244) 3-72-81.

 

У 2015 році сплачено 13,5 млн грн. військового збору

За дванадцять місяців 2015 року суб’єкти господарської діяльності міста і району спрямували для підтримки української армії 13,5 млн гривень. Розрахункові показники виконано на 131,6%.

Зокрема, у грудні юридичні особи та підприємці Дрогобиччини сплатили до Державного бюджету 1,7 млн. грн. військового збору. Це на 543 тис грн. більше, ніж було сплачено дрогобичанами у грудні минулого року.

Цей платіж є обов’язковим і у 2016 році. Його сплачують за ставкою 1,5% із всіх доходів фізичних осіб, які оподатковуються податком на доходи.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІОбновлен 29 янв 2016. Создан 28 янв 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником