ГАЛИЦЬКА ЗОРЯ


ХТО Є ХТО? Володимир БІЛОГАН: «Найбільша перемога людини – це перемога над собою»
Світ, як кожне суспільство в ньому, нині потребує добра і спокою. Натомість відчуваємо як зло на кожному кроці намагається заволодіти людьми. Ми перестаємо радіти успіхам рідних, часто-густо критикуємо людей, про яких нічого не знаємо, бо хтось злий запустив нісенітицю, а загал підхопив її і, уже без вітру, поніс світами. Особливо під обстріл критики зла потрапляють люди, котрі приходять до влади, очолюють певні підрозділи. Ще не дочекавшись ужинків від їхньої праці, ми уже осуджуємо їх, ставимо їм палиці в колеса.

Як уникнути цього зла, щоб не розчаруватися у роботі, як зробити все, щоб залишити добрий слід після себе і йтиме нині розмова із директором КП «Дрогобицький ринок» Володимиром Білоганом.

- У вас був приватний бізнес, пов’язаний із торгівлею, і, за великим рахунком, більш спокійне життя. Та не встигли ви сповна зануритися у реальний стан справ на ринку, як на свою адресу почули деякі звинуваченя, мовляв, різко взявся наводити порядок на прилеглих до нього вулицях, не того призначив заступником і т.ін.

- Чому я залишив приватну справу і подався на державну службу? Маю таку вдачу – розпочинати якусь нову справу і доводити її до логічного кінця, щоб потім від цього мати моральне задоволення. Коли я був ще маленьким, тато, беручи мене у якусь мандрівку, зокрема, на Закарпаття, з приємністю коментував: «Ось цю лінію електропередач будував, а там мої хлопці встановлювали трансформатор і т.ін.». Він був гордий, що результати його особисті і колективу націлюють на позитивні емоції.

Тому без докорів сумління я передав бізнес у надійні руки партнерів, а сам поринув із головою у нову для себе роботу. Згодом хочу нею гордитися, як і мій батько, і говорити такі ж слова дітям.

Тепер щодо порядку. Розумію, що нині людям живеться скрутно як у селі, так і місті. Одні привозять продукти й овочі продавати, інші – купувати, і ця схема торгівлі живе століттями. Вулична торгівля існує і в найбільших містах світу. Там, де панує охайність і чистота, інший настрій у людей, а де безлад і антисанітарія – букет проблем. Наш колектив обрав цивілізований шлях ринкової торгівлі.

Ремарка. Володимир Євгенович продемонстрував два знімки одного і того ж місця на ринку до і після виховного процесу. На одному купа сміття, на другому – порядок. Цього добиваються щоденною виховною роботою. Навколишня територія змінюється на краще. Будуть зміни і всередині ринку. І в цьому немає жодних сумнівів, бо у нього є надійний помічник Віталій Плеханов.

Саме його кандидатура викликала у певних активістів громадського неспокою (є у Дрогобичі така категорія постійних правдошукачів, у яких самих рильце в пушку – авт.) особистий протест.

- З Віталієм ми знайомі ще з часів занять боксом у нашого фанатично відданого тренера Олександра Красулі. Це – людина, на яку можна розраховувати у будь-яку годину доби. Гідності і порядності багатьом тим критикам бракує, щоб картати його.

Він працював у податковій міліції, а коли у 2004 році йому видали нарізну зброю для можливого її застосування проти активістів Помаранчевої революції, то він відмовився виконувати наказ.

Віталій звільнився зі служби і активно поринув у світ великого спорту. На чемпіонаті світу з рукопашного бою у Нідерландах став бронзовим призером, а європейській першості у Будапешті – срібним. Він – головний суддя колегії Української федерації хортингу (національний вид єдиноборства), завдяки його зусиллям у Польщі був проведений чемпіонат світу із цього виду спорту.

Цей напружений графік не міг не позначитися на здоров’ї Віталія, і він, образно кажучи, хоче спокою. Але йому він тільки може снитися. Він тепер – вихователь не в залі, а на вулицях, прилеглих до ринку. Тому я дорожу дружбою з ним і радий, що маю надійну опору...

А щодо тилів. І тут мені пощастило із дружиною Іриною. Вона – особистість, розуміється у багатьох речах, підстраховує у виховному процесі хлопців, хоча твердо переконаний, що сини мають більше слухатися батька, а любити маму...

- У нашій розмові виокремилися імена рідних і близьких вам людей, котрі, очевидно, мали вплив на формування вашого життейського і світоглядного характеру.

- Так, і кожен із них своїми вчинками і порадами змушували мене засвоювати, тепер уже у своїй інтерпритації, ці постулати. Академічну освіту з бізнесу, в якій мають превалювати порядність і слово, дав мені Володимир Михайлович Михайлець. І надалі я братиму уроки в нього, бо це мудрий учитель.

- Чи може керівник ринку впливати на цінову політику?

- Це не передбачено статутом. Але якщо нам вдасться організувати належний сервіс, і виникне конкуренція за кожне робоче місце, тоді можлива корекція цін. Я – не вічний директор ринку, я погодився на цю посаду з міркувань змінити наше місто на краще. Цю ділянку роботи мені доручило нинішнє міське керівництво ратуші. І я не хочу нарікань з їхнього боку на мою адресу.

Знаєте, побутує у народі вислів щодо випробування грошима і славою. І те, і друге є руйнівним для людини. Коли я ще був малим, то боявся темряви. І ось одного разу я поборов страх. Згодом, коли залишив спорт, 10 років курив, і знову доводилося долати цей недолік. Тому вважаю, що найбільша перемога у житті людини – це перемога над собою. Це і є найбільшим п’єдесталом, чи троном, на якому мисляча людина, пам’ятає, що поруч з нею є яма або ешафот.

Володимир ТУРМИС

 

Коротка довідка

Володимир Білоган народився 22 травня 1977 року у Дрогобичі, в сімї службовців. Батько Євген Євстахович все життя пропрацював у енергетичній галузі, будував лінії електропередач. Мати Надія Ярославівна – висококласний лабораторний фахівець, дочка знаного у місті раціоналізатора п.Валюха. (За причетність до дивізії СС «Галичина» дід Володимира відбував покарання у Сибіру).

Навчався у СШ №16, закінчив факультет менеджменту і маркетингу Дрогобицького педуніверситету. У 23 роки уже керував колективом.

Дружина Ірина – приватний нотаріус. Виховують 14-річного Олега і 9-річного Данила, які навчаються у СШ №2.

Активний учасник протестних революцій (2004 р. і 2013 р.) на столичному Майдані.

 

P.S. Під час більш ширшого журналістського знайомства із трьома посадовцями, котрі нині працюють у структурі влади нашого міста, впала у вічі цікава деталь – у всіх них є певна духовна спорідненість і спортивне минуле. Зокрема, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, під час служби в армії у спецназі, виконав норматив кандидата у майстра спорту із дзюдо і самбо. Володимир Коцюба на різних змаганнях зі штанги здобув низку перемог. Норматив кандидата у майстри спорту з боксу виконав і Володимир Білоган.

Свої неабиякі спортивні успіхи в боксі хотів приховати перший заступник міського голови Ігор Герман. Та про них ми невдовзі довідаємося в інтерв’ю з ним...Создан 17 фев 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником