ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


Новини в «ГЗ» від 17 лютого 2016 р.
Афганська рана в серці України

Традиційно 15 січня у Дрогобичі біля пам’ятника землякам, полеглим під час війни в Афганістані, відбулося віче-реквієм із нагоди 27-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану.

Цьогоріч під звучання пісні «Пливе кача» вшанували пам’ять усіх воїнів, які, зберігаючи вірність військовій присязі, не повернулися з війни в Афганістані, з АТО на Донбасі, а також Героїв Небесної сотні.

На поминальний захід прийшли родичі загиблих, учасники бойових дій, представники влади, політичних та громадських організацій, військовослужбовці.

Панахиду за загиблими відслужили священики на чолі з військовим капеланом Дрогобицького гарнізону отцем Іваном.

Міський голова Тарас Кучма закликав щиро пом’янути воїнів, які поклали свої молоді життя, виконуючи військовий обов’язок. Він також подякував воїнам-афганцям, котрі були активними учасниками Революції гідності, а зараз боронять нашу державу на Сході України. Відтак мер вручив родинам загиблих та інвалідам війни грошову допомогу.

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор наголосив на необхідності більше уваги приділяти воїнам-афганцям, родинам загиблих. Управління праці та соціального захисту населення РДА також надало сім’ям загиблих ветеранів та інвалідам-афганцям з району матеріальну допомогу.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний висловив сподівання, що цей меморіал стане місце поклоніння героям, які поклали життя за волю України: студенти, котрі мужньо стояли під Крутами, вояки УПА, воїни, полеглі в Афганістані та на територіях інших держав, герої, які зараз гинуть на Сході України. «Маємо молитися за них, а також гідно пошановувати їхні родини, які живуть поряд із нами», - наголосив депутат.

Дрогобицько-Бориславський військовий комісар Віктор Попов подякував воїнам-афганцям, які сьогодні героїчно боронять східні терени України від московського агресора і висловив упевненість, що невдовзі вони повернуться додому з перемогою.

Голова Спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин вручив допомоги родинам загиблих, інвалідам і потребуючим воїнам-афганцям. Він подякував підприємцям та всім, хто спричинився до цієї допомоги, а також командирам дрогобицьких військових частин.

За 9 років афганської війни загинули 3280 українців, серед яких – 12 мешканців Дрогобиччини. Це Анатолій Герцан, Григорій Толстой, Степан Прінда, Василь Микосовський, Володимир Вороняк, Олександр Богонос, Михайло Прухницький, Віктор Пенделяк, Роман Данилків, Валерій Аладьїн, Анатолій Шилов, Дмитро Петров (їхні під час скорботного віча фотографії тримали школярі). 31 наш краянин отримав поранення.

Прозвучав військовий салют. Під звуки духового оркестру до підніжжя монумента лягли квіти та лампадки…

Після завершення заходу воїнів-афганців за традицією запросили на частування солдатською кашею і фронтовою чаркою.

Вела віче завідувач сектору національного відродження Народного дому ім. І.Франка Уляна Воят.

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

 

Військові тримають порох сухим... на полігоні

Відколи на сході України розпочалася війна, відтоді 15-й реактивно-артилерійський полк (місце дислокації якого – наше місто) під командуванням полковника Григорія Дем’янчика протистоїть агресивній окупаційній політиці Кремля. Наші військові зуміли забезпечити надійність умовної лінії кордону, щоб ворог не просувався вглиб Донецької і Луганської областей.

Бойовий підрозділ ракетних військ перебуває у постійній ротації кадрів. І навіть у тилу кожна облога продовжує теоретичні навчання. Військові відточують навики і майстерність на полігоні. Наприклад, один із нормативів полягає у тому, щоб після стрільби оперативно залишити місце дислокації. Цьому нині навчаються на полігоні. Всього три хвилини вистачає дрогобицьким військовим для зникнення з попередньої позиції.

В.Т.

На фото: ракетники шліфують майстерність. 

 

Роботою поліції депутати незадоволені

Начальник Дрогобицької поліції Мирон Карапата 12 лютого на засіданні сесії Дрогобицької міської ради прозвітував перед обранцями громади про досягнення структури, яку він очолює з листопада минулого року.

Розпочав промову з-за трибуни головний полісмен з цифрових характеристик роботи поліції. Як інформував полковник, за три місяці поліція оголосила 270 підозр у скоєнні злочину, 265 з яких скеровано до суду. Окремо Мирон Карапата згадав про грудневі підсумки роботи, наголосивши, що таких показних результатів ще не знала історія. Як передовий, відзначив правоохоронець, Дрогобицький відділок відзначають серед інших у Львівській області.

Слова вдячності промовець адресував владі Дрогобича за відеоспостереження, що деякою мірою спростило роботу поліції у розкритті окремих злочинів.

Паралельно з позитивними характеристиками поліції Мирон Карапата не оминув і проблем. Недоукомплектованість відділку, молоді кадри, які ще не є фаховими, кількість функціональних обов’язків, що лише примножуються – все це разом узяте, певен Мирон Карапата, перешкоджає поліції належно справлятися з роботою і зажити доброї слави серед людей.

Поміж тим, він звертався до депутатів набратися розуміння і витримки та дочекатися, доки поліція виправдає себе в очах громади. А також не шкодувати доброго слова для людей у погонах.

Втім депутати, які тільки і чекали завершення доповіді, обрушили на роботу правоохоронців лавину критики. Претензії депутатського корпусу переважно стосувалися квартирних крадіжок, стихійної торгівлі. У штики обранці взяли полковника за продаж спирту на ринку. Перед цією відомою загалу проблемою поліція, звучало одностайно у залі, демонструє своє безсилля уже багато років. Чітких відповідей на запитання депутати не отримали.

Перед тим, як покинути трибуну, Мирон Карапата знову ж таки просив владу допомоги у спільному подоланні стихійної торгівлі у місті. Це прохання спричинило обурення. Депутати позиціонували, що їхня діяльність є громадською, а тому у патрулюванні прилеглої до ринку території вони не можуть скласти компанію правоохоронцям, для яких забезпечення правопорядку є головною професійною місією.

 

Із кладовищ викрадають хрести

На цвинтарі, що на вул. 22 Січня у Дрогобичі, з могил викрадають хрести та букви з написів. Про це на сполох на засіданні сесії міської ради забив секретар міської ради Олег Хрущ.

За його словами, ганебні крадіжки розпочалися ще перед Різдвом, проте не припиняються досі. Навпаки – злодюги розширюють поле діяльності, а злочинні наруги, здійснені на могилах багатьох відомих дрогобичан, стали масовими.

На заяву Олега Хруща присутній на сесії начальник поліції Мирон Карапата лише розвів руками, мовляв, поліція позбавлена права перевіряти пункти збору металобрухту.

Така відповідь аж ніяк не задовольнила Олега Хруща, який закрив тему цвинтарних крадіжок риторичним запитанням: «Який же тоді вихід із замкненого кола? Нас грабують, а перевірки заборонені».

 

Чи надавати пільги для «Бурової техніки»?

Дрогобицька влада розгляне можливість надання ТзОВ «Бурова техніка» пільги у сплаті земельного податку. Рішення про це буде винесено на розгляд сесії міської ради. Такої домовленості досягнуто від час візиту керівництва міста на підприємство.

Зі слів першого заступника міського голови Ігоря Германа, пільга сприяла б акумуляції внутрішніх коштів, необхідних підприємству для розвитку. Посадовець переконаний, що завод, на якому нині працює 600 осіб, має перспективу. У ливарному цеху, де розміщене потужне ковальське обладнання, здійснюється унікальне виробництво.

Влада, каже Ігор Герман, зробить поступку у напрямі сприяння цьому підприємству.

Тим більше, пільга на сплату земельного податку не є прецедентом. У Львові у такий спосіб створювали сприятливий клімат для розвитку великих підприємств.

Нагадаємо, ТзОВ «Бурова техніка» займає частину території колишнього долотного заводу.

 

Торгівлю на вул. Шолом-Алейхема тимчасово узаконили

Згідно з ухваленим на засіданні виконкому 12 лютого рішенням, підприємці, що торгують на вул. Шолом-Алейхема з так званих «шансів», відтепер сплачуватимуть до міської скарбниці по 600 грн. щомісячно.

Як прокоментував директор ринку Володимир Білоган, рішення є тимчасовим, і його чинність спливе тоді, коли буде здійcнено перенесення торгових місць із центру.

Тривалий час підприємці не платили до міського бюджету нічого. Нове керівництво ринку таку ситуацію повважало неправильною. Адже, сказав Володимир Білоган, люди там стоять і торгують, тому мають сплачувати кошти.

Зі слів директора, на вул. Шолом-Алейхема, розташований 41 «шанс». Члени виконкому одразу підрахували, що надходження до бюджету від підприємців з цієї вулиці будуть немалими.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Заходи з нагоди 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки

- Бібліографічний покажник літератури «Шляхами долі Лесі Українки». Центральна бібліотека ім.В.Чорновола – упродовж лютого.

- Бібліографічний огляд літератури «Леся Українка – берегиня українського народу». Філіали МЦБС №1,3 – 23 лютого.

- Година поезії «Зоря української поезії». Філіал МЦБС – 24 лютого, 15.00.

- Літературні читання «Незабутні шедеври незабутньої Лесі». Центральна бібліотека ім. В.Чорновола, філіал МЦБС №8 – 25 лютого, 16.00.

- Літературно-мистецька композиція «Дочка Прометея». Народний дім ім. І.Франка – 25 лютого, 15.00.

- Літературно-мистецький вечір «Співачка досвітніх вогнів». Стебницький Народний дім – 25 лютого, 15.00.

- Музичний лекторій «145 років від дня народження української поетеси Лесі Українки». Дрогобицька дитяча музична школа №2 25 лютого, 17.00.

- Клуб любителів поезії «Джерело». Конкурс поезії. Стебницький Народний дім – 27 лютого, 18.00.

- Літературний вечір «Хотіла б я піснею стати». Філії Стебницького народного дому мікрорайон Солець, Копець 27 лютого, 15.00.

Відділ культури і мистецтв

 

Учителем школа стоїть,

або Як педколектив ЗОШ №5 ратує за завуча

Напередодні Нового року директор ЗОШ №5 Андрій Юрків звільнився за власним бажанням, позаяк йому запропонували очолити відділ освіти у Трускавці. Відповідно до освітянського циркуляра, дрогобицьким відділом освіти оголошено конкурс. Учительський колектив згаданої школи запропонував свій варіант кадрового рішення: затвердити на посаді директора завуча Анну Котенко. Філолог за освітою і мудрий, виважений керівник за покликанням, з честю виконуватиме роль лідера. Так аргументували колеги.

До портрета цієї людини наш часопис додасть такий штрих: у 1993 році Дрогобицький педуніверситету оголосив набір абітурієнтів без вступних іспитів. Тодішній декан філологічного факультету Ярослав Радевич-Винницький особисто запросив 10 випускників шкіл із Донеччини. Вони вчилися з подвійною енергією, позаяк були дуже вмотивовані. Декан не міг нахвалитися успіхами у навчанні дітей зі сходу України. Серед них виділялася студентка Анна з Торезу. Вона блискуче захищала дипломну роботу із творчості А.Войтюка. За результатами навчання Анна Котенко отримала диплом з відзнакою, вийшла заміж і пов’язала свою долю із Дрогобичем.

А нині вона знову складає черговий іспит, тепер уже на зрілість педагогічного керівника. Висновок – за авторитетною комісією, яка враховуватиме всі професійні і людські якості претендентів (а їх уже майже 10!), головне, щоб у цьому вердикті не домінувала політика. Адже директор має служити учням, учительському колективу і своєму сумлінню.

Вл.інф.

 

Він не здасться без бою

Володимир Яртим достеменно володіє темою пасажирських перевезень, позаяк чимало років пропрацював в АТП-14607.

Тому його не так легко обкрутити навколо пальця, як це намагалася зробити фірма перевізників «ГАЛ-ДІКОМ», що зареєстрована у Жовкві. Без жодних погоджень вона на автобусній станції, що на пл. Злуки,15 (біля залізничного вокзалу), облаштувала офіс, через який надає автотранспортні послуги, а також організовує виїзну торгівлю. Словом, заїжджі автоперевізники витісняють місцевих. Попри те що у В.Яртима укладена угода з ЛОДА на перевезення пасажирів, він надав роботу 8 особам і сумлінно сплачує податки. Про це свавілля він доповів міському голові Тарасу Кучмі і голові Львівської облдержадміністрації Олегу Синютці.

Як далі розгортатимуться події – невідомо, але те, що Володимир Яртим не здається без бою, є очевидним з огляду на його характер і принципи.

В.Т.

 

Дрогобич подасть проект «Культурного центру для переселенців»

Кримські татари Дрогобича братимуть участь у мікропроекті «Культурний центр для вимушених переселенців». Про це повідомив директор Інституту міста Володимир Кондзьолка

На зустрічі з лідерами організації буде обговорена перспектива написання такого проекту. Крім того, оголосив на оперативній нараді Володимир Кондзьолка, спільнота кримців шукає правника, який на волонтерських умовах допоміг би їм у підготовці програми, а також надавав юридичні консультації.

Нагадаємо, громада кримських татар Дрогобича налічує близько 100 осіб.

За інформацією відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Соціальна робота – це прояв гуманного ставлення до людини

У Дрогобицькому районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся черговий семінар-навчання у «Школі соціального робітника».

Навчання з соціальними робітниками проводили заввідділень Наталія Дем’яновська та Ольга Литвин. Вони роз’яснювали, що соціальна робота з людьми похилого віку має багатоплановий аспект. Вона торкається різних сфер життєдіяльності людей похилого віку, таких як соціально-побутової, економічної, юридичної, сфери здоров’я, дозвілля тощо. Працівник соціальної сфери – це відповідальна робота. Ми опікуємося одинокими людьми, громадянами з обмеженими можливостями, пенсіонерами та особами, які опинилися у важких життєвих ситуаціях – це дуже непрості категорії. І наше завдання зробити їхнє життя яскравішим, полегшити його, передовсім морально. Така робота вимагає неабиякої професійності та людяності. Саме цьому навчаємо наших працівників та ознайомлюємо з різними новими методиками. Вчимося правильно працювати з підопічними.

Слухачі школи докладно розглядають особливості осіб похилого віку, поняття соціальної роботи та волонтерського руху, а також тему професійного вигорання. Бо від того, що відбувається на роботі, залежить твій особистий моральний стан, а значить і якість виконання професійних обов’язків. Ми вчимося правильно відпочивати та переключатися від робочих обов’язків і справ. Одноманітність згубно впливає на психіку людини. Розглядаємо і життєві нестандартні ситуації, як уникнути конфліктів. Ми живемо у непростий час, але не маємо права опускати руки самі і дозволити це зробити тим, кому зараз ще складніше.

Наталія ДЕМ’ЯНОВСЬКА

 

За незаконну відмову журналістам у доступі до інформації – кримінальна відповідальність

Парламент ухвалив закон, яким запроваджується кримінальне покарання за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації. Як повідомляє УНІАН, після чергових 7 «сигнальних» голосувань депутати все-таки проголосували за закон (№1630) в цілому.

За це рішення проголосували 240 народних депутатів із 308, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом встановлено, що порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер, якщо це було вчинено повторно або щодо державних чи громадських діячів, журналіста, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, - карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Крім того, встановлено, що незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку із його законною професійною діяльністю – караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

Дії, передбачені ч. 2 ст. 171, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, - караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Вл.інф.

 

ІНФОРМУЄ ПОДАТКОВА

У січні бюджети Дрогобиччини отримали понад 7 млн грн. ПДФО

За перший місяць цього року до місцевих бюджетів Дрогобича та Дрогобицького району сплачено 7,3 млн гривень податку на доходи фізичних осіб. Виконання прогнозних показників становить 117,3%. Це на 1,9 млн гривень більше від показника аналогічного періоду минулого року.

Нагадуємо, що податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України. Доходи, нараховані (виплачені) впродовж цього року, оподатковуються за єдиною  ставкою 18 відсотків, замість двох чинних у минулому році ставок 15% та 20%.

Збільшення надходжень до бюджету це – насамперед свідчення сумлінного ставлення платників податків до сплати обов’язкових платежів. Саме тому зусилля фіскальної служби спрямовуються на підтримку сприятливого бізнес-середовища, зменшення тиску на платників та підвищення якості надання послуг.

 

Надходження від сплати за землю склали майже 5 млн грн.

За перший місяць цього року власники та орендарі земельних ділянок Дрогобиччини сплатили до місцевого бюджету 2,7 млн грн.

Зокрема, майже 2,6 млн грн. надійшло від юридичних осіб та 159 тис грн. внесено фізичними особами. Від суб’єктів господарювання Бориславського відділення Дрогобицької ОДПІ поступило 628 тис грн., платники податків Трускавецького відділення забезпечили до бюджету майже 1,6 млн грн.

Нагадуємо, що податкова декларація з плати за землю (орендної плати) подається до фіскального органу за місцезнаходженням земельної ділянки не пізніше 20 лютого. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель станом на 1 січня 2016 року становить 1,433. Для сільськогосподарських угідь – 1,2. 

Сплата юридичними особами здійснюється щомісячно рівними частками, фізичними особами – упродовж 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Зведений бюджет Дрогобиччини отримав 51,3 млн грн.

Упродовж січня до державного бюджету зібрано 36,4 млн грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Це на 18 млн грн., або на 198,8% більше, ніж у січні минулого року.

До місцевих бюджетів міста і району забезпечено 14,9 млн грн. Розрахункові показники виконано на 120,2%. Додатково місцеві бюджети отримали 2,5 млн грн. Порівняно з минулим роком надходження зросли на 6 млн грн.

Сектор комунікацій Дрогобицької ОДПІ

 

АНОНСИ

До уваги шанувальників шахів!

20-21 лютого у шахово – шашковому клубі «Софія» (Шолом Алейхема, 8) відділ фізичної культури і спорту міської ради, ШШК «Софія» та Дрогобицька ДЮСШ проведуть відкритий дитячий командний турнір з шашок «Залісся-2016» серед учнів 1-11 класів. Початок змагань об 11.00.

 

У поліції – прийом громадян

18 лютого від 15.00 до 17.00 у приміщенні Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області на вул. Стрийській,22 у Дрогобичі проведе особистий прийом громадян заступник начальника ГУ НП у Львівській області, полковник поліції Руслан Володимирович ДОМНІЦАК.

 

 Создан 17 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником