ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 4 лютого 2016 р.
За справедливістю – до Києва 

Колективи ВПУ №19 та професійного політехнічного ліцею 29 січня вирушили до Києва. Разом із дрогобицькими студентами та викладачами училищ змусити державну владу врегулювати ситуацію, у якій опинилися профтехучилища, поїхали колективи училищ зі Стрия та Самбора.

Про це напередодні під час сесії Дрогобицької міської ради повідомив директор професійного політехнічного ліцею Володимир Ткач. За його словами, окрім загрози залишитися без електроенергії і газу, училища нині мають не менш гостру соціальну проблему: студенти, серед яких чимало сиріт, не отримали стипендії, а педагоги – зарплату.

Щоби привернути увагу до своєї біди, викладачі та студенти двох дрогобицьких училищ у день проведення сесії міськради вийшли на мирний мітинг під стіни ратуші. Мітингувальники поводилися стримано і виважено, про наболіле «говорили» лише плакати з вимогами до державної влади не економити на освіті і виплатити заборговані стипендії та зарплати.

Дрогобицькі депутати, які про ситуацію із училищами почули з доповіді секретаря міської ради Олега Хруща, прийняли звернення до керівництва ПАТ «Львівобленерго» та ПАТ «Львівгаз» із проханням не припиняти постачання електроенергії і газу училищам, мотивуючи тим, що найближчим часом критична ситуація таки буде врегульована.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

***

У суботу, 30 січня, представники профтехучилищ та ліцеїв України провели акції протесту у столиці України. Були там і представники Дрогобича. Про перебіг подій у коментарі «ГЗ» розповів депутат Львівської обласної ради від Дрогобича Андрій КОВЧ: «Цілу ніч ми з колегою-депутатом Василем Масним і працівниками дрогобицької профтехосвіти їхали до Києва. Співали пісень, спілкувалися. Вранці, після прибуття до столиці, розпочали пікетування під стінами Міністерства освіти і науки. До нас вийшов заступник міністра, який пообіцяв, що міністерство не буде ліквідовувати профтехосвіту. Показав проект закону, який мав би врегулювати проблему та передбачити фінансування.

Отримавши чергові обіцянки заступника міністра, ми пішли до Будинку Уряду щоб зустрітися з керівниками виконавчої влади. Нажаль, урядовці або злякалися, або ж проігнорували наполегливих освітян.

Біля будику парламенту та Комітету з питань науки і освіти, нам вдалося поспілкуватися з народними обранцям. Ті пообіцяли відстоювати права освітян у стінах Верховної Ради. А о 14:00 розпочалася Всеукраїнська нарада з проблем та ризиків функціонування системи професійно-технічної освіти».

Ярослава ГРИЦИК

Фото автора


А ТИМ ЧАСОМ...

4 лютого нардепи таки виділили майже мільярд гривень місцевим бюджетам на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах.

За постанову №3830-3 проголосувало 297 народних депутатів.

Перерахування субвенції з держбюджету місцевим бюджетам буде здійснюватися два рази на місяць, як це передбачено для освітньої та медичної сфери.

Також передбачається, що оплата поточних видатків професійно-технічних навчальних закладів у частині забезпечення витрат на отримання повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок освітньої субвенції.

 

Гроші мають працювати 

Нещодавно колектив Дрогобицького відділення Ощадного банку України отримав нового керуючого (попереднього переведено на роботу до Львова). Територіально віддалене безбалансове відділення №113/242 Ощадбанку після перемоги у конкурсі очолив Володимир БАРАНЯК.

Дрогобичани знають його як банкіра, волонтера, громадського діяча, блогера, учасника вищої ліги КВН. До того ж, В.Бараняк є членом виконкому міської ради. Наприкінці минулого тижня новий керівник державної банківської установи зустрівся з пресою.

Після коротенького вступного слова журналісти мали змогу поставити Володимирові Васильовичу будь-які запитання. Він розповів, що ТВБВ №113/242 є центральним відділенням на Дрогобиччині, до його складу входить 15 підрозділів, а окремими банківськими послугами користуються ще й сусідні райони. Ощадбанк належить до найстарших і найдосвідченіших фінансових установ. У ньому фізичні та юридичні особи можуть отримати весь спектр послуг.

Більшість дрогобичан звикли сплачувати в Ощадбанку за житлово-комунальні послуги. Після зникнення з ринку низки банків, навантаження на касирів зросло. Тож клієнтам часто доводиться постояти в черзі, щоб здійснити оплату. Іноді виникають конфліктні ситуації. В.Бараняк попросив громадян бути трішки терпимішими і толерантнішими до касирів, адже їм треба бути зосередженими, бо працюють із грошима дванадцять годи на добу, буває, що й без вихідних. Керівник відділення також повідомив, що кошти за банківське обслуговування платників раніше сплачувало підприємство-отримувач платежів, але згодом відмовилося. Тому віднедавна банк бере комісійні у розмірі 3 грн. (хоч собівартість процедури становить 3,6 грн.).

У найближчій перспективі банк, за словами В.Бараняка, працюватиме над сервісом, робитиме акцент на поліпшенні обслуговування клієнтів, зміну умов праці, розвиток електронних технологій. Уже зараз клієнтів усіляко заохочують до переходу на пластикові картки. Окрім того, у центральному відділенні діє електронний термінал, за допомогою якого можна здійснити оплату за житлово-комунальні послуги без комісії. Кількість таких терміналів буде зростати, що дозволить зменшити черги до кас.

Головним сьогоднішнім завданням усієї банківської системи України Володимир Бараняк вважає відновлення довіри людей до банків. Вона формується упродовж десятків років, а може зруйнуватися за лічені дні. «Гроші мають генерувати гроші, мають працювати, а не лежати у сховку. Якщо існує рух коштів, економіка працює. Гроші слід вкладати з вигодою, головне – робити це правильно», - наголосив банкір.

На завершення розмови журналісти поцікавилися, коли громадянам повертатимуть решту вкладів колишнього Ощадбанку СРСР. Володимир Васильович зауважив, що такі зобов’язання взяла на себе держава Україна. Тож якщо уряд і парламент приймуть відповідне рішення і передбачать кошти, банк готовий їх виплатити.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

ОПЕРАТИВНО

До 925-річчя міста –  ювілейні монети

Дрогобич 21 вересня цього року святкуватиме 925 років. Ювілей міста ухваленим рішенням узаконили депутати міської ради.

Поміж тим, вони звернулися до голови Національного Банку України Валерії Гонтарєвої випустити мідно-нікелеву монету «925 років місту Дрогобичу» та срібну монету з такою ж назвою номіналом 10 гривень.

У зверненні наголошується, що співпраця з НБУ із Дрогобичем закладена ще 2008 року. Саме тоді міські обранці зверталися до установи з проханням випустити такі монети: «Юрій Котермак», «Церква Святого Юра», «925 років місту Дрогобичу», «Зварич (солеваріння)».

З переліченого 2009 року випущена лише одна монета - «Міжнародний рік астрономії» із зображенням Юрія Дрогобича. Тож тепер депутати закликали НБУ врахувати прохання, висловлене ще 2008 року, дослухатися до волі громади і випустити ювілейну монету.

Нагадаємо, 1991 року Дрогобич відсвяткував 900-річчя. Це відбулося згідно з рішенням виконкому міської ради від 28.07.1988 №326 та на підставі засвідчення Інституту суспільних наук АН УРСР від 7 грудня 1987 року. Саме тоді була заснована традиція відзначення ювілейних дат міста, якої дотримуємося і нині. До цієї знаменної події Міністерство зв’язку СРСР 1988 року випустило конверт та поштовий штемпель. Також до ювілею у Дрогобичі встановлено одну з окрас міста – пам’ятник Т.Шевченкові. Насиченою була програма святкування. Ця подія широко висвітлена у місцевій пресі. Окрім того, донині в’їзд до Дрогобича з боку Стрия, Самбора, Трускавця знаменують встановлені до 900-річчя знаки. Поважний вік Дрогобича підтверджено у працях українських і закордонних дослідників та істориків: О.Ратича, Я.Ісаєвича, М.Мсцівуєвського, Р.Пастуха.

 

Канікули продовжили. Але з 8 лютого - знову за парти

На підставі рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 29 січня міський голова Тарас Кучма підписав розпорядження про продовження канікул у школах до 5 лютого.

Наприкінці тижня чиновники знову радилися зі санепідемстанцією, чи можна школярам уже повертатися за парти. За підсумками наради прийнято рішення про відновлення навчання у школах із понеділка, 8 лютого. 

 

Ратушу обладнали відеокамерами

У приміщенні адмінбудинку Дрогобицької міської ради функціонує 10 камер. Засоби відеозапису нещодавно були встановлені у робочих кабінетах міського голови та заступників. Також камери вмонтовані на вході біля чергового адмінбудинку та у коридорах будівлі.

Як наголосив на оперативній нараді міський голова Тарас Кучма, камери у кабінетах перших осіб міста мають унеможливити провокування корупції. В інших місцях відеоспостереження встановили передусім з міркувань безпеки у владних коридорах.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Інфраструктуру розвиватимемо спільно

2 лютого у світлиці ратуші відбулася нарада міських голів Дрогобича Тараса Кучми, Трускавця Андрія Кульчинського, Борислава Ігоря Яворського, Стебника Петра Старосольського, голови РДА Максима Лісогора за участю громадського діяча і мецената Ігоря Куруса, який презентував проект туристичного розвитку краю.

Під час наради обговорили також питання утилізації твердих побутових відходів. У цьому напрямі також планують виробити єдиний підхід.

Не оминули на спільному засіданні проблеми аварійного стану доріг Дрогобиччини. Зокрема, як наголошували учасники зустрічі, треба докласти зусиль, аби до 160-річного ювілею І.Франка дороги в регіоні були доведені до ладу. Першорядної уваги і ремонту, акцентував міський голова Дрогобича Тарас Кучма, потребує дорога Дрогобич-Борислав. Тарас Кучма закликав колег із сусідніх міст об’єднуватися навколо спільних напрацювань та ідей, крім пошуку тотожного бачення у питаннях туризму, утилізації сміття, варто започатковувати проекти між містами-сусідами у царині транспорту та інших галузях інфраструктури.

 

Єврогроші для ОСББ

Другий рік поспіль Дрогобич залучений до реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який фінансується Європейським Союзом за співфінансування ПРООН.

Як інформує головний спеціаліст відділу економіки Дрогобицької міської ради Настя Грабар, торік до реалізації проекту було відібрано 14 ОСББ. Сьогодні усі з них мають уже здобутки в освоєнні коштів, виділених на капітальні ремонти будинків. Торік фінансування становило 62 тис доларів, місто разом із ОСББ вклали також 50% вартості проекту (адже внесок ОСББ має бути не менше ніж 5%).

У п’ятницю в ратуші відбулася зустріч з координатором цього проекту Іриною Галайко, яка презентувала умови участі у проекті перед головами ОСББ та мешканцями будинків, які лише планують заснувати ОСББ.

Нагадаємо, у Дрогобичі зареєстровано 100 ОСББ, загальна кількість багатоквартирних будинків – 1012.

 

Трускавець пообіцяв мільйон

КП «Дрогобичводоканал» очікує до 9 лютого на надходження від ТзОВ «Трускавецький водоканал» мільйона гривень. Як зазначив на позачерговому засіданні виконкому міськради директор підприємства Роман Шагала, цей платіж забезпечить стабільність ситуації з платою за електроенергію ПАТ «Львівобленерго» до 1 березня.

Нагадаємо, минулого тижня адмінбудівлю КП «Дрогобичводоканал» було відімкнено від електроенергії.

Заборгованість КП «Дрогобичводоканал» перед ПАТ «Львівобленерго» на кінець 2015 року становила 500 тис грн. Борг Трускавця станом на 01.01.2016р. – 4,5 млн грн. Приріст заборгованості Трускавця за січень сягнув 1,4 млн грн., а загальна сума боргу – понад 6 млн грн.

20 січня Дрогобицький водоканал отримав повідомлення від ПАТ «Львівобленерго» про відімкнення електроенергії 28 січня через заборгованість 500 тис грн., яку 28 січня водоканал погасив, тим самим була підстава уникнути відімкнення від електроживлення. Проте у договорах суб’єктів стоїть питання про поточну оплату. Посилаючись на відсутність поточних проплат, ПАТ «Львівобленерго» відімкнуло адмінбудівлю водоканалу від електроенергії, стверджує директор підприємства.

У п’ятницю відбулася нарада, на якій було досягнуто компромісу на рівні очільників міст. Трускавецьке керівництво обіцяло поповнити статутний фонд свого водоканалу на 1 млн грн.

Як поінформував Роман Шагала, Дрогобицький водоканал скористався цією гарантією і написав листа ПАТ «Львівобленерго», де зобов’язався погасити заборгованість у сумі 1 млн грн. за рахунок коштів Трускавецького водоканалу 10 лютого. Крім листа-прохання, КП «Дрогобичводоканал» заплатило 56 тис грн. і, таким чином, подачу електроенергії відновили.

 

Обласна комісія підтвердила порушення

Комісія у складі чотирьох депутатів обласної ради за участі депутата міської ради Романа Курчика та начальника відділу освіти виконкому Дрогобицької міської ради Петра Сушка 29 січня оглянула добудову ЗОШ №5.

Про це повідомив начальник управління капітального будівництва Дрогобицької міської ради Василь Бохонок. Комісія одностайно визнала несумлінність підрядника, через якого місто втратило гроші. Обласні депутати, наголосив В.Бохонок, будуть звертатися до Господарського суду з вимогою притягнути підрядника до відповідальності.

Нагадаємо, підприємство, яке взялося завершити добудову ЗОШ №5, із передбачених 5 млн грн. до кінця минулого року зуміло освоїти лише 1 млн 596 тис грн.

Частково убезпечило від повного фінансового колапсу те, що недобросовісному виконавцю місто не перерахувало усі гроші одразу. Спрацювали на випередження депутати міської ради, які клопотали перед головою облдержадміністрації Олегом Синюткою, у разі повернення невикористаних коштів до державного бюджету, передбачити їх для завершення добудови ЗОШ №5 цього року.

 

У парку вирубують дерева

У Дрогобичі безконтрольно вирубують дерева у парку ім. Б.Хмельницького.

Таку проблему у традиційній розминці на засіданні сесії міської ради порушив депутат Олег Дацюк. Мешканці б’ють на сполох, що вирубка лісу стає звичним явищем, яке ніхто не контролює. Повсюдно у парку, мовив Олег Дацюк, видно сліди важкої техніки, що вивозить зрізані дерева. Депутат запропонував залучити до з’ясування суті цієї справи поліцію. Міський голова Тарас Кучма зазначив, що проблема йому відома, і днями фактам вирубки лісу буде присвячена окрема нарада.

 

У Дрогобичі пільговий проїзд залишається

Як інформує головний спеціаліст з питань інфраструктури відділу економіки виконкому Дрогобицької міської ради Ігор Куцупей, перевізники міста і надалі перевозитимуть безплатно пільгові категорії громадян, незважаючи на те, що кошти їм не будуть відшкодовані.

Про це є домовленість з керівниками транспортних фірм, що обслуговують міські маршрути. Єдине, на чому наголошує Ігор Куцупей, водії просять, щоб пасажири пільговий статус підтверджували посвідченнями.

Нагадаємо, на конференції ЛОО ВГО «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» відповідно до рішення представників трудових колективів постановили: рекомендувати керівникам АТП в межах області з 8 лютого до 1 квітня возити безкоштовно лише учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів. Після цього терміну від влади області та держави перевізники очікують вирішення проблеми перевезення пільговиків, рекомендуючи керівництву Львівщини та України надавати адресну допомогу усім категоріям пільговиків. Водночас перевізники наполягають: пільговий проїзд як явище варто скасувати.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Мер зустрівся з комітетом із попередження корупції

27 січня у залі засідань виконкому міськради відбулася робоча зустріч міського голови Дрогобича Тараса Кучми з представниками Моніторингового комітету з раннього попередження корупції (проект реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»).

Участь у зустрічі взяли також заступник мера Дрогобича Олег Дукас і керівник «Інституту міста» Володимир Кондзьолка.

Обговорено низку робочих питань щодо діяльності органів влади та їх взаємодії з громадою. Як зазначив голова Моніторингового комітету Богдан Юзефів, окремі посадовці намагаються і далі працювати за старими схемами. Принципи прозорості прийняття рішень та відкритості влади для багатьох із них залишаються звичайними фразами, не наповненими змістом. Члени Комітету неодноразово замість змістовних та обґрунтованих відповідей на свої звернення отримували формальні відписки, не доведений до відома мешканців Дрогобича регламент ради. Було вказано на інші виявлені недоліки в роботі чиновників, зокрема у формальному підході до підготовки Програми соціально-економічного розвитку міста (фактично копіюється з попередніх програм), до бюджетного процесу. Свої зауваження міському голові висловили Олександра Лисак, Галина Коцюба, Андрій Сливка та інші.

Тарас Кучма звернувся до членів Моніторингового комітету з проханням реагувати на всі виявлені порушення. Водночас мер Дрогобича зазначив, що деякі з порушень виникають з об’єктивних, а не суб’єктивних причин. Як приклад він навів недотримання встановлених законодавством термінів між оголошенням та проведенням громадських слухань з питань бюджету. Поскаржився Тарас Ярославович і на те, що контрольні цифри бюджету були доведені до відома тільки 24 грудня, хоча це слід було зробити значно раніше. «Роботу над формуванням бюджету на 2016 рік ми розпочнемо швидше від встановлених законодавством термінів», - пообіцяв Тарас Кучма.

Дискусію викликала тема ставлення посадовців ратуші до напрацювань Моніторингового комітету. «Чиновники сприймають наші експертні висновки чи зауваження як інформацію до відома, - каже Богдан Юзефів, - хоча насправді порушення повинні не враховуватися, а виправлятися». Тарас Кучма погодився з цим твердженням.

Результатом зустрічі очільників влади з Моніторинговим комітетом з раннього попередження корупції стало розпорядження міського голови Т.Кучми від 27 січня 2016 р. про поглиблення співпраці.

- Було моє особисте прохання до голів всіх депутатських комісій, до керівників відділів та інших посадових осіб, щоб вони максимально сприяли роботі Комітету, - коментує документ Тарас Кучма. – Тепер ми це закріплюємо документально. Надіюся, що Моніторинговий комітет допомагатиме об’єктивно оцінювати ситуацію, щоб зміни в місті були не формальними, а реальними – на благо дрогобицької громади.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому 

 

Грип наступає

Медики констатують перевищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ на всіх адміністративних територіях області.

Станом на 1 лютого найбільше людей захворіли у Бродівському, Жовківському, Пустомитівському, Сокальському та Стрийському районах. Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

«Львівщина увійшла у період епідемії грипу. Перевищення епідпорогу станом на сьогодні становить 49,8 відсотків, - зазначила Ірина Микичак. - За підсумками моніторингу з 25 до 31 січня стрімко зросла кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Зокрема, захворіли понад 32 тисячі осіб, з яких майже 17 тисяч дітей до 17 років та 27 вагітних».

Загалом з початку епідсезону, 28 вересня 2015 року, в області на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіли 198216 осіб.

За словами Ірини Микичак, зареєстровано і 9 смертей від грипу А (Н1). Усі летальні випадки зафіксовані в осіб старших 40 років: 5 осіб зі Львова та по одній людині з Червонограда, Борислава, Сколівського і Городоцького районів.

Прес-служба ЛОДА 

 

Учитель Дрогобицької гімназії – лауреат престижного конкурсу 

У лютому відбувся ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2016».

Цей престижний професійний конкурс педагогів проходить щорічно уже двадцять один рік поспіль. У 2016 році педагоги змагалися в номінаціях «Математика», «Англійська мова», «Захист Вітчизни», «Історія». Конкурсний марафон складався з трьох етапів: першого, другого та фіналу. На першому етапі вчителі представляли власний інтернет-ресурс, проводили майстер-клас та проходили тестування з фахової майстерності. На другому етапі педагоги презентували навчальні проекти з проблемних питань навчального предмету та демонстрували свій рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями. За підсумками двох етапів конкурсу журі визначило п’ять учасників фінального етапу конкурсу. У фіналі вчителі проводили відкриті уроки в одній зі шкіл Яворівського району Львівської області.

У п’ятірку найкращих вчителів англійської мови області ввійшла Олеся Петрівна Сушко, вчитель Дрогобицької гімназії імені Богдана Лепкого. Вона стала лауреатом конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Англійська мова». Зокрема, О.Сушко посіла ІІІ місце. Ця перемога є гарним внеском освіти Дрогобича у відзначення 2016 року – Року англійської мови, який оголошений Указом президента України №641/2015.

Ми вітаємо Олесю Петрівну зі значним здобутком у професійній діяльності. Нехай участь у конкурсі «Учитель року» надихає вас на нові творчі пошуки, додає віри в те, що кожний новий день буде плідним та насиченим! Бажаємо ніколи не зупинятися на досягнутому. Нехай творчий потенціал, невичерпний ентузіазм та наполеглива праця допоможуть вам підкорити нові горизонти.

Галина МАРЧУК, завідувач міського методкабінету відділу освіти 

 

«УКРАЇНИ – ПЕРЕДЧАСНО ЗІВ’ЯЛИЙ ЦВІТ» 

Вечір-реквієм на таку тему зібрав у бібліотеці с. Уличне і дорослих, і дітей. Прибули на нього сільський голова Святослав Стефанків та завуч місцевої школи Світлана Білан.

98 років тому історія України закарбувала на своїх скрижалях новий символ, який став невід’ємною складовою генетичної пам’яті українського народу. Цей символ – Крути! 29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом майже століття є сяючим дороговказом для десятків поколінь незламних борців за свободу та незалежність рідної землі, за власну Українську державу.

Київські матері знайшли в собі силу і мужність вирядити того січневого дня своїх синів на станцію Крути. Вони без сліз і стогону поблагословили своїх хлоп’ят на смерть і подвиг.

Ці слова, промовлені юними уличненцями, болем і смутком відгукнулися у серцях дорослих. Адже і сьогодні історія повторюється – матері виряджаються на фронт своїх синів, які у борні з російським окупантом виборюють нашу незалежність. Один із них – випускник місцевої школи, Іван Габчак загинув смертю хоробрих на сході України, своїм відходом у вічність показавши, як треба любити свою Батьківщину.

Активними учасниками вечора були учні місцевої школи Ліля Равликовська, Ростислав Лешик, Вероніка Чернецька, Софія Габчак, Ярина Свірняк, Назар Уруський, Юлія Лешик, Андріана Герасим’як, Михайло Ортинський, Ростислав Герасим’як, Олег Ортинський. У їхньому виконанні поезія про героїзм студентського куреня під Кру­тами, що стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну, звучала особливо правдиво, урочисто і проникливо.

Ю.КРЕЧКІВСЬКА, завідувач бібліотеки

***

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконкому Дрогобицької міськради 28 січня  провів конкурс поезії до Дня героїв Крут серед школярів.

Ліричні рядки, у яких закарбовані трагічні події історії українського народу, майстерно декламували усі учасники конкурсу. Школярів відзначили грамотами і патріотичними книгами, серед яких – праці  Василя Шкляра. Як наголосила начальник відділу сім’ї, молоді та туризму Леся Пашко, нині на тлі буремних подій на Сході українське суспільство переосмислює подвиг героїв Крут.

У коридорі ратуші розмістили добірку віднайдених портретів героїв, під експозиціією горіла лампадка. Хвилиною мовчання пам’ять крутянців вшанували депутати під час сесії міськради. 

Вл.інф.

 

Скромний внесок у «рускій мір» 

На тлі заяв прем’єра про потребу референдуму щодо змін до конституції (такий несподіваний розворот у бік демократії шокував цілу країну), інформація про преміальне новаторство геніального популіста і за сумісництвом одеського губернатора Михайла Саакашвілі пройшла якось непомітно. А шкода. Чоловік, разом із всесвітньоклубноодеським Михайлом Жванецьким, нову епоху, можна сказати, започатковує в нашій літературі.

Йдеться про заснування нової міжнародної літературної премії імені ще одного видатного автора Ісаака Бабеля (то нічого, що він був трошки червоним окупантом – служив чекістом й у першій кінній армії з українцями воював – і жодного слова українською не написав). До речі, йдеться про премію на державні гроші, котру будуть давати не за якусь там творчість непотрібною нікому і дуже важкою для вивчення (спитайте Азарова чи Авакова) українською мовою, і котру, на щастя, в Україні чиновникам та депутатам можна і не знати, а за справді цінне, актуальне та вічне: за “найкращі зразки сучасної художньої словесності в жанрі оповідання (новели), написані російською мовою як в Україні і Росії, так і в інших країнах світу”. А ви думали! В неоколонії буде інтелектуальне свято! Нове свято «язика» дружнього, братнього і старшого російського народу!

Ну, дійсно, поміркуйте самі. Не українську ж мову в Україні треба відроджувати. Не українську ж літературу підтримувати. Не на українські ж національно-культурні інтереси зважати. Не українських письменників-одеситів популяризувати (наприклад, Івана Липу чи його геніального сина Юрія Липу). В культурно поневоленій країні все це не потрібно! І питань до панів Михайлів, котрі мислять як класичні культурні імперіалісти, нема. Але є спостереження і питання.

Перше. Свого часу (ще у 2000-му) колишня дружина Путіна пані Людмила заявила, не без підказки державних ідеологів РФ, що “необхідно утверджувати, відстоювати і розширювати мовні кордони руского міра”, що “російська мова об’єднує людей у рускій мір” і, нарешті, найголовніше: “Кордони руского міра проходять кордонами вживання російської мови”. Тому премія за російські оповідання нехай буде скромним внеском маленької України у велику російську імперську справу.

Друге. Оскільки у нас нібито з Росією війна, котру країна-агресор, як не дивно буде почути панам Михайлам, веде під гаслами захисту і розширення “руского міра”, то виникає питання: у цій українофобській провокації із премією Бабеля винен тільки Міхо, чи ті, хто його в Україну запросили і зробили головою облдержадміністрації?

Науково-ідеологічний центр ім.Д.Донцова 

 

Продавати алкоголь неповнолітнім заборонено!

ШАНОВНІ ПРОДАВЦІ ТА КЕРІВНИКИ!

Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства: не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтеся, що хтось також пропонує закурити чи випити Вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться.

Відділ сім’ї, молоді та туризму спільно з ДМЦСССДМ, СуСД, відділом поліції проводитимуть рейди у місті з метою попередження керівників та продавців торговельних закладів щодо неприпустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відділ сім’ї, молоді та туризму виконавчого комітету Дрогобицької міської ради

 

ПОТРИВОЖЕНА МИНУВШИНА 

Минулоріч, улітку, поблизу с. Гаї Нижні працювала наукова експедиція Львівського національного університету імені Івана Франка. Очолював групу науковців і студентів В.С.Артюх.

Метою експедиції стало дослідження стоянки мезоліту в урвищі Панська Гора, що недалеко від села. Під час археологічних робіт виявлено крем’яні знаряддя праці, наконечники стріл. Потрапили до рук фахівців і фрагменти кераміки доби Київської Русі (приблизно ХІІІ ст.). Крім того, тут же виявили останки поховань ІХ-Х століть.

Назар КРАВЕЦЬ, краєзнавець, дослідник археологічних пам’яток

На фото: крем’яні наконечники стріл. 

 

КРИМІНАЛ

Лікаря упіймали на хабарі

Лікар вимагав у пацієнта хабар у розмірі 2500 гривень за підготовку скерування та пакету документів для обстеження чоловіка з метою надання йому інвалідності. 

Про це повідомили у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

Як передає прес-служба прокуратури у Львівській області, гроші у пацієнта вимагав завідувач відділенням хірургії міської лікарні Стебника.

Попередньо на лікаря за фактом злочину відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст.368 ККУ, а 28 січня затримали безпосередньо при отриманні хабара.

Чоловікові загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років із позбавленням ліцензії на лікування терміном до 3 років із конфіскацією майна.

Вл.інф.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

Від продажу підакцизних товарів надійшло понад 34 млн грн.

У минулому році суб’єкти господарської діяльності, які реалізують пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та скраплений газ, сплатили до місцевих бюджетів Дрогобиччини 23,2 млн грн. акцизного податку, до бюджету Борислава – майже 5 млн. грн., Трускавця – понад 6,2 млн грн.

На сьогоднішній день у Дрогобицькій ОДПІ зареєстровано 549 платників акцизного податку, з них 350 працюють на території міста і району, 98 – у Бориславі та 101 суб’єкти господарювання – у Трускавці.

Нагадуємо, що акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами введено у дію минулого року. Суб’єкти господарської діяльності сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на території яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

СПОРТ

Вшанували пам’ять Богдана Баха

29 січня пройшов західноукраїнський рейтинговий турнір з настільного тенісу пам’яті Богдана Баха, котрий усе життя присвятив спорту, зокрема, розвитку настільного тенісу в Дрогобичі.

Бодан Бах був багаторазовим призером чемпіонатів України серед держслужбовців, багаторазовим чемпіоном Львівщини серед дерслужбовців, преможцем численних всеукраїнських турнірів. Богдан Йосипович довгі роки очолював Дрогобицьку екологічну інспекцію, був заступником мера та активним громадським діячем. 

У 2008 році Богдан Бах разом із президентом Федерації настільного тенісу  Дрогобича Олегом Дацюком створили клуб настільного тенісу, який активно розвивається вже восьмий рік. Тут збирається вся еліта настільного тенісу Дрогобича. Також Богдан Йосипович з Олегом Юрієвичем посприяли відкриттю відділення настільного тенісу в ДЮСШ. Тренером став кандидат у майстри спорту України з настільного тенісу Петро Ярошко. Йому на допомогу прийшов Назар Пиц, який активно готує юних спортсменів. Відділення настільного тенісу вже встигнуло виховати кандидатів у майстри спорту України, чемпіонів та призерів Львівщини, багаторазових преможців тунірів, чемпіонатів та відкритих першостей ДЮСШ.

Дрогобицька ДЮСШ активно допомагає відділу фізичної культури і спорту міської ради у проведенні змагань. Директор ДЮСШ Іван Файчак скерував для проведення західноукраїнського рейтингового турніру з настільного тенісу пам’яті Богдана Баха тренерів Петра Ярошка та Назара Пица, які на високому рівні зробили свою справу. Головним суддею був Ігор Майовка, суддя національної категорії, директор Львівської ДЮСШ «Прудкий м’яч». Крім того, адміністрація Дрогобицької ДЮСШ встановила приз для найстаршого учасника змагань.

У турнірі взяли участь представники міст усієї Західної України – Чернівців, Івано-Франківська, Луцька, Калуша, Дрогобича, Трускавця, Стебника, Стрия, Самбора, Миколаєва, Борислава, а сюрпризом для всіх став учасник, який спеціально приїхав на турнір аж за тисячу кілометрів – із Маріуполя.

Змагання проводилися у 4 вікових категоріях: 18-39, 40-49, 50-59, 60 років і старше. Чемпіонами і призерами у віковій категорії 40-49 стали дрогобичани Олег Фоменко та Іван Піцко. В інших категорія наші тенісисти пробилися до фіналу. Тішить, що багато призових місць вибороли тенісисти саме з нашої області: Трускавця, Стрия, Старого Самбора.

Учасники турніру щиро вдячні організаторам: відділу фізичної культури та спорту, дитячо-юнацькій спортивній школі та Федерації настільного тенісу Дрогобича.

Микола КУЛИНИЧ, завуч Дрогобицької ДЮСШОбновлен 05 фев 2016. Создан 04 фев 2016  Комментарии       
Всего 1, последний 4 года назад
Гонтарєва 13 мар 2016 ответить
Ювілейні монети наєюнулися так само як і Радзієвський!
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником