ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ

Новини в «ГЗ» від 9 лютого 2016 р.
Вартові важливих постів Дрогобича

Минулого року 17 листопада у міській ратуші відбулася зміна караулу. На перший пост заступили найбільш відповідальні люди, яких вибрала громада, делегував новообраний депутатський корпус. Тепер їм доведеться впродовж каденції захищати честь головного прапора міста. Водночас йде підбір кадрів і на інші важливі управлінські пости.

Так, минулого тижня у світлиці ратуші відбулося представлення чотирьох нових управлінців. Міський голова Тарас Кучма у ремарці до цього дійства зазначив, що до їхнього призначення, до кожної кандидатури підходив скрупульозно, із врахуванням як професійних навиків, так і людських якостей.

Отже, вакансію директора КП «Дрогобицький ринок» заповнив Володимир Білоган. Йому 38 років. Навчався у СШ №16, здобув освіту у Дрогобицькому педуніверситеті. Розпочинав роботу на харчосмаковій фабриці, відтак удосконалював свій хист і на посадах директора: спершу – дочірнього підприємства «Байкал», а згодом – приватного. У нього – професійне бачення зміни структури торгівлі на ринку. І це вселяє оптимізм.

Енергійний натхненник багатьох суспільно-громадських проектів Володимир Кондзьолка без жодних додаткових навчальних курсів із головою поринув в інтелектуальну проблему щодо написання переконливих проектів для отримання коштів на розвиток міста з різних джерел. На новій для себе посаді директора «Інституту розвитку міста» він прагне залучити серйозні інвестиції. І це – похвально.

Радником міського голови Дрогобича з питань і проблематики житлово-комунального господарства буде 33-річний трускавчанин Василь Качмар. Ця людина за віком хоч і молода, але встигла відслужити строкову службу в армії, здобути юридичну освіту у Львівському університеті внутрішніх справ, спробувати свої сили у державних структурах виконавчої служби, навіть у столичних кабінетах влади (це вимушене відрядження було пов’язане із навчанням дружини). Він має намір оздоровити комунальний підрозділ. І це – відрадно.

З тим, аби Дрогобич мав чіткі орієнтири на екскурсійну привабливість, потрібен відповідний туристично-інформаційний центр. І він створений. Очолив його молодий історик, аспірант професора Л.Тимошенка Ігор Чава. Він, як і три попередні новопризначені вартові держслужби, не робив гучних заяв, а говорив по-суті, стисло і коротко. І в цьому є елемент серйозного ставлення до посади.

З метою економії часу і зменшення кількості нарад, на поточній зустрічі із журналістами були оприлюднені питання водопостачання і юридичні аспекти у стосунках «влада – позивач». Директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала візначив позитивну тенденцію у виробничих стосунках із Трускавецькою міськрадою. Остання прагне дотримуватися зобов’язань щодо сплати за надані послуги і не створювати нервозності, що мала місце у попередні роки.

А заступник міського голови, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба зробив детальний аналіз справ, що перебувають у правовій площині між владою та іншими претензійними суб’єктами. Більш детальніше про це п.Коцюба розповість в інтерв’ю, яке він дав напередодні цієї прес-конференції часопису «Галицька Зоря».

Володимир ТУРМИС

Фото автора

 

Головне – не процес, а результат

3 лютого в приміщенні Дрогобицької міської ради Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції, який діє за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», прозвітував про роботу в січні 2016 р. У прес-конференції взяли участь журналісти газет, радіо та інтернет-видань, представники влади.

Більшу частину зустрічі тривало обговорення Експертного висновку процедури підготовки, розгляду та прийняття бюджету Дрогобича на 2016 рік. 14 січня Моніторинговий комітет подав до Дрогобицької міської ради цей висновок, у якому виклав зауваження з приводу наявних порушень та рекомендації щодо їх усунення. Голова Комітету Богдан Юзефів (на фото) роз’яснив журналістам, яких збитків зазнає місто внаслідок формалізованого підходу до наповнення бюджету, розповів про «підводні камені» дохідної та видаткової частин головного фінансового документа.

- Слід розробити реальну програму соціально-економічного розвитку Дрогобича, а вже під неї готувати бюджет розвитку міста, - зазначив Богдан Юзефів. - На жаль, в останні роки спостерігається практика, коли Програма соціально-економічного і культурного розвитку Дрогобича і Стебника просто переписується з року в рік, і такий формалізований підхід треба припинити.

Своєю чергою, представник відділу забезпечення діяльності виконкому Зеновій Квасній, який взяв участь у прес-конференції, повідомив, що на позачерговому засіданні виконкому секретар міської ради Олег Хрущ заявив, що чинна Програма соціально-економічного розвитку Дрогобича і Стебника є формальною, недосконалою і потребує переосмислення, тому слід згуртуватися навколо напрацювання нової програми. Робоча група, яка над цим працюватиме, відкрита для пропозицій громадськості, повідомив Зеновій Квасній. Проект документа винесуть на широке обговорення, після чого затвердять нову програму.

Окрім аналізу бюджету Дрогобича, під час прес-конференції обговорили інші теми, на якими працює Моніторинговий комітет з раннього попередження корупції. Одна з них – робота над підвищенням активності громади. Тренінги, які організовує комітет, дають знання і досвід, прикладом чого є проведене в кінці січня заняття за участю провідного експерта Інституту політичної освіти Тараса Случика.

Як казав Тарас Случик, мета антикорупційної діяльності – не процес, а результат. І досягти цієї мети можна не огульною критикою влади, не гаслами типу «Всі вони злодії» та «Не вірю нікому», а системною роботою, лобіюванням рішень, які би забезпечили повну відкритість та прозорість влади, поставили надійний заслін корупції.

Як зазначив керівник Інституту міста Володимир Кондзьолка, просте дотримання норми закону щодо оприлюднення проектів рішень сесій та виконкому за 20 днів і самих рішень та розпоряджень міського голови упродовж 5 днів від моменту прийняття наближають нас до мети подолання корупції – принаймні на місцевому рівні.

На завершення слово знову взяв голова Моніторингового комітету Богдан Юзефів. На його думку, міському голові потрібно реформувати стосунки влади з громадськістю, а громадські активісти повинні не протистояти владі, а контролювати, вимагати діяти суто в рамках закону. Про це, до речі, йшлося і на зустрічі членів комітету з мером Дрогобича Тарасом Кучмою, котра пройшла в січні.

- Навряд чи хтось повірить у те, що корупцію можна подолати за один день, - завершив прес-конференцію Богдан Юзефів. – Але якщо йти до мети крок за кроком, то її можна досягти.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

  

ОПЕРАТИВНО

Порушники, вас знімають!

Третього лютого у Дрогобичі зафіксовано понад 200 водіїв, які порушили правила заїзду на площу Ринок. Про це повідомив міський голова Тарас Кучма.

Він зазначив, що на площі запрацювала камера для фотофіксації порушень Правил дорожнього руху. Наразі вона діє у тестовому режимі.

- Після того, як відеофіксація буде переведена на постійну основу з відповідним ознакуванням, - сказав Тарас Кучма, - нехай у тих, хто не гребує правилами, не буде здивування, коли на їхню адресу надходитимуть «листи щастя» з штрафами від поліції.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Школярі повернулися за парти

Як повідомив начальник відділу освіти Петро Сушко, 5 лютого закінчився термін чинності розпорядження міського голови Тараса Кучми, відповідно до якого було припинено навчання у школах. Отож, у понеділок школи Дрогобича знову завирували життям.

Окрім того, що відновлено навчальний процес, зазанчив Петро Сушко, школярів забезпечать гарячим харчуванням, яке вдалося зберегти коштом міського бюджету.

 

Дрогобич не станцював під дудку держави

Дрогобич – єдине місто у всі Україні, яке не виконало законодавчої волі держави і не взяло на фінансування два професійно-технічні заклади. Водночас, місто пішло наперекір державі і гучно заявило про свою неспроможність витримати фінансовий баласт. Так прокоментував рішення Верховної Ради України щодо повернення фінансування профтехосвіти до державної скарбниці міський голова Тарас Кучма.

Важливо, що держава, мовив Тарас Кучма, все-таки виправила помилку і дала хід назад. Щоправда, уточнив він, питання вирішене лише на рік. Натомість переведення профтехучилищ на місцеве утримання було кроком до знищення профтехосвіти, випускники якої нині на ринку праці затребувані. У Дрогобичі, мер підтвердив слова прикладом, є майже 100 вакансій слюсарів та столярів, постійно зростає попит на швачок. Проте варто врахувати, переконаний Тарас Кучма, що і вимоги до фаховості робітничих кадрів постійно зростають.

 

Мер відзвітує про 100 днів діяльності

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма публічно виголосить перед громадою звіт про досягнення протягом перших 100 днів на посту керманича міста. Про це він заявив 2 лютого у прямому ефірі радіо «Франкова Земля».

Дата проведення такого звіту ще остаточно не визначена. Однак, зі слів Тараса Кучми, орієнтовно першу зустріч з громадою він планує організувати у Народному домі ім. І.Франка у першій декаді березня.

 

Створення Дрогобицької громади розпочнуть із аналізу територіальних одиниць

4 лютого міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів засідання міської комісії з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Т.Кучма наголосив, що навколо Дрогобича варто об’єднати навколишні села, які не мають власних соціально-культурних об’єктів. Там можна зміцнити власну соціально-культурну базу, а також мати підстави для залучення державних коштів до розвитку об’єднаної громади.

Секретар міської ради Олег Хрущ запропонував cgthie провести комплексні розрахунки, а вже на їхній підставі формувати модель об’єднання територіальних одиниць. Розробити таблицю для аналізу доручили Інституту міста.

Невизначеною залишається поки що перспектива Стебника. Міський голова Петро Старосольський вважає, що найкраще, коли б формат об’єднання командно спустили з верхів державної вертикалі. До цього ж Петро Старосольський додав, що Стебник поки що не має чіткого бачення у тому, чи залишатися окремою громадою, чи ставати під чиюcь парасолю у процесі об’єднання.

Слушним було зауваження депутата міської ради, голови бюджетної комісії Романа Курчика про те, аби Стебник якомога швидше визначився зі своєю позицією.

Підсумував усі висловлені думки начальник відділу ведення реєстру виборців Богдан Николаїшин. З його слів, робоча група, створена відповідно до розпорядження міського голови, візьме на себе зобов’язання провести аналіз територіальних одиниць.

Нагадаємо, у січні відбулася перша організаційна нарада щодо створення Дрогобицької громади.

 

Підсумки у царині цивільного захисту

3 лютого у Дрогобицькій міській раді під егідою відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення відбулася розширена нарада керівників штабів цивільної оборони міста, яку очолив перший заступник міського голови Ігор Герман.

Про основні віхи діяльності та завдання, які стояли перед службами надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, доповів Ігор Герман.

Відтак начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Летнянчин конкретизував минулорічні здобутки, які стосувалися роботи щодо ліквідації п’яти надзвичайних ситуацій, що виникли у місті торік, проведення просвітницької роботи та навчань. Також Микола Летнянчин визначив напрями діяльності, які будуть пріоритетними цього року. Зокрема, зусилля будуть сконцентровані на виконання програми оповіщення населення, проведення робіт з уникнення затоплення районів вулиць Зварицької та Бориславської. Поза увагою не залишаться роботи з берегоукріплення річки Тисмениці.

Навколо актуальності і важливості дотримання правил пожежної безпеки розгорнув доповідь керівник Дрогобицького районного відділення ДПРЧ-5 Олег Макруха.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

КРИМІНАЛ

Допекло: дружина ошпарила чоловіка

Дрогобицькі правоохоронці оголосили про підозру 53-річній мешканці Дрогобицького району, котра під час сімейної сварки вилила окріп на живіт та ноги своєму чоловіку та ще й побила його черевиком по голові.

Як встановили правоохоронці, інцидент стався 21 грудня 2015 року о 8.00 у будинку, де проживало подружжя в одному з сіл району. Конфлікт, під час якого дружина умисно облила окропом певні частини тіла власного чоловіка, виник на ґрунті неприязних стосунків. Проте, навіть ошпаривши потерпілого, жінка не вгамувалася і нанесла йому кілька ударів черевиком по голові.

Зловмисниці оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) ККУ. Санкція статті передбачає покарання – виправні роботи до двох років або обмеження волі терміном до трьох років, або позбавлення волі до трьох років.

Наталія ПОСТОЙКО, помічник начальника Дрогобицькогой ВП

 

Поліцейські вимагали хабара

Як повідомляє прес-служба Львівського обласного управління СБУ, працівники Служби безпеки України минулого тижня затримали на хабарі двох працівників карного розшуку Дрогобицького відділу поліції.

Як стало відомо, затримані вимагали від мешканця Дрогобицького району 12 тисяч гривень за непритягнення до кримінальної відповідальності його сина за зберігання наркотичних засобів.

Хабарників затримано «на гарячому» відповідно до ст.208 ККУ. За фактом правопорушення відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 ККУ (оримання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище), санкція якої передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 12 років із конфіскацією майна.

Вл.інф.

 

P.S.

Хто викорчовує українське коріння?

Історія попередніх поколінь, коли українці ніяк не могли дійти згоди у суспільстві і через це втрачали державність, так нічого і не навчила наших сучасників. І вони надалі продовжують наступати на одні і ті ж великі граблі (можливо, малі, дитячі граблі дали б інший ефект)…

Протистояння між президентськими і прем’єрівськими силами знову отримало продовження у вищих ешелонах влади. Цього разу міністр економічного розвитку і торгівлі А.Абромавічус зробив заяву, що йде у відставку через спробу представників бізнесу впливати на розподіл і скерування коштів у потрібне їм річище. Литовський українець назвав прізвище етнічного українця, близького соратника гаранта Конституції.

Зчинився галас. Європейські посли вдарили на сполох, адже у царині, підвладній А.Абромавічусу, намітилися позитивні зрушення. Президент, щоб не «загубити обличчя», почав переконувати міністра залишитися в уряді. Словом, розпочалися ігри, які, на відміну від таємних у попередніх роках, нині стають дедалі прозорішими. І це, здебільшого, за допомоою журналістів.

І хоч ламаються нині списи навколо владного олімпу, проте очевидним є те, що ми на шляху до публічної демократії і прозорості. Головне, аби цим протистоянням не скористалися вороги і завербовані агенти впливу у цілому світі. Тож треба бути обачливішими тим мужам, котрі у владі. Припинити чвари, позбутися баласту, а тих авантюристів і пройдисвітів від бізнесу, котрі втерлися в політику і думають лише про збагачення, запроторити на смітник історії. Бо коли знову почнуться чергові вибори-перевибори, то з нас буде сміятися світ, а хитрий оскал північного сусіда може завдати непоправного укусу у тіло нашої незалежності.

Можливо, на тлі нинішніх реалій це відбувається ще з цієї причини, що у нас є партійні безідейні проекти, у списки яких пхається різний непотріб без гідності, честі і глибокого українського коріння…

В.Т.

 

Успіхи центру з надання безоплатної правової допомоги

Від 1 липня 2015 року діє Стрийський місцевий центр з надання безоплатної  вторинної правової допомоги. Він також обслуговує мешкаців Дрогобиччини. Про успіхи у захисті прав громадян розповідає директор цієї установи Марія НИКОЛАЇШИН.

- До Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Г.Н. Фахівці центру допомогли їй захистити свої права, надавши адвоката. Уляна Крушельницька – адвокат, яка здійснювала представництво інтересів Г.Н. на підставі доручення Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, навела обставини, завдяки яким апеляційну скаргу іншої громадянки залишили без задоволення.

Г.Н. звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання незаконними та скасування рішень щодо надання дозволу на реконструкцію та забудову. Суд першої інстанції задовольнив позов цієї громадянки. Однак інша особа – третя сторона Г.С. – подала апеляційну скаргу на постанову Стрийського міськрайонного суду у справі за позовом громадянки Г.Н.

Адвокат Уляна Крушельницька навела низку аргументів на користь клієнтки центру, у зв’язку з чим ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Г.С. залишено без задоволення, а постанову Стрийського міськрайонного суду – без змін. Таким чином, адвокат відстояла майнові права громадянки Г.Н.

Шановні мешканці Дрогобиччини! Якщо маєте потребу у безоплатній правовій допомозі, чекаємо на вас за адресою: м.Стрий, вул. О.Бачинської,1а, - зазначила Марія Николаїшин. 

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

У 2015 році сплачено 556,8 млн грн. єдиного внеску

За підсумками 2015 року платники податків, які перебувають на обліку у Дрогобицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 556,8 млн грн. єдиного соціального внеску, в т.ч. юридичні та фізичні особи, які зареєстровані у Дрогобичі та Дрогобицькому районі перерахували 308,1 млн грн., суб’єкти господарювання Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ – майже 123 млн грн., платники податків Трускавецького відділення – 125,8 млн грн.

Розрахункові показники виконано на 106,8%. Приріст надходжень з початку року складає 35,6 млн гривень. Порівняно з минулим роком надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зросли майже на 51 млн гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внес­ку на загальнообов’язкове державне соціальне страху­вання», а саме:

- виключено з платників єдиного внеску найманих працівників, тобто з їх доходів не утримується 3,6 відсотка єдиного внеску;

- встановлено єдину ставку нарахування 22 відсотки для всіх доходів незалежно від класу професійного ризику. Таке зменшення податкового навантаження на фонд оплати дає змогу підприємствам та підприємцям підняти зарплату найманим працівникам.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ 

 

Зміни у перереєстрації транспортних засобів

18 листопада 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №941 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів».

Цим нормативно-правовим актом внесено зміни до постанов Уряду від 07.09.1998 №1388 та від 11.11.2009 №1200, якими виключено з документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів довідку-рахунок встановленої форми, видану відповідним суб’єктом господарювання, натомість введено нову категорію документів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу – укладені та оформлені безпосередньо в органах з надання сервісних послуг МВС в присутності адміністраторів цих органів договори купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.

У зв’язку з викладеним пропонується такий алгоритм дій працівників територіальних сервісних центрів МВС при зверненні власників транспортних засобів та їх представників щодо укладення та оформлення таких договорів:

1. У випадку звернення до територіального сервісного центру МВС особи з наміром укласти договір в присутності працівника центру можливе укладення договору за формою самостійно визначеною сторонами договору та попередньо підготовленою ними і принесеною в приміщення центру (без підпису) або використання отриманого в центрі бланку (зразки додаються).

2. Якщо сторони виявили бажання скористатися бланком договору, наявним у центрі, працівник територіального сервісного центру МВС надає їм три бланки одного виду договору.

3. Ці три бланки договору заповнюється сторонами власноручно в присутності працівника центру (адміністратора). За необхідності працівник центру може надати лише консультативну допомогу щодо його заповнення.

4. Працівник центру (адміністратор) зобов’язаний попередити сторони, що згідно з чинним законодавством відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на них, а також що укладення цього договору є їх власним волевиявленням та жодної відповідальності, в разі виникнення спорів, працівник сервісного центру МВС, в присутності якого було укладено договір, не несе.

5. Перед безпосереднім укладенням договору, тобто підписання його сторонами, працівник сервісного центру (адміністратор) перевіряє документи, що посвідчують особи сторін та їх повноваження на його укладення, ксерокопії цих документів долучаються до відповідної справи та засвідчуються особистими підписами їх власників та написом «Згідно з оригіналом».

6. Водночас працівник сервісного центру (адміністратор) проводить перевірку транспортного засобу, свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорту) та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами, у тому числі НАІС ДДАІ.

У випадку виявлення в результаті такої перевірки інформації, що може слугувати перешкодою в укладенні договору, працівник центру (адміністратор) повідомляє її сторонам і відмовляє в його укладенні та реєстрації в сервісному центрі.

У випадку виявлення документів, що мають ознаки підробки або осіб, які перебувають у розшуку, працівник сервісного центру негайно повідомляє про це поліцію.

7. Після підписання договору, працівник сервісного центру (адміністратор) проштамповує кожен аркуш договору печаткою сервісного центру та ставить на кожному примірнику відмітку «Укладено в територіальному сервісному центрі МВС №__ у присутності адміністратора ________ (ПІБ) ____».

8. Укладення договору, здійснюється сторонами винятково в приміщенні сервісного центру та в присутності працівника сервісного центру (адміністратора).

Забороняється здійснювати оформлення договорів, передбачених абзацом четвертим пункту 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 №1388, поза приміщенням сервісного центру.

9. Укладений в сервісному центрі договір працівник сервісного центру (адміністратор) реєструє у Книзі обліку договорів купівлі-продажу транспортних засобів (форма якої встановлена додатком 17 до Інструкції, затвердженої наказом МВС України від 11.08.2010 №379) та проставляє на трьох примірниках договору номер, що відповідає порядковому запису даної книги.

10. Два примірники договору надається сторонам, третій, разом з копіями документів, з яких встановлено особи та повноваження сторін — підшивається до матеріалів справи центру. Така справа зберігається в сервісному центрі три роки.

М.КУЗЬМІН, в.о. директора територіального сервісного центру №4642, регіонального сервісного центру МВС України у Львівській обл.

 

ЗАМІСТЬ КВІТІВ НА МОГИЛУ

Пам’яті Михайла Біласа

25 січня у Трускавці у власному будинку на 92-му році життя відійшов у Засвіти визначний художник, неперевершений майстер гобеленів, Народний художник України, почесний громадянин Трускавця Михайло Білас.

Поховали визначного трускавчанина 27 січня. Зранку того дня рідне місто попрощалося з Михайлом Біласом у музеї його імені.

Михайло Якимович Білас народився 1 серпня 1924 року в селі Креховичі Рожнятівського району на Станіславщині (нині – Івано-Франківстка область). Згодом батька – лісничого в третьому поколінні – перевели до села Медвежа поблизу Дрогобича.

Після закінчення Дрогобицької гімназії М.Білас вступив до Львівського художнього училища імені Труша – відразу на другий курс.

У 29 років став студентом відділення художнього текстилю Львівського інституту ужиткової і декоративної майстерності (нині Львівська Академія мистецтв). Завершив навчання 1959 року вже з почесним званням «Народний художник України», яке отримав чотирма роками раніше.

У 1959-73 роках Михайло Білас – старший і головний художник-модельєр будинків моделей у Львові, Харкові, Києві. Від 1967 року – член Спілки художників України.

Михайло Білас – автор експозиції давнього періоду Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Коломиї, створеної у 1970–72 роках.

У багатому творчому доробку майстра – гобелени, килими, міні-гобелени, аплікації, вишиті килимки, серветки, ляльки. У різних техніках ткацького мистецтва Михайло Білас створив неповторні художні роботи, справжні шедеври українського мистецтва.

Понад півстоліття мистець мешкав і творив у Трускавці. 1992 році тут відкрито музей творів Михайла Біласа, перший і єдиний такого роду прижиттєвий музей автора зібраних у ньому робіт. Твори Михайла Біласа є в багатьох музеях України та інших країн, у приватних збірках. В Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського зберігаються 32 роботи митця. Є декілька робіт мистця й у фондовій колекції музею «Дрогобиччина».

Михайло Білас був учасником численних виставок у Коломиї, Києві, Львові, Дрогобичі, а також закордонних – у Канаді, США, колишній Югославії, Бельгії, Франції, Німеччині та ін.

Відійшов геніальний художник, а разом з ним – ціла велика й неповторна епоха… Вічна пам’ять!

Громадськість Дрогобиччини

***

Співчуття рідним і близьким покійного висловлює Іван ПАСЕМКО, лауреат Фонду Воляників – Швабінських при Фундації УВАН у США, член НСП України, колишній сусід Пана Михайла на вулиці Бойківській у Трускавці, автор кількох публікацій про Михайла Біласа у «Рідній Школі» (Нью-Йорк, США) та у «Франковій Криниці» (Трускавець).

 Создан 09 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником